Keresés

Részletes keresés

gmoni81 Creative Commons License 2010.08.29 0 0 2854

Sziasztok!

 

Én szétnéztem a Qatar honlapján, de nem nagyon találtam olcsó repjegyet. Mi első körben februárban terveztünk menni, de végülis nekünk mindegy.

Árban van olyan hónap mikor esetleg olsóbb lenne? Amúgy mi a Quaestor-al vettük fel a kapcsolatot itthon. Ők jelezték hogy előfordulnak last minute-ben kimaradt helyek, akkor 9 napos út 2 nap Hongkong-al kijönne 2 főre 550.000 körül. Én ennél eddig olcsóbban nem tudtam kihozni egyénileg. De azért még próbálkozom.

Ha van ötlet repjegyre, vagy szállásra továbbra is várom.

Köszönöm előre is!

Móni

COOP Creative Commons License 2010.08.29 0 0 2853
Küldd át légyszíves privátban az elérhetőségüket. Köszi.
Előzmény: túllocsolós (2849)
COOP Creative Commons License 2010.08.29 0 0 2852
Köszi.
Mi ha mennénk akkor nem az esős évszakban, tehát április vége május vége között.
Amit néztem szálloda kb: 1300 euro / 15 nap /2 fő reggelivel.
Ehhez kell majd találnom jó repjegyet, csak akkor lesz olcsóbb iroda nélkül.
Akármilyen szállást nem szeretnék.
Köszi az ötleteket, BKK-ból meg majd meglátom. Januárban is oda megyünk.
Előzmény: Blende (2851)
Blende Creative Commons License 2010.08.28 0 0 2851
Mi most a Best Western-ben vagyunk Kután.
Szerintem nagyon jó. 470.- USD volt 2 főre egy hét Superior szoba(erkély + nappali) reggelivel.
Nem tengerparti de nem nagy veszteség mivel nem is fürdeni jöttünk. A strandok itt a közelben nem szépek. De erről volt itt már szó korábban.
Mi inkább a látnivalókért jöttünk.

Nekünk megfelelt nagyon is kb. egy európai 4 csillagos kategória.

Csak 1 hétre jöttünk ide és szerintem pont elég arra amit gondoltunk. Holnap megyünk tovább borneo-ra azután meg maláj félsziget.

Aki szép strandot akar annak ajánlom inkább malajziát pl. Perhentian Island.
Na az kb. mint a reklámokban..

Repjegyben én csak azt tudom ajánlani amit írtam, ha az ár a fontos.

De jó lehet még az Aeroflot is Hong _Kong felé vagy Bangkokba.
Ezekről a helyekről meg Air Aisa. Csak egy kis szervezés kérdése. Sokat lehet spórolni.

A Qatar remek 5 csillagos légitársaság de sztem 210-230e HUF kicsit sok ha meg lehet úszni kevesebből is.

Amúgy szezon függő is mert most rengeteg az ausztrál. ott tél van. Most kb. minden 3-4x drágább mint pl. nov. vége dec. eleje. (még dec. 15. előtt)

Előzmény: COOP (2848)
COOP Creative Commons License 2010.08.28 0 0 2850
Köszi:O)
Előzmény: túllocsolós (2849)
túllocsolós Creative Commons License 2010.08.28 0 0 2849

Szia!

Mi pár éve már utaztunk saját szervezésben, most is így tervezzük. Akkor a Panorama Torus-sal vettük fel kint Balin a kapcsolatot és akkor sokkal jobb árakat adtak, mint a szállodák. Most is kértünk tőlük ajánlatot és most is nagyon jó csomagot nyújtanak.

COOP Creative Commons License 2010.08.28 0 0 2848
Én is a booking-on szoktam foglalni, iroda nélkül . Bár Balin még nem jártam, mivel tervben van, megnéztem a szállásokat.
Nagyon drágának tartom a szállásokat és nem tudom, hogy mennyivel olcsóbban úsznám ezt meg iroda nélkül 15 napra, ugyanolyan szállodába, mint amit pl egy iroda ajánl kompletten repjeggyel.
Én nem tudom kihozni olcsóbban mint az iroda.
Ajánljatok valami normális szállodát. Köszönöm!
Előzmény: Blende (2847)
Blende Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2847
Szia.

semmi gond az egyéni szervezéssel. ne fizess egy vagyont az irodáknak.

Javaslom az egyptairt. BUD-KUL-BUD 150-160e HUF retúr.

(Kuala Lumpur) onnan Air Asia 15-25e HUF retúr.

