Keresés

Részletes keresés

tibor200 Creative Commons License 2016.03.14 0 0 949

Van egy Union 40 éves körüli varrógépem mindig elszakítja a tűben levő cérnát . A szálfeszességre gyanakodtam mivel az alsóból elég nehéz a lukon keresztül kihúzni a cérnát, olyan feszesre mint az alsó szálat a felsőt nem is lehet beállítani akármennyire szorítom meg a felsőt.

Az alsó bobinon kis csavarral lehet az alsó szál  feszességét csökkenteni de nem sokat állít rajta, ha teljesen kiengedem még akkor is szorosabb mint  a felső  . Arra gondoltam veszek egy bobint ha még lehet kapni hátha azon az újon könnyebben jönne az alsó szál.

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.03.07 0 0 948

A Necchi régi, nagynevű gyártó.
Azt a másikat inkább hagyjuk....

Előzmény: XARAI (947)
XARAI Creative Commons License 2016.03.07 0 0 947

Szeretném kérdezni, hogy a két típus közül melyiket érdemesebb megvenni?

 

http://varrogepcentrum.hu/termek/varrogep/varrogepek/necchi-215--kek-varrogep

 

Vagy:

 

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/30211497/?preferedui=desktop

 

Köszönöm a segítséget előre is!

 

 

 

 

Klaris423 Creative Commons License 2016.03.07 0 0 946

Rendben! Köszönöm a segítséget Neked is! :-) Remélem,  így már boldogulok vele! :-) 

Előzmény: totzoli65 (942)
Imre# Creative Commons License 2016.03.06 0 0 945

Az alsó cérna befűzése, pedig itt nézhető meg>https://www.youtube.com/watch?v=avZRz-dLmdM

Előzmény: Imre# (944)
Imre# Creative Commons License 2016.03.06 0 0 944

Szép estét.

 

Találtam egy videót, igaz hogy nem Privileg 480, de a gép befűzése ugyan az. https://www.youtube.com/watch?v=LFRmQTMssLk

Talán tudtam segíteni.

Előzmény: Márton Gúnár (943)
Márton Gúnár Creative Commons License 2016.03.06 0 0 943

Szép estét mindenkinek!

Tudna valaki segíteni? Kaptam egy használt Privileg 480-as varrógépet egy ismerőstől, ami tökéletesen működik, de a feleségem sajnos nem tudja befűzni. Ha valakinek lenne esetleg róla rajza és megosztaná azt nagyon megköszönném.

Előre is köszi a segítséget!

totzoli65 Creative Commons License 2016.03.05 0 0 942

Még annyival kiegészítve, hogy az egyenes és cikkcakk varráson túli programokon a legnagyobb, 4-es értékre kell állítani, ami alatt egy vastag vonalas kör van. A programok számjegyei is vastagított körben látszanak. 

Előzmény: Klaris423 (941)
Klaris423 Creative Commons License 2016.03.02 0 0 941

Pontosan ilyen gépem van. :-) Nagyon szépen köszönöm ismét a segítséget! :-) 

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (940)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.03.01 0 0 940

Ha ilyen a géped akkor nyíllal jelzett gombot kell tekergetni az öltéshossz állításához.

Az úttörő ahol tud, segít.

Előzmény: Klaris423 (939)
Klaris423 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 939

Szia! Igazából már csak az öltéshosszt nem tudom hogyan kell beállítani, mert a használati útmutató azon része csak német és orosz nyelven van meg. A többi már működik, mert a korábban feltöltött magyar leírás alapján rájöttem, hogy a cérna volt rosszul befűzve.

(Évek óta nem használtam a gépet.)

Köszönöm szépen, hogy válaszoltál és, hogy próbálsz segíteni! :-)

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (938)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.02.27 0 0 938

Hát ez így egyszerre egy kicsit sok problem.
Szűkítsd a kérdéskört, vagy máris keress fel egy műszerészt.

Előzmény: Klaris423 (936)
Klaris423 Creative Commons License 2016.02.26 0 0 937

Sziasztok!

A varrógép típusa Veritas Famula 5091. Ha bárkinek van leírása a géphez vagy ötlete a bajokkal kapcsolatban, amit az előző hozzászólásomban írtam, azt szívesen fogadnám!

Köszönöm! 

Előzmény: Klaris423 (936)
Klaris423 Creative Commons License 2016.02.26 0 0 936

Szia!

Esetleg el tudnád küldeni a teljes használati útmutatót, mert a 18-19. oldalon írja az öltéshossz beállítását és nem tudok rájönni, hogy hogy kell. Jelenleg nem varr  megfelelően, mert az öltéshossz sem jó, a felső cérnát is szaggatja és nem viszi az anyagot.

Ha ezekre a problémákra van esetleg ötlet, ami megoldja, aut is szívesen venném bárkitől. 

Köszönöm!

Előzmény: nagya2 (663)
Erika 999 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 935

Ha sikerült szerezni hadznàlati utasítàst nem küldené el nekem lemàsolva?Megfizetném.Köszönôm.

Előzmény: drea74 (289)
Blamy Creative Commons License 2016.02.01 0 0 934

Köszönöm szépen!

Az előző gépem tökéletesen vitte a műbőrt, lakkot.. csak már agyon volt használva szegényke, és gondoltam, nem javítgatom, hanem veszek egy teljesen újat :)

De erre nem számítottam... na mindegy, akkor elviszem szerelőhöz.

A lockot jobban sajnálnám, mert a szívemhez nőtt, de örülök, ha orvosolható a probléma.

 

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (932)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.02.01 0 0 933

Az Toyota inter greifere valószínűleg sérült, azért szakít. Polírozással orvosolható.

