Keresés

Részletes keresés

ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 11665

Köszönöm!

Ma hagytam abba a Rheosolont, remélem nem tér visssza a gyulladás. :-/

Az normális, hogy a vádlim hátsó oldalán kevésbé érzek?

Előzmény: Törölt nick (11662)
1323333 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 11664

Ropogók figyelem!:) Tudom nem helyettesíti.az orvosi vizsgalatot,de egy internetes ortopedust megkerdeztema ropogásaimrol.Erre a spontán,ellazult állapotú ropogásra,tehat ami nekem van,hogy főleg szauna,utan fekve ropogok,azt mondta izületi blokk oldódik:).Nem tudom igaz-e,mennyire hihető,csak gondoltam informállak bennetek.

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.19 0 0 11663
És még valami!
Egy orvos a honlapján ír a coxartrózisról, ahol egyik lehetséges okként ír a coxa valgáról. Nagyon meglepödtem, mert van ott egy fénykép, egy nö ül "trónpózban". Ezt javasolják!

Azért lepödtem meg, mert úgy általában az orvosok nincsenek otthon az ászanákban.

És ugye ezt javasoltam neked én is.
Ha beütöd a keresöbe az ászana nevét, képet is felhoz.
Üdv.
Előzmény: ex-petike23 (11661)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.19 0 0 11662
Szia! Én vényre csináltattam évekkel ezelött a Rottenbiller utcában 6.000-ért, gondolom már vényre is drágább . Kemény, nem szeretem. A szomszédom csináltatta a Dob utcában a betétjét, mutatta, valami hihetetlen könnyü. Na akkor kértem el töle az elérhetöségüket.Még nem voltam, mert folyamatosan Széchenyibe jártam, ami idö és kiadás.Tavasszal,kora nyáron szeretnék elmenni Nekem a lábujjaknál süllyedt meg a haránt, arra kellett a betét, a lábujjamat megmütötték (valgus). A lényeg, hogy neked másfajta betét kell. Vidd magaddal azt a papírt, ahol az orvos leírta, hogy mit javasol. Sajnos az árak ilyenek. De én nem vennék ilyen kész terméket, minden láb más. Ezek szerint már ebböl is kiszállt a TB. Nagyon jó! Üdv.
Előzmény: ex-petike23 (11661)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 11661

Szia Brigi !

 

"Coxa valga: én bemennék a Dob utcába érdeklödni mennyiért csinálnak ilyet a lábamra. Itt egyedi készítés van. Talán még cipöt is csinálnak ( ! ? ) Itt a tel.számuk: 06 1/269-6096"

 

Hívtam őket, személyre szabott talpbetétet készítenek, 8800,-Ft/pár.

18 éven aluliaknak fizeti csak a TB.

 

Érdemes máshol is megkérdezni ?

Csináltattál Te is ilyet ?

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (11635)
1323333 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 11660

ja persze az nem is homorítás, hanem púposítás:)

Előzmény: 1323333 (11658)
1323333 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 11659

Szia!

 

Én is szeretnék legalaább 10 percet, csak fokozatosan próbálom, nekem is jól esik, és igen a lábfogó szorít:)

Előzmény: MBman (11654)
1323333 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 11658

nem ha a vállaim előre homorítom, az ágyéki az jó:)

Előzmény: Törölt nick (11653)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.19 0 0 11657
Csak a nyakam miatt nem tudok lefelé lógni. A jógaoktató a fejenállást is úgy csináltatta velem, hogy két szék között a felkaron kellett fejenállnom, "tokásítva" a nyakat. Kicsit így is fájt. Akkoriban úgy lógtam a padon, hogy nem nagyon figyeltem a nyakam állására. Másnap a fájdalomtól pánikszerüen hívogattam a dokikat,hogy ki tud elöbb fogadni. Nyáron az sztk-ás gyógytornász tekergette a fejem, egy óra múlva bemerevedett a nyakam. Szóval a nyak nagyon kényes, föleg, ha már van vele gond. De jó ötlet a Bene féle. Ezt teljesen függöben csináltad? Én nem ropogok a padtól, a bal térdem "születetten" ropog, pedig èn már évek óta használom a padot. Este kipróbáltam, amit írtatok, hogy oldalra mozgatom ki a derekat, de úgy sem ropog. Én is bármeddig tudnék lógni, csak a nyakam nem bírja a függöt. De lehet, tokásítva silerül fájdalom nélkül. Láttam u.nevezett munkaállomásokat. Szinte fekszik az ember. Nagyon jó, de gondolom marha drága. A billentyüzet az ölben volt.
Előzmény: zlota (11656)
zlota Creative Commons License 2015.02.19 0 0 11656

