Keresés

Részletes keresés

grebel Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1583

Van egy jó és jó hosszú hozzászólásom valamikor december közepe táján.

 

Egyébként hozzávetőlegesen:

 - 2-3 nap korházban fekvés

- 4 hét tehermentes mankózás, utána már vezettem

 - még egy hónap az életbe visszatérés pl. lépcsőzés,

 - műtéttől 3 hónap kb mire haladó gyógytorna, azaz tornacipő, kisbringa

 - 6 hónapos korban fizikai munka, korábbi tapasztalat

Előzmény: vanek88 (1567)
bidmu Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1582

Szia,

 

Ügyeletre kellett mennem,mert sírtam fájdalomcsillapítók után is.

Azt mondta egy külföldi doki,hogy megműtené,mert látta az MR-t és csináltatott röntgent is azon látszik,a térd kopás.

Folyamatos gyulladás cisztát eredményezett.

Ismeretlenhez menni meredek.

Ráadásul nem is adott fájdalomcsillapítót,nem nézte meg a dagadást,csak nadrágon keresztül a térdem.

Ha nem tudsz valami emberségest akkor annyi.

Köszönöm a választ.

 

Remélem hátha akad valaki akinek van jó 5lete.

 

Előzmény: gurabli (1578)
bidmu Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1581

Szia,

 

Voltam nála azt mondta sok sebből vérzek.Tovább irányított.

Tehát nem műt.

Köszönöm.

Megbízni valakiben,kemény dió,-orvosi esküt megszegő dokik tömkelegével találkoztam.

:)

Előzmény: nicky77 (1575)
fatyú Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1580

Szerinted menyi lenne a napi adag.Menyit szedsz te?

Nekem a medialis meniscusom (lehet nem így kell írni) vetek ki egy 40x25x1 mm darabot gyakorlatilag az egészet.

A sérülésemet „talán” sportolás közben szereztem. Mert olyan egetrengető fájdalom nem volt.

Hozzászoksz megrúgnak fáj és a harc hevébe lehet nem éreztem másnapra dagadt fel de nagyon durván.

Én ezt szedtem már http://www.fitbuilder.hu/termek/Biotech_Arthro_Guard_Gold_120_tabletta.html

Előtte is mert éreztem baj lesz esténként borzamatos fájdalom volt szerintem ezért szoktam meg.

Most újra ebben gondolkodom még van is itthon.

Mi erről a véleményed? Ahogy néztem te elég aktív tagja vagy a fórumnak.

 

Előzmény: gurabli (1579)
gurabli Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1579

Nem sok értelme van. Csak MSN-t tartalmaz, jó nagy adagban. Nem igazán találni sehol sem olyan tanulmányt, ami kimondottan csak az MSN szedését javasolná ízületi gondokra. Szinte kivétel nélkül a már sokszor emlegetett 4 összetevőt kell együtt szedni a megfelelő hatás eléréséhez.

Annak talán van értelme, hogy egy komlpex porcképző mellé extra adag hialuronsavat szed valaki (van tabletta és folyadék is), esetleg még több kondroitin-szulfátot vagy glukozamin-szulfátot), mert arról megoszlanak a vélemények, hogy mi a napi ajánlott minimum adag összetevőkre lebontva.

Előzmény: fatyú (1577)
gurabli Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1578

Hát, ez nem egy könnyű eset, sajnos:(

Itt nem nagyon vannak orvosok, legtöbben laikusok vagyunk, ki több, ki kevesebb saját tapasztalattal, és elsősorban nagy általánosságban tudunk a saját tapasztalataink alapján tanácsot adni, véleményt írni.

 

Egy biztos, ha megtalálod a megfelelő orvost, akiben megbízol és megvan a kellő szakértelme, akkor rá kell bíznod magad, sok mást sajnos nem tehetsz. Akit ajánlottak, az nagy nevű doki, biztos, hogy érdemes lenne megkeresned.

Kitartást!

Előzmény: bidmu (1574)
fatyú Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1577
nicky77 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1576

Keress sürgősen más orvost !!!!! Hol voltál melyik kórházba? Pesten jók az uzsokiban illetve a sportkórházban!

Előzmény: gombóc63 (1571)
nicky77 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1575

szia,

 

Próbáld meg dr Tállay Andrást a sportba ! Ő jó!

