Keresés

Részletes keresés

diving Creative Commons License 2008.09.19 0 0 2359

Sziasztok!

Műtét utáni csomocskák ellen a traumeel homeopátiás kenőcsről gondoltam, hogy segíteni fog, nem és nem segített. 2 hete használom, még csak jobbnak sem monható :( Ránézésre, minhta meg sem műtöttek volna.

Több, mint 2 hónapja műtöttek, de a nagydolok - ha mégis engedek a csábításnak és eszem csokoládét - akkor az még mindig fáj, mitöbb egy-két csepp vér is jött vele.

A parfinolajat is eszegetem még mindig, de már nagyon elegem van belőle.

Komolyan nem voltam rá felkészülve, hogy ez ennyire lassan gyógyul és ráadásul úgy ahogy. De mindennek ellenére, azért újból megcsináltatnám, mert legalább olyan fájdalmaim már nincsenek.

Mindenkinek jobbulást!

bkata27 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 2358
Procti!

Szia Procti.... bocsika de nem tudok mit reagálni a leveledre mert sajna nem vok orvos és ahány ember annyi probléma.......( ezt csak azért írtam mert láttam hogy hiányolod az esetleges reagálást....tényleg bocsi)

Itt van a krém receptje amit kimondottan a repedésre kaptam a kúp mellé...sajna a kúp receptjét nem tudom...

Tabletta Cordaflex cc 10 mg
Lidocain g 0,9 (ccgia nomgenli)
ly. simplex ad gia 60,00

DS. külsőleg

Nem biztos hogy minden klappol mert a doki nagyon csúnyán írta le a receptet.

Esetleg próbálj meg az orvossal telefonon konzultálni sokkal többre mész vele mint esetleg itt hülyeségeket írunk le Neked.

ŰProf. Ritter László a Budapesti Nyírő Gyula Kórházban dolgozik...ha tudsz keress rá a neten a kórházra biztos lesz központi szám és ott segítenek majed.
Előzmény: Procti (2357)
Procti Creative Commons License 2008.09.19 0 0 2357

Tristen, lehet, hogy túl intim, de gondolom, ez a tapasztalatcsere legjobb formája. Kár, hogy kapcsolódó reag nincs. :(

 

Más: Nyco, lécci írd be ide annak a spéci repedésgátló glicerines kúpnak az összetételét, ha ez lehetséges. Ugyanis hiába kértem a dokimtól, csak mosolygott, azt mondja, a glicerines kúp csecsemőknek való hashajtónak. Ám, ha annyira ragaszkodom hozzá, azt vehetek recept nélkül is. Nos, az a glicerines kúp cca, 750 Ft 10 db, biztos nem az, amiről te áradoztál, mert ez tényleg nem csinál egyebet, mint meghajt.

 

Ezért szeretném megismerni a teáltalad említett kúp receptjét, hogy megmutassam neki, hátha akkor ráébred a dologra a dokim és tényleg kiírja nekem. Egyébként azt mondta, hogy szépen gyógyul a seb. Ehhez képest egyre jobban fáj...

Előzmény: tristen (2356)
tristen Creative Commons License 2008.09.17 0 0 2356
Szia Procti!

Jó kis regényt írtál! :)

hali :)
Előzmény: Procti (2355)
Procti Creative Commons License 2008.09.15 0 0 2355

Köszi bkata!

 

Nálam az a helyzet, hogy mostanában ha úgy vesszük, nincs gond a produktum állagával, hiszen mióta állapotom van, vigyázok rá (mályva+kamilla tea, bifidusz aktiregurálisz, rozskenyér, paraffinolaj, reggel langyosvíz), így amikor odaállok (egy itteni javaslatra szinte állva végzem) viszonylag könnyen csusszantok, majd ezután hajtom vissza az ülőkét, hogy rápihenjek. Szóval kicsusszan, ámde.

