Keresés

Részletes keresés

Satriani Creative Commons License 2003.04.24 0 0 105
Sziasztok,
nem is gondoltam, hogy ilyen gyorsan valaszoltok !!!! Na mindegy meg at sem olvastam (majd mindjart tuzetesen..) addig is talaltam valamit banyaszva a szerver konytarszerkezeteben:

- van az a trace file amit adoksi emlit, ott ez all:

Archiver process freed from errors. No longer stopped.
*** 2003.04.22.21.30.06.797
*** 2003.04.22.21.30.12.425
*** 2003.04.22.21.43.51.923
*** 2003.04.22.21.43.53.496
ARCH: Archival stopped, error occurred. Will continue retrying
ARCH:
ORA-00255: error archiving log 4 of thread 1, sequence # 1080
ORA-00312: online log 4 thread 1: 'D:\SHARE\ORANT\DATABASE\LOGWEBU4.ORA'
ORA-00334: archived log: 'D:\SHARE\ORANT\DATABASE\ARCHWEBU\WEBU0000001080.ARCH'
ORA-19502: write error on file "D:\SHARE\ORANT\DATABASE\ARCHWEBU\WEBU0000001080.ARCH", blockno 897 (blocksize=512)
ORA-27072: skgfdisp: I/O error
OSD-04008: WriteFile() failure, unable to write to file
O/S-Error: (OS 112) There is not enough space on the disk.
ORA-00272: error writing archive log D:\SHARE\ORANT\DATABASE\ARCHWEBU\WEBU0000001080.ARCH
ORA-19502: write error on file "D:\SHARE\ORANT\DATABASE\ARCHWEBU\WEBU0000001080.ARCH", blockno 897 (blocksize=512)
ORA-27072: skgfdisp: I/O error
OSD-04008: WriteFile() failure, unable to write to file
O/S-Error: (OS 112) There is not enough space on the disk.
*** 2003.04.23.21.30.10.205
*** 2003.04.23.21.43.47.770

..az a freed from errors azt jelentheti hogy helyre jott magatol a tegnap elotti alapotabol.

Aztan van az initxx.ora ott meg ez van az archivalasra vonatkozoan:

##### For archiving if ARCHIVELOG is on ########
LOG_ARCHIVE_DEST =D:\share\orant\database\archWEBU
LOG_ARCHIVE_FORMAT =WEBU%S.arch
LOG_ARCHIVE_BUFFERS =4
LOG_ARCHIVE_BUFFER_SIZE =127
LOG_ARCHIVE_START = TRUE

Na most atolvasom reszletesen amit irtatok, aztan meg lehet kerdezek ha valami nem vilagos.
Kosz szepen a gyors valaszt !!!

Mallory Creative Commons License 2003.04.24 0 0 104
Égszínkék Mosogatórongy jól mondja, valószínűleg betelt a partíció, ahová az archív logok kiíródnak. Meg kéne tudni, hogy szokták-e ezeket az archív logokat menteni valahová, majd amiről már van mentés, letörölni. Mert nincs az a bazinagy winyó, ami előbb-utóbb be ne tellne archív loggal, ha elég élénken dolgoznak a userek... ;-)

Ha nincs a mentésre/törlésre bevált forgatókönyv, valami szabad helyre másoljátok át a legrégebbi archív log file-okat, majd töröljétek az eredeti helyről.
Ja, hogy miért áll helyre időnként magától? Biztosan van valami időzített script, ami kimenti, majd törli a file-okat. Csak ezexerint nem elég gyakran fut...

