Keresés

Részletes keresés

oleandro Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1983

Úristen. nyárra be van tervezve, de lehet, hogy jobb, ha nagy ívben elkerüljük? :(

 

 

Előzmény: Kormi 2. (1982)
Kormi 2. Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1982

Gradi se platoa ispod vodopada, koji će biti obložen kamenom, pet etaža, odnosno tribina, na kojima će se odvijati kulturni događaji... Također, u ovoj fazi bit će napravljena i rasvjeta, pješačke staze, klupe te se planira uređenje hortikulture.

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.11 0 0 1981

Nagyon köszönöm!

Előzmény: BHJ-962 (1980)
BHJ-962 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 1980

Benne van az ,a lap alján van egy Help ,kattints rá és ott van a Gyik-ben.

De ha rászánsz egy kis időt (kb 2 percet),akkor ügyesen kiguuglizhatod a személyes kontaktokat és akkor minden megbeszélhetsz a tulajokkal.

Pl az általam először ajánlott hotelnak van facebookja is. (semmi közöm hozzájuk ,csak ez volt az első az oldalon )

http://www.facebook.com/pages/Hostel-Moonlight-Sarajevo/192837720757607

Jó böngészést,jó utat ,jó nyaralást !

Előzmény: Törölt nick (1979)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.08 0 0 1979

Köszönöm. Ezek tényleg egész jó árban vannak és jó helyen. Egyedül az azavar, hogy előleget kérnek és nem találom a lemondási feltételeket. Nem szeretném lemondani, de bármi előfordulhat. Azért szeretem a booking.com-ot mert ott világosan le van írva.

 

Azért lefoglalom mert ennél jobbat nem találok.

Előzmény: BHJ-962 (1976)
oleandro Creative Commons License 2013.02.07 0 0 1978

brazilok? :)

Előzmény: lborli (1977)
lborli Creative Commons License 2013.02.07 0 0 1977

Lehet, csak a szín stimmel. :)

Előzmény: oleandro (1964)
BHJ-962 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 1976

Pl ez :http://www.hostelsclub.com/hostel-hu-18466.html,de van itt több hasonló is.

Előzmény: Törölt nick (1975)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.07 0 0 1975

Nézegetem a Szarajevoi szállásokat a booking.com-on és elkeserítően magasak az árak. Nem tudtok esetleg egy helyet, ami nem drágább mint 50 euro/nap négy személyre, amiből kettő gyerek? Azért ne közös fürdőszoba legyen, legyen tiszta és lehesen aludni. Más igényem nincs :) Hazafelé szeretnék egy éjszakát ott tölteni július elején.

 

Előre is köszöm.

emojnarode Creative Commons License 2013.02.06 0 0 1974

Na ugye? Te ezt jobban tudod, mert megesett veled, de azért jó szárazon tartani a puskaport. Én továbbra is csak egy ujsághírre hivatkozhatok, hiszen a cikk megjelenik, én lefordítom mint friss hír, aztán közlöm veletek. Ha a lap netán hülyeséget ír, hát csak részben vagyok érte felelős. De megpróbálom, amennyire lehet, hitelesen visszaadni, minimális szerkesztéssel az ilyen jellegü híreket. És a közeljövőben sok ilyen várható a régio ezen részéből, különösen Horvátország eus csatlakozása fényében. Üdv.

Előzmény: BHJ-962 (1973)
BHJ-962 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 1973

Köszi.

Tavaly augusztusban a  Pile kapunál 57 EU volt a le ill felszállítás idejére a pénz. Valahol van előtte egy kamera,mert mire beértem a kapuhoz,a madárka már ott lobogtatta a rendszámra kinyomatott jegyet.

Várakozni nem lehetett,ki kellett menni a kikötőben levő buszparkolóba,persze ott külön fizetni a parkolást.

Előzmény: emojnarode (1969)
oleandro Creative Commons License 2013.02.06 0 0 1972

Ó tényleg, nem is figyeltem a nevekre :))

Előzmény: Prigradica (1971)
Prigradica Creative Commons License 2013.02.06 0 0 1971

Ezt azért írták, mert én vagyok (ahogy itt is voltam korábban) a The Rible. Ez egy nagyon érdekes válasz, megint sokat tanultam.

