Keresés

Részletes keresés

abaamade Creative Commons License 2006.08.14 0 0 9691
És itt is jártunk. Megérkezésünkig csöndes kisváros fölé emelkedő, rendkívül meredek vulkáni tömbbön áll a vár. Megpróbáltuk körbejárni a külső falak mentén, de aztán kiderült, hogy ez istenkísértő vállalkozás. Már értem miért halt szörnyet Balassa Imre várúr felesége, amikor a felbőszült férj egyszerűen kidobta az asszonyt az egyik ablakon. Hiába, a régiek még tudták, hogyan is kell bánni az asszonyállatokkal, mi pedig, az elpuhult-eltunyult utódok házisárkányokat neveltünk az emancipált némberekből.(ne vegyél komolyan, kedves tomatas, amade nyers fa-humorán van még mit csiszolni...)
A belső - régi - vár omlásveszély miatt le van zárva, de az elszánt várbarátok rohamának a néhány főnyi szlovák-várszemélyzet nem tudott ellenállni(pedig próbálkoztak, mi meg örülhetünk, hogy nem hívták ránk a helyi polgárőröket...)
A cél szentesíti az eszközt?
Aláírás: az erőszakos abaamade
sirocco Creative Commons License 2006.08.14 0 0 9690
Mesélj egy kicsit.
Előzmény: abaamade (9689)
abaamade Creative Commons License 2006.08.14 0 0 9689
Harcos üdvözletem a topiklakóknak!
Igen mozgalmas túráról tértem meg; nagyszerű várak, templomok, kastélyok, barátságos és ellenséges emberek, kitűnő borok, na és az elmaradhatatlan becherovka, P. Howard-i kocsmai balhé, ahol kaptam, de az ellenfél ismerte meg az anyaföldet közelebbről. S hogy a furcsaságok tovább gyűrűzzenek; szlovák étterem, ahol jugoszláv specialitásokat lehet rendelni, na, ezt kapjátok ki!
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.08.13 0 0 9688
Fantasztikusan szép rajz! Temesvár -- erődváros -- sjose erődmegszállott!!!  :-)
Előzmény: tomatas (9687)
tomatas Creative Commons License 2006.08.13 0 0 9687

Ezt a képet feltehetted volna az oldalról sjose-nak. :)

 

Előzmény: Nagyon Várbarát (9685)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.08.13 0 0 9686

Bibrax kolléga X. számú várrejtvénye:

 

Melyik felvidéki várrom palotarészletét mutatja a fénykép?
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.08.13 0 0 9685

Egy román web. oldal a középkorról: http://www.historyarts.ro/afise.htm

 

Hej, ha én így tudnák rajzolni!!! 

 

Rejtvények az alábbi képekkel kapcsolatban!

 

Melyik erdélyi határvárunkat ábrázolja a rajz?

 

Melyik rettegett havasalföldi fejedelmet mutatja a kép?Ez már nem feladvány, de nekem nagyon tetszik! Keresztény és török katonák csatája
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.08.13 0 0 9684

Az ÁMRK kivitelezésében zajlottak a cseszneki várban folyó helyreállítások:

 

http://www.amrk.hu/disp_monument.php?id=14  baloldalt kattints a részletekre!

 

Legújabb infóim szerint pénzhiány miatt leálltak a folytatással...  :-(((

 

Lásd a Topikbeli régebbi beszámolómat!

Előzmény: courage the dog (9683)
courage the dog Creative Commons License 2006.08.13 0 0 9683

Termeszetesen ismerem, hogy hogy nez(het)ett ki Csesznek korabban, csak egy megjegyzes volt:)

Amugy nem tudom, hogy miert nem epitik vissza ilyenre. Nem tud valaki valamit a tervekrol?

Előzmény: Nagyon Várbarát (9682)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.08.13 0 0 9682
Nem volt mindig ilyen "félkész" állapotú a cseszneki vár!!!
Előzmény: courage the dog (9679)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.08.13 0 0 9681

Szia sjose! Kösz szépen a rengeteg kitünő fotót, amikkel a nagyívű, sok országot átfogó vártúrádat örökítetted meg + hogy a Topikban is leközölted!  :-)

 

Sajnos időhiány miatt nem tudtam Lacihoz csatlakozni, vele találkoztál utadon?

 

Regéc várában jó hír, hogy mégis megoldódtak az anyagi gondok, így már a K-i palotaszárny egyes helyiségeit renoválják és kutatják!  :-)

 

Erről részletesebb beszámolókat közöl a regéci vár feltáró régésze Simon Zoltán itt:

 

http://www.regec.hu/modules/news/index.php?storytopic=2

 

 

A K-i palotaszárny helyreállítása 2006. nyarán történik meg
Előzmény: Törölt nick (9677)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.08.13 0 0 9680

Szívből örülök, hogy Bibrax ismét írt + már fényképeket is tud felrakni a Topikba! :-)

 

A Pozsony {Bratislava} városától DNy-i irányban, már osztrák területen emelkedő Pottenburg várát kereste fel. Erről nem tudok igazából semmit, mivel kívül esik a történelmi Magyarország határain.

 

Az osztrák Pottenburg várának helyrajza

 

Ahoj! Ďakujem hradyfotografia, dobrý že už fotografia predstavi!

