Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2014.10.10 0 0 2109

Szerintem kar lenne meg egyszer Floresre menni.

Manado korul legalabb (!) olyan jo a merules, es megis latnatok egy ujabb szigetet is.

Előzmény: ISIS/002 (2096)
W.L. Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2108

Tartok tole, hogy ez a Bromo Permai Hotelt jelentheti, ahol a szobak 1 milla korul jarnak es gyakran tele van.

CL-tol jopar km-rel lejjebb a Yoschi Homestay (csak neveben homestay, inkabb balinez stilusu bungalos hely) szobai is elfogadhatoak, kajaldaja is hangulatos es jo, arai sokkal mersekeltebbek, de onnan a Bromo nem lathato es gyakorlatice muszaj reggel dzsippel menni fel. Ha utobbit terveztetek amugy is, akkor ez oke. Ha nem, akkor probalj foglalni a Permaiba, vagy egy ejre lejjebb adva az igenyeket helyben keresni egy homestayt, amik kb 150-200ezernel kezdodnek. Ennyiert a legtobb helyen ott gyakorlatice 1 agyat kaptok egy amugy ures kis cellaban.

Előzmény: buteo1 (2107)
buteo1 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2107

A normális ebben az esetben azt jelenti nálam, hogy tiszta és csendes, kényelmes ággyal, hogy a hosszú út után kialudhassuk magunkat egy kicsit.

Előzmény: W.L. (2105)
W.L. Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2106

Egy esokabatot vihettek, de en ezt a paras tropusokon ritkan hordom es inkabb ernyot hasznalok helyette.

Napokig tarto esozes ritka.

Előzmény: TA80 (2097)
W.L. Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2105

Valamit tutira talalsz, de a "normalis" mindenkinel mast jelent.

Igazan jo szallo ott csak 1, talan 2 van.

Kis homestay rengeteg.

Előzmény: buteo1 (2099)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2104

Sztem kaptam tőlük már árajánlatot  IDR 200.000/fő 3 étkezéssel...

 

Előzmény: amaszat (2100)
amaszat Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2103

Csak szólok, hogy Samarindából Kutai NP vagy Kota Bangun felé ennél jóval ócskább buszok járnak. Szűk ülések, esélyed sincs kinyújtani a lábad, de ami ennél is rosszabb: a háttámla derékig vagy jobb esetben :-) hátközépig ér, a zene és a folyamatos bagózás pedig megadja az alaphangulatot :P   (a madagaszkári 10-15 órás bozóttaxizás semmiség az ottani 3-4 órás buszozáshoz képest  :-))

 

Hogy a kérdésedre is válaszoljak: Teringnél leszólított egy férfi hogy megy kocsival Melakba, mehetünk vele ha szeretnénk, s mivel már felfelé a folyón azon az útvonalon mentünk ezért 50 ezerért beszálltunk. Valamint Melak kikötőjében ettem az egyik legfinomabb pisang gorenget,  akkor már nemigazán tudtam a kaján kívül másra gondolni :)

Előzmény: László2. (2102)
László2. Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2102

A busszal nincs is bajom, nekem az mar a kanaan, hogy nem bagozott senki. Az ules dontheto és a labamnak kicsit tobb a hely mint a repulon, igy istenien vegigaludtam az ejszakat, a folyamatosan bombolo zene dacara is. Felesegemet kicsit jobban megviselte az ut, o nem olyan jo ulvealvasban mint en.
Tobb legkondis busz is indul, mi a 6-or as (utolso) buszt valasztottuk. Az ar mindegyiknel 190ezer fejenkent.
7-kor mar le is robbantunk Martapuraban, 9-kor tudtuk folytatni. Most reggel 8 van es mar a kompon vagyunk Balikpapan fele :-)
Meg egy kerdes Amaszat: "Long Bagunig. Visszafelé is a folyón mentünk, kivétel Tering-Melak-MuaraPahu útvonal."

Mi volt az oka, ott hogy, és mennyiert?

 

Előzmény: amaszat (2101)
amaszat Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2101

Szia László2.! "Kihagyhato lett volna, de akkor azon ragodnek mit hagytam ki."  Örök dilemma, épp ezért meghallgatom ki mit mond, aztán általában győz a kiváncsiság és magam meggyőzödök róla :-) 

Titeket is megtalált Tailah? Csípem a kisöreget :-) 

Jó hosszú utatok lesz Samarindáig, lesz időd bőven a továbbiakat megtervezni. Ha jól emlékszem Banjarmasinból még helyi viszonyokhoz képest egész kényelmes buszok járnak, előre szólok hogy ilyenről ne is álmodozz Kota Bangun vagy pl. Kutai NP felé!!  

