Keresés

Részletes keresés

GPS Creative Commons License 2013.10.14 0 0 2466

 

Látni lát bármit - csak írni nem fog rá.

 

Próbálj meg felvenni valamit - vagy elég csak Pause gombot lenyomjad - és máris reklamálni fog, hogy nem kóser neki a formatálásod - és felajánlja, hogy "Akkor majd ő".

 

Bár lehet, hogy az a TV veszi a normál formatálást is? - Ki tudja?

 

Egy biztos: a D,E F -ek tuti nem veszik - vagyis mindenképp csak a saját maguk álltal formázott eszközre írnak - másra nem.

.

Előzmény: trobi28 (2464)
Doky586 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 2465

Már megbocsáss, de az iszonyú lassú...

Leteszteltem a legolcsóbb öreg Maxell pendriveomal (USB2.0) és 28Mb/s jött ki...

Előzmény: GPS (2463)
trobi28 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 2464

Nekem egy UE46EH5300W tipusú van de akármilyen pendrivot dugok rá nem ajánlja fe a formázást,viszont látja mert ami rajta van azt lejátsza.Mit csinálok rosszul?

GPS Creative Commons License 2013.10.14 0 0 2463

 

Na, megnéztem pontosan: hát ezt írja ki nálam a képernyőn, amikor visszadob egy pen-t:

 

Ajánlottak:  Írás 4,3 Mb/s / Olvasás: 2,6 Mb/s

 

Háát, ezek azért teljesíthető kívánalmak 2013-ban ,nem igaz :-)))))

.

Előzmény: nicko (2462)
nicko Creative Commons License 2013.10.14 0 0 2462

a progi amit linkeltél jól ismerem csak SSD-hez használom, de majd megnézem a pent is vele.

és mint írtam nekem D6500 van neked F6400...hardveresen (ami az USB 2-t illeti)nincs különbség viszont szoftveresen bőven lehetnek eltérések. ezért az F széria esetében újra kell az ilyen dolgokat venni melyik pent fogadja el melyiket nem.

Előzmény: GPS (2461)
GPS Creative Commons License 2013.10.14 0 0 2461

 

Te, nekem kevesebbt írt ki, mint 10.

 

Bedugtam egy kutyaütő pendrive-ot, kérte a formázást, engedtem neki - és elkezdte a tesztet.

 

Vagy 2 percig kínozta - aztán kiírta, hogy "Lassú" és hogy ide (kár hogy nem jegyeztem fel) de mint ha 2 mega olvasást és tán 4 mega írást kért volna. Mert kiírta nekem a minimumot is, ami kellene neki.

 

De semmiképp nem 10-et, vagy ekörülit.

.

Előzmény: nicko (2460)
nicko Creative Commons License 2013.10.14 0 0 2460

Mindegyiket visszadobja neki, hogy "Lassú" - pedig a barátom szakmabeli, IT-s - neki aztán tuti nem kutyaütő pendrive-jai vannak. És mégis.

 

a 10mbit/sec értéket gyári adatlap alapján kell tudnia! a különböző webshopok leírásaira nem szabad adni.

 

Nem vagyok IT-s csak kiválasztottam a nagyon kevés konkrétan 1 tapasztalat alapján, (USB háttértár csatlakoztatása)hogy 10mbit/sec írást tudjon a pen és vettem akkor a legjobb ár/érték arányú 8GB-os Kingston DT400-at. Más is vett és neki is jó. De ez a D6500-ra értendő ami 2011-es modell.

Tavaly tavaszig sokan vettek sok féle pent D szériához és általánosságban igaz is lett nem ment át a tv teszten a 10 allattiak. Bár lényegében nagy változás nem történt a tv USB portját illetően azóta, csak a pendrivoknál az USB 3 miatt lehet válogatósabb a márkák között. USB3-as pen viszont mind többet tud mint 10mbit/sec írásban.

 

 

Előzmény: GPS (2459)
GPS Creative Commons License 2013.10.14 0 0 2459

 

"a lényeg az írás része USB 2-es pen esetében 10mbit/sec legyen"

 

Ez egy érdekes dolog, mert a barátom a D6500 -asával SEMMILYEN pendrive-ot nem tud használni.

Mindegyiket visszadobja neki, hogy "Lassú" - pedig a barátom szakmabeli, IT-s - neki aztán tuti nem kutyaütő pendrive-jai vannak. És mégis.

