Keresés

Részletes keresés

t.lantos Creative Commons License 2005.12.04 0 0 10323

A problema ezzel az okfejtessel, hogy az itnernetvilagnak itthon fiettem ki egy szolgaltatast. Ebben az esetben amit kert a fuvarert, arra afat is kellett fizetnem.

Es ez igy jogos is. Csak ugye a vamos ne pakoljon ra meg ujra afat a tenyleges fuvarra.

 

Előzmény: Törölt nick (10319)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.12.04 0 0 10322
Ebben neked teljes mértékban igazad van de ez az probléma elég egyszerűen áthidalható lenne. Például ha ezt az oldalt Kártaelfogadás ....... többen elolvanák azok közül akik "forgalmasabb" webáruházakat működtetnek. Tudom hogy ez nem a reklám helye de a fenti linken kivül az Inter-Európa Bank Rt is nyújt ilyen szolgáltatást. Ja , igen még valami.. ha megnézzük azt hogy az emberek túlnyomó többsége mire használja a bankártyáját ezen nem lehet nagyon csodálkozni. Ha a hónap elején megnézed az ATM bankjegykiadó autómatákat akkor az látod hogy sorok kigyóznak némelyik elött hogy készpénzt vegyenek fel. Ez a lehető legdrágább dolog amire egy kártyát használni lehet. Nem vásárolnak vele. Tapasztalatból tudom hogy az ismerőseim közül akinek emlitettem hogy miért nem fizet kártyával.....mivel számára ez plussz költséget nem jelent nem vonnak le tőle semmit ezért csak az elfogadóhelytől ezt a választ kaptam.. "tényleg ezt nem tudtam"....
Előzmény: Törölt nick (10317)
andras13 Creative Commons License 2005.12.04 0 0 10321

Üdvözlöl mindenkit.

Én már egy ideje figyelemmel kísérem az Ebay-t (.com). Beleolvastam a fórumba de nemnagyon találkoztam olyannal aki drágábal és nagyobbal foglalkozna. Csak érdeklődőm tudna-e esetleg valaki segiteni. Én egy kicsit nagyobb és súlyosabbat szoktam nézegetni mégpedig autókat. Azokat is lehet rizikomentesen venni vagy licitálni (20-120 ezer USD közötti (1-2 éven belüli tranzakció)és ténleg annyi amennyit a négyzetbe irok USD)? Sokkal olcsobb adóval együtt mint itthon megvenni ( akár több 10 milla a külömbség). És gondolom a fizetés átutalással megy. Csak azt nem tudon, hogy mennybe kerülne idehozatni, hogy menne és mennyi idö amig megérkezik. Vagy magam mennyek ki érte és kocsikázzam haza vagy mi? Tugya-e valaki, vagy van-e valakinek ezzel tapasztalata?

Ha valaki tud segiteni az kérem a mail cimre irjon  andras13@freemail.hu -ra internet hiány miatt.

Elöreis köszönöm a válaszokat.

asx Creative Commons License 2005.12.03 0 0 10320

"...valaki felvetette a hitelkártya biztonsági kódjának kérdését"

 

Nem a biztonsági kódról volt szó, hanem a "Card Verification Number" háromjegyű számáról! A PIN számot meg ne adjátok sehol! Az valóban 4 szám, de a kártya azonosítási száma az csak 3 és ott van ahol leírtam.

Ha ott nincs akkor nem lehet vele fizetni. Kérni kell olyat aminek van. Nekem mind a EC/MC mind a VISA kártyának van a hátulján azonosítási szám.

A Maestro-nak (amivel az automatából veszel ki pénzt) nincs ilyen száma. Igaz, hogy az nem is hitelkártya...

Előzmény: Törölt nick (10317)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.03 0 0 10317

szerintem amíg a magyar webshopoknál az egyetlen fizetési opció az utánvét, addig ne is várja senki, hogy a társadalom nyisson az újra.

 

---

 

valaki felvetette a hitelkártya biztonsági kódjának kérdését... ha mégsem lenne rajta a kártyán, pl webkártya esetében könnyen megállapítható. ha nincs meg a szerződés/pin/stb kódos papír, akkor a hitelkártyaszám utolsó négy számjegye (ezt szokták a weblapok mutatni) ELŐTTI 3 (vagy 4) számjegy szokott lenni.

 

pl mastercardos 1234-5678-9012-3456 esetén 012 lenne a biztonsági kód.

 

legalábbis elvileg.

Előzmény: mariska_xx (10315)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.03 0 0 10316
ez itthon is pontról pontra így műxik.
Előzmény: malenykij polgar (10311)
mariska_xx Creative Commons License 2005.12.03 0 0 10315
Hát, jórészt igaz is. Sajnos. És végtelenül elszomorító
Előzmény: Bering de la Cruz (10314)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.12.03 0 0 10314
"Egyébként meg mikor kelet-európai piacot kerestek, még Mo nem volt sem technikailag, sem pedig társadalmilag érett az ilyenfajta, ill a netes vásárlásra."


Szerintem ez a kijelentés a mai napig aktuális....
Előzmény: mariska_xx (10289)
mariska_xx Creative Commons License 2005.12.03 0 0 10313
Nincs közületek valaki Németo-ban, aki hajlandó fogadni úgy pár adag legot, egy babát és némi apróságot, hogy aztán a dpd nekem onnan elhozza? Természetesen nem ingyen szeretném. Sajna más módot nem találok, ami jó lenne, csak ha dhl csomagonként 30 euroért elhozná, nekem meg egyben 31 kg jó lenne dpd-vel :)
t.lantos Creative Commons License 2005.12.03 0 0 10312

En bemegyek szemelyesen, mert ismerem a jarast, es nincs tul messze. Raadasul volt mar ugy, hogy 2 csomagot vartam, es annak a papirjat vittem, ami valoszinubb.

Elhittek, atengedtek, aztan a vegen kiderult, hogy nem is az volt.

 

Előzmény: malenykij polgar (10311)
malenykij polgar Creative Commons License 2005.12.03 0 0 10311
Itt (Ausztria) ugy müködik, hogy ha tengerentulrol kapok arut, akkor jön egy ertesites postan, miszerint vamarum van. Mellette egy formanyomtatvany a vamnyilatkozathoz, es kerik a szamla csatolasat, itt mar az ebay is szerepel konkretan, miszerint ha aukcios aru, akkor a leütesi ertesites kell nekik. A formanyomtatvanyt büntetöjogi felelösseged tudataban alairod, nem szabad elfelejteni, hogy ha ketseg merül fel, akkor joguk van felbontani a csomagot. Ha idaig jut a dolog, akkor tanuk jelenleteben es jegyzökönyvvel törtenik a dolog. Nos, ha visszaküldtem a nyomtatvanyt, amivel megbizom a postat a vamkezelessel, es csatoltam a szamlat is, akkor hazhoz hozzak a csomagot, vam es vamkezelesi költseg postasnak kifizet, csomag kezhez vesz. Szerintem ebböl logikusan adodik, hogy csak az elado segitsegevel lehet trükközni, hogy pl. cipönel, jateknal hasznaltat irjon, vagy termekmintat. De a következetesseg akkor is hagy kivannivalot maga utan. Volt olyan, hogy a 15 dollaros polo 60-ba került, mire ideert, meg olyan is, hogy a futocipö atcsuszott a vamon, mint sample, free of charge.
Előzmény: t.lantos (10292)
t.lantos Creative Commons License 2005.12.03 0 0 10310

Sajnos a vam alapja az aruertek + kulfoldi fuvardij.

