Keresés

Részletes keresés

KareninaAnna Creative Commons License 2006.09.12 0 0 67

Sziasztok!

 

Építkezünk és lassan el kell gondolkodjunk a fürdőszobák berendezésén. Alföldi szaniterekben gondolkodunk (PERL, Solinar), de a kádról nem tudok semmit? Van valakinek tapasztalata az Alföldi által forgalmazott akril kádakról? Csaptelepben a Hansgrohe Focus E, illetve a Carlo Frattini Lamp típus lenne a nyerő. Szakértői vélemény?

 

Előre is köszönöm!

starck Creative Commons License 2006.08.22 0 0 66
...a...
Adamot Creative Commons License 2006.08.18 0 0 65

Sziasztok

 

Asszimetrikus sarokkádat szeretnék venni.

Lenne pár kérdésem hátha tudtok segíteni bennük.

 

Van esetleg infótok olcsó sarokkádakról??

Hol érdemes nézni??

Mire kell figyelni?

Nem szeretnék nagyon sokat költeni ráadásul csak ideiglenesen kell igy lehet a legolcsóbb kategória is.

 

  Köszönöm szépen a segitséget.

starck Creative Commons License 2006.07.17 0 0 64

(((...sajna nem ismerem..ám ha középen "lágyabb" az lehet a nem megfelelő alátámasztás miatt is....

starck

Előzmény: Nőgyógyász (62)
mammamija Creative Commons License 2006.07.17 0 0 63
Ez ízlés kérdése inkább.
Ha megnézel egy fürdőszoba katalógust már nemigen csempéznek plafonig, csak a vizesblokknál, de azt sem a mennyezetig.
Egyrészt felesleges annyi csempét venni, másrészt ha van ablak a fürdőszobán semmi baja nem lesz a falnak az esetleges gőztől.
Nem beszélve arról, hogy ahol nincs csempe, ha megunod a fal szinét változtathatsz rajta - míg a tökig csempézett fürdőszobát nézheted életed végéig....
Előzmény: Hozzen von Troger (61)
Nőgyógyász Creative Commons License 2006.07.17 0 0 62
Volt pár éve egy Manufactura vagy Manufacturosa nevű képviselet hazánkban, a Paris fantázianevű káduk kiköpött mása a Ravak Rosa kádnak. Aszimmetrikus akril. Erről nem tudod véletlenül, hogy valódi akril, vagy ilyen kétrétegű vacak? Egy ideje azt érzem, hogy középen rugózik az anyag, mintha lenne egy felső réteg, ami pár miliméterre elvált volna az alatta levőtől. A felületen viszont semmi nem látszik. A lakásra még van másfél év garancia, csak azt nem tudom, hogyan bírom ezt leverni a kivitelezőn ...

Az akkori prospektust, amiből választani lehetett, felraktam ide: http://rapidshare.de/files/26096046/BATHTUBS.PDF.html
Előzmény: starck (57)
Hozzen von Troger Creative Commons License 2006.07.17 0 0 61

Sziasztok!

 

Bocs, de egy nagyon fontos és sürgős kérdésre kérnék választ attól aki ért hozzá, vagy akinek van benne tapasztalata.

 

Fürdőszobát érdemes-e a plafonig csempézni vagy pedig hagyjunk egy 30 centit felül, hogy a fal szellőzni tudjon? A fal nagyon jó állapotú vályog/vert fal.

 

Előre is köszönöm.

starck Creative Commons License 2006.06.23 0 0 60

..nézd..a probléma alapvetően azzal van, hogy 2 eltérő hőtágulási tényezővel ( bocs) rendelkező anyagot "ragasztottak" össze: ilyenkor csak idő kérdése mikor lesz pókhálós az anyag látható felülete..ez még nem is probléma csakhogy: itt a fekete leves: Ha ezt olcsó, műanyag felületre kozmálták: ergó olcsó ( kedvezőbb) fogy ár jön ki..mert ez Is a piac törvénye: úgy tudsz életben maradni, piacot nyerni ha olcsóbb (is) tudsz lenni...ilyen termékekből van dögivel és emiatt Ne javítsd hanem cseréld ki: mint a fogyasztói társadalmak elsőszámú törvénye)) ....ez viszont anomáliákkal is jár: a legtöbb szemetet egyébként távol-keleti, balkáni országokban gyártott és egy kisázsiai országban állítják elő....(bocs de direkt nem írtam ország neveket):

tanulság: a " drágább" termék nem Csak azért magasabb árfekvésű Mert, hanem emiatt mert van KIALAKULT gyártási kultúra És termékfejlesztés  valamint MEGPRÓBÁLNAK a vevő és a piacot abszolúte korrketül kiszolgálni az ADOTT árak érvényesítésével: magyarul "európai" termék soha nem lesz olyan olcsó mint az ahol ezekre nagyban tojnak..

ennyi))

Starck

 

jha: csak akryl javító anyag létezik Csak kis felületre..sajna nagy felületre Nem használható..

