Keresés

Részletes keresés

pulbrich Creative Commons License 2005.07.18 0 0 20
Kösz a bíztatást, majd csendben figyelek erősen. :-)

---péter
Előzmény: ROBIN (19)
ROBIN Creative Commons License 2005.07.17 0 0 19

hát nálunk azt szokták mondani hogy inkább csak figyelj ha nem tudod úgy játszani szóval a hülyeséget ne játszd be :) ha már tudod követni, akkor játssz.

nincs felvételem most kéznél. a rázenében játszom, ez egy 30 éves fúvószenekar.

Előzmény: pulbrich (18)
pulbrich Creative Commons License 2005.07.15 0 0 18
Hát ezaz amitől tartok. Amikor négyen játszunk, akkor is gyakran egy-két hanggal előbb/utóbb fejezem be, mint a többiek... Na majd elválik. Én egyenlőre sokszor azt sem tudom, hogy mire figyeljek, hogy tudjam hol tartunk...

Milyen zenekarokban játszol? Csak klarinéton, vagy máson is? Nincs valahol valami felvételed, amit meg lehet hallgatni?

--péter
Előzmény: ROBIN (17)
ROBIN Creative Commons License 2005.07.15 0 0 17

a zenekarban az a jó, hogy rutint ad, azt mondják az első pár próbán már az is jó ha tudod követni hogy hol tart a zenekar, fontosabb ez, minthogy befújj mindenféle furcsa dolgot amit a többiek már rég túlhaladtak :))

 

én már többmint 10 éve játszom két zenekarban, azt figyeltem meg, hogy már akkor is tudom hol tartunk ha oda se figyelek :)

Előzmény: pulbrich (16)
pulbrich Creative Commons License 2005.07.14 0 0 16
Eddig csak kvartettben játszottam, 4 klari. Szeptembertől fogok a fúvószenekarban játszani. Érdekes lesz, mert elég könnyen elvesztem a fonalat, amikor mindenki "össze-vissza" játszik körülöttem. Remélem bele lehet jönni... Nekem ez teljes mértékben hobbi, amolyan "eddig sose volt rá alkalmam" dolog. Nem tervezem (nem is lenne reális) hogy profi szintre jussak.

--péter
Előzmény: ROBIN (15)
ROBIN Creative Commons License 2005.07.14 0 0 15

mondjuk, félig.

zenekarban játszol? az elég sokat tud dobni a dolgon.

Előzmény: pulbrich (14)
pulbrich Creative Commons License 2005.07.14 0 0 14
Hát erre így nehéz válaszolni... Az alsó két fekvés hangjait ki birom csiholni a csőből (e-c'''), olyan egy-lapos etüdökkel elboldogulok, két kereszt vagy b erejéig. Játszottam néhányszor (falu)közönség előtt Mozart darabokat. Valahogy így. Hetente egyszer járok órára (30 perc), meg amennyit sikerül gyakorlásra szánni, 3-4 x hetente.

Te hivatásos vagy?

--péter
Előzmény: ROBIN (13)
ROBIN Creative Commons License 2005.07.13 0 0 13
és hogy megy? hol tartasz az anyagban?
Előzmény: pulbrich (12)
pulbrich Creative Commons License 2005.07.12 0 0 12
Sziasztok!

Ezennel csatlakoznék a topic-hoz. Péter vagyok, 50 éves, két éve klarinétozok, előtte semmi zenei ismeret, csak ami az iskolából halványan megmaradt. Ma már úgy látom nem reménytelen valami alapszintre eljutni, de nem könnyű, az biztos.

Szóval sziasztok:

---péter
ROBIN Creative Commons License 2005.06.27 0 0 11

a hangszeres zenetanulás egy olyan dolog amit tanár nélkül igen nehéz jól elsajátítani- itt elsősorban a technikára gondolok. nem csak hogy meg tudd fújni, hanem hogy helyesen tartsd stb.

 

elmagyarázni nem lehet, max megmutatni. :)

szerintem menj el egy tanárhoz.

a trombita teljesen más hangszer, a kettő technikája nem függ össze.

 

néhány jótanács:

 

- a hangszert kb. 45 fokban kell tartani, a testhez képest (ha jól emlékszem)

- először üresen kell próbálkozni a megszólaltatással, tehát semmit se fogj le (így egy g hang fog szólni ha összejön), csak hátul tartsd a kis pöckön a hüvelykujjaddal.