A afa alapja pedig a fent meghatarozott vamertek. Ez igy szok(p)as.

 

Előzmény: Törölt nick (10307)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.03 0 0 10309

a postának van egy olyan al-cége, ami vállalja, hogy helyetted vámügyintéz. a kapott borítékban általában van egy olyan lap, ami egy megbízási szerződés. elég borsos áron dolgoznak, nem éri meg. én először velük csináltattam végig a procedúrát (kivéve, hogy haza nem szállíttattam, mert az már tényleg sok lett volna), másodszor magam próbáltam: maga a vámügyintézés kábé 5 perc, utána a csomag átvétele újabb 5 perc. ha sor van, akkor több, érdemes valami jó kis délelőtti időpontot kinézni. azóta mindig személyesen ügyintéztem, nem éri meg fizetni a postának 10 perc melóért. ha több csomagod érkezik, összevárhatod őket, asszem 30 napig nem fizettetnek semmit a tárolásért, de ebben nem vagyok biztos. megéri felmenni, és magad intézni a dolgokat.

 

mint lentebb is írtam, számlának BÁRMIT elfogadnak, ami egy kicsit is annak néz ki, kis ügyességgel magad is gyárthatsz olyan weboldalt, amit kinyomtathatsz számlának. de az árral nem érdemes trükközni, bár mondom, nálam egy csomagot se bontottak ki, de nem kizárt, h megnézik valahogyan (röntgen), hogy mi is van benne.

Előzmény: szili23 (10270)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.03 0 0 10308

én tavaly vásároltam amerikából autóalkatrészeket (a féltengely dobozát nem tudta megemelni se a nő az orczy-n). akkor nekem simán elfogadták még azt az emailt is számlának kinyomtatva, amiben visszaigazolták a vásárlást. volt rendes számla is, de az természetesen a dobozban volt, amit nem nyitottak ki, mindent elhittek bemondásra.

 

viszont az kellemes volt, hogy ems gyorspostával hozattam a csomagot elvileg házig, ennek ellenére mindenért föl kellett mennem pestre (szfvárról). opcionálisan +6e HUF-ért a posta ügyintézés után házhoz hozta volna a csomagokat. hát feleannyiból felmentem értük. szóval a magyar posta nagyjából bekaphatja.

 

viszont most ért egy kellemes meglepetés, angliából egy airmail-es csomagom 3 nap alatt ideért.

Előzmény: t.lantos (10292)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10305

ezt nézd meg közülük, nemis tudok angolul, de még nekem is átjön .))

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=102362&item=5640491354

Előzmény: mariska_xx (10304)
mariska_xx Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10304
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=6459260025&fromMakeTrack=true

Ez mennyire gyanus? Nézzétek meg, mikre kapta a feedbackeket. 0,01 fontos cuccokra kivétel nélkül.
digicat Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10303
Az eBay nem jott be, de azert mas cegek probalkoznak. Szoval az tulzas, hogy senkinek sem jutott eszebe.
Van amelyik regebben (Vatera), van aki ujabban (TeszVesz), es van olyan is, hogy mar eltunt (sot, mar a nevet is elfelejtettem).

Csak valoban olyan kicsi az itteni piac, es annyira nincs meg a hozza szukseges kultura (pl. a Vateran folyamatosan liciten kivul akarnak megegyezni, vagy csak beszolnak, hogy XY boltban mennyivel olcsobb) es bizalom, hogy sok ido kell, mig egy eBay-szeru ceg kifejlodhet.

Ja, es a postat se felejtsuk el, amig nincs az, mint Amerikaban, hogy 3 nap alatt az orszag egyik vegebol a masikba er a csomag _alapdijon_, es nem kibontva, ellopva, stb., addig nem is mukodhet.
Előzmény: JackDow (10297)
asx Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10302
Mein eBay -----> Ansichten (baloldali menü) legalul: Unstimmigkeiten online klären
Előzmény: szilvafa (10295)
JackDow Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10301
ok azon leszek. majd még kereslek addig is kösz JD
Előzmény: mariska_xx (10299)
mariska_xx Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10300
Hát, a kelet-európa felé nyitás kimerült Lengyelországgal. Legutolsó információim szerint egyelőre ennyi.
Előzmény: JackDow (10297)
mariska_xx Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10299
Fogadjunk, hogy valami jó kis pénzintézetben kérdezted meg, ahol az az érdek, hogy rajtuk keresztül utalgasd a zsét.
Kérdezz, segítünk.
Előzmény: JackDow (10298)
JackDow Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10298
paypal-t meg sem próbáltam mert az volt az info-m hogy mo-n az sem működik :-( de most, hogy beleolvastam a topicba kezdem azt hinni, hogy átvágtak. Ha szeretném tudsz benne segíteni ????
Előzmény: mariska_xx (10289)
JackDow Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10297
és akkor ennyi volt, lemondtak rólunk vagy még senki nem kérdezte meg őket, hogy nem lehetne e Mo-n is ilyen? vagy mi ? én nem vagyok egy Pc guru de az túlzás, hogy egy hozzáértőnek sem jut eszébe, hogy meg kéne csinálni? Ezt nem hiszem el !!!!!
Előzmény: mariska_xx (10289)
digicat Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10296
"Hogy tudok fizetni"
Vagy a PayPal menuben levo "Send Money" menure klikkelsz, ott "Pay Anyone" vagy "Pay for eBay Items", vagy az eBay-en a "Pay Now" gombra, vagy a visszaigazolo emailben levo linkre klikkelve.
http://pages.ebay.com/help/pay/questions/payment-options.html

"Hogy vonják le a kártyáról a pénzt"
Automatikusan es gyorsan :-)
Előzmény: Törölt nick (10294)
szilvafa Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10295

Már elkértem a számát és próbáltam hívni, de nem lehet elérni. Azt mondja, hogy ilyen szám nem létezik:( Ekkor írtam az ebaynek, hogy nem tudom elérni. Hol van ez az online megbeszélősdi?

kössz megint

Előzmény: asx (10293)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10294
Sikersen regisztráltam a paypal-on. American Express kártyát fogadott el. Hogyan tovább ? Hogy tudok fizetni ? Hogy vonják le a kártyáról a pénzt ?
asx Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10293

Ha megvan a tel.száma akkor hívd fel, ha nincs akkor írj az ebaynek és kérd el.

Van még egy olyan megoldás is, hogy a nézeteltéréseket online megbeszélhetitek. Ekkor felszólítják, hogy 10 napon belül válaszoljon.

Előzmény: szilvafa (10282)
t.lantos Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10292

Fejosszedugast kerek.

Most irt a posta (de rendes, penteken, hogy ma mar ne tudjak bemenni, es igy beszedheti a hetvegere a tarolasi dijat), hogy emhetek az orcyra.

Az internetvilaggal hozattam be brutto 3kg autoalkatreszt. Kerik, hogy vigyek szamlat (ezek szerint vagy ki se bontottak, vagy nincs benne).

