Keresés

Részletes keresés

Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.11.16 0 0 9850
"(PayPal-hoz nem jó a kártyám)." Szerintem invesztálj be egy dombornyomott kártyára, akkor tudod használni a PAYPAL-T, sokkal egyszerübb lesz az életed az aukciós oldalakon..
Előzmény: LennyLenoks (9849)
LennyLenoks Creative Commons License 2005.11.16 0 0 9849
Sziasztok!

Sikerült megnyernem egy aukciót, nagyon örülök.
Az eladó írt is egy mailt (német fickó), hogy utaljam neki a pénzt, megadta az IBAN és BIC kódját. Írtam neki én is egy mailt, hogy erősítse meg a lakcímemet, (mert sosem tudni hogy nincs-e valami gebasz), meg hogy vállal-e esetleg valami pénzvisszafizetési garanciát (ettől mondjuk nem várok sokat) , és hogy biztosított + ajánlott lesz-e a csomag (kihangsúlyozva a biztosítás szót), ugyanis közel 100.000 ft értékű cuccról van szó. Mondtam neki, ha megkptam a választ és megnyugtatt a biztosításról akkor utalom a pénzt. Még nem válaszolt (2 napja írtam).
Na itt jön a kérdésem, miszerint:
Én úgy tudom, lehet úgy pénzt utalni, hogy az átutalás megtörténik, a fickó számláján megjelenik az összeg, de addig nem veheti fel, amíg én újra be nem megyek a bankba és mondom, hogy O.K. Ez ugye működik? Ez szerintem a legtisztább módszer , mert átveszem a csomagot és azzal a lendülettel a bankba is zöld utat adok. Remélem így van mert ha nem , akkor más megoldást kell találni (PayPal-hoz nem jó a kártyám).

Előre is köszönöm a választ!

Ja még annyi, hogy 188 eladásból két negatívot kapott a fickó.
digicat Creative Commons License 2005.11.16 0 0 9848
Nekem a _teljes_ fizetett osszeget megteritik (a postakoltseget is), ha sikerul lezarni az ugyet (mar egy honapja ulnek rajta).
Előzmény: mariska_xx (9836)
lomix Creative Commons License 2005.11.16 0 0 9847

Hali !

 

Csak EU belüli csomagokat fogadok.

Előzmény: mariska_xx (9841)
morbiczer Creative Commons License 2005.11.16 0 0 9846

Megerősítem: amazon.com-ot sosem vámolnak.

 

Különben megdöbbenve állok azelőtt, hogy a könyvekre 30% lenne a vám. Én eddig csak társasjátékot (játékkártyát) hoztam be, arra 2 vagy 3 % ha volt. Nem kételkedek a szavadban, de akkor sem akarom elhinni.

mariska_xx Creative Commons License 2005.11.16 0 0 9845
BDC kedves! Szükségem lenne a vámolással kapcsolatos szakértelmedre és tapasztalatodra.
edk440 Creative Commons License 2005.11.16 0 0 9844
A Paypal egy fokkal talán jobb, mint a közvetlen kártyás, de körültekintéssel az is bátran használható.
Előzmény: Mr Darcy (9843)
Mr Darcy Creative Commons License 2005.11.16 0 0 9843
edk440

 

Az imént beszéltem haverommal, aki szintén jó párszor rendelt már az amazon.com-on, és eddig egyszer sem vámolták a könyveit,  ellenben a posta megdézsmálta  nem egyszer. Ezért én mindenképp befizetek a nyomkövetésre.

 

Akkor már csak a fizetés mikéntje  a kérdéses:

PayPal tapasztalatok? Avagy ne idegenkedjek a hitelkártyás rendeléstől?

 

D        

Előzmény: edk440 (9842)
edk440 Creative Commons License 2005.11.16 0 0 9842
Vegyesen, volt céges feladó is. Az amazon.com biztosan, egy másiknál lehet, hogy az ürge a saját nevét írta, nemléxem.

A sima postával küldetett amazonos cédét egyébként ellopták a postán, jelzésem után az amazon küldött másikat UPS-szel ingyen.
Előzmény: Mr Darcy (9839)
mariska_xx Creative Commons License 2005.11.16 0 0 9841
lomix kollega depoja esetleg :)
Előzmény: joeeye (9840)
joeeye Creative Commons License 2005.11.16 0 0 9840
Nekem egy olyan problémám van, hogy egy 3. országbeli cég csak németországba lenne hajlandó elszállítani a cuccot. Azt tudom, hogy létezik amerikában gyűjtős hely ahonnan eljut hozzád, de németo-ban nem tudtok ilyet? Az a gáz, hogy rendszeres rendelés lenne, regaszkodik a UPS-hez és sajna vámot is kell majd fizetni rá. Vmi ötlet?
Mr Darcy Creative Commons License 2005.11.16 0 0 9839

edk440

 

Ez jó hír!

