Keresés

Részletes keresés

Dorkadorka47 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15167

Sziasztok,

Semmivel sem kenem a bőröm, néha pici olívaolaj vagy kakaóvaj. Ha pirosabbak a pöttyök/foltok, kátrányos kecsketejes szappannal lemosom az érintett területeket. A hajam is kecsketejes szappannal mosom. Én is igyekszem távoltartani magam a szteroidos krémektől meg mindenféle krémtől. Mindent eszek, a diétában nem hiszek, a gyulladáscsökkentő ételeket nagyobb mennyiségben fogyasztom. Megfelelő mennyiségű víz az fontos, nem túl sok, mert az sem jó. Nekem egyébként javasolták még a Thuja golyócskát is a bőrre, ezzel is kombinálhatod. Nézz utána picit. Én nem szedem, mert kíváncsi vagyok önmagában a kén hatására.

Szép napot!

Előzmény: Pacsker12 (15161)
zoliee81 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15166

Dm-ben elbillegtem, és vettem fél kilós holt tengeri sót. (sima holt tengeri só)

Nagy kád víz, és szépen áztam benne...

Marha jó, csak a fél kilós só horror áron van...

Volt 25 dekás, meg kilós kiszerelésben is, itt-ott, de azis aranyáron.

Előzmény: karakast (15165)
karakast Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15165

Konkrétan melyik termék?És ez jó a hajas részen is?

Előzmény: zoliee81 (15164)
zoliee81 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15164

A holt tengeri só használt, csak nem tudtam tartósan kifizetni...

Előzmény: karakast (15163)
karakast Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15163

És az aloe vera ill holt tengeri kozmetikumok sem tudják a ps-t kordában tartani?Én napokban aloe first-tel fújkálom a fejbőrömet és mintha a száradást /pikkelyesedést szinten tartaná...

zoliee81 Creative Commons License 2013.07.15 0 0 15162
Kizárólag Sulfur.
Szterot elvből nem kenek magamra.
Előzmény: Pacsker12 (15161)
Pacsker12 Creative Commons License 2013.07.15 0 0 15161

Szia!

Köszi a választ! :) Szerintem átváltok a 15ch-ra hátha úgy már jobban hat.

Amúgy érdekelne, hogy esetleg Te vagy valaki más használja úgy hogy mással is kombinálja és úgy is hat? Pl. szedi a szulfurt és mellette vmi szterós krémmel is keni esetleg, vagy vmi étrendkiegészítőt szed, esetleg más gyógyszert. Ez azért érdekelne, hogy esetleg ezek nem e befolyásolják a hatását. A mentolról tudok, meg az előtte-utána félóráról, de azt nem tudom, hogy más befolyásolja e.

Előre is köszi megint! :)

Szia/Sziasztok!

Előzmény: zoliee81 (15156)
zoliee81 Creative Commons License 2013.07.15 0 0 15160

Én úgy kezdtem el anno szedni, hogy a közelében nem voltam homeós Dokinak.. 

És azóta is ((--boldogan--)) szedem...

(azért idézőjelben, mert ha nem lenne, még boldogabb lennék. :) )

Előzmény: Dorkadorka47 (15159)
Dorkadorka47 Creative Commons License 2013.07.15 0 0 15159

Sziasztok,

Kén-ügyben szólnék hozzá. Én is Zoliee81 bíztatására kezdtem el szedni. 15-öst szedek, kétnaponta 5 golyócska. Konzultáltam a háziorvosommal, aki homeopátiával is foglalkozik. Ő fontosnak tartja a lassú adagolást, mert a kén be tudja lobbantani az elején, tehát érdemes türelmesnek lenni. 2 hónapja kezdtem el, így még nem tudok eredményről beszámolni, de a háziorvosom szerint is hosszú hónapok után lehet csak bármiféle javulást tapasztalni (persze csak akkor, ha lesz ilyen, remélem lesz, gyorsan lekopogom!).  Szerintem mindenképpen érdemes kipróbálni, mellékhatás nincs, vesztenivaló nincs. 1 hónapnyi adag 700-800 HUF.

Szép bőrt, jó egészséget mindenkinek!

Előzmény: 123Gréti (15153)
mr.mzsa Creative Commons License 2013.07.15 0 0 15158

Ha már a diprosalic sem ér semmit, akkor próbáld ki a Dermovate (oldatot). Ez is szteroidos, nekem használ, hetente 1x hajmosás után kell bedörzsölni a fejbörbe, 2-3 hét alatt el kell, hogy múljon.

