Keresés

Részletes keresés

Kéményes Tamás Creative Commons License 2012.11.08 0 0 545

Attól függ hogy nedves vagy száraz üzemmódú a kazán vagy kályha vagy bármi...

 

Előzmény: BakiBali (531)
Kéményes Tamás Creative Commons License 2012.11.08 0 0 544

Végül is az átmérőbővítés a legfontosabb..

 

Előzmény: Partner2 (543)
Partner2 Creative Commons License 2012.11.08 0 0 543

Senki sem mondta, hogy az RVW lett fordítva összerakva. A saválló van fordítva összerakva. A Furanflex egy lehetséges megoldás, ha nem akarja kibontani az egészet. Én is tudom, hogy egyben van. :)

Előzmény: Kéményes Tamás (542)
Kéményes Tamás Creative Commons License 2012.11.08 0 0 542

A furán flex Rvw nem tudod fordítva összerakni az egy darab cső...

Előzmény: Partner2 (535)
Kéményes Tamás Creative Commons License 2012.11.08 0 0 541

Olyan béléscsövet kell tenni a kéménybe amilyen a kazánod kilépő csonkja vagy nagyobbat semmi esetre se kissebbet.

Előzmény: dpe8 (538)
BakiBali Creative Commons License 2012.11.07 0 0 540

A vizesedés fűtési szezonban jelentkezik.

 

Amikor először észleltük, akkor ezt sikerült megállapítani, nem is gondoltunk a béléscsőre.

Sok anyázás közepette, de sikerült az építő céggel megegyezni, ezért garanciában kicserélték a repedt fedkövet, 

meg a rossz bádogozást (ami nem előre gyártott volt). Ja és kifestették a kéglit.

 

 

"Hát rakasd össze újra, megfelelően !"

 

Ha az olyan egyszerű volna, ahoz bontani kell az egész kéményt. (ha jól gondolom)

 

Mellesleg az építő cég is "messze jár". :)

 

 

Előzmény: KalásziM (537)
Vernichter Creative Commons License 2012.11.06 0 0 539

 Helló !

 Ez a felület nem kifejezetten hirdetésre szolgál, de lehet hogy olvassa egy közelben lakó bélelő.

 Helyi újságokban kínálják az ilyen vállakozások a szolgáltatásaikat.

 Addig is amig nem jelentkezik egy bélelő, a következőkre hívnám fel a figyelmed :

 A dupla elhúzás kissé komplikálja a bélelést, de megoldható. Az elhúzásoknál bontás és oda flexi acél a többi részhez pedig sima falú acélcső bélelés.

Vagy  un.

 furános, de csak olyan ami jó  a vegyesre is. Vigyázz nehogy 'csőbe' húzzanak.

 

 

  Ha annyira fontos az a bélelés, mert helyes,  szabályos tüzeléssel mellőzhető.

 

Előzmény: dpe8 (538)
dpe8 Creative Commons License 2012.11.06 0 0 538

Sziasztok.

 

Segítséget szeretnék kérni. Lenne egy régi építésű kéményem amit szeretnék béleltetni. Erre keresek kivitelező szakembert. Néhány paraméter:

 

- régi kőfalból épült családi házban található
- kisméretű téglából falazott
- kb. 8 méter magas
- kétszer elhúzott
- kb. 140-es legkisebb átmérő
- vegyestüzelésű kazánt üzemeltetek, fa tüzelőanyaggal

A kémény Badacsonytomajon (Veszprém megye) található.

KalásziM Creative Commons License 2012.11.04 0 0 537

   

Hát rakasd össze újra, megfelelően !

De addig is.

Ez a vizesedés mikor jelentkezik ?

Télen vagy most a még jó időben ?

Mert a kondenzvíz és a sima esővíz befolyás azért más.

 Korábban írod  :

  

A kémény ázott, ezért cserélve lett a fedkő (repedt volt) a bádogozás (alulméretezett volt).

 

 Kár volt ! A fedkőnél egy megfelelő tömítés is megtette volna cél a megfelelő hatást, a bádogozást pedig megfelelően kell elhelyezni. Egyébként is azt nem méretezik, hanem előre gyártott (hajlított )  lemezekből állítják össze. Egy rosszbádogozásnál egyébként is általában a padlás szokott beázni.

