Keresés

Részletes keresés

csontász Creative Commons License 2010.11.13 0 0 2999

Segítségeteket szeretném kérni!

 

lakásvásárlási hitelem van a CIB -nél

passzív BAR miatt kockázati díj került felszámításra 2008-ban kötöttünk szerződést

Letelt az 5-év Passzív BAR

A kockázati díj így okafogyott lett? Szerződésben nincs utalás a kockázati díj fizetésének

futamidő végéig történő fizetésére.

Viszont a neten találtam olyan opciós listát ahol azt mondja, hogy a 2007 aug 8.a előtt

kötött szerzödésben a futamidő teljes hosszában kell fizetni a díjjat.

Engem a bankból elhajtottak, mint bába asszony a fattyút!

De senki nem tud semmit ezzel kapcsolatban!

KIHEZ FORDULJAK???

 

Köszönettel:

Prof Creative Commons License 2010.11.12 0 0 2998

Egy barátomnak néhány éve az ismerőse megkereste a legjobb hitelt.

Puszta jószándékból. JPY, két OTP LTP kombi. Az a mákjuk, hogy ki

tudták fizetni, mielőtt nagy galiba lett volna az árfolyammal. Ha nem

sikerült volna (vagy csak részben), lett volna sírás-rívás...

 

Jó ismerős, persze. Ha körbenézel pár szomszédos fórumban, majd

látod, hogy hány jó ismerős vágott át a palánkon embereket... Két kezem

már kevés hozzá, hogy csak azt összeszámoljam, amit a két szememmel

láttam.

Előzmény: insurances89 (2993)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2010.11.12 0 0 2997

Sajnálom ami veled történt. Fél évvel ezelőtt valaki kérdezte itt tőlem,hogy ki ez a cég. Már akkor mondtam,hogy eszébe se jusson a közelükbe menni.  (pedig konrétan nem tudtam semmit róluk de 100%-ban biztos voltam benne,hogy közönséges szélhámosok.)

 

Ahogy az összes Metros újságban és blikkben stb...megjelenő fogyasztói csoportok,hitelként álcázva.)

Előzmény: balek1972 (2996)
balek1972 Creative Commons License 2010.11.12 0 0 2996

Mindenkinek! Bárkinek eszébe jut, hogy az EMH Kft. (Euromobilien Kft) szeretne szerződést kötne, most sajnos saját káromon tapasztalva mondom el NEEEEEE! Csalók mind egytől-egyig! És futhat mindenki a pénze után!

balek1972 Creative Commons License 2010.11.12 0 0 2995

Eszedbe se jusson szerződést kötni velük!

bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2010.11.09 0 0 2994

Szuper vastag bőr van a képeden apám......!

Előzmény: insurances89 (2993)
insurances89 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 2993

Szia!

Hitelközvetítőkkel, "független tanácsadókkal" érdemes vigyázni és picit a mondanivalójuk mögé nézni, vagy a közölt információk alátámasztását kérni, mert a jutalékuk nem csak a hitel összegétől függ, hanem sok esetben attól is, hogy hová viszik a hitelügyletet. (Gondolom azt nem kell magyaráznom, hogy minél "drágább" a hitel, annál több jutalékot tudnak kifizetni a tanácsadónak az ügyletre).

A legjobb, ha megbízható ismerősöd van, aki biztos a legjobb keresi meg Neked :-) Ugyanis egy szimpla hitelkalkulátor nem mindig elég egy teljes összehasonlításhoz :-)

Előzmény: dadadada1987 (2984)
insurances89 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 2992

Szia!

Ugye ezt Te sem gondoltad teljesen komolyan?

BAR lista = KHR (központi hitelinformáció rendszer), ami viszont nem egyenlő azzal, hogy mindenkinek akinek hitele van, oda kerül (jól is néznénk ki). KHR-re az kerül, akinek 90 napot meghaladóan tartozása van, ami meghaladja a mindenkori minimálbér összegét. Aktív KHR-ről addig beszélünk, míg a tartozás is fennáll, kiegyenlítése után az illető passzív státuszba kerül 5 évre.