Nagyságrendekkel olcsóbb.

Mi is így jöttünk és a gépen nem voltunk ezzel egyedül...

(Jelenleg is Kután vagyunk)
Itt helyben meg Kakas segít. Most csináltuk végig vele a 3 napos túrát és remek volt.

Szállás ügyben meg itt nézz szét:

booking.com

vagy travelocity.com

ha meg látni is akarod mit is foglalsz valójában:

tripadvisor.com

kezdetnek ez elég.
Előzmény: gmoni81 (2843)
ropacsek Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2846
Bécsből 1 átszállásos volt (Dohában). Úgy láttam, a Budapesti is ilyen lesz. (2 plusz megállóval, de ott nem kell kiszállni.)
Előzmény: gmoni81 (2845)
gmoni81 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2845

Szia!

Köszönöm a választ.

A Qatar-t láttam már többen irták, megismerkedek a honlapjukkal.

És ugyanúgy 2 átszállásos volt?

Fapadossal én sem szívesen kockáztatok.

 

Előzmény: ropacsek (2844)
ropacsek Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2844
Mi Qatar-ral mentünk mindkétszer, nekünk nagyon bejött. Jövőre már mennek Budapestről is, 210-230e Ft körül vannak jegyek. Biztos van ennél olcsóbb is, abban talán a többiek segítenek.
Amit én nem javaslok: Budapestről fapadossal menni nagyobb európai reptérre, és onnan tovább.
Előzmény: gmoni81 (2843)
gmoni81 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2843

Helló mindenkinek!

 

A párommal szeretnénk jövő év elején eljutni Balira nászútra. Eddig nem gondoltam saját szervezésre, de amióta visszaolvastam egy jó évre visszamenőleg a fórumot, nagyon gondolkodóba estem. Csak nem tudom hogy kezdjek hozzá. A kinti városokat, szállásokat már nagyjából értem, de a repjegyre nincs ötletem.

Bármi nemű segítséget szívesen veszek.

Üdv

Móni

gmoni81 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2842

Szia Zita!

 

Érdeklődni szeretnék hogy a honlapotokon lévő szálláshelyekhez lesz-e ár is feltöltve? Irtam tegnap egy e-mailt a privátodra, nagyon várom a választ.

Ha lesz időd irj. Előre is köszönöm.

Üdv

Móni

hoya2 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2841
Egy hete érkeztünk haza egy 17 napos körútról, melynek keretén belül 10 napot voltunk Balin. 2 éjszakát Ubudban aludtunk, majd az utolsó hetet a Grand Mirageban. Kitűnő szálloda, nagyon szép kívülről is és belülről is, a szobák nagyon jól felszereltek, zuhanyzó és kád is volt. A tengerpartja szép és rendben tartott, de nekünk nem igazán ezek a partok tetszenek, ezért csak 1-2 napot voltunk nap közben a szállodában. Közel van az Aston Bali hozzá, nekem az a szálloda kevésbé tetszett, bár a szobáit nem láttam. Kicsit lelakottnak tűnik, ráférne egy kis felújítás. A part itt világosszürke, találkozik az ember szeméttel is ha körülnéz, és nagyon tengeri füves. Mi kerestünk Bali viszonylatban szép tengerpartot, ott lehetett sznorizni is, de ezektöl sem estünk hanyatt, még a híres Lembangan szigeten is jártunk, szerintünk az sem nagy szám. Viszont voltunk 3 nap kirándulni Kakassal, ill a körút alatt is szép helyeken jártunk. A sziget északi, keleti és belső területei nagyon szépek, Kakas nagyon jó és színvonalas kirándulásokra vitt bennünket. Mindenkinek csak ajánlani tudom, mert pontos, megbízható, mindig a túrista igényeit nézi, és nagyon gyors. Olyan helyekre is elvitt bennünket, ahová a kiránduló buszok már nem tudnak eljutni Nusa Duából, hiszen egyrészt messze van, másrészt azokon az utakon nem megy el egy busz. A sziget belsejében gyönyörű, érintetlen tájakat láttunk, jó képeket lehet csinálni. Gyurival pedig mindent meg lehet beszélni, nagyon rugalmas, sok mindent tud a szigetről, olyanokat is, amit az idegen vezetők nem tudnak.

Mégegyszer köszi mindent Gyuri, bocs a pár elmaradt ebédért, vigyázz magadra.
túllocsolós Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2840

Sziasztok!

 

Két szálloda közül szeretnénk választani: Aston Bali vagy Grand Mirage.

