Keresés

Részletes keresés

Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.07.30 0 0 9469

Jó reggelt neked is, így már ketten vagyunk!   :-)

 

Összekutattam az archívumomat, de sajnos nem találtam sehol rekonstrukciós rajzot eme régen lerombolt, elfeledett és gazdátlan bakonyi várromunkról!  :-(

 

Így csak a Kőnig-féle alaprajzot tudom összevetni a Kis Gábor {1984}-es könyvében leírtakkal, mert még nem jártam maradványai között + természetesen várom a helyszíni tapasztalataidat...

 

A hosszúkás hegyháton egy hatalmas őskori földvár területébe emelték a Podmaniczky rablólovagok a XVI. század közepén erős kővárukat. A hegynyereg felöli feljáró részben emelkedett a négyzet alakú külsővár, aminek oldalát lakóépületek fogták körbe. Innen tovább az út egy mély sziklaárkon keresztül vezetett a sokkal nagyobb területű belsővárba, aminek ovális alakú túlvégén egy magas torony vigyázta a környéket.

 

Bakonyújvár alaprajza és metszetei a Kőnig-könyvből
Előzmény: tomatas (9467)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.07.30 0 0 9468

A megunhatatlan, hazánk vidéki múzeumai közül leginkább látogatott, szerelmespároknak kéz a kézben végigjárandó **** vára, én sem írom ki...  :-)

 

Hajdanában és napjaikban

 

Előzmény: sirocco (9464)
tomatas Creative Commons License 2006.07.30 0 0 9467

Jó reggelt! :)

Podmaniczkyak vára (Bakonybél), van róla rekonstrukciós rajzod?

Előzmény: Nagyon Várbarát (9466)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.07.30 0 0 9466

Irigylésre méltó szép helyeken jártál-jársz és járni fogsz!  :-)

 

Az alsó képek láttán csendesen felsóhajtok, hogy miért nem jut eszükbe az illetékeseknek helyreállítani a visegrádi várrészeket összekötő hegyoldali várfalat?

 

A visegrádi Alsó és Felsővárat összekötő várfal szakasza napjainkban is romos, járhatatlan!  :-(((
Előzmény: Törölt nick (9463)
sirocco Creative Commons License 2006.07.30 0 0 9465
Nagyon szép helyen jártál. Várjuk a további képeket!
Előzmény: Törölt nick (9463)
sirocco Creative Commons License 2006.07.30 0 0 9464

Ide se írom, hol jártam, úgyis mindenki kitalálja.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: civertan (9457)
civertan Creative Commons License 2006.07.29 0 0 9462

rozs és hideg no és szüretlen rizsszemekkel és citrommal és egyet soha nem iszom

király u 100 Hax király

Előzmény: Törölt nick (9460)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.07.29 0 0 9461
Nekem tetszenek, szinte hallom a légy zümmögését is, így futok a légycsapóért!  :-)
Előzmény: tomatas (9458)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.29 0 0 9460

Karako-hid, ez lenne a Karakó-híd? A képet civertan kollega honlapjáról loptam, ha kéri a jogdíjat, meghívom egy sörre.

 

 

civertan Creative Commons License 2006.07.29 0 0 9459
munkaidön kivül szivesen megtanitalak fotozni tégedet is
Előzmény: tomatas (9458)
tomatas Creative Commons License 2006.07.29 0 0 9458

Szia HEV!

Pár kép a túráról, az egyikbe, még egy légy is belerepült... nem mintha kevesen lettek volna. :(

Tavasszal visszamegyünk.

 

civertan Creative Commons License 2006.07.29 0 0 9457
rakjál fel pár képet és beszélgessünk róla
Előzmény: sirocco (9456)
sirocco Creative Commons License 2006.07.29 0 0 9456
Saját képeket ezek után már nem is merek feltenni.

