Keresés

Részletes keresés

hybe Creative Commons License 2009.04.23 0 0 9794
Az úticél kiválasztásánál ezt sem árt tanulmányozni azért -> http://www.utazaselott.hu/utazas-torokorszag.html
Előzmény: Lala40 (9786)
dp2008 Creative Commons License 2009.04.23 0 0 9793
Attól függ mennyit szánsz rá. Az "olcsóbb"szállodákkal azért be lehet fürödni. Ha van rá mód inkább 5*-os de ott is nagy különbség van 5 és 5 között. Ha bele fér pl. Royal Wings az kimondottan gyerekes hotel. No viz, gyümi,jég
Előzmény: Lala40 (9786)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.23 0 0 9792
Neckermannál az előfoglalási kedvezmény csak február 15-ig szokott szólni. Valóban ők már emeltek is 10.000 Ft-ot, az új árlistájuk mostanában jött ki. A Gulet honlapjáról már levették az árgarancia reklámfeliratot, így ki tudja. Még annyit a döntéshez, hogy a Gulet tavaly és előtte is későn este utaztatott, tehát valamikor éjszaka értek oda. Gyerekekkel ez nem biztos, hogy jó. Vagy tévedek, mert akkor már úgyis alszanak? Egyébként tavaly pl. a repülő fele gyerek volt. Nem kell annyira aggodni. Tartsátok be alapvető higiéniás dolgokat. pl. csapvizet ne igyanak, hanem csak ásványvizet. Fogad lehet mostni csapvizzel.
Előzmény: Lala40 (9786)
Okusaba Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9791
Szia

Többször utaztam már a TUI-val, igaz nem Törökországba, de eddig csak jó tapasztalataim voltak velük, csak ajánlani tudom.
Két ilyenkorú gyerekkel, meg pláne ajánlom a MAGIC LIFE hoteleket. Az ára elsőre igencsak húzósnak tűnik, de tényleg nem kell mellette költeni, minden benne az árban. Gondolom két gyerek mellett nem nagyon mennétek kirándulni.
Ha gondolod nézz be a MAGIC LIFE CLUB vendégei topikba, ott találhatsz a hotelekről beszámolókat.

Okusaba
Előzmény: Lala40 (9786)
Evike34 Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9790

Lala40!

 

Az én barátnőim voltak gyerekekkel egy Magic Life TUI szállodában, amit nagyon dicsértek! Most nem jut eszembe a neve, de majd megkérdezem, és beírom ide. Azt mondták, hogy azért volt szuper, mert rengeteg minden sport, program, kaja-pia benne  volt az árban, így előre tudtak kalkulálni. Ráadásul a fagyi, üdítő, víz, fizetős sportprogramok elég sok pénzt elvihetnek, így gazdaságosabb egy ilyen full all inclusive dolog. Azt hiszem azt mondták magyar gyerekanimátorok is voltak, így rájuk lehetett bízni a lurkókat (ha már nyaralás, legyen nektek is az :) )

 

Egy biztos, nem betegedtek meg, de gyümölcsöt, salátá és vizet nem fogyasztottak a szállodán kívül. (csapvizet persze ott sem)

 

 

hybe Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9789
Ami fontos : jobban be kell tartani és a gyerekekkel tartatni az alapvető higiéniai szabályokat, mint pl. Görögországban. Gondolok itt a mosatlan gyümölcsre, csapvízkortyolásra stb.
Általában minél magasabb besorolású egy szálloda, annál kisebb a veszélye a fertőzésnek, ettől (is) a több csillag.
TUI -ról nem tudok mit mondani, neten után kéne nézni a véleményeknek. Amiről többségében jót hallottam (egyben személyes tapasztalat is), az a Best Reisen. Neckermannal vannak fenntartásaim.
A helyszín meg ... Hát ha a fórumot olvasod, mindenkinek más jön be. Mivel nyáron mentek, nem hinném, hogy a gyerekekkel kalandtúráztok és ókori romokat néztek déli tizenkettőkor minden nap a negyven fokban, így célszerű olyan helyre tervezni, ahol a fürdés az elsődleges szempont. Jó választás, ha nem köves a tengerpart és nem mélyül gyorsan. A szállodának van medencéje, csúszdája, esetleg magyar animátora, ha van rá igényetek. De ha leírod, hogy mik a terveitek, akkor jobban be tudjuk határolni a helyet :-)
Nyilván az anyagiak is szerepet játszanak a döntésben, tudni kéne, hogy mennyit szánsz egy főre szállásra+járulékos költségekre. Tájékoztatásul : mi augusztus elején megyünk 8 napra, 170e -ből jön ki tokkal-vonóval AI ellátásal a Hotel Kahya -ban egy felnőttre. Csak a költőpénz meg a vízum kell még ezen felül.
Előzmény: Lala40 (9786)
TBeatrix17 Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9788
Ha így van, akkor végképp nincs min gondolkodnom. De elképzelhető.
Előzmény: hybe (9787)
hybe Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9787
Most lehet, hogy ateszking megcáfol, de én úgy emlékszem, hogy kicsekkolsz és felveszed a csomagodat. Majd újból check-in a belföldi járatra csomagostól. Ha nemzetközi desztinációban utaznál isztambuli átszállással, akkor maradnál a tranzitban, vízum sem kéne és a csomagodat pedig átrakják a másik gépre.
Előzmény: TBeatrix17 (9785)
Lala40 Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9786

Sziasztok!

