Keresés

Részletes keresés

Roland15 Creative Commons License 2009.10.10 0 0 121

Nagyon sajnálom, hogy elpusztult, sajnos ez a természet rendje. Jövőre biztos sikerül egy újabbat tartani, de akkor érdemes egy fiatal, még szárny nélküli egyedet keresni. Ilyeneket június közepén, végén találhatsz. Nagy élmény, amikor megfigyelheted, ahogy vedlik, növekszik. Ha gondolod, rakhatnál még fel képeket Zikuról, szívesen megnézném őket.

Előzmény: domared (120)
domared Creative Commons License 2009.10.10 0 0 120

Szia!

Sajnos megtörtént amitől féltünk, Zikurat tegnap este végleg elaludt. A kislányom a kezében tartotta, meg is siratta. Nem gondoltam volna, de nekem is fájt, hogy nincs többé....nagyon aranyos volt, nagyon szelíd és kedves.

Ma eltemetjük a kertben a sziklakert mellett, lesz neki virágja is. Szerencsére jó sok képet készítettünk róla, így valamennyire mindig itt lesz velünk!

Előzmény: Roland15 (119)
Roland15 Creative Commons License 2009.10.09 0 0 119

Elképzelhető, hogy már nincs sok neki hátra, de hát a természetben se élne hosszabb ideig. Reméljük a legjobbakat. Nekem volt egyszer egy szobában tartott nőstény példányom, csak a fél karját tudta használni, mert megcsípte egy darázs. Ez a nőstény eléggé a szívemhez nőtt, az ágyam mögött volt a helye egy bazsalikomon. Így októberre már legyengült, de még bírta egy ideig. Aztán nem sokkal később elpusztult. Ezidő alatt úgymond megszelídült, nagyon sajnáltam, mikor elpusztult.

 

Előzmény: domared (118)
domared Creative Commons License 2009.10.09 0 0 118

Szia!

Sejtettem, hogy ezekből nem lesznek kicsi imádkozók....

Már megint jó nagy a hasa és reggel óta nem fogadja el a kaját. Elhesegeti, mintha útban lenne. Úgy vettem észre, mintha eléggé gyenge lenne, most nem tudom, hogy peterakás előtt ilyen az állapota, vagy szegénykém a végét járja??

Jó lenne, ha még egy kis ideig velünk lenne!!

Remélem délutánra kiderül, hogy mi van és jót fogok tudni írni!

Előzmény: Roland15 (116)
RacerNándi Creative Commons License 2009.10.06 0 0 117
Roland15 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 116

Szia!

Nálam ilyen eddig nem fordult elő, de mivel eddig nem volt hímmel, valamiféle kényszeres peterakásról lehet szó. Ebben nem vagyok 100%-ig biztos, de szerintem valami ilyesmi lehet. Sajnos többet erről nem tudok, az enyémek mindig párosodtak hímmel és egyszer raktak csak petét. Meg ezekből  a petékből sajna nem lesznek imádkozók. 

Előzmény: domared (114)
domared Creative Commons License 2009.10.06 0 0 115

Szia!

Képet így tudsz felrakni: Tallózás - Feltöltés, amikor írod a hsz-t, majd mikor megjelenik a kép, lesz ott egy olyan, hogy "beszúrás" vagy "törlés" , rányomsz a beszúrásra, ekkor megjelenik fent a hsz alatt is a kép(képek), utána elküldheted a hsz-t!

Nagyon kiváncsi vagyok már Sásira és Banánra!!

Előzmény: RacerNándi (112)
domared Creative Commons License 2009.10.06 0 0 114

Szia!

Írtam lejjebb, hogy Ziku 2x lepetézett, 9 nap volt a kettő között....ez így szokott lenni?? Ezután erre számítsunk? Vagy azért van, mert a lakásban van, melegben?

Azt olvastam, hogy peterakás után már csak pár hétig élnek, nálunk meg már ez volt a 3., mert szerintem mielőtt behoztuk, akkor is petét lerakni ment át a szomszédba....most akkor hogy van ez???