Namarmost a vam alapja ugye az aruertek + fuvardij.De a fuvardijat en itthon kifizettem forintban, afaval egyutt egy magyar cegnek. Ebben az esetben ez ugye nem lehet alapja a vamnak meg az afanak. Szerintetek?

NO meg milyen osszegrol vigyek szamlat, hogy elhiggyek?

 

t.lantos Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10291

En inkabb azzal kernem.

 

Előzmény: HartaiGyuri (10287)
asx Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10290

"Card Verification Number"-omat sem találom a kártyámon. "

 

Fordítsd meg! :)))

Az aláirás mezőben (jobbra fent) van egy 7 jegyű (4+3) szám. Az utolsó három az.

Előzmény: mrbalabala (10283)
mariska_xx Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10289
Ebay.hu van, csak nem az van rajta, amit te szeretnél :) Egyébként meg mikor kelet-európai piacot kerestek, még Mo nem volt sem technikailag, sem pedig társadalmilag érett az ilyenfajta, ill a netes vásárlásra.
A paypal meg miért is nem müxik neked?
Előzmény: JackDow (10288)
JackDow Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10288

Hi Mindenki!

 

Árulja el nekem valaki miért nincs ebay.hu és miért nem müxik a paypal ?

 

Bocs az off kérdésért de tényleg érdekelne!

 

JackDow

HartaiGyuri Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10287
akkor global priority?
Előzmény: t.lantos (10286)
t.lantos Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10286

Az airmail lassabb (tapasztalati alapon), mint a global priority.

A surface meg tenyleg lassu :)

Előzmény: HartaiGyuri (10285)
HartaiGyuri Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10285
Hi, Below are the shipping cost option to Israel.
Regards,
Pete
Global Priority Mail - Variable Weight (Single) (more info) 4 - 6 Days $23.00
Airmail Letter Post (more info) 4 - 7 Days $20.60
Airmail Parcel Post (more info) 4 - 10 Days $24.00
Economy (Surface) Letter Post (more info) 4 - 6 Weeks $9.90
melyiket érdemes választani?
digicat Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10284
Olyan kartya kell, amit interneten is lehet hasznalni. Ezekhez altalaban van CVV2, a virtualisokhoz is.
A magyar Electron kartyakat altalaban nem lehet interneten hasznalni.
Előzmény: mrbalabala (10283)
mrbalabala Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10283

Helló mindenki!

Az lenne a kérdésem vajon miért nem tudom lezárni a Paypal-os regisztrációs folyamatot. Folyamat azt írja ki, érvénytelen kártyaszámot adtam meg, meg  "Card Verification
Number"-omat sem találom a kártyámon. Vagy csak dombornyomásos hitcsókártyával válhatok Paypal-ossá? Segítségeteket előre is köszönöm. Bye

szilvafa Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10282

ASX.

 

Kössz a segítséget, sajnos nem ment bele a futárba:( Úgyhogy keresek másnál ilyen cuccost. Viszont a múltkori esetem kész csőd. Kifizettem a lét az eladónak, aki nem is válaszol már 3 hete. se egy mail, se hogy feladta, se cucc. Mit lehet ilyenkor csinálni? Elindítottam a Paypal-os folyamatot, viszont nincs paypal buyer protectionja:(csak Standard Purchase Protection Offered. ez hogyan is működik? van vmi díj, amit levonnak, ha vissza is kapom a pénzem? volt már vkinek ilyen? nem túl jó a feedback-je (71-94,9), én meg hülye voltam, mert nagyon akartam a cuccot. na meg is jártam.

 


 

Előzmény: asx (10266)
morbiczer Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10281

Különben ezt nagyon könnyű kikerülni.

 

Egyszerűen annyival többet kérsz postára és csomagolásra.

 

Én játékkártyákat szoktam főleg venni, és rendszeresen 5-6-7 dollárokat fizetek S&H-re, amiből mondjuk 1,50 a bélyeg és 0,25 a boríték. A többi fedezi neki az ebayt meg a PayPalt.

Előzmény: digicat (10258)
vomit Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10280

szerencsere a bankszamlaval taplalt paypal accountrol is instant a fizetes.

van aki nem is tudja, hogy a kartyajahoz vagy a szamlajahoz engedett hozzaferest.

 

Előzmény: digicat (10278)
NHLFAN Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10279
szerintem postás kiviszi és majd neki fizetsz.én mondjuk közel lakom szóval bemegyek érte csak ne kéne fizetnem:)))))
Előzmény: szili23 (10270)
digicat Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10278
Igazabol jo a bankszamlas is, csak elore kell tervezni, es at kell utalni a PayPal-nek a penzt.
A direkt kartyaval az a gond, hogy Personallal nem mukodik. Igaz eddig mindig sikerult fizetni azzal is, de ez lehet csak azert van, mert altalaban nagy forgalmu eladoktol vasaroltam, akiknek mar valoszinuleg Business Acc. van.
Előzmény: Bering de la Cruz (10277)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10277

"PayPal bankszamlarol: ez sem olyan egyszeru, mint elsore tunt. Lehet onnan fizetni, hasonloan, mint kartyaval, viszont a tranzakcio nem azonnali, hanem 3-4 munkanap atfutasi ideje van. Ezzel nem is lenne baj, ha a masik fel azonnal megkapna a penzt, de o is csak akkor kapja meg, ha a tranzakcio vegrehajtodott."

Szia digicat...!

Na..Pontosan ezért szeretem jobban ha a credit card-ot terheli a paypal, mert gyorsabb sokkal. Más opció egyenlőre ugysem áll rendelkezésre Magyar regisztrációval... Igaz sokunknak inkább a "receive money" opció hiányzik...
Előzmény: digicat (10271)
digicat Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10276
Marmint hogy csak az USA-ba szallit? Gyakran elofordul.
En amiatt tudtam most majdnem dupla aron eladni valamit, mert a tobbi elado csak az USA-ba szallit, az enyemet pedig megvette egy angol.
Előzmény: mariska_xx (10272)
digicat Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10275
Vallalkozoknak igen (es az APEH is ilyeneket kuld, sot, ugy hallottam a BKV is hasonlot tervez a blicceloknek), de ha lakossagi szamlad van, akkor mar csoportos beszedesi megbizas. Technikailag gondolom ugyanarrol van szo.
Előzmény: t.lantos (10273)
vsiivz Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10274
mit kell nezni?
Előzmény: mariska_xx (10272)
t.lantos Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10273
Magyarul inkasszo :)
Előzmény: digicat (10271)
mariska_xx Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10272
http://cgi.ebay.com/Tommy-Hilfiger-Surf-SURFS-UP-Twin-Down-Comforter_W0QQitemZ4421736380QQcategoryZ45459QQrdZ1QQcmdZViewItem
nézzétek már meg a shipping costs sort... nemtom, ez szokás?
digicat Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10271
Tobbszor felmerult a kerdes, hogy miert nem szeretnek utalni az amerikaiak.
A valasz az lehet, hogy a rendszeruk nincs felkeszulve ra.
Eloszor is online csak belfoldi atutalast lehet inditani. Nemzetkozit csak fiokban, ill. ott lehet engedelyezni, hogy telefonon is lehessen.
Annyira nincsenek felkeszulve ra, hogy meg annyira pontosan sem tudtak megmondani a koltseget, mint egy magyar bankban (ott legalabb van valami becsles).

