Keresés

Részletes keresés

Lud Creative Commons License 2002.06.05 0 0 8
Sajna a Motorlola TA-200-asom doksiját kihajítottam, de asszem a 'mon' gombbal lehet monitorozni a csatornát a szelektív hívótól függetlenül. Legalábbis most kipróbáltam és elkaptam egy beszélgetést.
A készüléket eddig néhány alkalommal használtuk magashegyi túrák során, és jól működött.
Előzmény: magpet (1)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.06.05 0 0 7
1. 446.00625
2. 446.01875
3. 446.03125
4. 446.04375
5. 446.05625
7. 446.08125
8. 446.09375

a hatos valahol elmaradt. egyébként pmr446.hu, de most épp nem elérhető...

mi a párommal Alan-nal nyomjuk, de nem mondom meg mikor és hol mert mire odaérnétek, ugyis árkon-bokron túl vagyunk.:O)) (gyk: motoron)
a múlthéten próbáltuk ki elösször beépitve, és marhára meg vagyok elégedve. attól függetlenül hogy a rádióamatör-topik-lakók úgy szidták, mint a bokrot.:O))

Előzmény: HCS Sonáj (6)
HCS Sonáj Creative Commons License 2002.06.05 0 0 6
Van valamelyikőtöknek csatornakiosztása a PMR-sávra?
Tehát egy olyan lista, ami szerepel, hogy pl. a 7-es csatorna az 43x,xx MHz.
Van a PMR sávon kitüntetett csatorna, mint pl. CB-n a 9-es?
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.04 0 0 5
magpet!
A Rádiótechnika tesztelése alapján a vevőérzékenységben jelentős eltérés van tipusok között. Városban hatótávolságként az egyikre 2.7km, a másik 4 km a tesztérték. A gyengus az NLM-8, igaz ez a legolcsóbb is. A MOTOROLA rádiók pedig olyan beszédjavító eljárást használnak, hogy nem motorola rádióval véve kicsit torz!
Előzmény: magpet (3)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.04 0 0 4
Sziasztok!

Nem minden rádión kapcsolható ki a CTCSS (alcsatorna) - azért nincs 00 állás!

Én egyelőre csak hallgatgatom a PMR sávot, de ha a topik fellendül, akkor én is lelkesedni fogok, és veszek egy alan456-ost, mert a műszaki paraméterei alapján számomra a legkívánatosabb (illetve a haveromnak ilyen van, és jó)

Egyébként a Rádiótechnikában már majd egy éve megy egy sorozat a PMR rádiókról!

9mck - ernő

magpet Creative Commons License 2002.06.04 0 0 3
Saját tapasztalatom: nekem a 220-as (a középső) van, és kellemes darab. Ár-érték arány tekintetében merném ajánlani. A legegyszerűbb (110-es) készülék két nagy hátránya, hogy nem tud szelektív hívót (a 8 valódi csatornán belül 38-38 db. "alcsatorna"), valamint hogy nem vízálló. A 220-as már ezt tudja, vízálló is (nyilván nem ipx7, de elviseli, ha ráhull némi eső). A legdrágább cucc bizonyára a legjobb, de érzésem szerint akkor igazán érdemes azt venni, ha a környezetedben biztosan sokaknak van ugyanolyan rádiója, mert pl. a titkosítás csak azonos típusok között működik.
Alapjellemzők (pl. adóteljesítmény - és ennek megfelelően hatótávolság) terén tudomásom szerint nincsenek különbségek.
Előzmény: magányosansétálómacska (2)
magányosansétálómacska Creative Commons License 2002.06.04 0 0 2
Heló!

Tudnátok nekünk tanácsot adni, hogy milyen készüléket érdemes venni? Mondjuk a 3 közül, ami a geocaching "bolt"-ban fellelhető...
Köszi!

Macs

magpet Creative Commons License 2002.06.04 0 0 1
Jó kérdés! Tatán mi is küzdöttünk a Motorolákkal ilyen téren. Egyszerűen nincs rajta 00 állás, így nem is sikerült összehozni. Az történik, hogy amit a Motorolán adsz pl. 4/12 csatornán, azt én 4/00-n hallom, de nem tudok neked visszaszólni, illetve csak akkor, ha idő közben elárulod, hogy melyik szelhívón vagy, és én is odanyomom a rádiómat.
Hátha lesz megoldás!
Előzmény: kivi000 (0)
kivi000 Creative Commons License 2002.06.03 0 0 0
Én is a geocaching fórumból "érkeztem", mostanában Motorola TA200-assal nyomulok.
Az első keresztkérdés ezzel a kütyüvel kapcsolatos: Hogyan lehet ezt szelekthívó kód nélkül használni?
magpet Creative Commons License 2002.06.03 0 0 topiknyitó
Sziasztok!
A topic célja az volna, hogy a PMR-rádió felhasználók egymásra találjanak. Technikai önsegély-egylet, valamint a pár km-es hatótávolság kiterjesztése az internet segítségével. Lehet, hogy tőled 200m-re is próbálkozik egy lelkes őrült, csak épp kerülgetitek egymás csatornáit! Itt lebeszélhető, hogy ki, mikor, melyik csatornán, és nagyjából merrefelé, utána lehet próbálkozni!
Én a magpet vagyok, és esténként Bp. XIV. kerületében, a Füredi út körül vagyok elérhető, többnyire a 4/00-n.
Ezt a csatornát használjuk geocaching közben is ("civilben" ezt a mókát is űzöm), meglehet, hogy így botlunk egymásba valahol. Ha már van PMR rádiód, és még nem ismered a geocaching-et, akkor pillants bele a fórumunkba, vagy látogass el ide: www.geocaching.hu! Tetszeni fog!!!
Mindenkinek jó mulatást!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!