Keresés

Részletes keresés

Nyco Creative Commons License 2008.09.10 0 0 2334

Szia Procty!

A nitroglicerines kúp nem gyári készítmény, hanem a gyógyszertárban készítik az orvos receptje alapján. Pontos árra nem emlékszem, de ezer forint körül volt a 30 darab. Ez baráti ár ahhoz képest, hogy a kenőcs változat, ami viszont gyári készítmény, szakorvos által felírva is 5-6 ezer.. Csak receptre kapható.

Előzmény: Procti (2331)
bkata27 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 2333
Szia Zszsuga

Nem..nem fáj semmi tök egészséges vagyok a doki sem talált semmit. Nekem a pszichémmel van baj....
Előzmény: zszsuga (2332)
zszsuga Creative Commons License 2008.09.09 0 0 2332

Hali Bkata

 

Látom még mindig nem vagy jól. Még mindig fáj? Voltál azóta dokinál?

 

Én lassan 5 hete tünetmentes vagyok (csak el ne kiabáljam). Nagyon figyelek mindenre.

Előzmény: bkata27 (2329)
Procti Creative Commons License 2008.09.09 0 0 2331
Nyco, mennyibe kerül a glicerines kúp? Mennyi időre elég? És csak receptre?
Előzmény: Nyco (2327)
bkata27 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 2330
Ja nem felírni tudom hanem ide leírni de valószínűleg erre magatoktól is rájöttetek.


Előzmény: bkata27 (2329)
bkata27 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 2329
Szia Procti és Nyco

Csak annyit szeretnék mondani hogy a nitro glicerines kúp nem erős. Sztem legalábbis.....a nitro glicerint szívinfarktusra szívizom görcsre szokták adni.....a proctológus sztem azért írta fel mert egyik mellékhatása hogy oldja a görcsöt ezáltal megszűnik a végbél záróizom görcse és a repedés könnyebben gyógyul. Nem csak kúp hanem krémként is alkalmazzák ha valakit érdekel a recept fel tudom írni.

Nyco nekem is szokott fájdogálni de nekem enyhébb esetben tökre bevált a reparon is...ahogy jön egy keményebb bogyós széklet vagy túl sokszor megyek akkor alkamazom. Tök jó a körömvirág krém is mert gyorsan beszívódik.

Procti...próbáltál langyos kamillába is csüccsenni? Illetve betadint alkalmazni helyileg talán nem írritál annyira...nem vagyok orvos csak gondolkodom.....

Bocsi a sok okoskodásért.......gyógyulást...ja amúgy nekem olyankor is fáj amikor nincs ott semmi gond mert bebeszélem magamnak....de ez csak én vagyok
Előzmény: Procti (2328)
Procti Creative Commons License 2008.09.08 0 0 2328

Már csak ezért sem, mert elég erős gyógyszer, és mint olvastam a régebben általad ajánlott irodalomban (Rectosegic), max. 8 hétig lehet használni...

 

Már csak azt nem értem, hogy az én privát érsebészem miért nem szólt egy szót sem a nitroglicerines krémről-kúpról? Csak annyit mondott egy hete, hogy menjek vissza kát hét múlva.

 

Jó nálam kipucolt egy tályogot, most azért izgulok, nehogy újra begyűljön, mert a töve még elég érzékeny, mármint annak az érnek a töve,  amiből kipucolta az alvadt vért, és kilógott,  mint plafonról a kábel.

 

Ráadásul már meg irtóra viszket az egész tájék. Nem tudom, hogy a sok kenéstől-nedvességtől bapállott, vagy a sűrű (napi 4-5) ülőfürdő fertőtlenítője kezdte ki a kicsi bőrömet.

 

Arról ne is beszélve, hogy továbbra is szorgalmasan szedem az igen erős aranyeres kúpokat, ami lehet, hogy nem tesz jót a fissurának...

Előzmény: Nyco (2327)
Nyco Creative Commons License 2008.09.08 0 0 2327

Szia Procty!

Én hosszas, aranyérnek hitt szenvedések után kerültem orvoshoz, mikor már nem bírtam tovább. Aranyerem már korábban is volt, de a doktornő megállapította, hogy ez repedés. Bár azt nem értem, hogy első vizsgálatkor aranyeret és repedést is megállapított, kontroll vizsgálatkor viszont azt mondta, hogy aranyér nincs (??).

