Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 48755

"hogy azt is vissza vigyük, így az be lett építve"

Kicsit összezavarodtam . :-)

Ez most mocsoda ? a váltószelep ?

Előzmény: mislenyi (48754)
mislenyi Creative Commons License 2013.02.25 0 0 48754

Csak azért kérdezem, mert tavaly, amikor átálltunk a pufferre, az üzletben a nekem sokat segítő szakember motoros váltószelepet és egy DTC200/2G napkollektor szabályzót is készített a kazán visszahűtés megakadályozása miatt.

A szerelő azt mondta, hogy nincs rá szükség, a bolt jóvá írta, vissza kaptam a pénzt.

Azt is mondta, hogy a motoros váltószelepre sincs szükség, mert előtte is 2 db VCS szelep volt a gáz-és VTK között. Teljesen "pofátlanok"  már nem akartunk lenni, hogy azt is vissza vigyük, így az be lett építve és a VCS-k tarcsinak félretéve.

Ezért kérdezem, mert ha máshol jobban tudnám hasznosítani, akkor máshol használnám inkább.

Előzmény: joevagyok68 (48751)
Gabszii Creative Commons License 2013.02.25 0 0 48753

Én is pont ezt szoktam mondani, hogy ami kínai, az legalább eredeti. :)

Bízok benne, hogy bírni fogja kiképzést. Ha nem bírja, akkor csere és nagyobb odafigyelés a vásárlás előtt. Mondjuk nem Vatera, hanem Szatmári vagy vmi más megbízható hely...

Előzmény: coccy (48742)
Gabszii Creative Commons License 2013.02.25 0 0 48752

Értem én, lehet megtévesztően azonos, de majd kiderül. Holnap összehasonlítom minden szempontból őket, bár a súlyukat nem tudom mérni, azért nem szedem ki őket a rendszerből. Ha hamis, ha nem, ez már megvan, ezzel kell beérnem. Wilo szivattyúról nincs ugyan ilyen összehasonlítás, mint amilyet a Grundfosról linkeltél? Tanulságos lenne nekem is és az ez után vásárlóknak is.

Előzmény: WendelkeS (48741)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 48751

Azt tőle kérdezd !  :-)

De esetleg ott, ahol a hibás működés, meghibásodás esetén biztosak szeretnének lenni abban, hogy megforr a kazán ...  :-)

Előzmény: mislenyi (48749)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.25 0 0 48750

"Amennyiben fejlesztek még a rendszeren az egyik változtatás egy fő cirkulációs kör kialakítása lesz. Ebbe csendes, vezérelhető teljesítményű szivattyú cirkuláltatná a hőleadókban a tápvizet pl a külső-belső hőfok, dt függvényében. A kazántermosztát egy osztószelepet vezérelne, a kör visszatérő és a kazán visszatérő osztását, így még magasabb belső hőfokot biztosítva a kazánnak. A fojtott üzemmel járó kátrányosodás kiküszöbölésén még dolgozom, ha puffert kell bevetni, abból  is csak fokozatos visszatérő túlnyomással venném ki a meleg tápvizet."

Nekem pont az osztószelep jönne be, lehet rosszul gondolom.

Előzmény: mislenyi (48749)
mislenyi Creative Commons License 2013.02.25 0 0 48749

A váltószelepet úgy tudom, helyettesíteni lehet 2 db visszacsapóval. A váltószelep tulajdonképpen hol kell?

Előzmény: joevagyok68 (48746)
mislenyi Creative Commons License 2013.02.25 0 0 48748

Az "játékszer".

Előzmény: Gyu88 (48744)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 48747

jaaaaa és nem mind1, hogy mennyi időd van fűteni, mennyi időt akarsz áthidalni a pufferból...

Előzmény: Gyu88 (48744)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 48746

"még érdemes pufitartályt beépíteni?"

Nem MÉG, hanem MÁR érdemes.  :-) 

 

Szerintem váltószelep pont nem kell hozzá!

 

Pufferesben olvasgass...

 

1000 alatt nem puffer a puffer.

ökölszabály kázánkw-onként 50liter,

Tehát 1500 liter. 

 

Ha tudod, hogy "c" kat, akkor gondolom hőigényt is tudsz ! Az mennyi ?