Čaka pokračovanie!  :-)

 

Szia! Köszönöm a váras fényképeket, jó, hogy már tudsz felrakni a Topikunkba! Várom a folytatást!  :-)

Előzmény: Bibrax (9671)
courage the dog Creative Commons License 2006.08.13 0 0 9679
eez az elso kep komolyan olzan, mintha valaki kiharapott volna belole egy darabot:)
Előzmény: Törölt nick (9675)
tomatas Creative Commons License 2006.08.12 0 0 9678
Köszönöm. :)
Előzmény: Törölt nick (9675)
tomatas Creative Commons License 2006.08.11 0 0 9673

Sjose, Bibrax,

these towers are similar... :)

Előzmény: Bibrax (9671)
Bibrax Creative Commons License 2006.08.11 0 0 9671
Hi guys

Interesting tower (donjon) is on the Pottenburg castles near Wolfsthall in the Niederosterreich.





Bratislava from tower of Pottenburg castle


From this "window" I made upper picture of view on Bratislava



BibraX from castrum.sk
tomatas Creative Commons License 2006.08.10 0 0 9669
Én is szívesen megnézném. :) Nekem 2 bal kezem van....
Előzmény: sirocco (9668)
sirocco Creative Commons License 2006.08.10 0 0 9668
Köszi a reklámot, Petyus :-)
Kis alkotó közösségem egyébként nem tétlenkedett a nyáron, amelynek eredményét remélem nemsokára megmutathatom. Felvidéki várakat örökítettünk meg.
Előzmény: PETYUS (9661)
tomatas Creative Commons License 2006.08.10 0 0 9667
Semmi gond, valóban félreértettük egymást. :)
Előzmény: courage the dog (9666)
courage the dog Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9666
Egy pillanat. azt hiszem, itt egy felreertes van. En ugy ertettem, hogy a netrol barki letoltheti a kepeket es tetszese szerint arra hasznalja oket, amire akarja, akar publikalhatja oket barhol. Nem arra gondoltam, hogy cd-t keszitek,es viszem keresztul a varoson. A kep.tar.hu-n eredeti felbontasban vannak fent. Ha barkit erdekel, vagy a kovetkezo kepeim, csak nezze a frissitesem. Kovetkezo kepeim: Szekesfehervar(sajnos nem sok), majd szeptemberben Vac es Esztergom. Addig nem megyek erre a 2 helyre, amig el nem keszul a ket varos fotere. Utobbinal a Varat kulonosen fontosnak tartom szepen megorokiteni.
Ha nem voltam multkor vilagos, elnezest kerek.
Előzmény: tomatas (9649)
abaamade Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9665
"Goncon atmentem de arnak nyoma sem volt...'

Pedig némi nyoma azért van Aba Amadé menedékvárának. A vár területe jól körülhatárolható, sziklába vájt árka, szárazon rakott külső fala, a ciszterna mélyedése, valamint tornyának kevés, egyre pusztuló falai(falmagja) még látható.
A várhely magas sziklapadjáról nyíló kilátás magáért beszél.
A vár rövid, de mozgalmas története élettel tölti meg a helyet. Amadé nádor nyilván nem itt lakott, s udvartartását sem itt, ebben a szűk hegyi fészekben tartotta, ide csak veszély esetén húzódhatott, bár hét vármegyére kiterjedő tartományuraságában bőven akadt erős(ebb) menedékvár. Az Abák közül Finta is meg Amadé is hajbakapott IV.(Kun) Lászlóval, nekik megvolt erre a hatalmuk. László kerál nemcsak a szép kun leányokat, hanem a jó kis csetepatékat is kedvelte, Göncöt is megostromolta, és véres harccal be is vette, ám az mégis maradt Amadé kezén. Aztán kicsit később, amikor a tejfelesszájú Karobertót kiebrudalták a budai polgárok saját városából, meg egyébként is szegényt még az ág is húzta, mindössze Amadé karolta fel a talján kölyköt. 1304-ben bizony hónapokat töltött Göncön az ifjú király, és elég bensőséges kapcsolat alakult ki közöttük. S, hogy akkor Amadé 1311-es halála után miért fordult annak özvegye és fiai ellen? Mert kitűnő politikai érzékkel rendelkezett...
Előzmény: Törölt nick (9625)
tomatas Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9664
Az utolsó két kép tetszik a legjobban. :))) Szívem csücske...
Előzmény: Törölt nick (9663)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9662

Sajnos későn tudtam meg, hogy a középkori zenét játszó Igriczek együttes is fellép szülővárosom egyik színpadán, így lemaradtam a koncertjükről...  :-(((

 

 

Tagjai:

 

Igriczek együttes
PETYUS Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9661
Kérd meg sirocco topiktársat, hogy rajzolja le!
Előzmény: Törölt nick (9655)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9660

Fura, de én sem találtam szép rajzot Somoskő váráról!  :-(

 

Rengeteg fotó, köztük sok légifelvétel is akad, de csak egyetlen festmény + régi metszetek {fekete-fehérben} a választék. Nincs meg Kőnig Frigyes rajzai között, sem az újabban feltűnt Cseke György anyagában... a szlovák oldalon sem találtam...

 

Ez a festmény

 

XIX. századi metszetenAz egyik átdolgozott metszete
Előzmény: Törölt nick (9655)
tomatas Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9659
Írok...
Előzmény: Nagyon Várbarát (9658)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9658
A Tamások már csak mind ilyen nagy várbarátok!  :-)
Előzmény: tomatas (9654)
tomatas Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9657
Igaz ezt a neten találtam és nem is rajz, de hogy jobban érezd magad...

Előzmény: Törölt nick (9655)
rali Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9656
Természetesen - írjál egy mailt a nickekkel.
A program még kidolgozás alatt van, idejében jelzek, hogyan is lesz.
Előzmény: abaamade (9638)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9655
Persze, azt az oldalt ismerem jól. Nekem valami fasza , izé klassz rajz kellene a Smoskői várról. A falra tenném ki keretben.
Előzmény: tomatas (9654)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!