Keresés

Részletes keresés

Alejandro DeSilva Creative Commons License 2008.04.29 0 0 69
Nem kell naluk vasarolni. Ha elmarad a bevetel, akkor vagy bezarnak, vagy leadnak a nemetorszagihoz kepest extraprofitrol.
Előzmény: napoli007 (68)
napoli007 Creative Commons License 2008.04.29 0 0 68
Tegnap voltam a budaörsi Aldiban. Nagy csalódást okozott, pedig ha valaki várta, hogy itt legyenek az én voltam. Reméltem, hogy nem a Németeknél kell legözelebb bevásárolnom, de ez nem így fog alakulni.
A gyerekemnek szoktam gabonapelyhet venni. Kint 2.19 az ára, itthon 799!!! A kedvenc csokimnak kint 1.09 itthon 399!!! És csak három féle van belőle, az egész mandulás amit szeretünk az nincs. Nem is értem miféle kereskedlmi felfogás ez. "ezeknek jó lesz"???
Valahogy nem sikerült a kinti hangulatot és a számomra elvárt minőséget hoznia.
Sajnos ezután is ha kell valami az Aldiból kintről hozatom meg vagy ha kint járok bevásárolok.
Zitka Creative Commons License 2008.04.25 0 0 66

Most olvastam egy másik fórumon az alábbi "beszámolót".

 

fiúk, lányok, tisztelettel jelentem, fel vagyok háborodva! nagyon régóta vártam már az aldi magyarországi megjelenésére, és sajnos hatalmasat kellett csalódnom. megint egy tipikus "ezeknekittmagyarországonezisjólesz" eset. én több országban is rendszeres vásárlója vagyok az aldinak és mindenhol nagyon szeretem. itthon egyszerűen nevetséges a választék a kintiekhez képest. nagy szomorúságomra többek között híre-hamva sincs a kedvenc arckrém sorozatomnak (mellesleg a német "stiftung warentest" sehr gut minősítését nyerte). vagy: két hete például németországban kb. fél órát válogattam a hatalmas teaválasztékban, az itteniről inkább ne beszéljünk, mert szóra sem érdemes.

az árak: szerintem általában véve magasak. magasabbak a lidl itteni árainál, ÉS IGEN, magasabbak a német aldi árainál is (pl. BASMATI rizs:

EUR 1.79/kg, itthon ugyanez: HUF 699/kg). persze ez biztos azért van, mert itthon magasabbak a fizetések szóval megint egy nagy csalódás.

kár volt az évekig tartó nagy készülődés, titkolózás. 

H_G Creative Commons License 2008.04.22 0 0 65
Ez a Neckarsulm a Lidl központi címe, szóval nem gyártó, csak a forgalmazó.

De lehet, h. már keverek vmit (a túl sok csoki hatása :) Mindenesetre akármit is hozott ki az a tesztmagazin, szabad szemmel (nyelvvel) szerintem nem lehet minőségi különbséget találni a Moser-Roth és J. D. Gross között, egyformán jó mindkettő.

Előzmény: Zitka (63)
Zitka Creative Commons License 2008.04.22 0 0 64

Itt is azt írják, hogy a Rausch (http://www.rausch-schokolade.de/ ) gyártja a Lidl csokikat:

http://www.wer-zu-wem.de/handelsmarken/handelsmarken.html

Előzmény: Zitka (63)
Zitka Creative Commons License 2008.04.22 0 0 63

Az Aldi csokijáról van gyártó infó, de a Lidlről más írnak a németek.

 

http://www.ciao.de/Moser_Roth_Edelbitter_Schokolade__2371140

 

Hersteller ist die Wiha GmbH in Halle, ein Tochterunternehmen der Firma Storck KG, eines der größten Süßwarenhersteller Deutschlands. Der Vertrieb für die Aldi- Discounter erfolgt jedoch durch die Moser Roth GmbH Waldstrasse 27 13403 Berlin www.moser-roth.de

 

 

http://www.ciao.de/Lidl_J_D_Gross_Schokolade_Nuss_an_Traube__2554839

 

richtig, für Lidl Stiftung und Co KG D-74167 Neckarsulm Es ist kein weiterer Hinweis auf den Hersteller mehr vertreten. Aber harry wäre nicht harry, wenn er nicht ein wenig im Internet recheriert hätte. So ist die Firma J.D. Gross ein Ableger der Berliner Firma Rausch, die nicht nur Lidl mit Schokolade versorgt, sondern auch Edeka und Tchibo. Bei Edeka nennen die sich Kings Gold und bei Tchibo Privatschokolade

Zitka Creative Commons License 2008.04.22 0 0 62
A kelenföldi hétvégi piacon is árulnak, három árus is. Németországból hozzák, v. Ausztriából - mikor hol olcsóbb.
Előzmény: H_G (61)
H_G Creative Commons License 2008.04.22 0 0 61
Hát elolvastam a papírján. (Ha jársz néha a Széna téri piacon, ott a Príma Pékkel szemközti kínainál szinte mindig van.)

