Keresés

Részletes keresés

Shownomercyy Creative Commons License 2016.02.18 0 0 20416

lehet pont az a baja hogy az áztatás után is beposhadt a gyökere ? 

nemtudom de én sose szerettem az áztatást, mindig simán öntözök

Előzmény: Star6 (20413)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.02.18 0 0 20415

szia nemtom de ebayen minden van ami kell

 

Előzmény: Rea007 (20414)
Rea007 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 20414

Sziasztok! Eger-Miskolc vonalon nem tud valaki olyan kertészetet, boltot, stb. ahol bonsai kellékeket lehet kapni? Előre is köszönöm a választ!

Star6 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 20413

sziasztok! szeretném segitséget kérni 2 honapja kaptam egy bonsai ginseng és 3 hét után kezte ledobálni a leveleit alig van mára levele és fekete a fa ágai probáltam találni a neten valamit hogy tudom megmenteni olvastam hogy be kell foliázni igy két hete be raktam fóliába,de most elkezdet penészedni a földje és egy helyen a fa alul is olyan, hogy tudnám megmenteni és miért van ez? kb. 10naponta áztatásos modszerel locsolom és ablakban is van de én nem látok még mindig változást.ha valaki tud valami ötletet kérlek irj köszönöm.

Tamás Gaál Creative Commons License 2016.02.05 0 0 20412

Sziasztok !
Szeretnék egy bonsait nevelni az alapoktól kezdve. Ehhez kérnék segítséget olyantól, aki már végrehajtott begyűjtést.
Minden részlet érdekel, hogy kezdőként milyen fát, hol, milyen paraméterekkel érdemes begyűjteni ? Esetleg ha van erről e-book, azzal is sokat segítetek.
Köszönöm előre is a segítséget !

PC_21 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 20411

Tegnap át akartam szúrkálni a földjét hurkapálcával. Olyan tömör a földje, hogy nem igazán sikerült. Alig van már földje, szinte csak gyökere van, így az átültetés nem várhat. A Tesco-tál jó ötlet. :)

 

Bonsai földnek virágföldet használok, keverve tőzeggel és durvább szemű akváriumi sóderrel. Ez szépen átereszti a vizet, de a tőzeg nem engedi kiszáradni és a sóder miatt pedig nem tud összetömörödni.

Mielőbb átültetem, sajnálnám, ha kipusztulna.

 

Köszi a segítséget, beszámolok majd, hogy miként alakul a növényke.

 

 

Üdv;

Dani

Előzmény: Shownomercyy (20410)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.01.31 0 0 20410

nekem még sose panaszkodott az átültetés idejére 

pl a dugványokat tavasszal vagy nyáron ledugom aztán amikor megerősödtek kicsit egyből szét is szedem őket ha nyáron ha ősz körül jön el az ideje nemigen izgat és semmi bajuk 

 

de más fajnál szerintem hamar megdöglene iylen bánással :D

tálból én is csak azért szoktam laposat mert jobban mutat meg ha nem engedi le a gyökrét akkor később is könnyebb lesz igazi bonsai tálba tenni, és nem kell az egész gyökerét alul vissza fürészelni

 

legyen jó vízelvezetése meg legyen neki azért elég föld, a boltokban nagyon picibe teszik, nekem most mondjuk nagyobba van mint kellene de szeretném ha kicsit vastagodna a törzse 

teszkós fehér pecsenyesütő megteszi, van 22 centitől 36 ig ^^

 

szép fehér nyégyzetes lapos

aztán nem 20 ezer hanem csak 800-1800 ig terjed mérettől függően

fogok egy vidiát aztán kifúrom ennyi

 

földbe meg homok kavics mehet jobban elvezeti a vizet, nyáron meg kap a föld tetejére marhatrágyát amit a víz levisz 

Előzmény: PC_21 (20409)
PC_21 Creative Commons License 2016.01.31 0 0 20409

Megfogadom a tanácsod, mert félek elpusztul tavaszig. Az is eszembe jutott, hogy nem bonsai-tálba ültetem, hanem inkább rendes cserépbe. Így talán jobban helyrejön és majd a következő átültetésnél kerül tálba.

