Keresés

Részletes keresés

pálmácska Creative Commons License 2006.04.19 0 0 402

Már le is telt a 10 nap? Remélem jól érezted magad. Én most indulok Németo.-ba, onnan holnap reggel Milánóba. A te szavaidból fogunk élni 5 napig, remélem mindent megtalálunk. Kicsit izgulok, legfőképp azért, mert anyukám is és én is csak németül beszélünk, remélem nem fognak minket kiútálni sehonnan. Majd azzal kezdjük, hogy nem vagyunk németek!!!!!!!!!!! Akkor most forogni kell azon a bikán?

Előzmény: Mrs Fred Weasley (401)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.04.18 0 0 401

DE!!! :DD

És ennél több lényege nem nagyon van, állítólag teljesül a kívánságod, ha megpördülsz rajta.

Vagy nem, de legalább szórakoztál egy jót! :DDD

 

 

OFF

Na, visszajöttem! :DD

Előzmény: e744 (400)
e744 Creative Commons License 2006.04.17 0 0 400
Mi ennek a bika dolgonak a lényege? Én is rálltam és forogtam, lehet,hogy nem kellett volna??
deriva Creative Commons License 2006.04.13 0 0 399

írtam privit!

Amit a lány ajánlott azt megérdeklődted?

Az árak nagyon változóak, de ha egy normális, viszonylag központban levő szobát akarsz, az is minimun 300-500euro/hó, és ez csak 1 szoba. Ismerek olyat is aki 900-at fizet egy garzonért...

Előzmény: kirko01 (398)
kirko01 Creative Commons License 2006.04.13 0 0 398
köszi a tippet! igazán egy kis apartman  vagy külön szoba lenne jó akár családnál, akár albérletben egyetemistákkal, a pénz számít mert privát fizetem, ezért jo lenne valami olcsóbb megoldás. Egyébként valami irányárat tudsz mondani, mennyiért lehetne egy ilyet találni?
Előzmény: deriva (397)
deriva Creative Commons License 2006.04.13 0 0 397

Nézz szét, itt is hirdetnek, ráadásul magyarok. http://groups.msn.com/milanoimagyarok/general.msnw 

 

Amúgy milyen típusú szállást keresel? Koliban vagy családnál vagy teljesen priviben?

Előzmény: kirko01 (396)
kirko01 Creative Commons License 2006.04.13 0 0 396

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni,  ötletet adni milánói szálláskereséshez? Júl-Aug. -ról (2 hónap) lenne szó, apartman, szoba, érdekelne.

Köszi

Elvisati Creative Commons License 2006.04.08 0 0 395
Köszönöm szépen a tippet:))
Előzmény: Veronica Pinter (377)
Elvisati Creative Commons License 2006.04.08 0 0 394
Köszönöm szépen:))
Előzmény: IV.kercsaj (372)
kiefli Creative Commons License 2006.04.07 0 0 393
bocsi ...
Előzmény: Mrs Fred Weasley (392)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.04.07 0 0 392

Nem umberto, hanem Vittorio Emanuelle, de tényleg nekimegy a Scalanak! :DDD

 

OFF

 

Kedves Mindenki,

a következő 10 napot Bostonban és New Yorkban töltöm, megígérem, hogy gondolok rátok!!

Aki addig Olaszországba utazik, az csináljon sok-sok fényképet, hogy ne legyen olyen honvágyam Milánó után...

 

/Hát ja, remélem, hamarosan ISMÉT az OTTHONomnak mondhatom újra azt a csodavárost! :DDDD/

 

Pussz, mindenkinek, majd egyszercsak jövök! :D

Előzmény: kiefli (391)
kiefli Creative Commons License 2006.04.07 0 0 391

cipők!!!!??? nincs olyan utazás, ahonnan ne térnék egy (esetleg két, stb.) új darabbal haza ...

