Keresés

Részletes keresés

C20NE Creative Commons License 2018.08.12 0 1 89601

Nyilván egy szakember azonnal tudja hol kap ilyen kábelt, netán van is raktáron így nyilván nem egy amatőrt fognak a semmiért fizetni, hogy megtanulja a keresőt használni!

Előzmény: Mekk Elek ezermester (89598)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.12 0 0 89600

A megoldás: Fizettesd ki az eddigi melódat és közöld vele, hogy keressen mást a továbbiakban. Amennyit elgenyózol vele, az alatt máshol előbbre jutnál.

Előzmény: Alpári Gnác (89590)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.08.12 -2 0 89599

"Mindkét nyomógomb kültéri, földben megy a kábelük, ... Tud-e valaki olyan trükköt, amivel ezek a kóbor feszültségek eltüntethetők lennének?"

 

Először is megnézném, hogy a kültéri nyomógombokba nem-e juthatott-e be nedvesség (leggyakoribb hiba, amikor a kábel az esőnek kitett nyomógombba nem alulról megy be, hanem a szakember "bízik a tömítésben").

Ha a nyomógombokat kizárhatjuk, akkor valamilyen kábel sérülésre gyanakodnék (sokan a földben nem gyári földkábelt vezetnek, hanem mindenféle szart és ráadásul nem is az előírt mélységben). Ha esős időben áramszivárgás van a kábel erei között, akkor én a kerti kábelekben futó 230 voltot lecserélném 12 voltra,mivel huszad akkora feszültség mellett a nemkívánt áramszivárgás is a töredékére zuhan.

Tehát a külső nyomógombok a házban lévő 12 voltos reléket kapcsolnának és ezek a relék kapcsolnák a szükséges 230 V-os dolgokat.

(persze a 12 voltos relék energiaellátásához kell még egy 12 V-os tápegység is, én pl valószínűleg egy DC kamera tápegységet vennék és nem egy akciós kínait a teszkóban ;)

Előzmény: Alpári Gnác (89590)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.08.12 -2 0 89598

"A google kereső kifejezést meg szerintem Te is meg tudod írni ;-)"

 

Beírtam, hogy "flexibilis 4 eres kábel", de nem túl nagy a kéktelen választék.  Na mindegy, az egész nem érdekes annyira, villanymotor bekötőkábelét NAGYON ritkán kell megoldanom. Közölni kell az ügyféllel, hogy nyúljon kicsit mélyebben a zsebébe és vegyünk négy helyett öt eres kábelt, mégiscsak olcsóbb így, mintha az olcsóbb négy eres kábel árához hozzácsapnám három napos internetes böngészésem munkadíját is ;)

Előzmény: C20NE (89582)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.08.12 -2 0 89597

"A villanyszerelősdi dolog szem szabványértelmezői kategória. Kap egy tervet és parancs értettem végrehajtja."

 

Az én villanyszerelő ismerőseim folyton hibakereséses horror történetekkel szórakoztatnak, ebben a fórumban viszont mindenki úgy beszél, mintha soha nem merészelne mások munkájához hozzányúlni.

Namármost

- vagy az van, hogy az egész országban összesen három villanyszerelő annyira bátor, hogy hibát is mer keresni mások munkájában és véletlenül mind a három pont az én ismerősöm,

- vagy az van, hogy akinek annyi esze van, hogy hozzá mer nyúlni mások munkájához is, azok nincsenek jelen ebben a fórumban (elüldözte őket a sok nagyeszű hangadó :)

 

Mert itt mindenki kizárólag új szerelésekről beszél meg hogy ő hogyan szokta megcsinálni, meg szerinte hogyan kéne megcsinálni.... mit csinálnál egy ilyen szakember, ha valaki más munkáját kellene rendbe hozni, aki esetleg másképpen oldotta meg ugyanazokat dolgokat? Nem képes megállapítani, hogy a másik szerelő munkája szabványos-e, ezért újra szereli az egész házat?

Előzmény: Mutual Friend (89580)
Lacivill Creative Commons License 2018.08.12 0 1 89596

valahol összeér a PE, és az N.

Előzmény: 408 (89593)
Lassu Viz Creative Commons License 2018.08.12 0 0 89595

Vezeték nélküli rádiós kapcsolóval nem lehet megoldani?

Előzmény: Alpári Gnác (89590)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.08.12 0 0 89594

Van olyan hogy gyárilag rossz. 

 

Asztalon összerakjátok valami tesztfogyasztóval villásdugóval és ha nem megy akkor számlával vissza kell vinni.

Előzmény: 408 (89593)
408 Creative Commons License 2018.08.12 0 0 89593

Ha a Fi-relé nem működik (amint áram alá helyezzük leold) mi lehet a probléma?

A rendszeren 2 db elszívó ventinlátor van bekötve fixre 7w/db.

Semmi nincs bedugva felkapcsolva...

 

Új építés! hol kellene a hibát keresni?

gergerg Creative Commons License 2018.08.12 0 1 89592

Szerintem ez csak indukált feszültség, az elosztóban köss egy 60-as izzót a nulla meg a nyomószál közé ideiglenesen. Ha ezzel megoldódik, akkor megyünk tovább.