 

Úgy érzem, egy adag bennragad, és ott csinálja a galibát, fáj istenetelenül, mintha beakadt volna a repedésbe, (jó tudom, lehet, hogy ez csak a görcs, amit majd az általam az orvostól megrendelt glicerin megszűntet). Szóval ilyenkor leülök és várok újabb ihletre a maradék miatt, ami vagy sikerül, vagy nem, Ha nem sikerül akkor lekezelem magam (langyos fürdő, kenőcs, kúp), betelefonálok a munkahelyre, hogy késni fogok, és várok újabb ihletre, ami többnyire meg is jön néhány órán belül.

 

De előfordul, hogy csak fáj, valami idegentest, vagy görcs vagy nem tudom miféle érzéssel, nem tudom, hogy a produktum szorult-e oda, vagy a kúp túl kemény, míg nem olvadt fel, vagy csak a görcs, vagy esetleg duzzanat-daganat. Esetleg beveszek egy cataflámot és lassan elmúlik, néha sok apró puki kíséretében szűnedezik, ami nagy megkönnyebbülés.

 

Ez van. Nem egy szívderítő, nem tudom a megoldást, de talán tanulságos. Még annyit elmondanék, hogy amikor még tünetmentes voltam, a székelés akkor is több részletben ment, az ücsörgős szüneteket művelődéssel (olvasással) töltve.

 

Ma megyek vissza a dokihoz (aki legutóbb feltárt egy tályogot és diagnosztizálta, hogy az a repedéstől keletkezett -  ha ugyan tényleg ez a jó diagnózis, ő ugyanis március óta már a negyedik "diagnosztám"), igen megpróbálom rávenni a glicerines kúpra, ha már a múltkor magától nem jött rá.

 

Még annyit elmondanék, hogy az elmúlt két hétben (legalábbis az első 8-10 napban) a doki javallatára  napi 4-5-ször neomagnolos ülőfürdőt vettem.  Ettől- e, vagy mástól lett, nem tudom, de olyan mértékben viszketni kezdett a vájat, hogy soxor éjszaka arra ébredek, hogy vakarom. Próbálom kezelni canestennel, fenistillel, neogronormonal, de egyik sem nyerő, viszont a zuhanyrózsa forró vízzel, az mennyei vakarásnak számít. 

Előzmény: bkata27 (2354)
bkata27 Creative Commons License 2008.09.15 0 0 2354
Szia Procti!

A kezelés formája attól függ mennyire vagy berepedve, ez minden orvosnál így van.
Az unokatesómnak három centis volt a repedése de teljesen a húsig hatolt ezért műtötték.. Nekem fél centis felületi ezért kúpot és kenőcsöt kaptam.
A széklet rendezése a legfontosabb, ugyanis legközelebb is berepedhet. Az unokatesóm megint berepedt természetesen nem ott ahol műtötték mert ott már nem fog.
Használj "Levolac" szirupot, nem lehet hozzászokni és nem is hashajtó hanem székletlágyító. 444 Ft. A Repedést a kemény széklet okozza!!! Vegyél korpa tabit de csak 3-4 db ot vegyél be sok sok vízzel....este megiszol egy adag szirupot, garantálom hogy másnap nem lesz kemény a székleted és elfelejtheted az egészet....talán örökre.
Sajnos nekem ezek ellenére is néha kemény.....de ilyenkor a biztonság kedvéért azonnal felteszek egy Reparon kúpot hogy megelőzzem a bajt.
A másik: szólj az orvosodnak hogy adjon nitroglicerines kúpot meg írjon fel olyan kenőcsöt amit csökkenti a végbélizom görcsösségét.
Amúgy az amit Te spéci kúpnak nevezel elvileg annak is használnia kell...mert az is jó, csak hát fejlődik az orvostudomány.....sose fogom megérteni miért nekünk kell szólni az orvosnak hogy mit írjon fel....nonszensz....

Előzmény: Procti (2351)
tristen Creative Commons License 2008.09.14 0 0 2353
Szia Pép!

