Keresés

Részletes keresés

seci Creative Commons License 2018.01.16 0 0 96632

Ez teljesen normalis. Milyen idokozonkent torlitek a cookie-kat (tipp: soha)... Ha be vagy jelentkezve ide-vagy-oda es a masik is hasznalja azt a gepet igy vagy ugy, akkor siman le lehet kerdezni, hogy ki-mit-csinal a masik ablakban.

 

Nincs itt semmi rejtely, elfogadtad a felhasznalasi felteteleket :)

-seci

Előzmény: titamita (96631)
titamita Creative Commons License 2018.01.16 0 0 96631

EGyszer mar emlitettem ezt a temat, de mindenki hulyenek nezett . (Facebook snooping) Konkretan ma ember telefonjan a facebookon megjelent egy amazon hirdetes. Ajanlott termekek: azok, amiket en vettem amazonon vagy bongesztem a neten, akar a lenti gepen, akar a telefonomon. 

Ha ez tovabbra is vetlenennek veszi itt mindenki, akkor 'we are doomed'.

seci Creative Commons License 2018.01.16 0 0 96630

Azert ugye arrol se feledkezzunk meg, hogy a baranyhimlo egyike volt azon betegsegeknek, amik igazabol kiirtottak az eszak-amerikai indianokat. Himlo, meg ha nem is feketehimlo.

-seci

Előzmény: titamita (96626)
titamita Creative Commons License 2018.01.16 0 0 96629

Ha mar ezt irod... en peldaul jobban tartok az antibiotikum rezisztenciatol (mert abbol tenyleg ez lenne), mint a higanytol az mmr oltasban. Az a vicces, hogy aki ezeket elhiszi, altalaban vidaman tolti magaba az ezustkolloidot. (Mint kiderult, aposek most fedeztek ezt fel es tisztulnak, mint a fene. )

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96608)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.01.16 0 0 96628

Művész.. megnéztem a 7végén a Mother! című filmet, s durván katyvasz.. nem mennek ezek az átvitt dolgok nekem. :-)

Előzmény: jwdo07 (96625)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.01.16 0 0 96627

Itthon is kötelezővé teszik, meg tán ingyenessé is..

Előzmény: titamita (96626)
titamita Creative Commons License 2018.01.16 0 0 96626

En beadattam a nagyobbiknak (ket oltas kell), mert kicsi volt a korkulonbseg es nem akartam, hogy a bolcsibol hazahozza. Amerikaban az oltasprogram resze a baranyhimlo elleni. Nekem eleg volt latni par posztot intenziven kikotott gyerekektol. A kisebbik elkapta, jo vacakul is ereztem miatta magam, de rola kevesebb foto is keszult stb. :-)

Előzmény: KawaBazsy (96598)
jwdo07 Creative Commons License 2018.01.16 0 0 96625

Ahhhh :-) muuuuveszi a film kerem. Ez Art.

 

De kapsz cserebe masik es nincs komplejn akko:

 

https://www.mafab.hu/movies/untitled-macon-blair-project-290589.html

 

:-)

Előzmény: KawaBazsy (96622)
Zlot Creative Commons License 2018.01.16 0 0 96624

A OnePlus tenyleg irto jo telefon. Ebben nincs vita. En most tertem megint vissza Samsunghoz, egy Note 8 tulajdonosakent, es hat egyszeruen imadom. A Samu eleg jo fejleszteseket csinalt a hatterben futo alkalmazasok megregulazasa ugyeben, es hat latszik is :) Mind rendelkezesre allo idoben, mind memoria hasznalatban 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96616)
Zlot Creative Commons License 2018.01.16 0 0 96623

Hat en a hetvegen elkezdtem nezni az Amazonos "Last Man on Earth"-ot, es azonnal egyik kedvenc sorozatomma valt. Az elso evadot mar le is daraltam, egyszeruen nem tudom abbahagyni. EROSEN ajanlott mindenkinek. Felelmetesen jol osszeszedett, megirt, eljatszott, brillians sorozat

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96617)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.01.16 0 0 96622

Ozark-ot mentettem, Bright yo, az Okja viszont elég gyíkságnak tűnik.. ez nem a gyerekeid filmje? :-)

Előzmény: jwdo07 (96619)
jwdo07 Creative Commons License 2018.01.16 0 0 96621
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.16 0 0 96620

Bright-ot lattam, egesz jo volt, masik ketto nem cseng ismerosen, rajuk nezek otthon.