(Több mint 5 éve használom rendszeresen hetente 1X, és a laborom tökéletes, a terxant is szedhetem tovább)

 

Előzmény: karakast (15157)
karakast Creative Commons License 2013.07.15 0 0 15157

Sziasztok

Még új vagyok itt a fórumon és segítséget szeretnék kapni vagy tanácsokat.Kb 1 éve jelent meg a hajas részeken a ps amiről sokáig nem is gondoltam hogy az de most már féltenyérnyi részre elterjedt .Vazelinnel ha bekenem akkor pár óra alatt lejön a pikkely de alatta piros marad a fejbőröm,meg a hajam is zsíros tőle.De ez sem tart sokáig 1-2 nap és újra fehéres pikkely jelenik meg ugyanott.A bőrgyógyász a vazelin után írt ki 2 oldatot(locoid,diprosalic)de azok semmit sem érnek.

zoliee81 Creative Commons License 2013.07.13 0 0 15156
Szia!

Elnézést, kicsit horgásztam, nem voltam net közelben.
Én hónapokig masszívan szedtem, mikor elkezdett látszani, hogy használ.
Kizárólag a 9ch erősségűt használtam(lom) tartósan.
Továbbra sem tudom hogy miért, de reagàl rá a sömör, azt sajnos embere válogatja hogy mennyire...
Volt akinek ugyanúgy teljesen eltüntette mint nekem, volt akinek javult, de nem tűnt el teljesen, és sajnos akadt olyan is, akinek nem reagált rá a sömör.
Az biztosan állítom, hogy összefüggés van az ember kénháztartása, és a sömör bizonyos fajtái között, mert mindenki haszál valamilyen kén tartalmú dolgot.
Pl: kénes sampon, (kátrányos) kénes szappan, mindben oldott kén a hatóanyag, és mind külsőleg mulasztja ezt a dögöt. Én csupàn fordítottam a pacin, és beszedtem a ként...
Előzmény: Pacsker12 (15155)
Pacsker12 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 15155

Szia!

Lenne hozzád egy kérdésem, ha nem gond.

Én is szedem már kb. 3hónapja a szulfurt, de nálam semmi hatása és érdekelne, hogy ha eddig sulfur 9ch-t szedtem, akkor mi lenne szerinted ha átváltanék a sulfur 15ch-ra. Az elvileg erősebb mint a 9ch és lehet az már használna.

Erről vélemény? Esetleg más is írhat, ha van erről tapasztalata. :)

Köszi a választ előre is. :)

Szép estét!

Előzmény: zoliee81 (15138)
Pacsker12 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 15154

Szia!

Hát akkor gratulálok, én már nem is emlékszem mikor voltam utoljára strandon. :(

De annak kifejezetten örülök, hogy ezekszerint tartós a tünetmentességed és nem csak pár napig tartott. :)

Most az én bőröm is kezd szép lenni, de sajnos hiába múlik el rajta a sömör, mindig vöröses-sötétbarnás foltokként maradnak meg a helyei, így nem tudok rövidgatyában mászkálni, mert úgy nézek ki, mint egy boci. :)

Szép estét Neked és sok-sok év tünetmentességet! :)

Előzmény: bikk67 (15152)
123Gréti Creative Commons License 2013.07.12 0 0 15153

Szia Zoliee81

 

Új vagyok még itt nagyon. Neked mit jelent az hogy bevált a sulfur 9 ch? teljesen tünetmentes vagy? Folyamatosan szeded, vagy hagysz szünetet? Mennyit szedsz belőle? Nagyon köszi a segítséget.

Előzmény: zoliee81 (15125)
bikk67 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 15152

Köszönöm szépen. Kicsit későn köszönöm meg, de elmentem nyarallni és voltam srandon is. Hát nem őrület?? Tudtam ott fürdeni ahol mások is voltak:) .

Előzmény: Pacsker12 (15119)
schmarcsi54 Creative Commons License 2013.07.11 0 0 15151

Szia 

 

Érdekelne ez a kezelési forma.

Elmondanád kihez forduljak.