Előzmény: Roland15 (113)
Roland15 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 113
Én éveken keresztül tartottam az erkélyen szabadon őket, egyszer sem szöktek meg vagy tűntek el. Viszont a kannibalizmus párszor előfordult. Tényleg nem egy mozgékony állatok, inkább a hímek kicsit "izgágábbak".
Előzmény: domared (111)
RacerNándi Creative Commons License 2009.10.05 0 0 112
na itt vannak az én kicsikéim. ma találtam nekik egy közeli füves területen sok fincsi szöcskét.
én azt hittem hogy a barnák azok azok az egyedek amelyikek már elvesztik a szinüket mert kiöregedtek.... ezek szerint a barnák egy másik család, vagy ág. épp ma is láttam barnákat a kertben, meg egy zöldet. de mig korábban 10 perc alatt 20 at láttam... hát ma fél óra alatt 3-mat. na itt vannak a képek, habár elmosódtak kicsit. épp terrárium tisztítás utáni séta volt.
domared Creative Commons License 2009.10.05 0 0 111

Szia!

 

Látom, Téged is megtréfált a rendszer, írtam este, de nem akart betöltődni, frissítettem, erre eltűnt, így nem görcsöltem vele, gondoltam majd ma írok, erre most látom, hogy mégis megjelent a tegnapi hsz!

 

Azt tudod, hogy nőstények vagy hímek?

Egyébként vannak barna színűek is, ezek inkább a fák ágain vannak, a barna színt keresik, a kertünkben is volt egy régebben.

 

Tényleg nem sokat mozognak, tök jól el van Ziku is a növénykéjén, pedig tettünk oda többet is. Akkor megy csak el, amikor petét rak le (ez nálunk már 2x megtörtént 3 hetes ittléte alatt - legelőször teljesen kétségbe estem, hogy hová tűnhetett)

 

Régebbi hsz-ben írta valaki, hogy nála is 2-en laknak, egymástól távol a szobában, szintén szabadon, bár én sem merném megkockáztatni, hogy esetleg egyikük bajt okozzon a másiknak, talán ezért is csak egyet hoztunk be:)

Előzmény: RacerNándi (110)
RacerNándi Creative Commons License 2009.10.04 0 0 110
Cool!! Ziku igazi szabad életet él akkor. komolyan alig mozognak el? gondolkodtam én is hogy kiengedem...mondjuk néha megsétáltatom őket, de mikor elmegyek otthonról visszateszem őket.. nameg nem szeretném ha a 2 sáskám megtalálná egymást, mert nem lenne szép vége. holnap teszek majd fel képet igen. mióta nálam vannak jól meghíztak. ahol fogtam őket: a barátnőmék kertjében, nagyon sok sáska volt, tegnap meg ma már csak 2-őt láttam, és azok is barnák voltak már... ugyhogy azt hiszem időben vittem melegre az enyémeket, mert a kinntiek már nagyon a végét járják!
---
na holnap tolok majd fel képet!!
hali
Előzmény: domared (107)
RacerNándi Creative Commons License 2009.10.04 0 0 109
Cool!! Ziku igazi szabad életet él akkor. komolyan alig mozognak el? gondolkodtam én is hogy kiengedem...mondjuk néha megsétáltatom őket, de mikor elmegyek otthonról visszateszem őket.. nameg nem szeretném ha a 2 sáskám megtalálná egymást, mert nem lenne szép vége. holnap teszek majd fel képet igen. mióta nálam vannak jól meghíztak. ahol fogtam őket: a barátnőmék kertjében, nagyon sok sáska volt, tegnap meg ma már csak 2-őt láttam, és azok is barnák voltak már... ugyhogy azt hiszem időben vittem melegre az enyémeket, mert a kinntiek már nagyon a végét járják!
---
na holnap tolok majd fel képet!!
hali
RacerNándi Creative Commons License 2009.10.04 0 0 108
Cool!! Ziku igazi szabad életet él akkor. komolyan alig mozognak el? gondolkodtam én is hogy kiengedem...mondjuk néha megsétáltatom őket, de mikor elmegyek otthonról visszateszem őket.. nameg nem szeretném ha a 2 sáskám megtalálná egymást, mert nem lenne szép vége. holnap teszek majd fel képet igen. mióta nálam vannak jól meghíztak. ahol fogtam őket: a barátnőmék kertjében, nagyon sok sáska volt, tegnap meg ma már csak 2-őt láttam, és azok is barnák voltak már... ugyhogy azt hiszem időben vittem melegre az enyémeket, mert a kinntiek már nagyon a végét járják!
---
na holnap tolok majd fel képet!!
hali
domared Creative Commons License 2009.10.04 0 0 107

Szia!