Előzmény: oleandro (1963)
oleandro Creative Commons License 2013.02.06 0 0 1970

na jó, és akkor mi van a Csikágóval (Garai piac és környéke ? :-)

Előzmény: Prigradica (1968)
emojnarode Creative Commons License 2013.02.06 0 0 1969

Visszalapoztam a bosnyák sajtótermékeket és a tegnap esti hírnek, már se híre se hamva. Az útdijat azért kérik, mert nem tudják finanszirozni a javításokat. Egyébként nekem is szemet szúrt, hogy ha valaki csak egy napra megy, miért fizessen egy hetet. De ha megnézzük a szomszédos Dubrovnikot, ha egy autóbusz a Pile kapunál áll meg, kemény 100 eurót kell fizetnie. Ez tavalyi ár volt. Azóta kiterjesztették és minden olyan autóbusz amelyik ott akar megállni, keményen perkál, ha jól tudom idén már többet. Várjunk egy kicsit, mert a tapasztalat azt mutatja, hogy ez még nincs kiforrva. Az ilyen dolgokról időben szólni fogok, különösen ami a hazai utazókat illeti, vagy érdekli.

Előzmény: BHJ-962 (1965)
Prigradica Creative Commons License 2013.02.06 0 0 1968

Pedig de, hombre! Kubai vendégmunkások. A kubai forradalom 25. évfordulójára kapta a nevét. Pedig ez a közelmúlt és nem is kihívás megtudni az elnevezés eredetét, igaz-e?

Előzmény: oleandro (1964)
Prigradica Creative Commons License 2013.02.06 0 0 1967

Gondolom az, hogy ma kik lakják nem nagyon jelent semmi garanciát arra vonatkozólag, hogy a név honnan származik. A név származhat akár a szlávok, pláne a muzulmánok előtti időkből is. Engem meg minden érdekel, így ez is. A nyilvánvaló túl unalmas, nem? Sokkal izgalmasabb kutatgatni itt és ott, hátha talál valami szokatlant az ember, ezen meg most megakadt a szemem (nem, nem tartozom azok közé az őrültek közé, akik az Irokéz indiánokat magyarnak gondolják - lásd író kéz :).

Előzmény: emojnarode (1961)
Prigradica Creative Commons License 2013.02.06 0 0 1966

A modernkori névadásokat szerintem nyugodtan figyelmen kívül hagyhatjuk (gondolom ez a Bukarest is ilyen dolog lehet, bár én ezt nem is ismerem), mert környező országokban van, ahol mesehősökről neveznek el (illetve neveznek át) településeket. Egyébként a kérdésemben semmilyen állítás nem volt, de még csak sugallni sem kívántam, hogy ott magyarok éltek volna. A név eredete érdekelt volna csupán.

 

A településnevek meg egyáltalán nem változnak gyakran (leszámítva az erőszakos politikai átnevezéseket: lásd Leninváros, Cluj-Napoca stb.)

Ott van pl. Bécs. Ez a tudomány jelenlegi állása szerint egy avar szóból származik és rokon a mi becsül, becses szavainkkal.

Előzmény: Szajci (1962)
BHJ-962 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 1965

Bakki!!

 

Ez nem semmi,egy hetes matrica mi a fenének,mikor csak max 1 napra megy oda valaki busszal.

Van linked,mert szólók a főnök elvtársnak,hogy így tervezzen Medjugorjéba utakat.

Előzmény: emojnarode (1958)
oleandro Creative Commons License 2013.02.06 0 0 1964

ja, és pesten a Havanna lakótelepen sem éllhettek jelentős számban kubaiak :)

Előzmény: Szajci (1962)
oleandro Creative Commons License 2013.02.06 0 0 1963

Etymology of placename Ugorsko is:
U - goru - sko , meaning In - the - hill , U=In , Gora = Hill, Mountain ---> the starting point from where you ascend into the hills.
"Sko" is a posessive suffix to adjective.
However, although there are no toponyms in Bosnia-Herzegovina that refer to Hungary as in Ugarska, Uhersko, Ugri, Uhry, Wengry, etc. - there is a significant number of toponyms (villages, and other placenames) named Mađari (Magyari), reffering to places whose inhabitants derive or come from Hungary, possibly the XVII-XVIII. c. refugees from ottoman Hungary.
There is also a significant number of Bosniak-muslim surnames that refer to Hungary, such as :
Mađarević (Magyarevics) - from Hungary (Mađarska-Magyarorszag)
Budimlić, Budimlija (from Buda - Budim)
Peštek, Peštalić (from Pest)
Udžvarlić (from Ujvar)
Kanižlić (from Kanyizsa)
Jegirlić, Egrlić (from Eger)
etc.
Surnames that end on -aš (-as) suffix among bosnian muslims are probably of hungarian descent.
Also, an old Bosnian word for land or country is "rusag" (ruszag) , which derives from hungarian "orszag".

