Keresés

Részletes keresés

2Bálint Creative Commons License 2018.01.24 0 0 96869

Újat, olcsóbban nem fogsz találni az Ikeánál...

Előzmény: Caitlin (96867)
Havel Ina Creative Commons License 2018.01.23 0 0 96868

Te aztan koran kelo vagy!  En reggel nyolcra megyek heti 3-szor edzoterembe, egyszer teniszre, es 10 es 11 kozok erek be a munkaba es este 7 korul jovok haza. Igy viszont en is elkerulom a forgalmat, a 18 km-t 12-15 perc alatt teszem meg ajtotol ajtoig.  Ha reggel egybol mennek munkaba, 20-30 perc is lenne...

Viszont ejfel - egy ora elott nemigen megyek aludni...

Ha valami miatt megis be kell mennem 8 korul (maltai, szerbiai kollegakkal megbeszeles), alig lezeng meg valaki...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96860)
Caitlin Creative Commons License 2018.01.23 0 0 96867

ez most pont jol jon, koszi! Koltozom uj gepre (4k-s monitor, olyan reszleteket latok a fotoimon amit a sony vaio-n soha :) )

es a starcraft is sokkal jobban fut rajta :)

mas: ugy nez ki koltozunk, de butorozatlanba. Alap dolgokban van ajanlas, h hol erdemes beszerezni: agy, asztal, kanape, szekreny. Ikea-t tudjuk magunktol :) Nem baj ha olcso(bb), de nem gagyi.

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96866)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.23 0 0 96866

Más téma. Tudtátok hogy ezen az oldalon https://takeout.google.com/settings/takeout?pli=1 ki lehet exportálni minden Google tool/app/szolgaltatas tartalamat?

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.23 0 0 96865

Jo dolgok nem tartanak sokaig... Nekem is minden masodik allasom menetrendszeruen nagyon gáz volt. Pl elozo helyen szigoruan 40 ora munkaido, idonkent nem fizetett tuloraval, abszolut fixen 13:00-13:30 ebedszunettel, 20 nap szabival (ami 10 ev alatt akar 23-a is emelkedhetetett...), barmi orvos vagy hasonlo appointmentre elengedtek, de levontak fizubol vagy le kellett dolgozni, kozben a sori presgep kezelonel kb 5%-al tobb fizuert vittem harom ember munkajat az irodaban (legalabb is most harom ember csinalja amit en csinaltam anno egymagam, felesegem most ott dolgozik, o mondja, anno a fejvadaszok hitetlenkedtek hogy milyen keveset kaptam mernokkent, mondtak nem csodalkoznak hogy valtani akartam). Aztan volt egy tanfolyamszervezoi munkam, ott hatan voltunk, es volt egy kb 10 honap amig az osszes tanfolyamra jelentkezo 50-55%-at en vittem (mikozben elvileg hatan voltunk erre, szoval mondjuk ugy nem volt egyenloen elosztva a melo)... A mostani allasom viszont jo, viszonylag tisztes fizu (de magasnak nem neveznem), nagyjabol flexi, idonkent lehet otthonrol dolgozni es nem csinalnak ugyet ha orvoshoz kell mennie az embernek (vagy parjat orvoshoz/korhazba vinni) vagy haza kell ugrania mert hozzak a mosogepet / jon a szerelo / miegymas, szinte nulla tulora elvaras (jo, mert nem fizetik), 25 nap szabi (igaz ez nem emelkedik), hetente egyszer ingyen gyumolcsnap, bonusz, havonta 1-2x ingyen ebed/parti stb., Meg amikor kijottunk volt egy nagyon jo allasom ahol hetente kb 3x dolgozhattam otthonrol, es flexiben, nyaron ha jo ido volt egesz nap tekertem/gyalogoltam/usztam/stb, aztan este hattol tizenegyig megcsinaltam a melot, nem az idot neztek, hanem hogy a munka meglegyen, sajnos ez csak 2 evig tartott utana atvette masik department a poziciot.

