Keresés

Részletes keresés

nopánick Creative Commons License 2012.05.17 0 0 48472

Lehet...

 

Előzmény: Kezsu (48469)
tronik Creative Commons License 2012.05.17 0 0 48471

A redönytokkal görcsölök, ki kell találni, hogy mi legyen. Atenád Perfekt lenne eredetileg (áthidaló helyére építhető), de mivel AEG az épület a redönytökökat ki kell tolni, a hátuljára és az aljára is menne szigetelés, hogy ne legyen hőhidas. A monolit födém zsaluzása e miatt drágább lenne  kb. 80e-el.

Azon stupákolok, hogy 5cm xps-t raknék a redőnytokok fölé, a hagyomásnyos külső redőny nem lódna be az ablakba.  Nem lenne hőhíd, és olcsobb is lenne.

tronik Creative Commons License 2012.05.17 0 0 48470

Nem tudom, hogy lehet e vékonyan rakni, mert itt jó magason volt és gumikalapáccsal ütötték a téglát a helyére. Az M50 sokkal sűrűbb anyag. Nagyobb a szemcseméret. Nehezebb dolgozni vele. A másik, hogy el is viheti a mester a zsákokat.

Előzmény: epitkezunk (48465)
Kezsu Creative Commons License 2012.05.17 0 0 48469

Lehet ezt a téglát habarcs helyett valamiféle purhab szerűséggel is rakni?

Melyik a  jobb, gazdaságosabb?

 

Előzmény: KömKel (48462)
nopánick Creative Commons License 2012.05.17 0 0 48468

....és ha egyszer mégis bontani, kell valamiért, akkor az is könnyen megy majd, a habok esetén.

Előzmény: nopánick (48467)
nopánick Creative Commons License 2012.05.17 0 0 48467

Szerintem ...

 

- a résbe védőcső (vagy kitakarni szűkséges részt)

- hungarocell darabokkal és PUR habbal kitölteni a maradék üreget

- a PUR kötése után, levágni+lecsiszolni a fölösleget, falsík alá egy picivel (3-4 mm-rel)

- zsákos hőszigetelés ragasztóval és a hálójával erősítve eldolgozni a falsíkig

  (a háló ~ 5 cm-t fedjen rá a falsíkra is)

- glettelni, festeni a fallal együtt...

 

Nálam ez a módi, már több esetben bevált ilyesmi célokra.

Előzmény: zoz123 (48466)
zoz123 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 48466

Sziasztok!

 

Panellakás felújításkor, a fürdő-WC kabin tetejénél lévő kb 10cm-es réssel (ami gyárilag felszögezett fa lécekkel van takarva), mit lehet kezdeni? Elbontottam a kamrát, így ott nincs takarás, jobb lenne tehát az egészet kiváltani valamivel. Elektromos felújítás is lesz, az itt futó kábeleket is el kell rakni valahová (kábelcsatornába).

 

Hogy szokás ezt megoldani? Akkora szélésségű vezetékcsatornát feltenni? Vagy a résbe védőcsövet, és utána a rész kívülről elfalazni?

epitkezunk Creative Commons License 2012.05.17 0 0 48465

Nálunk annó kb 2x annyi fogyott, mint a gyári norma.

De nem feltétlenül a norma a rossz, a hagyományos habarcsba vastagon ágyazott téglarakás eszi sokkal jobban, mint a manapság sok helyen látott vékony ágyazat. Nem, nem a PTH Profi-ra gondolok, mert az más tészta, de sima PTH NF-et és azzal egyenértékű téglát is láttam már olyan szépen rakva, hogy szinte nem is látszott hogy van valami a téglák között. Ehhez természetesen pontos munka kell, mert sem a szerelőbetonban nem lehet sok, sem a sorok között és ilyenkor elhiszem, hogy tartható a gyári norma.

Előzmény: tronik (48461)
tronik Creative Commons License 2012.05.17 0 0 48464

154 zsákot számoltam, de 200 fölött fogyott eddig és még nem elég. M50-es habarcs lett kiírva. Nehezebb vele dolgozni. Ez akkor a túl sűrű kategóriának felel meg? :)

Előzmény: KömKel (48462)
waryou_84 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 48463

Ismerős a helyzet, mert nálunk is nem rég fejeződött be a falazás. Nálunk PTH38-as a fal + 10NF válaszfal.

