Keresés

Részletes keresés

Samubá Creative Commons License 2010.10.13 0 0 35232

Nem kötözködöm csak inkább csodálkozva vitatkozom. Az Attilát agitálod, aki ebből él, hogy amatőr módszerekkel hozza azt a minőséget amit nem lehet csak profival. Aki kertet gondoztat a pénzéért, nem azt akarja amit megrendelőként ő  is el tudna érni. Olyat akar amit nem tud, ezért fizet. Ezek nem azt nézik a legtöbbször hogy mibe kerül hanem az ár érték arány. Azt hogy mit kap a pénzéért.

 

A saját kertjében meg mindenki azt csinál amit akar ill jónak lát. No meg amit tud.

Én azt mondtam annak adj tanácsot aki ilyet kér, erre számon kérsz miért nem ezt csinálják mások.  Ennyi.

Előzmény: ZsuR (35229)
poli9n Creative Commons License 2010.10.13 0 0 35231
Szia Samuba!
Engem erdekel a vadviragos gyep, megkoszonnem, ha par szot irnal a telepiteserol, gondozasarol!
Előzmény: Samubá (35142)
k.laszlo68 Creative Commons License 2010.10.13 0 0 35230
Tavaly az Én leyland ciprusaim is ilyenek volta a közepét egy apró fekete bogár rágta.Az idén megelőztem június közepén ill.júli közepén lefújtam bi58-al.Nálam bevált nem száradtak le a fiatal hajtások.
Előzmény: supercharley (35220)
ZsuR Creative Commons License 2010.10.13 0 0 35229
Most megint kotozkodsz... en nem golfpalyat gondozok... nekem nem ez a munkam... en a sajat kertemet probalom ugy rendezni, hogy minel kevesebb energiaval, penzzel, idovel a leheto legtobbet tudjam kihozni belole.

"Egy szinten jó a mulcs pláne augusztusban hogy ne süljön ki a fű, de magasabb pázsit minőséget már nem tudsz vele összhozni. Mármint azt a minőséget amit én várok el a munkám hatására."

A mulch annak jo, aki nem akar fuvet osszeszedni allandoan.
Magasabb pazsit minoseget... minel magasabbat? Mert minden fufelenek megvan az idealis magassaga...es minden kerttulajdonosnak megvan a sajat igenye a fu magassagat illetoen.
Jo az ha te megkapod a munkadtol amit elvarsz, nem? De ez nem egyetemes igazsag, igaz? :))

Nekem jo a mulch, mert nem kell a fuvet osszeszedni, nem kell sokat locsolni, nem kell sokat mutragyazni.
Előzmény: Samubá (35224)
ZsuR Creative Commons License 2010.10.13 0 0 35228
"If it does not rain in 5 days of application, water it in with approximately .25 inches of water. Then leave a drying period after germination."
Előzmény: Samubá (35223)
ZsuR Creative Commons License 2010.10.13 0 0 35227
Akkor magyarazd meg a kulonbseget a a "sok" es a "lehető legtöbb" kozott :)).

Előzmény: sz_attila (35218)
ZsuR Creative Commons License 2010.10.13 0 0 35226
""Mindenhol az a nyero, ha kevesebb penzbol hozza ki az ember ugyanazt, vagy jobbat."
Kiemeltem azt, ami ebben a mondatban számomra aggályos ..."

Miert?

En magamnak csinalom a fuvet - es nincs ra tobb idom, penzem. Ha nem golfpalya minoseg, tudok vele elni.
Előzmény: sz_attila (35217)
ZsuR Creative Commons License 2010.10.13 0 0 35225
Milyent hasznalsz?
Előzmény: sz_attila (35215)
Samubá Creative Commons License 2010.10.13 0 0 35224

Mindenhol az a nyero, ha kevesebb penzbol hozza ki az ember ugyanazt, vagy jobbat.

No és mi a jobb? A golf green-t naponta nyírják és nem mulcsra. Ha ez olyan jólenne akkor ott csinálnák először.