Előzmény: László2. (2098)
amaszat Creative Commons License 2014.10.07 0 0 2100

Igen, én csak sznoris szemmel néztem a víz alatti világot, arra tökéletes hely Bunaken. Bár biztos nem véletlen hogy az egyik legjobb merülőhelyként emlegetik.

Ha a teraszodról szeretnél pazar kilátásban gyönyörködni, akkor javaslom a Panorama nevű szállást. Kicsit nehézkes a megközelítése, de a látvány mindent megér :-)

 

Indonéz-szerte hatalmas probléma a szemetelés, nem tudom miért nem próbálnak tenni ellene valamit. Bira-n (dél-Sulawesi) volt a legszörnyűbb, a tengerpartot bokáig érő szemétkupacon átvergődve lehetett csak megközelíteni, valamint az sem kellemes érzés mikor sznorizás közben az ember arcába csapódik egy nylonzacskó.

 

Szállást soha nem foglalunk előre.  Eleve nincs fix útvonal, előre nem tudom melyik hely fog tetszeni és mi az ahonnan idő előtt távozunk. Ezek mind menet közben alakulnak... 

Előzmény: ISIS/002 (2096)
buteo1 Creative Commons License 2014.10.07 0 0 2099

Azon gondolkodom, hogy foglaljak-e előre szállást Cemoro Lawangban, vagy ott is találok majd normálisat 1 éjszakára (nov. 16.). Mit javasoltok?

László2. Creative Commons License 2014.10.07 0 0 2098

Szia Amaszat, koszonet azt ujabb reszletekert.

Penteken ejfel utan erkeztunk Banjarmasinba, a repulo tobb mint harom oras kesese miatt mar nem tudtunk szervezni, de szombat hajnalban nekiindultunk Locbaintant keresni. Kesve ertunk oda, mar nem tul sokat lattunk, de annyit igen, hogy erdemes lesz visszajonni. Ujabb pech, hogy vasarnap Muslim unnep miatt nem volt piac, igy ket napra elmentunk Loksadoba, majd tegnap este vissza, és ma hajnalban Tailah-all a piacra. Szuper volt. Tobb idot nem akarunk veszteni, most du indul a buszunk Samarinda  fele. A buszon lesz majd idom a reszleteket atnezni és toprengeni...

A Bina Subur szallo nagyon bejott, isteni a buffer reggelijuk és a szoba is teljesen rendben 180ezerert. Loksado-ban igazabol a rafting volt jopofa dolog, és az emberek baratsagossaga. Kihagyhato lett volna, de akkor azon ragodnek mit hagytam ki.

Előzmény: amaszat (2092)
TA80 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2097

Köszönöm a választ!

Mik a tapasztalataid? Mennyire kell vízálló ruházattal készülni, csak gyors, átmeneti záporok vannak vagy napokig tartó esőzések? Üdv, Anna

Előzmény: W.L. (2087)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2096

Köszönöm!

 

Most éppen "jegelem" a tervezést, elég sok munkám van :-(

 

Közben felmerűlt egy gondolat bennünk, hogy lehet a már kipróbált Flores/Komodo-t kellene ismét a búvár hétre betenni....

 

Te sznoris szemmel nézted a víz alatti világot?

Tudod, nekünk ott Flores-n az volt az élmény, hogy nagy testűek voltak (Manta, cápa ), míg erre a részre eddigi infóim alapján inkább makróvilágot olvastam .

 

A tengerpart annyira nem elsődleges szempont, hisz inkább a víz alatt lennénk és hát ugye nem Maldiv érzés kell a parton sem feltétlen.... Ott úgy is a víz alatti élményeinket beszélnénk meg....szóval egy kellemes terasz pont elég a szállásnál... Mondjuk sajnos már Flores-nél is megtapasztaltam, hogy mennyi szemetet képesek a vízbe bedobni...ez megdöbbentett :-( Tehát, ha lehet, nem feltétlen műanyag üvegeket szeretnék nézni....

 

 

Ezek szerint Ti nem előre foglaltátok a szállást, hanem ott helyben keresgéltetek?

 

 

Előzmény: amaszat (2095)
amaszat Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2095

Átlagban ennyi volt a szállás Bunakenen, ezek egyszerű, zuhanyzóval felszerelt tiszta bungallók,  

Nagyjából 10 helyen kérdeztem meg, aztán meguntam :-) Említésre méltó különbség nem volt közöttük, csupán azért kérdezősködtem annyit mert olcsóbb árakra számítottam. Ebben mindenhol benne volt a napi 3x kaja. 

Tengerpart: inkább úgy mondanám hogy nem különösebben szép, a vízalatti világ annál inkább!!  

Előzmény: ISIS/002 (2081)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2094

Köszönöm!

Előzmény: W.L. (2091)
kispolszki71 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2093

Kedves Laszlo,

koszonom, koszonjuk a valaszt, es a ra(nk) szant idot, eszerint tervezunk:)

Minden jot

udvozlettel

Patricia & Daniel

amaszat Creative Commons License 2014.10.06 0 0 2092

Szia László2.!