Előzmény: Zitka (60)
Zitka Creative Commons License 2008.04.22 0 0 60
Ez tuti biztos? Mármint hogy u.az a cég gyártja? Honnan van az infód?
Előzmény: H_G (59)
H_G Creative Commons License 2008.04.22 0 0 59
Moser Roth itt is előfordul a kínai diszkontokban -- ugyanaz a gyártója, mint a lidles J. D. Gross-nak.
Előzmény: Zitka (58)
Zitka Creative Commons License 2008.04.22 0 0 58

Érdemes nézegetni a német Stiftung Warentest weboldalát az itthon (még) ismeretlen termékek miatt.

 

Keserűcsokiban pl. az egyik legjobb lett az aldi Moser Roth márkája.

http://www.test.de/themen/essen-trinken/test/-Schokolade/1602155/1602155/1603860/1603857/

 

Tejcsokiban is jó ugyanez a termék:

http://www.test.de/themen/essen-trinken/test/-Schokolade/1590611/1590611/1591821/1591935/

Előzmény: qdz (56)
H_G Creative Commons License 2008.04.22 0 0 57
"Borok: magyarban kb. ugyanaz az Ostoros márkájú ócsó gyagyi"

Az akkor nem ugyanaz, a Lidlben nem ez a magyar borok márkája. Ostorossal a Sparban találkoztam már, és nem volt gagyi! Egyszerű bor, persze, de azért az árért korrekt.

Előzmény: qdz (56)
qdz Creative Commons License 2008.04.22 0 0 56

Tegnap voltam Pécsett Aldizni.

 

(Mindenkinek magának kell kipróbálnia, csak 1-2 gyors, nagyon-nagyon szubjektív első impresszió...)

 

Alapjában olyan mint a Lidl, csak jobban világított és logikusabban szervezett (számomra könnyebben áttekinthető).

 

A középső soron ugyanolyan műszaki-ruházati gagyi, akár a Lidlben is lehetne.

 

A zöldség-gyümölcs szép és friss, (sokkal) olcsóbbnak tűnt mint a Lidlben, nagy a választék.

A sajátmárkás sajtok, tejtermékek jól néznek ki, - természetesen ki kell tapasztalni hogy mi a tényleg jó és mi a gagyi (ahogy a Lidlben).

Borok: magyarban kb. ugyanaz az Ostoros márkájú  ócsó gyagyi, mindenféle félédes izé, 800 körül Csányi-féle villányi. A külföldi borokat tesztelni kell (elkezdtem :-).

 

Egyelőre nincs értelme többet írnom, majd ha több tapasztalatom lesz.

 

Úgy tűnik, úgy fogom használni ahogy eddig a Lidlt: kiegészítőnek, a tesztelt termékekre (pl. francia sajtok) és főként zöldségre.

 

Nekem jó, hogy itt Budapesten a Cora felé van, mert alapból ott vásárolok, de ott nagyon drága a zöldség. Így, egy úttal meg tudom oldani a vásárlást: Cora + Aldiban a zöldség.

 

A párom szerint a Lidliben olcsóbb és jobb a keksz- és ropiféle (nem tudom, ő eszi...) azért érdemes néha oda is elmenni.

 

Meglátjuk.

 

Mindenesetre:

 

"Azt üzeni Walt Disney:

mehettek már Aldizni!"...

 

 

napoli007 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 55
Bonyhádon csak csütörtökö nyit. Lehet átruccanok, de nem biztos:)
Előzmény: soppingfüggő (50)
Zitka Creative Commons License 2008.04.21 0 0 54
Valaki mesélte, hogy Pécsett, az Aldi nyitás "tiszteletére" a Lidlben óriási akciók voltak, a normál heti akcióktól függetlenül egy csomó mindent 20-40%-kal olcsóbban adtak.
Előzmény: soppingfüggő (53)
soppingfüggő Creative Commons License 2008.04.21 0 0 53

Hát lehet hogy ez az Aldi nyitási akcióit is minősíti, de én sem voltam még egyikben sem, és ahogy (nem) látom, a többiek sem vettek annyira olcsót és fantasztikus kuriózumot hogy ide is beírják.

A bemutatkozó füzet után azt hittem hogy a 17 üzletet egyszerre nyitják meg.

Jó néhány áru máshol is ugyanolyan - ha nem olcsóbban  - megvehető. Pl. nyugágy napellenzővel, teljesen ugyanez a modell évek óta különféle színekben, csíkosban is kapható volt pl. ami eszembe jut: Metro, Auchan, Jysk, Lidl, Cora...

