Keresés

Részletes keresés

naox Creative Commons License 2012.12.14 0 0 4573

ha eladsz befektetési 0%-os áfás aranyat, akkor név, cím (meg az eladott cucc adatai) elvben elég lenne. Mivel sejtettük, hogy a hatóság rá fog ugrani a dologra, ezért egy elég alapos adásvételi szerződést is írtunk a számla mellé, szig számot, adószámot rögzítettünk, plusz lefénymásoltuk a személyit, lakcímkártyát, adókártyát (két ügyvédi iroda tanácsát is kikérve). 

--------------------

Ha vásárolsz, akkor létezik a vételi jegy, de mi hasonlóan szélesebb körben rögzítettünk adatokat (és szerződést írtunk, amiben pl. szerepelt, hogy a vevő meghallgatta az adózásra vonatkozó tájékoztatást, és nyilatkozik arról, hogy nem kereskedelmi tevékenységet folytat (ugye az apeh azóta pláne szereti az ingó értékesítést kereskedelemnek minősíteni).

 

-----------------------

Aztán az APEH min. két teljes negyedévünk összes (!) ügyfelének küldött ki kérdőívet, és a pestieket be is hívta, hogy tanúsítsák, hogy valóban nálunk vásároltak. pl. mindenkitől megkérdezték, hogy honnan szereztek tudomást rólunk (ugye csak a weben, egyedül a google adworsön hirdettünk). Megkérdezték, hogy hogyan nézek ki, mikor lett volna felvétel, ahol az ügyféllel együtt látszom.

 

Mikor felhívtak az első ügyfelek, hogy mi van, hívtuk a NAV-ot és felajánlottuk nekik a teljes adwords anyagot (abból ugye kiderül, hogy hányan nézik az oldalunkat), a weblapunk látogatási statisztikáit, a telefonos híváslistát (ugye időpontot kellett nálunk egyeztetni, tehát az eladás előtt 1-2 nappal mindenki hívott is minket), a saját és szomszédos cégek bizt kamerás felvételeit (pl. a NEHITI kamárái is látják  a bejáratunkat). Szóval gondoltuk, hogy talán ezek után tényleg fölösleges lenne abban az országban baszogatni a kerekedő ügyfeleit (!), ahol a kereskedelem min. 80%-a feketén zajlik.

Mindez hiába, 3-400 ügyfelet zaklattak. Üzleti hírnevünknek sejtheted, hogy mennyire tett jót a dolog.

Minket az ügyben nem kerestek meg, nem kértek tőlünk adatot.

Az adófizetőként azért nagyon fájt, hogy 4-5 nyomozó min 1-2 hónapig végzett olyan adatgyűjtést, amit sokkal egyszerűbben, olcsóbban, gyorsabban, hitelesebben, az én üzletem tönkretétele, és jogkövető állampolgárok zaklatása nélkül is meg lehetett volna tenni.

Na, többek között ezért sem látom értelmét jelenleg a kereskedésnek.

--------------------

Szóval nem tudok korrekt tanácsot adni. A törvényi minimum nem teljesen világos. KOmoly gond pl., hogy hogyan tudod kizárni az üzletszerűen értékesítő magánszemélyeket (ez ugye úgy a kötelességed, hogy semmiféle eszközöd nincs rá).

Jelenleg úgy érzem, hogy annál kisebb a szívás, minél nagyobb a kupi a könyvelésben-anyagnyílvántartásban. Minket azért szeretnek szopatni, mert gramm (és perc) pontosságú volt a rendszerünk, könnyű volt benne kutakodni. Azok a versenytársak, akik egy banánosdoboznyi vegyes vételi jegyet, és egy nyitó-meg zárókészletet tudtak mondani, és követhetetlen volt az értékesítésük, azokat el se kezdték vizsgálni.....

 

tamas1000 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 4572

szia!

 

anno volt itt szó azonosításról, és vásárlásról.

 

amikor eladtatok, akkor állítottatok ki egy számlát, vétel esetén meg vételi jegyet.

ezeknek milyen személyes adatokat kellett tartalmazni?

elsősorban az érdekel, mi a törvényi előírás..

 

 

köszi

üdv

t

 

 

Előzmény: naox (4546)
W_B Creative Commons License 2012.12.10 0 0 4569

Aranyat akar? Vásároljon hazait!

Egyre többen venne aranytömböt, aki 999,9 ezrelék tisztaságú aranyat keres, magyar terméket is talál. Tovább »

forrás: Index.hu

mo csing Creative Commons License 2012.12.09 0 0 4568

A hólapátolás közben felüditö s tanulságos lehet az alábbi cikk az aranyhamisitásról:

 

http://alles-schallundrauch.blogspot.de/2012/12/exklusiv-besuch-der-falschgeldstelle.html

 

Aki a németben nem járatos annyira,annak segithet a Translate It! add-on telepitése (Mozilla Firefox 17.0.1 alatt) ami ugyan ütöm-vágom mádzsár de több a semminél.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.07 0 0 4566

Ezek egész jó árak!

