Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.22 0 0 48286

És miért kell, hogy sós legyen a víz ?

 

A műgyanta bírja a 100 fokot ? Milyen féle az ? Ki gyártotta ?

Előzmény: citcat 18-16v (48281)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.02.22 0 0 48285

Ha kibéleled a kátrány akkor is megjelenik csak 10fokkal kisebb füstgáz hőmésékletnél,de nem szivárog a falba,és ki lehet égetni.másik előnye,hogy akkor már van ártelme a szigetelt toldónak,de áltálában nem szokott kelleni mert a kerek keresztmetszetű csőben jobban áramlik a füst a téglalap keresztmetszetű kéményben  a tégla  sarkaiban kialakuló kis örvények visszafogják az áramlást.

Előzmény: Törölt nick (48277)
nyárimádó Creative Commons License 2013.02.22 0 0 48284

A mi házunkat 7 éve vettük, kéményseprő ember még nem sepert nálunk eddig, az előző tulajnál sem tudni mikor volt.

Ideje lesz már kicsit megsimogatni tavasszal, nem?

Tudás van, száraz fa nincs:)))

Előzmény: citcat 18-16v (48276)
nyárimádó Creative Commons License 2013.02.22 0 0 48283

7-8 millával több lett a kecó?

Az nem is sok :) , én is akarok nem fizetni rezsit !!!!

Előzmény: citcat 18-16v (48281)
coccy Creative Commons License 2013.02.22 0 0 48282

Belimon azzal a csavarokkal lehet állítani a végállás kapcsolókat, ami meghatározza a nyitási ill. zárási végpoziciót.

 

Nekem nem a belimoval van a problemám, a vezérléssel.

belimo 3 pont szabályzó, a REX 2 pont, némi trükkel megoldható lehetne a 3 pont, szerintem ahhoz kellene felhasználni az alarm kimenetét.

ha alacsony a füsthőfok az OUT kimenet kapcsol, belimo nyit,

füsthő emelkedik, out lezár

ha tovább emelkedik zár az alarm és belimot zárás irányba vezérli

füsthő csökken, alarm elejt

közötte belimo nyugalomban van

 

Szerintem a lassabb belimo azért lehet a jobb meoldás, van idelye a kazánnak stabilizálódni

folyamatosan változó viszonyokra,

szabályzás a megváltozott végeredményre reagálok ismét

 

szerintem a vegyes kazi nem gáz, nem reagál olyan gyorsan a változásokra

én a vezérlésnek is adnák időt, mielőtt új beavatkozást tenne

 

De ez az én okoskodásom, logikám

 

és lehet vitázni, pro-kontra

 

és megint lecsaptam a darázsfészket :)

Előzmény: Dolmar__fan (48264)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.02.22 0 0 48281

12m átmárőjű és 8m mély agarázs alatt van és 20cm kemény purhabravan a műgyanta felrakva az építkezés úgy 7-8milával több lett de nem kell fűtésre költeni.(ha még lett volna 2mila akkor villany se kéne a házba de csak 6db áramtermelő cellára maradt zsír az+kell a szivattyúknak és éjszaka van olyan,hogy átvált hálózatra)

Előzmény: joevagyok68 (48278)
nyárimádó Creative Commons License 2013.02.22 0 0 48280

A konyhakész mit jelent?

A srác megkérdezi, hogy 33 vagy 40cm-es hosszt kérsz, a vastagsága változó, nagy szórássasl kb 10-20 cm-es hasábokban, ami jó lenne nekem, ha száraz lenne ( úgy vinné a kazán könnyen, így kinlódik vele). Ezért is veszem meg idén áprilisban az egészet, ismételten konyhakészen, úgy könnyebben is szárad. De ez csak az én lustaságom/ kedvem/nincs időm/ nincs helyem/ stb...

Milyen méréshatárig tud mérni a nedvességmérőd?

42% fölött kiakad szegényke. Mikor megvettem a fát kiakadt, most már tudna mérni, csak már mindegy. Most kapok megint vagy 400kg 4-5-6 éves akácot rokontól, szóval vegyesen nyomogatom el a nedves fámat ( majd megmérem).

