Keresés

Részletes keresés

Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.08.06 0 0 9585

Courage the dog és civertan! Köszönöm szépen a remek budai fotókat, mindenkinél értékelem a profizmust és a lelkesedést is, ebből akit ami illett, azt vegye magára! Be kell vallanom férfiasan, hogy már évek óta tervezem "kivesézni" a budai várat de nagy sajnálatomra időm sohasincs rá!  :-(((

Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.08.06 0 0 9584

...szivesen begyujtanek a velencei chartaval...

 

Én pedig csak szaggatnám kifelé a lapjait, mert ugyebár úgy jobban égne!  :-)

Előzmény: courage the dog (9580)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.08.06 0 0 9583
Rendben, akkor hozzácsapom ezeket is az Északiakhoz! Bon voyage!  :-)
Előzmény: civertan (9578)
courage the dog Creative Commons License 2006.08.06 0 0 9582
Van egy "falas" vagy inkabb tornyos kep is aze`:

http://img.tar.hu/couragethedog/img/24464874.jpg#3
Előzmény: courage the dog (9581)
courage the dog Creative Commons License 2006.08.06 0 0 9581
Na orommel tudatom, hogy feltoltottem nehany friss kepet a Budai Varrol a kep.tar.hu-ra. A legtobb nagy felbontasu. Mivel a fenykepezogepemen 1GB hely van, az osszes lehetett volna 2,6 Mb-os, de egy orokkevalosag volt igy is feltolteni mind a 120-at, ezert nehany 1,2Mb-os, mig 1-2 600-700kb-os.
Foleg a Var szep epuleteire koncentraltam.
Legkozelebb, ha idom engedi, a falakat is lefotozom. A kepek barmifele, akar kereskedelmi felhasznalasa engedelyezett kulon keres nelkul is. Elismerve ezzel, hogy micsoda bena fotos vagyok:)

http://kep.tar.hu/couragethedog/50341557#2
Előzmény: Nagyon Várbarát (9577)
courage the dog Creative Commons License 2006.08.06 0 0 9580
Ja, igy mar mas a gyerek fekvese. Mindenesetre szivsen begyujtanek a velencei chartaval egy hideg teli napon....
Előzmény: Nagyon Várbarát (9572)
civertan Creative Commons License 2006.08.06 0 0 9579
http://www.civertan.hu/legifoto/legifoto.php?page_level=2128&pageNum_images=1        Tudom hogy itt már jártatok a Budai vár kövein azért ha van idötök nézzétek végik hátha más  szem szögben látom...
civertan Creative Commons License 2006.08.06 0 0 9578

NV, szerdán reggel elutazom a megbeszélt útvonalra lehet hogy Golop és Monok is  belefér...

Előzmény: Nagyon Várbarát (9577)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.08.05 0 0 9577
Aktuális várjátékok:

 

A Ny-i országrészen Csobánc: http://www.csobancvar.hu/index.php

 

Csesznek:

 

http://www.iranymagyarorszag.hu/cseszneki_nyar_ix_cseszneki_varjatekok/E1000666/

 

Nagyvázsony {folyamatosan} http://www.iranymagyarorszag.hu/varjatekok/E1002132/

 

A K-i végvárak közül

 

Boldogkő: http://www.boldogkovaralja.hu/hun/index.php?action=news

 

Itt pedig a várfesztiválok közül lehet mazsolázni: http://varfesztival.lap.hu/

 

Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.08.05 0 0 9576

 

Megjelent a váras újság 2006 / 4. száma!

 

Tartalomjegyzéke:

 

-- Az öt Dörgicse öt románkori temploma

-- Gerencsérvár

-- Árpád-kori várak Erdélyben 3. rész

-- Interjú Major Balázzsal a szíriai keresztesvárak kutatójával

-- Csobánc múltja, jelene és jövője

-- A nándorfehérvári diadal 1456

-- Cseklész kastélya és parkja

-- Esztergom 1595. évi visszafoglalása

-- Jugoszlávia békeerődítései

-- Lux Kálmán {1880 -- 1961}

-- Kelnek vára

-- Szendrő erődítései

-- A somogyvári Széchenyi-kastély

-- Várak Split környékén

-- Bánffyhunyad református temploma

Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.08.05 0 0 9575

Ez pedig Bibrax kolléga legújabb IX. várrejtvénye:

 

Melyik várromban magasodik ez a toronycsonk?

 

Természetesen most is Felvidékben gondolkodjatok!

Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.08.05 0 0 9574

Egy szép rajz az egri {belső} várról:

 

Az egri vár jelenlegi állapotában
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.08.05 0 0 9573

Liptóújvár linkje: http://www.grandcastle.sk/index_sk.php

 

A jobb felső sarokban az öt nyelvű ismertetők között a magyar is megtalálható! :-)

 

Látott már valaki uniós táblát magyar vár előtt?...

 

Uniós segítségről beszámoló ismertető táblát egyedül csak a solymári Szarkavár előtt, míg a Széchenyi-terv által javítottakról több helyen is {pl. Boldogkő, Csesznek}

Előzmény: branyiszko (9564)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.08.05 0 0 9572

Félreérted a helyzetet!!!

 

Sjose éppen hogy most örökítette meg az örvendetes állapotokat, vagyis ismét folytatódnak a régészeti feltárások és helyreállítások!  :-)))

 

Eddig volt siralmas az állapota, mivel csak egyetlen bástyáját javították ki és fedték le, pedig Ónod várát a Perényi család idején négy olaszbástyával erődítették meg.

 

Néhány rajz a múltjából és jövőjéből:

 

Le Dentu hadmérnök 1639-es metszete

 

A végvár és a palánkkal övezett mezőváros alaprajzaKőnig rajza a jelenlegi állapotokrólEz pedig a rekonstrukciós elképzeléseVagy ilyesmi...Az egyik bástya részletévelÓnod vára és környezete a jövőben

 

Megjegyzéseim a rekonstrukciós rajzokhoz:

 

Örvendetes, hogy tervezik a külső vizesárok teljes bemutatását természetesen vízzel feltöltve! A zárt várfal helyreállításával ismét egy őrizhető, kiállítóhelyiségekkel ellátott "kulturvár" fog lenni az ónodi romokból.  :-)

 

Szomorúságra ad okot, hogy a helyreálllítók még mindig a Velencei Charta szellemében gondolkodnak, vagyis a kő és kisrészben téglából épített középkori várban rengeteg üveg + acélidom részletet akarnak felhasználni. Ugyanígy nem érthető a számomra, hogy miért csak két bástyát akarnak lefedni, a mások kettőt csak szomorú torzóként félig-meddig kiegészítve???

 

Persze összességében jó hogy pénzt és energiát áldoznak az ónodi várra!   :-)

Előzmény: courage the dog (9568)
sirocco Creative Commons License 2006.08.05 0 0 9571
Anyám! De szívesen kóborolnék egyet Urquhartban (is)!!! Talán majd egyszer megtehetem...
Előzmény: Reventlow (9570)
Reventlow Creative Commons License 2006.08.04 0 0 9570

Nálad már szerepel a Loch Ness partján fekvő Urquhart Castle, így hát e várrommal folytatom. Mi tagadás keveset tudok erről a XIII. században épült erősségről, melyet több család is birtokolt , szerepelt az angolokkal folytatott harcokban. A várat az úgynevezett jakobita mozgalom leverése után 1692-ben robbantották fel ( a Stuart trónkövetelő támogatást élvezett Skóciában, ezért a győztesek itt is némi várrobbantásokat végeztek).

 

Déja vu érzéssel tekintettünk ezért a romra, melynek alaprajza jól felismerhető , falai is több helyen magasan állnak. Sokan keresik fel, szerepel a Historic Scotland Explore nevű kezdeményezésben is, melynek lényege, hogy előre  befizetett összeg fejében bérletet válthat az ember összesen 75 skóciai kastélyba, katedrálisra, sőt whisky-üzembe is. Nagyon okos megoldás, látható, hogy szívükön viselik az idegenforgalmat és szeretnék, hogy az emberek megismerjék a múlt emlékeit.

 

De akkor néhány kép:Urquhart Castle, mögötte a Loch NessA várárok É felőlA híd és a kapu

 

 

Az öregtoronyKilátás az öregtoronyból a vár Ny részéreAz öregtoronyból a vár K részeA vár É része az öregtoronnyal

 

Arra nem jöttem rá, hogy az Urquhart klán vajon ténylegesen birtokolta-e a várat, és ha igen, mikor, meddig. A név persze ismerős, hiszen aki látta A híd túl messze van című filmet, vagy olvasott az arnhemi - kudarcot vallott  - szövetséges ejtőernyős-hadműveletről, tudja, hogy e klán tagja, Roy" Urquhart tábornok vezette az arnhemi hidat támadó 1. brit ejtőernyős-hadosztályt

Előzmény: Lothiriel (9565)
Reventlow Creative Commons License 2006.08.04 0 0 9569

Vidd rá lécci a kurzort a képekre és kis idő múlva ott a felirat.

