Keresés

Részletes keresés

Reventlow Creative Commons License 2006.08.03 0 0 9555
Saját szervezés volt, repülő ,vonat, bérelt autó. A nézőpont pedig - főleg Eiean Donan esetében - adja magát:-)
Előzmény: HEV (9553)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.08.03 0 0 9554

Üdv hazai földön vándor, most már te is a rettenthetetlenek közé tartozol!

 

Skót turisták teljes menetfelszerelésben

 

Kösz szépen a fotókat + magyarázatot!  :-)

Előzmény: Reventlow (9536)
HEV Creative Commons License 2006.08.03 0 0 9553

 

Reventlow

 

A Barakával voltál vagy más szervezés?  Szinte ugyanilyen nézőpontból fotóztam én is ugyanezeket 2004-ben ,csak ezért kérdem.

Előzmény: Reventlow (9550)
tomatas Creative Commons License 2006.08.03 0 0 9551

Már a tájért megérte az út. Ahogy néztem a képeket folyamatosan az volt bennem milyen jó lenne ott sétálni...

Előzmény: Reventlow (9550)
Reventlow Creative Commons License 2006.08.02 0 0 9550

Glenfinnan,Loch ShielSkye sziget,Luib, szivárvány a földönGlenfinnan, a Harry Potter filmek viaduktjaSkye. Híd a Sligachan HotelnélTáj a Glencoe vidéken

 

Itt van még pár. A feliratok - úgy mint az előző képnél is - a kurzornak a képre vitelével tűnnek elő.

Előzmény: tomatas (9548)
tomatas Creative Commons License 2006.08.02 0 0 9548

Köszönöm. :)

A többit hajnalban nézem meg. Bár akkor nincs senki a topikon. Nem is értem. :)))

Előzmény: Reventlow (9547)
Reventlow Creative Commons License 2006.08.02 0 0 9547

Szívesen:-))  Mindjárt teszek be többet is.

 

 

Hidden Valley
Előzmény: tomatas (9545)
Reventlow Creative Commons License 2006.08.02 0 0 9546
Nem, nem futottunk össze:-)) De meg sem lepődtünk volna rajta, az biztos. A mellékelt - távolról készült - felvétel készítési ideje 21:51 óra.  Messze fenn - nem messze John O'Groats településtől Bucholly Castlet ábrázolja. Sejtelmes táj, az bizonyos.
Előzmény: abaamade (9540)
tomatas Creative Commons License 2006.08.02 0 0 9545
A tájról is betehetnél pár képet, persze csak, ha mást nem zavar.
Előzmény: Reventlow (9544)
Reventlow Creative Commons License 2006.08.02 0 0 9544
Lényegében az Edinburgh-Stirling-Fort William-Skye-sziget-John O'Groats-Inverness-Edinburgh útvonalat követtük. Nem elsősorban a várak voltak a célpontok, de igyekeztünk azért. Maga a Skót Felföld az, ami csodálatos. És meglepő, hogy - válaszolva másoknak is - vannak ersdők egészen fenn is. Legalábbis erdősávok.
Előzmény: Törölt nick (9538)
tomatas Creative Commons License 2006.08.02 0 0 9543
:))))
Előzmény: Törölt nick (9542)
abaamade Creative Commons License 2006.08.02 0 0 9540
Nagyon szép ez a hely! Úgy látom, itt nem annyira kopár a táj, még összefüggő erdősávok is láthatóak. A várkastély egyszerűen nagyszerű!
"Clansman Eddie"-vel nem futottatok össze?
Előzmény: Reventlow (9536)
tomatas Creative Commons License 2006.08.02 0 0 9537
Én meg csak itt irígykedem... :)))
Előzmény: Reventlow (9536)
Reventlow Creative Commons License 2006.08.02 0 0 9536

 

 