 

Új vagyok a fórumon, eddig vissza-vissza olvasgattam, gondoltam beírok és kérdezek :)

 

Idén tervezzük a családdal, a 2 gyerekkel (8 és 12 évesek), hogy Törökországba megyünk nyaralni. Én az utazás kiállításon több ajánlatot is megnéztem, a TUI tűnt a legkorrektebbnek (lentebb olvastam, hogy az árgarancia szóba került. Van náluk olyan, 10% előleg után nem változik az ár, és a reptéri illetéken kívül minden benne van, úgyhogy létezik ez a konstrukció) A Neckermann bezzeg variált, hogy plusz 10 ezret fizessek, és még mondjak is le az előfoglalási kedvezményről...vicc.

 

A lényeg. Szeretnék mihamarabb dönteni, mert április végéig még van akció, de nem tudtunk még dönteni a helyszínnel és szállodával kapcsolatban.

 

Kérdések:

 

Félek a gyerekekkel törökország miatt. Van alapja?

Melyik várost-üdülő övezetet ajánljátok két gyerekkel?

Utaztatok már TUI-val, tényleg megbízható?

 

Előre is köszi mindenkinek az infókat! :)

TBeatrix17 Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9785

köszi a gyors válaszokat és a szemfelnyitást!

Igazatok van! Isztambul közlekedése általában eléggé katasztrófális és persze az útlevelélkezelésekre+egyéb sem gondoltam.

A csomagomat azért remélem, nem kapom meg. De ha jobban belegondolok, kb. 4 óra így sem sok.

Bár persze túl sokra nem gondoltam, max. metro + újvillamossal a Kékmecsetig. Végülis az gyors, de majd meglátom.

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9784
Leszálláskor veszed meg. Ti. a nemzetközi és a belföldi rész között már kell. Amikor jössz kifelé, meg fogod látni a VISA feliratú ablakot.
Isztambulba bemenni azért elég időigényes.
Előzmény: TBeatrix17 (9782)
hybe Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9783
Ha annyi időd van a leszállás és a felszállás között, hogy a városba is lenne időd kinézni, akkor feltételezem kicsekkolsz Isztambulban, vagyis útlevélellenőrzés+megveszed a vízumot és felveszed a csomagjaidat aztán mész, amerre szeretnél. Majd ha indul a belföldi járatod, újból becsekkolsz a reptéren.
Előzmény: TBeatrix17 (9782)
TBeatrix17 Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9782

sziasztok!

Van valakinek tapasztalata illetve tudnátok segíteni?

Kelet-Törökországba fogok utazni, isztambuli átszállással. A vízumot átszálláskor vagy leszálláskor vehetem meg?

Illetve persze az érdekelne, hogy kinézhetek-e a városba az átszállás szabad idejében?

Köszi a választ!

Törölt nick Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9781
A www.holidaycheck.com -on rákerestem a Hotel Joy Nashira-ra és jókat írnak. Ott képeket is tudsz róla nézni.
Előzmény: thebrights (9779)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9780
Delfinúszák Belekben van a legközelebb, de oda csak egyénileg tudsz elmenni. Antalyába az Beachpark/Aqualand/Dolphinland nevű helyen van fakultatív kirándulás. Legalábbis ezen a három neven szokták emlegetni. Tavaly 100 euro körül volt az ára a delfinúszásnak, ha jól emlékszem. http://www.beachpark.com.tr/en/ a beleki pedig http://www.temturizm.com.tr/ illetve tavaly nyilt meg Alanyában is a delfinárium. Ugyan olyan távol van, mint Antalya. Az alanyai delfinúszás itt tudod megnézni: http://www.sealanya.com/index.aspx Belekben és Antalyában adnak mentőmellényt, ha kérsz. Alanyában nem tudom, hogy mi a helyzet.
Előzmény: thebrights (9779)
thebrights Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9779

Sziasztok!

 

Június 16-án indulunk Sidebe, a Joy Nashiraba.

Tudna valaki információval szolgálni erről a hotelről? A kereső nekem semmit nem ad rá a fórumról.

