Keresés

Részletes keresés

NeomatiK Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2053

Ez a mondat különösen tetszett:

"... Inkább megvárom, míg lehet olcsó hivatalos biodízelt kapni a kutaknál. Mint az igazi Európában."

Többször gondolkoztam már azon, hogy vajon miért kell inkább értelmetlen, felesleges kiadásokba bocsátkoznia az államnak ahelyett, hogy a napenergiafelhasználást (is) támogatnák.

Messze vagyunk mi még az igazi Európától! De nagyon!

Előzmény: szg307 (2037)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2052

Szia Axioma!

Láttam a naplópónál is,d e ott drágább volt nyolezer forinttal a kiszemelt példány. Szállítani, meg magam szállítom :-)

Attila

Előzmény: Axióma (2025)
NeomatiK Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2051

Erre utalóan kérdeztem 1995-ös hsz-ben. De senki nem reagált sajnos.

Sziasztok!

Akinek van tároló vagy bojler kapcsolva a rendszeréhez, informáljon legyen szíves, hogy hány fokról hány fokra hül le a víz a tárolóban következő nap, mielőtt újra lehet a napsugárzást hasznosítani.

Ez akár lehetne napkollektortól független kérdés is, mert itt a tároló/bojler adataira lennék kíváncsi.

Szóval, valaki???

Előzmény: erbe (2033)

NeomatiK Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2050

Elolvastam a hozzászólásom, amire válaszoltál. Szóval nem írtam, hogy olcsóbban megúszható a bojlerépítés házilag. Bár való igaz, volt ilyen kicsengése.

Ha már itt tartunk, hőcserélőt is lehet(ne) házilag csinálni :)) Rézcsőből könnyebb (csak a spirális betétről beszélek), mint lemezes hőcserélőt. Mostanában hajlítgattam 18-as rézcsövet csőhajlítóval, nem egy bonyolult dolog.

Előzmény: Törölt nick (2021)
NeomatiK Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2049
Ez nem mostanában lesz. Inkább 1-2 év múlva vagy kitudja?
Előzmény: sztgyi (2026)
sztgyi Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2048

Eddig érthető! At is lehet, hogy így meg tudod azt is oldani, hogy nem vágod ki teljesen, és ki tudsz alakítani perdítő elemet.

Ez igazi Tiszicsmájsztrós megoldás!

És hogyan/mivel ragasztottad az első csövedet?

Előzmény: laca bácsi (2047)
laca bácsi Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2047
A kivágás felül: egy ócska bicska konzervnyitója.

Alul: egy ócska késsel.
1. kezdőlyukat ütni/szúrni.
2. a késsel apró "hátra" feszítésekkel haladni. A "hátrafeszítés"-kor a kés foka a doboz dudorodó aljához támaszkodik. Szóval nem a haladás irányába nyomom a kést, hanem ellenkezőleg, így a lemezt alulról nyírja.
Előzmény: sztgyi (2046)
sztgyi Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2046

Szia Laca bácsi!

Sajnos, már kivágtam a dobozok mindkét oldalát. Emlékszem, tököltem azzal eleget, hogy kivágni, vagy nemkivágni. Volt olyan vélemény is, hogy kicsi az az átömlő nyílás, és én is annak véltem. És megértem Ikatilla véleményét is, hogy a turbulenciát kéne növelni, mert a levegő nehezebben veszi át a hőt, ha csak úgy átsuhan.

Nem tudom hogy lehetne félig kivágni (mármint egyszerűen, gyorsan). Akár az alja, akár a teteje nehezen kezelhető, mert az a kis domborulat az alján és a benyomások a tetején nagyon megmerevítik azokat a lemezrészeket.

Örülök, hogy Te is nekiáltál a gyártásnak, esetleg ecsetelhetnéd, hogy milyen technikával vágtad ki, és mivel/hogyan ragasztasz?

Előzmény: laca bácsi (2045)
laca bácsi Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2045
sztgyi,
szépek a képek! Már-már művész Úrnak is szólíthatunk! :-))
(Egy modern szobrász már címet is adna a kompozíciódnak: Golgota, vagy a Szentháromság.)