 

Erre fel én brahiból  bedöftem a 4 Gigás, 3 éve vett Kingstonomat  (amelyik mérés szerint tud vagy max. 4 mbit-et írásban) - és csont nélkül vette.

 

Egyébként innen vettem a mérőt - azt írják róla mindenhol, hogy igen pontos és stabil - már valamiféle referencia lett a pendrive.minősítésekben. Nálam is prímán műxik:  http://crystalmark.info/software/index-e.html

Innen  Crystal Diskmark 3.0.2 est installáltam és gond nélkül mér - jóllehet egy gyors infóhoz elég csak az első tesztet kérni.

 

 

MÁS: Továbbra is idegesít, hogy a TV stand-by ba tétele után, újra bekapcsoláskor sokszor nem látja a vinyót (a saját maga által formázott particióját) - csak miután kihúztam és újra visszadugtam. Akkor egy szemvillanás alatt veszi.

 

A tegnap azt üzente (amikor timeshiftet kértem) hogy nincs megfelelően formázva az eszköz, formázza-e? Megdühödtem azt mondtam Igen.

 

Erre azt látom, hogy a 2 NTFS particiót látja (ezelből akarta volna formatálni valamelyiket) - de a saját 100 Gigáját már nem látta, mint ha nem is lett volna a lemezen.

 

Kihúztam, visszadugtam a vinyót - és mindjárt heppiség lett. De ez nem kóser így.

.

Előzmény: nicko (2458)
nicko Creative Commons License 2013.10.13 0 0 2458

olvass vissza sokszor írtam már. Kingston biztos befutó nekem a DT400 van 8GB-os.

a lényeg az írás része USB 2-es pen esetében 10mbit/sec legyen az írási sebessége az alattiakat nem fogadja el a tévé.

mostanában meg ugye már szinte csak USB3 van azoknál több a sebesség viszont többel lehet problémája mert a tv-be csak USB2 van (kompatibilitási gondokra gondolok)

 

viszont aki rendszeresen vesz fel tv-ből valamilyen 500-1000GB-os külső HDD-t használjon inkább.

legtutitibb az 500GB-os sata II fajták.

max. 2TB-ost fogad el a tv!

Előzmény: trobi28 (2453)
nicko Creative Commons License 2013.10.13 0 0 2457

nincs. egyszerüen ne használd mintha nem lenne smart funkció :)

 

vagy eleve ilyen gané, hogy csak a tőlük vett kamerával lehet skypeolni?

 

igen csak samsung kamerát fogad el..nézd a dolgok másiik oldalát neked már bármilyen bill jó netezni nekem még 45K-s samsung bill csak :p

Előzmény: GPS (2452)
Doky586 Creative Commons License 2013.10.13 0 0 2456

Itt inkább a számítógéppel van gond. Felismerte a PC hogy rádugtál egy hdmi monitort? lehet hogy ujraindításkor figyeli csak, esetleg biosban/driverben engedélyezni kell..

Előzmény: szatlo86 (2454)
Qkorica Creative Commons License 2013.10.13 0 0 2455

Az valószinüleg a hétfő lesz a technika mai állása szerint.......

Előzmény: énistm (2447)
szatlo86 Creative Commons License 2013.10.13 0 0 2454

Sziasztok

segitseget vagy tanacsot szeretnek kerni, egy samsung f5000-est szeretnek monitornak hasznalni es osszekotottem a szamitogepemmel hdmi kabellel de a tv azt irja nincs jel, ezutan olvastam hogy a bemenet cimkejet meg kell valtoztatni pc-re , ezt meg is tettem de tovabbra sincs jel, ezutan egy angol oldalon talaltam, hogy nem mindem esetben kompatibilis a szamitogeppel ha hdmi kabelt hasznalok es vagy masik fajta kabelre vagy atalakitora van szuksegem de nem irta milyenre gondolom hdmi-dvi vagy kompozit atalakito de nem talalok semmit errol. esetleg van valakinek otlete vagy tapasztalata ezzel kapcsolatban?

trobi28 Creative Commons License 2013.10.13 0 0 2453

Megoldodott dolog,be volt kapcsolva az Aninet+ funkció de az 5.1-em nem támogatja,ez keverte meg :)

Más:Milyen sebességü pendrive jó a tv-nek?

Esetleg konkrét márka 8 gbosba ami tuti jó?

Mert akkor olyant vennék.