Előzmény: Satriani (97)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.24 0 0 103
Izé... nem kevered te a rollback szegmensekkel?
Előzmény: crockl (101)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.24 0 0 102
logswitch?
Ha meg archive log mód on, akkor archiválja a betelt logot. De a _redo_ log nem növekszik :-)
Előzmény: crockl (101)
crockl Creative Commons License 2003.04.24 0 0 101
Hat mit csinal?:)) Ha egy nagyobb tranzakcio tortenik commit nelkul vagy barmi.
Előzmény: Törölt nick (100)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.24 0 0 100
?? Ennek mi köze a redo loghoz?
Az nem szokott megnőni ;-)
Előzmény: crockl (98)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.24 0 0 99
Milyen op.rendszer?
Meg kellene nézni az alert logban, hogy mi baja van valójában.
Többnyire ilyenkor tényleg az a gond, hogy megtelik az archiválásra kijelölt diszk.
Kikapcsolni az archive log módot nem ajánlatos, mert esetleg a mentésetek rossznéven veszi ;-)
(ha online backupot csinálsz, akkor kötelező az archive log mód)

Ha egy idő után helyreáll, az lehet pl. attól, hogy valami automatizmus menti egyéb helyre az archivált logokat (pl. kazettára) és törli a már mentett file-okat. De lehet, hogy valami egészen más oka van, hogy meg-megáll...

Előzmény: Satriani (97)
crockl Creative Commons License 2003.04.24 0 0 98
Ugy tunik nincs eleg hely a redo.log particiojan. Vagy meg kellene nezni mekkora az a redolog most:) Esetleg idonkent lehet shrink-elni ha nagyon megno valamiert.
Előzmény: Satriani (97)
Satriani Creative Commons License 2003.04.24 0 0 97
Sziasztok,
tegnapelott tortent meg eloszor nagyjabol ugyanebben az idopontban hogy a csatlakozas az Ora 8.0.5 DB-hez megszakadt majd ujboli kapcsolodas eseten a kovetkezo hibauzenetet adta:
ORA-00257: archiver error. Connect internal only, until freed.
Utana neztem,a kovetkezot irja rola a dokumentacio:

Cause: The archiver process received an error while trying to archive a redo log. If the problem is not resolved soon, the database will stop executing transactions. The most likely cause of this message is the destination device is out of space to store the redo log file.

Action: Check the archiver trace file for a detailed description of the problem. Also, verify that the device specified in the initialization parameter ARCHIVE_LOG_DEST is set up properly for archiving.

Mivel az ugymond rendszergazda nem igazan ert a dolgokhoz, az az erzesem en kell majd a dolog vegere jarjak.
Szoval tegnap szabin voltam es ma mar ment a kapcsolodas,de ma ugyanabban az idoponbtban (szerintem) megint eloallt a hiba. Holnap megint szabin vagyok :) de erdekelne ha valaki talalkozott mar a problemaval mi lehet a megoldas ? Amit en ertettem az egeszbol, a naploallomanyokat probalja az Oracle kimenteni de nincs szabad terulet; ez lehet ? De miert all helyre egy ido utan magatol ? Van otletetek mi lehet az orvossag ?
O Enterprise Manag Cons. -ban van egy eleresi hely ahol megmutatja hova mentodnek a Archive Log-ok. Az a konyvtar lenne tele? Lehet/szabad onnan torolni ? Csak fogom csesztetni a 'rendszergazdat' hogy jarjon utana, de addig is kivancsi lennek ti mit mondtok...

Koszi !

Ja meg olvastam valami olyasmit is valami forumon hogy lehetne non-archive modban futtatni a cuccost de hat az milyen megoldas ??? Ha egyszer tele a vinyo akkor ott kellene helyet csinalni,nem?

rogergerro Creative Commons License 2003.04.18 0 0 96
Köszi
Előzmény: crockl (95)
crockl Creative Commons License 2003.04.17 0 0 95
Előzmény: rogergerro (94)
rogergerro Creative Commons License 2003.04.17 0 0 94
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni az alábbiakban. Van egy Red Hat 7 szerveren Oracle adatbázisunk, ehhez egy saját fejlesztésű (Angolok írták) progin keresztül férünk hozzá. Nálam kb 3 hete felmerült egy hiba, amivel az angolok semmit nem tudnak kezdeni. Az adatbázisba való bejelentkezéskor az alábbi hibaüzenetet kapom: "ORA-12571:TNS:packet writer failure".
A problémát próbáltam úgy megoldani, hogy újratelepítettem az Oracle-t és rá a saját progit, de semmi!A probléma maradt!
Van olyan hely a neten, ahol meg lehetne nézni mi van a hibaüzenet kódja mögött?
Köszi,
RG