Nitroglicerines kúpot kaptam, ami pár nap alatt hatott,  szinte teljesen megszűnt a fájdalom, így műtét szóba sem került. Sajnos, ahogy elfogyott az egy hónapra szánt kúp mennyiség, újra kezdődött a fájdalom. Így aztán újfent megyek a dokihoz, nem tudom, mi lesz a következő lépés? Mégsem dugdoshatom magam egy életen át nitroglicerinnel?!

Előzmény: Procti (2316)
tristen Creative Commons License 2008.09.07 0 0 2326
Szia Lackó!

Biztos válaszol valaki, aki jártas a témában, nekem még egyelőre nem volt műtétem, de amit tanácsolni tudok én is, hogy rengeteg folyadékot igyál, és rostban gazdagon étkezz, valamint ne egyél olyan ételeket, amelyek "megfognak"; .....

hali :)

Ui.: A sza......s egy anyagcsere folyamat, gondolj rá szeretettel, szükséges, hogy kijöjjön..... :)


Előzmény: Lacckoo (2325)
Lacckoo Creative Commons License 2008.09.07 0 0 2325
Sziasztok!

Én Dr. Back Frigyesnél voltam.
Egy ismerősöm ajánlotta. Őt gyűrűzte, és nem volt vészes, csak kellemetlem -mondta.
Bejelentkeztem, mire mondta, hogyha nem akarok tavább szemvedni, akkor most vár. 5-ig rendel. Én 6 után érkeztem, mert a Red Bull Air Race volt és az egész környék beállt, mint a gerely, de megvárt. Nagyon jófej a doki. Mondta, hogy térdeljek föl, gatya le, és megvizsgált. Aztán felvágta a fenekem, mert volt egy külső, meg egy belső aranyerem. Eleinte fájt, de nem volt vészes.
A második kezelésén meggyűrűztek, azt mondta, hogy majd leesik az aranyér, mert a gyűrű elhalasztja, de kellemetlen lesz, mert folyamatosan azt fogom érezni, hogy i kell menjek.
Mire hazaértem majd meg bolondúltam, azt hittem, hogy besz...rok. De nem.
Ez majdnem egy hete volt, de amíg régebben szerettem wc-re járni, most utálok.
Nagyon fáj utána. Illetve nem is fáj annyira, hanem nagyon rossz érzés. És folyamatosan ki kel mennem.

A tapasztalatotokból kiindúlva ez meddig fog tartani? Meddig fogom pokolnak érezni a sz...rást?

Picit aggódtam egyébként, hogy jól sikerült-e a kezelés, míg ide fel nem jöttem. Mert látom, hogy sajnos ti is szenvedtek e betegség miatt, és nem vagyok különlegesen rossz helyzetben. Csak ugye előszőr van aranyerem. És remélem utoljára. Legalábbis igyekszem rostosat enni, sokat inni, illetve betartani a doki és asszisztense tanácsait.

Mindenkinek jobbulást kívánok!

Lackó
era6o Creative Commons License 2008.09.06 0 0 2324

bkata27!

Igen, nincsenek fájdalmaim. Igaz, csütörtökön megpiszkált a doki, utána vérzett, de azért, mert az én sebeim nagyon nehezen gyógyulnak. Fájdalmaim már több mint 1 hete nincsenek. Info: az én dokim magánrendelőben végezte, 6ooo Ft, a kontrollvizsgálatok meg 2.5oo. Elégedett vagyok vele maximálisan!

Gyógyuljatok!

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.06 0 0 2323

http://index.hu/info/medical/sebeszet/

 

kicsit régi hírecske

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.06 0 0 2322
Ja, és javítom korábbi hozzászólásom. Tehát még a 22 e forintos műtét előtti szakorvosi konzultációt sem kell kifizetni, ha TB kártyára elmegy az emberke a vizsgálatokra.
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.06 0 0 2321

Szia!

 

Információim még nem teljes körűek. :) Eddigi olvasmányaim alapján az egynapos sebészeti beavatkozások közé tartozik az aranyér műtétje. Az Istenhegyin azt mondták, hogy INGYEN van (OEP finanszírozza).