Előzmény: Inhouse (2431)
GPS Creative Commons License 2013.10.13 0 0 2452

 

Ok, kössz. De arra nincs tipped, hogy azt az egész közösségi szart hogy lehet kitorolni?

 

Vagyis amikor bemegyek a S-Hubba, akkor az már be se forduljon nekem? Mert (nekem legalábbis) NEM KELL!

 

Megjegyzem nálam a Skype-ban sem lehet beírni egy betű üzenetet sem.Csak a video-üzenetet kínálja fel.

 

Valamit rosszul csinálok ? - vagy eleve ilyen gané, hogy csak a tőlük vett kamerával lehet skypeolni?

.

Előzmény: nicko (2451)
nicko Creative Commons License 2013.10.13 0 0 2451

Apropó: hogy lehet ezt a sok, nem kért szemetet kitörölni a Smart-Hubból?

 

 

leírom nálam hogy lehet (gondolom a 2 évvel később kiadott tévében nem tértek el ettől)

 

smartba belépsz - távkapcs C gomb (sárga) Szerk.mod - kijelölöd a törölni kivánt "szemetet" - navigálós nyillal le, kikeresed a Törlést és enter.

 

telepített "szemétnél" bekell lépni a smart hubba jobbra felül és azon belül a telepített appok a saját fiókban és onnan törlöd.

 

egyébként ezt én nem a guidból tudom ám :DD magamtól jöttem rá amíg a minden csoda 3 napig tart, effekt volt. :)

Előzmény: GPS (2450)
GPS Creative Commons License 2013.10.13 0 0 2450

 

Pedig mennyi sok használható és nélkülözhetetlen smart-tartalom van - főleg a magyarországi juzernek.

 

Én részemről 3 darabot találtam - amelyik közül az egyik (a port.hu) nem működik.

 

Én azt élvezem, amikor a TV adatlapján fel vannak sorolva az elérhető Smart-tartalmak (közösségi-fitnes-kids ilyesmik) - és ezeket mind külön sorba írják, hogy teljen az adatlap a sok szenzációs feature-el.

 

Ráadásul a magyarországi adatlapokon az amerikai tartalmakat - juhhééé - máris érdemes a magyarnak már csak ezért is elrohanni a boltba, ezt a TV-t venni.

 

Legalábbis azt sugalják, mint ha ezek  (külön-külön) mind a TV érdemei lennének - mint ha egy smart-képes TV-nek nem lenne mindegy, hogy pont milyen app-okat raknak rá.

 

Fogom nekik javasolni, hogy ezentúl a TV adatlapjába ne csak a smart-tartalmakat írják be, hanem a fogható csatornákat is.

 

Mekkora egy szép nagy, feature-ekkel teli adatlap lenne. Pl. így:

 

M1 HD - elérhető

M2 HD - elérhető

RTL-Klub - elérhető

TV2 HD - elérhető
SuperTV2 HD - elérhető

 

- stb. stb.

 

Igaz, milyen gazdag felszereltségű lenne ettől a TV? Legalábbis papíron?

 

Apropó: hogy lehet ezt a sok, nem kért szemetet kitörölni a Smart-Hubból?

..

Előzmény: nicko (2449)
nicko Creative Commons License 2013.10.13 0 0 2449

negyedévente szoktak smart-ban karbantartani ami annyit jelent 1-2 napig nem lesz elérhető ergó a smartot nem tudod használni.

Előzmény: énistm (2447)
8auJANI Creative Commons License 2013.10.13 0 0 2448

Szia!

Nekem is jön az üzi. Azt irják 15-én szerver karbantartás miatt nem üzemel a szerver.

Előzmény: énistm (2447)
énistm Creative Commons License 2013.10.13 0 0 2447

Jó reggelt.Két napja a következőt tapasztalom az 5300-as tévémen.Bekapcsolás után nem sokkal fentről lejön egy szöveg,számomra ismeretlen karakter készlettel,talán görög,és valamit jelez,ami majd október 15-én lesz.És kirak egy részletek és egy ok. gombot.Nem sokáig van fent,igazából ma reggel tudtam egyáltalán a dátumot is kisilabizálni.Rányomtam a részletekre,ezután nem reagált semmire a tévé,csak hang maradt és fekete kép.Ki kellett húznom a tápot,csak úgy tudtam újra indítani..Látott már valaki ilyent,esetleg ötlet,esetleg ez valami vírus?Van egyáltalán vírnyákírtó tévékre?