Köszi, hogy leírtad a történetedet! És mielőbbi gyógyulást kívánok Neked! Hidd el, meg fogsz gyógyulni, csak most már a türelmed is fogytán van, ami érthető is! KITARTÁS!

hali :)

Előzmény: Pép (2352)
Pép Creative Commons License 2008.09.14 0 0 2352
Sziasztok! Új vagyok a fórumon, de sokat olvasgattam a hozzászólásokat. Engedjétek meg, hogy én is elmeséljem a történetemet. 23 éves srác/férfi vagyok, és azzal a problémával fordultam orvoshoz 2006 decemberében, hogy véres volt a székletem napokig. Ekkor egy tükrözés után megállapították, hogy valószínű (mivel meg voltam akkoriban fázva) a nyálkahártya begyulladt és ettől lehetett a gond, valamint egy kisebb repedést is találtak. Pár nappal a dolog után el is múltak a panaszaim és jó másfél évig nem is volt semmi gond. Pár hónappal ezelőtt egy extra kemény székletet követően (csak úgy hasított...) ismét véres volt a székletem. Több napig sem múlt el, így hát megint elmentem dokihoz. Egy újabb tükrözés során megállapították, hogy van egy nagy repedésem, illetve akadt más is, 9 darab anális polip, ami ilyen kisebb szemölcs szerű kinövéseket jelent. Hogy mitől alakul ki azt nem tudni. Lényeg a lényeg, hogy mivel nem volt akut a dolog, a doki kúpot és kenőcsöt írt fel, én elmentem nyaralni, közben a repedés begyógyult, de aranyér alakult ki belőle, azaz a doki szerint vérrög. Nem egy, több is. Szeptemberben így hát műtétre került sor, mely a vérrögök kimetszéséből (ezek kívül voltak), illetve a polipok leégetéséből állt. A műtétet ambulánsan végezték, körülbelül fél óráig tartott és az egészből semmit nem éreztem, leszámítva a 3 érzéstelenítőt, ami azért meglehetősen kellemetlen volt, de ki lehetett bírni. Felkészítettek, hogy erős fájdalmaim lesznek az érzéstelenítő hatásának múlása után. Az első éjszaka végül is nem telt olyan rosszul, fájdalomcsillapítót (cataflam+algopyrin) szedtem, illetve Detralexet. Igazából a doki azt mondta, hogy a gyógyulás lassú folyamat, de az első hét az igazán kellemetlen. Most már lassan 12 napja történt a műtét, de eddig még lassú gyógyulási eredményekkel. Minden reggel a wczés egy kínnal ér fel, nagyon fáj és vérzik. Az tény, hogy eleinte sokkal jobban fájt és vérzett, most már enyhült némileg, de nem az igazi még mindig. Fáj és kicsit vérzik is. A doki azt mondta, hogy a végbélben keletkező görcstől (mely a fájdalomtól van) romlik a vérellátás, és ez lassabb gyógyulást eredményez. Egy héten többször is járok kontrollra, és kezelésre. Emellett folyamatosan szedem a fájdalomcsillapítót + detralexet, illetve próbálok rostosan étkezni. Sok joghurtot eszem, melybe általában búzakorpát is keverek. Gyümölcsök és sok folyadék, főzelékek, ezek jók. A kimetszett vérrögök helyét nem varrták össze. A doki azt ajánlotta, hogy wczést követően ne használjak wc papírt, azonnal meg kell mosni langyos vízzel és betadin kenőccsel kenni. Nagyon várom a gyógyulást és próbálok erős lenni. Azt tudom tanácsolni, hogy ha valaki bármilyen alsó/hátsó fertályi problémákat észlel ne legyen rest dokihoz menni. A tükrözéstől egyáltalán nem kell félni, fájni nem fáj, inkább nyomó érzés. Égőnek nem égő, a proktológusok előtt nem kell ezzel foglalkozni. Olyan mintha a torkodat nézné meg a fül orr gégész kb. Inkább előbb derüljenek ki a dolgok mint később. Mindenkienk mielőbbi gyógyulást kívánok és legyetek kitartóak. Üdv: pép
Procti Creative Commons License 2008.09.14 0 0 2351
Mivel gyógyítja Ritter doki a repedést? Szikével, gyógyszerrel, vagy egyébbel?
Előzmény: bkata27 (2349)
Procti Creative Commons License 2008.09.14 0 0 2350

Nekem pici repedésem volt de nagyon gyorsan meggyógyította.