 

Köszönöm Marcsi

Előzmény: Alyra (15109)
eukariota Creative Commons License 2013.07.11 0 0 15150

EZ RÉSZBEN GÉPI FORDÍTÁS--:

 

http://hu.w3dictionary.org/index.php?q=leflunomid

arava

Arava
      n: az anti-TNF vegyület (kereskedelmi név Arava), hogy az adott
          szóban is lassú a progresszió a rheumatoid arthritis
          a lassuló elterjedése fehérvérsejtek, amelyek
          csökkenti a gyulladást a synovium [syn: (leflunomid)]

leflunomide

leflunomid
      n: az anti-TNF vegyület (kereskedelmi név Arava), hogy az adott
          szóban is lassú a progresszió a rheumatoid arthritis
          a lassuló elterjedése fehérvérsejtek, amelyek
          csökkenti a gyulladást a synovium [syn: (Arava)]

http://www.egeszsegkalauz.hu/mozgasszervi-betegsegek/rheuma/a-reumatoid-artritisz-gyogyszeres-kezelese-101146.html


A reumatoid artritisz gyógyszeres kezelése
Címkék: reuma, reumatoid, artritisz, gyulladás, gyógyszeres, kezelése
Infinety network

Bármilyen típusú artritisz áll fenn, a gyógyszeres kezelés az általános kezelési terv fontos része. Fontos a betegnek is megérteni, egyáltalán milyen kezelési módok, lehetőségek vannak.

A reumatoid artritisz (RA) lefolyása olyan, hogy aktív szakaszában fennáll az ízületi gyulladás, és az ízületek károsodása. Ez látható pl. a csontok eróziójakor. Az RA kezelés legfontosabb része a gyulladás gátlására irányul. A hatásos kezelés megkísérli az ízületi destrukció megelőzését is, és az abból származó mozgáskorlátozottságot.
Betegséglefolyást módosító szerek (angolul: DMARD)

Legfőbb hatásuk a gyulladás csökkentése, elnyomása. Közülük több lassítja pl. az ízületi károsodást, bár a hatás pontos mechanizmusa nem ismert. Hatásosságukat sok esetben ízületi röntgenfelvételekkel ellenőrzik.

Fontos, hogy a DMARD kezelés a diagnózis felismerése után a lehető leghamarabb kezdődjön meg, az ízületi deformálódás és a mozgáskorlátozottság megelőzése céljából. Ha a megfelelő dózist adagolják, kb. 6-8 hét múlva már jótékony hatás észlelhető. Mivel adásuk számos mellékhatással járhat, a kezelés csak rendszeres ellenőrzés mellett folytatható. A rendszeres korai vérkép- és vizeletvizsgálat a változások nyomon követésére alkalmas.

Néhány példa e gyógyszerekre:

• Methotrexát: általában közepesen súlyos – súlyos RA esetében alkalmazzák. Adható szájon át, és injekcióban is, egyébként eléggé toxikus szer, hányingert, szájüregi fekélyt, májkárosodást okozhat. Folinsavat adnak mellé pont e mellékhatások ellensúlyozás céljából. A methotrexát jelenleg az RA kezelés ilyen értelmű „arany standardja” a többi hasonló készítmény közül.

• Sulfasalazin: enyhe RA-ban adható, mivel kevésbé hatásos, mint egyéb DMARD-k, és kevesebb a mellékhatás is. Okozhat hányingert, hasmenést, viszketést, fejfájást, de ezek a fenntartó dózisban már ritkábbak. Néhány esetben súlyos vérszegénységet is okozhat.

• Leflunomid: súlyos aktív RA esetében alkalmazható, ami nem reagál a klasszikus DMARD-szerekre, mint pl. a fenti methotrexate. Az RA kezelésében a methotrexáthoz hasonló hatásosságú.

• I.m. arany injekció: klinikai szempontból hatásos kezeléstípus. Ma már ritkábban alkalmazzák, mint az egyéb DMARD-ket, mert sok mellékhatással jár, pl. szájüregi fekélyek, viszketés, vérlemezkeszám-csökkenés, fehérjevizelés.

• Szájon át adható arany készítmények: ma már szinté kevéssé kerülnek alkalmazásra, mivel hatásosságuk csekélyebb, gyakori mellékhatásuk a hasmenés.

• Maláriaellenes szerek: pl. hidroxiklorokvin szulfát, amelyet enyhe RA esetében alkalmaznak. Klinikai hatásaik nem túl jelentősek, de több társukénál kisebb a toxicitásuk.

• Penicillamin: mérsékelt-súlyos RA esetén adható. Hasonlóan hatásos a többi DMARD-hoz, de toxicitása nagyobb mértékű, ma már ritkán használják.

