Keresés

Részletes keresés

Bombyna Creative Commons License 2011.11.27 0 0 3062

A leveles bulira szerintem az a trükk hogy meg kell várni amég minden levél leesik és akkor kezded el csak összeszedni.

Előzmény: zekkkk (3058)
picidio Creative Commons License 2011.11.27 0 0 3061

Világos, ha kerékcserére kerülne nálam sor, a nyomatékkulcson már nem spórolok. :-) Régen még műtét előtt én is cserélgettem, de mostanság pihen a vas a ház előtt, így már nem tartottam fontosnak a téli gumira való beruházást...

Előzmény: landsmann (3060)
landsmann Creative Commons License 2011.11.27 0 0 3060

Hosszúszárú kulccsal nincs baj, lazítani és meghúzni erőlködés nélkül lehet. Viszont meghúzáskor akár meg is lehet tépni az egészet, ezért jó ha van nyomatékkulcs és a gyári előírt nyomatékkal tudjuk meghúzni. Hosszú erőkarral könnyen lehet mozgatni a csavart, de így nem érzékeljük mennyire is van megtépve. Ha túlhúzzuk, esetleg egy defektnél a gyári kulccsal nem tudjuk levenni a kerékanya csavarokat. Ha meg nem húzzuk meg eléggé, az még rosszabb következményekkel járhat. Ezért jó a nyoamtékkulcs. Erőlködés nélkül pontosan egyforma erővel húzzuk meg mindegyik csavart. Nem erőltetjük meg magunkat és nem lesz napokig kellemetlen érzés és nem kell parázni, hogy jaj, történt valami. 

Előzmény: picidio (3059)
picidio Creative Commons License 2011.11.27 0 0 3059

landsmann a Te kerékcseréd eszembe jutott nekem is...hát asszem azzal én is megeröltetném magam, lenne baj utána...nincs mese észnél kell lenni, még ha a szürke hétköznapokban el is felejtjük, hogy műtéten estünk át...

Előzmény: landsmann (3055)
zekkkk Creative Commons License 2011.11.26 0 0 3058

Mivel nekem még csak 3 hónap hónap telt el a műtét óta, azért még próbálok vigyázni, odafigyelni dolgokra, ami nem mindig sikerül sajnos. A héten kivittem a ketteslétrát hogy leverjem még a fáról a maradék leveleket, mert unom már hogy állandóan takarítani kell alatta. Gondoltam hogy megsiettetem a dolgokat, felmásztam a létrára és egy hosszú léccel elkezdtem csapkodni, persze a legfelső ágakat már csak úgy értem el hogy eléggé nyújtózkodnom kellett és persze egyensúlyozni is:-) A nagy sikerélmény hevében nem is gondoltam a műtött részre,addig, amíg bele nem nyilalt egy éleset... Abban a pillanatban hagytam az egészet a fenébe, de már mindegy volt. Este a fürdésnél tapogattam, nyomogattam, de semmi elváltozást nem vettem észre, pedig tompa fájdalmat éreztem. Másnap délelőtt nem is a műtött résznél, hanem jóval fölötti részre sugárzott ki a fájdalom, hol erősebben, hol gyengébben. Így ment két napig, mára már mintha misem történt volna, nem érzem igazán. Úgyhogy tud meglepetéseket okozni, az biztos...

Előzmény: picidio (3054)
landsmann Creative Commons License 2011.11.26 0 0 3057

Igen, kattan egyet a beállított értéknél. Jó hosszú nyele van, így nem kell nagy erőt kifejteni. Nagyon könnyű vele dolgozni. Olyan 9-10000 Ft körül lehet kapni. 28-210 Nm-ig állítható.

Előzmény: Bombyna (3056)
Bombyna Creative Commons License 2011.11.26 0 0 3056

Mennyi volt a nyomatékkulcs?Reccsen 1et mikor a beálitottra húzod és megugrik?