Egy szinten jó a mulcs pláne augusztusban hogy ne süljön ki a fű, de magasabb pázsit minőséget már nem tudsz vele összhozni. Mármint azt a minőséget amit én várok el a munkám hatására.

 

Előzmény: ZsuR (35213)
Samubá Creative Commons License 2010.10.13 0 0 35223

Ezt már korábban sem értettem a leírásban, hogy ha csirázáskor kell a növénynek a szárazság hogy ne tudjon gyökeret fejleszteni, akkor erre a szerre ehez mi szükség van.

Röhej de egy esernyő akkor már jobb. )))))))))))))

Előzmény: ZsuR (35209)
Samubá Creative Commons License 2010.10.13 0 0 35222

Ez a mulcs dolog nálam úgy működik, hogy ha levágva behull a fű közé akkor mehet, ha a tetején marad akkor megfelelő a  pázsitminőség és  felelsleges, össze kell szedni.

A mulcsra vágott fűből, bár oldódik ki tápanyag, nem ez az elsődleged hatás hanem a talaj párologtatás csökkentése. Amikor elérte az 1cm-nél nagyobb vastagságot ill nyárvégén ki kell szedni a fűből mert ettől kezdve többet árt mint használ. Szellőztetés gereblyézés. A mulcs lebomlás nem megy végbe csak nirtrogén trágyázás mellett de ott sem teljesen. A lebomlás elveszi a nitrogént a fűtől ezért az elkezd kifakulni majd ritkulni.

Én a ritka fűvet mulcsra vágom amikor Scotts műtrágyát taszek rá mert ilyenkor nem elég sűrű a fű a scotts mt mikroklimatikus igényéhez.

A nagyterületű gyepek extenzív fenntartása melett gyakran alkalmazzák mert nem törekednek nagy sűrűségre csak legyen valamilyen zöld.

Előzmény: sz_attila (35212)
Samubá Creative Commons License 2010.10.13 0 0 35221

http://matyasciprian.hu/novenyek/tujapajzstetu.php

 

A mospilanos beöntözést is megpróbálhatod mert a gyökéren kersztül felvett hatóanyag belülről irtja ezeket a tetveket. 10-15 liter víz elég egyszerre és heti egy alkalommal vagy háromszor egymás után. Télire takard a fa tövét 5-10cm mulcsréteggel.  

Előzmény: supercharley (35216)
supercharley Creative Commons License 2010.10.13 0 0 35220
Általános probléma? Apámnak 15 éve vannak ilyen tujái, és még soha nem kellett permetezni, de még máshol sem hallottam ilyenről a környezetemben! És havi 3-4 alkalom? Nagyon soknak tűnik, de most mindenképpen megteszem! Köszi!
Előzmény: sz_attila (35219)
sz_attila Creative Commons License 2010.10.13 0 0 35219
Ez általános probléma sajnos. A megoldás BI58 permetezés májustól havonta legalább 3-4 alkalommal.
Előzmény: supercharley (35216)
sz_attila Creative Commons License 2010.10.13 0 0 35218

jah még valami:

 

"... sot, talan tobb kuncsaftod is lenne"

Nem sok kell, hanem azok, akiknél van pénz és igényesség. Azokból viszont a lehető legtöbb.

Előzmény: ZsuR (35213)
sz_attila Creative Commons License 2010.10.13 0 0 35217

"Mindenhol az a nyero, ha kevesebb penzbol hozza ki az ember ugyanazt, vagy jobbat."

Kiemeltem azt, ami ebben a mondatban számomra aggályos ...

 

"Latom a kertekben - folgeg azokban ahol irdatlan nagy a terulet (nem golfpalyak), hogy ott is mulcholnak."

Az én füveim golfpálya minőségűek, csak magasabbra vannak nyírva, mert nem golfpálya keverék.

 

"...tul hosszu vagy tul vizes fuvet nyirtak,..."

Na ez nálam gyakran előfordul, főleg az idei esős évben.