• Cyclosporin: eredetileg szervátültetésben alkalmazták, az új szerv kilökődésének meggátlására. RA-ban alkalmazható egyedül, vagy kombináció részeként is. Alkalmazható rövidtávon is (egy év alatti kezeléskor), ún. progresszív RA esetén. Gyakoriak a mellékhatások, ezek rendszeres ellenőrzése szükséges.

• Azathioprin: csak súlyos RA esetén adható, amely más DMARD kezelésre nem reagál. Magas toxicitása miatt ma már ritkán alkalmazzák.

A kombinációk alkalmazása pozitív eredményekkel járt. Pl. a methotrexát, hidroxiklorokvin és sulfasalazin hatékonyabb, mint a methotrexát önmagában. Ugyanígy a cyclosporin methotrexáttal adva hatásosabb, mint a methotrexát egyedül.
Nemszteroid gyulladásgátlók (NSAIDs)

Ezeket a gyógyszereket igen gyakran rendelik fájdalomcsillapítóként. RA-ban és az artritisz más formáiban is hatásosan mérsékli a gyulladást. A betegség progresszióját nem tudják megállítani, de a tüneteket csökkentik. A helyi kezelésre szánt formák (gél, kenőcs, krém) vénymentesen is kaphatók, a szájon keresztül bevehető és egyéb úton beadásra kerülő formák pedig vénykötelesek, kivétel pl. az ibuprofen, ebből van ún. OTC (vénymentes) készítmény is.

Az NSAID-ok alkalmazását korlátozza, hogy tartósabb használatakor sokszor észlelhető gyomor-bélrendszeri mellékhatás, ami eléggé súlyossá is válhat, különösen arra hajlamos betegeken, pl. akiknek korábban volt, vagy jelenleg fennáll gyomor- illetve nyombélfekélyük, esetleg vérzéses állapotuk.
Specifikus COX-2 gátlók

Ezek az ún. coxibok. Újabb fejlesztés eredményei, a korábbi NSAID-októl annyiban különböznek, hogy mellékhatás szempontjából alkalmazásuk kedvezőbb. A gyomor-bélrendszert kevésbé károsítják, hatásaikban megegyeznek az ismert, és régóta alkalmazott nemszteroid gyulladásgátlókkal. A klinikai tapasztalat azonban még jóval kevesebb, néhány éve vannak csak forgalomban, és adódott néhány olyan eset, amikor szív-érrendszeri mellékhatásokat okoztak, főleg nagyobb dózisban. Pl. szívinfarktus, vagy stroke veszélye esetén tilos ezeket adagolni. Pontosan ezért mindig konzultálni kell az orvossal, mielőtt e szerek rendelésére sor kerül
Kortikoszteroidok

Másnéven glukokortikoidok, mint pl. a prednizolon, vagy a dexametazon, igen erős hatású gyulladásgátlók, ugyanis mellékvesekéreg-hormon származékok, és fő hatásuk az immunrendszer, az immunreakció csökkentése, rossz szóval élve annak elnyomása. RA kezelésében bevált szerek, akár tablettaként, akár pedig az ízületekbe közvetlenül beadott injekciók formájában.

A prednizolont pl. alkalmazzák a mérsékelt – súlyos RA eseteiben, ahol már a bemutatott NSAID-ok és a DMARD szerek nem hatottak. Az orális (szájon át alkalmazott) kortikoszteroidokat a lehető legkisebb hatásos dózisban adják, a mellékhatások kerülésére, mint pl. súlynövekedés, magas vérnyomás és csontritkulás veszélye.

A szteroidok beadhatóak az ízületbe is injekcióként, főleg ha az orális kezelés már nem hatásos, de ilyen injekciót évente maximum 3-4 alkalommal lehet adni. Leggyakrabban a kéz, a lábfej, a térd és a váll ízületei érintettek ebben.
Biológiai kezelés

Újabban az artritiszek kezelésében egy TNF-gátlók nevű csoportot (tumor nekrózis faktor) alkalmaznak. A TNF a szervezetben normálisan előforduló faktor, kulcsszerepe van az RA betegség gyulladásos folyamataiban. RA-s betegek ízületi folyadékában nagy mennyisében található meg. Lássuk e szereket közelebbről!

Az infliximab adása bizonyos RA-s betegek számára alkalmazható kezelést jelent. Lelassítja az RA progresszióját, és csökkenti az ízületi károsodást. Csak szakorvos rendelheti. Infúzió formájában adható, egy-egy kezelés kb. 2 órát vesz igénybe. Az infliximabot methotrexáttal adják kombinációban. A kezelés igen költséges jelenleg.