Másik kérdésem, hogy Sideéhez közel milyen delfin show van, ahol van delfinekkel úszás is, és, hogy ez mennyibe kerül. Tudom, hogy az úszásért külön kell fizetni.

Napfény1 Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9778
Persze, gondolom:)) Egyébként Törökországban az u.n. folklór estek is elég színvonalasak szoktak lenni, amin én voltam, fantasztikus jó volt, de másoktól más helyekről is csak jót hallottam ezzel kapcs.
Előzmény: Emőke1 (9776)
hybe Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9777

Viszek én mindenhová, még itt Budapesten is. Nem hófehér a bőröm, de az utóbbi időben egy fűnyírás alatt is sikerül leégnem, ha nem vigyázok ...

Gyerekkoromban napokat rohangáltunk a strandon reggeltől estig és semmi bajom nem volt. Van ebben az ózonlyukban valami ...

Előzmény: Emőke1 (9775)
Emőke1 Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9776
Igen,de azért ott mégiscsak más:))))Ja ha véletlenül mennétek, nem lehet kamerát bevinni!!!!!
Előzmény: Napfény1 (9767)
Emőke1 Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9775
Vigyél valami 50-es faktorú naptejet. Viccen kívül, mi eucerint vittünk, illatmentes, patikai, drága, de nagyon jó
Előzmény: hybe (9765)
rekareka Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9774
Köszönöm szépen, remélem lesz még lehetőségem megtapasztalni a májusi hőmérsékleteket :)!
hybe Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9773

Itt tudsz nézni adott területre átlaghőmérsékletet és aktuálisat is, itt a májust kérdeztem le : http://weather.msn.com/daily_averages.aspx?&wealocations=wc%3aTUXX0004&weai=5&q=Antalya%2c+TUR&setunit=C

Itt pedig konkrét adatokat visszamenőlegesen lehet nézegetni, ez már részletesebb : http://www.wunderground.com/history/airport/LTAI/2008/5/9/MonthlyHistory.html#calendar

A tenger aktuális hőmérsékletét pedig itt láthatod : http://www.weatheronline.co.uk/cgi-app/watertemperature?LANG=en&CONT=euro&GEBIET=0006

Egy fórumon pedig ezt írták : "It depends where you are going in turkey, the sea temps vary from resort to resort, antalya sea peaks around 29c and bodrum peaks around 24c to 25c but izmir further norths around 27c. The temps in may will vary, but I would think between 18c to 22c, little bit chilly for swimming." Vagyis májusban még nem az pancsolósan meleg  ...

 

Előzmény: rekareka (9770)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9772
Májusban már biztosan nagyon meleg van. Júniusban már forróság van az biztos. Törökörszágban áprilisban kezdődik a szezon, szerintem nem véletlenül.
Előzmény: rekareka (9770)
nagyutazo leszek Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9771
Szia Potyók
Mi tavaly voltunk fenn a Tahtali kilátónál,szervezett fakultativ úttal.
Nagyon szép onnan a kilátás,egyik oldalon a tenger,másik oldalon a Taurus hegység látványa.
Már az is élmény,hogy egy tengerparti nyaraláskor felvonózhattunk a hegyekbe,de ez Kemer egyik előnye.
Szeptember elején voltunk,lenn a parton 35 fok,fent a kilátónál 25.Jólesett egy kis "hüvös"szellő.Tahtalinál ittuk a legfinomabb limonádét.
Üdv
Előzmény: potyók (9769)
rekareka Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9770

Sziasztok!

 

Ilyentájt, v. esetleg még májusban milyen idő van Törökországban a tengerparti üdülőhelyeken, milyen a tenger? Annyi jó akcióról jön hírlevél, hogy gondolkodom, jövőre el kéne menni 1 hétre.

potyók Creative Commons License 2009.04.21 0 0 9769
Köszönöm szépen az információt! :-) Mi a véleményed, szerinted megéri felmenni?
Előzmény: Kurdig (9768)
Kurdig Creative Commons License 2009.04.21 0 0 9768
A Tahtali felvonó ára tavaly;25 Euro/fő.
Előzmény: potyók (9721)
Napfény1 Creative Commons License 2009.04.21 0 0 9767
Én azt az előadást itthon láttam Bp-en:) Tényleg klassz volt!!
Előzmény: Emőke1 (9758)
Napfény1 Creative Commons License 2009.04.21 0 0 9766
Köszi, hogy megosztottad ezt a lapot, nagyon tetszett, végignéztem szinte az összeset!!
Előzmény: hybe (9755)
hybe Creative Commons License 2009.04.21 0 0 9765
Idén mi meg most pont augusztus elején megyünk, legalább nem fázunk, úgyis fáztam eleget a télen :-))))
Előzmény: Emőke1 (9764)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!