Nekem a nyakamra is jól esik, úgy, hogy kétoldalt megfogom a fejemet és lefelé nyújtom.A Bene féle nyaknyújtást csináltam csak lefelé lógva.Sokkal hatékonyabbnak tűnt így fejjel lefelé.

Esetleg próbáld ki, úgy mint a videón, csak lógva!

Nekem azért kellett, mert a sok fekvéskor a nyakammal feltámasztva tudtam csak dolgozni és már kezdett fájni.Azóta munkához állványt csináltattam és legalább a nyakamat tudom így kímélni.

 

Persze most meg a karom fáj a felfelé írás miatt...

Előzmény: Törölt nick (11644)
zlota Creative Commons License 2015.02.19 0 0 11655

Én tavaly nyár óta csinálom és nekem pár hónap kellett mire megszólalt a gerincem.A helyedbe vigyáznék.

Már én is tudok lógni ha akarok bármennyit és bármilyen fokban.Most óvatosabb vagyok.

Bár lehet abban valami, hogy esetleg vannak akinek lazábbak az izületei és jobban kinyúlik a szalag, van akinek meg nem.   Na de ki tudja ezt előre megmondani?

Előzmény: MBman (11654)
MBman Creative Commons License 2015.02.18 0 0 11654
Èn teljesen függölegesen nyomom a padon, fejjel lefelé. Kb 1 hónap alatt jutottam el eddig a szintig, és alkalmanként is fokozatosan, kb 3 perc alatt fordulok át. Nekem az ég adta világon semmi negativ hatása nincsen. Órákig is ellógnék rajta, de a lábaim 15-20 percet birnak, mert elszoritja a lábbefogó.
Szerintem amugy lefekvés előtt különösen hatékony, mert jól kinyújt a pad, utánna pedig fekvő állapotban egész éjjel nem terhelödik, igy jobban regenerálódik.
Előzmény: 1323333 (11646)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.18 0 0 11653
Igen, én nyakas vagyok. Ezzel elég nehéz megbikózni.
Melyik homorítás nem esik jól? Az ágyéki?
Előzmény: 1323333 (11652)
1323333 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 11652

Biztos a nyakad miatt...pl.nekem a homoritas nem tesz jot neki hanem csak a hatrahuzas..

Előzmény: Törölt nick (11651)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.18 0 0 11651
Dolgozok a lapockámra, de sajnos eddig eredménytelen.
Mostanában vettem gumiszalagot is, ezzel lehúzásokat csinálok.
Majd meglátjuk!
Előzmény: 1323333 (11650)
1323333 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 11650

Probaltad a fitt labdaval lazítani,ugy hogy letérdelsz,a,labdara rateszed a kezeid,hogy epp elered es elore guritod, törzs egyenes,fejed ket kezed közott lehajolva,ebbol 20-t,utanna jobbra ,es balra guritod a labdaten,ott is 20 en ezt a gxakorlatot kaptam anno a lapockamra.meg azt hogy allasban felemelt kezek,es a problemas oldal csuklojat megfogod a kezeddel es huzod hatra,majd vissza..ezektől mulott el a lapocka bizsergesem,pedig allitolag lehet nekem a hati rwszen egy serv,mr nem volt

Előzmény: Törölt nick (11649)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.18 0 0 11649
Kêne a vállövröl is egy mr, csak nem tudom, hogy abban benne van-e a teljes lapocka.
A reumatológus biztos nem fog elküldeni. Amikor megemlítettem neki, azt mondta: hát biztos van ott egy kis meszesedés.
Nem érdekli!
Előzmény: 1323333 (11648)
1323333 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 11648

vagy neked is van egy blokk, az fájhat ha becsípődik valami. ...meg ugye a lapocka-váll-nyak az összefüggésben van, masszőr nem tud segíteni, csak ne thai-masszőr!!!