Előzmény: BakiBali (530)
BakiBali Creative Commons License 2012.10.29 0 0 536

Kösz a választ!

Sajnos a hülyeség határtalan. Azért megpróbálom megnézni mégegyszer.

Csak a telefonomat engedtem be, elég gyér felvétel lett, kitalálok valami jobbat.

 

Egyébként gázzal fűtök. Nem egy olcsó megoldás ez a FuranFlex.

Előzmény: Partner2 (535)
Partner2 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 535

Az a kérdés, hogy mivel fűtesz. Ha gázzal, akkor a FuranFlex jó megoldás rá. Ha fával, akkor is jó a FuranFlex RWV, de vigyázni kell, mert nagy a falvastagsága és nagyon leszűkíti a keresztmetszetet.

Azt nem értem, hogy ezek a béléscsőrendszerek úgy vannak kitalálva, hogy elég nehéz fordítva összarakni. Az idomok úgy készülnek, hogy csak egyféle képpen építhető be. De hülyeség ellen nincs védelem.

Előzmény: BakiBali (534)
BakiBali Creative Commons License 2012.10.29 0 0 534

Üdv!

 

Valakinek ötlete az alábbira?

 

Előre is kösz!

Előzmény: BakiBali (533)
BakiBali Creative Commons License 2012.10.26 0 0 533

Kösz!

 

Akkor jól gondoltam én is. Viszont akkor ezt rosszul rakták össze valamikor. A fal meg vizesedik emiatt.

 

Mit lehet csinálni vele? FURANFLEX? Vagy más?

Előzmény: Partner2 (532)
Partner2 Creative Commons License 2012.10.26 0 0 532

A béléscsövet úgy kell összerakni, hogy a kondenzvíz le tudjon folyni az aljára.

Előzmény: BakiBali (530)
BakiBali Creative Commons License 2012.10.26 0 0 531

Valaki az alábbira?!

 

Pls!

Előzmény: BakiBali (530)
BakiBali Creative Commons License 2012.10.24 0 0 530

Sziasztok!

 

Adott egy 130-as átmérőjű rozsdamentes csővel bélelt kémény.

A kémény ázott, ezért cserélve lett a fedkő (repedt volt) a bádogozás (alulméretezett volt).

 

A kérdés az, hogy a béléscsövet úgy kell összerakni mint egy lefolyót?

 

Mert ha igen akkor ez fordítva van összerakva.

kismama12 Creative Commons License 2012.10.19 0 0 528

Állítólag nem kivitelezési hiba. A pasi, aki adott árajánlatot javításra mondta, hogy idén legalább 20 Leier kéményt csinált már, aminek ugyanilyen baja volt és egyszer sem fizetett a Leier.  Azért egy fogyvéd akcióval lehet megpróbálkozom.  Kicsit dühítő, hogy megveszel egy nem is olcsó kéményt, rendeltetésszerűen használod, majd megreped. Ja, és mivel a számla kiállításától már eltelt fél év a beépítésig, így még neked kell bizonyítanod egy szakértővel, hogy minőségi hiba miatt repedt meg!

Előzmény: pjotrkolja (527)
pjotrkolja Creative Commons License 2012.10.18 0 0 527

Érdemes megnézni, hogy nem-e az építésnél rontottak el valamit ... pl. diletációs hézag elhagyása, béléscső fedkőhöz "falazása" stb.

Előzmény: kismama12 (525)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.10.18 0 0 526

Keress vissza itt a fórumban, nem kevés hasonló eset volt.

Előzmény: kismama12 (525)
kismama12 Creative Commons License 2012.10.17 0 0 525

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy másnak is volt-e problémája már Leier kéménnyel. A miénk vadi új, begyújtottunk néhányszor, majd megrepedt hosszába a samot béléscső. 33 év garanciás kémény! Most költhetünk rá majdnem mégegyszer annyit, mint amibe került. Leier persze hárít! Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Köszi!

szkati Creative Commons License 2012.10.07 0 0 524

köszi!

Előzmény: matthiasii (523)
matthiasii Creative Commons License 2012.10.05 0 0 523

 Tegyél kalapot a kéményre és nem ázik be !!