Előzmény: Gyu88 (48744)
Orion68 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 48745

Hali! A Belimo kb 50 foknyit fordul (ez már nagyon necces, mert épp itt a határ a visszafüstöléshez és érződik, hogy csípős lesz a levegő-CO), a bekötési rajzot láttad (ez elvi, nálam a nagyfeszt relékártyák kapcsolják - de működés szempontjából mindegy), a konfiguráció lényege, hogy fölöslegesen ne kapjon áramot a Belimo, így csak egy hőmérsékleti tartományban (mikor zár az Alarm) kapja meg a fázist, melyet a hőmérséklet emelkedése/esése szerint vezérel a PID. Az Initial setup menüben az Alarm "Band alarm" beállításon, az Alarm/non-excitation alarm pontjában mintha NO lenne - nyitott - (most nem vagyok otthon, hogy ellenőrizzem) - de ez így logikus is. Akkor aktív az Alarm, ha a PV mért érték SV+/-Alarm értéken belül van, ekkor indítja  a kívánt irányba a pillangót. (azért keress vissza, az SL4, SL6, SL7 beállításokat leírtam).

Az Alarm tartomány helyi tuning kérdése, ha már beáll a tűz, akkor lenet akár 10 foknyi is, kezdeti stádiumban kell 40 foknyi, mert túl evesen reagál a füst. Lehet erre is kéne 2 programot gyártani? :)

Az optimális kimenő füsthő az kazán, kémény, helyi adottság és tüzelő kérdése. Nézd meg mit írnak a kazán adatlapjában, vesd össze mennyi kell min. a kéménynek, figyeld meg hogy meddig ég egészségesen a tűz, ha már csak füstöl, akkor nem lesz jó. De ezt már tudod :)

OFF: Nem értem miért akar mindenki 150 fokos kilépőt, mert azt csak olyan kazán tudja, melyben a hőcserélő és füstjárat elég hosszú, hogy lehüljön a füst. Saját (és nemcsak) tapasztalat, hogy ha nem akarok varjakat fűteni és leveszem a füsthőt pl 230 fokra, akkor egy rakattal nem tudom felfűteni a puffert (igaz ég 5 órát), de ha engedem dübörögni >330 fokkal (kazánkönyv szerint 313C a max. teljesítmény), akkor 100 perc a felfűtés és marad parázs bőven (égési idő 3-3,5 óra). Ezek szerint a hasznos hatásfok magasabb akkor ha kapnak a varjak is meleget, mint abban az esetben, ha ezt elirigylem tőlük :) Persze, van egy ésszerű maximum ami felett fáj a szívem, ez most 320C, onnan korlátozok. Lennebb nem is sikerülne 50foknyi zárással sem a pillangón, csak kegyetlenül visszafüstöl. Ennyi van ebben a kazánban. A régi kazánom 220c-on ment max, de 3 táskás hőcserélője és hátsó kivezetése volt.

ON: Az hogy gixer esetén fullra nyisson mit jelent? Ha túlrakod a kazánt a végére, akkor inkább folytanod kell. A fenti beállítások visszaviszik nyitott állapotba a pillangót ha elcsendesik a tűz (majd kap egy plusz vezérlést hogy zárjon), ha meg túl magas a füsthőmérséklet, akkor úgyis zárási irányban van. Teljes zárást nem érhetsz el, mert mechanikusan már korlátozva van a kitérés (ha nem teszed meg, akkor sokszor vihet teljes zárás irányba és akkor visszafüstölhet ha nincs extrém nagy huzatod),  1-2 hete volt szó erről szó, a teljes zárásra kell egy másik pillangó külön vezérléssel. Ha nem szalad meg a füstőd, inkább ne is foglalkozz vele.

Manuálisan át tudod tekerni ha megnyomod a kioldó gombot és kézzel beforgatod (mivel áramot nem kap, nem is tekeri vissza) - de ne felejtsd el kézzel nyitni a köv. begyújtáskor! Vagy a lusta vagy :) egy billenőkapcsoló az alarm relével párhuzamosan, szabályzás közben bontva (automata), majd tüzelés kezdetekor átkapcsolod, a vezérlés leviszi 2 perc alatt a pillangót nyitott állásba és újból kapcsolhatod automatára.

Előzmény: sur5al (48736)
Gyu88 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 48744

sziasztok!

 

 alábbi kérdésem lenne: egy c hőszig. kategóriájú lakáshoz[fal 0,24;födém 0,16;padló ;0,6] ,kb 120m2 30 kw körüli kazánnal... még érdemes pufitartályt beépíteni?

és ha igen mekkorát?:D

 

olvastam hogy kell hozzá váltószelep, meg egy két okosság....

 

én 500 literesre gondoltam

 

előre is köszi...