 

Cégtől avagy magánszemélytől rendelted? A vpop szerint nem mindegy.

 

Kösz  Global Priority Mail Flat-Rate Envelope ötletet. Tegnap mar futólag megnéztem a usps weblapját,   de akkor ez a kérdés így megoldódót.

 

Mivel fizessek?

 

Elfogadnak hitelkártyát  illetve PayPal-t, ez utóbbi biztonságosabbnak tűnik.

 

Kösz’

 

D

 

Előzmény: edk440 (9838)
edk440 Creative Commons License 2005.11.16 0 0 9838
Többször vettem könyvet az államokból, sosem vámolták meg. A legtöbbször egy vagy több Global Priority Mail Flat-Rate Envelope-ban jött. Ez akkor is megéri, ha a sok könyv csak több ilyenbe fér be, mert a nagyobbik postaköltsége is csak 9 dollár és két héten belül itt van.
Előzmény: Mr Darcy (9837)
Mr Darcy Creative Commons License 2005.11.16 0 0 9837
Szevasztok!

 

Volna egy nem  egészen ebay-es kérdésem, de hátha  volt hasonló tapasztalatotok.

 

Néhány könyvet akarok rendelni egy pici amerikai cégtől, ca. 80 dollárért, melyre a VPOP  info vonala szerint 30% vámot kéne fizetnem!    

 

Fura, mert munkám során, számtalanszor rendelek, ismertetőket, minta alkatrészeket több száz dollár értében  melyeket „dokumentumként”, illetve „érték nélküli mintaként” kap meg a cég ahol dolgozom és soha semmi vámot nem fizet utánuk. 

 

Az VPOP info vonal szerint, ez mit sem számít az esetemben – hogy miért azt nem indokolta –, mert ez RENDELÉS, illetve a SZÁMLA is a küldemény részét képezi ezért vámolva lesz.

 

A legjobb amit tehetek, hogy egy amcsi címre küldetem és onnan küldetem tovább, és ekkor már vámmentes lesz, mert vonatkozik rá valami könyvekre vonatkozó egyezmény. Nonszensz      

 

Szerintetek?

 

Kösz!

 

Darcy  

mariska_xx Creative Commons License 2005.11.16 0 0 9836
Én eddig már két alkalommal jártam így. Az elsőnél egy autósülést vettem, jó drága dolog volt, szintén átutalással ment a pénz, megkaptam a cuccot. Most a tengerentúlról vásároltam, lassan letelik a 30 nap, de én mihelyst észrevettem, hogy nem rgisztrált az ember, elindítottam az eljárást, hogy nem külte a cuccot. Azóta a paypalnál az ügy státusza Waiting For Seller's Response. Csak az a szomorú, hogy ilyenkor az áru árát kapja csak vissza a vevő, a posta az bukta. :(
Előzmény: Törölt nick (9833)
kovacszola Creative Commons License 2005.11.16 0 0 9835

Üdv mindenkinek !

Mi a tapasztalatotok Németországból mennyi idő alatt ér ide a csomag ? Állítólag már több mint egy hete feladták.

malenykij polgar Creative Commons License 2005.11.16 0 0 9834
Ez meg nem automatikusan jelent coreszt. En is vettem mar olyantol, akit letiltottak. Paraztam, de megkaptam az arut.
Előzmény: Törölt nick (9833)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.11.15 0 0 9832
Tényleg nem lehet használni dombornyomott kell nekik vagy internetes kártya...
Előzmény: A Zalakváttó (9831)
A Zalakváttó Creative Commons License 2005.11.15 0 0 9831
Drága szép emberek, csak én szúrtam el valamit, vagy tényleg nem lehet az OTP Junior+ kártyámat PayPal-szinten használni?
malenykij polgar Creative Commons License 2005.11.15 0 0 9830
a nemet posta oldala es itt a Porto/Preise berechnen -re kattintasz, megnyilik az ablak, mereteket saccol, kiszamol, örül.
Előzmény: Szakimeister (9829)
Szakimeister Creative Commons License 2005.11.15 0 0 9829
Nem tudná vki megmondani , hogy kb mennyi a postaköltsége egy sportmeznek németországból? Vagy ,hogy miképp alakulnak az árak(pl. súly szerint)?
szilvafa Creative Commons License 2005.11.15 0 0 9828

NA akkor mégegyszer megpróbálom, hátha vki tudna segíteni!

