Keresés

Részletes keresés

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97074

Amikor mellettem volt, megvolt siman a 30 centi. En tok szabalyosan a savom kellos kozepen mentem (mar csak azert is mert van egy uthiba nagyjabol ott). Es nehogy mar nekem kelljen lehuzodnom mert o nem tud varni 2 mp-t es inkabb szabalytalankodik.

Előzmény: KawaBazsy (97073)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97073

Nem is jött át, csak pár centit.. Neked meg amúgy is jobbra kell tartanod..

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97069)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97072

Komolyan mondom, ahogy romlik a kozlekedesi moral (ilyenek 10 eve nem igazan voltak), meresz az akinek nincs elol-hatul (jo minosegu) kameraja...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97071)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97071

A kepen lathato dolgot egyebkent minden nap eljatsza legalabb egy de inkabb 2-3 autos amikor arra jarok (azaz naponta valoszinuleg tobb szazan). Csak a tobbseg nem olyan szemtelen, hogy meg dudaljon is, hogy hagyjak mar ot kenyelmesen szabalytalnkodni. Ez most kicsit kiverte a biztositekot... 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97069)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97070

Ahh, meg eleinte gondolkoztam ezen, de szinte naponta kuldhetnek. Van amikor tobbet is. Kanyarodas index nelkul, majdnem-sotetben lampa nelkul kozlekedes, durva elozes, elozes kanyarban, zarovonal atlepes, direkt rossz savbol korfogalomba belepes, lassu haladas majd amikor latjak hogy elozik felgyorsit, tailgating, you name it... Tobb jaror rendor kene az utakra, ilyen esetekben villogo bekapcsol, autost forgalombol kiszed, es mar mehet is a driving without due care and attention vagy dangerous driving meg a 6 bunti pont es £250-£500 bunti...

Előzmény: Zlot (97068)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97069

Kar hogy nincs oldalso kamera is :-) Egyebkent lathato, hogy itt kezd el atjonni, elso kep, itt mar dudal is, azaz latja hogy jovok, de ennek ellenere tudatosan atjon a savomba, es meg megdudal engem, aki szabalyosan haladok a sajat savomban.

Es mindezt miert? Mert keptelen volt meg 20 metert es kb 2 mp-t varni, hogy oda erjen, ahol tenylegesen kettevalik az ut ket savossa, es normalisan at tudna menni a savjaba. Ja, es persze nem indexel. Mikozben atmegy a dupla zarovonalon. O a BMW. De megbuntetnem az ilyeneket.

Ja, jut eszemben, ezen a helyen kellene egy par traffic camera. Ott a tabla, hogy a jobb oldali sav jobbra kanyarodasra van, az utra is fel van rajzolva. De eleg sokan, (zomevel BMW-sek es Audi-sok) menetrendszeruen azt csinaljak, hogy a jobboldali savbol mennek egyenesen, legyorsulva a kulso savban egyenesen halado autot es a korforgalomban bevagva ele. Mar evek ota figyelek erre, ha BMW vagy Audi van mellettem, akkor jol nyomom neki hogy ne tudjon bevagni elem, sokszor a mogottem levo is igy tesz, es ilyenkor marad nekik a diszkor! Taplo bandaja...

Előzmény: KawaBazsy (97066)
Zlot Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97068

ha van dashcam footage, akkor kuldd el a rendorsegnek

(ha latszik a rendszam)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97065)
seci Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97067

A badge kötelez :)

Hozzaadhatod meg az audisokat is. Detto.

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97065)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97066

Miért nem húztad rá a kormányt.. :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97065)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97065

Ma egy BMW-s (ki mas) megdudalt mert szerinte nem huzodtam le elegge amikor o szembol erkezve ugy dontott hogy van eleg helye a felezovonalon jo 30 centivel atjove vegigelozni a korforgalom elotti sort (mert hogy majd 150 meterrel kesobb o jobbra megy, es hat o siet, meg hat o a BMW-s)... Komolyan kezdek agyalni rajta, hogy a BMW teszi ezt az emberekkel, vagy valamiert a tuskok eloszeretettel vessznek BMW-t...

Előzmény: cam aro (97063)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97064

Remélem ez errefelé nem jön divatba... http://www.ma.hu/autohirek.hu/310927/Szandekosan_defektet_okozott_az_automentos__video

Fémtárgyakat és nagyobb köveket helyezett több sztrádára, hogy a balesetet szenvedett autókat ő szállíthassa el a trélerével.

Akár meg is halhattunk volna - ezt mondta az az autós, aki az M7-esen szenvedett balesetet feleségével, még két hete. Csak a szerencsének köszönheti, hogy kocsijuk nem csapódott a szalagkorlátnak. Kiderült: nem a férfi hibázott. Az az autómentő okozhatta defektjüket, aki - a rendőrök gyanúja szerint - fémtárgyakat és nagyobb köveket helyezett több sztrádára, hogy a balesetet szenvedett autókat ő szállíthassa el a trélerével - méghozzá pénzért. Azóta elfogták, már előzetesben van.

cam aro Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97063

same here. ...and there.. and there.. 