Előzmény: Törölt nick (11647)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.18 0 0 11647
Amikor hason fekve megemelem a jobb karom, ilyesztö hangokat hallok a lapockám alól. Olyan mintha a bordáimon megugrana a lapocka. Lehet, hogy a bordák és a lapocka között van valami felrakodás? Nem tudom. Ez csak azért izgat, mert fáj is.
Előzmény: 1323333 (11645)
1323333 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 11646

én is a lábával párhuzamosan lógok.. lehet vissza kellene venni, csak ugya az ágyéki szakaszhoz kell a 60 fok...

Előzmény: Törölt nick (11644)
1323333 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 11645

nekem nem deréknál ropog , lapockával egy vonalban, gerinc mellett, és csak akkor ha előtte el vagyok lazulva.. nem minden nap.nem reggelente, nem minden nyújtásra, főleg a szaunában pattan ki, be volt csípődve egyszer a nyakamnál , és az is ott kipattant, és azóta sem fáj..derekam nem ropog, térdeim, forgom szokot...

Előzmény: zlota (11643)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.18 0 0 11644
Én is pont így. A lábával párhúzamosan, de visszaveszek belöle, soknak tartom. Ormos doki 45 fokot mondott.
Az ö rendelöjében is volt ilyen pad, és mivel mauálterapeuta is, csak ért hozzá. Nen rudom!

Úgy kerültem hozzá, hogy fejjel lefelé lógtam, azt hittem elájulok a fájdalomtól, ami a nyakamat illeti.
Mert ugye a gyártók nyakra is ajánlották akkor. Hát az jó nagy kamu volt. Nagyon nehéz eligazódni
U.akkor Etka anyó garv.csizmában lógott a bordásfalon. 93 évesen ment el.
Szerintem kisebb szögben is elérhetö a nyújtás. Minden esetre nen szeretném a szalagokat kórosan megnyújtani
Előzmény: zlota (11643)
zlota Creative Commons License 2015.02.18 0 0 11643

Hát... Én is fekvőben ropogok.Azt hiszem hasonló lehet mint nekem.

Pl most is fekszem és ha kicsit himbálom/illetve oldalra kinyomom a fekvő vízszintes síkban a derekam akkor ropog sok kicsike. De ezt ha himbálom akkor folyamatosan tudom ismételni.El nem emelem a derekamat a földtől közben.

 

Brigi, te hány fokos dőlésben használod a padot?Én kb a pad lábaival párhuzamosan, ami kb 60 fok lehet.Lehet visszaveszek 5-10 fokot.

Előzmény: 1323333 (11641)
1323333 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 11642

 

 

hát ez alapján szerintem nemkopás, hát akkor fájna mozgásra..nekm meg nyugiban pattan ki...inkább izületi lazaság lehet..vagy hadd legyek optimista feloldódnak a blokkjaim:)

 

 "Fáj, recseg, ropog

Az izületi kopás bármely izületben kialakulhat, de leggyakrabban a főbb teherviselő ízületek, azaz a térdizület, valamint a gerincoszlop kis ízületei érintettek.

A kórkép jellemző tünete a fájdalom, amely kezdetben erős megterhelést követően jelentkezik, és tompa jellegű, ezért a páciensek gyakran nem is kifejezett fájdalomról, inkább fáradtságérzésről számolnak be. Később jelentkezik a tipikus ízületi kopásra jellemző, éles, a mozgás indításakor érzett fájdalom. Ilyenkor a beteg arról számol be, hogy nyugalomban nem érez fájdalmat, azonban az érintett ízület mozgatása - reggeli felkelés, lépcsőn való közlekedés - komoly fájdalommal jár. Később azonban a fokozatos mozgatás után az ízület mintegy bejáratódik, és a fájdalom megszűnik.

A kórkép előrehaladásával azonban már mozgás közben is erős fájdalma van a betegnek, de az érintett ízület pihentetésének hatására megszűnnek a panaszok. A betegség végstádiumában, amikor a porc már teljesen elpusztult, a fájdalom állandósul, és olyan mértékű lehet, hogy a beteget mindennapi tevékenységében is korlátozhatja. A kialakuló fájdalom intenzitása és jellege igen változó lehet, és időnként nem csak az érintet ízületet érinti, hanem a szomszédos területekbe is kisugárzik. A környező izmok feszüléséből eredő fájdalom is ronthatja a tüneteket. 