 

BB-s egyenlítőhitelt ajánlani a körülmények pontos ismerete nélkül nekem meredeknek tűnik.

 

Előzmény: hastetheday (2955)
Axióma Creative Commons License 2010.11.09 0 0 2991

Legy szives visszafogottabban reklamozz. Vagy mondd el itt amit maganban akarsz, vagy vard meg hogy megtalaljak-e a cimed a neved mogott... de nem veletlen letezik a forumszabalyzat.

beci77 Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2988

Köszönöm, számítottam erre a variációra, sajna nem tudok már több önerőt belerakni, mert rengeteg más költség jár a vásárlással (pl. csak az illeték 560.000.- Ft lesz, ha jól számoltam).

Tehát ha jól értem, akkor amennyi jelzálog rámegy a szülői házra azt egyből le lehet vetetni, amennyiben visszafizetek ugyanannyi tőkét a hitelbe?

A kettőnk össz. 250ezres fizetésére nem mondják azt, hogy nem vállalhatok havi 80.000.- Ft körüli törlesztést ugye?

Előzmény: bankvilági idegenvezető (2986)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2987

Azért nem válaszoltam arra,hogy neked a BB termék lenne-e a jó,mert nem lehet addig megmondani,míg nem látod az ügyfél helyzetét.   (havi szinten milyen pénzmozgásod van,mennyi az átlagos megtakarításod egy hónapban stb....)

 

Viszont elvesztettem a fonalat kissé. Még az előbb 7 milliós lakáshitelről kérdeztél,most viszont már 14 milliós banki finanszírozásnál tartunk....  Most akkor melyik?   (25 milliós vételár,11 milla önerő....ez 14 milla bárhogy is számolom. ) Ehhez van 120.000 Ft fizetésünk?

 

-meglévő hiteleid vannak a számláidon?  (bármilyen kártya,folyószámlahitelkeret,hitelkáryta,személyi kölcsön stb....?)

 

-Élettrásadnak mennyi az igazolható jövedelme?

Előzmény: Kelen21 (2983)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2986

A gond ott kezdődik,hogy a 15.5 vételárra a maximum finanszirozás  és terhelhetőség 75% azaz 11,625 000 Ft.

 

A banktól szeretnél kérni 9.900.000 Ft-ot evvel nem is volna gond. Viszont a munkátatói kölcsönöd 2.5 millió Ft amit rá fognak terhelésként még dobni az ingatlanra. Evvel így már 12,4 milliós terhelésről beszélünk,amihez a bank nem fog hozzájárulni.

 

Így a legjobb esetben is 12,4- 11,625 = 780.000 Ft   Ezt a 9.900.000 vedd le azaz  9.115.000 Ft-ot fog tudni adni a bank. Ehhez hozzáadod a 2.5 millió Ft-ot és máris kijön a 11,625.000 Ft ami a maximális terhelés lehet az ingatlanon.

 

További lehetőségek.  Önerő növelése avval a kb 800.000 Ft-al.

 

Másik lehetőség. Ha szerencsénk van és az ingatlant nem 15.5-re becsülik,hanem pl 16.7-re?  (ezt nem tudom mennyire reális)

akkor a bank (ehhez persze az adásvételit is ennyiről kell megírd a 16.7-nek veszi majd figyelembe a 75%-át.

 

Ha ez sem megy,akkor a bevonása a szülöi háznak.  Ha nincs más megoldás,persze dühítő lesz,ha ezért a 800.000 Ft-ért be kell majd vonni.....  (később kivonható egy pár év múlva,ha már lecsökkent a hiteletek....

 

Üdv-Ólom

Előzmény: beci77 (2982)
Axióma Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2985

(na amit itt a forummal csinaltak, az kritikan aluli...)

Re: 2980, balhaeksoncrowa

Ugye nem dolgozol aktivan hitelugyintezokent? Mindenkinek ezt nyomatod, hogy az szamit, hogy mennyi az ossz visszafizetendo? Hallottal mar a thm-rol, meg a jelenertekesitesrol, valamint kulonbozo idopontokban esedekes osszegek kezeleserol?