 

a 2x2 savos fouton/ lampa elott/ kiesett egy aknafedel. 

az aljaval egyutt.

1m3-es godor van a helyen, egy fel auto belefer,  egy sav off. 

ket hete nem birjak megcsinalni, mar legalabb 3 auto esett bele, a rohadt trafficrol meg nem is beszelve. 

 

...par eve az ilyet 2 hetente ujra epitettek.

munkahelyem elott 12x.. mire sikerult ugy, hogy kibirt egy evet javitas nelkul. :) 

 

ott most epp felhuznak egy sacc 500 flates tombot,

szvsz a jardat hetente torik fel, es aszfaltozzak le. .. ugyanott. -is- 

..immar masfel eve.

 

...ha 50 meteres sugaru korben szetnezek, hogy mit hanyszor bontottak fel, epitettek ujra, majd bontottak szet megint, es ezt a feleslegesen kidobott penz nekem adnak.. 

milliomos lennek.   

Előzmény: Zlot (97048)
tzh Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97062

Most igy emlekszem, hogy kifogtam egy ilyen fejfajos napot pont a Beac Maxi 110 napjan, es az elso 50km igy telt el, bar szeptember elso hetvegejehez kepest huvosebb levego enyhitette az erzest, el nem mult.

Akkor egy dupla espresso nullazta le szinte azonnal (kar, hogy espresso-nak majdnem olyan borzalmas volt, mint a Costa Ferihegyen, pedig egy La-Mazocco(!!!) gepuk volt), es maradek 60km-olyan volt, mintha mi sem tortent volna.

tzh Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97061

Az a baj vele, hogy ebben is a paracetamolnak szantak szerepet, ami egyeseknek csak ballaszt.

 

Ezert for ramrohadni a Migraleve, mert nem hasznal jobban, mint az Anandin Original, akkor meg minek?

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97054)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97060

http://www.ma.hu/itmania.hu/310910/Lecsuszott_a_Google_mar_az_Amazon_a_vilag_legertekesebb_markaja

Ki gondolta volna ezt az Amazonrol meg a Google-rol 2000-2002 tajekan...

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97059

Hmm, koszi. Jo tudni.

Előzmény: netszkvid (97058)
netszkvid Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97058

En speciel nem szednem. Ha van valami hirtelen nagy mutet vagy olyan dolog, ami miatt biztosan csak max nehany napig kell, akkor talan. Kronikus ortoped problemara tuti nem.

Morfin analog. Mivel a 90 es evekben valaki publikalt egy eleg felresikerult tanulmanyt arrol, hogy erre nem szoktak raszokni az emberek, erre raugrottak az orvosok es betegek es egyre gyakrabban szedtek, egyre tobbfele fajdalomra. Es ennek kovetkezmenye a ma USAban vegigsopro addikcio az ilyen tipusu fajdalomcsillapitokra. Itt, UKban  mivel nem profitalapu az ellatas, ez sokkal kevesbe terjedt el, mint az USA ban de szerintem tul liberalisak vele. Ra lehet szokni, van olyan amerikai aki 1 het szedes utan addikta lett !

https://news.sky.com/story/prescription-drug-addiction-study-to-avoid-us-style-problem-11220391

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97054)
netszkvid Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97057

20 evvel ezelott a feji MRI es PET scan nem volt rutin.

Sokat haladt elore am az orvostudomany azota (barcsak a nagyerdemu a toredeket haladt volna ismeretekben- sajnos megragadtunk a 16. szazadban...)!

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97053)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97056

Es: http://www.thisismoney.co.uk/money/cars/article-5324753/The-councils-unfilled-potholes-revealed.html

The councils with the most unfilled potholes revealed: More than 100,000 reported but not repaired due to a lack of funding

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97055)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97055

Szoval masnak is feltunt az utak allapota... http://www.bbc.co.uk/news/business-42826912

Potholes send breakdown figures flying

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97054

Co-codamol nem jo gyogyszer? Azert kerdem mert felesegemnek is felirtak, tobbszor szedett is belole. Valamennyit hasznalt, de messze volt a tokeletestol.

Előzmény: netszkvid (97052)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97053

Az. Volt ismeros akinek tobb mint husz(!) evig volt durva hasogato fejfajasa, minden egyes nap. Vegigprobaltak rajta a fajdalomcsillapitok teljes tarhazat, semmi nem hasznalt. Mondogatta szegeny, hogy a szivdobogasaval szinkronban luktetve-hasogatva faj a feje, nem tunt fel a dokiknak. Mignem azt egy dokinak (kb. a 15.-nek) szoget utott a fejebe, hogy lehet osszefugges, es elkuldte mindenfele vizsgalatokra, szkenre stb. Kiderult hogy valami agyi er volt szuk egy reszen, meg kitagult egy masik reszen, nyomta a nemtudommit, es attol volt. Megmutottek, es wow, elmult a migren! Csak annyit mondott anno: "barcsak 20 evvel korabban vizsgalt volna meg az a doktor"!