Előzmény: Alpári Gnác (89590)
Vargham Creative Commons License 2018.08.12 0 1 89591

Jó tanács: Tartsd távol magad.

(Vésés és felszedés nélkül úgysem lehet megoldani.)

Előzmény: Alpári Gnác (89590)
Alpári Gnác Creative Commons License 2018.08.12 0 0 89590

Szevasztok szakik!

 

A problémám az, hogy nem vagyok villanyszerelő, de van egy ügyfelem, akinek a házát felújítás után mégis nekem kellene rendbe hozni.

Eddig legalább háromszor mondtam neki szerintem elég érthetően és tagoltan, hogy Nem vagyok villanyszerelő! de láthatóan nem lehet eltántorítani attól az elhatározásától, hogy mégis az vagyok...

Nem arról van persze szó, hogy nem működik semmi, mert de, csak ezzel is van egy kis gond, meg azzal is és olyan ügyesen erőszakos, hogy valahogy mindig rávesz, hogy bele másszak.

 

Alighanem én vagyok az egyetlen, aki hajlandó ilyen fisz-fasz dolgok miatt odamenni hozzá és szüttyögni vele.

 

A bevezetés után a probléma:

Van egy kerti világítás, ami eredetileg impulzusrelével volt megoldva, de azt elfelejtik lekapcsolni, legyen időrelé.

Beszereltem neki egy Elko EP CRM-61-est, mert az tudja azt, hogy ha az időzítés letelte előtt kap egy újabb impulzust, akkor kikapcsol.

 

3 kapcsoló van ezen a rendszeren, miután szétszedtem az egészet, ahol semmilyen kábel nem volt feliratozva, sorban kimértem az összes kapcsolót, felcímkéztem és visszakötöttem, működött is, szépen.

 

Aztán pár hete elkezdett random módon fel-le kapcsolgatni.

 

Megint szétszedtem, végigméregettem a kapcsolóktól visszajövő vezetékeket és az egyiken 120V, a másikon 50-60V körüli feszültség van a 0-hoz képest, akár leszerelt nyomógombbal is. Mindkét nyomógomb kültéri, földben megy a kábelük, ki tudja merre, viszont más, nagyobb áramú vezeték elvileg nincs a közelükben.

A 120V-ost azonnal kiiktattam, a másikat visszakötöttem, de vélhetően ez a szint pont a határon van, hogy az időrelé ezt kapcsolójelnek higyje, vagy ne.

Úgyhogy most megint kattog, fel-le kapcsol, de nem mindig, csak ha éppen rossz a kedve.

Amúgy a működtetés megy, lehet felkapcsolni meg le is, ha akarjuk, csak ő olyankor is akarja, amikor mi nem.

 

Amikor a hiba először előjött, akkor voltak az első nagyobb esők, nem tudok másra gondolni, mint a földkábelek hibájára, beázás, mittudomén.

Már csak azért is, mert az egyik kapcsolónál a bejövő kábel full fekete, egy merő korrózió az egész és ameddig egyáltalán vissza tudtam blankolni, végig ugyanolyan randa fos.

 

Semmiféle vezetékcsere nem opció, véglegesre van burkolva minden és mivel nem én szereltem, még csak fogalmam sincs, merre vannak dobozok a falban.

De ha tudnám, se engednék szétvésni a szép falat, meg aztán én is távol tartom magam a vésőtől, meg a gipsztől

 

Úgyhogy végül a kérdés:

Tud-e valaki olyan trükköt, amivel ezek a kóbor feszültségek eltüntethetők lennének?

 

Illetve tudja-e azt valaki, hogy a mezei impulzusrelé bekapcsol-e ezekhez hasonló feszültségre?

Jahno Creative Commons License 2018.08.12 -1 2 89589

És még le is mered írni, hogy az a hülye aki kritizálja az életveszélyes megodást. Más meg szopolik az ilyen gányolós idióta faszkalapok miatt. Legjobb ha el is falazod, véletlenül se lehessen megfejteni azt a kis toldást a mazzagban. Édesfaszom.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (89538)
gergerg Creative Commons License 2018.08.11 0 1 89588

Megkérdezel egy szakembert, és segít. 

 

http://electrocord.hu/doc252/

Előzmény: Mekk Elek ezermester (89570)
GeriSoft07 Creative Commons License 2018.08.11 0 0 89587

Hogyan keressek az interneten olyan négy eres kábeleket, amelyekben nincs kék színű ér?

 

Lássuk csak, van 3fekete+zöldsárga, meg fekete/barna/szürke/zöldsárga, kezdésnek így...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (89570)
tfe_tng Creative Commons License 2018.08.11 0 1 89586

Persze aki kizárólag új szereléseket vállal (pl mert szellemileg nem mer bevállalni ennél komolyabb szakmai kihívást

 

Tehat ha jol ertem akkor - szerinted - a szakma csucsa az aki mari neni (akinek a sogora hobbivillanyszerelo) agyon-vissza ganyolt villanyhalozatat ganyolja tovabb. 