Mielőtt azonban belekezdenél az aprólékos hajtogatásba, nézd meg a saját [1479]-es hozzászólásodat:
<Az jutott az eszembe, hogy mi van akkor, ha csak az aljukat vágom ki, és a tetejükön, azt a rést, ahol kiönthető a nedü, elforgatva rakom össze. A mellékelt ábrához hasonló "labirintust" lehetne elérni, ami ellenállást növel ugyan, de jobban nyaldossa a levegő a doboz falát.>

Valaki már javasolta azt is, hogy a tető- és az aljlemezeket ne vágjuk teljesen körbe, és akkor egy hajlítással kialakítható a merőleges akadályozó és egy terelő lemez. Én ezt fogom követni, bár már egy oszlopot összeragasztottam teljes kivágással... :-(
Előzmény: sztgyi (2043)
sztgyi Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2044

A legegyszerűbbnek tűnő változatból 3 db elkészült, immár a véglages anyagából, a sörösdoboz oldalából!próbadarabokHárom a magyar igazság, és kell még 231!

Vélemények?

sztgyi Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2043

Nos, a perdítőelemek választéka 3-ra bővült.

még csak papíron

Így kerülne a dobozok közé:

dobozokra helyezve

Nekem legjobban a középső tetszi, legkönnyebb a jobb oldalit kivágni, mivel csak egyenes vonalakból áll.

sztgyi Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2042

Szia hnehnszb alias Szalma!

A dolog mindent megér! A tökéletességre törekszem! (Igaz, megy az idő piszkosul.)

Sajnos, kivágtam már a dobozok mindkét oldalát!

A rögzítés egyszerű. A két doboz közé kerül a ragasztással egyidőben. A felhajtott "szárnyak" vízszintes része épp beleilleszkedik a felső nyílás azon részébe, ahol a ragasztó lesz. Négypontos a rögzítés. Kivagdosni lesz egy kicsit macera.

De valamit csinálni kell.

Üdv: sztgyi

Előzmény: hnehnszb (2041)
hnehnszb Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2041
(Szerintem ennyit bőven nem ér a dolog. A rögzítése is furcsa móka lehet... A csak "az alját kivágó ötlet, a lukak elforgatva" bőven jónak tűnik a levegő megkavarásához és az áramlási sebesség csökkentéséhez...)

Szeretettel:
Szalma
Előzmény: sztgyi (2040)
sztgyi Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2040

Láttatok már ilyet?

kiterítveA lemez könnyen vágható, csak nehezen szokta meg, hogy kinyújtózzon!

Ebből készülne a perdítőelem, pl. ilyen:

papírmodelMég keresek egyszerűbb formát, de ez is kivitelezhető.

Csak ne kéne belőle mintegy 250 darab!

erbe Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2039
Nem az avasodással van gond, hanem hogy kb. ugyanannyi, vagy kevesebb hőmennyiséget képes tárolni azonos térfogatban, mint a víz, miközben lényegesen drágább.
Egyetlen előnye, hogy a tárolt hő nagy részét az olvadási hőfoktartományban (50-70 fok) adja vissza, alatta-felette közel lineáris, de ezekben a tartományokban jóval kisebb a hőtárolóképessége, mint a víznek.
Előzmény: Freddy56 (2034)
sztgyi Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2038

Hello Iv!

Elnézést, hogy belepofizok, Laca bácsi nem fog talán megharagudni!

Dr. Gyurcsovics Lajos: A napenergia hasznosítása az épületgépészetben. (Műszaki kiadó)

260. oldal

Előzmény: lv (2032)
szg307 Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2037
Előzmény: szg307 (2036)
szg307 Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2036

Hol?

Valami linket tegyél fel légy szíves!

Előzmény: Freddy56 (2035)
Freddy56 Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2035

Sziasztok!

Ahogy kiléptem, megakadt a szemem hírek az Index címlapjáról: "végy 20 liter étolajat". Na beléptem, ott tételesen le van írva minden. Ajánlom figyelmetekbe ezt a cikket!

Freddy

Freddy56 Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2034

Szia Ati!

Kösz az infót, a Matáv.hu oldalon beírtam a nevet, település nevét, és már jött is a pontos cím, tel.szám, email cím, ettől kezdve már könnyen felvehetem a dokival a kapcsolatot, kérhetek infót.

A feleségem a sztearinos hőtárolóra azt mondta: van benne valami, hiszen a felmelegített zsír, vagy étolaj is lassan hűl ki. Megjegyeztem Neki, ezekkel az a gond, hogy idővel avasodnak, de a sztearin nem (vagy legalább is nem hallottam ilyenről).

Üdv: Freddy

Előzmény: ikattila (2027)
erbe Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2033
"Így tehát szinte mindegy, hogy 300 literes bojlerben tárolod a melegvizet vagy 120-ban vagy 3x120-ban."