Előzmény: jwdo07 (96619)
jwdo07 Creative Commons License 2018.01.16 0 0 96619
Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96617)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.16 0 0 96618

(ja, meg a tenyleg kb 0.2mp alatt 10-bol 10x mukodo ujjlenyomat olvasorol :-))

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96616)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.16 0 0 96617

Jo kis film :-)

 

Véresrol jut eszembe: amit irtam korabban a "The End of The F***ing World" sorozat (Netflixen fennt van) szerintem kult sorozat lesz. Van egyfajta stilusa. Elborult. Véres. :-)

A masik ami kult lesz az meg szerintem a The Orville, gyakorlatilag Star Trek + fekete humor :-)

Black Mirror meg alapbol mar az szerintem :-)

Előzmény: jwdo07 (96612)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.16 0 0 96616

Fene tudja. Sok app ugy van, hogy ha egyszer elinditottad akkor folyamatosan fut a hatterben (vagy akar o maga elindul magatol a hatterben telefon inditasakor). Egy reszuket ki lehet loni a memoriabol, ha bemesz a Developer Settings-be (ami alapbol hidden, altalaban a Phone Information / Build Number pontra kell tap-oni 7x hogy "developer"-re valjal es megjelenjen az emlitett menupont) es manualisan leallitod az aktiv memoriaban es a cache-ban is (kevesbe jo de van amikor mukodo alternativa bemenni az Apps menube, ranyomni az app nevere, majd a "Force Stop" pontot valasztani). Viszont van jopar genya app (pl Facebook, Facebook Messenger, Instagram, TripAdvisor, GMail stb.) ami mindenkepen fut. Leallitod, 10mp mulva ujra elinditja magat a hatterben. Leallitod megint, megint elinditja magat....

 

Az elozo telefonomban 2GB RAM volt, es allandoan voltak multitasking gondjaim. Pl bekapcsoltam a Mi Fit-et (Xiaomi Mi Band 2 fitness karkotom szoftvere), vagy a Strava-t, vagy a ViewRanger-t, hogy rogzitse az utvonalat amin gyalogoltam/bicikliztem. Kozben mondjuk hallgattam zenet Spotify-rol. Idaig okes is volt. Aztan kaptam egy ertesitest Facebooktol, ranyitottam, es maris leallt a hatterben futo utvonal rogzites. Na akkor azt ujrainditottam, mire leallt a Spotify. Stb. Egyertelmuen keves volt a memoria es leallitgatta azokat az appokat amikkel a legregebben kerultem interakcioba. Majdnem vettem egy 3GB RAM-os telefont, mig vegul egy telefonos topic-ban azt talaltam, hogy azon is leallnak kulonfele hatterben futo appok memoria hianyaban. Ekkor dontottem, hogy 4GB kell. Viszont decent 4GB RAM-os telefonok nem voltak olcsok, akkor meg mar miert ne egy 8GB RAM-os OnePlus 5-t? :-) (Egyebkent asszonyka is lecserelte a regijet, neki meg OnePlus 5T-je van, nagyon elegedett o is. A sebessegerol meg a villamgyors akku gyorstoltesrol aradaozott az elso hetekben :-))

Előzmény: Zlot (96611)
VeraVictoria Creative Commons License 2018.01.16 0 0 96615

Egy hatalmas ostobasag az egesz amit itt  D.Sz. osszeirt.

Az orvostudomany rohamosan fejlodik, eppen egy orvos mondta nekem akinek mondtam hogy nem is ertem hogy hogy tudtam kigyogyulni 3-foku mellrakbol es mar 7 eve hogy gyogyult vagyok, azt mondta hogy az emberek azt hiszik hogy alig fejlodunk ilyen teren pedig nem igaz, naponta vannak uj es uj felfedezesek, meglatasok minden betegseg teren csak ezt az emberek nem veszik eszre. Meg azt is hogy evente kellene felulvizsgalatokra jarni az embereknek illetve minden baj eseten azonnal orvoshoz menni megnezetni, gyogyittatni barmi van, nem varni a joszerencset ami nem lesz.

Az ivoviz, ami azt illeti en allandoan fogorvoshoz jartam amig meg nem fogadtam egy tanacsat hogy minden etkezes utan de legalabbis reggel es este kitakaritani a morzsakat a fogak kozul azzal a fogselyemmel es utana Sensodyne fogkremmel mosni fogat amire ra van irva hogy mindenre vedi a fogat, complete protection, mert az kis vekony reteget kepez a fogon ami megvedi a savas dolok meg masfele ellen mert az oli a fogakat, nem az ivoviz.

