Keresés

Részletes keresés

Solymárkert Creative Commons License 2006.07.25 0 0 9371

Még mindig: kedves Civertan!

 

Olvastam fantasztikus szakácstudományodról is! Elgondolkodtató lehet számodra, hogy várunk főszakácsot keres!

(Csak vicceltem!, de a tavasszal elkészült tetőteraszon lenne lehetőség a "várkedvelőket" megvendégelni, hiszen - bár nemes dolog írással tölteni az időtöket - bizonyára szívesen találkoznátok személyesen is! Szeretettel adnánk rá lehetőséget!

 

Üdvözlettel: a Solymárkert

 

Solymárkert Creative Commons License 2006.07.25 0 0 9370

Kedves Civertan!

Hallottunk már a solymári Szarkavárról, bár nagyon sokat nem tudunk róla. Természetesen megfogadtuk ötletedet, és felraktuk a solymári látnivalók közé!

Egyébként úgy "hallottam" Te fotós hírében állsz, azaz kulcsemberként szerepelhetnél meghívásunkkal kapcsolatosan, persze csak ha időd engedi. Ha van az általunk felvetett kiállítással kapcsolatosan ötleted, kérünk írj az e-mail címünkre.

Köszi szépen!

További szép nyarat!

a Solymárkert csapata nevében: Inci

Előzmény: civertan (9313)
vigi68 Creative Commons License 2006.07.25 0 0 9369

Civertan Mester!

 

Pár hete jártam én is a somlói várnál, előszőr én is erre gondoltam, de ha megnézzük a kaput a saját képemen és a Tieiden is, akkor azt kell mondjam, szerintem ez nem a somlói vár.

 

A somlói vár kapuja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Továbbra is azt gondolom, hogy a weblap szerkesztője csak betett egy váras képet, de nem a Balaton környékéről.....

De akkor melyik vár ez? (tényleg nem tudom)

 

van némi hasonlóság, de ez biztos nem a somlói vár...
Előzmény: civertan (9368)
civertan Creative Commons License 2006.07.25 0 0 9368
http://www.civertan.hu/legifoto/legifoto.php?page_level=2075&pageNum_images=2
itten van róla pár kép vagy 100 ha ez Somló
Előzmény: vigi68 (9367)
vigi68 Creative Commons License 2006.07.25 0 0 9367

Balaton környéki várak után keresgéltem és ezen a weblapon:

 

http://www.balatonguest.hu/balaton.php

 

találtam egy váras képet:

 

Ki tudja melyik várunk ez?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Segítsetek beazonosítani ezt a várat!

 

 

abaamade Creative Commons License 2006.07.25 0 0 9366
Szendrőnél megvan a megoldás, az alaprajzi "talányra". Novákiék felmérték az akkor még csak terepalakulatokban létező felsővárat, majd a tájolás nélküli 1670. évi alaprajzot addig forgatták, míg rá tudták vetíteni az ő terep-felméréseikre. Most már csak a fénymásolatban meglévő "Történeti Borsod vármegye várai" aktuális lapjait kellene megtalálnom...
Előzmény: karako-hid (9357)
civertan Creative Commons License 2006.07.25 0 0 9365

várom a cd-t,majd akkor szivesen beszélgetek a képekröl

a héten kimegyek Érdre

augban 10 nap Zemplén meló és akkor befejezem a várakat és aug vége Visegrád Csókakő Solymár

most hétvégén budai vár és a nagy sörnyitó a Citadellával

Előzmény: karako-hid (9362)
courage the dog Creative Commons License 2006.07.25 0 0 9364
Dehogynem. Csak sajatitsuk ki mi nyugodtan.
Előzmény: abaamade (9352)
abaamade Creative Commons License 2006.07.24 0 0 9363
Ehhez a képhez Civerrosénak biztosan lesz egy-két keresetlen (jó!) szava...
Bár lassan már csak így lehet érzékeltetni a hely szépségét, a vármaradvány a 24. órában van...
Előzmény: karako-hid (9362)
karako-hid Creative Commons License 2006.07.24 0 0 9362

Viszont Dédesen sikerült egy vár+kő öszzeállítás, szupermakróban:

 

karako-hid Creative Commons License 2006.07.24 0 0 9361
Be volt zárva a kapu, a kerítés fölött fotóztunk, de nehéz jó képet csinálni, mert van a tetőn egy vezeték, mellette meg ház. Az e mögötti várfalon lévő lőrést pedig teljesen benőtte a növényzet :(
Előzmény: abaamade (9360)
abaamade Creative Commons License 2006.07.24 0 0 9360
Az Alsóvárról sikerült jó képet készíteni? Amikor ott jártunk dühös kutya fogadott minket, míg a többiek elterelték a figyelmét, bementem az udvarra és gyorsan fotóztam... nem is lettek jó képek. Csorbakő?
Előzmény: karako-hid (9357)
abaamade Creative Commons License 2006.07.24 0 0 9359
Kár érte, hogy ennyire gyenge maltert használtak, mint a fotóitokon látható nem sokat ér...
Igen, az alaprajzi elrendezés valahogy nem világos, pedig az ásató-kutató Tomka Gábor szerint is az é-i oldalon két erős, nagy kiterjedésű, a meredek d-i oldalon 3 gyengébb bástya létesült...
Előzmény: karako-hid (9357)
abaamade Creative Commons License 2006.07.24 0 0 9358
"..az '56 utáni ostromot... Nem, erről nem tudok semmit, úgyhogy elmesélheted!"
Sajnos Márévár szerepet kapott az '56 utáni eseményekben. A forradalom és szabadságharc leverése után néhány forradalmár(számot nem tudok mondani)a romok között talált menedéket, itt bújtak el. Ugye, ez hamar kitudódott s hamarosan magyar bakák masíroztak a várfelvezető úton, hogy elfogják a rebillis brigádot. Azonban a vár faláról egyikőjük célba vette az élen haladó tisztet s lelőtte(?), a lényeg; a magyar katonák visszakoztak és nem teljesítették a kitűzött feladatot. Az oroszok meg akarták mutatni, hogyan is kell ezt megoldani, s valamelyik szomszédos magaslatra tank(ok) állt(ak) fel, és tűz alá vette(k) a várromot. Majd az orosz gyalogok berontottak a falak résein és elfogták a lázadókat.
Ma emléktábla hirdeti a várbevételt követő nem túl dicső orosz magatartást, - ha jól emlékszem a hallottakra s a tábla szövegére - két fiatal "várvédőt" tarkón lőtt egy diadalittas orosz tiszt. Itt nincs heppiend...
Előzmény: Nagyon Várbarát (9326)
karako-hid Creative Commons License 2006.07.24 0 0 9357

Én is nézegettem az alaprajzot (CB Tomka Gábor cikke) és szerintem sem stimmel, amit NV felskiccelt. A három bástyás rész a D-i oldalon volt.

Sajnos a várból igen kevés maradt, azt a keveset, amit felmagasítottak, lemosta az idő.

 

 

Előzmény: abaamade (9356)
abaamade Creative Commons License 2006.07.24 0 0 9356
Nagyon és karako szendrői beszámolója arra késztetett, kicsit jobban megismerjem a Felsővárat. Az ismert 1664. évi ábrázolás hitelesen mutatja be a vár akkori kinézetét, a belső vár közepén emelkedő nyolcszögű, 3 emeletes lőportorony a korábbi sátortető helyett új, látványos barokk hagymasisakot kapott. A meredekebben eső déli oldalon 3 gyengébb bástya épült, míg a lankásabb északi rész két, jól kiépített, erős bástyát kapott. Eredetileg a főbejárat is itt, az északi oldalon nyílt, azonban e könnyebben rohamozható részen ezt idővel megszüntették,
és a keleti oldalon alakították ki a végleges főkaput. Meghagytak egy kisebb, nyugat felé néző kaput is, amely a "régi"- vagy alsó-vár felé nézett.
Civertanék légifotóján Nagyon berajzolta a terepen körvonalazódó alaprajzot; igyekeztem a légifotóra beillesztett alaprajzot ennek megfelelően elforgatni, de mégis érzek némi bizonytalanságot...
Előzmény: Nagyon Várbarát (9331)
civertan Creative Commons License 2006.07.24 0 0 9355
jó ötlet nem?
Előzmény: Nagyon Várbarát (9354)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.07.24 0 0 9354
Rendben, hozzácsatoltam a listához! 
Előzmény: civertan (9353)
civertan Creative Commons License 2006.07.24 0 0 9353
 vb. irtam kiegészitést a észak dunántúlhoz
abaamade Creative Commons License 2006.07.23 0 0 9352
Emlékezzünk Hunyadi Jánosra, aki a Kárpát-medence valamennyi népének emlékezetében pozitív hősként él. Hunyadi az egymás mellett élő népek közös történelmi alakja, mindannyian tiszteljük, nem kellene őt kisajátítania egyik nemzetnek sem.
Előzmény: Nagyon Várbarát (9321)
abaamade Creative Commons License 2006.07.23 0 0 9351
Munkácsi vár fokán felállított turulos obeliszket valóban elpusztították, de a turul valahogy megúszta, s most az ungvári vár udvarán láthatjuk
Előzmény: Nagyon Várbarát (9343)
abaamade Creative Commons License 2006.07.23 0 0 9350
Azért van itt valaki, egy nőszemély, akinek az alakja az évszázadok múlásával nemhogy fakulna, de még egyre inkább népszerűbb lesz, sőt pont e "vérengző bestia" az aki a magyarok és szlovákok között kapcsolódási pontot jelenthet(Ék-i felső-mo. korlátlan urát direkte nem akarom részletezni, mert szintén ingoványos terepet jelent...)
abaamade Creative Commons License 2006.07.23 0 0 9349
Mecsoda parázs véleménynyilvánítások!
Elég mindössze néhány évet visszamennünk történelmünkben, amikor két ízben is a penge élén táncoltunk ahhoz, hogy a vad szrbszkáknak megmutassuk mi is az az igazi magyar virtus; első lépcsős harckocsi alakulatok voltak beásva Baja-délen, készen állva bármilyen ellenséges behatás fogadására; második alkalommal a kecskeméti vadászok várták a levegőben a szerb harci gépeket, meleg helyzetek voltak ezek.