Előzmény: bidmu (1574)
bidmu Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1574

Sziasztok,

 

 

Nagyon el vagyok keseredve

 

A sok rossz tapasztalat amivel az utóbbi időben találkoztam eljuttatott oda,hogy nem merek elmenni orvoshoz.

Balesetben sérültem meg és az orvosok tovább passzolnak,mert senki sem akar bíróságra járni.Össze-vissza minden félét írnak a papírjaimra,ami valótlan.

Nem tudom kihez menjek.

Szeretném a tanácsotokat kérni.

 

Első diagnózis cont.crusis l.d.Susp.fract.capituli fibulae l.d.,majd a radiológia ezt áthúzta,hogy nem igaz.

Később lábszár kp.harmadában a fibulán min.varus tengely eltérést mutat.

Majd megállapították MR-ren a porckorongsérvet L.IV-V 

Mediális meniscus hátsó szarvának részleges szakadását

-Térd ízületben nagy mennyiségű folyadék gyülem

-Elülső keresztszalag mentén is kifejezett folyadék gyülem figyelhető meg.

-Popiteus ín mellett mérsékelt folyadék gyülem figyelhető meg.

Cyszta alakult ki a jobb térd mögött

Idegpáya peroneus motoros axonalis érintettség bal oldalon és a jobb oldalon érző rész sérülés.

 

Ez régóta fennálló panaszok,olvastam roncsolja a térdet.

 

Sokat fáj a hátam,derekam és az alsó lábszárakba lesugárzik./ Lumbágó ischiásszal/ Fáj mindkét térdem és a bal sokszor kiakad.

Voltam régebben több ízben összesen 3 hónapot kórházban,de nem változott semmi.

Ha be van dagadva a lábam leírják nincs,stb-i.

Sokszor van migrénes fejgörcsöm is.

Jobb oldalon a kezemben nem jó a vérkeringés hidegebb,mint a másik oldal és jobb oldalon zsibbadnak az ujjaim.

Egyszerűen nem tudom mit csináljak kihez menjek,senki sem segít.

 

 

Várom a tanácsokat tippeket.

Esetleg megfizethető magánorvos-minden vizsgálat szinte meg van.

2 MR,idegpályavizsgálat,dopper,

 

Magánorvosnak nem tudok száz ezreket fizetni.

Hálásan köszönöm,ha valaki időt szán rá,hogy segítsen.

 

gurabli Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1573

Sajnos ez nagyon hosszadalmas és egyszerűen nincs mit tenni:( Én is 6 hétig voltam otthon, pedig irodában dolgozom, nem is fizikai munka (mondjuk szerencsére sikerült otthonról is dolgoznom).

Próbáld meg megbeszélni valahogy a főnököddel, hátha megértő lesz. Nagyon nagy szívás ilyen szempontból (is) a térdsérülés. A 6 hét pihenés az elég gyakori, gyógytorna mellett már lehet dolgozni, persze attól függ, hogy mit kell dolgoznod és milyen állapotban van a térded.

 

A duzzadt, jegeld sokat, lentebb leírtam, nekem mi vált be legjobban!

Előzmény: fatyú (1564)
gurabli Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1572

Szia!

 

Olvass itt vissza, jó pár oldalt is érdemes, legtöbb kérdésedre részletes válasz kapsz több fórumozótól is.

A műtét utáni protokoll az adott kórháztól és orvostól függ, és elég eltérő lehet. Ha a jövő héten műtenek, akkor már beszéltél többször is az orvosoddal. Tőle kérdezd meg, részletesen el fogja mondani a szakaszokat!

 

Fizikai munkát elég sokáig nem lehet végezni, legalább két-három hónap, de akár még több is (szalagpótlás esetén). Vezetni én úgy emlékszem másfél hónap után tudtam.

 

Műtét előtt nincs sok teendőd, főleg nem megfázni, nem lebetegedni, mert akkor nem műtenek. Mivel egy heted van, így már más nem nagyon tehetsz, emígy érdemes műtét előtt minél jobban megerősíteni a combizomzatot, én pl. három hónapig kegyetlenül sokat erősítettem, tornáztam, szinte minden nap.

 

Olvass vissza, ha lesz konkrét kérdésed, nyugodtan tedd fel!