Előzmény: agreis (59)
agreis Creative Commons License 2006.06.22 0 0 59
...nincs vmi olyan anyag, amivel átkenhető a kád(lakk, akryl réteg,vmi...), és kapok egy egybefüggő vízhatlan felületet?

Köszi!
Előzmény: starck (57)
agreis Creative Commons License 2006.06.22 0 0 58
Hy!

Nem mondom, hogy megnyugodtam :(
Magyarul cseréljek kádat....
Szerinted két kis "késhegynyi" felpattogzódással mire számíthatok amortizáció terén?

Köszi!
Agreis
Előzmény: starck (57)
starck Creative Commons License 2006.06.22 0 0 57

van egy rossz hírem: a kád anyaga ABS Acryl azaz CSAK a legfelső réteg ( 0,05mm) acryl a többi szimpla hordozóanyag.....

nem ismerek acryl kitöltő anyagot csak politúrozót amiVel az Acrylkádakat ( és nem az ABS ACRYL-t) lehet Fel javítani((

Starck

 

Előzmény: agreis (56)
agreis Creative Commons License 2006.06.21 0 0 56
Hello!

Van még megoldandó probléma:( :
Adott egy akryl kád. Az alján van kb. 3 lepattogzódás, amiből 2 szvsz elérte a legalsó réteget. Nem nagy a lyuk, de félő, hogy mivel sérült a kád egybefüggő felülete ez később károsíthatja az alját. Van vmi szigetelőanyag, festék, amivel lehet kezelni ezt a felületet?

Köszi!
Agreis
starck Creative Commons License 2006.06.20 0 0 55

inkább a páraképződés a gond....szellőztetés illetve a szellőztetést segítő fali elszívó pára érzékelővel.....ez segíthet..

Starck

Előzmény: agreis (54)
agreis Creative Commons License 2006.06.20 0 0 54
Üdv!

Nekem a következő kérdésem lenne.
Most vagyunk túl egy fürdőszoba felújításon. Új rézcsövek a víznek, meg minden. A problémám az, hogy az összes vízes szerelvény(csapok, sarokcsapok, wc, wc-tartály), mind vízes kívülről, nem kicsit. Olyan mintha izzadna. Ez normális?? Hozzátenném, hogy melegvíz még nincs, mert nincs bekötve a bojler. Igazából amiatt aggódom, hogy vajon mi lehet a falban lévő csövekkel? Van rajtuk szigetelés, de vajon azok bírják ezt, vagy erre van kitalálva,, hogy megvédje a falat a víztől?

Help plz!
THX
Agreis
starck Creative Commons License 2006.06.16 0 0 53

....Hansa, Hansgrohe...mindegyiknek van kedvező árú terméke De szinte csak Ezeknek van elismert (és Régóta tudott) minősége AMI végre az embert szolgálja és nem az ember van a technikáért))

Starck

Előzmény: liliana01 (49)
starck Creative Commons License 2006.06.16 0 0 52

.a termék annyira sikeres, hogy gyakorlatilag egész európában kapható más-más név alatt.....az EasyPlus bevonat régóta kellett volna már így szerintem Is egy hasznos dolog, csak a Dörzsis anyagokat kerüld....egyébként 2 Domestos ára...és mellékesen ennyivel kevesebb vegyszert küldessz le a lefolyón amit köztudomásúlag olcón tisztítanak)))....egyszóval siker és egy tuti dolog)9

Starck

Előzmény: 1pearl (48)
starck Creative Commons License 2006.06.16 0 0 51

...a Ravak..közepes minőségű gyártó jó píárral)))..a zuhanykabin gyártók dojenje..pl.: az osztrák Artweger Jó kiinduló pont lehet))...mert a részletekben rejlik az ördög..sok barkácsos termék beszállító ( bolgár, török, kínai) a termék MENNYISÉGI eladásában érdekelt gyakorlatilag Ha elhasználtad vegyél másikat- jelszóval....talán emiatt Is.de tényleg.Ravak ALATTI termékminőséget Ne kívánj....csak te bosszankodsz és fogsz mászkálni teljesen feleslegesen....))

Starck

Előzmény: ppmr (50)
ppmr Creative Commons License 2006.06.06 0 0 50

Sziasztok!