Előzmény: ocso79 (96864)
ocso79 Creative Commons License 2018.01.23 0 0 96864

Nallunk is igy megy az irodakban. Szepen jonnek is a megszoritasok kezdik vaogni itt-ott a benefiteket.
Mi cegunk egyduli volt a piacon Europaban,majd ultunk a baberokon nehany evik kozben a konkurencia szepen 

lemasolta,fejlesztette a termekeinket most meg jon a kapkodas.
Volt olyan process engineer akit nem lattam 5 evig a production-on most minden nap ott van.
Kar hogy mostmar keso :( Emberek szepen lassan elszalingoznak.
En is felmondtam 5 ev  utan es ugy nez ki meg ajanlolevelet sem akarnak adni (comapny policy).
Persze a masik helyen meg a contract szerint kene. Majd megprobalom kibekkelni.
Amerikai HR fonoknk lett es azota a csaladias hangulat szepen elillant.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96860)
ocso79 Creative Commons License 2018.01.23 0 0 96863

30 perc kocogas utan vagy 20 perc mig lehul a tested utanna mehet a tusolas. Nem csodallom hogy a production-on dolgozo emberkek nagyresze ruhelli az irodai dolgozokat ;)
Ezek a kivaltsagok termeszetesen csak rajuk vonatkozik gondolom a AHEA felsegenek a kollegai nem nagyon ugranak ki kocogni :)

Előzmény: seci (96859)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.23 0 0 96862

OK, elfelejtettem mondani, hogy (a tervek szerint) minden egyes tusolo egy-egy kulon szoba negy fallal es zarhato ajtoval :-) (nem pedig egy helyisegben negy fulke). Ilyenbol lehetne negy unisex, mert miert ne...

Előzmény: seci (96857)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.23 0 0 96861

Jobb helyeken igy van :-)

Előzmény: seci (96859)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.23 0 0 96860

En speciel 70 perceket szoktam gyalogolni ebedszunetben (atoltozessel tusolassal egyutt 90 perc), de van hogy csak kiulok az autoba es olvasgatok vagy szunditok egyet (eleg sokan tesznek hasonloan). Mindenki akkor jon munkaba, megy haza munkabol es akkora ebeszunetet tart (minimum 30 perc, maximum nincs megszabva) amikor/amekkorat akar, csak a 37 ora munkaido legyen meg nagyjabol (nagyjabol, mivel sokaknal nem nyomon kovetheto, pl fonokom most volt egy hetig Kinaban, december kozepen meg az USA-ban, rengetegen mennek ki orszagon belul es kivul ugyfelhez stb). En szemely szerint 6:30-kor indulok otthonrol es 17:00-ra erek haza, viszont igy van 90 perc ebedszunetem minden nap. Ha 7:30-kor indulnek (es csak 30 perc ebedszunetet tartanek, ami sok mindenre nem eleg) akkor 40 perc helyett jo 60 perc lenne munkaba a menetidom a dugok miatt. (Szinten ha delutan 4:15 helyett 5-kor lepnek le, akkor 45 perc helyett ugy 70(!) perc lenne a menetidom (probaltam, tapasztalat). Egyebkent nalunk a minimum munkaidot nem nezi senki, viszont mivel Investor in People vagyunk ezert nezik hogy mennyi maximumot dolgozunk, ha eleri valaki a 60 ora ott toltott idot (akar fizetett akar fizetetlen) az kap egy ejnye-bejnyet :-) Most azt varom mar, hogy mikor viszik le 36 orara a munkaidot (franciaknal 35...), es mondjak azt, hogy aki akar johet dolgozni heti 4x9 orat a heti 5x7.2 helyett :-) Beszelgettunk rola tobbszor, a dolgozok kb 3/4-e siman atterne erre a munkarendre. Kisebb vagyonokat sporolnank bejarason/uzemanyagon is (meg en evente 52*90 perc autoban ulest...)

Előzmény: ocso79 (96858)
seci Creative Commons License 2018.01.23 0 0 96859

10 perc atoltozes, 30 perc kocogas, 20 perc tusolas: siman belefer.