Előzmény: landsmann (3055)
landsmann Creative Commons License 2011.11.26 0 0 3055

Nyugi, ez termézetes. Nekem is volt ilyen. Sőt, műtét után 6 évvel is ha megerőltetem magam, persze ehhez nem 10-15 kg-t kell emelgetni, cipelni. Mint írtam korábban, tipikus eset például az autón a kerékcsere. (főleg nem a legjobb célszerszámmal) Tavaly mire a 4 kereket leszereltem, illetve felszereltem a télieket, pár órával később bizony én is éreztem. Nem azt mondom, hogy fájt, hanem inkább csak éreztem, esetleg egy-egy rosszabb mozdulatnál volt kisebb belenyilallás. De ez néhény nap után elmúlt. Megfelelő célszerszámmal ez a probléma nem jön elő. Például most az idén. :) Ehhez persze az kell, hogy ne a gyári kerékanya kulccsal szerencsétlenkedjen az ember.

Előzmény: picidio (3054)
picidio Creative Commons License 2011.11.26 0 0 3054

Sziasztok!

 

Régen írtam már, nincs is különösebb gond, viszont van egy-két észrevételem, gondoltam megosztom Veletek.

Pár hónappal ezelőtt sietve rohantunk be egy hiper-be mikrohullámú sütőt vettünk ajándékba egy rokonnak..a kapkodás miatt nem vittünk kocsit, így hamar lemartam a polcról nagy örömmel a megvenni szándékozott darabot, majd cipeltem a pénztárig, onnan az autóig..Ez kb. 10kiló, mondom bőven nem szabad hogy gond legyen, ettől függetlenül később pici fájdalmaim mégis voltak...

 

Minap 200-as falszeg megvételére kértek meg, hasonlóan kihagytam a kocsi igénybe vételét egy másik áruházba - ez az állandó rohanás :D - mondom elég lesz nekem a kis kosár is...persze 300db 200-as falszeg nem is olyan kevés...és súlyra sem...megvettem ami polcon volt, ez 15kg volt összesen, gondoltam magamban 15kiló az még mindig belefér...majd mivel bontottak voltak a dobozok, és a kasszánál súly mérést nem tudtak eszközölni, így kénytelen voltam visszasétálni az üzlet hátsó végébe fizetés előtt, hogy leméressem a szögeket (mert mindhárom doboz bontott volt)...a lényeg a lényeg, később szintén voltak kis fájásaim, szúrt a műtött részen.

 

Nem tudom, Ti nem tapasztaltatok ilyet? Hogy effektíve 10-15kilónyi súly is okozhat bennünk - sérvvel műtöttekbe - kárt, ha azt nem csupán rosszul emeljük, hanem huzamos ideig cűgöljük?? Miután ez volt nálam a második eset, így én tanultam a dologból...utóbbi eset után másnap is egész nap éreztem, hogy műtve voltam, ellenben máskor sosem érzek semmit...volt is para, köhögtem, tapogattam, de asszem nincs gond...(mára ismét el is feljtettem, hogy műtöttek) Természetesen a második esetre rátett egy lapáttal az is, hogy a torkom is oda volt, sokat köhögtem, hapciztam, olyan belevalót, falrengetőt :D hát majdhogynem minden egyes ilyen után nyúltam a varrásomhoz, vajon most szakadtam-e szét :-(

tristen Creative Commons License 2011.11.25 0 0 3053

Kedves Zekkkk!

 

Mélyen eltaláltak hozzám intézett szavaid. Most jegelem a találatot. :))))))))))

 

Amúgy mindenben igazad van!

 

üdv.

Előzmény: zekkkk (3052)
zekkkk Creative Commons License 2011.11.25 0 0 3052

Óóóó. kedvesTristen, iszom szavaid:-)) Persze, válaszoltam Neki, sőt másoknak is, aki megkeres privátban. Azért reagálnék az előző hozzászólásodra, miszerint nem nagyon vannak a fórumon miniplasztikás műtöttek. Szerintem meg igenis vannak, vagyis inkább már nem aktívak. Amikor nekiestem a sérves dolgok utánajárásának, itt, ezen a fórumon találtam még embereket, akik hasonlóan léptek mint én. Hogy jobban fényezzem a dolgokat, nagyott lökött rajtam, hogy rátaláltam erre a topikra, és hidd el sokkal többet ér egy ilyen fórum, mint akármelyik csillivilli (csilli-villi), reális infókat mélyen elhallgató eü-s honlap.

Előzmény: tristen (3051)
tristen Creative Commons License 2011.11.25 0 0 3051

Szia Zekkkk!

 

Köszi, hogy felnéztél ide! Meg hát kérünk szépen válaszolj a kérdezőnek, gondolom, e-mailben már megtetted. :))

 

 

üdv.