A belfoldi rendszer is erdekes, emiatt nem szeretik megadni a szamlaszamukat.
Lehet olyant csinalni, hogy lekerek egy szamlarol penzt. Hasonlo a magyar csoportos beszedesi megbizashoz, de maganszemely is indithatja.
Azert talalgatassal nem lehet lopni, ugyanis hasonlo engedelyezesi folyamat zajlik, mint a PayPal-nel mar leirtam:
ket 1 dollar alatti osszeget irnak jova a masik szamlan, es azzal a kettovel kell ervenyesiteni az atutalast (2 db. 2 szamjegyu szam kell). Ezt viszont csak egyszer kell megcsinalni.
Ha jol ertettem ugyanigy mukodik a kuldes is, vagyis nem tudok csak ugy barkinek utalni, elobb el kell jatszani ezt az azonositasos dolgot.

PayPal bankszamlarol: ez sem olyan egyszeru, mint elsore tunt. Lehet onnan fizetni, hasonloan, mint kartyaval, viszont a tranzakcio nem azonnali, hanem 3-4 munkanap atfutasi ideje van. Ezzel nem is lenne baj, ha a masik fel azonnal megkapna a penzt, de o is csak akkor kapja meg, ha a tranzakcio vegrehajtodott.
szili23 Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10270
Ma jött egy levél az Orczy térről,hogy megjött egy csomagom az USAból (ez az első).
Felhívtuk megkérdezni mi a teendő, mert vidéki vagyok és nem akarok érte elutazni. Azt mondták, hogy a levelet, amit kaptam, küldjem vissza, azzal kiegészítve, hogy a VÁM díjfizetését vállalom + aláírás. Valamint küldjek egy számlát vagy egy internetes oldalt kinyomtatva.
1. Pontosan melyik oldalt kell kinyomtatni?
2. Ha ezeket elküldtem, mi lesz? Küldenek egy csekket, vagy hogy fogom megkapni a csomagot?
nine Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10269
ja, és külön kérte, hogy ugyan adjak már neki pozitív feedbacket, mert fontos neki.
Előzmény: nine (10268)
nine Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10268
hehe
pár nappal a feedback-adási lehetőség lejárta előtt ímél jött az alant emlegetett osztrák fószertől, hogy köszi a vásárlást, odaéért a pénz, és feladta a stuffot.

mekkora cigány, jézusom.
vsiivz Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10267
azt jelenti, hogy az elado nem toltotte ki ezt a mezot
ugyanakkor lehet, hogy az item description-ben szerepel
nezz szet az oldalon
ha sehol nem talalod meghatarozva a postakoltseget, irj az eladonak
Előzmény: Tutto69 (10259)
asx Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10266

Ha ott van az "Akzeptierte Zahlungsmethoden" alatt, hogy "Barzahlung bei Abholung" akkor elvileg teljesen mindegy, hogy ki hozza el. A lényeg, hogy ott és akkor kell kifizetni mikor átveszik azt árut.

 

Hogy M.o-ra mennyi a DPD az én nem tudom. Én Ausztriában élek.

Előzmény: szilvafa (10264)
mariska_xx Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10265
plusz áfa
Előzmény: szilvafa (10264)
szilvafa Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10264
kössz Neked is. Bele szoktak menni a futárba? mert rendelnék tőle több cuccost is, nekem ez megérné. ha jól tudom 23 euro németből a DPD, ugye?
Előzmény: asx (10262)
szilvafa Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10263

Köszi szépen.

na elküldtem, remélem belemegy.

Előzmény: malenykij polgar (10261)
asx Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10262

Hallo, bei einer gewonnenen Auktion besteht die Möglichkeit die Ware selber abzuholen bzw. mit einem private Botendienst abholen zu lassen?

MfG: szilvafa

Előzmény: szilvafa (10257)
malenykij polgar Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10261
Hallo, kann ich die Ware mit ... abholen lassen? A ... helyere beirod, hogy DPD, vagy FBI, vagy CIA, amelyik jobban tetszik.
Előzmény: szilvafa (10257)
malenykij polgar Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10260
Azt, hogy ha megnyered az aukciot, annyit ker, amennyit nem szegyell. Kerdezz ra az aukcio lejarta elött, hogy ne legyen belöle felreertes.
Előzmény: Tutto69 (10259)
Tutto69 Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10259

 

segítséget kérnék ha ezt írja az eladó:Shipping costs:  Not specified  akkor ez mit jelent ?

digicat Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10258
Ezt irta nekem az eBay:
"Dear digicat,

We appreciate that you chose eBay to list the following auction-style listing(s):

12121212121212 - stb.

However, your listing was in violation of eBay's Circumvention of eBay Fees policy and has been removed from eBay. We have credited all associated fees to your account and notified eBay users associated with the transaction that it has been cancelled.

We would like to take this opportunity to let you know what part of your listing is not permitted.

Your listing(s) contains the following information:

in payment instructions: For PayPal credit card payments add 3% to final value"

Ebben csak az az erdekes, hogy mar tobbszor fizettem ugy, hogy a PayPal miatt tobbet kert az elado, raadasul meg 3 masik aukciomba is be volt irva ez a szoveg, azokat nem bantottak.
Azert kivettem az osszesbol, nehogy azokat is toroljek.
szilvafa Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10257

sziasztok!

 

tudna vki segíteni németül egy picit? csak annyit kéne kérdezni az eladótól, hogy futárcéggel el hozathatom-e tőle a cuccot, mert marha magas nekem a posta, amit írt.

kössz

 

ui: ja és gondolom mivel nem válaszolt senki az Angliai konténerre, ezért nincs is ott semmi ilyesmi megoldás, ugye? akkor ez a konténeresdi csak az USA-ból működik?

vomit Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10256

bazz, ezt keresten nehany napja, de sehova nem tettek hozza linket...

csokkerseg amugy, hogy anonimizalni probaljak a hirdfeteseket, nehogy vki ebayon kivul es a jutalekot megsporolva kosson uzletet... 

Előzmény: digicat (10247)
madbalee Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10255
Nekem eddig nem votl rossz tapasztalatom az ebayen, szerintem eleg jol ellenörzött az egesz. MEg jo arakat is ki lehet fogni:)
t.lantos Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10254
Ilyan is van, ez teny.
Előzmény: vsiivz (10253)
vsiivz Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10253
seller szempontbol ertheto az elegedetlenseged, mert becsuletesen csinalod
ha viszont vevo vagy, egeszen mas aspektusba kerul a dolog
("direkt felnyomta a licitemet, hogy minel dragabban vegyem meg, de tullott rajtam")
bizony talalkoztam mar ilyennel nem egyszer
eppen ezert nem szoktam haragudni, ha nem fogadjak el a second chance offeremet
Előzmény: t.lantos (10252)
t.lantos Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10252

En rendszeresen alkalmazom. 1 termeket teszek fel licitre, de tobb all rendelkezesre. Ha a magamban kituzott minimalar folott tobben is licitaltak, akkor azoknak szoktam kuldeni ajanlatot. Es haragszom, ha nem fogadja el, mert akkor komolytalannak tartom a licitjet, hiszen nem is kellett neki.