A nedvességmérő nálam van mindig, akár ma is 14.00 után. Sosem merlek hívni, mert ha éjjeles voltál, akkor biztos nem örülnél, hogy zaklatlak. 

Hívhatsz nyugodtan, csak 14.00-ig csörgess meg, mert utána már nem biztos hogy Debrecenben vagyok.

Üdv

 

 

Előzmény: Törölt nick (48275)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.22 0 0 48279

Én a helyében kibéleltetném veled ovál 150-es (120 x 180) saválló béléscsővel !

Anyagilag megérné !....neki... :-)

De lehet inkább ovál 160-al (130x190 talán), mert ha "akad" valahol, az + píz a bontás miatt !

Előzmény: Törölt nick (48277)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.22 0 0 48278

"miért nem béleltetik ki a kéményt,"

 

lehet ezért !

A kérdésre, hogy "mennyiért "  az volt a válasz, hogy "soké" !  :-))
http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=123939681&t=9054448

 

Inkább erről írj !

Ha nem itt akkor a pufferesben...

"van 800m3 sós vizem amit nyáron a napkollektorok 98-105 fok közé melegitenek az bőven elég melegvíznek és fűtének"
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=123956156&t=9054448

 

Sokkal nagyobb megbecsülésnek fogsz örvendeni, mint kéménybélelőként , kéménybéleléses kérdéseket firtatva !  :-)))) 

 

Most akkor tényleg 800 az a 800 , vagy elírtál valamit ?? 

Vagy az 800 dm3 akart lenni ? :-)

Előzmény: citcat 18-16v (48276)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.22 0 0 48277

Az OPOP H424-hez 22 Pa huzatot ír a gyártó, 12 m magas, 180 mm átmérőjű körkeresztmetszetű kéményt a 160-as füstcsonkhoz.

A kéményem 9,5 m magas, 5 téglás, kistégla keresztmetszetű, 14x25 cm-es, a füstgázhőfok üzemszerűen 150 C-ra szabályozva, fojtva 40-80 C-os.

Barnás, poros lerakódás van a kéményben, lekaparható, 150 C-nál alacsonyabb füstgázzal megjelenik a kátrány.

Mit változtatnál?

Előzmény: citcat 18-16v (48276)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.02.22 0 0 48276

Lenne az urakhoz egy két kérdésem: miért nem béleltetik ki a kéményt,mert akkor nem rakódik le olyan könnyen akátrány és ha lerakódik akkor nem kell szenvedni a pucolással,csak kényelmesen alulról a tisztítóból kiégetni a nélkül,hogy attól kéne tartani,hogy megrepedezik a kémény?(15-éve kéménybéleléssel foglalkozom,nem azt mondom,hogy minden kéményt ki kell bélelni, de aki nem tud fűteni annak egyenes arányban kátrányosodik a kéménye a tüzelésre fordított figyelmével.)

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.22 0 0 48275

A konyhakész mit jelent? Nekem 33 cm hosszú, 8-10 cm vastagot, most ezért vettem méterben,meguntam a szedett-vedett szállítmányokat, ráadásul szinte az egészet át kellett hasgatni. Így 1650 Ft/q a méterfa, mint írtam max 45 cm vastag, a hossza 1-1,1 m.

Milyen méréshatárig tud mérni a nedvességmérőd? Az első szállítmány bükk vágásnedves, az ék mellett kicsordult a víz, a második tölgy szárazabbnak tűnik, ha erre fordulsz megnézhetnénk.

Így felhasogatva, általam sorbapakolva előzetesen saccolom 587 kg/m3-re.

Angolul és magyarul is bejelentkezhetsz a klubba,  egy most indult nemzetközi oldal a tagokkal és barátaikkal, ismerőseikkel. Főleg gazdasági, politikai, foglalkozási témában az érdeklődőknek.

Előzmény: nyárimádó (48267)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.22 0 0 48274

Majd írd le mit tapasztalsz.

