Keresés

Részletes keresés

kavegep Creative Commons License 2005.11.20 0 0 9955
A ebay.de mi a termék neve végén néha az ,hogy /OVP/?
dzsoki_jóing Creative Commons License 2005.11.20 0 0 9954
Nem kell semmit beállítani. Csak beírod, hogy te max mennyit adsz érte. Az ebay automatikusan épp csak a következő licitlépcsővel emeli az árat. Tehát, ha most 100 eur az ár de te hajlandó vagy 200 -at adni érte, beírod a 200 as ajánlatodat. Ezzel az ár felugrik mondjuk 101- re ha ez a következő lépcső. Jön valaki ajánl 105-öt, ekkor ujra te vagy a nyertes immár 106 Euróval. Ha még valaki jön mondjuk egy 150-es ajánlattal, még mindíg Te maradsz a nyerő 151 Euróval. Ha már nem licitálnak rád, 151-ért elviheted, mégha 200-at is ajánlottál. Egészen 200-ig így megy, aztán másé lesz a cucc.
Ha ismered a labanc nyelvet, az ebayen megtalálod a leírást.
Jó szórakozást a licitnél!
Előzmény: piramis1 (9952)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.11.20 0 0 9953
Regisztráltam én is.. ahogy végig olvasgattam egyenlőre nem lehet tudni hogy hogyan lehet "deposite-ot" tölteni az accountra mert ez csak a szolgáltatás hivatalos inditása után ismertetik... kiváncsian várom.. Bár nem nagyon hiszem hogy a paypal-nak oda tudnak "verni"
Előzmény: t.lantos (9947)
piramis1 Creative Commons License 2005.11.20 0 0 9952

Sziasztok!

 

Abban tudtok segítene, hogy az ebay.de oldalon szeretnék egy objektívet megvenni és hogy ne kelljen az utolsó pillanatokban ajánlatot tenni(mert nem leszek gép mellett) be lehet -e állítani, hogy mennyit adnék érte és ha igen akkor ha az utolsó licit az enyémnél sokkal alacsonyabb akkor a program automatikusan csak fölé ajánl 1-2 euróval vagy az én ajánlatom jelenik meg amit maximum megadnék??

 

köszi

Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.11.20 0 0 9951
Én mondjuk csak a ebay.com-ról vásárlok..de ez akár jó is lehet tényleg küldeni-fogadni.... kiváncsian várom hogyha a szolgáltatást elinditják milyen visszajelzések érkeznek róla.... hmmm
Előzmény: t.lantos (9947)
t.lantos Creative Commons License 2005.11.20 0 0 9950

En, mint elado, szinten erre gondoltam :)

A link mar sponsor link ;)

 

Előzmény: ed_ (9949)
ed_ Creative Commons License 2005.11.20 0 0 9949
Küldj egy sponsorlinket (ed2 kukac freemail pont hu), legalább megkapod a beszervezési jutalékot :) Ha jól lobbiznak, és elfogadja őket az ebay, akkor az eladóknak lehet ez jó, mert hátha ezen lehet majd fogadni pénzt, nem úgy mint a paypalon.
Előzmény: t.lantos (9947)
vsiivz Creative Commons License 2005.11.20 0 0 9948
mit vettel, es mi az elado neve?
atolvasom a feedback forumat
hatha segithetek
amugy szerintem inkabb kerj biztositott kuldest, ami dragabb, de mindenkepp megerkezik a csomag
en szinte minden csomagomat regisztralva kerem, ami 10000 ft alatti
ami ezen ertek feletti, azt ems-el hozatom
lehet, hogy dragabbnak tunik igy a biznisz, de csak egyszer ne erkezzen meg egy csomag, maris megterult
Előzmény: LennyLenoks (9946)
t.lantos Creative Commons License 2005.11.20 0 0 9947

Ehhez mit szoltok?

http://www.cashpayway.com/index.php?ref=145956

Regisztraltam magam miert ne alapon, vegulis semibe nem kerul, aztan hatha jo lesz ez meg valamire.