A fájdalom mellett szintén jellemző tünet az izületek mozgatásra jelentkező ropogása, amelyet orvosi nyelvben krepitációnak neveznek. A fájdalom miatt ugyanis az ízület körüli izmok reflexesen védekező kényszertartást vesznek föl, és a csökkent mozgás miatt hegesedések jönnek létre, ami végül az ízületi mozgás beszűküléséhez vezet. Ezt tovább ronthatja az izületi tok hegesedése és az ízfelszín folyamatos pusztulása.

A porcfelszín leépülése, valamint a csontvégek átalakulása és deformálódása miatt az ízületek fő mozgástengelye és az ízületek alakja megváltozik, a végstádiumban kialakult csontkinövések pedig gyakran tapinthatók az ízületben."

1323333 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 11641

hát az biztso, hogy laza izületekre utal, kopásra nem gondolok, mivel most hirtelen féléve nekiálltam kopni, előtte meg semmi?? Sőt mr se mutat semmit??Én pl. csak fekvő helyzetbe ropogok..Hát passz, dokik a megmondhatói, de ahogy olvasagatok róla, amíg nem fáj nem baj..

Előzmény: Törölt nick (11640)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.18 0 0 11640
Annyit tudok, hogy úgy három évvel ezelött Ormos doki felemelt hangon mondta nekem: ne lógjon csak kis szögben, mert így is lazák az izületei. Megfogadtam a tanácsát.
Előzmény: zlota (11639)
zlota Creative Commons License 2015.02.18 0 0 11639

Nem tudom :(

Eléggé megoszlanak a vélemények!Az egyik doki szerint egyenesen rossz jelre utal.Kopás, elváltozás jele a csigolyáknál.

Saját véleményem, illetve levont konzekvenciám, hogy a

"jó" ropogás:

napi max 1szer pl reggel nyújtózkodáskor

Erőteljes -azaz kintől is hallani

Legtöbbször nem spontán hanem erőteljes pl húzásra jön elő.

 

Ha magától ropog, és sok kicsi az szerintem nem jó jel- persze én is nyugatom magam a többi véleménnyel, mivel nekem is ropog össze-vissza mostanában :(

Előzmény: 1323333 (11638)
1323333 Creative Commons License 2015.02.18 0 1 11638

Az igazsag én a pad előtt is ropogtam,de ugye akkor s vegeztem nyujtast.Napi 3-szor 7 percnel tartok mert nem regota van a padom,masfel hete. De a gerinc bajom előtt en se ropogtam soha. De az en gyogytornaszom az kifejezetten ra szokott kerdezni hogy kiropogtam-e,mert a spontan kijön az a jo..olyan mimtha a cdontkovacs ropogtatna ki....hogy tenyleg igaza-e???

Előzmény: zlota (11637)
zlota Creative Commons License 2015.02.18 0 0 11637

Te mennyit nyújtasz?Nekem is azóta ropog mióta padot használok és spontán történik!

Gyanús, hogy ez a mellékhatása, csak nem vagyok nyugodt... amiatt, hogy esetleg mégis kiderül nem annyira egészséges ez mint mondják.De ne legyen igazam.Nekem is jól esik a nyújtás.

Régen soha nem ropogott a gerincem, azóta viszont igen. Már nem is merek 5 percnél többet lógni rajta.Pedig a kis könyvében is ott a 10-15 perc.Meg pl. a Bene is az mondja minél gyakrabban és minél több időt.

 

Van egy mondás, hogy jóból is megárt a sok.Csak azért erre nem nekünk kellene rájönnünk, hanem a gyártóknak és a "szakembereknek" kellene erre figyelmeztetni - ha jogos az elgondolásom.

 

Előzmény: 1323333 (11632)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.17 0 0 11636
Remélem, helyére kerültek a csontjaid.
Nekem gyerekkorom óta roppangat a bal térdem, de még sosem fájt.
Annyi az ezzel kapcsolatos hipotézis, mint égen a csillag.

Üdv.
Előzmény: 1323333 (11632)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!