crockl Creative Commons License 2003.04.15 0 0 93
Van csomo, mondjuk nem irod milyen op rendszer ala keresel, meghat kicsit rakeresnel talalnal is:)
De itt van par link, nem tudva neked milyen felteteleid vannak:
http://www.gentleware.com/
http://www.casestudio.com/enu/dow_enu.html
http://www.thekompany.com/products/dataarchitect/
http://www.sybase.com/products/enterprisemodeling/powerdesigner
Előzmény: vanha (91)
NevemTeve Creative Commons License 2003.04.15 0 0 92
Oracle Designer? Bár lehet hogy az nem teljesen ingyenes...
Előzmény: vanha (91)
vanha Creative Commons License 2003.04.15 0 0 91
Meglevo Oracle adatbazishoz (PL/SQl, SQL) kell tabla-terkepet csinalnom. Arra gondoltam, hogy fogok egy UML-rajzolot, ami benyalja nekem a tomentelen mennyisegu kodot, aztan kidob egy tobbe-kevesbe hasznalhato abrat, amin utana meg alakithatok, ha valtozik az adatbazis.
Tudtok erre valami ingyenes szoftvert?

A JDevelopert lehet nem Javasan hasznalni? (mivel ez elvileg tud UML-t is, meg Oracle importot is)

crockl Creative Commons License 2003.04.12 0 0 90
Hat igen, errol nem is nagyon fogsz talalni net-en. Fel kell venned a kapcsolatot a hazai forgalmazokkal, vagy a haza kepvisetetekkel. Ok fognak neked adni.
Előzmény: EdgE (88)
NevemTeve Creative Commons License 2003.04.11 0 0 89
csak éppen a parse-ok számá nő, ami rontja a performanciát...
Legalabbis az oraca.oranpr szerint... lehet hogy a szerver ettől függetlenül cache-el utasításokat?
Előzmény: NevemTeve (87)
EdgE Creative Commons License 2003.04.11 0 0 88
Sziasztok,

Nem tudtok véletlenül olyan oldalt neten, ahol RDBMS-ek árai vannak összehasonlítva (Oracle, DB2, MSSQL érdekelne). Milyen licenszek kellenek, Oracle kliensekre mennyibe kerül? Egy dolgozathoz kéne, de az árakat sehol nem reklámozzák.
Előre is köszi

NevemTeve Creative Commons License 2003.04.11 0 0 87
Most meg a tul sok nyitott cursor a gond (v$open_cursor).

Ahogy méregettünk, kísérleteztünk, az derült ki, hogy a "release_cursor=yes" Pro*C opció megoldja ezt a gondot, csak éppen a parse-ok számá nő, ami rontja a performanciát...

A másik lehetőség a "maxopencursor" csökkentése lenne, de mivel a PL/SQL-blokkok szerver-oldalon vannak, az abban létrejövő kurzorokra ez nem vonatkozik (legalábbis méréseim szerint: a maxopencursor a default 10 volt, a v$open_cursor-ban viszont 26 sor volt: 10 a kliensről, 15 a PL/SQL blokkból, 1 a ráadás).

NevemTeve Creative Commons License 2003.04.11 0 0 86
Köszi!
Gyorsan meg is kérdezem a rendszergazdikat, hátha ezt felejtették el, amiatt gyűlnek a kapcsolatok...
Előzmény: Miyamoto (85)
Miyamoto Creative Commons License 2003.04.11 0 0 85
Elvileg hasznal az Oracle keep_alive-ot (ha szabvanyosan mukodik alatta a TCP/IP). A problema az szokott lenni, hogy nem minden gyarto tartja magat a szabvanyhoz.
Ezt a 'dead connection detection'-nel lehet athidalni.
A szerver oldali sqlnet.ora file-ba kell beirni: SQLNET.EXPIRE_TIME = [perc]