OFF

Komolyra fordítva a szót: két hét múlva pénteken megyünk Nápolyba sky-jal és hétfőn jövünk vissza. Nagyon jó a menetrend, mert reggel hétkor indul, és hétfő este nyolc óra körül jön vissza, úgyhogy a négy nap tényleg négy nap. Most már biztos, hogy Sorrentoban fogunk lakni és az uram autót is bérelt négy napra (leginkább csomagmegőrző szerepe lesz). Nápolyba mindenképpen körbenézünk, Capri az tuti meg Amalfi, de még nem tudom pontosan. Az elkövetkező két hét a tervezgetésre fog rámenni.

Körút: Egyik évben voltunk úgy nyaralni, hogy először Riminiben laktunk, utána meg Jesoloban, így elég sok helyet be tudtunk járni: Ravenna (az egy csoda), San Marino, Rimini belvárosa is olyan igazi olasz, érdemes egyet sétálni benne, San Leo vára, aztán Velence, Murano. Néha még a tengernél is voltunk... Akkor autóval mentünk nyaralni.

A múlt nyári meg: repülővel Milánó, ott egy nap, másnap autóval La Spezián keresztül (meg szerinem az egyik legszebb autópálya szakaszon keresztül) Pisa felől Toszkána közepe. Montaionéban laktunk kb. 50 km-re Firenzétől. Program: Firenze (2x), Siena, Pisa, Prato, egy kis tenger, utána lementünk Rómába (ott két nap + útközben Tivoli). Szállásaink: Milánó, Montaione egy hétig, utána Róma, úgyhogy mi sem hátizsákoztunk. Közlekedési eszköz: Milánó/Bergamo reptéren bérelt és Rómában leadott autó.

Röviden ennyi, kérdezzetek nyugodtan, ha tudok válaszolok.

ON

Eddig kétszer jártam Milánóban és el vagyok ájulva tőle. Sajnos még a fő bevásárló helyeket nem sikerült feltérképeznem, de a Rinascentében már jártam, meg Galleria Umberto (jól írom?, az ami a Dómtól nekimegy a Scalának) az is egy csudaszép hely. Igaz vásárolgatni nem igazán nekem való, de bambulni isteni hely...

Na most gyorsan befejezem, mert nagyon hosszú lett...

sziasztok

d

Előzmény: pálmácska (390)
pálmácska Creative Commons License 2006.04.06 0 0 390

Sziasztok Mindenki! Erre a körutazásra én is kíváncsi vagyok. Bár nem vagyunk egy hátizsákos család, azért szegény páromat szívesen kárpótolnám valamivel Barc. miatt, mondjuk egy romantikus Itália körutazással.

Egyébként ez a topic viszi a pálmát, én már voltam egy párban, de olyan lényegtelen, semmilyen témákról beszéltek. Itt meg mindenre van valakinek válasza. Remélem, ha megjövünk, én is tudok jó tanácsokkal szolgálni. No a cipők nálam fontos szempont, de biztos van akit érdekel néhány jó vásárlóhely. Persze, csak a látnivalók után.

Előzmény: Veronica Pinter (389)
Veronica Pinter Creative Commons License 2006.04.06 0 0 389
Szia, előre is köszi a beszámolót. Légyszi alaposan nézz körül, és itt bátran leírhatod ha valami nem klappolt. A nagynéném tavaly nyáron volt, ők vonattal utaztak mert MÁV-osok, és a pu környéke alaposan elborzasztotta. De kárpótolta Capri szigete. Ti hogy mentek, szervezett vagy saját , városnézés vagy előnyaralás avagy munka? Légyszi küldj még infót! Szuper ez a topic, annyi mindent be lehet gyűjteni. A Toszkán körutat Firenze, Pisa, Genova , Párma, Cremona, át a túloldalra Ravenna ,Bologna , Velence útvonalra tervezzük. Ott alszunk ahol ránk esteledik, nincs kötött program. Csak kettesben tervezzük mert eddig mindig egy nagy baráti társasággal jártunk nyaralni, de most szép kerek szülinapunk lesz és ez lenne a lepetés. Előbb Nápoly, szerezz minél több benyomást és írd le. Látod Pálmácska elvette a kedvem Barcától, ma még egy kolléganőm is rátett, igazolta az észrevételeit. szia
Előzmény: kiefli (388)
kiefli Creative Commons License 2006.04.06 0 0 388

sziasztok,

két hét múlva megyünk Nápolyba, utána nyilatkozom róla ...