 

LennyLenoks Creative Commons License 2005.11.20 0 0 9946
vsiivz , ed :

Köszönöm a válaszotokat!
Jó ez a pénzvisszahívás a 98% felettieknél, az én eladóm 97,8 %-os! :-D

Egyébként csak azért háborodtam fel, mert kicsit olyan lekezelőnek tűnt a válasz, de semmi gond! Minden O.K.!
dzsoki_jóing Creative Commons License 2005.11.20 0 0 9945
Bizony, bizony én is igy jártam! Apróholmit küldtek németországból. Processzort és memóriát. Nem kértem biztosított küldeményt. A német eladó viszont alaposan csomagolt és ez volt a szerencsém. A csomagomat csak annyira nyitották fel, hogy éppen bele lehessen nézni. Viszont annyi újságpapír volt benne, hogy a valódi tartalmat nem lehetett a kis nyíláson át észrevenni. A tolvaj aztán hagyta a fenébe ez egészet, hogy gúvadt volna ki a szeme. Az német eladómnak ezúton is hálás vagyok. 8 euróért küldte, amit más 40-ért akart. Hétfőn feladta, szerdán megkaptam!
Lehet nekem is a DPD lesz eztán.
Előzmény: ed_ (9943)
StingeR Creative Commons License 2005.11.20 0 0 9944
Áááhh, sikerült :) Már tudok eladni. Elmondom, hogy csináltam: ugye volt az a gondom, hogy kellett egy német bankszámla, amiről leszedné az Ebay a neki járó pénzt. Van a Myebay-ban egy olyan lehetőség, hogy ezt az összeget 1x ki tudod fizetni kártyával, vagy választod azt, hogy az Ebay-nak járó összeget minden egyes alkalommal a hitelkártyádról akarod intézni. (csak most vettem észre) Nos, miután beállítottam azt, hogy mindig a kártyáról akarom intézni a dolgokat (megint meg kellett neki adni minden kártya adatot és authorizálni), már működik is a Sell procedúra :)

A francba, másfél hónap kellett, hogy erre rájjöjjek... :(
Előzmény: Törölt nick (9931)
ed_ Creative Commons License 2005.11.20 0 0 9943

Paypal előnyei vevőknek:

1. gyorsabb, mint az utalás,

2. olcsóbb, mint az utalás,

3. visszaigazolja, hogy az eladó megkapta a pénzt. A bankokból sokkal nehezebb kihúzni ezt az infót,

4. Paypal Buyer Protection: ha az eladónak legalább 50 feedbackje van és legalább 98%-os, akkor kiterjed rá a paypal protection. Az item leírásában ez külön fel van tüntetve. Ez azt jelenti, hogy ha nem kapod meg a cuccot és az eladó nem tudja bizonyítani, hogy elküldte (és ugye csak regisztrált küldeményeknél tudja), akkor visszakapod a pénzed, max 1000 USD-ig. Ezt évente 3 alkalommal játszhatod el. Én már kipróbáltam, működik. Az eladók szívnak ilyenkor, mert tőlük visszaszívják a lét, pedig azért küldték sima csomagban, mert így egyeztünk meg és azt fizetettem, és ilyenkor a vevő kockázata, hogy megjön-e a csomag. A postások meg örülnek, hogy nyúvadna ki az összes enyveskezű.

 

Ja, a jómúltkor írtam ugye faxot a Magyar Kir Posta Nemzetközi Üzletág vezetőjének (dr. Szebeny Botond), hogy mégis hogy gondolják, hogy az elmúlt hónapban 5 csomagom nem jött meg (4 Németországból, 1 Amerikából), egy meg megjött, de visszaküldték azon melegében a feladónak, mert nem kerestem (nem dobtak be értesítőt). Fel is hívott egy hölgy a postától még aznap, a mondókája lényege az volt, hogy ő nagyon segítene, de nem tud, mert nem regisztrált küldemények voltak. És higgyem el, hogy már nem tudnak lopni a kicserélőben, mert minden de tényleg minden be van kamerázva, még a mosdó is. Az én mondókám lényege meg az volt, hogy széngáz, hogy az alapdíjas szolgáltatása a postának egyszerűen nem működik, és feláras szolgáltatást kell igénybe vennem ahhoz, hgoy a csomagom egyáltalán megérkezzék. Meg hogy remélem tudják, hogy ematt feketelistán vagyunk jó pár ebayes eladónál, és hogy az ő munkahelyük lesz így veszélyben, mert mindenki csomagküldő szolgálatot vesz igénybe a posta helyett. Azt mondta tudják és mindent megtesznek. Hát erről ennyit. Azóta DPD van meg registered airmail.

Előzmény: LennyLenoks (9925)
vsiivz Creative Commons License 2005.11.20 0 0 9942
ne haborogj
nincs okod ra
csak annyit irt, hogy azert, mert egy kenyelmes es olcso modszerrel fizetsz ki valamit, meg atverhetnek siman
(es mivel latta, hogy nem vagy jartas az ilyen dolgokban, egy hetkoznapi peldaval allt elo
nem ertetted; emiatt ne ot hibaztasd)

de ne abbol indulj ki, hogy at is fognak verni
mert ezzel a hozzaallassal maradj meg a bolti vasarlasnal

megjegyzem, ha neked egy 100000 ft-os tetel kezelesi koltsege elenyeszo, akkor javaslom, hogy megiscsak paypal-on kuldd a penzt, az elmaradt kezelesi koltseget meg utald at nekem :o)
Előzmény: LennyLenoks (9928)
LennyLenoks Creative Commons License 2005.11.20 0 0 9941
Aham, köszönöm! Így már mindjárt más. ;-)
De lenne még 1 láma kérdésem: állítolag van valami pénzvisszafizetési garancia a paypal részéről, ha probléma adódan. Igaz vagy nem igaz?