Eilean Donan Castle látható a bemutatott képeken, melyet most átnyújtok a tisztelt topiklakóknak. Skócia várakban bővelkedő vidékéről tulajdonképpen nem sikerült - különböző okok miatt - annyit "begyűjtenünk", mint amennyit szerettem volna, ám majd jelentkezem másokkal is.
tomatas Creative Commons License 2006.08.02 0 0 9535
Írtam egy egysorost az én címemről.
Előzmény: Törölt nick (9532)
tomatas Creative Commons License 2006.08.02 0 0 9534

Zemplén:

  • Telkibánya
  • Gönc
  • Sárospatak
  • Sátoraljaújhely
  • Tolcsva
  • Mád
  • Kisbózsva

Illetve visszanéztünk még a Balatonfelvidékre.

Előzmény: Törölt nick (9532)
abaamade Creative Commons License 2006.08.02 0 0 9533
Igen, bár mindenben egyetértünk, mégis szkeptikus vagyok a revistyei felsővár teljes beépítettségével kapcsolatban. Az É-i és D-i palotaszárny között, az É-i szárnyhoz csatlakozó torony mellett sziklába vájták a ciszternát, amelyben szinte mindig megmarad az esővíz. Elképzelhető, hogy a ciszterna és környékét nem építették be, hanem szabadon állt ez a rész. Persze ez is csak fikció, csakúgy, mint az, hogy teljesen beépítették a felsővárat. Hiszen számos példa van rá, hogy a ciszternát is épületbe foglalták...
Előzmény: Nagyon Várbarát (9518)
tomatas Creative Commons License 2006.08.02 0 0 9531

Felvidéken:

  • Borsi
  • Bodrogszerdahely
  • Nagykövesd
  • Királyhelmec
  • Lelesz
  • Zemplén

De kis hazánkban is barangoltunk.

Előzmény: Törölt nick (9530)
tomatas Creative Commons License 2006.08.02 0 0 9529
Mi is voltunk 2 hete. :)
Előzmény: Törölt nick (9528)
tomatas Creative Commons License 2006.08.02 0 0 9527

:(

A cégtől írtam...

Előzmény: Törölt nick (9526)
tomatas Creative Commons License 2006.08.02 0 0 9525
Jut eszembe, nem a cégesre válaszoltál ugye?
Előzmény: Törölt nick (9523)
tomatas Creative Commons License 2006.08.02 0 0 9524

Rendben. Nem vagy elkésve semmiről. :)

 

Előzmény: Törölt nick (9523)
tomatas Creative Commons License 2006.08.02 0 0 9522

Ugye milyen jó itthon. :)))

Remélem sikerül elintézniük...

Holnap jössz?

Előzmény: Törölt nick (9520)
tomatas Creative Commons License 2006.08.02 0 0 9519
SJOSE!!!!!
Merre vagy? Kellene számla a vámosoknak!
Jelentkezz feltétlen!
Előzmény: Törölt nick (9479)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.08.01 0 0 9518

Revistye vára túlélte a kuruc szabadságharcot is, nem robbantották fel, mint a Garam folyó túloldalán lévő társát, Saskőt, de a várbeliek elköltözése után az évszázados időjárás vasfoga megrágta kegyetlenül! 

 

...Könyökinek, mint szemtanúnak, aki még látta, jobban hiszek...

 

Én is elfogadom, hogy még láthatott egy nagyobb méretű, díszes erkélyt, ami mivel a közlekedésre való lenti falszoros felé nyílt, nálam inkább csak szemlélődésre szolgálna, mint potyogtatni való helynek...

 

Ismerem a szlovák rekonstukciós rajzokat és vitatkoznék velük. Szerintem a Felsővár egész területét lefedett lakóépületek alkották, nem volt itt szabad belső udvar! Régi képeslapon jól látható, hogy alul egy nagyobb ablaksor {palotaszárny termének} míg felette vékonyabb lőréssor húzódik végig. Ezeket még napjainkban is nyomokban észlelni.

Szerintem itt is egy klasszikus reneszánsz lakópalotát emeltek a XVI. század folyamán, melynek szobáit felülről egy védőfolyosóval {lőréses padlással} oltalmaztak, hasonlóan, mint Zsolnalitva palotájánál.