 

Mas: Mberek, az Emese egy marketingtermek!! Az elmaradt hasznot (beteti kamatot) betudja a hitel josaganak, pedig nem az! Legfeljebb ha tenyleg arrol a 3-6 honapnyi tartalekrol van szo, ami illik legyen, vagy a draga elotorlesztes miatt epp osszevarod a penzedet (tehat likviden tartando, es azt is csak akkor, ha eppen a netto elerheto beteti kamat feletti a hitelkoltseg elengedett resze). Akinek van tobb millaja az elotorlesszen! Akinek van folyamatos jelentos (10e feletti) megtakaritasa, az vagy rovidebb futamidot valasszon, vagy ha nem 100%, akkor ltp-be tegye!

En ezt ahhoz tudom hasonlitani, amikor kijott a K&H azzal, hogy 10% a kamat, de ugy szamitunk torlesztot, mintha csak 8% lenne (azaz tokeelmaradas volt folyamatosan, a reszlet novekedett). Ott aztan tenyleg semmi jo nem volt benne, de tetszett az ugyfeleknek a szamsor...

dadadada1987 Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2984

Megint itt vagyok, balhaeksoncrowa kösz a tippet. :) nem megyek én se földhivatalba, se sóhivatalba. Nov 30-ig még van idő, de ezt az infót a Budapest Bankra értve mondtad? Átfutom a neten található adatokat, meg lehet a bankokba is bemegyek. Vagy felkeresek egy összekötőcéget. Nem tudom a Fundamenta vagy az OVB segít-e. Bár ahogy magamat ismerem, csináld magad szabály fog élni.

Előzmény: balhaeksoncrowa (2980)
Kelen21 Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2983

Akkor hozzáadok még adatokat, de egyébként egy-két dolog kivételével nem túl irreálisak az eddigi adatok:

 

Pest belvárosában szeretnék lakást venni, az értéke 25M, nekem 11M HUF-om van, a maradék részt kellene hitelből kiváltani, körülbelül egy havi 100e HUF-os törlesztéssel tudok még mit kezdeni, viszont plusz jövedelmem nincs, az "élettársam"-at be tudom vonni a hitelbe, de csak akkor, hogyha ez vagy óriási előnnyel jár, vagy nincs más lehetőség.

Azt hiszem, körülbelül ezek voltak azok a kérdések, amelyek feleletre vártak.

Amire nem kaptam választ(gondolom információ hiány miatt), megéri-e ez a BB-s új hitel nekem vagy sem? Ez volt személy szerint (laikusként) a legszimpatikusabb így elsőre. Köszönöm!

Előzmény: bankvilági idegenvezető (2981)
beci77 Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2982

Üdv mindenkinek! Ezt bedobtam már egy hete a "lakáshitel konkrét válaszokba, de nem válaszoltak, rá-talán itt.

Ház vásárlásba fogtunk, a vételár 15.500.000.- Ft. Az önerőnk 3.100.000.- Ft (20%), ehhez kaptam még 2.500.000.- Ft munkáltatói kölcsönt, így 9.900.000.- Ft hitel kellene valamelyik banktól.

Összejöhet ez így erre a házra, vagy be kell vonni a szülői házat is a jelzálogba? (Úgy tudom a munkáltatói kölcsönt is bejegyzik majd jelzálogba.)

Bankra van valamilyen konkrét javaslatotok? Én egyenlőre egy LTP-vel kombinált Otp hitelt néztem ki 20 évre, de még csak itt a neten kutatgattam.

Fizetésünk 140.000.- és 110.000.- nettó.

Köszi a válaszokat.

bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2981

Szia!  Igen.  A kalkulátorok püffögtetése önmagában egy teljesen értelmetlen cselekedet,bár nagyságrendileg láthatod a törlessztőket de hogy megkapod-e ott biztosan a kölcsönödet vagy sem azt a kalkulátor 2 adatból nem fogja megmondani.

 

Ehhez minimálisan 15-30 adat szükséges és persze számos buktatója van a sztorinak még közben. (Azt gondolod ér 10 milliót a lakás,közben csak 8 millióra becsülik stb..... 

 

Nagyon kevés még mindig az adat.