Sajnos, egyáltalán nem mindegy.
A szabvány villanybojlereknek a hőszigetelése messze nem arra készült, hogy viszonylag kishőfokú (50-60 fok) vizet esetenként napokra tárolgasson. Az "ócsó" bojler mégkevésbbé. Ráadásul minél nagyobb a térfogat, annál kisebb a hőleadó felület, ha széttagolod, fordítva. A saját napkollektoros rendszerem leggyengébb pontja a bóvli olasz bojler gyengécske szigetelése. Már tervezem a feltupírozását, csak mindig van fontosabb.
Előzmény: NeomatiK (2020)
lv Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2032
Laca bácsi,

melyik könyvből van "belinkelve" a kép?
Előzmény: laca bácsi (2031)
laca bácsi Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2031
Jazzkedvelő,
találtam neked a tárolókialakításról képeket. Nekem gyanús az A, hogy az egy olcsó megvalósítás, mivel csak egykörös tárolóval és pl. szabvány villanybojlerrel megoldható.
Előzmény: Törölt nick (2022)
erbe Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2030
Na jó!
A szélkerék az nem bio, de egyszerűbb volt leírni, mint a biogázas kogenerációs fűtőerőművet.
Előzmény: erbe (2029)
erbe Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2029
Minden ami BIO!

"Bio őstermelők találkoznak.
-Hogy álltok az adókkal?
-Nekem semmi gondom. - Mondja az ősbioáramtermelő.
-Amennyit termelek a szélkerekemmel, el is használom, nem adok el senkinek, nem kell adót fizetnem utána.
-Ne is mondd! - Szólal meg az ősbioüzemanyagtermelő.
-Beleszagoltak a hátsó lyukamba, és sültkrumpliszagút pöffentett az autóm, hát a tank befogadóképességének tízszeresére büntettek. Pedig én is csak saját használatra termelek.
Kiszól a kerítésen át az ősbioalkoholtermelő:
-Akkor még enyhén megúsztad! Most ülöm le a másfél milliót, amit rámvertek a fináncok."
erbe Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2028
Hőtárolást részletesen többször kitárgyaltuk az "Alternatív energiákban", akit érdekel, ott keresse!
Tárolóképesség, tárolási hőfok, gazdaságosság, megvalósíthatóság, egyszóval minden.
Eredmény: minél nagyobb tisztavizes tároló, jó hőszigeteléssel.
Előzmény: ikattila (2027)
ikattila Creative Commons License 2005.11.02 0 0 2027
Hello , többen, akik höt akarnak tárolni. Láttam egy prospektust (nem haraptam rá mert aki mutatta rögtön mondta hogy iszoyu drága): sztearin rudak kb 10 cm vastagok lehettek, álldigáltak egymás mellett mint a gyertya, de kanóc helyett csö volt a közepükön... ezek jóval 100° felettire voltak melegitve igy tárolgatták a hőt... Most az jutott eszembe hogy viziboylereket nem lehetne ugy átvariálni hogy benne a sztearin tárolja a hőt... csak azért mesélem,mert látom imádtok barkácsolni.. üdv Ikattila
Freddinek: hallottál a dr Dávid Tamásról, aki valamilyen csodateákat kajtatott fel délamerikában... egy rákkutatóban kevergeti most ezeket a győrmegyei Lébény nevü községben..ha érdekel felkutatom a pontos koordinátákat...üdv.IKA
sztgyi Creative Commons License 2005.11.02 0 0 2026

"... a napsütötte barackok és körték, szilvák napenergiás ... "

Navégre! Ismét a régi jó projected!

Jövök, segítek! Úgyis jönnek a hűvös napok ilyenkor a sör, tudod, ... 

Csak hallkan írj erről, hisz a muslincák ...

Axióma Creative Commons License 2005.11.02 0 0 2025
+5-6e-ert Bp kornyekere (III. ker amugy) hazhoz is viszik, ha ez jobb vkinek (naplopo). Mi is ezt vettuk, bar epp a 250l-est, de meg most kotogetik be, hat szerintem eppen rosszul de majd holnap reggel megtargyalom a vizessel.
Előzmény: Törölt nick (2024)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.02 0 0 2024

Szia!

Köszi a véleményt.

Én is több helyen találtam rá, és a Szakszer BT-nél a legolcsóbb, már beszéltem is velük.

Attila

Előzmény: kiviszem (2023)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!