Keresés

Részletes keresés

KawaBazsy Creative Commons License 2018.01.23 0 0 96849

De ha mégis kötelező lesz választani, akkor leszek - esetleg - vega. :-)

Előzmény: seci (96848)
seci Creative Commons License 2018.01.23 0 0 96848

Hasonloan a homosexualisokhoz ;)

 

Azert remelem, hogy a mi eletunkben egyik sem lesz kotelezo!

 

-seci

 

PS: Szabadon valasztott mindketto, nincs vele semmi bajom, amig nem akarjak nekem megmagyarazni, hogy nekem is az kell!

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96844)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.22 0 0 96847

(Aki feherje/vitamint/akarmi hiany miatt aggodik: probalja ki csak harom hetre. Harom het alatt egeszseges ember abszolut kaja nelkul sem kepes tisztesseggel ehen halni, es azert vegetarianus/vegan kaja csak jobb mint a nulla kaja, szoval nincs nagy riziko :-) De nem akarok rabeszelni senkit :-))

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96846)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.22 0 0 96846

Kinek a pap kinek a papné :-) En voltam nagy husevo, volt tejet tejtermekkel korszakom is, ugyhogy van osszehasonlitasi alapom, es akarmilyen hihetetlen egy percig nem hianyzott es nem hianyzik semmilyen husos/tejes/tojasos kaja :-) Energiahianyra se panaszkodhatom, tavalyi evben tobb mint 300 edzest rogzitett a Polar oram. Ugyhogy, elvagyok :-) De ha kivancsiak vagytok hogy milyen vegetarianuskent vagy vegankent, ki lehet probalni par hetre vagy honapra, aztan lesz sajat tapasztalatotok, beszamolhattok rola a forumon :-)

Előzmény: Havel Ina (96845)
Havel Ina Creative Commons License 2018.01.22 0 0 96845

Nekem is szocske :)

 

De leginkabb:

 

https://www.youtube.com/watch?v=NW3D9HcQlOM

 

Előzmény: KawaBazsy (96842)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.22 0 0 96844

Valami kritikus tomeget egyebkent elerhetett mostanaban a veganok/vegetarianusok száma, nyilnak a vegan/vegetarianus ettermek, boltokban szaporodnak a vegan/vegetarianus kajak, ismert "hires emberek" valnak veganna/vegetarianussa. Nalunk a cegnel 105-bol 12-en vegetarianusok (ennyirol tudok legalabb is, ebbol ketto szuletse/kisgyerek kora ota vegetarianus) es rajtam kivul meg 2-en veganok. Azaz 14.2% nem eszik hust. Azert az jelentos, bar persze 105 ember nem egy nagy minta (viszont lehet a szam magasabb is, a termelesbeliekbol nem ismerek mindenkit).

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96843)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.22 0 0 96843

Egyebkent jellemzo hozzallas szuleim. Mar sok eve vagyunk veganok, de mind a mai napig megkerdzik idonkent, hogy "ha nem esztek hust/hustermeket, tejet/tejtermeket, tojas/tojastartalmut, mezet/meztartalmut, akkor mit esztek?" es "nem eheztek?" es "esztek eleg feherjet?". Es minden alkalommal elmagyarazom, vagy elmondom hogy aznap mit ettunk, de par het mulva megint megkerdezik, nem tudjak elkepzelni :-) Epp tegnapelott nyugtattam meg, hogy nyugi, 2550KCal-t ettem (edzes miatt ilyen "sokat"), amibol 108 gram feherje volt. Erre o "Az meg hogy lehet?" :-) Says it all :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96841)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.01.22 0 0 96842

Szöcske.. :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96841)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.22 0 0 96841