 

-Mekkora a lakás (ház) jelenlegi forgalmi értéke,illetve mennyiért szeretnéd megvásárolni?

- Mekkora a maximális önerőd Ft-ban hozzá?

- Egyedül vagy,esetleg adóstársat tudsz-e bevonni az ügyletbe? (barátnő,élettárs,szülő stb...)

-Van-e más igazolható jövedelmed ezen kívül?

- Hol fogod vásárolni az ingatlan?

- Mekkora maximális törlesztőt bírsz bevállalni?

-

Előzmény: Kelen21 (2977)
balhaeksoncrowa Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2980

Kedves Dada!Azt gondolom, hogy vesd össze a piacon található lehetőségeket és döntsön az, hogy mennyit kell visszafizetni. Itt már valószínű a BB felé billen a mérleg nyelve.Azt gondolom addig érdemes belevágni amíg futó akcióik vannak. (Tulajdoni lap lekérés sokkal olcsóbb,mint a földhivatalnál, illetve díjmentes az értékbecslés november 30-ig.) 

Előzmény: dadadada1987 (2979)
dadadada1987 Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2979

Köszönöm a gyors választ, értem mire gondolsz, de ha 140 hónapig kell törlesztenem hát addig kell és ez nem egy egyszerű 20 évről 10 évre csökkentjük kérdés. Nekem minden hónap számít már, ez van... ha hitelt veszel fel, számolj vele, hogy 10-20 évre lekötik a kezed. Én nem számoltam, mostmeg próbálok kiutat találni. a Budapest Bank ajánlata nekem kedvezőnek tűnik, jónak találom és jól járnék vele szerintem, mivel nekem is csak átlagos magyarországi - budapesti bérezésem van. :D Dehát nem lehet mindenki politikus ugyebár.

Előzmény: balhaeksoncrowa (2978)
balhaeksoncrowa Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2978

Kedves Dada!

Próbáltam pont arra rávilágítani, hogy nem minden előtörlesztés esetében jó a BB Egyenlítő, mert kamatban és törlesztőben is van kedvezőbb nála.

Azonban abban az esetben ha már hitelfelvételkor lehet előre tudni, hogy előtörlesztve lesz a hitel, mert örökölni fog pénzt, ingatlant, lejár valami megtakarítása, kaszál a tőzsdén, nyer a lottón stb.stb. akkor érdemes lenne egy hosszú futamidejű, egyenlítő hitelnél olcsóbb havi törlesztőjű hitelt felvenni (ez lehet annuitásos vagy egy rövidebb lejáratú pl.: 4 v.5 éves lakástakarék kombi).Több számolgatás után kiderült, havi szinten eléggé sok pénznek kell lenni azon a BB-s megtakarítási számlán, hogy a 20 éves futamideje 10 évre csökkenjen.Még egyszer mondom, néhány éven belüli előtörlesztésről beszélek. És átlagos magyarországi bérekkel számoltam. 

Üdv,Balhaeksoncrowa 

Előzmény: dadadada1987 (2976)
Kelen21 Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2977

Kedves Ólomlábú!

Kelen vagyok, csak elfelejtettem a jelszavam :) de mindegy, a lényeg:

Olyan adatokra lenne szükség, mint amiket mondjuk a kalkulátoroknak is meg kell adni vagy komolyabb dolgokról van szó, mármint családi háttér meg ilyesmi? a másik dolog meg, hogy egy ilyen mértékben tájékoztatott úm. ügyfél mennyire láthat rá ezekre a dolgokra komolyabb szakmai segítség nélkül? Ezt úgy értem, hogy amit most tudok felejtsem el, vagy az olvasgatás, kalkulátorozás ért valamit?

De TEGYÜK FEL, van 120.000 huf nettó jövedelmem, 32 éves vagyok, nőtlen, büntetlen előéletű, 3 éve dolgozom ugyanannál a cégnél. mondjuk 7.000.000 M HUF-ot szeretnék felvenni, lakáshitel formájában, és tudom, hogy nem fogok tudni előtörleszteni határos időn belül. Ilyenkor tényleg ez a BB bankos megoldás lenne a jobb, vagy van más előnyösebb. Köszönöm a választ!