Teszel majd fel képeket Sásiról és Banánról?

Egyébként az én lánykámra is furcsán néznek - nem csak az osztálytársak, hanem a családból is néhányan -, hogy imádja a mantisokat (is), na meg mindenféle bogárral is jól elvan, nem fél, nem undorodik tőlük (még a lótetűtől sem!)

Azzal meg ne foglalkozz, ki mit gondol Rólad, én 40 éves fejjel barátkoztam meg Zikuval a kislányom által és nem bántam meg, én is büszkén mesélgetem a munkahelyemen az újabb eseményeket...

Ha naponta 1-2x lespriccelgeted őket, sztem nem szomjaznak, mi is így szoktuk, általában kaja után- A lányom néha megitatja az ujjáról is, ha nem kell neki, elfordítja a fejét.

Ziku is szeret, tud vadászni, csak nálunk szabadon, egy növényen van és nehéz megoldani, hogy mondjuk a szöcske ne ugorjon el - nem visz rá a lélek, hogy kitépjem az ugrólábát :(

 

Pénteken írtam, hogy eltűnt, na, bejött amire gondoltam, ismét petét rakott le, nem is volt messze a növénykéjétől, de olyan csendben volt, hogy csak akkor találtam meg, amikor már végzett és tartott visszafelé a növényéhez:)

Előzmény: RacerNándi (106)
RacerNándi Creative Commons License 2009.10.03 0 0 106
hali mindenki! nekem is van 2 csodaszép példányom! már 3 hete tartom őket külön, 2 bazinagy dunsztosüvegben-ezek olyan 40 centi magasak, és 25 centi átmérőjűek.
minden nap kapnak fincsi tücsköt vagy szöcskét-saját fogásút vagy boltban vettet. azon aggódom néha hogy vajon isznak-e eleget?? spriccelgetem őket vízzel, de néha csak eltakarják a fejüket... aztán látom néha hogy lenyalogatják a kezüket--mondjuk evés után is sokat tisztálkodnak.
az enyémek maguktól is vadásznak!--az első 4 napban etetnem kellett őket- csipesszel eléjük kellett tartani az áldozatot, és mozgatva ingerelnem kellett a támadást, mert maguktól nem ettek-- aztán hoztam fejenként 5-6 szöcskét, betettem őket a "terráriumba" és mire el-meg viss----
és mire oda-visszafordultam már maguktól kajcsiztak!
---
rendszeresen tisztítani kell a terráriumot mert nagyon sokat piszkolnak kaja közben, meg utána.... ilyenkor kiveszem őket kimosom a lakásukat friss leveles ágakat teszek be és friss kaját:-)
amugy én a betetett szöcskéknek, tücsköknek is teszek be almát, uborkát- és eszik is- igy tovább friss marad a kajaállat!!
--
hát ez az én Mantiseim élete.
Sási, és Banán lett a nevük..... :-) mindenki hülyének tart mert 30 évesen furán hangzik hogy nagy büszkén mesélem, hogy: na Banán ma is szépen evett :-)
----
remélem sokáig húzzák. én kényeztetem őket rendesen
domared Creative Commons License 2009.10.02 0 0 105

Szia!

Igen, tényleg nem sáska, azóta talált a kislányom mégegyet, ennek megvolt mindegyik lába. érdekes, hogy a falon mászott, felmászott egészen a ház legtetejére, a cserép alatti gerendára...

 

Zikut ismét nem találom, lehet, hogy megint elment valahová petézni??? Ha jól emlékszem, legutóbb 23-án, vagyis 9 napja történt ilyen, létezik, hogy ilyen sűrűn?

Remélem azért meglesz még ma!!!!

 

Itt egy kép, tegnap már ekkora hasa volt, ma reggel meg nem is nagyon akart enni:

 

 

Előzmény: Roland15 (104)
Roland15 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 104

Szia!

Ekkora méretből elég, de lehet neki többet is adni, csak akkor nem eszi meg teljes egészében, hanem elhajítja a felesleget. Az egy szöcske a képen, a sáskának rövid, vastag csápja van. Egyébként azt is megeszi, sőt, a fajtársait is.