... amikor a Drávaszögben kirándultunk kb. 4 éve még ott éktelenkedtek a polgárháború maradványai, üres, rommá lőtt házak, templomok, de Eszék után Erdőd-vára felé tartva is jókora kerülőre készteti az utazót egy még fel nem szedett aknamező. A kép vukovári csendélet csata után.

civertan Creative Commons License 2006.07.23 0 0 9348

...innen füzd tovább...

 

Nem fűzöm tovább! De az biztos, hogy amíg nem kérünk a szomszédtól bocsánatot az elcsattant pofonért, addig nem lesz meg a kölcsönös békesség!!!

 

És ez persze viszonossági alapon is igaz!!

 

A magyar állam már mindenkitől bocsánatot kért, adott ki kárpótlási jegyet... stb.

és a szomszédaink mit tettek a megbékélésért??? PERSZE EZ IGAZ DE  EDDIG AKARTAM A MÚLTKOR IS ELJUTNI ELÖSZÖR  A SAJÁT PORTÁN SEPERJ AZAZ ITTHON MERT  NEM A bIXMAX APJA JÁR  VIPERÁVAL HANEM EGY RENDÖR ÉS NEM IS AZ ÖSSZES OTTANI RENDÖR...

 

Ui: nem kell rá válaszolni, mert most is inkább dolgozom a mi kis ügyeinkben...

Előzmény: Nagyon Várbarát (9347)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.07.23 0 0 9347

...innen füzd tovább...

 

Nem fűzöm tovább! De az biztos, hogy amíg nem kérünk a szomszédtól bocsánatot az elcsattant pofonért, addig nem lesz meg a kölcsönös békesség!!!

 

És ez persze viszonossági alapon is igaz!!

 

A magyar állam már mindenkitől bocsánatot kért, adott ki kárpótlási jegyet... stb.

és a szomszédaink mit tettek a megbékélésért???

 

Ui: nem kell rá válaszolni, mert most is inkább dolgozom a mi kis ügyeinkben...

Előzmény: civertan (9346)
civertan Creative Commons License 2006.07.23 0 0 9346

Világos beszéd én csak a dolog másik oldalát akarom láttatni hogy ül a melegben egy szomszéd fickó és fórumozik és mesélnek neki arról hogyan fogadták öket  itt  a Balaton parton és keresi a szótárba a  szörös talpú kifejezést vajon miért mondták ezt rá?Vagy itt megtámadták öket a campingben és kaptak ezt azt... és ebböl lesznek messzeérő következtetések...

no meg  azon is érdemes elgondolkozni milyen nagyhatalmak ugrottak egymásnak, én nem emlékszem hogy  megtámadtak volna minket egyik világégésben  sem mintha  mi adtuk volna az elsöt nem? Aztán elveszitettük és az szar ügy.Akkor nem te szabod a feltételeket.Vagy ez máshol másként van?

Nekem volt egy történelem tanárom nemzetiségi jogot és egyebeket kutatot és ö mesélte én sajnos nem tudom az idevonatkozót fejböl soha nem kaptak azonos jogot nálunk a nemzetiségek  lásd pl a parasztok  1844? vagy mikor is.A  "közös területen"  lévö lakosság nem állt be katonának  a magyar hadseregbe vajon miért is?