Előzmény: vanek88 (1567)
gombóc63 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1571

Hihetetlen, hogy nincs ennek a shaver műtétnek és egyáltalán a térdműtétek után egy protokoll, amit illik az orvosoknak betartani? Olvaslak benneteket, shaver műtétem volt, porclágyulás, 3 hétig kellett mankóznom, majd a 6 hetes kontrollon fel sem ajánlotta a doki a gyógytornát. Én kértem. Sokra nem mentem vele, kifogtam egy kezdő kislányt, minden kérdésemre vonogatta a vállát. Azt a satnya tornát itthon is tudtam csinálni, amit megtanított, most 3 és fél hónappal a műtét után egyre rosszabb a térdem. 6 hét után lépcsőztem, aránylag jól hajlott, most szinte be se tudom hajlítani.

A doki le se tojja, hogy dagadt a térdem, meleg, a borogatás tényleg nem ér semmit. Nem értem...

gurabli Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1570

Mind ugyanarra van, ez csak a fordításbeli eltérés vagy különböző marketingszöveg: erősítik a porcokat, elvileg segítik a porc regenerálódását, illetve segítik az ízületek "olajozását", ennek következménye, hogy csökken(het) a fájdalom, illetve bizonyos mértékben csökken(het) a kopás is.

 

A Biotech Arthro Guard egy régebbi termék, nincs benne hialuronsav, és az MSM-et leszámítva mindenből kevesebb van benne. A sok egyéb összetevő jó, de nem mérvadó. Árban valamivel jobb lehet, mint a HD, és ha jól tudom, akkor 10 nappal több van egy dobozban, mint a HD-ben. Amennyivel olcsóbb, annyival kevesebb a lényeges összetevő (a hialuronsav elég drága dolog!). Biztos, hogy nem jobb, mint a HD.

 

Weider Joint Caps: jó lehet, de elég drága. 26 napig elegendő, de drágább is, mint a HD. Viszont van, amiből több is van benne. Mentes minden más összetevőtől. Ez akár jó választás is lehet!

 

Viszont, ami még jó összetevők, ár és megbízhatóságban (sőt, árban kiemelkedően a legjobb), amint már írtam is, a Calivita Joint Protex Forte. Kb 10e forint, de napi egy kell belőle, így három havi adag. Van benne 50mg hialuronsav is, többi kicsit kevés, de jó választás lehet.

 

Ha lesz egy kis időm, készítek majd egy táblázatot, ahol lebontjuk az összetevőket, azok mennyiségét, árakat, stb.

Előzmény: fatyú (1565)
fatyú Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1569

Szia

 

Én porc miatt 2hete fekszem.

Már mozog a lábam de elég gyatra.

 

Előzmény: vanek88 (1567)
2kacsapacsa Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1568

"Krónikus jobb oldali térdpanaszok miatt arthroscopiát cégeztünk. Kiterjedt porckárosodást ill. a med. meniscus degenerativ szakadását találtuk. Schaver műtét történt." Ezt volt a zárójelentésben. Voltam egy gyógytornásznál rögtön a varratszedés után, de nagyon ellenszenvesek voltunk egymásnak, úgy hogy egyelőre feladtam. Ezen a héten még nem veszem fel a kapcsolatot gyógytornásszal. Viszont van a lakásban lépcső, le fel járok, meg délután szoba-biciklizni is fogok, és csinálom a műtét után ajánlott gyakorlatokat.

Fatyúnak üzenem: A térddagadásra szívből ajánlom a jegelést, persze semmit sem szabad túlzásba vinni. Nekem rögtön csillapította a fájdalmaimat és már az is valami.

Előzmény: gurabli (1566)
vanek88 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1567

Sziasztok!

 

Jövőhéten műtik a térdem szalag és porc miatt. Olyan kérdésem lenne, hogy a felépülés hogyan zajlik?

 

Tehát mennyi ideig kell feküdnöm, mankóval járnom, mikortól lehet terhelni, fizikai munkát végezni, vezetni?

 

Szóval ilyenekre lennék kíváncsi..

 

 

Remélem valaki tud segíteni!

 

 

Előre is köszönöm!

 

 

Valamint van valami műtét előtti teendőm?