Az etanercept egy másik TNF-gátló szer. Injekcióként adható be, heti két alkalommal, szintén meglehetősen drága. Aktív, felnőttkori RA betegség kezelésére alkalmazható azon betegekben, akik egyéb DMARD szerekre nem jól reagáltak, pl. a methotrexátra. Alkalmazható néhány egyéb típusú artritiszben is, mint pl. az ún. poliartikuláris (több ízületet érintő) gyermekkori krónikus betegségformában, (4-17 év között), aki egyéb DMARD-kezelésre rosszul reagáltak.

Újabban került be a terápia az adalimumab, szintén TNF-gátló, és engedélyt kapott az RA-s betegek kezelésére. Kéthetente egy injekciót kell beadni.

Előzmény: Ibobo (15149)
Ibobo Creative Commons License 2013.07.11 0 0 15149

Mikor elkezdtem szedni a MTX-ot még régebben, ez volt az előírás: heti 3 tbl. MTX, hetente 1 tbl-val emelje 6 tbl-ig, mikor elértem eddig, le kellett állni, mert nem bírtam. Én is kaptam hozza a Folsav-at, de szigorú utasításba kaptam, hogy soha ne vegyem be a MTX-os napokon. Lényeg a lényeg, hogy együtt szedni nem szabad. Nekem  a MTX nem hatott, most Aravát szedek.

Előzmény: eukariota (15148)
eukariota Creative Commons License 2013.07.11 0 0 15148

"Az MTX mellékhatásának csökkentésére szoktak adni fólsavat, de ez nemcsak a mellékhatásokat csökkenti, hanem az MTX terápiás hatását is."..tehát az MTX terápiánál jobb elfelejteni a fólsavat..van olyan beteg, aki tévedésből (sztem + hülyeségből) naponta szedi a heti 1x-i adagra előírt MTX-et, ami hazavágja a vörösvérsejt képzést, és akár halálos állapotot is előidéz, ezen emberkék miatt használják az MTX trápiában a fólsavat..ez és az MTX ütik egymást..az MTX-et még a szalicilsav és ennek származékai is ütik, mert kiszorítják a sejtekből, ahol neki lennie kellene ..az  MTX-et heti 1x kell szedni, a hét azonos napján, aki ezzel ellentétesen cselekszik, azt erősen félre tájékoztatták a kóklerek..a belinkelt rész a szódabikarbóna külsőleges használatáról szól, gépi fordítással bele olvashatsz, belsőleg semmi köze a PS-hez, és hogy külsőleg hat, annak lehetséges hatásmechanizmusát nem ismerik, de szignifikánsan bizonyítottan hat..képeket is talász ezen oldalon..az MTX erősen fokozza a fényérzékenységet..

Előzmény: mr.mzsa (15145)
Ibobo Creative Commons License 2013.07.11 0 0 15147

Bízzunk benne, hogy akkor talán már nem is lesz mellékhatás, vagy nem durva. Nincs mit köszönni!

Előzmény: mr.mzsa (15146)
mr.mzsa Creative Commons License 2013.07.11 0 0 15146

Egyenlőre nem érzek mellékhatást, kedden voltam kontroll laboron, holnap megyek az eredményért, hétfőn vissza a reumára a lelettel. Majd a doktornő kielemzi. Köszönöm Neked is.

Előzmény: Ibobo (15144)
mr.mzsa Creative Commons License 2013.07.11 0 0 15145

Igen, így kell szednem ahogy leírtad a folsavval együtt, ha jól emlékszem 100 db van a dobozban, hetente 3 szem tablettát kell beszednem 24 óra alatt, előtte utána a fólsavat. Szóval még biztosan pár hónap mire hatni fog, de nem csak optimista, hanem türelmes is vagyok. Köszönöm a válaszodat!

Szódabikarbónát is szoktam szedni, ha nagyon savas bort iszom, és ég tőle a gyomrom. A gyomromat biztosan helyre teszi.