Előzmény: vsiivz (10251)
vsiivz Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10251
igazabol nem kell tenned semmit
az csak egy neked elo ajanlat
ha nem nyomod meg a buy it now-t, akkor szepen lejar az aukcio
(en a magam reszerol nem kedvelem igazan a second chance offereket, mert mindig attol tartok, hogy direkt lett feltornaszva a licit - csak az altalam jol ismert sellertol szoktam elfogadni az ilyet)
Előzmény: Paksihapsi (10248)
Paksihapsi Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10250
Köszönöm a gyors választ!
Zsoltx Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10249
Nincs kötelezettséged, ez csak egy lehetőség. Írj vissza, hogy bocsesz, már vettem egyet és kész.
Előzmény: Paksihapsi (10248)
Paksihapsi Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10248

Sziasztok!

Kezdő ebay licitáló vagyok, a héten volt az első licitem (kedd). Egy obira licitátam 1350 EUR maximálárat adtam meg, végül más vette meg 1360 EUR-ért. Ma kaptam egy e-mailt az eladótól, hogy a nyertes visszalépett és így én nyerek.Az igazat megvallva én ma vettem egy ugyanilyen objektívet, gondolván úgyis elvesztettem a licitet.Ilyenkor nekem meg kéne vennem az árut 1350-ért vagy a licitem csak az árverés végéig érvényes és most nincs semmilyen kötelezettségem?

Előre is köszönöm válaszaitokat! 

digicat Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10247
Most talaltam:
http://pages.ebay.com/wantitnow/

Eladok itt kereshetnek vevot, a vevok pedig aprohirdetest adhatnak fel.
niko.g Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10246
Igen-igen,a jó fotóst meg-kell-fizetni.....
Előzmény: pikkpakk (10238)
digicat Creative Commons License 2005.11.30 0 0 10245
Biztos ismered a viccet: a harombol kettot valaszthatsz.
Előzmény: Kispofi (10242)
Kispofi Creative Commons License 2005.11.30 0 0 10244
Az sajnos nekem messze van ( a román, szerb határ közelében lakok- Szeged).
Előzmény: vomit (10243)
vomit Creative Commons License 2005.11.30 0 0 10243

ket szo:

szlovak posta

Előzmény: Kispofi (10242)
Kispofi Creative Commons License 2005.11.30 0 0 10242
Tudtok valami olcsó, biztonságos, és gyors csomagküldési lehetőséget USA-ba? A csomag 1,9 Kg 75000 Ft értékű. Értékbiztosítással szeretném feladni. A DPD sajnos oda nem szállít. 
digicat Creative Commons License 2005.11.30 0 0 10241
Percekig kerestem :-o
Ennyire meg a bankok sem atverosek.
Előzmény: pikkpakk (10238)
vsiivz Creative Commons License 2005.11.30 0 0 10240
ha jol latom, az ebaytol megkapta a jutalmat ezert a kis viccert
Ariel Creative Commons License 2005.11.30 0 0 10239
azert nem akkor marhak, a tobbseg 0 feedbackes :DD
Előzmény: edk440 (10236)
pikkpakk Creative Commons License 2005.11.30 0 0 10238
van egy kisbetűs sor a kép alatt;-)
Előzmény: digicat (10237)
digicat Creative Commons License 2005.11.30 0 0 10237
Tul draga vagy tul olcso?
Előzmény: pikkpakk (10235)
edk440 Creative Commons License 2005.11.30 0 0 10236
Maaarhák.
Előzmény: pikkpakk (10235)
pikkpakk Creative Commons License 2005.11.30 0 0 10235
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.30 0 0 10234

a németeknél..

Előzmény: Törölt nick (10233)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.30 0 0 10233

zellerek :))

 

 

holnap 00 órától éjfélig a kiegészitő opciók, mint az XXl kép, galáriakép, alcim, mind1- 1 centbe kerülnek,

 

kávégép, most viszonylag ócsón kipróbálhatod a masinákat.

Előzmény: digicat (10232)
digicat Creative Commons License 2005.11.30 0 0 10232
Pl. Google:
http://www.google.com/search?q=online+shop

Ha konkretan keresel valamit:
http://www.google.com/search?q=online+shop+mp3+player

eBay boltok:
http://search.ebay.com/ws/search/AdvSearch?sofindtype=5

10231: Ha atutalassal fizetsz, akkor teljesen mindegy, milyen kartyad van.
Előzmény: Tutto69 (10229)
Tutto69 Creative Commons License 2005.11.30 0 0 10231

 

OTP WEB kártyám van ,ha az eladó szinte tuti megbizható akkor fizetésre ez jó?

Csak annyi pénz van mindig rajta amit az adott vásárlásra szánok.

(tudom hogy az eladón mulik a fizetési mód de ha jó az utalás...)

mariska_xx Creative Commons License 2005.11.30 0 0 10230
Ezt az eladótól kérdezd meg, h hajlandó-e rá.
Előzmény: Tutto69 (10229)
Tutto69 Creative Commons License 2005.11.30 0 0 10229

 

Szeretném megkérdezni,ha ruhanemüt vagy cipőt szeretnék venni és az eladó uagyanaz akkor ha több mindent sikerül megnyernem akkor azt egyben kapom meg vagy külön-külön ? Másik kérdés tud-e valaki olyan internetes oldalt ahol külföldi online boltok vannak felsorolva . (igazán olyan érdekel aki Magyarországra is szállit)

apca Creative Commons License 2005.11.30 0 0 10228
amikor ezeket a sorokat olvasod, nézz fel egy kicsit a lapon, és ott ezt fogod látni:
A topickal kapcsolatos GYIK (FAQ) megtalálható az alábbi oldalon: http://invitel.hu/youme/ebay/index.htm
Előzmény: SPURI (10227)
SPURI Creative Commons License 2005.11.30 0 0 10227

előre elnézést kérek, kerestem de nem találtam

hallottam vmi leírásról ami röviden bevezet az ebay vásárlások alapjaiba 

köszi

ed_ Creative Commons License 2005.11.30 0 0 10226

Megőrítenek ezek a stupid amerikai zellerek. Már kétszer fordult elő, hogy ajánlott küldeményt fizettem és nem úgy küldték a cuccot. Az egyik megjött, írtam a zellernek, hogy lője vissza az ajánlott küldemény pótdíját, de nem válaszol. A másik nem jött meg, az legalább hajlandó újra elküldeni.

 

Legutóbbi történet: Licit ELŐTT megkérdezem, mennyi lenne ajánlott levélként. Zeller írja, hogy shipping&handling ennyi, ebből registration fee x. Én visszaírok, hogy a usps honlapja szerint x-2, link csatolva, zeller visszaír, hogy igazam van, OK. Paypallal fizetek, note részbe külön beírom, hogy "please ship registered airmail as agreed". Várok, semmi nem jön, írok a zellernek, hogy mi a shipping number, erre visszaír, hogy "I shipped airmail. Sorry, did you pay registered airmail?" ÁÁáááááááááááárrrrrrrrrrrgh"%&@!+#>! I definitely did te anyaszomorító.

mariska_xx Creative Commons License 2005.11.30 0 0 10225
Ez totálisan csak attól függ, mennyit tettél rá és mennyit tett az előtted lévő. Szóval, csak annyira gyakori
Előzmény: asx (10222)
digicat Creative Commons License 2005.11.30 0 0 10224
"Lehet, hogy nem gyakori de van ilyen is. "
Ha olcson akarsz vasarolni, akkor eleg gyakori.