A kivitelezőm is mondta, hogy a gyári adat kevés. Gondolom függ a habarcs típusától is valamelyest. A mi tapasztalatunk is kb egyezik a KömKel által említettel, nálunk a szorzó olyan 1,1 körüli volt.

Előzmény: tronik (48461)
KömKel Creative Commons License 2012.05.17 0 0 48462

Ha túl higra keveri a kőműves, vagy túl vastagon rakja (vagy mindkettő), akkor a duplája simán elmegy.

Tapasztalatom szerint egyébként a gyári adatnak nyugodtan lehet venni az 1.2-1.3szorosát.

Előzmény: tronik (48461)
tronik Creative Commons License 2012.05.17 0 0 48461

Sziasztok, mennyi a PTH 30-as fal habarcsigénye? Nagyon fogy nálunk a habarcs. A egyik oldanlon 19l/m2 írnak, de mi a gyakorlat? Mert nálunk ennél jóval több ment el, és még mindig kell rendelni habarcsot.

A77 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 48460

Betonjárda éleit, hogy lehet szépen lehúzni a szélezővel? Ne szakadjon, folyamatos sima csik legyen.  Úgy szoktam (nem sűrűn csinálom persze), hogy szikkadás után előbb a zsalutól elválasztom kőműveskanállal, kis cementtel megszórom a tetejét de sokszor még így is felszakad, kavicsbaakad...Lehet a szélezővas sem tökéletes, nem elég nagy.

arnoldj Creative Commons License 2012.05.17 0 0 48459

Érdekes olvasmányok.

Köszi a megosztást!

Előzmény: nopánick (48447)
Lmr Creative Commons License 2012.05.16 0 0 48458

kalkuláltam

nettó árak, netről

1. verzió

gv35 460

paf 30+27 2356

beton 4 cm 780 (19500ftos m3 ár, biztos olcsóbban is kijön)

szumma 3596

 

2. verzió

gv35 460

xps 3cm 1317

beton 6cm 1170

szumma 2947

 

3. verzió

gv35 460

eps 4cm 610

beton 6cm 1170

szumma 2240

 

viszont az 1. verziónál nem kell acélháló és annak a munkadíja, ami nálam ugye elég vastagon számítódott a+d=1920

így szumma 1676ra jön ki. egy nagy hiba, hogy a paf 75mm, és 150mm osztásközzel lehet fektetni a csövet, 100assal nem :(

megnézzük a gépésztervező mit kezd ezzel :)

Előzmény: KömKel (48413)
gdzsozy Creative Commons License 2012.05.16 0 0 48457

erre csak néhány példa:

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.16 0 0 48456

ja már rágugliztam, és vmi magfúrónak vagy minek hívják, és találtam egy céget a 17. ker ben.

 

thx

 

Előzmény: Lacivill (48453)
gdzsozy Creative Commons License 2012.05.16 0 0 48455

Tegnap említetted ezt a " olcsó melóra csapjon rá a konkurencia és foglalja el magát vele"

gondolatot. és bennem ez mély nyomot hagyott.

 

úgyhogy nem izgat annyira a dolog, ez egy sima ajtószárny, üveggel, tehát még a betéttel se kell bajlódnom.

persze nincs nagy pénz rajta, és a fehér zománc festék se dob fel, mert jobb szeretem ha látják hogy az illesztéseim szépek, a sarkok pontosak,

nálunk úgy mondják hogy a festék ápol és eltakar, eltakar minden vacak anyagot.

és eltakarja a szépet is.

 

mellette most megyek egy házra való borovi belső ajtót felmérni, az szebb meló lesz.

 

de nekem az igazi szép munkák a templom belsők kialakítása, karzatok, ajtók, szószékek, boltíves ablakok. én ezeket szeretem csinálni.

amikből tudom hogy nem csinálnak még 50 ugyanolyat

 

 

Előzmény: nopánick (48450)
conrat Creative Commons License 2012.05.16 0 0 48454

Csak egy sima ajtót keresek a szobákra és fürdőre. Ne legyen mintás, kazettás, csak sima fehérre festhető. A lényeg, legalább olyan jó legyen mint a kb 20-30 éves kiszedett ajtók, de ne 30-50e ft-ért. Sajnos nem találtam. Így marad a gerébtokos obis, amit szerintem megbánok még.