 

Amúgy összekapcsolható az általam adott beszámolóval. Amit folytatni szándékozom még.

Előzmény: branyiszko (9567)
courage the dog Creative Commons License 2006.08.04 0 0 9568
Hat sirlamas allapotban van:((( Mennyire elhanyagolt.
Előzmény: Törölt nick (9552)
branyiszko Creative Commons License 2006.08.04 0 0 9567
Nevet+rövidke leírást adhatnál, hogy más is bele tudja magát élni élményeidbe.

üdv
Előzmény: Lothiriel (9566)
Lothiriel Creative Commons License 2006.08.04 0 0 9566
Dunvegan Castle
Edinburgh Castle
London, Jewel Tower
Előzmény: Lothiriel (9565)
Lothiriel Creative Commons License 2006.08.04 0 0 9565
Akkor rakok fel néhányat én is.
Stirling: Mars Wark
Urquhart Castle a Loch Ness partján
Előzmény: Reventlow (9536)
branyiszko Creative Commons License 2006.08.04 0 0 9564
Jó hírek Liptóújvárról:
Ejrópai júniós támogatás mellett zajlik a kastély épület északi szárnyának felújítása.
Két kép összehasonlításul.



A kastély keleti oldala -ahol a bejárat is található- "akár ausztriában is lehetne" módon néz ki.
Étterem-hotel funkciója van, pl. exkluziv esküvőkre használják.
Az óvár felújítása még várat magára, bár romeltakarítási munkák már tapasztalhatóak.

Látott már valaki uniós táblát magyar vár előtt?

üdv

tomatas Creative Commons License 2006.08.04 0 0 9563
Mtv1
15:00 Város a vár alatt
Magyar dokumentumfilm
4/1. rész (2006.)

Annak aki ráér. :)
HEV Creative Commons License 2006.08.04 0 0 9562

Wallace emlékmű :

 

 

Előzmény: Reventlow (9556)
tomatas Creative Commons License 2006.08.04 0 0 9561

Gratulálok! :)

Nagyon szép séta volt és bár én nem vagyok "verem a mellem magyar", már ha érted, hogy mire gondolok, mégis összeszorult a szívem. A séta után jó volt a lelkemnek leülni és csak úgy bámulni bele a nagyvilágba. :)

Előzmény: gyöngyvirág (9559)
tomatas Creative Commons License 2006.08.04 0 0 9560
Mit nem adnék most egy ilyen pillanatért...
Előzmény: Reventlow (9557)
gyöngyvirág Creative Commons License 2006.08.04 0 0 9559
Látom, már kaptál választ. Valamikor gyerekkoromban voltunk a Várhegyen, akkor is csalános és sűrűn benőtt volt, így nem járkáltunk arra. A Szár-hegyen többször voltunk, tavaly jártunk a Magyar Kálvárián. Családi vonatkozása: nagymamám testvére, Szepessy Bódog volt a kezdeményezője a stációk felállításának.
kalvaria1

kalvaria2
Előzmény: tomatas (9508)
Reventlow Creative Commons License 2006.08.04 0 0 9558

Azért van Skóciában is majdnem földig rombolt kastély. Az alant bemutatott két képet Skye sziget északi csücskén készítettem. Ennyi volt a rom összesen. Duntulm CastleDuntulm Castle, a tenger

 

Jó éjt mindenkinek!

Előzmény: Nagyon Várbarát (9554)
Reventlow Creative Commons License 2006.08.03 0 0 9557
Teljesen egyetértek. Volt, hogy amíg a többiek egy vízesést fényképeztek, én az út másik oldalán leültem a földre és csak bámultam a tájat.
Előzmény: tomatas (9551)
Reventlow Creative Commons License 2006.08.03 0 0 9556

Voltunk Stirlingben is, ahol a várat tekintettük meg. Tervben volt a híd és a Wallace emlékmű meglátogatása is, azonban úgy elnézelődtünk a várban, hogy már nem maradt idő. Átfogó képet sem csináltam, szóval kis kapkodás. Néhány kép a skót történelemben oly fontos szerepet játszó várról, - a fentiek miatt - a teljesség igénye nélkül:

Kilátás a híres hídra mögötte a Wallace MemorialForework a belső vár kapujaNether Bailey - alsóvár a keleti részenVárfal a Nether Baileyről
Előzmény: Nagyon Várbarát (9554)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!