Előzmény: ZsuR (35213)
supercharley Creative Commons License 2010.10.13 0 0 35216
Előre elnézést kérek az off hozzászólásért, de sajnos a tujás topik nem nagyon pörög, de hátha innen valaki tudna segíteni.
Szóval, az egyik tujám alsó ágai száradnak. Most néztem meg tüzetesebben, és a belsejében bogarakat(tetvek?) fedeztem fel. Kb. 5mm nagyságúak, és elég aktívan mászkálnak. Környezetükben vízszerű, ragadós mézharmat. Mellékelek róluk néhány fényképet. Szerintetek mivel kezelhetném? Egyszerű nem lesz, mivel bent vannak a sűrűjében, és oda nehéz lesz a permetet bejuttatni. Mindenesetre valamit tennem kell, mert ezt az egy tuját is sajnálnám, hát még ha a többi is lefertőződne ezekkel a dögökkel!



sz_attila Creative Commons License 2010.10.13 0 0 35215
Nem. Nem porzik.
Előzmény: ZsuR (35214)
ZsuR Creative Commons License 2010.10.13 0 0 35214
Amikor rmutragyat szorsz ki hasznalsz maszkot?
Előzmény: sz_attila (35212)
ZsuR Creative Commons License 2010.10.13 0 0 35213
Pedig biztos meghalalna a kuncsaft, sot, talan tobb kuncsaftod is lenne. Mindenhol az a nyero, ha kevesebb penzbol hozza ki az ember ugyanazt, vagy jobbat.

Latom a kertekben - folgeg azokban ahol irdatlan nagy a terulet (nem golfpalyak), hogy ott is mulcholnak. Nem sokaig marad a tetejen. A vagas utan a nyesedek nagyon szetszorodik, nagy erovel ropul ki a gepbol, es nem lehet eszrevenni a fuvon akkor sem ha szarad, mert nem hosszu szalakrol van szo.

Ahol latni a levagott fuvet sorokban a frissen nyirt fuvon, ott valami gond van - tul hosszu vagy tul vizes fuvet nyirtak, vagy a gep el van dugulva, nem jon ki a fu rendesen.
Előzmény: sz_attila (35212)
sz_attila Creative Commons License 2010.10.13 0 0 35212

"Az arban nem tudom, mennyit tudsz sporolni. Amivel lehet az a mulch - nem osszeszedni es kidobni a fu nyesedeket, hanem ott hagyni. Igy a nitrogen alapu mutragyabol kevesebb kell."
Én nem akarom a kuncsaft pénzét spórolni. Félreértés ne essék, nem spórolás miatt hagynám ki a műtrágyát, hanem kíváncsiságból. A másik dolog, hogy kefesűrű füvet szabad-e mulcsolva nyírni, azt bizony nem tudom. Olyan sűrűk a füvek, hogy szerintem a tetején landolna az összevágott nyesedék.

Samubá, te mit szólsz hozzá?

Előzmény: ZsuR (35187)
k.laszlo68 Creative Commons License 2010.10.13 0 0 35211
Nyírhatod nyugodtan a 8-10centis füvet egyből 5 centisre.
Előzmény: _Pisti (35206)
ZsuR Creative Commons License 2010.10.13 0 0 35210
Tapanyagilag - ha megfelelo a koncentracio - tokeletes. Szerkezetet is javit kozvetve - de ha nem utanvetel, biztos a tragyazas a legjobb. En nem tragyaztam, komposztot rotaltuk be a foldbe telepites elott. A tetejere meg egy reteget teritettunk.
Előzmény: sujgojo (35207)
ZsuR Creative Commons License 2010.10.13 0 0 35209
A magok kikeleset akadalyozza meg.

En a virag agyasokba is szortam - szinte minimalis volt a gyomosodas ott, ahova szortam. Azt a helyet kihagytam, ahol a gyuszuviragom es a columbine-om szokta elszorni a magjat, mert abbol szeretnek szaporodast minden evben. Ugy nez ki sikerrel, mert vannak uj novenykek.