Előzmény: gdzsozy (48446)
Lacivill Creative Commons License 2012.05.16 0 0 48453

igen speckó gépük van, persze azt rögziteni is kell, nézz meg néhány videót.

Előzmény: Törölt nick (48449)
KömKel Creative Commons License 2012.05.16 0 0 48452

Mivel eredetileg a garázsod lakószoba lett volna, a szerelőbeton szintje tutira azonos.

Én mindenhol azonos réteget épitenék fel értelemszerűen.

 

Még valami eszembe jutott...

Mivel a kifelé tartó hőveszteségnél a peremtől számitott 1.5 méter számit igazán, ezért lehetne vegyesen is rakni a hőszigetelést. Peremnél körbe 1.5 méter (1.2, hogy táblaméret legyen) XPS, "belül" meg sima lépésálló EPS.

Előzmény: Lmr (48448)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 48451

Ha elkezd dohosodni, onnan már hamar tönkremegy amúgy is, az egész csak 6-7-8 mm faforgács. Mondjuk ha meg nagyon "jön fel a víz", és van fólia, akkor meg az alatt fog tocsogni. Akkor segít a párazáró fólia, ha még nem száradt ki a beton (azt hiszem, ha úgy 3-4 hét eltelt a betonozás után kb., akkor már nem kell). Kaindl-nál pl. az van a garanciapapíron, hogy lerakás előtt meg kell mérni a beton nedvességtartalmát, úgy érvényes csak a gari.

Én nem raktam sehova fóliát, és szerintem ha már szükség van rá, akkor ott amúgy is lesz probléma a vizesedéssel, a legkisebb gondod a padló lesz.

 

Előzmény: conrat (48442)
nopánick Creative Commons License 2012.05.16 0 0 48450

Remélem sikerrel jársz...

El lehet még rontani ezt a bizniszt, de ahhoz már tárgyalási hibáznod kell!

 

Hisz, már bent van a lábad, mint a farkasé a mesében és a hölgynek már elég sok energiája van a dologban.

Már haladna előre, mert már -alighanem-  magáénak érez egy klassz ajtót, Tőled!

Előzmény: gdzsozy (48445)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.16 0 0 48449

a hiltivel én is neki tudok menni, csak félek nem csak ott lesz lyuk ahová szeretnék, nekik van vmi spec lyukfúró készülékük, amitől se a falnak se a kéménynek nem lesz baja?

Előzmény: Lacivill (48444)
Lmr Creative Commons License 2012.05.16 0 0 48448

no megmértem a nappaliban is

 

itt már más a szitu :)

van 4 cm hőszig, fölötte fólia, vasalt beton, burkolat összesen 52mm

tehát a teljes réteg itt 92mm

 

a garázsban rámértem megint, ott 74mm burkolattal együtt...

 

na ezt hogy oldanátok meg? :)

 

rá kéne mérnem a belmagasságra is pontosan, mert lehet hogy ez a kb 18mm eltérés ott kijön, és a szerelőbetonom mindenhol ugyanolyan magas.

mondjuk teljesen különálló helységek, nincs is átjárhatóság, így nem is várhattam, hogy szintben lesznek...

Előzmény: KömKel (48413)
nopánick Creative Commons License 2012.05.16 0 0 48447

Kitettem ide egy a vevő-vállalkozó, adás-vétel témához kapcsolodó,

-egyébként méregdrága- vállalkozó-képző tanfolyam, előadásának három anyagát.

 

Úgy gondolom mindkét oldalnak hasznos, ha ismeri a technikát, amit a jobbak bevetnek ellene!

Akár a felkészült eladó/ügynök az éppen, akár a rafinált vevő ... akivel szembe kerül az ember.