Előzmény: zekkkk (3050)
zekkkk Creative Commons License 2011.11.24 0 0 3050

Felébredtem a lustálkodásból:-D Az igazat megvallva, amíg friss voltam napont kétszer biztos felnéztem ide, de aztán alábbhagyott a lendület.  2-3 naponként azért még csak benézek, el is van mentve a topik a könyvjelzőkben:-) Benézek persze, hátha hall az ember valami újat, érdekeset.

Előzmény: tristen (3049)
tristen Creative Commons License 2011.11.24 0 0 3049

Szia!

 

Amennyire én tudom a legtöbbünknek itt hagyományos műtétje volt. Így nem sokat tudunk segíteni!

 

De Zekk szokott még ide feljönni, csak most lustálkodik.

 

üdv.

Előzmény: furob11 (3048)
furob11 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 3048

sziasztok, van valakinek bármilyen tapasztalata a miniplasztikásokkal Zekkk-en kivül? köszi

furob11 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 3047

Szia Zekkk!

 

küldtem mailt, kérlek, ha tudsz válaszolj.

köszi

Robi

Előzmény: zekkkk (3016)
Teextinna Creative Commons License 2011.11.22 0 0 3046

Szia!

 

Köszönöm tristen!:)

Nagyon kedves vagy!:-)

Előzmény: tristen (3045)
tristen Creative Commons License 2011.11.21 0 0 3045

Szia!

 

Én pedig Neked kellemes napot kívánok!

 

hali :-)

Előzmény: Teextinna (3044)
Teextinna Creative Commons License 2011.11.20 0 0 3044

Ennek igazán örülök!:)

További kellemes estét kívánok Mindenkinek!:-)))

Előzmény: landsmann (3042)
tristen Creative Commons License 2011.11.20 0 0 3043

Sziasztok!

 

Így van! Boldogok vagyunk, és kész! :))))))))))) Vagy nem? A fene tudja.......

 

hali

Előzmény: landsmann (3042)
landsmann Creative Commons License 2011.11.20 0 0 3042

Mindenki rendbejött és nem panaszkodnak. :)

Előzmény: Teextinna (3041)
Teextinna Creative Commons License 2011.11.20 0 0 3041

Sziasztok!

 

Mostanában kicsit kihalt a fórum.:(

Ne mááááááááááááá!!!

 

 

Teextinna Creative Commons License 2011.11.17 0 0 3040

Szia!

 

Köszönöm szépen tristen!:-)))))

Előzmény: tristen (3039)
tristen Creative Commons License 2011.11.17 0 0 3039

Szia!

 

 

Én pedig csodálatos napot kívánok Neked! :)))

 

üdv.

Előzmény: Teextinna (3038)
Teextinna Creative Commons License 2011.11.16 0 0 3038

Sziasztok!

 

Csodaszép estét és jó egészséget kívánok mindenkinek!:-))

tristen Creative Commons License 2011.11.16 0 0 3037

Szia!

 

Örülök, hogy jól vagy! Ez aztán a jó hír!

 

Jó festegetést.

 

üdv. :)

Előzmény: dalmata13 (3036)
dalmata13 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 3036

Köszönöm érdeklődő kérdésed.Egy kicsit köhécselek még .de minden rendben azon kivül,hogy az egy héttel ezelőtti általános vérvizeletvizsgálat kissé magas vérsüllyedést mutatott ki.ez a szervezetben levő gyulladás jele...volt.Már a fürdöszobám festem,mázolom.

Előzmény: tristen (3035)
tristen Creative Commons License 2011.11.15 0 0 3035

Szia Dalmata13!

 

Meggyógyultál már?

 

üdv.

tristen Creative Commons License 2011.11.06 0 0 3034

Szia!

 

A forró tea és langyos sör természetesen nem jó, de ha kombinálod a sört egy kis házi pálinkával, az már jobb megoldás! :)))))))))

 

Na jó, mielőtt még komolyan vennél, csak vicceltem!

 

Gyors gyógyulást kívánok!

 

üdv.

Előzmény: dalmata13 (3033)
dalmata13 Creative Commons License 2011.11.06 0 0 3033

de fogy:-)meg az igazi is,most van nálam a fuldoklós,köhögős stádium.egyébként próbáltam a forró teát langyos sörrel kiváltani de nem jött be igazán

Előzmény: tristen (3032)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!