Előzmény: szkati (522)
szkati Creative Commons License 2012.10.02 0 0 522

Sziasztok!

Nem szokványos a problémám. Egy 5 lakásos, nem alápincézett, 10 éve teljeskörűen felújított ház földszintjén lakunk. A konyha és a nappali fala közös. A konyhában cirkó, de a felettünk lévő emelettől kezdődően - annakidején- nem lehetett a kéményt bélelni.  Csak erre tudunk gyanakodni, semmi másra, mert esőzéskor a konyha és a nappali közös falán, a nappali oldalán hatalmas, vizes foltok jelennek meg. Talajvíz nem lehet, mert a foltok,  másfél méter magasságban kezdődnek  és hosszan elnyúlnak a téglák közötti malterban( gondolom én). Ezek a vízfoltok egész nyáron nem voltak láthatóak, teljesen szárazak voltak a falak, de most, amikor az első eső leesett már megjelentek a szokásos helyeken. Létezik az, hogy a béleletlen kéményből folyik a falba a víz? Ebben a falban van vízvezeték is, de azt megvizsgálták és nem ereszt. Egyéként ténylegesen csak esős időben vizes a fal. Létezik ilyen?

Előre is köszönöm a válszokat!

kinga_004 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 521

Végül meglett a kéménybélelésünk, normális csapat csinálta, gyorsan kész lett, és többfelé járnak az országban.

Előzmény: kinga_004 (497)
SolnesN Creative Commons License 2012.08.11 0 0 520

 Nézd ez irónia volt. Mert más  vállani garanciát, szavatosságot 5 -6 éven felül és más  egy élettartamot prognosztizálni.

 Az én tetőm  80 éves és ha szerencsés vagyok még 30 évet kibir.

 De azért egy ilyen tetőre meg más tetőre is 25 - 50 év garit vállani nevetséges.

 Nincs kin  érvényesíteni.

 Persze tarhat az a furános bélés akár 25 évig is,  de garit vállani ?

 A turbós kémények bélése  általában saválló acél, az is jó hosszú életű, nyilván valamit rá kell írni.

 Hát ráírták a 10 évet.

 A MÁSIK VÉGLET PONT A KÉMÉNYESEKNÉL,  FŐLEG A FŐVÁROSIAKNÁL  :

 Pár éve   jártam a központjukban, ott monta egy fiatalember, hogy a kivitelezői nyilatkozatot ők csak fél évig tartják érvényesnek.

 Azt a papírt ami elvileg örök érvényű.

 Mert mit tartalamaz az a papíros  ?, hát azt, hogy a kivitelező az adott időben milyen anyagokból milyen technológiával, milyen előírások alapján ügyködött a kéményen.  Bélelt, átépített,  reparált. Ez  a papír mindig érvényes,  akár a születési anyakönyvi kivonat.

A kémény természetesen az idők folyamán változhat, de arra való a seprő, hogy ezt megállapítsa.

 Természetesen megoldható ha valaki kifút az időből - elmegy a kivitelezőhöz és  aktualizálja a  kivitelezői nyilatkozatot,  azaz  pénzért kap egy újabbat.

Előzmény: csibike70 (519)
csibike70 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 519

Ez szerepel a garijegyen. De pl a turbós kéményemre az anyag gyártója csak 10 évet vállal. szerintem egyedül a furán 25 év.

Előzmény: SolnesN (515)
csibike70 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 518

Én is meglepődtem, de ezért hívtam szakit, aki ért hozzá. Ő mondta hogy már furánnal is lehet. Természetesen a papírokat is intézte. Teljesen hivatalos. 

Előzmény: joevagyok68 (514)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 517

kösz....jó tudni.

Efelett valszeg elsiklottam

Előzmény: SolnesN (516)
SolnesN Creative Commons License 2012.08.10 0 0 516

  

Ebben a hitben voltam én is , eddig :

 

 

"pjotrkoljaválasz | vissza a topikba 2012.07.13 19:46:20 © (10366)

 

A FuranFlex RWV fatüzelésre is alkalmazható."

 

Mondá kéményes topictársunk !!

Előzmény: joevagyok68 (514)
SolnesN Creative Commons License 2012.08.10 0 0 515

Nem kevés a 25 év ? 

Előzmény: csibike70 (513)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!