 

------------

 

Ha a vállalkozásodban fontos a PROFIT! http://faldeko.hu/profitmax.pdf

 

A "Legjobb Ajánlat" az, amit a vevő aláír!  http://faldeko.hu/a_legjobb_ajanlat.pdf

 

Tárgyalástechnikai trükkök  http://faldeko.hu/a_piszkos_12.pdf

 

Ha, valaki el tudja fogadni azt alapállást, amit a fenti technikák elvárnak, akkor ezek az ismeretek sokat tudnak segíteni.

A nyomulós marketing mázat is, simán le kell szedni róla, mert ez a máz

kell ahhoz, hogy az érdeklődő végül szívesen kifizesse a horriblis díjakat érte.

 

A lényeg kimazsolázása után persze, mindekinek a maga bizniszére

kell szabni a dolgokat, de az alapelvek tökéletesen működnek, ez biztos... :-)

 

 

gdzsozy Creative Commons License 2012.05.16 0 0 48446

bocs conrat nem neked szántam hanem nopanick-nak

csak félrement.

 

Egyébként mi a bajod az ajtóval?

gerébtokost keresel és nem kazettást hanem milyet?

 

ha bejáratinál ajtóárat számolsz akkor gerébtokosnál úgy számolhatod hogy:

 

tok: 1db 6m-es fríz kell ami 8000ft

 

nyíló anyagára vagy 6m x 115x72mm-es frízt számolnak, vagy 2db 6m x 72x85mm-est (ami olcsóbb) és ez ha nincs is benne osztó már akkor is 16.000 ft.

+ a zár 3000-től fölfelé...

vasalat 3D minimum 4db 600/db 2400ft

betét az borovinál 14000-25000ft között mozog /tábla

 

vagyis már most 50.000-nél tartunk.

 

és még nem hoztuk el a raktárból, nem ragasztottuk meg, nem kezdtük el a felületkezelést.

 

gdzsozy Creative Commons License 2012.05.16 0 0 48445

Szevasz.

 

Tegnap jól elgondolkodtattál.

 

Ma hívott a hölgy, végig kereste gondolom a többi asztalost is, aztán felhívott hogy mégiscsak menjek ki felmérni azt az ajtót, és megbeszélni a részleteket.

 

Aztán alkudozni próbált és elkezdte még mondani hogy az ár amit adtam akkor tartalmazza ugye a festést, és a kilincset meg ezt és azt is...

 

Lehet hogy picit félreértettem amit mondtál az is lehet hogy másként alkalmaztam mert röviden azt mondtam neki:

 

hölgyem tegnap egy hiányos érdeklődésre adtam önnek egy előzetes árat, úgy hogy a valós igényeit nem is ismerem. Ahhoz hogy szót értsünk és mind a ketten elégedettek legyünk az kell hogy találkozzunk és megbeszéljük az igényeket.

Az adott árajánlat egyébként egy natúr alapformájú ajtóra szólt a piacon beszerezhető legjobb anyagokból amire garanciát merek vállalni. ehhez van egy üveg ár ami az ön igényeihez fog igazodni kilincs és cím szintén az ön igényei szerint kerül rá tehát arra sem adok árajánlatot.

Amit tegnap megmondtam az alap ár, innentől minden csak önön múlik, bármit kérhet de azzal tisztában kell lenni hogy ezek növelik az árát. valamint azzal is hogy Asztalos mester vagyok és nem kofa aki alkudozik az árún.

Ön keresett meg, ön szeretne ajtót készíttetni és nem én tukmálom önre a termékemet.

 

Ha minőséget akar, és szépet akkor elkészítem de a munkámnak ára van. Ha olcsót szeretne akkor ott a tüzép.

 

 

Azt hittem leteszi. de nem ez történt hanem az hogy azt mondta hogy mindenképpen menjek el és beszéljük meg.

 

Előzmény: conrat (48441)
Lacivill Creative Commons License 2012.05.16 0 0 48444

betonvágás, betonfurásra keress rá

Előzmény: Törölt nick (48443)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.16 0 0 48443

Sziasztok,

 

egy Schiedel csővel bélelt ( vmi kerámia szerű) kéménybe kellene lyukat vágnom a kandallónak. Ezt mivel lenne célszerű?

 

a fő gond az hogy a kémény előtt van egy 32 cm vastag tartófal is.

 

van valakinek vmi 5lete?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!