Sajnos mikor vasarolni akarok, mindig felmennek az arak. Most pl. MP3 lejatszot vennek. Mikor kineztem, meg 30$ korul keltek el. Miota 30,99-cel licitalok, azota mind 40$ korul kelnek el (mindjart egy hete). Tavasszal ugyanez tortent egy telefonnal, az 200 eurorol 300-ra ment fel :-(
Előzmény: asx (10222)
asx Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10223
Igen, lényegében ebben is van logika...
Előzmény: Törölt nick (10189)
asx Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10222

"Ha csak utolso pillanatban irod be, akkor kisebb az eselye, hogy radlicitalnak."

 

Mondjuk nekem volt már olyan, hogy mikor az utolsó pillanatban rálicitáltam az árura akkor visszajelezte, hogy kevés vagyok. Neki be volt állítva a max. összeg. Az árverésnek meg már vége volt...

Lehet, hogy nem gyakori de van ilyen is. 

Előzmény: digicat (10188)
nudle Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10221
Volt-e valakinek kapcsolata a "vodafone-shops" nevű, engelskircheni Vodafone Shop-ot üzemeltető, Stephan Fiebig nevű komával?
vsiivz Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10219
ezt talan az eladotol erdeklodd meg
o pontosan meg fogja tudni mondani az utazasi koltseget
Előzmény: mrbalabala (10218)
mrbalabala Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10218

Helló srácok és lányok!

Találtam az Ebay-en frankó mobcsitelcsit csak Amerikában van. Szerintetek kb. mennyi lenne a postaköltség onnan ide?

digicat Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10217
"a Bidpay site-ján van is erre kész kód, amit fel lehet használni."
Sot, van olyan lehetoseg is, hogy az osszes aukciodba _automatikusan_ beszurja a logot es a linket:
Seller login -> Automatic Banner Insertion

Meg kell adni az eBay felhasznalonevet, majd az eBay-ben engedelyezni kell.
A listazas utan 2-3 oraval megjelenik a kivalasztott logo a leirasban.
Előzmény: edk440 (10199)
digicat Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10216
"erre én is kiváncsi vagyok :)) magyar kib. kártyát adtál meg?"
Nem, amerikai bankszamlat. Most eppen itt vagyok, igy nyitottam egyet.
Azt meg nem tudom, hogy mennyire fog mukodni a dolog, miutan hazamegyek.
Előzmény: Törölt nick (10192)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10215
irtam mailet, szivességkérésileg :)
Előzmény: mariska_xx (10214)
mariska_xx Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10214
Ahaaa, értem :)
Nekem is kell ilyen. Szóljatok, ha van valakinek;)
Előzmény: edk440 (10213)
edk440 Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10213
A vevőknek, ha segítségével tényleg meg lehet találni azokat a termékeket, amelyeknek elütötte a nevét az eladó. Ezeket kevesebben is találják meg, tehát az áruk is várhatóan kevésbé fog felmenni.
Előzmény: mariska_xx (10212)
mariska_xx Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10212
Várj. Ezt most kicsit nem értem. Kinek jó ez a keresőprogram? Az eladónak vagy a vevőknek? Vagy mire jó? (kicsit hideg van, nem működnek a fogaskerekek:))
Előzmény: lb51 (10209)
vsiivz Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10211
nem
program, melynek segitsegevel megkonnyitheto az eladas
Előzmény: F1DO (10210)
F1DO Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10210
Hadd kérdezzem már meg, mi az a turbo lister? Valami automata licitáló program??
Előzmény: vsiivz (10203)
lb51 Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10209

Hello Mindenki4

 

Már pár éve E-bayezem, és felfigyeltem rá, hogy mennyi helyesírási hiba lehet a termékeknél, épp ma akadtam rá egy olyan eladóra, aki az árucikke mellé kínál ajándékba olyan programot, ami úgymond megkeresi ezeket a tárgyakat, és potom pénzért meg tudja venni őket az ember...

Azt írja hogy ingyenes, még nem tudom, hogy hol lehetne beszerezni, ír róla néhány példát is ...stb.

Kb abból állhat, hogy a keresőben hasonlóan hangzó szavakat ütünk be illetve a gépelési hibákkal együtt keresünk, hiszen naponta több millióan használják az eBay-t és ugyebár nem vállalnak felelősséget a helyesírási hibákért...Így az eladók nincsenek könnyű helyzetben...

Gondoltam vhogy tudok így segíteni a karácsony előtti nagy Ebay lázban...

ezen a linken hirdet a srác, németül vannak az infók:

a cikk nem érdekes, de a programról is ír:

az eladó shopjának címe:

http://stores.ebay.de/ipod-stars_W0QQssPageNameZviQ3asibQ3astoreviewQQtZkm

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10208

nem mindegyik német bankot ismerem, DE elvileg, ha az un "europa" átutalást választják

 

- eu-n belül /Magyaroszág is !!!, ird oda, mert nem mind tudja !!/

-eu összegben /nyiss eu számlát, pl a cibnél ingyért van/

-bic/iban kódokkal

-12,500 eur alatti összegben,

 

akkor ugyanannyiba kell, hogy kerüljön, mint egy belföldi átutalás, általában ingyen vagy elenyésző.

 

ha másfajta átutalást választ a vevőd, akkor több az átutalási ktg.

Előzmény: atti73 (10207)
atti73 Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10207
Köszi!
Előzmény: Törölt nick (10206)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10206

ird be a bidpayt, nem kerül neked semmibe,

a németek szeretik az átutalást, ird bele a leirásba, hogy Bic-iban kódokkal tudnak fizetni.

lehet utánvéttel is, nem is drága, de a német posta még 7,5 eurót felszámol / ez nemtom mennyire összegfüggő, a magyar posta nem istudott róla, csak saját tapasztalat/

Előzmény: atti73 (10205)
atti73 Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10205
Mostakkor le tudná valaki írni, hogy mit érdemes használni fizetéshez ha mondjuk németországban szeretnék eladni? Bidplay? Nem értem a sima átutalás miért nem elég? Köszi!
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10204

szuperfasza :))

 

köszönöm, tegnap kezdtem el rámolgatni vele.

Előzmény: vsiivz (10203)
vsiivz Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10203
azaz :o)
hogy allsz a turbo listerrel?
Előzmény: Törölt nick (10202)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10202
próbáltam a linket, de béna voltam, csak egy " add" felirat jelent meg.
Előzmény: vsiivz (10201)
vsiivz Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10201
1: pont arra a logo-link-re gondoltam
2: igen, ez igy van, de magyarazd el ezt egy amerikainak :o)
(nem volt egyszeru; semmi ujra nem kaphatoak - meg vedd hozza azt is, hogy ez kb 3 eve volt: akkor meg nem volt elterjedve a bidpay, sot nevet is kellett valtoztatniuk, hogy az amerikaiak be tudjak fogadni, aztan megint bidpay lett a nevuk)
Előzmény: edk440 (10199)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10200

:)))

 

akkormost az international money order az jó????

 

jólértettem, hogy igen? :))

 

az united stater money order meg nem jó, az értem.