Nekem meg valószínűleg nagy repedésem van, és sok orvos nagyon régóta (négyen hat hónap alatt) semmit nem gyógyítottak rajta. :(

Előzmény: bkata27 (2349)
bkata27 Creative Commons License 2008.09.14 0 0 2349
Sziasztok!

Tudom ajánlani Prof Dr. Ritter Lászlót azt hiszem a Nyírő Gyula kórházban dolgozik ( Budapest).

Külfüldön is sikeres orvos...itthon nagyágyúnak számít (ez azt jelenti hogy a ma praktizáló orvosok 80%- át Ő tanította.)
Rendel maszekon az egyik legjobb budapesti magánklinikán...de a nyírő gyula honlapján ha megnézitek a központi számot sztem eligazítanak.
Nekem pici repedésem volt de nagyon gyorsan meggyógyította.

tristen Creative Commons License 2008.09.13 0 0 2348
Szia András!

Sok sikert!

hali :)
Előzmény: mm-andras (2343)
tristen Creative Commons License 2008.09.13 0 0 2347
Sziasztok!

Hát én semmiféleképpen NEM fizetnék ki ennyi pénzt! Valóban azért van ott a TB, hogy fizessenek abból! Ki kérem magamnak, hogy ennyire megvágják a magánklinikákon a szegény betegeket! Az orvos társadalomról megint meg van a véleményem!

üdv!
Előzmény: Procti (2346)
Procti Creative Commons License 2008.09.13 0 0 2346

275 ezer Ft jatt zsebből????? Te jó ég, annyi pénz a világon nincs egy magyar beteg zsebében!!!

Előzmény: mm-andras (2345)
mm-andras Creative Commons License 2008.09.13 0 0 2345

Szia Anna!

 

Az előzetes vizsgálat volt Óbudán az egészségcentrumban. Ott ambuláns kezeléseket végeznek, de az sajnos nem jöhetett szóba. A műtétet a Telki kórházban csinálják. Elvileg (ha minden stimmel) szerda reggel kell bemennem, vmikor kora délután megcsinálják a műtétet és csütörtökön reggel jöhetek haza. És sajnos az összes összeget kell fizetnem. (Össz. 275, de ha jó és símán el fogok tudni menni majd koditerembe, síelni stb. akkor megéri nekem).

 

András

Előzmény: Törölt nick (2344)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.13 0 0 2344

Szia András!

 

Juj, de nehéz a felfogásom! :) :( Akkor Te most Telkibe mész vagy Óbudára? Mi az "Óbuda"? Amit Telki árainak írtál, az az az összeg, amit neked kell fizetni?

 

Minden rendben lesz, ne aggódj! És majd számolj be az "élményeidről", a Longo-ról olvastam és nagyon jól hangzik (már amennyire ilyet lehet mondani...).

 

Anna

Előzmény: mm-andras (2343)
mm-andras Creative Commons License 2008.09.13 0 0 2343

Szia!

 

A kórház (Telki) 100, maga a készülék (egyszerhasználatos) 150, a doki 25-öt kér. Az eddigi hozzászólásokból azt szűrtem le, hogy a magánkezelés ha államilag finanszírozzák kb. annyit is ér, másfajta eljáráshoz nincs bizodalmam, Tamás doki is írta, hogy kipróbálták ők is, de OEP finanszírozás mellett nem éri meg. Az orvos akinél voltam szimpatikus és megbízom benne, ez is sokat nyom a latban.

A másik ok, hogy most rászántam magam, ha most találok valami OEP-est aki ad időpontot jó sokára addigra úgyis elmenne a kedvem tőle (fogorvos szindróma). Ezt meg addig csak túlélem, a nejem is noszogat, bár így is eléggé be vagyok...

 

András

Előzmény: Törölt nick (2341)
s.vick Creative Commons License 2008.09.13 0 0 2342
Szia!

Köszönöm, hogy válaszoltál!