Az Astonról olvastuk Zitánál, hogy gond van vele. Van valakinek tapasztalata a Grand Mirage-ról?

Köszönöm

zitatol Creative Commons License 2010.08.25 0 0 2839
Hello Mindenkinek,

a tengerpartok allando tema,
s mindannyian igazat irtatok rola.
a magyar irodak altal arult hotelek partjai nem feltetlenul(80%ban) a legalkalmasabbak a furdesre,
de hatarozottan vannak szep partok!!!

az itteni hazberles pontosan annyi kerdessel jar, mint barhol mashol.
hol?
hany haloszobas?
mivel felszerelt?
medences, nem medences...
stb...
tehat hogy mik az igenyek.
a www.baliadvertiser.com oldalan lehet talalni egy csomot,
persze erdemes mindent lecsekkolni mielott fizetnel barmit is.

en mindig azt javaslom, hogy egy honapra berelj valami egyszerut, s annyi ido alatt meg megtalalod amit szeretnel.
s tapasztalatot is szerzel a lehetseges problemakrol.
(kisnyomasu viz a zuhanyzoban,
van e vagy nincs viztorony...mertha nincs, akkor ha nincs aram-ami gyakran elmegy- akkor nincs viz sem...stb....rengeteg aprosag ami bosszanthat a mindennapokban, s ami a vilag mas pontjain fel sem merulne egy hazberles kapcsan...)

es meg egy aprosag,
a magyarok altal oly kedvelt Aston Bali, szigoru atvilagitas alatt van,
merthogy hatalmas adossagot termelt(ami egy szinte allandoan telthazas hotelnel igen furcsa).

udv
Zita
zitakozari@yahoo.com
zita@baligotours.net

kakas11 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 2838
Hívj fel 081999444262 :-)

Kakas
Előzmény: Blende (2837)
Blende Creative Commons License 2010.08.23 0 0 2837
Sziasztok!

Tud valaki ajánlani egy jó sofőrt egy 3 napos túrához?
Itt vagyunk Kután a Best Western-ben.

Előre is köszönöm:

Blende
stevebali Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2836
pedig, gondolom tejből van..
Előzmény: dp2008 (2835)
dp2008 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2835
Lehet, hogy te ahhoz vagz hozzaszokva, hogy hulyeseget beszelnek neked. En leirtam amit tapasztaltam es ennyi. Te meg ne minosits mert nem ittad a labvizem.
Előzmény: stevebali (2833)
dp2008 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2834
Hy
Persze, hogy vannak olyan reszek ahol lehet furodni. Mi is elmentunk hajoval olyan helyre. Es lehet, hogy rosszul fogalmaztam mi nem csalodtunk Baliban csak a tengerpartjaban mint az a rengeteg mas turista is akivel a szalloban beszelgettunk. Mi 12 napbol csak 4-et voltunk a hotelban, tehat nem csak fekudni jottunk.
Amugy Zitatol es Kakastol is kertunk velemenyt akik nagyon korrektul es szivelyesen valaszoltak. Azt nem kerdeztuk milyen a part mert a kepek alapjan nem volt ertelme. De az elobb feltett kepeken is latszik a homokban a kihordott fu.
Előzmény: amaszat (2832)
stevebali Creative Commons License 2010.08.11 0 0 2833

ezek egy kicsit messzebb vannak mint a hotel előtti partszakasz, de a fáradságot megéri.

ha lusta vagyok megmozdulni, nem írok hülyeséget.

tucatnyi ehhez hasonló csodás helyet lehet találni.

csak akarni kell.

 

virgin

virgin

 

 

balangan

balangan

 

 

 

 

geger

geiger

 

az ide érkezőknek jó pihenést kivánok

 

steve

 

amaszat Creative Commons License 2010.08.11 0 0 2832
Abszolút egyetértek azzal amit Kakas ír. Ez így igaz, még annyit kiegészítésként hogy ne egy utazási katalógus csodaszép tengerpartos képei (ami előfordulhat hogy pl. Maldív-szigeteken lett fotózva) alapján induljon valaki nyaralni mert akkor hatalmas csalódás fogja érni! Oda tényleg nem érdemes  (csak) a tengerpart miatt utazni, Bali egész másról szól. Ezt annyiszor leírták már itt ezen a fórumon is.
Előzmény: kakas11 (2830)
amaszat Creative Commons License 2010.08.11 0 0 2831

Ne haragudj, de nem értem mit értesz azalatt hogy aki először van ott és pláne gyerekkel az csakis a turistás részre mehet.

Miért?