 

 

 

 

Előzmény: edk440 (10199)
edk440 Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10199
,,a legegyszerubb a paypal utan a bidpay
csak nagyon sok amcsi azt sem tudja, hogy mi az
esetleg erdemes felraknod egy bidpay linket az aukcios oldaladra''

a Bidpay site-ján van is erre kész kód, amit fel lehet használni.


,,volt olyan, hogy paypal only/m.o. sellernel talaltam egy nekem nagyon kello cuccot, es leleveleztemvele, hogy mi lenne ha elfogadna a bidpay-t''

Aki MO-t elfogad, az minden külön értesítés nélkül el kell fogadjon Bidpayt, mert az az.
Előzmény: vsiivz (10198)
vsiivz Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10198
olyan, de csak az usa teruleten tudod bevaltani
szoval azt ne eroltesd :o)
a legegyszerubb a paypal utan a bidpay
csak nagyon sok amcsi azt sem tudja, hogy mi az
esetleg erdemes felraknod egy bidpay linket az aukcios oldaladra
regebben en is ezt csinaltam

volt olyan, hogy paypal only/m.o. sellernel talaltam egy nekem nagyon kello cuccot, es leleveleztemvele, hogy mi lenne ha elfogadna a bidpay-t
es elkuldtem neki a linket
normalis volt a gyerek, es elolvasta
visszairt, hogy reszerol rendben van a dolog, mert vegulis ez m.o.
azota sok cuccot vasaroltam mar tole
(mindez meg a paypal itthoni megjelenese elott volt)
Előzmény: Törölt nick (10192)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10197
na, én meg olyan vagyok, hogy ezt az iskoladolgot el is hiszem :)))
Előzmény: t.lantos (10196)
t.lantos Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10196

Igy van, bemesz, es kesz. Vegulis az eljaras ugyanaz, mint a bidpay eseteben.

Az is csak egy money order.

Az atutalasrol szerintem az atlag amerikai azt se tudja, mi fan terem. Ha meg meg valami SWIFT kodot is emlegetsz neki, akkor azt mondja, hogy ahhoz o nem jart eleget iskolaba :)

Előzmény: Törölt nick (10195)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10195

köszi, akkor megirom neki, hogy adjon international money ordert :))

 

elküldi postán, én meg bemegyek a bankba és kész is ?

mérnem szeretnek átutalni? drága?

Előzmény: t.lantos (10193)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10194

Te Popfej,

 

Én is eladok. Egy-egy termék inditási dija nekem képpel együtt kb 2 euróra jön ki.

ha licitálgat rá valami hozzádféle és aztán nem fizet, ezt az összeget elbukom.

ha 10 teféléddel összeakadok egy hónapban az 5000 pénz. nem olyan világvége, de az állambácsi pont ennyit fizet nekem, mint kisgyerkőcét egyedül nevelő anyukának.

 

igy aztán ne csodálkozz, ha nem loptad be magad a szivembe :))

 

 

Előzmény: popfej (10180)
t.lantos Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10193

A postalra nem eskuszom meg. De ha international money order, akkor siman be tudod valtani. Nem szkenneltem be azokat a csekkeket, amiket korabban kaptam, de 4-5 fajta volt.

 

Előzmény: Törölt nick (10192)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10192

jó reggelit :)

 

erre én is kiváncsi vagyok :)) magyar kib. kártyát adtál meg?

 

mindekitől kérdem, az " united states postal money order "-t elfogadhatom?

az mi? :))) oyan, mint a bidpay, vagy a wu?

százalék, jutalék, levonás??

 

köszönöm.

Előzmény: digicat (10190)
nine Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10191
http://feedback.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback&userid=chinese_scam_or_hijack

zokogjatok.
digicat Creative Commons License 2005.11.29 0 0 10190
Erdekes az amerikai PayPal acc. ellenorzese:
nem terhelnek a bankszamlara, hanem jovairnak :-o

Ket, 1 dollar alatti osszeget kuldenek a szamlara, es ezeket kell beirni, a bankkartyas expanded use-hoz hasonloan. Ezennel verified PayPal USA felhasznalo lettem.
Kivancsi vagyok, meddig fog tartani.
digicat Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10188
Az ellenfel megtevesztese ;-)

Ha csak utolso pillanatban irod be, akkor kisebb az eselye, hogy radlicitalnak.
Ha joval elotte beirod a vegleges osszeget, akkor a tobbieknek van ideje radlicitalni.
Előzmény: asx (10187)
asx Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10187

A licitálással kapcsolatban:

miért nem úgy csináljátok, hogy beállítjátok a max. árat? Ha valamit meg akartok venni akkor biztoasan van egy alképzelésetek róla, hogy mennyit ér az meg nektek.

Vagy tévedek?

digicat Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10186
"nyílván nem csak 1-re licitál, hanem pár hasonló árúra is. (Hátha lecsúszik az egyikről, de vésztartaléknak ott a másik)"
Nagyon szep. Olvasd el a 10048-10050. hozzaszolast es az elozmenyt. Majd kepzeld magad eladonak.
10048

Szerintem ha ezt rendszeresen kezded csinalni, hamarosan torolik a regisztraciodat.
Előzmény: popfej (10180)
digicat Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10185
Magyarul csoportos beszedesi megbizas.
Előzmény: popfej (10164)
vsiivz Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10184
ITT lehet olvasni a licit visszavonasarol bovebben
vsiivz Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10183
ha ez van a faq-ban, akkor azt ki kellene javitani
ugyanis minden kovetkezmeny nelkul vissza lehet vonni a licitet
(egyedul idobeli megkotese van a dolognak: a licitalas es a visszavonas kozott nem telhet el bizonyos idonel tobb, es a lejarat elott bizonyos idon belul sem lehet visszavonni a licitet; a szabalyzatban pontosan meg van hatarozva)
visszavonaskor nem csak azt a lehetoseget lehet valasztani, hogy el lett utve a licit
az utobbi 6 honapban visszavont licitek szamat a feedback forumban meg lehet talalni a negativot jelento piros jel alatt

popfej: ettol fuggetlenul vedd komolyan mariska javaslatat, es ne licitalj esz nelkul
ha nem nyersz meg egy dolgot, ne feledd el, hogy masnap megint talalsz egy hasonlot
Előzmény: mariska_xx (10182)
mariska_xx Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10182
FAQ
Licitet visszavonni (menet közben) akkor lehet következmények nélkül, ha elütötted az összeget, de akkor a törölt licit után újra licitálnod kell, különben negatív.
Licit nyerése után lehet megállapodni az eladóval. Nappppersze erre nincs garancia, h belemegy. Ezért nem kell észnélkül licitálgatni. Javaslom, figyeld a licitálási technikákat, az árakat (lejárt termékek árait is) és aztán úgy licitálj.
Előzmény: popfej (10180)
popfej Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10181
Ja igen és Peking nem lehet egyszerre Kínában és Írországban is :-)))
Előzmény: klapanciusz (10176)
popfej Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10180
Amúgy mi a taktika? Ha valaki akar venni egy kütyűt, akkor nyílván nem csak 1-re licitál, hanem pár hasonló árúra is. (Hátha lecsúszik az egyikről, de vésztartaléknak ott a másik) De megeshet olyan is, hogy már megnyertem az egyiket, és a másik licit már nem kell, de sajna én vagyok az utolsó licitáló és senki nem üt engem. (de ugye két ugyanolyan már sok lenne) Ilyenkor lehet valahogyan törölni a licitemet, vagy szivacs van???