Az előbbiekből kimaradt, hogy magánrendelőbe voltam, ennek ellenére nem volt előjegyzés és több mint másfél óra várakozás után kerültem be, ahol a doki 10 perc alatt elintézett. A gyűrűzésért 6.000 Ft- ot fizettem, szerintem ez nem vész, csak elég kíméletlen volt.
Lehet lenne rá más megoldás, vagy kíméletesebb, azt hiszem kikérem más doki véleményét is ,mert úgy látszik egy doki nem doki...
Vizsgálatokon már voltam, de az nem volt ennyire rossz.

Örülnék, ha olyanok is írnának, akik már átestek a gyűrűzésen, hogy tudjam mire számíthatok és hogy ilyen nagy fájdalommal járt-e.

Köszönöm!

Mindenkinek gyógyulást és kitartást!
Előzmény: Törölt nick (2340)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.13 0 0 2341

Szia András!

 

Nem akarlak már nagyon eltéríteni az elhatározásodtól, de kutatásaim eredménye éppen az lett, hogy vannak olyan helyek, ahol az aranyér MŰTÉTEKET államilag finanszírozzák (ún. egynapos sebészet) - pl. a magánklinikákon is.

 

Ha sok pénzbe kerül (mennyi, megkérdezhetem?), miért nem mész el egy ilyen helyre?

 

A.

Előzmény: mm-andras (2339)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.13 0 0 2340

Szia!

 

Sajnálom, ami veled történt. :( Szerintem alapvető fontosságú dolog lenne, hogy a doki elmondja, hogy mit csinál, miért csinálja és természetesen MEGKÉRDEZZE, hogy beleegyezel-e, stb. Fizetned kellett vagy ez állami "ügy"?

 

Nem tudok hozzászólni, mennyire vagy "nyámnyila", engem csütörtökön csak megvizsgált a doki, mondta, hogy nem fog fájni --- hát fájt, mint a franc.

 

Gondolom, hogy a gyűrűzés még sokkal rosszabb.

 

Mindenképpen el kéne menned ismét, csak lehet, hogy nem ehhez a dokihoz, aki szerintem enyhén szólva is ... izé volt. :(

 

A.

 

 

Előzmény: s.vick (2338)
mm-andras Creative Commons License 2008.09.13 0 0 2339

Sziasztok!

 

Új vagyok itt, de a problémám régi. Talán már 10 éve is, hogy véres lett a székletem. Nagyon megijedtem, el is mentem a sebészetre ahol megállapították az aranyeret. Mondtam is, hogy hál' istennek "csak" aranyér és nem nagyon törődtem vele. Közben folyamatos problémák, de úgy - ahogy karban tudtam tartani, Reparon kenőcs, stb. Úgy is lehet mondani, hogy a betegség kezelésétől való félelem nagyobb volt magától az októl. Most jött el az a pillanat amikor megváltozott. Közben is böngésztem az internetet, végigolvastam ezt a fórumot, de a hozzászólások nem igazán hozták meg a kedvet a végleges??? megoldáshoz. Múlt héten vettem a bátorságot, elmentem Óbudára - elsősorban azért, mert ott ambuláns kezelést is alkalmaznak és az internet alapján az volt szimpatikus.

A vizsgálatról és fogadtatásról csak jókat tudok mondani, képernyőn mutatta és magyarázta a dolgokat, viszont sajnos közölte, hogy ambuláns kezelés nem jöhet szóba, túl előrehaladott a 3-4 között van. Nekem is a Longo műtétet javasolta, a hagyományosról lebeszélt a hosszadalmassága, fájdalmassága és nagyobb kiújulása miatt.

Amit a fórumon olvastam erről (sajnos nagyon keveset) a legfőbb ellenérv a költségessége volt. Sajnos ez most is nagyon drága, de ennek ellenére belevágok. Szerdán lesz a műtét, azt hiszem én leszek az első aki erről itt be fogok tudni számolni.

Amit már soha nem fogok megtudni, hogy akkor is itt lennék, ha kezdeti stádiumban már másfajta kezelést végeztek volna, vagy akkor nem kellene.

Tamás doktor hozzászólásai sokat segítettek, az esetem eléggé megfelel annak amit ő leírt, mindegyik egyszerre akar kimászni (na jó az egyik harmad kicsit siet).

