Keresés

Részletes keresés

halinorbi Creative Commons License 2005.05.23 0 0 11188
itt vagyok.
Amúgy a múzeum krt környéke tuti jó hely.
De menj a Garay térre este. (persze csak kocsival!)
Minden utcasarkon 4-5 fő beszélget. (nics jobb dolguk??)
Elmenni mellettük gyalog=orosz rulett.
Vagy történik valami vagy nem.

De egy srác berakott ide 5-6 képet amit a saját ablakából csinált. Kész Harlem!
Szar lehet neki.
Előzmény: jakobi (11179)
nagy_erzsi Creative Commons License 2005.05.23 0 0 11187
A szakszervezetnek többek közt ez a feladata. Mi úgy mondjuk, hogy érdekképviselet, érdekvédelem, meg pl. bérkövetelés. A közoktatás állami feladat, így akik ezt végzik, állami pénzből vannak fizetve. Nem hiszem, hogy hobbiból, társadalmi munkában kéne tanítani, gyógyítani, stb.
De ezt talán vitassuk meg egy másik topicban, és ha kérhetném, más stílusban.
Előzmény: soltika (11177)
soltika Creative Commons License 2005.05.23 0 0 11186
Hi, no ez megint csak olyan dolog ami igen csak bizonyításra szorulna. Honnan gondolod hogy én utállak téged?
A következő, az hogy te "jobbosnak" mondod magad, az attól még nem jelenti azt hogy az is vagy, nyuagt-európai értelemben biztos hogy nem. Legalábbis nekem az a tapasztalatom az ismerőseim, haverjaim köréből, hogy a legtöbb jobbos az tulajdonképen eléggé individualista balos:-))) Sőt, sokszor kommunista, de csak akkor ha ez az ő javát is szolgálja aztán jut neki a közösből, mert máskülönben a jövőtöl és a körülötte levő világtól félő individualista.:-)))
De azért most ezen nagyon ne horkanj fel, nem sértegetni akarlak:-)))
Nem tudom hogy figyeled e, de nem véletlenül használok "" jelet, amikor azt a szót írom le hogy jobbos. Csak anak hívjátok magatokat, ez itt a barbatrükk az egészben.
Előzmény: Törőlt_nick (11173)
csogu Creative Commons License 2005.05.23 0 0 11185
Most nem tudom, hogy ez vicc vagy komoly...bár mind két esetben jó poén:)
Előzmény: jegec (11182)
jakobi Creative Commons License 2005.05.23 0 0 11184
De ha a többség szemében mindig csak az aljanép számít cigánynak, akkor hiába emelkednek ki közülük egyre többen, nem fog javulni a megítélésük. Az nem igazság, hogy csak a bűnöző, bunkó, élősködő egyedeiről ítéljünk meg egy népet!
Előzmény: halinorbi (11181)
csogu Creative Commons License 2005.05.23 0 0 11183

De már azon is gondolkodtam, hogy talán én értettem félre amikor előkerült a tizenéves zsebéből a bicska. Lehet, hogy ez náluk nem is fenyegetés, csak egy felkiáltójel a mondat végére.

 

:-DDD

 

Felébresztem a családot a röhögésemmel:-)))

 

No, hiába, neki így tanították az oskolában:-))

 

Józsika, elfelejtetted a fekiáltójelet...azt sutty, már repült is a kés a mondat végére:-)

Előzmény: halinorbi (11181)
jegec Creative Commons License 2005.05.23 0 0 11182

Egy rasszizmus áldozat sem lehet teljesen tokéletes. Bizonyára nem tudott feldolgozni valami korábbi sérelmet, ezért kénytelen volt zsarolással kompenzálni.

Másrészt meg vehetett volna néhány leckét az apjától, aki mint köztudott, fél kilométerről felismer egy cigányt. Ez egy esélylett volna neki, csak hát úgy látszik, nem akar tanulni az a büdös kölyök. Pedig az anyja is tanult, ezt többször be is vallotta.

Előzmény: csogu (11172)
halinorbi Creative Commons License 2005.05.23 0 0 11181
"Évszázadok óta velünk élnek, ez számomra azt bizonyítja hogy alkalmas."

Pont ez bizonyítja, hogy nem!!! És sehol európában! (strasbourgban sem)
A gondok most azért nagyobbak mert az arányok megváltoztak, valamint azért mert a jogvédők belepiszkítanak a helyi lakosság életébe.


"Téged nem zavar hogy a sógornődet is egy kalap alá veszik mások?"

(te asszed bőrszín alapján ítélnek az emberek? Szerinetm viselkedés alapján. Az első 5percig mindenki tiszta lappal indul nálam.)

Szóval nem veszik egy kalap alá!Soha nem bántották! Már egy pár éve együtt járunk szórakozni meg utazgatni. Én semmit rosszat nem tapasztaltam. És hol vannak a rasszista tömegek ilyenkor?


RÁJÖTTEM, hogy ők nem fogják fel, hogy a viselkedésükkel zavarnak, félelmet keltenek másokban. Mert ezt látták otthon. Így aztán érthető ha azt hiszik, hogy a származásuk miatt baszogatják őket.