Előre is köszönöm!
Előzmény: Bering de la Cruz (9933)
t.lantos Creative Commons License 2005.11.20 0 0 9940
Pedig ez a tavolkeletiekre elegjellemzo. a.uk-rarakjak fel a cuccot.
Előzmény: Törölt nick (9937)
vsiivz Creative Commons License 2005.11.20 0 0 9939
en adtam is mar el, es fogadtam is sokszor
igazabol a kerdest nem ertem
ugy kuldd, ahogy a vevo keri
ha beirtad a description-be, hogy nem vallalsz felelosseget a postan elveszett csomagert, akkor a vevo ezzel is tisztaban van
szoval kuldheted egyszeru legipostaval (ugy 680 ft), vagy regisztralva (ugy is 1000 alatt marad a koltseg es 10000 ft-ig biztositva van) es kuldheted erteklevelkent (ennek az osszeget nem tudom pontosan, de a lenyeg, hogy japan fogad erteklevelet, ami a teljes osszegre bistosit)
Előzmény: Törölt nick (9932)
vsiivz Creative Commons License 2005.11.20 0 0 9938
de kell
mindket felnek regisztralt felhasznalonak kell lenni
Előzmény: bupé (9929)
StingeR Creative Commons License 2005.11.20 0 0 9936
Volt már párszor ilyen, hogy megterhelték a kártyámat és sikeres is volt. Viszont amikor eladni szeretnék, rákatt a Sell/Verkaufen-ra (utána Sell Your Item gomb), és mielőtt még bármit is csinálhatnék, rögtön
"<b>Lastschriftverfahren - anmelden oder Daten aktualisieren</b>" bejelentkeztető ablaka jelenik meg, nem is tudok más választani. Ha itt beloggolok, már jön is az üzenet, hogy nincs EUR-os német bankszámlám, stb... akárhol próbálom, akármelyik odalon, mindig ide dob vissza. Lehet, hogy azóta megváltoztatták és kötelezővé tették ezt a dolgot??
Előzmény: Törölt nick (9931)
t.lantos Creative Commons License 2005.11.20 0 0 9935

En anno a .com on reggeltem, es seiman ment az eladova valas. Megadtam a kartyaszamom, es kesz.

Viszont a mai napig nem tudom megadni a szamlaszamom, mert az idiota rendszer csak nemetet fogadna el (a .de-n)

Előzmény: StingeR (9930)
alisejk Creative Commons License 2005.11.20 0 0 9934
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert még sosem vásároltam az eBayen, és nem akarok már az első alkalommal valami csaló áldozata lenni. A történet az, hogy licitáltam egy PMP-re, amit meg is nyertem. Az eladó egy német ürge, az "Item Location" pedig China. Az visszaigazolásban egy német pasi címe, meg neve jelent meg, de amikor felvette velem a kapcsolatot, akkor egy kínai címre kérte a lóvét egy kínai emberke.
Az ember 100%os feedbackkel rendelkezik. Aki értékelte mind német volt.
Valaki vett már így cuccot az eBayen? Belinkelem az ember adatlapját. Ha valaki vetne rá egy tapasztaltabb pillantást mint az enyém annak NAGGGGYON örülnék.

Ez az ember:
http://feedback.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback&userid=d-struppi&item=
5832054275&iid=5832054275&frm=1883&ssPageName=STRK:MEWN:SID

Ez pedig az áru:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=5832054275&rd=1&ss
pagename=STRK%3AMEWN%3AIT&rd=1

Előre is köszi
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.11.20 0 0 9933
A lényeg, paypallal kb 5 perc alatt kapja meg az eladó a pénzt, ennél gyorsabb jelenleg nem nagyon létezik, és mindezt a számitógép elött ülve végezheted el kb: 2 perc alatt.
Előzmény: LennyLenoks (9928)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.20 0 0 9932

Adott már el valaki Japánba?

 

100-200 eurós cuccot / 100gr/  hogyan küldjek? ajánlott? értékbiztositott?

 

köc :))

Előzmény: Törölt nick (9931)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.20 0 0 9931

szia.)