 

pl.: Valahol olvastam, hogy lehet szedni valami bogyót..

gurabli Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1566

Nagyszerű, ezek mind kitűnő hírek! Amit írok, azt nagyrészt a saját tapasztalataimra alapozom és az itt elhangzottakra. Örülök, hogy túl vagy a varratszedésen is, ami nem volt fájdalmas. Látta is az orvos a térded, így gondolom kizárta a gyulladást, stb, és minden rendben van, ez a legfontosabb!

 

Az a Gool por a szokásos glükozamin-szulfát egyike a sok közül, de igen nagy adagban (1500mg). Mivel nálunk (más országban nem tudom) a glükozamin-szulfát az egyetlen orvosilag "elismert" hatásos porcvédő/gyulladáscsökkentő, ezért az esetek legnagyobb részében az orvosok valamilyen formában glükozamin-szulfát tartalmú "gyógyszert" írnak fel (gyakoribb a Condrosulf 800mg). Persze egyikre sincs támogatás, így viszonylag magas áron kell megvenni őket. Szerintem a Gool kb 2500-3000 forint körül lehet és ha jól emlékszem még egy hónapra sem elég (20 napra talán?).

 

Ha szeded, akkor érdemesebb valamilyen komolyabb készítményt választani, aminek az általam sokszor emlegetett Heavy Duty maximálisan megfelel. Mielőtt még valaki azt hinné, hogy bármi közöm van a Heavy Duty készítményekhez, gyorsan tisztázom: nincs:) Ha bárki talál vagy tud olyan készítményt, ami tartalmazza ilyen mértékben a négy "kötelező" összetevőt (glükozamin-szulfát, kondroitin-szulfát, MSN, hialuronsav), az ossza meg velünk!

 

A gyógytorna pedig maximálisan, mondhatni kötelezően ajánlott! Minden térdműtétnél 50% a sebész és 50% a gyógytornász! Egyik nem "sokat ér" a másik nélkül! Hiába műt meg jól, ha utána nem megfelelően mozgatod, nyered vissza a mozgástartományokat, erősíted az izmokat, stb. Sőt, egy ügyetlenebb sebész munkáját egy profi és kitartó gyógytornász nagyban tudja javítani (kellő együttműködéssel)!

Egy jó gyógytornászt próbálj keresni, nagyon sokat tud segíteni, megtanulod a jó térdes gyakorlatokat, amiket utána otthon is tudsz csinálni!

 

Végül nem írtad, hogy mi lett a pontos diagnózis? Mensicus és porcfelszín sérült, ha jól emlékszem, ezen kívül más nem volt (kopás szintje?)

Előzmény: 2kacsapacsa (1563)
fatyú Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1565

 

Utána olvastam ezeknek a porc regeneráló képző cucoknak.

Őszintén nem tudom melyik legyen a Heavy több minden van, de a Joint meg ízületi problémáéra van speciálisan.

És akkor még ott az Biotech Arthro Guard Gold  (120 tabletta) amit kifejezeten regenerációra ajánlanak.

http://www.fitbuilder.hu/termekek/Izuletvedo.html


Scitec Nutrition Muscle Army Heavy Duty  (90 kapszula)

 

összetevő

adagonként
tartalmaz

RDA%

További összetevők

 

 

C-vitamin

100 mg 

125

D-vitamin

5 mcg 

100

Cink

1.5 mg 

15

Mangán

0.3 mg 

15

Glükozamin-szulfát

1500 mg 

 

Kondroitin-szulfát

500 mg 

 

Hidrolizált II. típusú csirke kollagén

300 mg 

 

Metil-szulfonil-metán

250 mg 

 

NEM® természetes tojáshéjmembrán

100 mg 

 

Hialuronsav

50 mg 

 

Bromelain

25 mg 

 

Kurkuma kivonat

10 mg 

 

 

 

Weider Joint Caps  (80 kapszula)

 

További összetevők 

 Glükozamin szulfát1200 mg

 Kondroitin szulfát1000 mg

 Metil-szulfonil-metán (MSM)600 mg 

Hialuron sav50 mg 

E-vitamin12 mg 100

 

 

 

 

Biotech Arthro Guard Gold  (120 tabletta)

 

 

 

Fájdalom csillapítás és gyulladáscsökkentés 

 

 

Metil-szulfonil-metán

400 mg 

 