Meglepődtem hogy máris Kalimantanon vagytok, bár írtad hogy október elején érkeztek. Akkor már túlvagytok a banjarmasini úszópiacokon. Hogy tetszett?

Long Bagunig. Visszafelé is a folyón mentünk, kivétel Tering-Melak-MuaraPahu útvonal. Majd Muara Pahu-ból Tanjung Issuy-on keresztül Muara Muntai ces-sel, itt 350e IDR-ben egyeztünk meg, ebben az árban benne volt a közel 1órás delfinezés. További hajóárak: elég hamar feladtam az útinapló írást, így csak arra tudok hagyatkozni amit itt-ott megkérdeztem és felírogattam.  Kapal biasa Long Bagunig 400e IDR, speadboat: Tering-Datah Bilang táv: 400.000IDR/fő, Long Bagunig +100.000IDR. Kota Bangunból ces Tanjung Issuy-ig 900e IDR lett volna.    

Szállások Mahakam mentén: átlag 80e-100e IDR-t fizettünk/2fő.

Mi sok kaját vittünk magunkkal, egyrészt nem tudtuk milyen lehetőségek lesznek, másrészt nasi- és pisang gorenggen kívül nem eszünk meg semmilyen helyi ételt. Warungok vannak, valamint ha útközben belecsöppentek 1-1ceremóniába valószínű meginvitálnak helyi ínyencségekre. Datah Bilang-ban jártunk úgy, hogy kellemetlennek éreztem visszautasítani a bivaly(?)húst amivel kínálgattak, ezért úgy tettem mintha….:-)

Kedvesek voltak mindenfelé, annak ellenére hogy néhány alapszó kivételével semmit nem tudunk indonézül. Még Samarindában megkértem egy angolul szépen beszélő fiút hogy írjon le néhány számunkra fontos mondatot indonézül -pl. hol találunk hosszúfülű nénit- ennek később nagy hasznát vettük.  

Lehet egyszerűbben elboldogulunk  ha beszélünk alapszinten , de őszintén megmondom nem éreztem különösebb hátrányát.  

 

Előzmény: László2. (2084)
W.L. Creative Commons License 2014.10.05 0 0 2091

Szerintem nem igazan koszos, viszont indonez mercevel (!) egyszeruen nem kulonosebben szep.

Plusz emlekeim szerint a homokos part es a korall kozott szeles tengeri fuves sav huzodott. Es a vizben bizony eleg sok a Manadobol odasodrodott szemet is.

Szoval strandolasra vannak jobb helyek, de buvarkodasra meg mindig igen jo.

Előzmény: ISIS/002 (2081)
W.L. Creative Commons License 2014.10.05 0 0 2090

A hosszu ful elsosorban a kenyah es kayan (beleertve a mahakami bahau) dajakok koreben volt divat, az o falvaikban meg tobbfele lattam. Anno kb 40-es kortol felfele. Fiataloknal nyilvan mar nem.

Előzmény: amaszat (2074)
W.L. Creative Commons License 2014.10.05 0 0 2089

A legegyszerubb nyilvan a szomszedos Javara lenne atugrani, ahol sok a latnivalo es a jo kozlekedes miatt rovid ido alatt is sokat latni.

Repulovel azonban mas szigetek is jatszhatnanak, pl az itt mostanaban sokat emlegett Sulawesi deli resze, Tanatoradzsaig.

Banda szukos idovel tenyleg necces lehetne.

Előzmény: kispolszki71 (2085)
W.L. Creative Commons License 2014.10.05 0 0 2088

Termeszetesen mindent meg lehet nezni, talan leginkabb a Rinjani megmaszasa lehet gond ilyenkor.

Java es Bali nem lesz gond, de kalkulaljatok nemi plust idot az esos napokra.

Előzmény: macko67 (2080)
W.L. Creative Commons License 2014.10.05 0 0 2087

At kell szallnotok Balin.

Engem az esos evszak nem aggasztana kulonosebben, bar ezen a videken ez tenyleg erezhetobb, mint Indonezia sok mas reszen.

Előzmény: TA80 (2073)
kispolszki71 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 2086

ps. annyit tennek meg hozza, hogy nem a buvarkodas es a szorfozes istenei vagyunk, inkabb a kultura es termeszet szepsegeiben gyonyorkodnenk. Ha volt mar errol korabban tema, szivesen visszaolvasom, csak egy kis iranymutatast kernek, koszonom, koszonjuk:)

 

kispolszki71 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 2085

Kedves Laszlo,

Kedves Nagy Utazok!