Köszi a válaszokat előre is..

Qkorica Creative Commons License 2013.10.12 0 0 2446
Előzmény: poloki (2445)
poloki Creative Commons License 2013.10.12 0 0 2445

favorit csatornákat szeretném beállitani UE40ES6100W tv-m en, de nem boldogulok vele. Valaki segitene, esetlek 1 leirás valahol?

Köszönöm 

Inhouse Creative Commons License 2013.10.09 0 0 2444

Az, hogy a csatlakozó hátul van gáz, az, hogy lekapcsolja a belső hangszórót megszokott, minden más készüléknél (nem csak TV) így van. Ha elöl lenne nem lehetne ebbe belekötni.

A rádiónál való kép kikapcs hiánya egy újabb dolog ami valós fogyatékosság, igen ez is gáz, szép lassan majd megtalálod a többit is, vannak még... ;)

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: GPS (2441)
geejan Creative Commons License 2013.10.08 0 0 2443

Üdv!

Bocs hogy most írok,de dolgoztam.

A tv saját hangszóróját használom és blu-ray filmeknél vettem észre azt hiszem mkv formátum.

Előzmény: GPS (2439)
nicko Creative Commons License 2013.10.08 0 0 2442

Van rajta ugye a képkikapcsoló funkció. Ez derék, nem?

Csakhogy ez nem működik, ha rádiót hallgatna az ember.

 

Remek, mi?

 

úgy érted Tools - Energiagazdálkodás és kép kikapcs funkció nem működik?

Előzmény: GPS (2441)
GPS Creative Commons License 2013.10.08 0 0 2441

 

Nekem az a problémám a fűlhallgató-dologgal, hogy ahhoz, hogy hangja legyen a TV-nek - FIZIKAILAG ki kell rángatni a fülhallgató dugót hátulról. Különben almás hang.

 

Én ezt úgy képzeltem volna el, hogy egyszer és mindenkorra bedugom hátra a fülest (vagy a drótnélküli fülhallgató adóját) - és majd szoftból (a fotelből) döntöm el, hogy most pont fülesezni akarok-e - avagy normál hanggal használni-e?

 

Mert most ez így nem megy - ha kell a füles, hátra ell vetődni zseblámpával, megtalálni a lukat, bedugni, visszaülni, stb.

De ha netán elflejteném kihúzgálni utána - másnap csak nagyot néz aki majd bekapcsolja - mert hang nem lesz, amig ki nem húz hátulról.

 

De van ennél egy még nagyobb marhaság is:

 

Van rajta ugye a képkikapcsoló funkció. Ez derék, nem?

Csakhogy ez nem működik, ha rádiót hallgatna az ember.

 

Remek, mi?

.

Előzmény: Inhouse (2440)
Inhouse Creative Commons License 2013.10.08 0 0 2440

Azért az valahol logikus, hogyha fejhallgatót használsz, nem kell a TV hangszórójának szólnia. Rajtad a füles, onnan hallgatod, jön egy jó zene, elkezded hangosítani, ha nem lenne némítva, észre sem veszed és már kapcsolják le a kismegszakítód a szomszédok... :)

Az más kérdés, hogy zavar sokakat, hogy nincs analóg audio kimenet ezen kívül...dehát digitális világ van, XXI. század, 2013, tessék ennek megfelelő erősítőt használni, amin van optikai bemenet!

Ami viszont tény, hogy idióta dolog egy ilyen kimenetet a laposTV hátára tenni, ez gyakorlatilag megmagyarázhatatlan marhaság a csili vili technika mellett.

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: GPS (2432)
GPS Creative Commons License 2013.10.07 0 0 2439

 

Nekem is pont 32F6400-am van. Nem tapasztaltam azt, amit leírtál.

 

De van egy fontos dolog, amit nem írtál: saját hangszórón jelentkezik-e a dolog.... avagy külső erősítőre vezetted ki a hangot?

 

Mert nem mindegy.

.

Előzmény: geejan (2436)
nicko Creative Commons License 2013.10.07 0 0 2438

nem mindenkinek ilyen és nem lehet állítani rajta.

valszeg a forrás amit nézel az hibádzik vagy valamilyen újabb fajta kodecet használ amit a tévé nem szeret.

milyen tipusú fájlt nézel?

Előzmény: geejan (2436)
geejan Creative Commons License 2013.10.07 0 0 2437

.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!