 

Mellesleg úgy hallottam tegnap, hogy az aranyközpontos/safetygoldos Sípos mostanáig sem adta át a letéti aranyakat sem...

Előzmény: Juleska (4562)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.12.04 0 0 4565

http://finance.yahoo.com/q?s=GLD&ql=1

 

Gold ETF, JÓVAL a spot ár alatt kereskedik. Olcsó papírarany. 

balacy Creative Commons License 2012.12.04 0 0 4564

Köszi.

Előzmény: Juleska (4562)
Juleska Creative Commons License 2012.12.04 0 0 4563

Helyesbítek, az akkori áron, mert úgy látom, volt azóta elmozdulás.

A különbözet (ha van), azért kb. ugyanaz most is a Safetygold-hoz képest.

 

J.

Előzmény: Juleska (4562)
Juleska Creative Commons License 2012.12.04 0 0 4562

Nem titok, itt vettem, az egyik partnerüknél, a weboldalon feltüntetett áron.

 

http://www.ekszerkozpont.hu/

 

J.

Előzmény: balacy (4561)
balacy Creative Commons License 2012.12.04 0 0 4561

Ha nem vagyok indiszkrét, mennyivel volt több százalékosan?

Előzmény: Juleska (4560)
Juleska Creative Commons License 2012.12.03 0 0 4560

Kezdőként beleugrottam a dologba, így össze-vissza kapkodtam, evvan. :/

Egyébként nem fizettem sokkal többet a SafetyGold áránál a boltban sem.

Előzmény: Darwin1 (4558)
Darwin1 Creative Commons License 2012.11.30 0 0 4558

Elég furcsa utat jártál be. A SafetyGoldot gondolom a "kedvezőnek tűnő" ár miatt választottad. Mi másért is? És aztán a végén egy vélhetően nem olcsón dolgozó ékszerboltban kötöttél ki. Ez olyan mint amikor valaki lemegy a sarki kocsmába és alkoholmentes sört kér.

 

 

Előzmény: Juleska (4554)
balacy Creative Commons License 2012.11.29 0 0 4557

Ez sajnos mindig így van, nem csak itt.

De ami kicsit biztató, hogy az internet korában sokkal jobban elérhető nagyon sok nema  fősodorba tartozó infó is. Csak keresni kell.

 

Tegnap jól megütötték az aranyat, de sajnos nem tudta követni egy normális korrekció. :(

Előzmény: BlackVoid2 (4555)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.28 0 0 4556

A chartisták szerint minden információ rajta van a grafikonon. A csordával masírozni pedig jó dolog. Más néven ez a trend, ami a spekuláns jó barátja.

Előzmény: BlackVoid2 (4555)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.11.27 0 0 4555

Ehhez annyit teszek hozzá, hogy a kellő információ nem szerezhető be a fősodor újságokból és egyéb fősodor médiából.

 

Olyan információt is meg kell találni amit az átlag befektető nem ér el. Különben csak a csordával masírozol a szakadék felé. 

Előzmény: balacy (4553)
Juleska Creative Commons License 2012.11.27 0 0 4554

Kösz a tippet, de csak "amatőr" mennyiségre pályáztam, és azóta egy nagyobb ékszerhálózat egyik üzletében személyesen lebonyolítottam a dolgot. :)

J.

Előzmény: balacy (4552)
balacy Creative Commons License 2012.11.27 0 0 4553

"de mint ilyen, kellő tudással jól működhet."

 

Ezt nagyon kiemleném, és hozzátenném, hogy BÁRMI befektetésre is igaz ez. Csak kellő információ beszerzése után szabad bármilyen befektetést megkezdeni.

 

Előzmény: Darwin1 (4543)
balacy Creative Commons License 2012.11.27 0 0 4552

Ha nagyobb mennyíség kell, akkor mindenképp a személyes átvétel a jó, ha pedig utalás és későbbi szállítás, akkor nekem az aranypiac.hu jött be. Eddig mindig korrektül küldtek mindent.

Előzmény: Juleska (4549)
Juleska Creative Commons License 2012.11.27 0 0 4551

Köszönöm, már olvasgatom... :)

 

J.

Előzmény: BlackVoid2 (4550)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.11.26 0 0 4550

Erdemes ezt a forumot is olvasgatni, amit kerdezel mar sokszor felmerult es le lett irva.

Előzmény: Juleska (4549)
Juleska Creative Commons License 2012.11.25 0 0 4549

Köszönöm, lassacskán kezdem átlátni a kérdést. :)

Találtam még némi infót a neten, meg itt is, és kezdem sejteni, hogy mit, és hol keressek...

 

J.

Előzmény: naox (4548)
naox Creative Commons License 2012.11.25 0 0 4548

Gyakorlatilag kizárt, hogy a tömb minőségével bárki trükközne.

Előzmény: Juleska (4547)
Juleska Creative Commons License 2012.11.25 0 0 4547

Az arany tisztaságával még ott is trükközhetnek... most már óvatos vagyok.