Szoval nem szabad feladni, menni doktorhoz, vizsgalatrol vizsgalatra, es elobb-uttobb kis (vagy nagy) szerencsevel megtalaljak az okot. Mert a tunetnek mindig van valami oka, csak eppen az orvosok nem talaljak (vagy alapbol nem veszik komolyan az illetot, legyintenek hogy "hja, fejfajas, nekem is van, meg meg egymilliard embernek", es azzal el van intezve, felirja a fajdalomcsillapitot, aztan menjen mar a beteg a dolgara)...

Előzmény: netszkvid (97052)
netszkvid Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97052

Hidd el, GP ad mast. (cocodamolt ne fogadd el. Ha elmondod hogy nem opiat szarmazekot akarsz akkor hidd el, lesz alternativa. ) Vans sok mas, de ahhoz bizonyos hurkokat meg kell ugrani :-)

Orulj, ha van olyan ami hat.

(migren es  cluster headache- nincs ra semmilyen gyogyszer. isoznyat lehet ezeknek a betegeknek)

Előzmény: tzh (97044)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97051

Meg mindig jobb mint Mo-n: Ott a bevett szokas:

1. Kialakul az uthiba

2. Egy ev mulva eszreveszik, es kiraknak egy "uthibak" tablat es melle 40-es (vagy 30-as) sebessegkorlatozast

3. Par evig nem tortenik semi

4. Vegre befoltozzak a lyukat

5. Amde kovetkezo telen megint visszajon az uthiba mert a foltozas nem volt tul tartos

6. 1.-5. pont megismetlodik parszor

7. Vegre ujra aszfaltozzak az egesz utszakaszt

8. A 40-es (30-as) tablet azert biztos ami biztos "kinntfelejtik" meg par evig

9. A rendorseg jo penzt csinal a "gyorshajtok" radarozasabol

10. Mikor bejott eleg penz a "gyorshajtok"-bol, vegre leveszik a tablat

11. Es lam 10-12 ev alatt sikerult orvosolni a lyukat!

Jo pelda Gyor-Kisber kozotti szakasz, ahol kb 2001 tajekan tettek ki "Uthibak" tablakat es 40-es korlatozast, es mikor utoljara 2008 tajekan arra jartam meg mindig kintt voltak.

Előzmény: seci (97049)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97050

Kiraly resz volt a Lucifer episode amit tegnap néztem: http://www.breitbart.com/big-hollywood/2016/11/15/fox-drama-lucifer-donald-trump-definitely-going-hell/

Érdemes megnézni a rövid videót.

Episode 8, “Trip to Stabby Town,” sees Lucifer (Tom Ellis) in a session with his therapist Linda (Rachael Harris) who’s asking Satan a series of questions about hell and its occupants.

“How did you actually torture Hitler in Hell?” Linda asks. “I mean, is his cell next to Idi Amin’s? Or Mussolini’s? Or is there kind of a tyrant wing in Hell?”

Lucifer, initially reluctant to reply, eventually indulges Linda.

“So, we can, You know, talk about Caligula, Stalin, Trump. I mean, I know he’s not dead, but he’s definitely going,” Lucifer says of Trump.

:-)

seci Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97049

Nálunk már szépen bejelolték fehérrel, hogy hol vannak :) Már csak 2-3 hónap és talán be is foldozzák oket!

-seci

Előzmény: Zlot (97048)
Zlot Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97048

same here ... rohejes

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97042)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97047

Ez igen érdekelne engem is. Most rendelt a zasszony egy Lenovo Vibe-t, tök jó az ára a tudásához képest (kb 100 font, 8 mag, full hd kijelző), független, de 5 collos. Nekem egyszerűen nagy, s zavarna. A Samsung minim 3.5 éves, sztem még kettőt kibír, addig fejlesszék ezt ki. :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97046)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.01 0 1 97046

https://www.tomsguide.com/us/samsung-foldable-galaxy-x-release-date,news-26543.html

Na vegre jonnek az osszehajthato telefonok. Vegre megoldodik a "nagy kepernyo, de ferjen a zsebembe"-problemakor? :-)

Némedi László __ Creative Commons License 2018.01.31 0 0 97045

egy dolgot érdemes megnézned, hogy laktóz érzékeny vagy-e

 

én csak mostanában jöttem rá (pár éve), és a fejfájásom tizedére esett vissza.

 

Előzmény: tzh (97038)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!