 

A felsővár lakópalotája az É-i öregtorony felől nézve

 

Revistye alaprajzaRégi képeslapon a K-i oldal felőlNy-i oldala az 1955. előtti időkbenKőnig rajza általam kiegészítve
Előzmény: abaamade (9514)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.08.01 0 0 9517

Valóban, Tata várát egy-két "kiegészítéssel" vissza lehetne állítani a mellékelt Houfnagel-féle metszet korába.

 

Ötleteim:

 

-- Megszüntetni a vizesárokban folytatott halnevelést, helyette egy "tisztességes középkori várárkot" kell kialakítani.

-- Visszaállítani az eredeti várkapuhoz vezető fahidat. Ezt a kaput robbantotta be anno egy petárdával a királyi sereg és rohamozta meg a külsővárat. Mivel itt bevált az új hadieszköz, a következő éles bevetése Győrnél történt 1598-ban.

-- A külsővár falait jobban felfalazni + visszahelyezni az egykori gyilokjárókat körben.

-- Néhány ágyú jól mutatna a lőrések mögött

-- A belsővár nagy részét már a török hódoltság korában lebontották, úgyhogy ott nem lehet mit tenni.

 

Tata vára a Houfnagel-féle metszeten
Előzmény: abaamade (9513)
abaamade Creative Commons License 2006.08.01 0 0 9516
Hasonló építmény nyomára bukkantam, igaz földrajzilag Solymos-vár távoli példának tűnhet, de Könyöki revistyei rajzához nagyban hasonló az itteni maradvány.(oké, a kőkonzolok kisebbek, de a forma, a kialakítás hasonló) A funkcióját illetően nincs infóm, ha valaki jól informált, pár keresetlen sorral megbombázhat.
Előzmény: abaamade (9514)
tomatas Creative Commons License 2006.08.01 0 0 9515
Köszönöm. :) Legközelebb újra megpróbáljuk.
Előzmény: abaamade (9512)
abaamade Creative Commons License 2006.08.01 0 0 9514
A pusztuló Revistye elszomorító példája az emberi közömbösségnek, az értékek elherdálásának. A 19. sz-ban örvendetesen a várakra terelődött a figyelem és jónéhány vár köszönhette a romantikus lelkületűek érdeklődésének, legalább ideiglenes megmenekülését.
Revistyén is járt 1887-ben Könyöki József. Felmérési lapjain - amelyeket helyszíni "skicc" után otthon, nyugiban, pohár bor, egyebek mellett egészített ki - jól látható egy erkély jó állapotú maradványa. Könyöki nyilván az otthoni végleges rajznál "alakította ki" a nem éppen méretarányos erkélyt(esetleg árnyékszék?). Józsi bátyánk az É-i épületszárny falára, esetleg az épülethez kapcsolódó torony falára helyezi az erkélyt. A zamyponteská viszont közvetlenül az öregtorony és az É-i épületszárny csatlakozásához teszi az "erkélyt".
Sajnos ez a rész, csakúgy, mint a Könyöki-jelölte falszakasz erősen lepusztult állapotban látható manapság, így az emeleti részen lévő erkély kövei már valahol a hegyoldalban vagy a külső kapu környékén pihennek.
Én mindenesetre Könyökinek, mint szemtanúnak, aki még látta, jobban hiszek...
Előzmény: abaamade (9487)
abaamade Creative Commons License 2006.08.01 0 0 9513
Hétvégén volt alkalmunk megnézni egy olyan várat, amelyik csalódást okozott. Méghozzá nagyon is kellemeset! Az erősen átépített belső várkastély adta magát, hiszen általában az erről készült képekkel hirdetik a várat. Azonban a külső falak és a vizesárok jelen állapotában is monumentálisak. Tömény lehidalás a köbön!
Az első kép nem a vár, hanem árnyas parkban épített műbarlang.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!