Bromelain

75 mg 

 

Fehér fűzfa kéreg

60 mg 

 

Tumeric gyökér

60 mg 

 

DL fenilalanin

50 mg 

 

Méregtelenítés és gyulladáscsökkentés 

 

 

Uva Ursi levél

75 mg 

 

Lucerna

100 mg 

 

Ízületi folyxadéktermelés 

 

 

Glukozamin szulfát

800 mg 

 

Porcépítés 

 

 

Kondroitin szulfát

300 mg 

 

Kalcium

100 mg 

12,5

Kollagén

150 mg 

 

Tömjénfa por

150 mg 

 

L-Hisztidin

60 mg 

 

További összetevők

 

 

Fájdalomcsillapítás és gyulladáscsökkentés

 

 

Méregtelenítés és gyulladáscsökkentés

 

 

Porcépítés

 

 

Mangán

60 mg 

3000

Panax ginseng

75 

 

Quercetin

30 mg 

 

Gyömbér gyökér

90 

 

 

 

 

fatyú Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1564

Nekem is kikapták a varratokat. A nagy 5centisből kicsit fájt, utána meg tekergete azt mondta szép.

Szerintem nagyon dagadt. Most úgy nézz ki mint a műtétellőtt, mondjuk ebbe az állapotba 3 hónapot dolgoztam vele, tehát lehet baromi lassan fog visszahúzódni.

01. 20-án műtöttek 31-én volt a varratszedés 03.04 kell vissza mennem addig semmi. Utána kezdődik a gyógytorna.

Az rengeteg idő. 6hét. Utána torna.

Ki fognak rúgni. Semmilyen porcerősítőt nem írt fel a doki.

2kacsapacsa Creative Commons License 2014.02.03 0 0 1563

Kedves Gurabli! Ismét igazad volt, túlestem a varratszedésen, alig fájt, inkább pillanatokig tartó kényelmetlenség volt. Kaptam három sebtapaszt és beutalót gyógytornára, továbbá ajánlotta az orvos, hogy szedjek porcerősítőt.  Valami no name "Gool por"-t kellene vásárolnom a patikában, de maradok a Heavy Duty mellett. Tanácsodat kérem gyógytornázást illetően, javaslod-e a gyógytornászhoz járást, vagy inkább itthon mozgassam sokat a lábam a műtét után ajánlottak szerint plusz szoba-biciklizzek? Köszönöm szépen a válaszod.

Előzmény: gurabli (1562)
gurabli Creative Commons License 2014.01.31 0 0 1562

Két műtétem volt. A sérülés elég csúnya volt és rendesen roncsolódott a térdem, elég sok vérrel, ezért már műtét előtt kaptam Clexane-t. Majd jött az első műtét, ott talán 10 vagy 20, majd jött a második műtét, ami után 30 db, ha jól emlékszem.

 

Ha most rendbe tették a térded, akkor nem kell újabb műtét, de hát ezt sajnos előre nem lehet sosem tudni, hogy mit hoz a holnap. Nekem az első után biztos volt, mert szakad a szalag és azt pótolni kellett. Én sem akarok több műtétet, nagyon elegem lett belőle...

 

Ha nem váladékozik csúnyán a seb, akkor egy kis gyulladás nem a világ vége, hiszen pár napja vágták, stb. Ha nincs lázad és nem forró a seb környéke, akkor elvileg nem kellene, hogy gond legyen. Ha bizonytalan vagy, vissza kell menni az orvoshoz, hogy nézze meg! Max kapsz antibiotikumot!

 

A varratszedéstől nem kell félni, nem fáj! Ha egy kicsit fáj is, az max kellemetlen. Elég sokat szedtek ki belőlem, sőt, a graftnál a vágás több, mint 10 centi volt, jó pár öltéssel, szinte nem is éreztem. A kis lyukakat pedig végképp, nálad pedig ez van csak!

Előzmény: 2kacsapacsa (1561)
2kacsapacsa Creative Commons License 2014.01.31 0 0 1561

Úristen! Miért kellett 60 db szúrás? Hányszor műtöttek? Én abban a hiszemben vagyok, hogy most egyszer és kész, meggyógyulok, ha törik, ha szakad. A varratszedéstől én is tartok egy kicsit, mert egy lyuk tökéletes, de kettő be van gyulladva.