3 eve mar hogy csak felulvizsgalatra jarok a fogammal, kutya baja, sosem hittem volna es nagyon sajnalom hogy nem fogadtam meg elobb.

A vedooltasok, hat nem is kellene mas mint megszuntetni hogy visszaterjen es arassanak a jarvanyok  a gyerekek es az emberek kozott. Nem is lenne szabad megengedni hogy legyen valaki is aki ne oltassa be a gyereket/ hogy kepzeli jatszani az eletevel/ es kitegye nemcsak otet a betegsegnek hanem emiatt masokat is fertozzon.

Ezek az osszeeskuvo elmeletek gondolom szepen jovedelmeznek akik kitalaltak, konyvekben meg az interneten is.

 

jwdo07 Creative Commons License 2018.01.16 0 0 96614

Szeressuk ezeket a Netflix filmeket.

Előzmény: KawaBazsy (96613)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.01.16 0 0 96613

Megnéztem, kicsit véres.. :-)

Előzmény: jwdo07 (96612)
jwdo07 Creative Commons License 2018.01.16 0 0 96612

Mindezek miatt es legfokeppen DSZ-nek heti filmajanlo:

 

https://online-filmek.me/film/22443-a-het-nover

http://www.imdb.com/title/tt1536537/

 

DSZ-nek kotelezo, a tobbiek meg ahogy erzik.

 

Egyebkent tok jo film.

 

Endzsoj :-)

Zlot Creative Commons License 2018.01.16 0 0 96611

Jo, de ezek futasara a hatterben nem sok szukseg van. Plusz a Oneplus asszem mivel nem stock android megint mashogy kezeli a memoriat. Szerintem ha 4GB-al is jon, akkor is eleg lesz az, majd maximum dinamikusabban zarja be az appokat, amik hasznaljak a hatterben a memoriat, es uriti a cache-t ... 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96609)
jwdo07 Creative Commons License 2018.01.16 0 0 96610

:-) hogy porog a forum.

 

Koszonet DSZ-nek ezert!

 

De van egy linkem is szamara:

http://www.ox.ac.uk/news/science-blog/building-international-partnerships-tackle-disease

 

Gyere tanulj Oxfordban ha ennyire nyomod a temat.

 

;-)

 

 

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.16 0 0 96609

Rumour szerint a Samsung S9 4GB RAM-mal es 64GB storage-val jon alapbol. Really? Flagship smartphone 2018-ban? (Es persze gondolom lesz boven £800+)... Most eppen 4.7GB RAM-ot hasznal a telefonom, es az elmut egy napi atlag is 4GB. Szoval 4GB eleg harmatos egy flagship telefontol... Userek szeretik telepakolni a telefonjaikat appokkal amiknek vagy a fele fut a hatterben :-)

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.16 0 0 96608

Hát az biztos hogy nem elnek szivesen a kozepkorban ahol egy sebfertozodesbe vagy tudogyulladasba siman belehalt az emberek jo resze...

Előzmény: Zlot (96605)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.16 0 0 96607

Persze hogy nem hulyeseg. Engem az sem zavar, ha valaki ezekben a dolgokban hisz, amig nem terjeszti ilyen agressziven oket. Meg amig nem ragalmaz egesz embercsoportokat, nem szitja a hangulatot a fellogatasukat emlegetve.

 

Szerintem primitiv gondolkodasra vall az, amikor valaki azt mondja, egy komplett szakma kepviseloi egyontetuen ilyenek, vagy olyanok egy adott orszagban. Kulonosen egy olyan orszagban, ahol amugy az orvosok nagy resze eleve kulfoldrol jon, nem is itt kepeztek oket. Emellett tenyszeruen hulyesegeket ir a ledolgozott orakrol, hogy a szamitogepbol keresik ki mi lehet a baja, stb. Gyanitom, meg mindig inkabb nyelvi problemai lehetnek, azert hisz ilyen hulyesegekben.

 

A nyugati vilagban, ahol a nyugati tipusu orvoslas mukodik, a life expectancy folyamatosan, toretlenul novekszik. Annak ellenere, hogy egyre szennyezettebb kornyezetben eljuk egyre gyorsabb, stresszesebb eletunket. En nem nagyon latok erre mas magyarazatot, mint az orvostudomany fejlodeset. Ehhez kepest van aki azt mondja, szandekosan mergeznek minket.