 

én is csak pikkeltem, ide-oda, értelemszerűen, ahova felajánlotta :))

ahogy emlékszem, amikor aktiváltam a kódot, utána választhattam, hogy a bankkártyáról akarok fizetni, vagy NÉMET !!!bankszámláról, amit leellenőriznek.

un. Lastschriftverfahren

 

ha ilyet látsz, az nem kell neked.:))

 

 

válaszd a kártyát és csak a kártyaszámodat és a 3 jegyű kódot kéri, rögtön észre is veszed, mert zárolnak 1 ft-ot.

ez nem a vevőknek fontos, hanem az ebay-nak, hogy megkapja a dijait !!!

 

ha sikerült a kártádat megterheltetni, rögtön tudsz eladni. számlaszám nélkül is.

Előzmény: StingeR (9930)
StingeR Creative Commons License 2005.11.20 0 0 9930
Hát én már másfél hónapja próbálkozom az eladói regisztrációval, (régi módosítása) de nem sikerül. Német regem van, sikerült átállítani a postán kiküldött besatigungscode-val a státuszom eladóira, de egyszerűen képtelenség megadni neki magyar számlaszámot (meg lehet találni a myebay>személyes infóknál) , csak svájci, német vagy osztrák banki szla-t fogad el - illetve paypal-t, de ugye mi Mo-i regesek sajnos csak küldeni tudunk, fogadni nem. Úgyhogy ez a verzió kilőve.

Próbáltam az angol co-uk-s és az amerikai .com-os oldalon rögtön sellerként reggelni, de hasonló a helyzet: az angolnál csak angol bankszámla, a .com-osnál pedig a hitelkártya hitelesítés után vagy hibaüzenetet kapsz, vagy egyszerűen átirányít a német ebay-ra - oda, ahol a számlainformációk vannak. Ráadásul sellerként nem leher simán reggelni, csak normál accountot hozhatsz létre, amivel aztán bejelentkezve a Sell gombra kattintva végezheted el az eladói státuszváltást (ami persze nem megy, a fentebb felsoroltak miatt...)

Egyszóval nemtudom, hogy itt egyeseknek hogyan sikerül eladni, de igencsak jó lenne, ha valaki végre PONTOSAN leírná, hogy mit hol, hogyan, mert az itteni tippekből egyszerűen még helyes regisztrációs folyamatból sem jön össze a dolog külföldi szlaszám nélkül :(
Előzmény: t.lantos (9898)
bupé Creative Commons License 2005.11.20 0 0 9929
Koszonom, koszonom, koszonom.
ezexerint nem kell paypal tagnak lennie akinek kuldenem a zsetont, de tobbet kell kuldenem mert fedeznem kell a bankkoltseget. Neha az az erzesem, hogy hagyom a fenebe azt a 10 eur bonuszt, a paypal reget meg kiteszem bekeretezve a vitrinbe. :)
Tobb angollal magabiztosabb lennek, de inkabb a german szorult belem. Szepen mindenkit felkeresek, kezet fogok vele es cashelek (eddig a csucs 1eur volt, pontosabban lett volna, de nagylelku volt a Verkäufer).
A paypalnak az a nagy elonye, hogy a bankom (MKB) 4eHUF-ert utal kulfoldre, ami egy kicsit sok. Ha majd ennel is beljebb kerulunk az EU-ba majd ez csokkenni fog.
Koszonom az eddigi infokat..
Előzmény: vsiivz (9924)
LennyLenoks Creative Commons License 2005.11.19 0 0 9928
Mi a f@sz bajod van? Még nincs tapasztalatom ebben a témában, bocs, hogy biztos akarok lenni a dolgomban és nem akarok közel 100.000 ft-ot bukni meg hetekig idegeskedni. Ja, és ha így sincs garancia arra hogy nem lép le a lével, akkor nem értem mire jó ez a paypalos szenvedés. Hogy spórólja némi kezekési költséget? Szarrágás... Ha meg nem akarsz normálisan válaszolni, akkor ne is írj semmit, parasztságot meg főleg ne.
Előzmény: Bering de la Cruz (9927)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.11.19 0 0 9927
Igen, ebben teljesmértékben igazad van... és zöldre vált a lámpa a gyalogátkelö helyen és mégis elüti az embert egy autós... jó reggelt.
Előzmény: LennyLenoks (9925)
LennyLenoks Creative Commons License 2005.11.19 0 0 9926
Ja, még azt akartam megtudni, hogy lehet-e törölni az accountot.
LennyLenoks Creative Commons License 2005.11.19 0 0 9925
Na ez nekem is jól jött!
De azt tényleg megmondhatná valaki, hogy mitől biztonságosabb, mintha bankszámlára utalnám a pénzt. PayPalnál is simán megteheti, hogy nem küld árut és lelép a pénzemmel nem?
Előzmény: vsiivz (9924)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!