De már azon is gondolkodtam, hogy talán én értettem félre amikor előkerült a tizenéves zsebéből a bicska. Lehet, hogy ez náluk nem is fenyegetés, csak egy felkiáltójel a mondat végére. Nemtom. Olyanok mint egy neveletlen kutya. Kiszámíthatatlan a következő lépésük. És csoportba verődve életveszélyesek.


a cigány kultúráról: asszem elég egy kis Győzike féle ordibálós családi vacsorát felidéznem. Nem tetszik. Baj?
Vagy a tehetősebb familiknél a gyerek zabáltatását, aminek a hatására az amúgy is koraérett gyerek könnyen visszaél a testi erejével. Már ez alkalmatlanná teszi az együttélésre.
Az alapprobléma, hogy a mostani társadalom a tanulásra alapozza egy ember életpályáját. A tanulás viszont nincs megbecsülve a roma kultúrában. (akár gazdag, akár szegény romáról van szó!)

..és még soksok negatív dolog....

ezek részei a kultúrájuknak. Sajnos nagyon hagyományőrzők e téren!
Aki meg nem, az már nem számít cigénynak az én, és szerinetm a többség szemében sem.

Előzmény: soltika (11150)
csogu Creative Commons License 2005.05.23 0 0 11180

A statisztikai adatok azt bizonyítják hogy a roma népesség körében is csökken a születések száma.

 

Nem tudom, hogy mi a vita tárgya, gondolom már megent a politika, de ebben igazad van.

Kevesebb gyermek születik náluk is.

 

Vagyis, remény még van:-)

Előzmény: soltika (11174)
jakobi Creative Commons License 2005.05.23 0 0 11179
Norbi, itt vagy még?
csogu Creative Commons License 2005.05.23 0 0 11178
Lehet igazad van, de én úgy kb. 10 évig verném a fejem a falba, de inkább 20, ha a lányom egy ilyen Józsikával beállítana...bár előtte a feleségem visszarángatnám az ablakból, nehogy levesse magát a kilencedikről...természetesen örömében:-)
Előzmény: jakobi (11175)
soltika Creative Commons License 2005.05.23 0 0 11177
Pedig hopgy tudtok ti is picsogni a jogaitokért, no meg a pénzetekért. Pedig azt mástól veszitek el, de ez megszokott és senki sem háborodik fel rajta:-)))
Előzmény: nagy_erzsi (11169)
csogu Creative Commons License 2005.05.23 0 0 11176
Azt nem lehet tudni, hogy Józsika jobbos-e vagy balos, mert nem mindegy:-)

Istenem, csak nehogy MIÉPES legyen, mert akkor végünk:-)
Előzmény: Törőlt_nick (11173)
jakobi Creative Commons License 2005.05.23 0 0 11175
Csogu, nem biztos, hogy igazad van. Könnyen lehet aranyélete is, ha befogadják a lányt a családba. :))
Előzmény: csogu (11168)
soltika Creative Commons License 2005.05.23 0 0 11174
Hi, fogadjunk hogy rád nem pirít senki hogy kiragadsz vagy csúsztatsz?
A statisztikai adatok azt bizonyítják hogy a roma népesség körében is csökken a születések száma.
Ezt nem tudod letagadni, ez nem általános világtendencia, az ipari társadalmakban.
Magyarországon 200 évvel ezelőtt szintén 10-12 gyerek született egy családba, persze a legtöbbjük nem élte meg az 1 éves kort, elvitte valami betegség. Olyan 3-4 gyerek mégis csak felnőtt egy családban. Mára 1,8ra csökkent a születési ráta, két felnőttre nem jut 2 egész utód, ezért csökken a népesség nálunk.
Tudod mennyien voltak a bevándorló magyarok? Jó ha 400 ezren, aztán azért elég jól aprított bennünket a történelem, no meg a különféle megszállók vagy épen a saját uraink.
De ez megint csak egy érdekes téma lenne:-)))
Azért ne félj nem lesz nemzethalál, bárhogy is szajkózzák ezt:-)))
Érdekből teszik ezt is egyesek.
Előzmény: Törőlt_nick (11156)
Törőlt_nick Creative Commons License 2005.05.23 0 0 11173

soltika,

pihenned kéne már, azé csak fent vagy má 24 órája, abból 26-ot itt a topikban.

 

teccik ahogy levezetted a lelkiismeretfurdalásból a gyűlöletet. Vegyünk pl. téged: te marhára utálsz minket jobbosokat. Akarsz erről beszélni? Mi nyomja a lelked?  :) 

Előzmény: soltika (11165)
csogu Creative Commons License 2005.05.23 0 0 11172
Blikkben is volt róla kép...a nyakában egy szép lánccal...gondolom az első fizetéséből vette:-) Igaz, az miatt eljárás indult ellene:-)
Előzmény: jegec (11170)
jakobi Creative Commons License 2005.05.23 0 0 11171
Gondolom, itt a nyócban a romungrók vannak többségben.
Előzmény: Törőlt_nick (11167)
jegec Creative Commons License 2005.05.23 0 0 11170

De szépen megnőtt a kórházban ez a kisfiú.