 

Meg azert van olyan is, ahol nem 1 ora az ebedido, hanem pl flexi van (mondjuk 10-12 es 14-16 kotelezo, a tobbi meg ahogy jolesik - igy dolgoztam 12 evig)

 

-seci

Előzmény: ocso79 (96858)
ocso79 Creative Commons License 2018.01.23 0 0 96858

Ettol mindig kiakadok. Mi az hogy el megy kocogni ebedidoben. Ki hiszi el azt hogy atoltozik-lehul-letusol-visszaoltozik belefer egy 1 oras szunetbe. Menjen kocogni munka elott-utan. 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96856)
seci Creative Commons License 2018.01.23 0 0 96857

Tusolhatnak egyutt is ;) 

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96856)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.23 0 0 96856

Most cegunknel egy tusolo van, amit mindenki hasznalhat. De jovore az uj epuletben 4 tusolo lesz (helyes), 2 ferfi, 2 noi. De miert? Mi kulonbseg lesz koztuk? Es ha eppen 4 ferfi vagy 4 no megy el kocogni, akkor visszaérve 2-nek varni kell mig a masik ketto letusol? :-) Es ha valaki transznemu, akkor az melyik tusoloba megy majd? :-))))

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96855)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.23 0 0 96855

Na végre. Már kezdtem varni, hogy PC jegyeben mikor jutunk oda, hogy nem lehet valakire azt mondtani hogy ferfi vagy no, vagy hogy szemely/ember (mert hatha léleknek vagy entitásnak tartja magát)... :-)

Előzmény: jwdo07 (96854)
jwdo07 Creative Commons License 2018.01.23 0 0 96854
Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96851)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.23 0 0 96853

LOL

Ez nagyon ott volt :-)

Előzmény: seci (96852)
seci Creative Commons License 2018.01.23 0 0 96852

"Kinek a pap, kinek a papné"

 

pontosabban (2018-ban vagyunk!)

 

"Kinek a pap, kinek a papné, kinek meg a ministráns fiú"

 

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96846)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.23 0 0 96851

Le vagy maradva :-) Mozgalom indult mar 2.5 eve, hogy ne olvassak az emberek feher heteroszexualis ferfi irok muveit...

http://www.telegraph.co.uk/men/thinking-man/11470985/Are-you-reading-too-many-books-by-straight-white-men.html

https://www.xojane.com/entertainment/reading-challenge-stop-reading-white-straight-cis-male-authors-for-one-year

... mert az diszkriminacio! Szoval tessek nem-feher homoszexualis noi irok muveit olvasni! :-)

Előzmény: seci (96848)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.23 0 0 96850

Megnyilt az elso penztarak nelkuli bolt az USA-ban: https://www.hwsw.hu/hirek/58337/amazon-go-penztar-nelkuli-uzlet-vasarlas.html

KawaBazsy Creative Commons License 2018.01.23 0 0 96849

De ha mégis kötelező lesz választani, akkor leszek - esetleg - vega. :-)

Előzmény: seci (96848)
seci Creative Commons License 2018.01.23 0 0 96848

Hasonloan a homosexualisokhoz ;)

 

Azert remelem, hogy a mi eletunkben egyik sem lesz kotelezo!

 

-seci

 

PS: Szabadon valasztott mindketto, nincs vele semmi bajom, amig nem akarjak nekem megmagyarazni, hogy nekem is az kell!

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96844)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.22 0 0 96847

(Aki feherje/vitamint/akarmi hiany miatt aggodik: probalja ki csak harom hetre. Harom het alatt egeszseges ember abszolut kaja nelkul sem kepes tisztesseggel ehen halni, es azert vegetarianus/vegan kaja csak jobb mint a nulla kaja, szoval nincs nagy riziko :-) De nem akarok rabeszelni senkit :-))

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96846)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.22 0 0 96846

Kinek a pap kinek a papné :-) En voltam nagy husevo, volt tejet tejtermekkel korszakom is, ugyhogy van osszehasonlitasi alapom, es akarmilyen hihetetlen egy percig nem hianyzott es nem hianyzik semmilyen husos/tejes/tojasos kaja :-) Energiahianyra se panaszkodhatom, tavalyi evben tobb mint 300 edzest rogzitett a Polar oram. Ugyhogy, elvagyok :-) De ha kivancsiak vagytok hogy milyen vegetarianuskent vagy vegankent, ki lehet probalni par hetre vagy honapra, aztan lesz sajat tapasztalatotok, beszamolhattok rola a forumon :-)

Előzmény: Havel Ina (96845)
Havel Ina Creative Commons License 2018.01.22 0 0 96845

Nekem is szocske :)

 

De leginkabb:

 

https://www.youtube.com/watch?v=NW3D9HcQlOM

 