 

sur5al Creative Commons License 2013.02.25 0 0 48743

Erről jut eszembe. Tolja itt mindenki a REX C-100-asokat. Mindegyiken hatalmas Made in Japan felirat. Aha, persze. Item location:Shenzhen, China. Csoda, hogy nem az a menü jön belőle elő, amit a leírás taglal?:D Ennek ellenére az egész világ ott vásárol és tolja előre a szekerüket. Én is.:(

 

Megj.: utána, lesz (tudom, nehéz a magyar nyelv, de azért meg lehet tanulni:D)

Előzmény: coccy (48742)
coccy Creative Commons License 2013.02.25 0 0 48742

ami nem kínai, az hamisítvány

 

Idénől az unió betiltotta a hagyományos szivattyúk gyártását.

amíg készleten van, lessz, utánna a kínai lessz a nevető harmadik

Előzmény: Gabszii (48740)
WendelkeS Creative Commons License 2013.02.24 0 0 48741

Csupán érdeklődés gyanánt ránéztem a Vaterára, találtam is egy eladót, aki "jó" áron adja az új Wilo és a Grundfos szivattyúkat:

 

http://www.vatera.hu/listings/index.php?us=Donjones

 

Aztán eszembe jutott, hogy volt egy cikk a Grundfos szivattyúk hamisításáról. 

 

http://www.e-gepesz.hu/nyomtat.php?id=9352

 

Érdemes összehasonlítani a cikkben szereplő hamis szivattyút, a Vaterás Grundfos-sal.:)

 

De hát mint tudjuk, a puding próbája az evés.

Előzmény: Gabszii (48740)
Gabszii Creative Commons License 2013.02.24 0 0 48740

A nevét valóban elírtam!

Helyesen: WILO STAR RS 25/4.

Eddig tökéletesen működik, remélem így is rarad. Van egy másik ugyan ilyen szivattyúm is, amit a Szatmárinál vettem, az valószínüleg eredeti, semmi különbséget nem látok köztük, de még a csomagolás is tök egyforma. Persze ez még nem jelent semmit, majd a használat során kiderül, hogy hogyan bírja a kiképzést. Mivel pénz az a legkevesebb, így én is megpróbáltam ott faragni a kiadásból, ahol csak tudtam.

Szóval lehet hamisítvány, de eddig frankó. :)

Előzmény: joevagyok68 (48739)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 48739

"Vilo szivattyút is min. 10e Ft-al olcsóbban"

Vilo...márcsak a neve miatt is kérdéses az eredetisége !   :-)

Meg ha w-vel írod... akkor is.  Lásd hamis Gr !

Előzmény: Gabszii (48733)
Gabszii Creative Commons License 2013.02.24 0 0 48738

Ismerős...

Kezdődik az egész a gáztervvel (legjobb esetben 20-30e pénz), majd a gázszolgáltató (nálam e-on) elvitte a gázórát 13641 Ft-ért, majd a gázrendszer újraépítése sok pénzért, nyomáspróba 10 pénz, aztán újra e-on 13641-ért visszahozta a gázórát. Ezzel még jóformán semmi nem készült a fűtésből és máris elkerültük a 100.000 Ft-ot.

Előzmény: t.zsolti (48734)
Fidó mester. Creative Commons License 2013.02.24 0 0 48737

 

 

Bocs !

 

Takarékoskodni akartam ,azért  válaszoltam kettőtöknek is egyben.

A dolgot úgy tudom elképzelni ,hogy időnként a csövön fordított egyet -egyet .Ezáltal az alsó sorok szorítását feloldotta.

Így rendben van.

 

Üdv Fidó mester

Előzmény: lala1961 (48732)
sur5al Creative Commons License 2013.02.24 0 0 48736

Izé, bocs, lehet nem fogom fel elég gyorsan, kötöttem már be Rexikutyát, de mit hová állítottál, hogy 310-320 között tartsa a kilépő füstöt? A végállások hogyan vannak? Csavarral vagy arányos kitérítésűt használsz?

 

Nekem 150-170 kellene, van is elvileg egy Belimom egy kedves olvtársnál (talán LM24F(?) de még nem tudtam elmenni érte), meg Rexikutyám is. Néztem az ábrát, de nem áll össze a kép:(

 

Bár mostanában elég egyszerű a szabályzás. Igaz nem automata. Ha 170-nél sípol az alarm, zárok a primeren. Először felet, majd 9/10-re. Ritkán kell a pillangóba nyúlni, hogy ne legyen 150-170 között a kilépő. Azért még nem vetettem el, végül is már majdnem minden megvan hozzá. Még egy 24V-os trafó is kell.

 

Végül +1 dolog. Fontos lenne, hogy gixer esetén full nyisson, de kézzel át tudjam tekerni full zárás állapotba is amikor leég a tűz. Ez lehetséges?

 

Ja most néztem, a tiéd 230V-os. Lehet el kéne cserélnem egy ilyenre és akkor nem kell trafót felhajtanom.

Előzmény: Orion68 (48671)
Süni A6 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 48735

Az hogy visszapüffen a kazán az nekem is szokott lenni. Egy biztos, ÉN NEM tudom megépíteni azt már látom. REx, belimo, pillango kész vagyok.