Előzmény: domared (103)
domared Creative Commons License 2009.09.30 0 0 103

Szia!

Ma sikerült fognom egy kisebb szöcskét ,tegnap meg a párom hozott pár legyet :-)

A tücskökből 1-et adok neki reggel, elég sokáig eszi, a lányom meg délután, vagy estefelé ad neki egy kisebb valamit, legyet, vagy lehet, hogy ma a szöcskét. Szerinted ez elég? Akkora nagy lett a hasa, nem tudom, hogy a kajától vagy megint petét fog lerakni?????

 

Valamelyik nap találtunk egy lombsáskát - legalábbis szerintem az volt, szegénynek hiányzott az egyik hátsó lába. Edi kicsit "babusgatta", felrakta a ketben az egyik növényre, másnapra persze már nem volt ott, de róla is készítettünk fotót:-)

 

Ziku itt épp a tücsköt eszi:

 

Előzmény: Roland15 (102)
Roland15 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 102

Nem baj, hogy akkorák, nálam kisebbeket nem is nagyon kaptak. Mennyit szoktál naponta adni neki?

Szerencsére én a réten még rengeteg sáskát találok, már könnyebb őket megfogni, mert már lassan kezdenek legyengülni.

Előzmény: domared (101)
domared Creative Commons License 2009.09.29 0 0 101

Szia!

Zikut 13-án hoztuk be a házba, 24-én petézett le, így gondolom akkor nem lesznek kicsi imádkozók, mert itt bent nem találkozott hímmel....

Végre sikerült találnom egy üzletet itt a közelben, ahol tudok venni neki kaját, mert a kislányom már nem nagyon talál a kertben. Tücsköket vettem, kb. 1,5-2 cm-sek, lehet, hogy legközelebb kisebbeket kéne talán?? Olyan sokáig eszi és akkora lesz tőle a "hasa".

Legközelebb nézek azért mást is, ne mindig ugyanazt kapja.

 

mucsipali Creative Commons License 2009.09.27 0 0 100
Szia!

Sphodromantis viridis (egyiptomi imádkozó sáska).
Előzmény: Jamesryan (99)
Jamesryan Creative Commons License 2009.09.26 0 0 99
mármint ami az első képen van
köszi
Előzmény: Jamesryan (98)
Jamesryan Creative Commons License 2009.09.26 0 0 98
Sziasztok,
Ez pontosan milyen faj?Vettem az egyik börzén ugyan ilyet,csak elfelejtettem megkérdezni.
Nagyon érdekes kis állat.
ÜDv
Előzmény: mucsipali (96)
Roland15 Creative Commons License 2009.09.24 0 0 97
Nagyon szépek! 
Előzmény: mucsipali (96)
mucsipali Creative Commons License 2009.09.24 0 0 96

mucsipali Creative Commons License 2009.09.24 0 0 95
Sziasztok!

Ha nem bánjátok én is rakok fel képet a lakóinkról.
Roland15 Creative Commons License 2009.09.24 0 0 94
Á, igen, ő egy szép nőstény. A napokban fotóztam egy hasonlót.
Előzmény: domared (92)
Roland15 Creative Commons License 2009.09.24 0 0 93
Szia!
A petéből csak abban az esetben fognak kikelni kicsik, ha előtte párosodott egy hímmel. Ha igen, akkor lesznek kicsi imádkozóid. :-)
Nyugodtan kiteheted a petét a szabadba, május körül fognak kikelni a kicsik. Valahogy próbáld leválasztani a lámpáról,óvatosan, kézzel is megpróbálhatod, csak vigyázz, ne tegyél kárt benne.
A petét kiteheted a kertbe olyan helyre, ahol nem éri kár.
Valamiért biztos a lámpa volt neki szimpatikus, nálam is volt, hogy növényre, szék lábára petéztek. (az erkélyen.)
Előzmény: domared (91)
domared Creative Commons License 2009.09.24 0 0 92

Végre sikerült 1 képet feltennem, mostmár tudom, hogy működik, ha lesz kicsit több időm, felteszek Zikuról többet is és persze frissebbet!!

 

 

 

Ziku

Előzmény: Roland15 (90)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!