Előzmény: bankvilági idegenvezető (2971)
dadadada1987 Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2976

Balhaeksoncrowa aboszulút egyetértek veled abban, hogy aki előre látja, hogy előbb végez a törlesztéssel, akkor ilyen hitelrövidítéssel él. Speciel pont én is ezen gondolkodok, mivel kaptam egy új lehetőséget a munkahelyemen. Nem előléptetés, mivel oldalsíkú, de vagy 50e forinttal fog megnövekedni a fizetésem. Hitelt törlesztek még kb 140 hónapig, habár svájci frank alapú, ami most édekesen alakult, keresnék jobb megoldást. Ha valaki tud, írjon!

 

Előre is kösz :) dada

Előzmény: balhaeksoncrowa (2975)
balhaeksoncrowa Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2975
Szia!

Alapvetően minden tárgyalásnak úgy indulunk neki, hogy ebből ügylet lesz. Nyilván a kötetlen beszélgetés közben derülnek ki azok a dolgok ami miatt lesz esetleg csak tanácsadás a végén. De nem mondom, hogy hiába dolgoztam. Valószínűleg nem azonnal de a későbbiekben ennek meg lesz a pozitív hatása.

Szerencsére akkora termékpalettáról dolgozhatunk, hogy minimális a "csak tanácsadás", túlnyomó részt megvalósított ügylet lesz belőle.

Az egyenlítő hitelről.

Kamatban azért nem a legkedvezőbb a hitel, ebből adódóan a törlesztő részlet sem a legjobb a piacon, többen megelőzik. Azonban akinek van/vannak megtakarításai a rövidebb futamidő, kevesebb visszafizetendőt jelent a bank felé.

Tehát aki előre látja, hogy nem fogja a hitelt a futamidő végéig fizetni, annak van kedvezőbb ajánlat is a piacon, hogy addig is kevesebbet kelljen törleszteni.

SZERINTEM!
Előzmény: Varigombi (2973)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2974
Ha figyelmesen elolvastad,akkor azt is leírtam,hogy 99%-ban nem kerülnek meg. Ennyi kockázat meg benne van a közvetítésben.

Ha lelkiismeretesen dolgozol és a tudásod legjava alapján segítesz kiválasztani a számára legjobbnak ígérkező konstrukciót, és ezt le is tudja ellenőrizni a későbbiek folyamán,akkor egy értelmes ember nem fogja kihasználni.

Jah....hogy vannak olyanok,akik mégis? Ezt el kell viselni szerintem.
Előzmény: Varigombi (2973)
Varigombi Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2973
Érdekes, amikről írtok, de egyet nem nagyon értek. Jó, h azt mondod, h első az ügyfél, lelkiismeretesen segítetek neki, nem veritek át és ráadásul még jól is alszol, de ebben nektek akkor hol az üzlet? Mrt ma már senki nem segít (sajnos) az ember két szép szeméért és, ha jól tudom a tanácsadók többsége az ügyfelek után kap csak pénzt, ergo teljesítménybéres.
Kíváncsi lennék a véleményetekre a BB új egyenlítő hiteléről, mrt elég sokan írtatok róla eddig a fórumban és a tv-ben is szinte egész nap nyomatják emesét. Tényleg annyira kedvezőek a hitel konstrukciói v van ebben vmi átverés?
Egybknt megnéztem a hitelkalkulátort is, ami sztem egész jóra sikeredett. Könnyen lehet kiigazodni rajta és rm az ajánlatok, amiket kidob azok is kedvezőek.
Előzmény: bankvilági idegenvezető (2972)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2010.11.03 0 0 2972
Semmilyen biztosítékunk nincs. Vagy hittel csinálod és akkor nem kerülnek meg az emberek vagy sehogy és akkor felejtsd el.

Ha tanácsot adok és utána a tanácsot megfogadva kikerül,szerinted jobban jár?

Mit gondolsz a hitelügyintézés,meddig tart? Leadom a papírjait,oszt annyi? A legtöbb munka,lobbizás,különböző háttérfeladatok és néha a legkülönbözőbb problémák,amelyeket a banki ügyintézők soha meg nem csinálnának,még azután jön....