 

http://www.ihklinika.hu/egynapos.htm

 

Gyanítom, hogy Telkiben is hasonló lehet a helyzet, ott még nem kutakodtam.

 

Üdv. És köszi megint.

 

 

Előzmény: Nyco (2315)
bkata27 Creative Commons License 2008.09.05 0 0 2320
Era 60

Csak a gyengébbek kedvéért (jómagam) szavaidból következtetve mára már nincs fájdalmad minden ok.......?
Előzmény: era6o (2319)
era6o Creative Commons License 2008.09.05 0 0 2319

Bkata27!

Voltak fájdalmaim, nem is kicsi. Bár így utólag azt mondom, hogy kibírható, de nagyon fájt. Ülni nem tudtam kb. 2-3 hétig. Ám kitaláltam az úszógumit, meg szereztem gyűrűpárnát. A gyűrűpűrna jobb volt, mert "gyopárgolyócskákkal" van tele, s formálható a fenekednek megfelelően.

Gyógyulást nektek!

diving Creative Commons License 2008.09.05 0 0 2318

Szia!

Na most én is kummunikáltam egy webdokival a csomócskákat illetően. A válasza: "Várjon türelemmel, a helyzet fokozatosan javulni függ, összezsugorodik olyan kicsire, ami már nem zavarja. Minden újabb beavatkozás gyulladással, hegesedéssel jár." Na szóval, minden doki mást mond. Megint bizonyosodott, hogy egy orvos nem orvos.  Kutakodtam külömböző kenceficék után, találtam egy homeopátiásat, ami tetszik. Tesztelem, utána majd beszámolok.

Múlnak a napok, remélem mindenki jobban van :)

Előzmény: era6o (2306)
tristen Creative Commons License 2008.09.05 0 0 2317
Szia Procti!

Köszi szépen jól vagyok! :)

hali :)
Előzmény: Procti (2293)
Procti Creative Commons License 2008.09.05 0 0 2316

Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a végbélrepedés leggyakrabban aranyérből indul ki.

 

Nos, nekem van mindkettő, úghyogy keblemre sorstársam! :) 

Mesélj! Félek a műtéttől. Mit tudsz róla? Nekem valami olyasmit mondott a doki, hogy most egyelőre gyógyuljon be a tályog (ami a végbélrepedéstől volt), aztán majd foglalkozunk a fissúrával is.

 

Valószínűleg fel kell frissíteni a sbet, vagy mi, valami ilyesmit monmdott. Brrr. Kommentár?

Előzmény: Nyco (2311)
Nyco Creative Commons License 2008.09.05 0 0 2315

Csatár Éva doktornő rendeléjéről írtam.

Egyébként én úgy tudom (elég sokat keresgéltem a témában), hogy az OEP csak az Ars Medica-nál finanszírozza a műtétet, de az első vizsgálatért mindenképpen kell fizetni 10 ezret.

És ahogy ezen a fórumon olvastam, szinte senki sem volt megelégedve vele (mármint az Ars Medica-val). 

Előzmény: Törölt nick (2314)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.05 0 0 2314
Az árlistát most melyik dokinál-helyen láttad? Bocs, már kezdek belezavarodni!
Előzmény: Nyco (2311)
bkata27 Creative Commons License 2008.09.05 0 0 2313
Szia Era60

Bocsi hogy csak így rákérdezek de fájdalmaid vannak? Gondot okoz az ülés....stb?
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.05 0 0 2312

Hát most már kezdek izgatott lenni. Az egynapos sebészet témakörébe tartozik az aranyérműtét is és így az OEP finanszírozza! Egynapos sebészetet csinálnak MAGÁNklinkákon is.

 

HA JÓL ÉRTETTEM: Az Istenhegyi Magánklinikán az első vizsgálat ingyen van, akkor megmondja a doki, hogy mi a helyzet. Ha gyűrűzés, akkor 20 e forint körüli összeg (na itt van egy kis bizonytalanság... nem tudták pontosan megmondani mennyi + irányokról volt szó (?)) és más kiadás nincs. Ha műtét, akkor szakorvosi vizsgálat 22 e forint + benn tartozkódás 6 óránként 10 e forint.

 

Ami akárhogyis számolom, még mindig király!