Kezdőként, hűbelebalázs módjára belevágbam, és csak Isten irgalma, hogy nem buktam egy számomra legalábbis jelentős összeget rögtön az elején. :(

Ezért kérem a tanácsotokat.

 

J.

Előzmény: naox (4546)
naox Creative Commons License 2012.11.25 0 0 4546

kb bárki, ahol nem kell előre utalnod.

Előzmény: Juleska (4545)
Juleska Creative Commons License 2012.11.25 0 0 4545

Hála Istennek, valamiért még nem teljesült az átutalási megbízás, így vissza tudtam vonni. :)
Légyszi ajánljatok megbízható céget, akiktől érdemes vásárolni.

 

J

Előzmény: Juleska (4544)
Juleska Creative Commons License 2012.11.25 0 0 4544

Óóóóó, a francba,  hogy csak most találtam meg ezt az oldalt... :(( pont a napokban rendeltem a Safety Goldtól egy kisebb mennyiséget... szerintetek mi az esélyem, hogy meg is kapom???? :S

 

J.

Előzmény: üllős (4541)
Darwin1 Creative Commons License 2012.11.25 0 0 4543

Én viszonylag tapasztalt numizmatának vallom magam, és nagyon egyetértek az általad írtakkal. Statisztikáim nincsenek, de egy bő évtizede követek fejben bizonyos árakat, és megérzés szintjén hasonló a tapasztalatom.

 

A numizmatika nagyon jó befektetés lehet, de a tanulópént meg kell fizetni. Ki kell tapasztalni, hogy mire van stabilan kereslet, hogyan alakulhat ugyanakkor a kínálat, mit hol és hogyan lehet eladni, és természetesen, hogy melyek a piaci árak.

 

A numizmatika egyik legnagyobb rákfenéje egyébként a tartásfok kérdése. Egy érme tartásfoka döntő súllyal bír az érték meghatározásakor. A tartásfok helyes megállapításához évek tapasztalása szükséges.

 

És végül minden befektetés csak annyit ér, amennyiért el lehet adni, amikor az ember pénzzé akarja tenni. No, ez a numizmatikánál nem is olyan egyszerű. A piac nagyon szűk, adott esetben nehéz egy érmét árán eladni. Tehát a piac nem igazán likvid.

 

Tehát mindösszességében én azt mondanám, hogy a numizmatika (és ugyanez igaz minden régiségre, műtárgyra, festményre) elsősorban hobbi, és csak másodsorban befektetés, de mint ilyen, kellő tudással jól működhet.

 

Más kérdés, hogy arra a numizmatika semmiképen sem jó, amire egy konzervatív, ínséges időkre betervezett aranybefektetés. Ha ínséges idők jönnek, nagyon durva válság, pénzrendszer összeomlása stb. következik be, akkor a numizmatikára nem igen lesz vásárlóerő.

 

 

Előzmény: balacy (4542)
balacy Creative Commons License 2012.11.24 0 0 4542

Kicsit késve, de összefoglalom, hogy mire jutottam a numizmatikai érme és a befeketedési arany kérdésben, hogy tartja-e jobban az értékét egy komolyabb esésben.

 

Olyan csinálta, aki ért is hozzá, olyan helyen van, ahol vannak nekik historikus adatai ezen a téren.

 

Három, kommersz, azaz nem túl drága (osztrák viszonylatban) numizmatikai érme árát hasonlította össze az arany fémértékével, 1968-ig.

 

Arra jutott, hogy esésben ezeknek az eladási (általuk jegyzett) értéke esésben nem követi az aranyár esést, maximum (ha az aranyár esésbeni változását 100%-nak vesszük) 30%-nyi esés következett be, vagy kisebb.

 

Emelkedésben, ha kicsi az aranyár elmozdulás, azt nem követi rögvest a numizmatikainak az áremelkedése, de ha tartós, akkor több, ingadozó mértékű hónapnyi csúszással, de felzárkózik az ára. A drasztikus emelkedést pedig rövidebb késéssel mindig leköveti.

 

Természetesen Armagedon forgatókönyvet nem tudott mutatni, mert sem az első, sem a második VH adatait nem elemezte.  

 

Ebből én arra jutottam, hogy kisebb mértékben érdemes numizmatikai aranyba is tenni a pénzt. (persze ehhez más irányú szaktudás kell).

üllős Creative Commons License 2012.11.22 0 0 4541

Esetleg van valamilyen kapcsolat a Safety Goldos károsultak között?

Van olyan személy aki esetleg próbálja összeszedni az embereket?

mo csing Creative Commons License 2012.11.22 0 0 4540

Jól értem?

 

Több mint 100 ember elöleget fizetett a majd hozomra? Ilyen messze lenne Bécs, ahol szép filharmonikusok és Krügerrandok vannak, azonnali kp. lebonyolitással?

 

Megemelem a kalapom az emberi hiszékenység elött.

Előzmény: naox (4539)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!