 

 http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?p=99966086

Előzmény: Szajci (1962)
Szajci Creative Commons License 2013.02.06 0 0 1962

én sem hiszem, hogy köze lenne a magyarokhoz. Pécs mellett az egyik faluban létezik egy Bukarest nevű rész (most nem tudom, hogy domb, vagy erdő), de sosem éltek a környéken románok.

 

A települések nevei sokat változnak, és nem feltételnül azt jelenti, amit ma gondolunk. Az én lakhelyem nevének is két lehetséges forrása van, az egyik egy személynévből a másik egy nagyvárosból származtatja

Előzmény: Prigradica (1960)
emojnarode Creative Commons License 2013.02.05 0 0 1961

Nagyon érdekes és elgondolkodtató érveket soroltál fel, de ha megnézzük a hely lakóinak hovatartozását, ami majdnem száz százalékban mozlim, én mégis a főldrajzi meghatározásnál maradnék. Külön élmény volna, ha ott járnánk a helyszinen és megkérdeznénk a helyieket erről. Gondolom mindketten meglepődnénk.

Előzmény: Prigradica (1960)
Prigradica Creative Commons License 2013.02.05 0 0 1960

Sok gorski nevű település van, de csak egyetlen egy ugorsko. Ezért kétlem, hogy a gora szóból jönne. A világ tele van Ugorski, Vengerski családnevű emberekkel. Ezek sem valószínű, hogy csak hegyi emberek.

 

Ugorsko, Uhorsko, Ugorska, Ugarska ezek mind ugyanazt jelentik. Persze lehet tényleg csak egyszerű véletlen (azt azért megkérdezném, hogy mi értelme van hegyi falunak nevezni egy falut, ha mindegyik az? Hasonlóan csak példaként: Mi értelme van Magyarnak hívni valakit, ha mindenki az? Természetesen ezért sokkal több Horváth, Tót stb. családnevű van Magyarországon, mint Magyar)

Előzmény: emojnarode (1959)
emojnarode Creative Commons License 2013.02.05 0 0 1959

Kíváncsivá tettél, ezért én is átnéztem a Wikipédiát és ha jól értem Te magyar kapcsolatot véltél felfedezni az elnevezés mögött. Beugratós, de ha " toponimiailag" nézzük, az Ugorsko hevenyészve az u nélkül gorsko, vagyis hegyi. De ha odatesszük az u-t, akkor már ban-ben, vagyis a hegyben, a hegyen. Én letettem már a helységnevek átkereszteléséről, mert véleményem szerint reménytelen. Érdekes, ezerszer jártam már Vogoscán át Sarajevoba, de ha nem említed meg, eszembe sem jutott volna hol a fészkes fenébe keressem.

Előzmény: Prigradica (1957)
emojnarode Creative Commons License 2013.02.05 0 0 1958

Még egy közérdekü közlemény: Medjugorje,  Bijakovići és Vionica településre, február 1-től úthasználati díjat szednek az utak túlterheltsége miatt kezdetben, csak az autóbuszokra. Egy hetes matricával kiváltható, az árak a következők: 9 - 14 férőhelyes járműre 25 Km /13 euró/ a 15-33 férőhelyesre 50Km/26euró/, míg a  34 férőhely felettire 100Km/51 euró/.  A büntetési tétel -aki ezt nem váltja ki- óriási. 5000Km/2700 euró/

Prigradica Creative Commons License 2013.02.05 0 0 1957

Viszont én találtam egy érdekes települést, vagy település részt: Ugorsko. Vogosca kantonban. Nem találtam rá magyarázatot, hogy miért hívják így.

Előzmény: emojnarode (1956)
emojnarode Creative Commons License 2013.02.05 0 0 1956

Nemsokára kezdődnek a helyfoglalások, szállodák keresése -közeleg a szezon eleje- ezért tájékoztatom az itt résztvevő fórumtársakat, hogy aki Mostarba jár és a Hotel Mostarban kíván megszállni, tegyen le róla. Ez a szálloda már nem létezik. A napokban főldig rombolták. Megszünt létezni.

Szajci Creative Commons License 2013.01.23 0 0 1955
emojnarode Creative Commons License 2013.01.21 0 0 1954

OK. Köszi....válasz ment. Üdv.

Előzmény: bokor.istvan (1953)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!