Építkezés előtt állunk, és "beépített" zuhanyzót szeretnénk. Zuhanyzóajtóra lenne szükségem, láttam is a Ravak- nál 50e körül. Nem tudtok esetleg olyan cégeket, akinél olcsóbb, de azért jó minőségű az ajtó? Nem mintha tudnám, hogy a ravak jó- e....

Mail- ben kértem árajánlatokat, de nem válaszolnak. Persze, ha odajutunk, utána is megyek, egyenlőre csak érdeklődöm.

Köszi!

 

M

liliana01 Creative Commons License 2006.06.06 0 0 49

A Feromixhoz.

Egy Feromix egykaros mosogatócsapot vettem egy éve, a  kifolyócsöve egy lapított forma. Hát kilyukadt! Megrepedt?  ha kinyitom a csapot spriccel a víz szerteszét a cső oldalán.  A 20 éves Mofém cső sem csinált ilyet.

Alaposabban megnéztük, leheletvékony a "cső" fala.

Ennél a kinai csak azért jobb, mert ott tudom, hogy sz@...t veszek 2 ezer forintért, és nincsen semmilyen elvárásom. De ez közel 10 db ezres volt.

 

Szóval a jövöben én Feromixot soha semmiből. 

Előzmény: FSO Papa (42)
1pearl Creative Commons License 2006.06.01 0 0 48
Sziasztok!

Hallott valaki jót/rosszat az Alföldi "Liner" szaniterjéről, illetve annak easyplus változatáról?
babi1 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 47
Ha adsz pontos méretet, utána nézek de úgy tudom ilyen árban már van jó minőségú kád!
Előzmény: SANK (46)
SANK Creative Commons License 2006.05.30 0 0 46

Babi1, úgylátszik az eredeti kérdésfeltevő eltűnt, de én is hasonlóban gondolkodom.

Nekem fontos lenne hogy olcsólegyen. Szerinted ezek az olcsó (50-70 ezer) sarokkádak nem jó minőségűek? Mennyit bírnak?

 

Előzmény: babi1 (45)
babi1 Creative Commons License 2006.04.11 0 0 45
Okvetlen az kell hogy olcsó legyen, vagy azért a minőség az elsődleges?
Előzmény: madmaxhu (44)
madmaxhu Creative Commons License 2006.03.11 0 0 44

Szevasztok!

Asszimetrikus sarokkádat készülök venni 1500 mm hosszút (a szélesség bármilyen nagy lehet 1200 mm-ig). Mit javasoltok? Eddig az M-Acryl Centrum Daria kádja lett a legolcsóbb (akciósan 42 EFt). Ezt gondoltam megvenni. Kérek érveket pro- és kontra. Esetleg más terméket is ajánlhatok. A dolog egy picit sürgős mert a vizesnek meg kell adnom a kád paramétereit.

Előre is köszi a segítséget.

 

Üdv.

Mad Max

starck Creative Commons License 2006.02.18 0 0 43

a Feromix kínai kabinokat importál..bocs gyártat..vásárol..

ennyi..Ha jót akasz magadnak és nem balhét..nem veszed meg..

Starck

 

Előzmény: FSO Papa (42)
FSO Papa Creative Commons License 2006.02.15 0 0 42

Üdv mindenkinek!

 

Van-e valakinek konkrét tapasztalata az alábbi kabinnal kapcsolatban:

 

http://www.feromixkft.hu/24-oldal.pdf

 

(a felső, Comfort Plus-2 érdekelne).

Mondanak erről az árkategóriáról (141eFt) hideget-meleget, és nem tudom már, mit s kinek higgyek... Tisztában vagyok vele, hogy csodák nincsenek, és a 4-500 ezres kabinok nyilván más szintet képviselnek.

starck Creative Commons License 2005.12.01 0 0 41
nem lesz kockás a hátad?
mszbpest Creative Commons License 2005.11.29 0 0 40

Üdv Mindenkinek!   Szeretném felújítani a panel-kádunkat mozaik kirakással. Kell-e valamilyen speciális előkészítés a zománcon, van-e valamilyen különleges ragasztóanyag a mozaik felragasztáshoz. Hol lehet kapni BPesten kis-kocka-mozaikot?

 

Kösz MSz

starck Creative Commons License 2005.08.05 0 0 39

bocs..kijavítottam

 

Előzmény: bimbambusz (38)
bimbambusz Creative Commons License 2005.08.05 0 0 38

Szerintem egyszerübb, ha te írsz az én e-mail címemere.

Már csak azért is, mert az emém publipus, a tiéd pedig nem.

Előzmény: starck (34)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!