 

Mit írjak róla.... a videón látszik... majdnem tökéletes. :-)

Mivel a sestos érzékeli nem csak a változás nagyságát, hanem a sebességét is, így időben megállítja a növekvő füstgázhőfokot. Ugye ezért PID. :-)

Előzmény: Orion68 (48254)
Hegyi82 Creative Commons License 2013.02.22 0 0 48273

persze csak ha muszáj. ha egyébként jó állapotú a kéményed és meg lehet oldani magasítással, ne építs újat

Előzmény: Hegyi82 (48272)
Hegyi82 Creative Commons License 2013.02.22 0 0 48272

az 5téglás az téglalap, nem lehet 20x20, az olyan 24x16cm kb. inkább 6téglásat csinálj, én is azt fogom a nyáron.

Előzmény: mislenyi (48246)
WendelkeS Creative Commons License 2013.02.22 0 0 48271

A Sárkány VTK 30-s használati utasításában az van, hogy min. 8.5 m magas kémény kell a padlószinttől mérve, és legalább akkora keresztmetszetben mint a kazán füstcsöve. Ez nálad is gondolom 160 mm. Nyilván ennél kisebb kéményben is működhet a dolog, de az a használat során úgy is kiderül. :)

Előzmény: Gabszii (48269)
nyárimádó Creative Commons License 2013.02.22 0 0 48270

Nálam is 4 téglás csak ez 8 méter. A kazán és a füstcső tiszta, de nem az a dübörgő vadállat, mint volt. Szóval egy kéménytisztítás kell majd tavaszi/nyári időszakban.

Na mindegy, csak azért írtam, mert a lerakódások miatt csökkenhet a huzat és ezáltal további lerakódások várhatóak és további huzat csökkenés és stb....

Üdv

 

 

 

Előzmény: Gabszii (48269)
Gabszii Creative Commons License 2013.02.22 0 0 48269

Köszi az infót, én is hasonlóan gondolom, éppen ezért próbálgatom különböző időjárási körülmények között és ha kéménymagasítás szükséges, akkor azt a nyáron meg tudom ejteni. Viszont így az első próba után már tudom, hogy legalább van esélyem arra, hogy jó lehet a kémény, még ha kell is rajta egy kicsit alakítani. De mindenképpen olcsóbb megoldás ez, mint egy új kémény, bár még erre is szükség lehet, viszont bízok/reménykedek benne, hogy nem kell. :)

 

Előzmény: nyárimádó (48265)
Gabszii Creative Commons License 2013.02.22 0 0 48268

Igen, természetesen a padlófűtés hőfoka nagyon nem mindegy, az szabályozható, hogy éppen hány fokos víz keringjen a padlóba. Mindig csak annyi meleget kever az előremenőből, hogy a beállított (30-35) fok meglegyen. ESBE most azért nem került be, mert így is gyorsan megfordul a víz a rendszerben, mivel a kazámhoz jelen pillanatban csekély a vízmennyiség.

Most tesztelegetek és a begyűjtött tapasztalatokat hasznosítok a köv. télen, a hiányosságokat és hibákat orvosolom még a nyáron.

Előzmény: zozo6465 (48250)
nyárimádó Creative Commons License 2013.02.22 0 0 48267

Uram!

Igaz hogy vizesen, de olcsóbban kaptam a román sráctól a konyhakész ( vannak azért benne elcsapkolandó) bükk, tölgy kombót. 100 mázsa vizes a Te számításod szerint 88-90 q jött ki. Nem tudom mennyiért veszed, de ha kell elküldöm az emberke telefonszámát. 

Másik dolog, meg akartam köszönni az autógumis favágó módszert, már nem kell hajolgatnom fele annyit sem, 1-2 napi fa adagot sokkal hamarabb és kényelmesebben szétcsapkodok.

Ui: email-emre jön üzenet angolul és a Te neved szerepel benne. Az mi az ????

Üdv

Előzmény: Törölt nick (48251)
fazikazoli Creative Commons License 2013.02.22 0 0 48266

Üdvözletem !