 

 

Nyco Creative Commons License 2008.09.05 0 0 2311

Én sem vagyok tisztában azzal, hogy egy ilyen fórumon mennyire szabad reklámozni, ezért részletekbe nem nagyon merek belemenni.

Nem is igazán tudok annál többet, mint amit eddig leírtam, mert nekem nem aranyerem van, hanem végbélrepedésem, és műtétre eddig még nem került sor.

A recepción ki van téve egy elég apróbetűs árlista, ha jól láttam, aranyér-műtétek 20-50 ezerig (azért erre nem vennék mérget, mert nem merültem el az olvasgatásában). Hogy milyen módszerrel, azt nem tudom.

Sorry, ha nem tudtam túl sokat segíteni!

 

Előzmény: Törölt nick (2309)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.05 0 0 2310

Sziasztok ismét!

 

Az Istenhegyi Magánklinikán proktológus Csiky László és Regőczi Tamás doktor. Ismeri valaki őket?

 

Köszi előre is!

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.05 0 0 2309
Juj! Ne legyél már mérges! Gondoltam, hogy hátha nem lehet konkrétumokat írni, mert reklámozásnak számít vagy mittómén...
Előzmény: Procti (2308)
Procti Creative Commons License 2008.09.05 0 0 2308

Mi az hogy "gond közösbe írni"???

 

Gondolod, csak téged érdekel????

Előzmény: Törölt nick (2307)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.05 0 0 2307

Köszi szépen! További konkrétum? Maga a műtét mennyibe kerül? Szóval összesen sacc per kábé mire számítsak? Nagyon megköszönöm!

 

És még egy: hagyományosan csinálja vagy lézerrel?

 

Ha gond közösbe írni, itt a mélcímem: annalu@freemail.hu

 

Még egyszer köszi!

Előzmény: Nyco (2301)
era6o Creative Commons License 2008.09.04 0 0 2306

Cat34! Nem tudom milyen lámpázásról volna szó. A dokinál az van kiírva, hogy lámpázás 5.ooo Ft/alkalom. Mindegy, mert ma voltam a kontrollvizsgálaton, s mondta, hogy a csomócskákat el lehet tüntetni. Leköti őket. Kérdeztem, hogy fáj-e. A válasza: kicsit húzni fog. Mondtam, hogy most egyelőre elég abból a fájdalomból, amit úgy érzek, mintha a bokámtól varrta volna fel a bőrt a s...ig. Inkább majd később. Kaptam Ftorocort kenőcsöt, meg kúpot, mert annak ellenére, hogy jól érzem magam, bizony a seb nem úgy gyógyul, ahogy kellene. Ennyi! A doki szerint a kenőcs fel fogja valamilyen szinten puhítani a csomócskákat és kisebb lesz. Vagy nem!

Jobbulást mindenkinek!

Procti Creative Commons License 2008.09.04 0 0 2305

Alapjában nem azzal van gondom, hogy a privát orvosi rendelés kemény HUF-ba kerül, hanem azzal, hogy ezt csak az adózott nettó fizetésemből fedezhetem. Pedig jó 20 évvel ezelőtt, mikor bevezették az SZJA-t, meg a bruttósítást, egy közgazdász barátom  boldogan győzködött, hogy mostantól (akkortól) mindehol számlát adunk majd és költségként elszámolhatjuk (mindenütt: fogorvos, fodrász, szobafestő, autószervíz, stb).

 

Nem lenne gondom a privát rendelés súlyos tízezreivel, ha számlát kapnék róla (hiszen a megyei kórház ambuláns vizsgálatain is számlát adnak - pontosabban megmutatjáék a költségkimutatást), szóüval nem lenne gondom a privát számlával, ha mint a megyei kórházban is, a privát rendelést is a TB fedezné. Hiszen vannak átmeneti megoldások, privatizált klinikák, vagy magánkilnikák, pl a veresegyházi egészségcentrum, ahol a kiállított számlát kifizeti a TB, miért ne lehetne a maszek gyógyírtást szintúgy?

 

Mi a különbség, hogy egy megyei kórház-rendelőintézetét, a piaci alapon működő Hospice valamely intézményét, vagy Csatári doktornő gyógyszolgáltatásait veszem igénybe? Mármint a Társadalombiiztosítás számára mi a különbség? Szerintem semmi.

Előzmény: Nyco (2303)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!