Előzmény: gurabli (1559)
fatyú Creative Commons License 2014.01.30 0 0 1560

Ez a doki aki műtot akihez megyek az egyi legjobb(Állítolag az eu top 5be is benne van) de még a kolégai is elismerik, hogy dőDr House magyar kibvitelben.

Nagyon bunkó, úgy nyúl hozzád mint 1 kilo húshoz.

Szívni már szívták nem is egyszer sose paráztam, de ettől most igen.

ezt tuti kell akkora mint a combom. De holnap le írom.

Előzmény: gurabli (1557)
gurabli Creative Commons License 2014.01.30 0 0 1559

Ebbe én is belefutottam:) Ha hideg, akkor sokkal jobban csíp:) De mondta a dokim, hogy normál szobahőmérsékleten nyugodtan tartható, nem kell hűtőbe tenni (gyógyszertárban és a kórházban sem volt hűtőben), így én végül a polcon tartottam, ahol nem érte erős napfény (mostanság ez nem is fenyeget minket). Ha több dobozzal van otthon, akkor a használatban lévő doboz kint, a többi a hűtőben.

A 60 darabból volt olyan, ami igen csak csípett (nem a lehűtött), persze ez is relatív, nem olyan szörnyű, de a legtöbbet alig éreztem, pedig kb. a harmincadik után már tiszta lyuk volt a hasam:) Ha sokat kell beadni, akkor elég szép véraláfutások keletkezhetnek, akár tenyérnyi területen, ami nem azért gond, hogy csúnya, hanem az oda beadott következő injekció már tud fájni rendesen. Erre segítség a feketenadálytő kenőcs.

Előzmény: 2kacsapacsa (1558)
2kacsapacsa Creative Commons License 2014.01.30 0 0 1558

Köszönöm Gurabli!

Leendő sorstársaink szíves figyelmébe: A Clexane trombózist megelőző hasi szurkálós hűtőszekrényben tárolandó - ezt biztosan tudjátok. De mielőtt megszúrnátok magatokat, előtte legalább egy órával vegyétek ki a hűtőből, mert különben iszonyúan csíp.

Előzmény: gurabli (1555)
gurabli Creative Commons License 2014.01.30 0 0 1557

Nyugi, a varratszedés nem olyan vészes, elvileg nem is kell, hogy érezd! A leszívást meg előre nem tudhatod, hogy kell-e vagy sem! Ha kell, akkor az sem olyan vészes, ha ügyes a doki, akkor nem is érzed azt sem, inkább csak egy kicsit kellemetlen.

 

Kitartást!

Előzmény: fatyú (1556)
fatyú Creative Commons License 2014.01.30 0 0 1556

Sziasztok!

Holnap megyek megint a mészárszékre!

Varrat szedés meg , leszívás.

Biztos fincsi lesz.

gurabli Creative Commons License 2014.01.30 0 0 1555

Nagyszerű, örülök, hogy ilyen jól sikerült és ilyen szépen bántak veled (sajnos van, ahol nem ilyen rendesek).

Jó túl lenni rajta, most már tudod, hogy pontosan mi a helyzet a térdeddel.

A rohanással óvatosan az elején, minden hirtelen mozdulatot jobb kerülni. Jegeld sokat, az csodát tesz! Most egy hétig legalább próbáld meg kímélni, amennyire csak lehet, de azért két óránkén kelj fel sétálni egy kicsit. Jegeléshez tudsz venni zselés párnát, aranyat ér! Jól lefagyasztod, majd betekered egy vékony törölközőbe (nem szabad rátenni a bőrre, mert fagyási sérülést okozhat), és rárakod a térdedre 15-20 percre, eleinte naponta 4-5 alkalommal is, majd később igény szerint. Nagyban tudja csökkenteni a duzzanatot, illetve a fájdalmat! Torna előtt ne jegeld majd, de utána nagyon jó!

 

Ha porcpótló szedése mellett döntesz, akkor jó választás a Heavy Duty.

 

Mellúszást egy jó ideig nem szabad, akkor marad még a hátúszás. A szobabicikli nagyon jó, de egyeztess majd a gyógytornásszal, hogy mikor és mit szabad!