Előzmény: Blamy (931)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.02.01 0 0 932

Mindenképpen mutasd meg műszerésznek mindkettőt.
Háztartási gép nemigen szereti se a műbőrt, se a sztreccset. A bőr túl nagy igénybevételnek teszi ki (főleg a tűmozgatást), a nyúlós anyagot csak kis tűlapnyílású, és kifogástalan állapotú gép fog varrni.

Előzmény: Blamy (931)
Blamy Creative Commons License 2016.02.01 0 0 931

Sziasztok! :)

Kár, hogy csak most találtam rá erre a fórumra. Nemrég vettem egy Singer varrógépet, mert az előző Toyotám már igencsak le volt harcolva. Ettől függetlenül imádtam :) Viszont az új géppel gondok vannak, pl nem varrja a műbőrt, csak néhol beleölt egyet-egyet, de hagyjuk... ez valami állítási hiba lehet, vagy szegény ilyen gyengécske? Minden mást szépen varr, de a műbőrnél tűnt fel először, aztán kipróbáltam egy vastagabb szövésű sztreccs anyaggal is, és az is ugyanolyan :( Mit lehet tenni?

Továbbá van egy Toyota interlockom is.. amit szintén imádok, az már majdnem 10 éve megvan, sosem volt baja, de az utóbbi időben nagyon gyakran elszakad a cérna, és már nem is olyan szép a varrat. Itt viszont tényleg állítási problémára gyanakszom. Elég ha elviszem szervizbe, vagy újat kéne vennem?

Köszi előre is :)

sickamic Creative Commons License 2016.01.31 0 0 930

Tettem és egyre jobban zörög. :(

Holnap megy szerelőhöz.

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (928)
Harward Creative Commons License 2016.01.31 0 0 929

Kaptam egy Singer Futura 1000 varrógépet. Lényeges információkat nem tudtam meg róla, alkatrészeket ehet hozzá szerezni (USA-ból) de komoly leírásom nincs.

Hol lehet hozzá használati utasítást beszerezni? Előre is köszönöm az infót.

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.01.24 0 0 928

Ha nem lötyög semmi, akkor hangja sem lehet.
A greiferbe is tettél olajat? Ő szokott a legjobban zörögni.

Előzmény: sickamic (927)
sickamic Creative Commons License 2016.01.24 0 0 927

Sziasztok!

 

Sziasztok!

Naumann veritas 8014/43-as varrógépen kezdett zörögni, megolajoztam, de nem sokat javult a helyzet. Mintha valami csavar kilazult volna, olyan a hangja. Kézi tekerésnél hangtalan, ha a pedálra lépve varrok akkor hallom a csattogást a tű feletti résznél. Olajozáskor nézegettem, de látszólag nem lötyögött semmi.

Van házilagos megoldásra ötletetek vagy irány a műszerész?

 

 

1.9 TD SX Creative Commons License 2016.01.14 0 0 926

Köszönöm , sikerült beálitanom szépen varr:)))))

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (925)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.01.14 0 0 925

Igen, be kéne állítani egy ipari gépet a sarokba. (bocs, de ezt le kellett csapnom)

Lehet, hogy el van állítódva a géped, de alapvetően nem ezeknek az anyagoknak a varrására gyártották.
Az kevés, hogy két réteget összevarr. Egy nadrágfelhajtásnál vannak pontok, ahol 8-10 réteg is lehet. Ide már ipari gép kell, nincs mese.

Előzmény: 1.9 TD SX (924)
1.9 TD SX Creative Commons License 2016.01.14 0 0 924

Sziasztok!

 

Veritas rubina 1290-es varrógépet vettem.Pl. farmer varrása tökéletes, de a pollár nadrág felhajtása már nem ok.

Lépeget, de nem hurkolja össze a felső és alsó szálat, máskor meg kb. két cm-ként csinál egy-egy öltést. Szimpla anyag varrásakor semmi probléma sem az egyenes varrásnál, sem a mintásnál.

  Valamit be kell állitani?Köszönöm a választ!

Kiskata1959 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 923

Budapesten a Varróvilág az Elna hivatalos képviselete. A honlapján láttam T33 és T34 alkatrészeket, érdeklődj náluk

 

Előzmény: László Hory (911)
_cseszo Creative Commons License 2015.12.21 0 0 922

Sziasztok!

Keresnék Privileg 4000 overlockhoz használati utasítást! Ha valaki megosztaná velem nagyon megköszönném!

Üdv

Cseszo

nagycseszo@gmail.com

 

Wartd Creative Commons License 2015.12.12 0 0 921

„Az elérni próbált e-mail fiók nem létezik...”

Előzmény: alien42 (916)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2015.12.07 0 0 920

A Singer 2250 egy olcsó kategóriájú általános házi használatra gyártott gép. A "fém alkatrészek" szövegnek nem szabad bedőlni, a fogaskerekek java része az összes háztartási gépben műanyagból van. Nincs ezzel baj, ha arra használják, amire készül: hetente 4-5 méter (nem túl vastag) anyag varrására. Ennél nagyobb igénybevétel esetén mélyebben kell a zsebbe nyúlni. 
Olyan kereskedéseket javaslok, ahol varrógépműszerész is jelen van, ő őszinte kérdésre őszintén fog válaszolni és gépet ajánlani. Pl: Provela III.Verőfény-Vihar u. sarok, vagy az Oktogonnál a Varrógépcentrum.
A régebbi gépeknek mindene fémből van, ezen az úton is el lehet indulni. Sok olyan gépet láttam, amit nálunk nem forgalmaztak, pedig verték volna a mezőnyt. Közös jellemzőjük a nagy súly és a csendes üzem. A nagy súly miatt nem pattognak az asztalon és szinte mindenen átmennek.

Előzmény: bébébé (919)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!