Nem kell arra hasonlitania. Van jopar ami nem hasonlit semmilyen husos etelre, es szeretjuk is oket. Csak a gyartok ugy gondoljak, hogy a legtobb ember hus(os etel) helyett eszi oket, es ezert olyanra izure izesitik nagy reszuket. Az hogy az "igazi" olcsobb ... well, Lidl minosegben valoszinuleg igen, Waitrose minosegben valoszinuleg ugyanannyiba kerul. Quora-n ha korbenezel rengetegen kerdezik hogy miert lett valaki vegetarianus/vegan es rengeteg valasz is van. Mi nem erezzuk ugy, hogy allatokat kellene leolni ahhoz hogy mi ehessunk, se ugy hogy a ma szupermarketekben kaphato husok/husos etelek/tejtermekek kulonosebben egeszsegesek lennenek a nagyuzemi allatgyartas (nem neveznem tenyesztesnek) es feldolgozas miatt (nagyon nem az mint otven-hatvan eve, es plane nem az mint a haztaji). Plusz novenyi alapu taplalek eloallitasank sokkal kevesebb a fold, viz es energia igenye es kisebb a CO2 footprintje stb. Egyebkent James Cameron epp most keszit egy filmet a vegan elsportolokrol. Arra a kerdesre, hogy miert eszik az emberek a husos eteleket a ket leggyakoribb valasz meg az, hogy "megszokasbol" es "az ize miatt" (mikozben 10-bol 9 mindendevo embertarsunk siman elhitte egy vegan, de husos-izunek fuszerezett kajarol hogy az husos, mikozben semmi hus nem volt benne - azaz nem a hust szeretik, hanem a fuszerezeset/izesiteset). De szaz ev mulva (ha meg letezunk addig mint faj) mindenki vagy novenyevo lesz, vagy rovarokat fog enni, mert a novekvo nepesseget etetni a jelenegi modon nem lehet majd, a rovarok viszont igenytelenek, gyorsan szaporodnak, magas feherjetartalmuak, keves gondozast es energiat igenyelnek. Szoval vega vagy szocske, csak ido kerdese :-)

Előzmény: Havel Ina (96840)
Havel Ina Creative Commons License 2018.01.22 0 0 96840

Szia Sas! Megmagyaraznal valamit, mint vega?

Ha akarmi okbol nem esztek hust, tojast, tejet, stb. akkor miert kell minden vega kajanak pulykara, csirkere, stake-re, hamburgerre, hot dog-ra,  szoval husra hasonlitani? Nem lenne egyszerubb (es sokkal olcsobb is) az "igazit" enni?

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96837)
Zlot Creative Commons License 2018.01.22 0 0 96839

Irj emailt, ha kellek, orommel

Előzmény: Caitlin (96838)
Caitlin Creative Commons License 2018.01.22 0 0 96838

koszi, meg az is lehet, h megkerlek irj levelet :)

Előzmény: Zlot (96833)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.22 0 0 96837
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.22 0 0 96836

... es akkor meg ott vannak azok amiket atmenetileg szuneteltetunk (Mad Dogs, Breaking Bad, The Expanse, The Man in The High Castle, Penny Dreadful, Zoo, Touch, Glitch, Veep, Unreal, Halt And Catch Fire, Shadow Hunter, Iron Fist, 3%, Helix, Limitless, Between, Colony, Frequency, Salvation, Sense8 ... a boseg zavara :-)) Aztan tovabbi problema hogy konyvekbol havonta 5-6-ot olvasok el atlagban, viszont 7-8-at veszek, szoval az olvasnivalo konyvek listaja folyamatosan no :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96834)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.01.22 0 0 96835

Ennyit nem tudok egyszerre követni, max 2-t szoktam.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96834)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.22 0 0 96834

Nekunk egyelore bejon. Meg epp az iment javasolta egyik kollega a Luther cimu sorozatot. Csak most azzal varunk mert mar tul sok sorozatot nezunk egyszerre (Shameless, Lucifer, Vikings, The Orville, Brooklyn Nine-Nine, Once Upon A Time, Continuum, Humans, ...)

Előzmény: Zlot (96831)
Zlot Creative Commons License 2018.01.22 0 0 96833

En ismerlek 2 eve .... 

Előzmény: Caitlin (96819)
Zlot Creative Commons License 2018.01.22 0 0 96832

En Keresztnev - Vezeteknev, igy irok ala. Annyira rogzult, hogy sajnos mar kapasbol Magyarorszagon is sikerult igy alairnom :)

Előzmény: netszkvid (96821)
Zlot Creative Commons License 2018.01.22 0 0 96831

Hat nem tudom, ajanlas utan kezdtem el en is nezni, hogy MENNYIRE JO, aztan szamomra igen nagy csalodas. Megneztem 2 evadot, de inkabb csak "tolteleknek" hasznalom, azaz akkor nezem, ha eppen nem fut egyik kedvenc sorozatom sem :)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96825)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.22 0 0 96830

Na, itt van jo pelda arra amirol nemregiben irtam: http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-london-42717083

Disabilities caused in babies by epilepsy drug a 'scandal'

An MP has said the harm caused to children after their mothers were given the epilepsy drug sodium valproate is an "extraordinary scandal".

It is thought about 20,000 children in the UK have been left with disabilities caused by valproate since the 1970s.

Norman Lamb MP said it was also "extraordinarily distressing" new research suggested medical problems could be passed through generations.

Ujabb gyogyszer amit nem vizsgaltak be / teszteltek elegge mielott elkezdtek felirni a jonepnek.