1848. április 8-án a pozsonyi diétán a délvidéki szerbek küldöttsége azért jelent meg, hogy a magyar forradalom iránti bizalmát juttassa kifejezésre. Alekszander Kostič, Újvidék aljegyzője díszmagyarban s magyar nyelven mondta el együttműködési készségéről tanúskodó beszédét, amelyből egy mondatot idézünk: ”Méltóztassanak minket testvéri karjaik közé, mint ugyanegy hon fiait fogadni; mi pedig szent ígéretet teszünk, hogy mi szerbek ezentúl csak egyedül Magyarországért és csak a magyarokért élni és halni fogunk.” Válaszában Kossuth a következőket hangsúlyozza: „a magyar nemzet… a magyar szabadságot minden polgáraira, különbség nélkül kiterjeszti”, „tiszteli a külön nyelveknek tökéletes szabad kifejeződését és maga körében használatát, az államegység megköveteli, hogy a haza közéletének diplomatikai nyelve a magyar legyen”. A petíciónak azon pontjára, amely a szerb nemzetnek önálló nemzetként történő elismerését kérte, mert számára elfogadhatatlan volt, Kossuth nem reagált. Hazatérése előtt, amikor a küldöttségben helyet foglaló Djordje Stratomirovič, magyarországi szerb földbirtokos, a császári hadsereg tábornoka, később a szerb felkelés vezetője Kossuth szállásán mégegyszer hangsúlyozta, hogy a szerbek ragaszkodnak nemzetként való elismerésükhöz, a magyar forradalom vezéralakja elismételte, amit egy korábbi országgyűlési beszédében már mondott: „Én soha, de soha a magyar szent korona alatt más nemzetet és nemzetiséget, mint a magyart, elismerni nem fogok. Tudom, hogy vannak emberek és népfajok, kik más nyelvet beszélnek, de egy nemzetnél több itten nincsen.” A nagyobb nyomaték kedvéért hozzáfűzte, hogy nemzetként való elismerésük minden bizonnyal maga után vonná a saját kormányalakítás igényét. A párbeszéd végén Kossuth, arra a Stratomirovič által tett megjegyzésre, hogy jogos követelésük nem teljesítése esetén elismertetésüket a szerbek „másutt fogják keresni”, a következőképpen válaszolt: „Ez esetben dönt majd a kard.” Így jutottak el a nemzetiségek arra a meggyőződésre, hogy „nemzeti törekvéseiknek a magyar forradalom táborán belül nem, csak a magyar forradalom ellenében szerezhetnek érvényt.”1

No innen füzd tovább azt hogy miért is nem szeretnek minket annyira és a nevet kérem megjegyezni    Kossuth Lajos 

Előzmény: Nagyon Várbarát (9345)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.07.23 0 0 9345

Nos jómagam vagyok az, aki általában igyekszik lehűteni a jobbról-balról érkező ilyen-olyan nézeteket vallókat, nehogy háborús színtérré váljék hőn szeretett Topikunk.

 

De természetesen nekem is meg van a saját különbejáratú véleményem

a XX. századi eseményekről!!!

 

Arra, hogy szétszakították az addig viszonylag tűrhetően működő életközösségeket -- gondolok itt most pl. az abaúji falusiak vásározását a közeli Kassa városában v. a liptói tutajosak leereszkedését egészen a dunai Komáromig... stb.

 

Arra, hogy a nagyhatalmak kegyeinek elnyeréséért egymásnak ugrottak a kis népek, ahelyett, hogy vállvetve segítettek volna a máskon... mert mindenkinek inkább

egy-egy "nagyország" segítsége kellett, mint inkább a szomszédé!!!

 

Lehetne még sorolni a széthúzásból eredő negatívumokat, de ez egy VÁRAS TOPIK, ezért elnézést kérek, hogy elkalandoztam ennek a témájától!  :-(

 

Ui: arról amit ősapáink cselekedtek, mi nem tehetünk,

de minden nap nyithatunk új lapot népeink jövőjében!

Előzmény: civertan (9340)
tomatas Creative Commons License 2006.07.23 0 0 9344
Szia :) Írtam.
Előzmény: Nagyon Várbarát (9343)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.07.23 0 0 9343

A Nagyon Várbarát, ahol tud segít!

 

http://epa.oszk.hu/00800/00834/00007/pdf/00007.pdf

 

... és persze amit lehet azt megissza és megeszi!  :-)))

 

Összegezve:

 

-- megmaradtak az obeliszkek Pannonhalmán, Köröstetétlenben és Ópusztaszeren

 

-- lerombolták: Nyitrán, Brassóban, Dévényben, Munkácson, Zimonyban, a budapesti

    Andrássy úton

 

 

Előzmény: Törölt nick (9341)
civertan Creative Commons License 2006.07.23 0 0 9342
gyere van még egy szelet és egy info a Vb-röl egy egész borjú van  a hütöjében neki még jobb 
Előzmény: Törölt nick (9335)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!