Udv,
M

Előzmény: NevemTeve (84)
NevemTeve Creative Commons License 2003.04.10 0 0 84
Kedves SQL*Net szakértők!
Használ az Oracle TCP KEEP_ALIVE-ot? Ha igen, miért nem... akarom mondani hogyan kell a serverben engedélyeni?
bazsix Creative Commons License 2003.03.27 0 0 83
Na megoldódott a dolog, még egyszer köszi mindenkinek a segítséget!
Tomathos Creative Commons License 2003.03.27 0 0 82
SELECT
CASE WHEN
TO_CHAR(SYSDATE,'D')>'1' AND TO_CHAR(SYSDATE,'D')<'7'
THEN
'Weekday'
ELSE
'Weekend'
END AS period_of_week FROM
dual
Előzmény: bazsix (80)
bazsix Creative Commons License 2003.03.27 0 0 81
Asszem gyakrabban kell frissítést nyomnom!
bazsix Creative Commons License 2003.03.27 0 0 80
crockl! Köszi a választ! Közben rájöttem, hogy amivel az 1)-ben szenvedtem azt asszem megtudom oldani egy subquery-vel. Viszont ezt a CASE-t sehol nem találom a doksiban ami nekem van, tudnál irni egy egyszerű példát, hogy hogyan kell használni? Köszi!
Előzmény: crockl (77)
Tomathos Creative Commons License 2003.03.27 0 0 79
Szerintem alias névre csak az order by-ban hivatkozhatsz, de esetleg így megoldhatod:
select ali from (select (x+y)/z ali from tabla) where ali > 10
Előzmény: bazsix (76)
e_laca Creative Commons License 2003.03.27 0 0 78
1) (így látatlanban:) Igen, ilyen alias-t írhatsz mindenhova, ahova oszlopnevet írhatsz.

2) Használhatod a decode-kifejezést.
decode(kif, kif-ért1, ért1 [, kif-ért2, ért2]... [, default-ért])
tehát egy kifejezés, aztán ha-akkor értékpárok.
Ha "kif" egyenlő valamelyik "kif-ért"-tel, akkor a decode-kifejezés értéke az "kif-ért" után következő "ért" lesz. Ha egyik sem, és van "default-ért", akkor az.
Esetedben decode(oszto, 0, 0, valami)

Írom mindezt emlékezetből - próbáld ki.

Előzmény: bazsix (76)
crockl Creative Commons License 2003.03.27 0 0 77
1)A kifelyezesed ami a select es a from kozott van, az where feltetel utani select eredmenyhalmazon hajtodik vegre, igy where feltetelben nem tudsz hivatkozni ra, de ertelme sincs, de order-nel mar meg tudod adni, mert az az eredmeny halamzon dolgozik mar. Ha ilyesmi kell, irj plsql-be ra procedurat, fguveny, es/vagy azt add where-be is.

2) nezd meg a CASE kifelyezest peldaul.

Előzmény: bazsix (76)
bazsix Creative Commons License 2003.03.27 0 0 76
Sziasztok!
Oracle sqlplus-ban kellene összehoznom 1-2 lekérdezést, de átkozottúl elakadtam vele. Két kérdésem lenne:

1) Select utasításban beírok oszlop definiciónak egy bazi hosszú képletet, és adok neki egy alias nevet. Tudok valahogy ezzel az alias névvel hivatkozni rá, vagy ha újra akarom használni akkor muszály megint kiírnom a képletet?

2) Szintén selectben lehet valahogy feltételes kifejezést beírni oszlop definíciónak? Mondjuk valami ilyenre gondolok (if oszto<>0 then valami/oszto else 0) :))
Ezt most úgy csináltam, hogy az osztómat a where részben vizsgálom, és unio-val hozzácsapom azokat a rekordokat ahol az osztó nulla. De egy olyan lekérdezésben ahol van 15 osztás ez már kb@szott nagy macera, pedig nekem most ilyen kell.

Lécci szánjatok meg valami válasszal ez most életet ment :))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!