Őszintén megvallva,nem hiszek abban a stratégiában,hogy vannak cégek,akik előre kérnek pénzt és még a bankot sem árulják el mindaddig,míg nem adta le a szerződést az ügyfél. Igen,mindig van egy-két palimadár,akit rátudnak erre venni,dehogy mennyiséget nem tud evvel letteni az asztalra,az hótziher.

Mi nem kérünk pénzt és igen,sokszor adunk úgy tanácsot,hogy nem lesz belőle pénzem. No és? Mennyire érdekel ez engem?

Milyen bizalmat lehet kiépíteni avval a módszerrel,hogy előre közlöd egy emberrel,hogy csak akkor adsz tanácsot,ha vele intézed a dolgot? Én elfogadom egyébként,aki így dönt,max nem tudok vele azonosulni.

Mondjuk mi 100%-ban díjmentesen dolgozunk az ügyfelek irányába és az én "megkerülési"statisztikám 100 tárgyalásból max 1 ügyfél. Evvel eléggé jól alszom... :)

Előzmény: MartonkaFull (2967)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2010.11.03 0 0 2971
Üdv Kelen!

Egy normális hiteltanácsadás minimum egy fél óra de elképzelhető,hogy akár egy órát is igénybe vesz. Akár 30-40 dolgon-fontos kérdésen végig kell menjünk,hogy lássuk,neked majd mi lesz jó.

Aki neked itt egy kérdés alapján leírja,hogy melyik a legjobb,no arról az emberről már biztosan tudhatod,hogy köze nincs a szakmához.... :)

Szóval rá kellene szánnod azt a fél órát vagy itt is elkezdhetünk róla beszélgetni ha minden fontos kérdést leírsz ide nekünk.
Előzmény: Kelen22 (2965)
balhaeksoncrowa Creative Commons License 2010.11.03 0 0 2970
MartonkaFull, kérdésedre azt válaszolnám, hogy bankja válogatja h hány százalékot fizet a hitelügyintézőknek. Ennek a mértéke függ a közvetített termék típusától (annuitásos v. kombi termék stb.)

Általában 2 csoportra oszthatók a hitelügyintézők, hiteltanácsadók. Vannak azok akik kapnak jutalékot a banktól a közvetített és folyósított ügyletekért + pár százalékot kérnek az ügyféltől is (Ők vannak többségem 2011 január 1-ig.), és vannak akik nem kérnek az ügyféltől csak a banktól kapnak jutalékot. Én az utóbbi csoportba tartozom.
Bebiztosítva nem vagyok, ha valamiért meghiúsul az ügylet, akkor dolgoztam vele de nem feltétlenül hiába. Ha kikerül akkor magamba megkeresem az indokot, hisz az csak amiatt lehet, hogy valamit nem úgy csináltam ahogy kellett volna.
Előzmény: MartonkaFull (2967)
MartonkaFull Creative Commons License 2010.11.03 0 0 2969
Az OTP-nél sem kell igazolni, nem érdekli őket csak az uccsó 3 hónap ;)
Előzmény: kokkafej (2968)
kokkafej Creative Commons License 2010.11.03 0 0 2968
Hello!

Szeretnék kis összegű (mondjuk 100.000 Ft) hitelt felvenni. Fedezet nincs, kezest nem szeretnék. Van egy OTP-s számlám 2 hónapja, és mind 2 hónapban a fizumból 100.000 Ft-ot tettem rá. (Persze használom, nem marad rajt.) A bérem nettó 37 ezer papíron. Az igazi valamivel 100 fölött van, nettóban.

Van olyan bank, ahol ezek a befizetések alapját képezhetik egy hitelfelvételnek? Olvastam valahol, hogy csak annyit akarnak, hogy jóváírás érkezzen minden hónapban, min. 3 hónapja. Ha decemberben megint beteszek 100 ezret, akkor ez meglesz. De a büdös életben nem fogom tudni igazolni, hogy az a bérem.

Csak van valami bank, ahol lehalásszák azokat az embereket, akik ilyen cipőben járnak! Na én ezt keresem. Segítsetek plííz!

Köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!