 

Hozzáértő segítségert kérnék fütés korszerűsítésre. Adott egy 60m2 alapterületű lapostetős ház.Régi

kisméretű és szedett-vetett téglábol építve.Kapott a ház egy külsö 8 cm-es szigetelést az összes nyílászárót cseréltem (K:1.1 ). A tető szigetelés ez évi program lesz az aljzattal együtt. Ezidáig 3 db parapettes konvektor pb balackról fütögetett csilliárd forintért. Én vegyestüzelésű kazánra gondoltam első körben, mivel gázom nincs. Van egy kb: 1,3 m2 es kamra amiből „ kazánházat „ tudnék csinálni és a fal külső oldalán lehetne elhelyezni egy puffer tárolót, amit utána körbe tudnék építeni és szigetelni. A lakást 50%-50% ban padló és radiátoros fűtéssel szeretném ellátni (nincs elég hely a radiátoroknak).

Mekkora kazán kellene nekem ? Én egy totya s18 at néztem ki ami nincs arany árban....

Ez jó lehet ?

Mekkora puffer tároló kéne ? 1M3 ???

És mekkora kémény ? És nem az átmérőre gondolok, hanem a hosszára. Olvastam 5-6-7 métert

írnak helyenként , ami egy 3 méteres lapostetős házon úgy nézne ki mint egy árbócrúd. Tényleg kell ekkora ???

A másik gondolatom a kondenzációs gázkazán lenne szintén pb balackról üzemeltetve. A kazánoknál írják, hogy lehet pb-ről üzemeltetni valakinek van ilyen irányú tapasztalata ??

Megoldható, vagy ez is gazdaságtalan és halva született ötlet ???

Vagy minden egyéb megoldás érdekel ami működhet és „megfizethető „, mert ami van az gazdaságtalan, grága, hideg.

Köszönöm, hogy megtisztelt(ek) a figyelmükkel: FázikaZoli....

nyárimádó Creative Commons License 2013.02.22 0 0 48265

Gabszi !

Három féle huzat van:

1. A visszafüstölős gyenge

2. Az elégséges éppen csak

3. A jó vagy nagy kategória

nálam...

Ezzel csak annyit szeretnék mondani, hogy lehet még kellene egy kis kémény magassítás, mert jelenleg jó, de ha beködöl az idő vagy lerakódik a dzsuva a kazánban, akkor már lehet visszaesik az első kategóriába. A kazánbelsőről nem is beszélve és idővel a kéményedet is "megáztathatja".

 

Szerintem, de majd valaki okosabb hátha reagál.

Előzmény: Gabszii (48232)
Dolmar__fan Creative Commons License 2013.02.22 0 0 48264

Van ott a belimon még két végállást beállító csavar is.

tehát a teljes nyitást ill zárást tudod korlátozni.

De mivel ez van ezzel kéne megoldani .

javasolj jobbat .

Nagyon érdekelne valami megoldás.

lehet hogy rosz uton járok.

Várom az esetleges ötletet.

 

 

 

 

Végül is mi a különbség a balra jobbra forgó motor vagy a rugó visszatérítés között,

Az egyik mechanikus (gyors)

A motor lassabb.

Előzmény: coccy (48263)
coccy Creative Commons License 2013.02.22 0 0 48263

Szerintem meg igen, Bontó kontaktusra (5) kötöm a nyitót, záró kontaktusra (4) kötöm a záró szálát a belimonak,

közös com (3) pedig a fázis vagy +24 V dc kerül

 

vagy eggyik, vagy másik, de az egyik mindenképpen kapcsol villanyt a belimora, mivel a váltó (morze) kimenetnek ez a lényege.

 

Attól még lehet jó, meg működik is, de mint villanyos ember, nem értem ezt az anomáliát, szabályzásra olyan megoldást alkalmazni amit végkitérésre találtak ki, tehát vagy zárt, vagy teljesen nyitott, belimo végkontaktusa fog megállítani

 

 

Én ezzel a módszerrel a motoros csapot nyitom, zárom, végkitérésre (ráadásul hibára nyit a motoros, tehát relé elengedett)

 

Én is berakom a pillangó vezérlést, de bizta nem ezzel a megoldással

Előzmény: Dolmar__fan (48258)
halaloszto Creative Commons License 2013.02.22 0 0 48262

nyugi, addig nem fogja hozni a kovetkezo fuvart, amig ki nem talalta a kovetkezo trukkot.