 

Nagyon szívesen segít itt mindenki, én is rengeteg segítséget és támogatást kaptam a többiektől a műtét előtt, sérülésem után. Akit elér ez a gond, nagyon is tudja mennyire megkeseríti az ember életét, és ugyebár a műtét is ijesztő, főleg előtte.

 

A hasszuri, amennyire kellemetlen dolog, annyira hasznos is. Nem egy nagy ügy (én több, mint 60 darabot adtam be magamnak), jó tudni, hogy csökken a kellemetlen trombózis emígy is alacsony veszélye. Jobb megelőzni a bajt, ha lehet!

 

Mielőbbi jobbulást!

Előzmény: 2kacsapacsa (1554)
2kacsapacsa Creative Commons License 2014.01.30 0 0 1554

Kedves Gurabli! Fél 8-ra kellett bemennem az egészségházba, 8-kor már a műtőasztalon feküdtem. Aznap egyedüli páciens voltam. Bekísértek az őrzőbe (hatágyas), hófehér vadonatúj ágynemű és hálóing, műtősfiú lábborotvált, aneszteziológus tűt szúrt a bal kézfejembe, kaptam nyugtatót. Ismét műtősfiú, hálóing le, zöld lepedő fel, betolt ágyastól a műtő előterébe. Ott újabb ágy, majd be a műtőbe, aztán traverzálltam már magára a műtőágyra. Feltették a jobb és baloldali kartámaszokat, rám tették az automata vérnyomás vagy mifene mérőt, az anasztez folyamatosan nyugtatgatott (pedig nem voltam ideges) és folyamatosan simogatta az arcomat. Diszkréten kicserélték a zöld lepedőt, betakartak, majd kaptam meleg zöldbe bugyolált pokrócot, ami a combtőmig ért. Aztán egyszer csak semmi. 9.20-kor ismét az anasztez: „ugye mondtam, hogy minden rendben lesz” – aztán újabb eszmélés már az őrzőben, az ágyamban, ahol gondosan betakargattak, mérték automatice a vérnyomást, tíz körül meg kellett innom két pohár jól kieresztett hideg vizet, majd enni is kellett és a gondomat viselő nővér fülét a WC ajtóra nyomva konstatálta, hogy teljesítettem a hazamenetelhez szükséges második feltételt is – pisiltem. A harmadik feltétel az volt, hogy nem érezhetek kibírhatatlan fájdalmat, de erre nem kérdeztek rá. Fél 12-kor szerettem volna egy picit aludni (merthogy egész éjszaka fönt voltunk, a férjemnek vesekő rohamai voltak, kora reggel az autóban csendesen jajgatva vitt be a rendelőbe). De talán ha negyed órát sikerült, mert jött az aznapi egyetlen kellemetlenség, a gyógytornász. Bemutatta a frissen műtött lábamon, hogy majd miket kell tornáznom, végül kiegyeztünk a másik lábamon való demonstrálásban. Fél egykor menetkészen voltam, a fiam hazavitt. Patikában kiváltottuk a trombózis ellenes hasba szurkálós tíz db tűt, hétfőn kell visszamennem kontrollra. Már kedd délután felkeltem és járkáltam, mert az ágyban nem igazán tudtam elhelyezni a lábaimat. A kötést szerdán letekertem, nem volt dagadás, már szinte egész nap fönt voltam bottal közlekedve, ha ültem, pipálva a lábammal feszítgettem és köröztem. A kiegyenesítés nagyon megy, a törülközős térdlenyomás is, egyedül a behajlítással van gondom. Aztán szerdán ebéd táján megijedtem, hogy odaég a sült krumpli, elkezdtem a lépcsőn felrohanni és azóta fáj a lábam, most jegelem, be is dagadt mára, – egy nagy hülye vagyok! Maximális odafigyelésben és fantasztikus kiszolgálásban volt részem az egynapos sebészeten, talán azért, mert az intézményt tavaly adták át és még minden új és friss és ez visszahat az emberekre. Hálás vagyok mindannyiuknak. Beruházok egy három hónapos adag Heavy Duty-t. (Sajnos nem tudok, csak mellúszni, viszont kaptam a fiamtól egy szobabiciklit.)  És hálás vagyok Neked és Nektek is az információkért. Köszönöm szépen!

Előzmény: gurabli (1551)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!