Az online tanfolyam jó dolog, tekintettel a jövőbeli kirándulási tervekre. Hátha jobb fotók születnek akkor...
Előzmény: civertan (9452)
civertan Creative Commons License 2006.07.29 0 0 9455
http://hajtogatas.lap.hu/ ez is új.........
ha valaki unatkozik az gyüjthetne sánc linkekek
vagy angolul-németül akárhogy és a lakótorony linkeket.
Na csá.
civertan Creative Commons License 2006.07.29 0 0 9454
http://tkm.lap.hu/
ha van amivel kiegészitenétek az köszönettel venném a ma esti almaborom mellé amit a biópiacon zsákmányoltam
civertan Creative Commons License 2006.07.29 0 0 9453
kérem nézzétek meg a földi fotóimat a magyar várak archivum
http://www.civertan.hu/archivum.htm
civertan Creative Commons License 2006.07.29 0 0 9452
már látom hogy fotótanfolyamot inditok online
Előzmény: sirocco (9449)
civertan Creative Commons License 2006.07.29 0 0 9451
A Citadellával kezdtem még a fujik rohama elött myomorúságos állapotban van, szégyellem én is , a bunkerben jó hüvös volt és panoptikum 1944-röl , no a szálloda belül korrekt és egy háborus kiállitás no meg sok vitrin a különböző korokról Bp.
Aztán a budai vár, liftel fel és kb 2 órás séta még vissza kell mennem más fényviszonyok között.Kevés ember nagy művész voltam megint.
De jó lesz.
utána Érd a Kutyavár kutyamelegben én ügyes vagyok a semmiböl is tudok fotón várat épiteni ez itt nem sikerült. max egy oldal. azt hogy hogyan azt nem tudom.Van róla valami?
olvassátok Mégerősség Haverunk újjabb kedves zözzenetét:
http://www.mult-kor.hu/cikk.php?article=14370
Előzmény: Nagyon Várbarát (9447)
sirocco Creative Commons License 2006.07.29 0 0 9450

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sirocco Creative Commons License 2006.07.29 0 0 9449

A fotókat nyugodtan bírálhatod, nem én csináltam őket, hanem a testvérem :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: civertan (9445)
sirocco Creative Commons License 2006.07.29 0 0 9448

Utánaolvastam egy kicsit ennek a St. Nikola (Nicolaus) erődnek, de nagyon keveset írnak róla az interneten. Pedig a XVI. sz-tól, amikor épült (valóban velencei mintára) még nagy szerepe volt a csatorna egyik kis szigetére épült, háromszögletű erődnek. Sibenik városát védte, főleg a török támadások ellen.

 

A neten csak ilyen pirinyó képeket találni:

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (9439)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.07.29 0 0 9447

Kösz szépen! Akkor jó fotósidőt + 10 Celsius fokkal kevesebbet kívánok!  :-)

Előzmény: civertan (9446)
civertan Creative Commons License 2006.07.29 0 0 9446

beszéltem a mozdonyvezető ismerösünkel csomag nála lesz hétfön

ma megyek érdre és itt a budaiba ügyködök egy kicsit...

Előzmény: Nagyon Várbarát (9443)
civertan Creative Commons License 2006.07.29 0 0 9445
kösz jól esik de igazad lehet
Előzmény: sirocco (9438)
tomatas Creative Commons License 2006.07.28 0 0 9444

Szia HEV!

Megvolt ma a Burok-völgy. 11-15 óra között. :) 35 fok... Nyakig érő gaz és csalán, rengeteg légy és egy rosdásodó fém bili szétlőve... Na jó, ez a rossz oldala.

A lényeg, hogy gyönyörű, a barlangokig mentünk. Ha otthon leszek teszek pár képet fel, bár a várakhoz semmi köze. :)

Köszönöm a tippet!

Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.07.28 0 0 9443

Őszinte leszek, magamtól nem tudtam mihet a várnégyszög, de sejtettem, hogy a Kárpát-medencén kívüli hadi objektumokról lehet szó... de aztán kíváncsi is lettem, így bepötyögtem a keresőbe:

 

http://www.kereso.hu/yrk/Erinv/178073

 

Verona:

 

Fővárosa Verona olasz tartománynak, püspöki székhely és elsőrendű erősség az Adige mellett, (1921) 92, 413 lak. Iparilag fejlett város, főbb iparágai: pamutfonás, gyufa- és bőrgyártás, kötélverés, vasúti műhelyek, katonai arzenál; jelentékeny gabona-, bor-, selyem- és vaskereskedelme van. Az Adige két egyenlőtlen részre osztja, a kisebb balparti az ú. n. Veronetta. Erődítményei Sanmichelétől erednek; az osztrákok kibővítették és a híres várnégyszög (Verona, Peschiera, Mantova, Legnago) egyik főerődítményévé tették. Körfalain hat kapu vezet át, ezek közül a Porta del Palio és a Porta Nuova a legszebbek...

Előzmény: Törölt nick (9440)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.07.28 0 0 9442

Bibrax váras rejtvényének VIII. részét képezi az alábbi fotó:

 

A zsákfaluba vezető út egy vendéglő előtt vezet, magából a várromból nemrégiben irtottták le a bozótot. Nos miről beszélek?
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.07.28 0 0 9441

Végre a keresztfiamat el tudtam csalni a gépem mellől egy finom vacsora igéretével...

 

...De velencei alatt melyik várat érted? Ezek mind horvátországi fotók...

 

Kis múltidézés a magyar-horvát 1000 éves együttélésből

 

Szent László királyunk vezette az első sereget a tengermellékére, az utolsó horvát király özvegyének segélykérésére. Utóda Könyves Kálmán még külön horvát uralkodóvá is koronáztatta magát, de később már a magyar Szent Koronával együtt járt a horvát trón is. A területet a középkorban királyi főtisztségviselők vezették, vagyis a horvát, szlovén, dalmát bánok, ezek elnevezése és jogköre többször is változott a hatalmi viszonyok tükrében.

 

Ne feledkezzünk el az "ellentáborról" sem, vagyis az Adriai-tengert saját belvizének tekintő Velencei Köztársaságról sem, aki jól felszerelt hadiflottájával évszázadokon át támadta a tengerparti városokat, amiknek lakossága szintén a jól jövedelmező kereskedelemmel és hajózással foglalkozott. Szóval igazi "konkurenciaharc" dúlt a velencei és a magyar Szent Korona alá tartozó tengerparti városok között. Ez jól végigkövethető az Árpád-házi majd az Anjou királyok idejében is, míg végül Zsigmond alatt végső vereséget szenvedtünk...  :-(

 

A Habsburgok idejében felemás helyzet alakult ki, Velencének érdekében állt jól kijönni a hódító törökkel a szabad kereskedelem miatt, míg az oszmán sorra elfoglalta Velence gyarmatait {pl. Kréta szigetét}

 

A most minket érintő lényeget hagytam a végére: Velence középkori nagyhatalmának biztosítására rengeteg erődöt épített az időlegesen megszállt horvát-dalmát tengerparton a lázongó városok szemmeltartására, ezeket tehát a velencei erődépítészet gyöngyszemeinek mondhatjuk nyugodtan!

 

Szent László királyunk alapozta meg a Magyar királyság jogát a tengerpartra, ezzel viszont kivívta Velence haragját
Előzmény: sirocco (9438)
sirocco Creative Commons License 2006.07.28 0 0 9438
Vannak még képek, bár civertan biztos jobbakat készített volna... :-)
De velencei alatt melyik várat érted? Ezek mind horvátországi fotók.
Előzmény: Törölt nick (9437)
sirocco Creative Commons License 2006.07.28 0 0 9436

Trogir vára ellenben igen jól karbantartott:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!