Vajk

Előzmény: hbbst (48260)
Destroyah2 Creative Commons License 2013.02.22 0 0 48261

na ez új ötlet, jó lesz erre is figxelni... :/

Előzmény: hbbst (48260)
hbbst Creative Commons License 2013.02.22 0 0 48260

Engem (számomra) új trükkel vertek át. 10 m3 gyertyánt rendeltem, jött a teherautó, 6 méter hosszban kb 1,5 méter magasan volt a farakás, 2 sorban. Na mondom szuper, fa is gyönyörű meg minden. Lepakolták, kicsergettem a pénzt (16.000 HUF / m3 a fa, plusz 20.000 HUF a fuvar). Mikor elmentek, akkor mondja fater, fiam, ez nincs egy méter. Rámértünk, 85..95 centis darabok, tehát átlag 90 cm hosszúságúak. 1 m3 bukta máris. Hívom a faszit, hát ő nem mérte, stb. melléduma, végén kiegyeztünk, következő szállítmánykor kompenzálja, mert még egy kanyart szeretnék venni.

Azóta nem veszi fel a telefont. :) Rejtett számmal kell bepróbálkoznom, az az 1 m3 pont hiányzik a farakásból.

Előzmény: Törölt nick (48242)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.22 0 0 48259

Igen jol érted  folyamatoan müködik  de alap helyzetben nem fogyaszt áramot  mert kikapcsol .

ha eléri  a  füsthő  a beállitott értéket akkor elkezd  zárni  , nekem   teljesen lezár  , ha a hőfok visszaesik  akkor meg  nyit .  egy relés  rex  vezérli  a  2   relés kimenetelére van kötve   az egyik  zár mig a másik   kinyit   ,  én  a levegőt ventivel  nyomom  a primer ablakon.  hulladék  fám van meg  fürészporom ,  és meg vagyok vele  elégedve ha  a belimo elkezd  zárni  egy mikorkacsolo  érzékeli  és  a ventit kikapcsolja ,  mindent eltudok égetni . a füsthőfok az  200-250   között  járatom  

még  azon is  gondolkodom hogy   a vizhőfokot  is figyeljem e?  Max  70   nél kikapcsol a venti . 

 

Lehet még  a  lakás termosztátot  is  rákötöm  probaképpen .....

 

Előzmény: coccy (48257)
Dolmar__fan Creative Commons License 2013.02.22 0 0 48258

Lehet hogy nem jól értetted.

Nincs "legyezés".(ami alatt, ha én jól értem, folyamatos mozgást értessz)

Ha a Rexet átállítod hogy az I menüpont helyett oH jelenjen meg, akkor az oH  értéket lefelezi az ott beállított értéken +   - tartományban szabályoz.

Pl: Sv nek megadsz 220.

oH   40

akkor 240-200 a kapcsolási tartomány

(remélem jól emlékszem így kora reggel)

 

Orionnak annyiban van igaza hogy lassú

 

Egyébb ként megnéztem a rugó visszatérítésűt is az sem sokkal gyorsabb.

A rugó az igen. az szinta azonnal visszahozza alaphelyzetbe.

Előzmény: coccy (48257)
coccy Creative Commons License 2013.02.22 0 0 48257

Jól értem a helyzetet, úgy van bekötve a belimo a rex-re, hogy gyakorlatilag folyamatosan működik, legyez egy bizonyos tartományon belül, ezt a tartományt tolja el a REX a füsthőfok függvényében.

 

Ennek mi az értelme? alarm kimenet miért nincs használatban (mondjuk záró irányban, magas a füsthő)

OUT kimenet pedig nyitó kimenetre ( alacsony a füsthő)

És máris nem megy a belimo folyamatosan

Előzmény: Dolmar__fan (48215)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!