Előzmény: Alejandro DeSilva (51)
Zitka Creative Commons License 2008.04.21 0 0 52
:-)))))
Előzmény: Alejandro DeSilva (51)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2008.04.21 0 0 51
Ilyen nevvel nem voltal ott? :)
Előzmény: soppingfüggő (50)
soppingfüggő Creative Commons License 2008.04.21 0 0 50

Na most ezt komolyan gondoljátok hogy senki nem ment el a nyitásra vásárolni?

ÉS SENKI NEM ÍRJA MEG AZ ÉLMÉNYEIT???????????????

Zitka Creative Commons License 2008.04.15 0 0 49
 Olasz héttel nyit az Aldi.

 

http://www.aldi-hungary.hu/hu/html/offers/ajanlatok_vasarnaptol_2008_04_20.htm

 

és ahogy látom, az akciók megegyeznek az osztrákkal, csak ott hétfőn kezdődik.

http://www.hofer.at/at/html/offers/angebote_montag_2104.htm

napoli007 Creative Commons License 2008.04.13 0 0 48
Köszi, most már ezt is tudom:)
Előzmény: seba1 (47)
seba1 Creative Commons License 2008.04.11 0 0 47
Hello
Itt a válasz:
http://www.aldi-hungary.hu/hu/html/offers/ajanlatok_2008_04_17.htm
üdv
Seba1
Előzmény: napoli007 (46)
napoli007 Creative Commons License 2008.04.11 0 0 46
Lengyel kocsmáros neve? mikonyicki:) Ez a kérdés vonatkozik az Aldira is!
Zitka Creative Commons License 2008.04.01 0 0 45

Köszi! :-)

Ma még arra sem volt időm, hogy az Index címlapot megnézzem....

Előzmény: diétás kóla (44)
diétás kóla Creative Commons License 2008.04.01 0 0 44
Előzmény: Zitka (43)
Zitka Creative Commons License 2008.04.01 0 0 43

Van már valakinek konkrét infója, hogy mikor és hol nyílik az első Aldi?

A rádióban már hetek óta megy a reklám, hogy "hamarosan megérkezünk Mo-ra" (no nem mintha nem látnám B.torbágyon, hogy már rég itt vannak... :-)))) ), de ennél konkrétabbat még sehol nem láttam.

Wormie Creative Commons License 2008.03.25 0 0 42

Köszi, tökéletes a leírás. :-)

Be akartam copyzni valami térképet, hogy azon is bejelöljem, de valahogy most nem megy.... A Törökbálint google térkép már megvan, sőt a Cora honlapján is van hasonló digit. térkép, de béna vagyok. Meg időm sincs túl sok most.

A lényeg, hogy most már tudom, hol lesz. Hát jól rátelepülnek a Corara...

Előzmény: qdz (41)
qdz Creative Commons License 2008.03.25 0 0 41

Szia, megpróbálom pontosan leírni:

 

Lejössza az M0-ról. Haladsz azon az úton amely merőleges a (már a hátad mögött lévő) M0-ra.

 

Első bal kanyar az egész törökbálinti SCG Centrum (vagy valami ilyesmi) felé.

 

Pár méter múlva még egy bal kanyar (most megint merőlegesen vegy az M0-ra, de közeledsz felé. 

 

Pár méter múlva jobb kanyar: most van balra a nagy (és félig üres) bevásárló centrum, a szönyeges, meg irodaszeres boltokkal, és MOST VAN JOBBRA az Aldi-építkezés!

 

(Ha továbbhaladsz, akkor balkanyar: és ekkor jobbra van a KIKA és balra a Natuzzi bútorbolt. Ha még tovább haladsz előre, akkor a kereszteződés után jobbra a Cora és balra a "mostnemjuratazeszembeaneve" barkácsáruház és utána a Cotra-benzinkút.)

 

Remélem, most sikerült!

Előzmény: Wormie (40)
Wormie Creative Commons License 2008.03.24 0 0 40

Pontosan melyik kanyarról beszélsz? Honnan megközelítve a Corat?

 

Én ott tudok egy nagy kanyart, ha lejövök az M0-ról,

1. kanyar: ha kikanyarodok a stop (vagy macisajt???) tábla után a Tbálint felől jövő útra balra (jobbra meg a GL outlet van).

2. kanyar: innen "felkanyarodok" a Cora felé.

 

Van több kanyar is? :-)

Előzmény: qdz (39)
qdz Creative Commons License 2008.03.22 0 0 39

Ma voltam vásárolni a törökbálinti CORÁban.

Az áruház előtti kanyarban óriási építkezés, az épület még alig áll, de a hatalmas táblát már kitették: ALDI.

Szóval, itt is lesz.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!