(amúgy múlt nyáron voltunk egy Milánóban induló, Rómában végződő Toszkán körúton, ha azzal kapcsolatban tudok segíteni, kérdezz nyugodtan)

Előzmény: Veronica Pinter (381)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.04.06 0 0 387

Amilyen nyelven neked jól esik! :DD

Valami 10 különböző nyelven láttam.

Másfél éve 10 euró környékén volt az ára.

/magyarul nincs, természetesen:(((((/

Előzmény: pálmácska (386)
pálmácska Creative Commons License 2006.04.06 0 0 386
Oké, veszek, de mindenféle nyelven megíródott? Németül?
Előzmény: darilh1978 (383)
deriva Creative Commons License 2006.04.05 0 0 385
Ezért is nem értettem velük egyet...ezek után pedig pláne nem fogok! :))
Előzmény: pálmácska (374)
darilh1978 Creative Commons License 2006.04.05 0 0 384

OFF

Áhhh, esik ez megint :((

Előzmény: darilh1978 (383)
darilh1978 Creative Commons License 2006.04.05 0 0 383

Elállt az eső! :DD

Az előbb még egy kicsit a nap is sütött! :DD

 

Amúgy, drága topiktársak, ez egy MILANO topik, nem ALL ITALIA /:DDD/, úgyhogy, én Milanon kívül semmiről nem tudok semmit. :(

Kivéve Monteisolat! :DD

 

De Bologna, Napoli...

Max, annyit, hogy 2-2, X :DD :DD

 

De tényleg! :D

 

PÁLMÁCSKA!!

Asszem, ezt már mondtam, de az első dolog, amit Milanoban veszel egy ALL MILAN könyv legyen! Hihetetlenül hasznos, nekem jóformán a Bibliám volt, míg ott éltem.

Minden újságosnál kapható. Asszem.

Előzmény: pálmácska (380)
pálmácska Creative Commons License 2006.04.05 0 0 382
Hát, ha még ez sem veszi el a férjed kedvéd Barcelonától csak szólj, még van pár dolog amit inkább le sem írtam. Egyébként mi is átszálltunk Svájcban. Még Bolognáról mondják, hogy gyönyörű. Talán Fredné erről is kellőképpen informált.
Előzmény: Veronica Pinter (381)
Veronica Pinter Creative Commons License 2006.04.05 0 0 381
Szia Pálmácska, " örömmel" olvastam soraid, egyébként is gázos ez Barca, olyan rohadt drága a repjegy még októberre is. Azt hiszem jegeljük, Fredné ha olvasod, akkor mit szólnál Nápolyhoz? Azt hiszem én végérvényesen beleszerettem Itáliába. Pedig olyan jót kezdtem tervezni Barcelonába, sajna nem találtam ilyen szuper fórumot, de megbízom az ítéletedben. Nekünk Párizsban volt hasonló élményünk de ott a hotelben csak a férjem cigikészletét dézsmálták meg. Itt Milánóban a szobában volt egy széf amit még a portán megkérdezték mikor megérkeztünk ,hogy szeretnénk e igénybe venni. De Rómában is így volt. Most annyira vágyok egy Toszkán körútra, próbálom beadagolni a férjemnek, ha a leveled elmondom neki, nyert ügyem lesz. Még Nápoly izgatja a fantáziám, ha valaki netán volt már, akkor legyen szíves nyilatkozzon!
Előzmény: pálmácska (376)
pálmácska Creative Commons License 2006.04.05 0 0 380

Hát most itt is esik. No de gondolom azért kárpótolja a rengeteg napsütés ezt a néhány nap esőt? Én megbékélnék vele, ha itthon így lenne divatban.

Akkor inkább ott veszek térképet, most a netről leszedett térképeket böngészem, de nem valami alaposak.

Csinálok képeket, csak nekünk nincs scanner (remélem jó írtam), de egy ismerősömnek van, majd megkérem. majd integetek az egyikről nektek.