- kezdőknek gyengébb náddal érdemes próbálkozni. (a 3-assal többnyire régi motorosok fújnak, tehát mondjuk 1, másfeles megfelel)

- a hangszert a szájban náddal lefele (jól van behelyezve a nád?), az alsó ajakra támasztva tartjuk, felül a metszőfogakkal támasztjuk meg, mivel a hangszer a testtel 45 fokos szöget zár be, így úgy érezhetjük, hogy nagyon lefelé "nyom" a hangszer, de így kell megszokni, a szaxofont fújják egyenesen.

-  a nádat száraz állapotban nehéz jól megszólaltatni, (nyalogatni hehehe kell)

- folyamatosan próbálkozni kell kicsit előrébb- kicsit hátrébb- kevésbé- jobban megszorítva a sípot, ha minedn igaz, előbb utóbb kijön belőle valami normális nang.

 

- ami viszont először nem lesz szép, leginkább a tehénbőgésre emlékeztet, de az is jobb, mint ha belesípol.

 

 

de szeirntem minél előbb menj el tanárhoz, aki a gyakorlatban is megmutatja.

 

Előzmény: hellokocsivigyáztam (10)
hellokocsivigyáztam Creative Commons License 2005.06.26 0 0 10

hahó

 

én már igen régóta szeretnék megtanulni klarinétozni, s a hangszerem is megvan hozzá. korábban vettem egy b-trombitát amit kis idö elteltével saját magam meg tudtam szólaltatni, s ténylegesen ma már kottából bármit eljátsztok.

nemúgy a klarinét. szégyenszemre még normális hangot nem sikerült rajta kiadnom. ha meg is tudom szólaltatni, artikulálatul hangos, reped a dobhártya. Nád, rögzítés klarinétiskola c kiadvány stb stb megvannak.

van valaki aki el tudná a megfúvás technologiáját mesélni? van ilyesmi képekkel illusztrált az interneten?

a hangszer egyébként kiválóan szól, elvittem egy boltba, ahol az eladó  fickó benny goodman-szerüen játszott rajta hosszú percekig. sajnos már nincs arcom megint visszamenni hozzá, hogy mutassa meg, mit hogyan csinált.

ROBIN Creative Commons License 2005.05.11 0 0 9
hát zenélni sosem késő. ha jól akarod érezni magad akkor ez a fontos.
ThomasFowler Creative Commons License 2005.05.11 0 0 8

Azt hiszem tényleg ezt fogom csinálni, csak előtte beleásom magam a szakirodalomba.

 

Azt hiszem te vagy az első, aki, legalábbis elvi szinten, nem tartja teljes képtelenségnek az ötletet. Köszi!!!!:-)

 

 

Fowler

ROBIN Creative Commons License 2005.05.10 0 0 7
hát egy tanárral :) aki mondjuk klarinét tanár is, de vállalja hoyg bevezető hangszerként elkezdi veled. bár nem vagyok képzett tanár de volt hogy már segítettem embereknek én is:)
ThomasFowler Creative Commons License 2005.05.10 0 0 6

Igen, természetesen mindenképp ezzel fogom kezdeni. :-) És, már itt sem számítok egyszerű harcokra..., de bízom benne, hogy négy, öt év elég lesz ahhoz, hogy a boci-boci tarkát kisebb hibákkal teljesíteni tudjam.

 

Egyébként, hogy kell elkezdeni furulyázni tanulni?

ROBIN Creative Commons License 2005.05.10 0 0 5
javaslom hogy először furulyázni kezdj el
ThomasFowler Creative Commons License 2005.05.10 0 0 4

Sziasztok!

 

Örülök, hogy találtam klarinétos topikot, még ha ilyen fiatal is. Terveim között szerepel, hogy megtanuljak klarinétozni, ami nem lesz egyszerű vállalkozás tekintve, hogy egyáltalán nem értek a zenéhez és 28 éves vagyok. :-) Akivel eddig beszéltem és tudja, hogy miről van szó elég szkeptikus volt a sikert illetőleg, de amíg élek remélek!

 

Szivesen veszek minden jó tanácsot, mert egyelőre tényleg láma vagyok.

 

Üdv

 

Fowler

 

 

ROBIN Creative Commons License 2005.05.07 0 0 3
amati, de vadiúj. azt mondták tanuló felsőkategóriás.
Előzmény: gytam (2)
gytam Creative Commons License 2005.05.05 0 0 2

Hello!

Érdekelne, hogy milyen gyártmány?

Amúgy 200 környékén már egész jó csövek  vannak, érdemes szétnézni.

 

Előzmény: ROBIN (-)
ROBIN Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1
ez azt jelenti hogy nulla?
_ Liar _ Creative Commons License 2005.04.26 0 0 0
-0-
Előzmény: ROBIN (-)
ROBIN Creative Commons License 2005.04.26 0 0 topiknyitó
érdemes rózsafa hangszert venni tokkal együtt 200ért? (új)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!