 

Üdv;

Dani

Előzmény: Shownomercyy (20408)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.01.30 0 0 20408

hát ha ennyire szar akkor tavaszig se várnék lehet elszárad addig

vedd ki a tálból aztán nézd meg a gyökerét nedves e vagy rohad esetleg, vagy benőtte az egészet

 

rohadásnál is átültetném, lemosnám az egészet aztán új földbe tenném

meg ha benőtte akkoris

 

 

 

persze az átültetéstől is tönkre mehet, nekem úgy nől mint a bolondgomba sajnos szobába kevés fénynél megindul télen is és ugy tudom hagyni kell had nőjön akármilyent is hogy mert ha mindig levágod legyengül 

 

 

 

majd tavasszal ha kikerül akkor visszavágni aztán akkor már szépet hoz 

 

én a tiédet átültetném az biztos így már dupla vagy semmi alapon

 

 nálam elég nagy most a jungel de eléggé letud sápadni főleg amikor éjszakás vagyok és alig kap 2-3 óra fényt miután felkelek

 

 

Előzmény: PC_21 (20407)
PC_21 Creative Commons License 2016.01.30 0 0 20407

Sziasztok

 

Kb 2 hete írtam az utolsó hsz-t a témában. Azóta csak romlott a Kínai Szilem állapota. Érdekes módon, akkor amikor írtam, átmenetileg javult a helyzet. Akkor tettem be a fürdőszobába, kezdtem el desztvízzel locsolni. Leszedtem akkor az összes sárga levelét. Kb 10 napig egyetlen sárga levelet sem "hozott", sőt szépen hajtottak az új levelek is. Kb 1 hete hirtelen (szinte az összes) levele egyszerre kezdett sárgulni, száradni. Már el sem jut odáig a levél, hogy megsárguljon teljesen, kicsit megszárad és lehullik. Szinte kopasz már a fa.

 

Az biztos, hogy a tavaszi átültetés nagyon fontos lesz, mert a földje nagyon össze van állva, ráadásul a tálja gömbölyű és a földje olyan magas, hogy alig lehet öntözni, mert mindig lefolyik a víz a földjéről.

 

Locsolva, tápoldatozva rendszeresen van. Arra gondoltam még, hogy egy pálcával fellazítom kicsit a talaját, az is lehet, hogy a gyökerekig alig hatol el a nedvesség.

 

Valakinek valami ötlete még esetleg?

 

 

Köszönöm.

 

 

Üdv;

Dani

Előzmény: PC_21 (20397)
tszb Creative Commons License 2016.01.18 0 0 20406

MEGHÍVÓ

 

Szeretettel meghívunk minden bonsai iránt érdeklődőt az Európai Bonsai Szövetség 2016-os kiállítására, melyet a Magyar Bonsai Szövetség rendez Székesfehérváron!

 

A rendezvény hivatalos honlapja: http://www.bonsaikiallitas.hu/

 

Nagyon nívós programot szervezünk, neves külföldi és hazai előadókkal, demonstrátorokkal.

 

Vendégünk lesz Valentin Brose, aki Japánban, Kunio Kobayashi tanítványa volt, Andrea Melloni, Berlinben élő bonsaios, William Baddeley Angliából, aki a "deadwood" technikák nagy tudója, Edoardo Rossi, aki szintén Kobayashi tanítvány és egy izgalmas előadással készül, Chiara Padrini Olaszországból, aki suiseki témában fog előadni.

 

Hazai előadók, demonstrátorok: Rácz György, aki az egyik legnagyobb hazai yamadori gyűjtő, Papp Sándor fiatal bonsaios, aki több ízben tartott demót Csehországtól, Anglián át, Arco-ig, Schmidt Gergő, a tavalyi New Talent Contest nyertese, aki a tavalyi, vilniusi EBA kiállításon képviselte a magyar bonsaiosokat, valamint a Kitsimono műhely, akik a bonsaial, mint összművészettel foglalkoznak rendkívül igényes és egyedi megfogalmazásban.

Admslayer Creative Commons License 2016.01.15 0 0 20405

azaz de ehez lassan defibrillátor kell :D

 

ha csak nem természetes levélhullást látunk 

 

ennek megnézném földját gyökerét óvatosan mindent aztán nedvesen tartani nem lucskosan aztán talán van remény meg fényre tenni 

Előzmény: Sztracsa.tella (20402)
Sztracsa.tella Creative Commons License 2016.01.15 0 0 20404

Koszonom!:)

Bon Lui Creative Commons License 2016.01.15 0 0 20403

A levele alapján Kínai szilnek (Ulmus parvifolia) tűnik.

http://www.fitoland.hu/kategoriak/bonsai_72/kinai_szil_bonsai_9675

Előzmény: Sztracsa.tella (20402)
Sztracsa.tella Creative Commons License 2016.01.14 0 0 20402

Joestet mindenkinek!

 

Valaki tudna nekem segiteni hogy milyen fa lehet ez a levele alapjan?Bauhausbol mentettuk ,es persze semmilyen leiras nem volt hozza.

Admslayer Creative Commons License 2016.01.11 0 0 20401

jah azt hittem ablak előtt, nem ablakban :D
jah hát ugy megszünt neki a meleg hirtelen az lehet 

Előzmény: Rea007 (20400)
Rea007 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 20400

A fényt nem zárhattam el, mert az ablakban vannak:-) A fikusznak semmi baja, bár az idősebb sokkal szerintem.