 

Masreszt, tudom hogy csak szelektiven birsz olvasni, de el kell hogy keseritselek, semmilyen szerelest nem vallalok, tekintve hogy nem ez a szakmam (de ezt mar parszor leirtam). 

 

De teljesen mindegy is, feladom, feszegesd a szabvanyt, szukitsd a vezeteket hogy beleferjen a kotoelembe illetve tedd a routert a konyvespolc tetejere, mert a rack szekreny csak menozesre valo.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (89571)
Atis57 Creative Commons License 2018.08.11 0 0 89585

Szia!

  A földkábelekben nem a kék a nulla!

 

 PL;

Előzmény: Törölt nick (89579)
nap50 Creative Commons License 2018.08.11 0 2 89584

Szerintem meg kellene kérni a modit, hogy tiltsa ki ebből a topikból. Ha még 4 eres vezeték nem volt a kezében, de osztja az észt.

Ha ez nem lehetséges akkor a topiknyitót kell megkérni, hogy írja bele a főcimbe, hogy ennek a nicknek ne higgyenek.

 Ti meg pipáljátok már ki, hogy ne uralja a topikot ez a kókler.

tfe_tng Creative Commons License 2018.08.11 0 0 89583

:D

Előzmény: bcslaci (89574)
C20NE Creative Commons License 2018.08.11 0 1 89582

Szerintem nem értettelek félre, pontosan ezt kédezted. A google kereső kifejezést meg szerintem Te is meg tudod írni ;-)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (89578)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.08.11 0 0 89581

Akkor elárulom neked egy a "-kék" vagy "-blue" dolog. 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (89578)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.08.11 -1 0 89580

A villanyszerelősdi dolog szem szabványértelmezői kategória.

 

Kap egy tervet és parancs értettem végrehajtja. Ő az a humán erőforrás aki a más terveit kivitelezi de igen kevés felelősséget kell vállalnia a munkája után. Nem véletlen hogy tervezésben  igen szerény jogosultsággal rendelkezik egy szerelő.

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (89572)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.11 0 0 89579

Valójában ha rákeresel nehezebb olyan négyerest találni amiben van kék, mint amiben nincs.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (89578)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.08.11 0 0 89578

Félreértettél: én nem egy konkrét kábelre gondoltam (gondoltam, hogy a sok száz féle között valószínűleg létezik ilyen is :), hanem  valami olyan kulcsszóra vagy szakkifejezésre, amivel "kéketlen" kábelekre tudok rákeresni pl a gogliban. 

Előzmény: C20NE (89573)
bcslaci Creative Commons License 2018.08.11 0 0 89577

Mindenhez IS értő szakemberként túl sok a feltételezés. Ezután jöhet a tisztelt bíróság én úgy gondoltam...

 

 

   - Tételezzük fel...

   - írhatta volna...

   - Szerintem azért nem ezt írta...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (89576)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.08.11 -1 1 89576

"Az elobb ideztek be a szabvanyt, hanyszor kell meg leirni ?"

 

Tételezzük fel, hogy az említett idézet 

1: valóban a szabvány eredeti szövege és nem valami egyéni átirata/újraértelmezése (ami nagy divat manapság ;)

2: a szabvány megfogalmazója nem volt hülyegyerek.

 

Namármost a szabvány megfogalmazója írhatta volna tökéletesen egyértelműen és közérthetően azt is, hogy "minden egyes keresztmetszet csökkentésnél túlterhelésvédelmi eszközt kell elhelyezni", de NEM EZT ÍRTA. Szerintem azért nem ezt írta, mert NEM KELL minden keresztmetszet csökkentésnél túlterhelésvédelmi eszközt elhelyezni.

Előzmény: tfe_tng (89549)
bcslaci Creative Commons License 2018.08.11 0 0 89575
Előzmény: bcslaci (89574)
bcslaci Creative Commons License 2018.08.11 0 1 89574

"Hogyan keressek az interneten olyan négy eres kábeleket, amelyekben nincs kék színű ér?"

 


Nem olyan bonyolult, Fejlesztő Úr. Gondolkozz, próbálkozz.

 

Ennyi információból amit itt megadtál mi nem tudunk segíteni, nem tudjuk milyen motorról van szó, milyen hosszú bekötő kábel kell, milyen a környezet. 

Nem fogunk nekiállni itt ötletelgetni, pazarolni a drága időnket, mikor nem mondod el rendesen a feladatot, pedig lehet tudnánk rá jobb megoldást is mint amit kigondoltál.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (89570)
C20NE Creative Commons License 2018.08.11 0 1 89573
Előzmény: Mekk Elek ezermester (89570)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.08.11 -2 0 89572

"Amúgy akinek van szabványhozzáférése, csinálhatnánk egy topikot szavbányértelmezésre/megfejtésre, és ha megszületik a megfejtés, azt leírhatnánk értelmesen."

 

Jó ötlet, de néhány nagyarc ellenezni fogja, mert a végén kiderül, hogy olyasmik miatt okoskodik folyton másokkal, ami valójában egyáltalán nem kötelező ;)

Előzmény: gergerg (89563)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!