Próbáltam visszaolvasni, de nem volt szó angliai konténerről!

Ott is létezik konténeres lehetőség? van vkinek ismertesége, tapasztalata ezügyben? vagy raktár vhol, illetve foglalkozik vki Angliából való szállítással?

kössz előre is

Törölt nick Creative Commons License 2005.11.15 0 0 9827

sokank tűnik ez a 12 ezer,+bizt.

asszem a postán 130 ft/ minden 5000 ft-ra a biztositás.

 

most adtam fel valamit a dpd nél, 3 kg-ig 2800+áfa volt.

nézd meg a dpd mennyiért viszi ki, lehet hogy olcsóbb, mint a posta.

ha messze van a dpd, akkor számolj még avval is, hogy érte mennek hozzád.

 

 

 

Előzmény: kavegep (9825)
vsiivz Creative Commons License 2005.11.15 0 0 9826
beirod az utazasi koltseget a description-be, es vagy elfogadjak, vagy nem
ezt a licitalasbol tudod lemerni
Előzmény: kavegep (9825)
kavegep Creative Commons License 2005.11.15 0 0 9825
Szia!


Nehéz volt úgy beregisztrálnom magam,hogy nem volt semmi segítségem....Sosem értettem miért nem enged dolgokat,ennek fórumnak is úgy örülök ,mint majom a .....Senkitől nem tudtam rákérdezni dolgokrol ami Neked rutin az nekem még....
Autómata kávégépekkel foglalkozom ott 200€tol indulnak 1600€ ig kb!Itthon még gyerekcipőben van ez a kúltúra kint viszont már dübörög 1000el!Ugyan annyit kapok itthon a gépekért mint kint csak kint eltudom adni ,itthon +csak megyeget..
Odakint 14-25 € között szállítják a gépeket a Postán azt mondták 12000Ft +biztosítás amiért kivinnék!Szerinted nem fognak hisztizni érte a németek vagy nem szólnak majd semmit a gépemre!?
Kösz előre is a álaszod....
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.15 0 0 9824

szia,

2 hónapig regeltél? és mi tartott addig?

Az artikelstandorthoz ird be hogy ungarn és nem fog semmit szólni a német.

kérdezd meg a posta.hun vagy az ügyfélszolgálaton, és a dpd-nél,  hogy egy akkora súlyú csomagod, mint a géped mennyiért visznek el némethonba és ird be az aukcióba, hogy hány eur.

én beleirtam a leirásba, hogy a postaköltség olcsó, annyi mint nekik belföldön.

 

van olyan, hogy erweiterte suche/ kibővitett keresés, ott nézd meg a befejezett aukciókat/beendete angebote, hogy mennyiért mentek el olyan kávégépek, amiket fel szeretnél tenni. több szóra is kerestess.

 

nekem pl egy melitta kávégépem van, itthon huszonezer ft, az ebajon 40-50 euro.

Előzmény: kavegep (9822)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.11.14 0 0 9823
De nevezhetjük Country of Motherfuckers-nak is.. az egyik legrosszabb brigád Afrikában.. tulzás nélkül állithatom.
Előzmény: malenykij polgar (9818)
kavegep Creative Commons License 2005.11.14 0 0 9822
Én kávégépeket akarok...már regisztráltam magam segítség nélkűl 2 honapomba került!!Nem volt egyszerű!Csak most 1 problémám van ,hogy mit szól majd a német a szállítási költséghez vagy azt nekem kell benyelnem...?Segítsem valaki légyszi Ti ,hogy szoktátok???
mariska_xx Creative Commons License 2005.11.14 0 0 9821
Na, előbbi hozzászólások után (najó, azért már korábban is) megfogalmazódott a kérdés bennem, hogy mit adnak el a magyarok az ebayen?
Ti miket adtok el és milyen sikerrel?
kavegep Creative Commons License 2005.11.14 0 0 9820
Kösz!Megirtam neki ,hogy eladtam a gépeket...
Más!
Ha a német ebayra akarok eladni akkor a szállítási költségre mennyit irjak be!?S mit szól a német , hogy Magyarországról fogja kapni a terméket!?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!