Előzmény: Admslayer (20399)
Admslayer Creative Commons License 2016.01.11 0 0 20399

vagy inkább a fényt :D

én fikuszról olvastam hogy érzékeny a sötétre, és hajlamos levéldobálásra

 

borsfám még sose volt de lehet érzékeny rá ez is 

Előzmény: Rea007 (20398)
Rea007 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 20398

Sziasztok! Nekem most a borsfám néz így ki. 2x annyi a sárga levél rajta, mint mikor kimarad 1 locsolás:-( Lehet, hogy megfázott? (Déli fekvésű ablakban tartom, padlófűtéses szobában, kb.19 fok van az ablakban) Mikor erős fagyok voltak behúzva maradt a sötétítő 1-2 napra, lehet, hogy így elzártam tőle a meleget? Tudja esetleg valaki, hogy télen hány fok az ideális egy borsfának?

 

Előzmény: Admslayer (20395)
PC_21 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 20397

Szia

 

Köszi a tanácsokat. Fotót nem tudok most készíteni, mert leszedtem az összes sárga levelét, hogy lássam kb mennyi új jelenik meg. De nagyjából úgy nézett ki, mint ami képet te is belinkeltél.

 

Egyébként hideget nem kapott. ...hacsak; karácsony előtt vásároltuk és becsomagolva betettük a kocsiba. Kb 4-5 órát volt a kocsiban. Fagy biztosan nem érte, de lehet, hogy az a pár óra kocsiban elég volt neki a téli "átálláshoz"? Nem baj ha kültéri, de kimondottan beltérit szerettem volna venni. Van már pár tő bonsainak való növény a kerti szabadföldben, tehát kültéri alapanyag van. Szerettem volna, ha beltéri is van.

 

A csapvízzel gyorsan felhagytam és ma már desztvízzel locsoltam meg, egy nagy vödröt pedig teleraktam hóval és betettem a garázsba. Ha megolvad azzal locsolom. A földje is vacak állapotban van, lötyög a táljában. :) A víz is össze-vissza lefolyik róla, mert szinte gömbölyű és nem lapos (a tál). A tavaszi átültetés éppen időszerű lesz. Mondjuk szerintem nem ez a gond, mert akkor már az üzletben sem lett volna szép.

 

Kiszáradni biztosan nem száradt ki, erre nagyon odafigyeltem. Naponta-kétnaponta adok neki vizet, de a táljából alul kifolyik a felesleg. Szerintem így nem tudom túlöntözni. Meglátom hoz-e változást a nem-csapvizes öntözés. Ha nem, próbálkozom mással.

 

 

Üdv;

Dani

Előzmény: Admslayer (20395)
Admslayer Creative Commons License 2016.01.11 0 0 20396

a fagyállóságot most próbálom épp 

 

elástam egy cseréppel egyet kintre aztán ha megmarad akkor megpróbálom őket kint hagyni mert ez is szereti ha teleltetik

meg van egy másik a teraszon ahol szintén fagy csak nem annyira

 

de ami télen a szobában van az megvan nekem 11 éve

szóval azt is bírja ha muszáj

Előzmény: Admslayer (20395)
Admslayer Creative Commons License 2016.01.11 0 0 20395

szia 

 

én kint tartom az udvaron ha már ilyen 10 fok körül van és már biztos nem lesz fagy akkor teraszról kikerül

és ősszel is az első fagy előtt hozom be a teraszra aztán ha ott is fagy akkor a szobába

 

a szobát télen se szereti nemhogy nyáron, mindig felnyúlik meg elsápad mert a meleg miatt nőne de fény meg nincs pedig ablak előtt van nekem is

 

ha elég hideg van elsárgul a levele és lehullik aztán ha kicsit melegebb van akkor meg hajt

de ha télen is melegben van akkor örökzöld

 

ha így sárgul az normális ha előtte kapott hideget (nekem most ilyen a 2 éves bonsai "erdőm" amiből majd lesz valami valamikor)

 

 

képet küldhetnél róla 
nálam még soha nem volt vele problémám, csapvízzel nem öntöztem még soha,az lehet nem tetszik neki

legyen mnidig kicsit nedves a földje aztán nől ez a tapasztalat, tavasztól a sparos marha trágyát is meghálálja a föld tetején kis golyókban amit a víz majd belemos a földjébe

 

de az is lehet hogy elfogyott a földje ? 

vagy túl öntözted ? 

ha egyszer kiszárad csontra mondjuk 1 napra akkoris kb igy reagál de ha kap vizet utána akkor kihajt megint

 

én még nem tudtam megölni se ezt a fajt :D a többit igen

Előzmény: PC_21 (20394)
PC_21 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 20394

Sziasztok

 

Nekem is levélsárgulás -és hullás problémám van. Az alany egy 3-4 éves Ulmus Parvifolia. Kb. 3 hete vettük és kb. 1 hete elkezdtek a levelek megsárgulni és lehullani. Folyamatosan hoz új leveleket, de a sárgulás üteme nagyobb, így lassan alig lesz rajta levél.