Előzmény: eukariota (15142)
Ibobo Creative Commons License 2013.07.11 0 0 15144

Anno többször megpróbáltam szedni a Trexan elődjét, a MTX-ot. Sajnos nem bírtam, beteg voltam tőle, állandóan hányingerem volt, nem tudtam enni és nem is használt az ízületeimre. Még a labor eredményeimen sem változtatott és maradt a fájdalom. Lehet, hogy a fejbőröm egy kicsit javult ettől, de mivel nem tudtam szedni, sohasem derült ki, hogy a psorira is hatással lett-e volna. Így aztán áttértünk egy ARAVA nevű gyógyszerre, ami jó hatással van az ízületeimre (bár néha belobbannak), rendbetette a vérképemet, de a psorira semmi hatása sincs. Ha tudod szedni, feltétlenül tedd meg, elképzelhető, hogy használni fog, de ez szerintem el nem múlik soha, mivel gyógyíthatatlan, csak tünetileg tudják kezelni az orvosok.

Jobbulást kívánok és majd tedd ki, ha észreveszel valami változást.

További szép, fájdalommentes napot!

Előzmény: mr.mzsa (15141)
eukariota Creative Commons License 2013.07.11 0 0 15143

Journal of Dermatological Treatment, 2005; 16: 26–30
ORIGINAL ARTICLE
Old fashioned sodium bicarbonate baths for the treatment of psoriasis
in the era of futuristic biologics: An old ally to be rescued

Discussion
Sodium bicarbonate baths cannot be considered a replacement for systemic treatment of psoriasis. Psoriasis is a chronic disease with continuous recurrence and, unfortunately, repeated therapeutic failures are common. Because NaHCO3 2 is easily manageable, economic and safe, it still may have a role in psoriasis care. In our study, two patients with severe psoriasis in whom cyclosporine was previously considered significantly improved with NaHCO3 baths in only a few days. This allowed those patients to avoid cyclosporine treatment. Sodium bicarbonate appears to be useful in the short term rather than for the longer term. The best results were achieved after an average of approximately 2 weeks from the beginning of treatment (Figure 2). The mechanism of action is unknown and thus we can only speculate. Psoriasis has been shown to be a multi-factorial disease in which a number of cytokines, chemokines and cellular effectors and modulators of immunological response are involved. It is possible that the alteration of the environment

Előzmény: eukariota (15142)
eukariota Creative Commons License 2013.07.11 0 0 15142

Az MTX-et (Trexán) hónapokig szokták szedni heti 1 alkalommal a PS bőr tünete és a reumatikus tünete kezelésére változó koncentrációban, a bőrtünetre indulóban heti 5-10 mg-ot, ezt később csökkentve 5-2,5 mg-ra, a reumatikus problémára pedig heti 1X 2,5 mg-ot nagyon hosszú ideig, még a tünetek elmúlását követően is. Az MTX mellékhatásának csökkentésére szoktak adni fólsavat, de ez nemcsak a mellékhatásokat csökkenti, hanem az MTX terápiás hatását is..érdekes cikk jelent meg a PS otthoni gyógyítására szódabikarbóna használatával, nem tudom, h be tudom-e linkelni ezt a cikket, melyet az egyik kedves ismerősömtől kaptam, aki a PS gyógyításának kutatásával (is) foglalkozik..sajnos nem megy..

Előzmény: mr.mzsa (15141)
mr.mzsa Creative Commons License 2013.07.10 0 0 15141

44 éves vagyok 20 éve vagyok psoris, és 3 éve izületes. (Úgy mint Te)

3 hete kezdtem szedni a Trexan-t, orvosi felügyelet mellett, engem bíztatott a reumatológus orvos, hogy el fog múlni.

Optimista vagyok.

http://www.youtube.com/watch?v=snzqqya2K3Y

(Egyenlőre nem tapasztalok változást)

 

Előzmény: Ibobo (15140)
Ibobo Creative Commons License 2013.07.10 0 0 15140

Szia% 40 éve van psorim, 20 éve ízületi problámák, nem kicsik. Egyértelmű volt a legelső diagnózis: Arthropatias psoriasis. Semmi mást nem lehet vele tenni, folyamatosan kezelnek, gyógyszerrel, fürdőkúrával és fiziotherapiás kezelésekkel. Mindkét kéz nagyujja már el is van deformálódva. Sajna, de való ezt a psori okozza...

Előzmény: 123Gréti (15133)
napalm. Creative Commons License 2013.07.10 0 0 15139

kíváncsi leszek mennyi ideig leszel tünetmentes.

remélem jó sokáig.

majd oszd meg légy szíves.

Előzmény: Alyra (15136)
zoliee81 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 15138

Ezért lettem olvasó.

No offense.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!