Mi elegge kezdo naszutasok vagyunk, es Balira kaptunk repulojegyet.. Ezt a szigetet bejartuk keresztul kasul, most viszont van meg hatra 10 napunk /okt. 15-en vissz haza a repulonk/ es mozdulnank egy kicsit. Mit javasoltok, merre erdemes ennyi ido alatt elindulni? Kineztuk a Bandaneirat, mint csendes, erintetlen helyet, de attol tartok, hogy oda-vissza 2 teljes nap menne el csak az utazasra a nehez osszekottetesek miatt.. Laszlo, tudnal adni esetleg valamilyen iranymutatast, hogy a maradek napokat hol tolthetnenk el emlekezetesen es egyedi modon? Persze ha masnak lenne otlete, azt is joszivvel fogadjuk. Yokarta? Vagy mas szigetek?

Nagyon koszonjuk elore is a visszajelzest, es gratulalunk a bloghoz, az utinaplokhoz.

Sok sikert a tovabbi kalandokhoz.

Udvozlettel,

Patricia & Dani

patriska@kki.pl

László2. Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2084

Szia Amaszat, 

Ismet koszonom valaszod, orulok, hogy ennyire megfogott teged is Madagaszkar, majd meg biztos fogunk ebben a temaban is eszmet cserelni. Jelenleg mar Abu Dhabiban ulunk a tranzitban Jakarta, majd Banjarmasin fele. Tiz nap a Mahakamon igen jol hangzik, akkor van tapasztalat boven :-).

Meddig jutottatok fel és vissza is vizi uton jottetek? Indonez nyelv nelkul hogy lehet egyenileg elboldogulni arrafele? Milyen arakra és fogadtatasra lehet szamitani? (szallas, hajo) 

Irnal ezekrol kicsit bovebben..

Előzmény: amaszat (2083)
amaszat Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2083

Szia László2.! Off: nekem is a kedvencem lett, s tényleg nagy segítség voltál! Főleg mikor néhány nappal indulás előtt elképzelésem sem volt mi vár ránk, azt sem tudtam hova s merre induljunk… Aztán annyira megtetszett, hogy utána még kétszer visszamentünk más részeket bejárni–s remélem a 4.út sem várat magára sokáig :-)

 

Dehogy bánom, nyugodtan kérdezz, szívesen válaszolok ha tudok!

Hétvégi piac: Nem tudom van-e de az is lehet hogy hétvégén jóval nagyobb! Nem emlékszem milyen napokra esett, arra viszont igen hogy a lokbaintani jobban tetszett: színesebb, zsúfoltabb, rengeteg idős néni...stb. De mindkettőt érdemes megnézni!

Szerintem a szállásról egyből odaszólnak valakinek ha turista érkezik, ha mégsem akkor kérjétek meg hogy hívják fel Taila-t, azt hiszem az LP-ben is benne van az elérhetősége.  Az egyik piaci napot összekötöttük a csatornák közötti csónakázással, valamint megnéztünk egy szigetet ahol proboscis majmok élnek, aztán van egy közelebbi sziget ahol egy kínai templom és rengeteg makákó van. Ez utóbbin rengeteg turista, többnyire indonézek akik mindenfélével etetik őket, szerintem kihagyható. Loksado-ban nem voltunk, Banjarmasinból ellenkező irányba (Pangkalanbun) mentünk. Ha Samarinda felé indulunk valószínű megálltunk volna Loksado-ban.   

Mahakamon kb.10 napot voltunk, az elején még volt szállásválaszték aztán egyre kevesebb.  Szakaszonként haladtunk, az érdekesebb részeken ces-t béreltünk.

Mikor indultok?  

Előzmény: László2. (2079)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2082

Én abban gondolkodom, hogy öten bérelnék egy nagobb taxit ( kisbusz, ilyen volt Bali-n is ), így valóban fajlagosan nem annyival drágább, hogy ne tudnánk vállalni.

 

Előzmény: amaszat (2077)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2081

Bunaken: melyik szálláson laktatok ennyiért? Ill. milyen volt a  szállás?

Mit értesz az alatt, hogy a tengerpart nem egy nem szám? Koszos?

 

 

 

Előzmény: amaszat (2074)
macko67 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2080

Sziasztok!

 

Úgy alakult hogy most dec15-jan15 között jutok el Jávára/Balira/Lombokra/Kei-szigetekre.

Azt szeretném megkérdezni, hogy ebben az esős időszakban meg lehet-e nézni/érdemes-e megnézni a főbb látnivalókat ott?
Főleg a Bromóra (Madakaripura) és a Rinjani-ra gondolok (le lesznek-e zárva/lehet-e látni valamit majd?), de az Ijen/Dieng/Gedong/Borobudur/Prambanan/Cetho/Sukuh-kra is Jáván ill. a Batukaru/Batur/Agung/stb-ra is Balin. Gondolom a Kei-szigeteken ideális idő lesz.

 

Előre is kösz a válaszokat,

 

András

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!