A rendelésen kaptam egy kis füzetet a beavatkozás összehasonlításáról, valahogy úgy néz ki a rajzos magyarázat, hogy a figura egy kantáros nadrágban van ahol aztán megnyúlik a kantár, mire a nadrágból levágnak valamennyit, hogy ne lógjon túl, míg a Longonál a kantárt szabják rövidebbre.

 

Mindenkinek üdvözlet, András

s.vick Creative Commons License 2008.09.13 0 0 2338


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy van egy ilyen oldal, ahol erről a "kényes" témáról nyíltan és őszintén lehet beszélgetni.
Abban a dologban kérném a segítségeteket, hogy én is aranyérrel küszködök, el is mentem dokihoz, aki azonnal, minden előzetes bejelentés nélkül felhelyezett egy gumigyűrűt. Ez azonban nekem annyira fájdalmas volt, hogy majdnem leájultam az asztalról és utána még órákig kínlódtam.
Még kétszer vissza kéne mennem gyűrűzésre, de nem merek, mert félek ettől az iszonyatos nagy fájdalomtól, amit az eljárás során átéltem.
Ez normális, hogy ekkora a fájdalom, vagy csak én vagyok ennyire "nyámnyila"?

Köszi!

Mindenkinek mielőbbi gyógyulást!



tristen Creative Commons License 2008.09.13 0 0 2337
Szia Annalu!

Sajnos ez van, egy magánklinikán semmi sem ingyenes, még ha a látszat olykor csal is..............

hali
Előzmény: Törölt nick (2336)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.12 0 0 2336

Hátvoltamazistenhegyimagánklinkán.

 

A következő vicces dolog történt.

 

A doki megnézte az altájam, kiderült, hogy van aranyerem, de csekély és felírt rá kúpot, krémet, Detralexet. Amit elkért mindezért, az nem volt csekély. :(

 

Előzetes információim alapján az első konzultáció ingyenes kellett volna legyen.

Procti Creative Commons License 2008.09.10 0 0 2335

Szia Nyco!

 

Kösz az infót, ez valóban baráti ár, az 5 ezres detralexhez, vagy a 3 ezres spéci kúphoz képest. Már csak az a kérdés, mikor kapok végre (mikor írja fel a doki). Jövő hétfőn megyek hozzá (túl gyakran se lenne jó - 10 e. HUF/alkalom, legaláv bb is az első alkalom ennyit kóstált), ha addig nincs egyéb komlplikáció, márpedig azon kívül, hogy viszketget, fájdogál, akadozik, nincs (lekopogom).

 

Te voltál már azóta? Mármint dokinál. Mi az esélye és a veszélye egy esetleges műtétnek, és mi az esélye a műtét nélüli tünetnélküliségnek?

 

Üdv: Procti

Előzmény: Nyco (2334)
Nyco Creative Commons License 2008.09.10 0 0 2334

Szia Procty!

A nitroglicerines kúp nem gyári készítmény, hanem a gyógyszertárban készítik az orvos receptje alapján. Pontos árra nem emlékszem, de ezer forint körül volt a 30 darab. Ez baráti ár ahhoz képest, hogy a kenőcs változat, ami viszont gyári készítmény, szakorvos által felírva is 5-6 ezer.. Csak receptre kapható.

Előzmény: Procti (2331)
bkata27 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 2333
Szia Zszsuga

Nem..nem fáj semmi tök egészséges vagyok a doki sem talált semmit. Nekem a pszichémmel van baj....
Előzmény: zszsuga (2332)
zszsuga Creative Commons License 2008.09.09 0 0 2332

Hali Bkata

 

Látom még mindig nem vagy jól. Még mindig fáj? Voltál azóta dokinál?

 

Én lassan 5 hete tünetmentes vagyok (csak el ne kiabáljam). Nagyon figyelek mindenre.

Előzmény: bkata27 (2329)
Procti Creative Commons License 2008.09.09 0 0 2331
Nyco, mennyibe kerül a glicerines kúp? Mennyi időre elég? És csak receptre?
Előzmény: Nyco (2327)
bkata27 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 2330
Ja nem felírni tudom hanem ide leírni de valószínűleg erre magatoktól is rájöttetek.


Előzmény: bkata27 (2329)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!