 

Olvastam róla, hogy beltéri bonsai. Máshol meg azt, hogy kültéri és teleltetni kell. Mi az igaszság?

Eddig a nappalinkban állt. 21-22 C fok közti hőmérséklet, világos hely, de nem közvetlen napfény. Pár napja betettem a fürdőszobába, ott több a fény és magasabb a páratartalom. Olvastam, hogy a csapvíz is lehet a hibás. Érzékeny ez a faj rá?

 

Mit tegyek, hogy megálljon a levélhullás?

 

 

Köszönöm.

 

Üdv;

Dani

 

 

Rea007 Creative Commons License 2016.01.07 0 0 20393

Itt van még neked egy kis tudomány:-) 

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:ZpuJl--e6ncJ:japankultura.gportal.hu/gindex.php%3Fpg%3D15549385+&cd=2&hl=hu&ct=clnk&gl=hu

 

Érdemes naponta ellenőrizni, hogy szükséges-e a locsolás. Csapvizet ne használj!

 

Vigyázz rá! És kérünk képet, amikor újra virágba borul:-)

Előzmény: Rea007 (20389)
Mátyás Gergő Creative Commons License 2016.01.06 0 0 20392

köszönom a vàlaszt !! Nemtudom miert csinalja ezt!!  Mar alig van levele ::/ pedig olyan szepvolt mikor megkaptam hozta a viragokat ...

Előzmény: Rea007 (20389)
Rea007 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 20391

Köszönöm szépen a választ:-) Még rügyfakadás előtt igyekszem kiásni és egyenlőre egy nagyobb lapos cserépbe elültetni, folyami kavicsban. Mindenképp megmetszeném, aztán megy rá 2-3 hét múlva a táp, addigra remélhetőleg a gyökerei rendbe jönnek. Majd készítek róla fotót, mert korona alakítás ügyben is szívesen venném a tanácsokat. Teleltetésről azt olvastam, hogy kertben szorosan egymás mellé kell állítani őket és betakarni avarral pld. Találtam még somot is, az is jön velem haza tavasszal:-) Nekem vannak citrusaim is, 4-8 fokban teleltetem, esetleg még ott lehetne teleltetni a kinti bonsai-kat?

Előzmény: Admslayer (20390)
Admslayer Creative Commons License 2016.01.05 0 0 20390

én régebben próbálkoztam vele, de feladtam mivel 1-2 után elszáradtak a nem megfelelő teletetés miatt (szerintem) 

de én kisebbeket szoktam kiszedni, kb 20-30 centiseket kb 1-3 éveseket
azok nekem mindig megmaradtak csak pár év után mindig tönkre mentek

 

de most tavasszal megpróbálom megint, és télire majd elásom őket kintre cserepestől, hátha bejön 

 

a kaínai szil az ami igazán bejött eddig 

 

amúgy én megvárnám amíg biztos megmarad, vagy azonnal visszavágni ültetéskor

Előzmény: Rea007 (20389)
Rea007 Creative Commons License 2016.01.05 0 0 20389

Ez rhododendron-nak néz ki. A levél sárgulást helytelen öntözés is okozhatja. Túl, vagy alul öntözted. Tartsd hideg (radiátor mentes) ablakban. Nincs nagy tapasztalatom még, egy borsfám és egy fikuszom van. Az előbbit naponta az utóbbit 2 naponta öntözöm. Ha 1 nap kimarad, azonnal sárgulni kezd, főleg a borsfa:-(

Előzmény: Mátyás Gergő (20387)
Rea007 Creative Commons License 2016.01.05 0 0 20388

Sziasztok! Szeretném kérdezni, hogy erdőből begyűjtött tölgyfával kapcsolatban mi a tapasztalat? Találtam egy gyönyörű példányt a házunk melletti erdőben, kb 60-80 cm magas és tökéletes bonsai alapanyag. Viszont olvastam, hogy karó gyökerük van, ezért kiásás után nem biztos, hogy megmaradnak. Van erről valakinek tapasztalata? Csak remélni tudom, hogy egy ekkora fának még nincs olyan nagy gyökere, és nem sínyli meg az ültetést. És még arra is szeretnék választ kapni, hogy ültetéskor szabad-e máris alakra metszeni vagy várjak vele pár hetet, hogy legyen ideje a gyökerek megerősödésének?

Köszönöm előre is a választ!:-)

Mátyás Gergő Creative Commons License 2016.01.02 0 0 20387

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!