 

Amugy meg semmi kozom hozza, de ha mar felhozta, az iny- es fogproblemak, a fekely azok mind bekovetkezhetnek a dohanyzas miatt is, o meg regebben eros bagosnak mondta magat... 

Előzmény: titamita (96592)
Zlot Creative Commons License 2018.01.16 0 0 96606

A lelki bekem miatt hamarosan nalam is ott lesz 

Előzmény: Pomber Béla (96602)
Zlot Creative Commons License 2018.01.16 0 0 96605

Amugy en is ugy vagyok vele, hogy aki hulye haljon meg. De en inkabb bizok a modern orvoslasban, mint egy par sarlatanban, aki teleharsogja az internetet, hogy ok bizony tudjak a tutit es a modern orvoslas csak megoli az embereket :)

 

Tudod, ez az egesz kicsit olyan, mint a drogdealer. Neki egyszeruen nem erdeke ugy higitani az anyagot, hogy abbol a fogyaszto karosodjon, mert neki nem erdeke a sajat vasarlojat eltenni lab alol. A modern orvoslas lenyege, hogy meggyogyitsak az embereket a legjobb tudasuk szerint, nem pedig, hogy eltegyek labalol. A nagy szamok torvenye alapjan, es mivel a gyogyszerek hatasai nem mellekhatasok nelkul jonnek, igenis bejatszik, hogy sokakat felrekezelnek, es sokan nem gyogyulnak meg. De a tobbseg meggyogyul :) A kezeles miatt. 

 

A regebben halalos fertozo betegsegek javat megszuntettuk a vedooltasokkal. Itt ket forras, aminek tortenetesen hiszek is:

 

https://www.unicef.org/pon96/hevaccin.htm

 

 

http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs378/en/

 

De persze teljesen felesleges neked, mert te meg ezekben nem hiszel. Szoval tovabbra is kerlek, higgy barmiben amit akarsz, de kerlek NE TERJESZD a hulyesegeidet, ne probald MASOK SZEMET KINYITNI, ne legyel oncsinalta megvalto. Mert veszelyes jatekot uzol, es nem tudom ha egyszer, barki, barmilyen uton be tudna neked bizonyitani mennyire tevuton jarsz es mennyire artalmas, amit csinalsz, akkor mennyire  erezned magad szarul emiatt. Bizd ra az emberekre, hogy miben hisznek es minek jarnak utana, en sem jovok itt nektek a modern orvoslast elteto es bizonygato cikkekkel ... En azt hiszem itt most be is fejeztem. 

 

 

Előzmény: Diofa Szelleme (96568)
Pomber Béla Creative Commons License 2018.01.16 0 0 96604

Amúgy az a bárányhimlős oltás engem is érdekelne, amit DSZ említett, mer a zasszony azt szeretné, h döntsem el, h adassuk be a gyereknek, vagy sem. Csak van erre is, meg arra is pro és kontra.

 

Általánosságban minimális kockázata van, de ott tart a tudomány, hogy a betegség megkapásával járó esély valami bajra ennél jóval nagyobb.

 

Nálunk a 6 éves lett bárányhimlős és a 12 éves nem volt beoltva, de tudtuk, hogy elkaphatta, rögtön beoltattuk és úgy jött ki rajta a bárányhimlő, hogy már nagyon enyhe lefolyású volt, szinte mint egy megfázás. Tehát még ilyenkor is segít.

 

Én túlestem az összes gyerekbetegségen, de attól még nem tartom úgy, hogy értelmetlen vagy káros lenne az oltás.

 

Ti persze azt csináltok amit akartok.:-)

Előzmény: KawaBazsy (96598)
seci Creative Commons License 2018.01.16 0 0 96603

En csak azt tudom mondani, hogy en gyerekkent nem voltam baranyhimlos, 30 evesen megkaptam a kolykoktol.

40C-os laz ket hetig, utana maradando suketseg/halloideg-karosodas. Fun, innit? Masik ovis apuka tobb honap intenziv, majd vesetranszplant.

De mindenki dontse el, melyik a nagyobb riziko.

 

Persze ha garantalod, hogy a gyereked gyerekkent elkapja - akkor az is egy viszonylag jo megoldas. No de akkor az elso baranyhimlojarvanykor vidd a gyereket es fertozd meg. Mert ha felnottkent kapja el az nagyon gáz.

 

-seci

Előzmény: KawaBazsy (96598)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!