Előzmény: KawaBazsy (96842)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.22 0 0 96844

Valami kritikus tomeget egyebkent elerhetett mostanaban a veganok/vegetarianusok száma, nyilnak a vegan/vegetarianus ettermek, boltokban szaporodnak a vegan/vegetarianus kajak, ismert "hires emberek" valnak veganna/vegetarianussa. Nalunk a cegnel 105-bol 12-en vegetarianusok (ennyirol tudok legalabb is, ebbol ketto szuletse/kisgyerek kora ota vegetarianus) es rajtam kivul meg 2-en veganok. Azaz 14.2% nem eszik hust. Azert az jelentos, bar persze 105 ember nem egy nagy minta (viszont lehet a szam magasabb is, a termelesbeliekbol nem ismerek mindenkit).

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96843)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.22 0 0 96843

Egyebkent jellemzo hozzallas szuleim. Mar sok eve vagyunk veganok, de mind a mai napig megkerdzik idonkent, hogy "ha nem esztek hust/hustermeket, tejet/tejtermeket, tojas/tojastartalmut, mezet/meztartalmut, akkor mit esztek?" es "nem eheztek?" es "esztek eleg feherjet?". Es minden alkalommal elmagyarazom, vagy elmondom hogy aznap mit ettunk, de par het mulva megint megkerdezik, nem tudjak elkepzelni :-) Epp tegnapelott nyugtattam meg, hogy nyugi, 2550KCal-t ettem (edzes miatt ilyen "sokat"), amibol 108 gram feherje volt. Erre o "Az meg hogy lehet?" :-) Says it all :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96841)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.01.22 0 0 96842

Szöcske.. :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96841)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.22 0 0 96841

Nem kell arra hasonlitania. Van jopar ami nem hasonlit semmilyen husos etelre, es szeretjuk is oket. Csak a gyartok ugy gondoljak, hogy a legtobb ember hus(os etel) helyett eszi oket, es ezert olyanra izure izesitik nagy reszuket. Az hogy az "igazi" olcsobb ... well, Lidl minosegben valoszinuleg igen, Waitrose minosegben valoszinuleg ugyanannyiba kerul. Quora-n ha korbenezel rengetegen kerdezik hogy miert lett valaki vegetarianus/vegan es rengeteg valasz is van. Mi nem erezzuk ugy, hogy allatokat kellene leolni ahhoz hogy mi ehessunk, se ugy hogy a ma szupermarketekben kaphato husok/husos etelek/tejtermekek kulonosebben egeszsegesek lennenek a nagyuzemi allatgyartas (nem neveznem tenyesztesnek) es feldolgozas miatt (nagyon nem az mint otven-hatvan eve, es plane nem az mint a haztaji). Plusz novenyi alapu taplalek eloallitasank sokkal kevesebb a fold, viz es energia igenye es kisebb a CO2 footprintje stb. Egyebkent James Cameron epp most keszit egy filmet a vegan elsportolokrol. Arra a kerdesre, hogy miert eszik az emberek a husos eteleket a ket leggyakoribb valasz meg az, hogy "megszokasbol" es "az ize miatt" (mikozben 10-bol 9 mindendevo embertarsunk siman elhitte egy vegan, de husos-izunek fuszerezett kajarol hogy az husos, mikozben semmi hus nem volt benne - azaz nem a hust szeretik, hanem a fuszerezeset/izesiteset). De szaz ev mulva (ha meg letezunk addig mint faj) mindenki vagy novenyevo lesz, vagy rovarokat fog enni, mert a novekvo nepesseget etetni a jelenegi modon nem lehet majd, a rovarok viszont igenytelenek, gyorsan szaporodnak, magas feherjetartalmuak, keves gondozast es energiat igenyelnek. Szoval vega vagy szocske, csak ido kerdese :-)

Előzmény: Havel Ina (96840)
Havel Ina Creative Commons License 2018.01.22 0 0 96840

Szia Sas! Megmagyaraznal valamit, mint vega?

Ha akarmi okbol nem esztek hust, tojast, tejet, stb. akkor miert kell minden vega kajanak pulykara, csirkere, stake-re, hamburgerre, hot dog-ra,  szoval husra hasonlitani? Nem lenne egyszerubb (es sokkal olcsobb is) az "igazit" enni?

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96837)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!