Annyira picike a baba hogy nem vállaltok be kb. 30 perc utazást hogy elmenjetek egy szebb partra fürdeni? Bár ha a majdnem 1 napos repülőút nem viselte meg, akkor ez a kis utazás sem okozna problémát neki....

Merthogy nem jellemző a teljes tengerpartra az amit írsz, az biztos! Nyilván az sem amit az utazási katalógusok hirdetnek, mert Balin ne keresse senki a csodaszép hófehér homokos tengerpartot, merthogy az nincs, van viszont ezernyi más dolog amiért érdemes odautazni!

Azt meg nem akarom elhinni hogy az internet korában egy kis időt rászánva az informálódásra valaki úgy menne Balira hogy ezzel valamennyire nincs tisztában....

 

Előzmény: dp2008 (2826)
kakas11 Creative Commons License 2010.08.11 0 0 2830
Szia !

Szívesen segítek, írj egy emailt .

A parttal kapcsolatban nem igazán értek egyet veletek, van egy jó pár hely ahol lehet fürdeni a szigeten, csak meg kell keresni, vannak még olyan helyek ahol jóformán turistával sem találkozol. Az tény ha valaki, csak a szállodába a tengerparton akar heverészni és fürdeni a tengerbe akkor tényleg van egy csomó hely a világon ami sokkal szebb mint Bali. Viszont a sziget belsejének a szépsége szerintem mindent felülmúl, valamint az emberek, és a vallás az ami a szigetet egyedülállóvá teszi a világon . Ide azért kell jönni, hogy bejárd a szigetet, megnézd a vulkánokat, a rizsteraszokat, a templomokat, megnézz egy balinéz házat, vegyél részt egy balinéz tánc esten stb.....

Üdv Kakas


Az emailcímem : mihalkagyurka@gmail.com
Itt megnézheted a honlapom és sok információt találsz !
Előzmény: Geminingriff (2829)
Geminingriff Creative Commons License 2010.08.11 0 0 2829
Sziasztok!

Kérlek titeket ha valaki tud segíteni abban, hogy átlagos színvonalon, lakás bérléssel ,vagy ház bérléssel, mennyi pénzből lehet balin kijönni egy hónapban:)



Kedves Kakas!

Ha lessz egy kis időd kérlek írj pár tanácsot .

Köszönöm Ila:)
ropacsek Creative Commons License 2010.08.11 0 0 2828

Hat igen csak aki eloszor van itt  plane gyerekkel csak a turistas reszre mehet.

 

Nem vitaként, de ezt nem értem. Miért ne mehetne máshova?! Mi is Candidasa-ra mentünk először, és voltak ott kisgyerekesek is, akiknek első útjuk volt Balira.

(Ott elég tiszta volt a tenger, sőt még némi élővilág is volt a part közelében.)

Előzmény: dp2008 (2826)
HBBP Creative Commons License 2010.08.11 0 0 2827
Geminingriff-nek !

hasonló gondolatokkal " küzdök "

amit eddig a tárgykörben összegyüjtöttem, kinn és itthon szivesen megosztom
veletek

elérhetőségem : harmanbela59@gmail.com

hbbp
Előzmény: Geminingriff (2825)
dp2008 Creative Commons License 2010.08.11 0 0 2826
Hat igen csak aki eloszor van itt  plane gyerekkel csak a turistas reszre mehet. Az, hogy szinte senki nem furdik az nem tulzas ugyanis a partot es a vizet is ellepi vastagon a fuszeru vmi igy mar a bejutas is gond nemhogy a furdes a rad tekeredo fu tomtegtol. Hiba probaljak elasni, osszegereblyezni, nem tudjak annyi van( majd lesz foto is) . 12 nap alatt 1 azaz1 embert nem lattam uszni a vizben mert nem lehet.
Előzmény: ropacsek (2824)
Geminingriff Creative Commons License 2010.08.10 0 0 2825
Sziasztok!

Szeretnék pár dolgot megtudni , azoktól, akik jártasak abban, milyen az élet Balin:)

Én és a férjem egy amerikai cégnél dolgozunk, ahol 10 év után 1 év szabi jár..

Ezt az egy évet szeretnénk Balin eltölteni.

Szeretném megkérdezni hátha tud valaki segíteni...mennyiért lehet házat/ lakást bérelni...mennyiből lehet egyhónapban kijönni....



Kedves Kakas...ha ősszel kijutunk, feltöltjük a túrórudi és kolbász készleted:):)::):)


Segítségeteket előre is köszönöm....:)

M.Ila:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!