Merjen még panaszkodni valaki a kórházi kosztra!

 

Előzmény: Törőlt_nick (11159)
nagy_erzsi Creative Commons License 2005.05.23 0 0 11169
Persze. Nagyon hasonló a két terület, így a hibalehetőségek is közel azonosak.
Előzmény: soltika (11155)
csogu Creative Commons License 2005.05.23 0 0 11168
Te beszélsz jól, de komolyan.

Aki annyira szimpinek tartja a Józsi gyereket, annak azt kívánom, hogy legyen ő és becses családja a szomszédja és a lánya a Józsikát válassza párnak...azt majd 10 év múlva újra megkérdezem tőle, hogy mi is a véleménye erről a kérdésről:-))
Bár ilyet embernek nem szabad kívánni, így inkább nem is kívánok:-))
Előzmény: mb3rgyulolo (11166)
Törőlt_nick Creative Commons License 2005.05.23 0 0 11167
igaz ők inkább colárcigányok akikkel tized annyi gond nincs mint a lovarikkal. El vannak itt magukban.
Előzmény: Törőlt_nick (11163)
mb3rgyulolo Creative Commons License 2005.05.23 0 0 11166

Egyébként ez tényleg komoly gond- itt olyan emberek vitatkoznak egymással, akik más világokban élnek, más tapasztalataik vannak. Jó, h nem érti meg egymást senki.

Egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy aki huzamosabb ideig kapcsolatba került a cigányokkal, annak nincs tele velük a töke.

soltika Creative Commons License 2005.05.23 0 0 11165
"akiknek valamiért jó, ha időnként a képünkbe mondhatják, hogy mi milyen rasszisták, antiszemiták vagyunk"
De hisz ez az igazság! Ha megnézed a politikát és a politikai csoportképzést , semmi mást nem látsz csak ezt.
Aztán hogy az aktuális utálandót éppen minek hívjuk, az aztán már tökmindegy. Megmondják azt nekünk az illetékesek.
Lehet hogy a legjobb az lett volna ha az oroszok itt hagynak egy századot direktre utálásra, akkor valszeg őket utálnánk a legjobban:-)))
Szerinted hány zsinagóga van nálunk? 30-50?
No meg mennyi zsidó maradt? 150 ezer?
A lengyeleknél alig 20 ezer akad, mégis utálják őket. Valszeg azért mert lelkiismeretfurdalásuk van a tetteikért. Ott is el lett tussolva elé sok minden, ők is győztesek voltak, akár csak mi. Vagy legalábbis a vezetőink azt hazudták hogy mi is a győztesek közt vagyunk.
Előzmény: Kenderes (11131)
csogu Creative Commons License 2005.05.23 0 0 11164
Józsikának nem jegye van, hanem jogai:-))...meg származása, nemesi, így tuti fizet:-)

Próbálna nem fizetni:-)
Előzmény: bicska_maxi (11160)
Törőlt_nick Creative Commons License 2005.05.23 0 0 11163
ezek szerint itt a XX-ban mindegyikük szektás, mert mind teli van folyamatosan...
Előzmény: jakobi (11161)
csogu Creative Commons License 2005.05.23 0 0 11162
Nahh jah, ma vhol hallottam, hogy a pici drága egy böszme melák és aki szúrt az inkább olyan lányos brutális kinézettel van megáldva.

Nézz a szemébe és képzeld el, hogy ez jön feléd a buszon késsel a kezében...
Előzmény: Törőlt_nick (11159)
jakobi Creative Commons License 2005.05.23 0 0 11161

Ugye te sem gondolod komolyan, hogy egyetlen extrém adat érvényteleniti a statisztikailag kimutatható tendenciát? Most jöjjek azzal, hogy a nagy bérházunkban lakó öt cigány családból egyikben sincs 2-nél több gyerek?

Gyanítom, az általad előbányászott család valamilyen vallási szekta tagja lehet, nem ritka dolog.

Előzmény: Törőlt_nick (11156)
bicska_maxi Creative Commons License 2005.05.23 0 0 11160
A kardszúrás esetében mivan ilyenkor a Generali biztosítót illetőleg? Lehet, hogy volt már a topicban, de annyira pörög, hogy nem tudok lépést tartani vele:) Minden esetben fizet, vagy csak abban az esetben ha van az illetőnek jegye/bérlete? Józsikának volt jegye? Azért kérdem így, mert akárhányszor utaztam a BKV-val, és ellenőrök voltak, akkor a roma utazóknak soha nem volt jegyük. Vagyis szebben fogalmazva, én még sohasem láttam azt, hogy egy roma feltudott volna mutatni érvényes jegyet az ellenőrnek.
Törőlt_nick Creative Commons License 2005.05.23 0 0 11159

a 15 éves kiskamasz  ;)

 

Előzmény: csogu (11157)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!