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.22 0 0 96829

Ez egy mondvacsinalt dolog, hogy megnehezitse az allampolgarsagot igenylok eletet. Miert fogadjak el egy postas, konyvtaros, konyvelo, repulogep pilota vagy broker szavat, de nem egy penztaros, fodrasz, autoszerelo vagy pincer szavat? Valasz: just because... Nehogy mar egyszeru legyen a dolog...

Előzmény: Caitlin (96828)
Caitlin Creative Commons License 2018.01.21 0 0 96828

gondolkodtam, de igen keves sikerrel (feluletesen)

- tanar: 1 olyan suli van ahova kolkom 2 evig jart, de a tanari allomany nagyon megvaltozott (bar van jelolt, h kit fogok megtalalni talan)

- postas: 4 eve portasos hazban elunk, fogalmam sincs ki a postas :) 

- pap: oooo, skip

 

nem mondom, h nem fogok talalni, de itt valik nyilvanvalova, h mennyire nehez 40 folott uj baratsagokat kotni.... 

 

Előzmény: netszkvid (96823)
Caitlin Creative Commons License 2018.01.21 0 0 96827

En gyerekkoromban megtanultam a keresztnev vezeteknev formulat es mo-n (25 evig) kuzdottem vele, mert olyan jol rogzult, h nem birtam felulirni magamban. Itt vegre nem bizgeralnak miatta :) ue a datummal is. (de en spec eset vagyok az amerikai suli miatt)

Előzmény: netszkvid (96821)
seci Creative Commons License 2018.01.21 0 0 96826

Az én aláírásom nem sokat változott az elmúlt 30-35 évben, eszembe sem jutott, hogy megváltoztassam.

-seci

Előzmény: netszkvid (96821)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.21 0 0 96825

Új kedvenc sorozat: Brooklyn Nine-Nine. Haláli. Netflixen fennt van az osszes evad.

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.21 0 0 96824

Nalam megfordult, regen vezeteknev keresztnev volt, most keresztnev vezeteknev. De sokszor mostanaban csak a vezeteknevet irom alairaskent, eddig meg senkinek nem volt gondja vele.

Előzmény: netszkvid (96821)
netszkvid Creative Commons License 2018.01.21 0 0 96823

tanar? postas? pap? azert eleg hosszu az a lista es eleg bizarr foglalkozasok is vannak rajta pl a postas...

Előzmény: Caitlin (96819)
netszkvid Creative Commons License 2018.01.21 0 0 96822

Koleszterint mindenkinek a sajat szervezete allit elo, ez nem anyukad privilegiuma lol :-)

Előzmény: KawaBazsy (96817)
netszkvid Creative Commons License 2018.01.21 0 0 96821

Ez erdekes, errol eszembe jutott, Ti hogy irtok ala?

 

En ragaszkodom a vezeteknev elol, keresztnev utana verziohoz: ez vagyok en, akarhol elek, es az alairas nem orszagfuggo. Erdekes vonatkozas, hogy noha kb 20 eve igy itok mindent ala, senki nem szolt semmit... egeszen 2 evvel ezelottig, azota pedig 2 szer kerdojelezttek meg, illetve kertek meg ne igy irjam ala. Elfogadtak, hogy ilyenre nem kerhetnek, szvsz az okirathamisitas, hiszen minden hivatalos dokumentumban igy szerepel az alairasom es nem onszantambol valtoztatnam meg.

Kivancsi vagyok, Ti hogy csinaljatok?

Előzmény: Matt Farrell (96807)
Caitlin Creative Commons License 2018.01.21 0 0 96820

Nekem vagy 15 eve eleg magas a koleszterinem. Mo-n soha nem foglalkoztak vele. Itt lassan 1 eve kezdtek el kuldeni szakorvoshoz. Eddig 2x latott. Elsore megnezte, hummogott, es vergetel meg genetikai vizsgalat. MAsodikra genetika eredmenye negativ igy kikerdezett evesi szokasaimrol. Crohn betegkent igen kevesse valtozatos mostansag a kajalasom es negylabu termekek v szarmazekok nem nagyon vannak benne. kiveve a kv-ba a tej. Erre hummogot, meg ket vervetelre elkuldott es majd marciusban latjuk egymast ujra. Elkuldott uh-ra is, ott is minden rendben, pedig ilyen ertekekkel mar reg latszodnia kellene...

Mivel bajom nincs, tudtam rol mindig nem idegeskedek rajta csak kuncogok, h milyen fejtorest okozok az oreg profnak, h latszolag semmi nem indokolja a magas koleszterint es megis... Kivancsi vagyok marciusban mit talal ki. szerencsere nem partolja ilyen fiatalon (haha ujfent!) a gyogyszerezest.

Előzmény: KawaBazsy (96817)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!