Tavasszal szorok ki az elso kertben is - az volt a "kontroll csoport", hogy lassam mit csinal a viragos kerttel...:))

"HOW TO USE CORN GLUTEN MEAL

NICK CHRISTIANS
Iowa State University

Corn gluten meal works by inhibiting the root formation of germinating plants. It generally does not inhibit the roots of mature plants or transplants until your reach very high rates (80 pounds/1000 ft2 or higher). It should be applied before germination of the weeds. The weed will germinate and usually forms a shoot, but does not form a root. After germination, a short drying period is needed to kill the plants that have germinated but have not formed a root. Timing is critical. If it is too wet during germination, the plants will recover and form a root. (This is also true of chemical preemergence herbicides).

It is preemergence only, there is no postemergence effect on established weeds. In fact, it makes a great fertilizer for germinated weeds.

If it does not rain in 5 days of application, water it in with approximately .25 inches of water. Then leave a drying period after germination.

It will usually work for about 5 to 6 weeks following germination.

Rates will vary depending on crop and target weed. I generally recommend 20 lbs product per 1000 ft2. This provides about 1 lb of nitrogen per 1000 ft2. Some crops that are grown in rows can be treated in bands in the row and weeds can be tilled between rows. This makes it more economical to use in crop production. Test the material at rates from 10 lbs/1000 ft2 in 10 pound increments to as high as 80 lbs/1000 ft2.

It does not work well with seeded garden crops unless they are seeded deeply (radishes seem to be the exception and there may be others). Transplants or mature plants generally work well. Some producers put down a band, work it into the upper inch of soil, and then put the transplant in the band.

In garden and crop production, growers generally work out their own system, depending on their understanding of the crop they are growing and the weeds they are trying to control.

The material is generally about 10% nitrogen by weight. One hundred pounds has 10 lbs of nitrogen.

The nitrogen will release slowly over a 3 to 4 month period after application."
Előzmény: apci500 (35205)
sujgojo Creative Commons License 2010.10.13 0 0 35208
ezt jo tudni.
Előzmény: Samubá (35189)
sujgojo Creative Commons License 2010.10.13 0 0 35207
nem meglevo fu, tel ala vetes lesz majd par het mulva. belekapalom geppel, ugy gondoltam.
ez a tea szerintem lehet hogy tartalmaz valamit a komposzt tapanyagaibol, de biztos nem mindet. meg csak az oldhatokat. a talaj szerkezetet meg szerintem a szilardanyag tartalom javitja inkabb
Előzmény: ZsuR (35186)
_Pisti Creative Commons License 2010.10.13 0 0 35206
Egy ideje megint rendszeresen olvasom a topikot, de lenne kérdésem.


Friss vetésű (3 hetes), füvet mikor érdemes (szabad nyírni), 10 centis magasságnál?

Sajnos van árnyékos rész, ahol kicsit lassabban kelt ki, és alacsonyabb is.
apci500 Creative Commons License 2010.10.13 0 0 35205
A gaz visszafogás mechanizmusa nem teljesen világos. Hogy a fenébe választja ki, a virágágyásban pl. hogy mi a gaz és mi a petúnia? Ezen a ponton kicsit elvesztettem a hitemet a csodaszerben. A benne lévő 9% N-en kívül mást nem írnak. Mitől 'fogja' vissza a gazt?
Előzmény: ZsuR (35187)
Samubá Creative Commons License 2010.10.13 0 0 35204
Szerintem elég, de ha sárgászöld kezd lenni a füved akkor adhatsz még neki, mert akkor már kevés a nitrogén. Nem hiszem hogy a fiatal fű ilyen gyorsan felvenné.
Előzmény: Peter4578 (35200)
Samubá Creative Commons License 2010.10.13 0 0 35203
A szín hatás 3-4 nap után szemmel látató. A növekedés az időjárástól is függ ilyenkor.
Előzmény: k.laszlo68 (35201)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!