Előzmény: 42tibcsi (48713)
t.zsolti Creative Commons License 2013.02.24 0 0 48734

erre a méretre az 1M az kevés lessz, a gázkazánt nem is számoltam a cullangjaival.

csak halkan hozzáteszem a gázszolgáltató kér majd gáztervet, légellátási tervet,a tervező betervez egy két légbeeresztőt, ( nekem a gázengedélyezés  , mivel béleltetni kellett 240E volt , és ebbe a gázkazánhoz egy csavar sincsen, de még kazán sem )csak a konvektorok miatt ujra át kellett adni a szolgáltatónak a mostani előírások szerint.

Előzmény: a8d2 (48707)
Gabszii Creative Commons License 2013.02.24 0 0 48733

Én is úgy álltam a dolgohoz, hogy 500-600e Ft-ból meglesz a fűtésem, aztán most tartok olyan 1 milla körül és még pufi nincs is.

Vegyes + gázkazán, radiátorok, padlófűtés...

 

(A pufi sajnos 2 fűtési szezonnál előbb semmiképpen nem is lesz... azaz 2015/16 nál előbb.)

 

Érdemes lehet Vaterán és hasonló helyeken keresgélni, pl. én is majdnem 60.000 Ft-al olcsóbban (145.000 Ft) vettem meg a vadi új Hajdú kazánt a bolti árhoz képest. Vilo szivattyút is min. 10e Ft-al olcsóbban (VILO 25/4 14000 Ft postával együtt) kaptam... Szóval sok pénzt meg lehet spórolni ha okosan csinálja az ember.

Előzmény: coccy (48726)
lala1961 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 48732

Nem zavar ,hogy én írtam a témában és nem a mislenyi.Na de a válasz a következő, én is csak láttaam a kőmövest dolgoni vele és haladt vele jól.Lehet,hogy csak 70-80 cm -es volt nem mértem meg.Ö egy 200-as kéményt huzzott és amit láttam belül egy szép sima felület.(szerintem ne legyen vastag a belső malteros rész,könnyebbenreped).

Előzmény: Fidó mester. (48729)
Gabszii Creative Commons License 2013.02.24 0 0 48731

Pontosan az a helyzet, amit leírtál!

Az első tesztnél minden oké volt a huzattal, de a getnapi próbánál volt néha egy kis visszafüstölés, amikor még volt anyag a kazánban. Tehát most már nem kérdéses, hogy kell e magasítani a kéményt! Kijön a jóidő és indulhat a "kéménynyújtó" project. :)

 

Előzmény: nyárimádó (48265)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 48730

azt nem mondtam velük csináltasd, csak én sok okosat olvastam az oldalon

 

A dupla kémény üres részébe beépítenék egy légkieresztőt, az ablakokra, helységekbe egy beeresztőt azzal szerinted érek valamit? VAGY A 10 M MAGAS 4 TÉGLÁS KÉMÉNY KIRÁNTANÁ A MELEGET A HÁZBÓL?

 

kérdés mennyit ereszt be a légbeeresztő? ha lezár mert OK a pára akkor nincs légáramlás

Előzmény: japzoli (48727)
Fidó mester. Creative Commons License 2013.02.24 0 0 48729

Üdv Mindenkinek !

 

Nálunk a sitt az a nagy kupac törmelék amit bontáskor a fuvaros elvisz.

 

Te már csináltál méteres csővel kéményt? Ha igen , erős ember lehetsz hisz ott olyan hosszon nagy a súrlódás.

 

Egyébként kösz az ötletet a menetes szárral!

 

Üdv Fidó mester

Előzmény: mislenyi (48644)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.24 0 0 48728

Van pár dolog amit érdemes vaterázni. Én a vegyeskazánt az expressz oldalán találtam. 20-al volt olcsóbb, mint bárhol és vadonat új volt.

Amúgy is tudni kéne, azokat, amit joe kérdezett tőle.

Előzmény: coccy (48726)
japzoli Creative Commons License 2013.02.24 0 0 48727

A második linket ismerem, adtak ajánlatot 300k!!!

 

A dupla kémény üres részébe beépítenék egy légkieresztőt, az ablakokra, helységekbe egy beeresztőt azzal szerinted érek valamit? VAGY A 10 M MAGAS 4 TÉGLÁS KÉMÉNY KIRÁNTANÁ A MELEGET A HÁZBÓL?

Előzmény: bnorci71 (48706)
coccy Creative Commons License 2013.02.24 0 0 48726

Valóban, talán kijön

Ne legyünk má ennyire pesszimisták

elég keveset szánna rá az emberünk

vagy nagyon ügyeskezű, és szeret vakerázni, ott talán össze lehet vakargatni ezt-azt

kb 5 év és össze is áll a rendszer

 

 

Előzmény: kingoftailor (48716)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!