Előzmény: Mrs Fred Weasley (378)
pálmácska Creative Commons License 2006.04.05 0 0 379

Ezt az infót én is elkaptam, be is megyek valamikor. Hiába, én már hetek óta programokat tervezek, térképpel, metrókkal.

Előzmény: Veronica Pinter (377)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.04.05 0 0 378

Oooooooo, hogyne!!

HÁROM NAPJA FOLYAMATOSAN ESIK!!!!!! :(( :((((((((

 

Utálom, ha egyszer elkezdi, napokig nem hagyja abba! :(

 

Monteisolán biztos süt a nap... :D

Imádom, ugye, csinálsz nekem képeket?:D

 

Térkép-ügyek!

Nekem is van otthon vásárolt Milano térképem, de egyátalán nem tudtam használni, pedig tudok térképet olvasni (anno kicsit tájfutottam).

Érdemesebb Milánóban megvenni, az ottaniak biztosan meg tudják azt is mondani, melyiket érdemes megvenni, és melyiket nem!

Előzmény: pálmácska (376)
Veronica Pinter Creative Commons License 2006.04.05 0 0 377
Szia, tudnék ajánlai egy boltot, én is itt szereztem be a Milánó térképünket. Egyik nagy könyvesboltban sem sikerült kapni, nem is készült szerintük ilyen. Szóval a bolt címe: 1052 Bp. Petőfi S.u.2. tel: 235-03-79  vagy www.parisiudvar.hu 
Előzmény: Elvisati (365)
pálmácska Creative Commons License 2006.04.05 0 0 376
Gyors válasz! Ejha! Persze, Monteisola, naná! Ha te mondod, hogy sok néznivaló, kevés idő, akkor neked elhiszem. Szerintem anyukám úgyis bele fog szeretni Itáliába, tehát a köv. kirándulás akár Toszkána is lehet. Nálatok gondolom 1000 fok.
Előzmény: Mrs Fred Weasley (375)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.04.05 0 0 375

Mindenhova el lehet jutni Milánóból! :DD

Csak nem érdemes! :DDD

Az egy másik kirándulás kereteibe kerüljön bele inkább! :D

Másik nagyváros?

Hát, tudom ajánlani Milánót. De ha nem azt, akkor esetleg elmehetnétek még Milánóba. Vagy, ha oda végképp nem, akkor legyen Milánó!!!

:DD :DDDD

 

Mész Monteisolara is, nem?

Akkor nem sok időd lesz másra, ha Milánóban mindent megnézel, amit ajánlottunk, ajánlottam!

Castello Sforzesco és a Parco Sempione önmagában kitesz egy egész napot!

 

Na, ha nagyváros, akkor Torino, az nincs olyan messze.

:)

Előzmény: pálmácska (374)
pálmácska Creative Commons License 2006.04.05 0 0 374

Kedves Deriva! Hát, nem tudom, valóban Bp. tele van kutyaürülékkel, de nem szeméttel. Szerintem össze sem lehet hasonlítani a kettőt. Bár én nem vagyok oda Bp-ért, ámbár ott éltem 12 évig, azért klasszisokkal tisztább Barcelonánál. Ráadásul az éttermeink tiszták, a pincéreink udvariasak. Ott még én éreztem kellemetlenül, hogy rendelni mertem. Na mindegy, már csak mérges vagyok, várom Milánót, minden reményem bennetek van, illetve az általatok leírtakban.

 

Ildikó, Toscana-ba lehetetséges eljutni Milánóból, vagy egyáltalán érdemes? És még vannak nagyvárosok, ahová emberi időn belül el lehet jutni, és nem kellene kihagyni? Köszi előre is!

Előzmény: deriva (353)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.04.05 0 0 373

Hát, szerintem menj be az első postára, és ha nem rúgnak ki páros lábbal, akkor talán vagy adnak....vagy adnak tanácsot... :DD

Nekem volt egy (kettő) ilyen térképem (természetesen :DDD :DD), de sajna..., ahhhh :(

Előzmény: Elvisati (367)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!