és ha lehet, akkor hol? mert a "My eBay" menü alatt ki lehet törölni ott ahol a terméket követem nyomon, de nekem ekkor csak a saját menüből törölte ki, a tényleges licit megmaradt a termék oldalán :-(
popfej Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10179
Beijing = Peking :-))

Igen gyanús. Ráadásul már meg is szűnt a felhasználó...és ha elküldetm volna a pízt??? ááá megmenekültem

Amúgy bármilyen olcsó/drága GPS-t ad el, minegyik 50 EUR és ez kissé gyanús...
Ja igen és csak átutalás vagy WU -t fogad el! Szóval szerintem is felejtős!

Előzmény: klapanciusz (10176)
vsiivz Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10178
ez nem igaz
Előzmény: edk440 (10173)
klapanciusz Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10177
de azert az alabb belinkelt tipusu kinai elado szamomra nagyon gyanus lenne. szinten gps-t arul a ficko. ilyen a feedbackje:
feedback

gyanus, hogy majd az osszes referenciajanak 12 cucca volt eddig, ha elkezded sorba nezni oket, bekerulsz egy korbe ahol 11-12 referenciaju emberek egymasnak adjak a pozitiv visszajelzeseket :)
klapanciusz Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10176
Mielott nagyon megijednel: azert olyan nepszeru a Beijing nevu telepules mert ugy nevezik Kina fovarosat a helyiek nyelvén :)
Előzmény: popfej (10141)
digicat Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10175
Igen, keves olyan kerdes van, amire mar nincs 1, de inkabb tobb valasz a topikban.

A topik mellett hasznos a FAQ elolvasasa is, jo osszefoglalast kapsz az alapokrol.

Viszont egyszer nagyon regen egy okos ember ilyesmit irt:
"minel tobbet tanulok, annal kevesebbet tudok".
Es ez igy is van, a tanulas soran altalaban rajossz, hogy mennyi uj dolog van, amit nem tudsz.
Előzmény: Tutto69 (10170)
edk440 Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10174
Ha Bidpay-jel is akarsz esetleg fizetni, ahhoz nem jó a MC, csak a Visa.
Előzmény: popfej (10168)
edk440 Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10173
A .comon kevésbé jellemző a hirtelen áremelkedés az utolsó percekben.
Előzmény: lazaego (10162)
Tutto69 Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10172

 

Köszi ! Igy tényleg könnyebb lesz egy kicsit.

raider Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10171
Vagy esetleg a topicnév alatt említett FAQ-ot, abban szépen össze van minden foglalva (ezúton is respect a készítőknek!).
Előzmény: Tutto69 (10170)
Tutto69 Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10170

 

Sziasztok ! Egy kérdésem lenne . Teljesen szüz vagyok még e-bay vásárlás terén

ha végig olvasom a fórumot mindent megtudok ?

 

atti73 Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10169
Szerintem mindegy! Csak annyi a különbség, hogy a MasterCard Euro alapú, a VISA pedig $!
Előzmény: popfej (10168)
popfej Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10168
Melyik kártya jobb ilyen célra? Visa / Mastercard?
atti73 Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10167
Lecseréled a bankkártyád MasterCard-ra, vagy Én kifizetem neked! atti73@freemail.hu
Előzmény: sz332 (10166)
sz332 Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10166
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, hátha tudtok segíteni.

Ezt a DVD-t szeretném megrendelni:

http://www.savateaustralia.com/Products/SportSavateVideo1.htm

Elvileg paypal-lal lehet fizetni, de nekem csak visa electron
bankkártyám van. Hogyan tudnék mégis hozzájutni ehhez
a dvd-hez, van erre valami megoldás?

Előre is köszi!
atti73 Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10165
Vámmal Áfá-val már nem biztos, hogy megéri! :-) atti73@freemail.hu
Előzmény: lazaego (10162)
popfej Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10164
A direct debit fizetés az melyik?
nine Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10163
na jó, de ettől még válaszolhatna az ímélekre a tag, érted.
Előzmény: vsiivz (10121)
lazaego Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10162

Komolyan?

Azaz amerikában olyanok az árak, mintha az európaiak nem duplázódnának meg az utolsó percekben?

És még vámmal, áfával is megéri?

Körülnézek ott is, köszi a tippet.

Előzmény: atti73 (10159)
Gyula Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10161

Mail megy.

Előzmény: atti73 (10160)
atti73 Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10160
Az mi? Bonyolult regisztrálni? Használják sokan? Én még nem hallottam róla.
Előzmény: Gyula (10158)
atti73 Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10159
Amerikában minden sokkal olcsóbb mint europában. Én is főleg onnan vásárolok. Van egy emberem aki elhozza a cuccot havonta egyszer. Persze nem ingyen de így is sokkal jobban megéri mint europából vásárolni.
Előzmény: lazaego (10157)
Gyula Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10158
Moneybookers pld.
Előzmény: atti73 (10152)
lazaego Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10157
Igen, és látom, hogy postán is el tudják küldeni a regisztrációs kódot. Meglátjuk.
Szóval a PayPal talán biztosítékot tud nyújtani (saját vesztesége árán), de az utalásos fizetés nem szimpatikus. Látom, vannak rossz tapasztalatok is. Az árak, jobban megnézve nem is olyan olcsók, mert lejárat előtt nem sokkal kezdenek emelkedni. Meglátjuk.
Előzmény: atti73 (10151)
lazaego Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10156
nagyon okos a beszólásod, és a kérdést is oly nagyon megértetted.
Előzmény: edk440 (10155)
edk440 Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10155
Nem. Az ebay szabályzata szigorúan tiltja, hogy olyan telefont tegyenek fel, amiben van magyar nyelv.
Előzmény: lazaego (10149)
atti73 Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10154
Én csak PayPal-lal fizetek! :-(
Előzmény: morbiczer (10153)
morbiczer Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10153
Paypallel Maygarorzságon nem lehet pénzt fogadni. Különben meg ugyanazok a módszerek játszanak, amikkel te is fizettél, ha vettél valamit.
Előzmény: atti73 (10152)
atti73 Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10152
Nekem olyan kérdésem van, hogy most  a sok vétel után szeretnék eladni is az ebey-en, és nem tudom milyen lehetőségek vannak a pénz megkapására? Pl PayPal, transfer stb??? Kérem írjon akinek van tapasztalata. Főleg a PayPal érdekel! Köszi!
atti73 Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10151

Sziasztok!

Elég egy országba regisztrálni, és utána már csak a .de-t kell átírni .co.uk-ra vagy .com-ra stb. Én németországban regisztráltam, de főleg amerikából és angliából vásárolok!

Előzmény: lazaego (10148)
popfej Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10150
vazze, még jó hogy vártam egy kicsit, mert eléggé gyanús volt a tag....most nézem, hogy már nem regisztrált felhasználó az íbéjen. Na most ha elküldtem volna a zsét és átver, akkor már negatív hozzászólást se tudtam volna nyomni rá!!! Ez a lépése szerintem eléggé egyértelmű!!!!
lazaego Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10149
És még 1:

a telefonon, amit az ebayen veszek, lehet magyar nyelv?
lazaego Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10148
sziasztok, éppen regisztrálok az ebay.de oldalon. érdekelne majd az ebay.uk is.

Egyszer már regisztráltam, nyáron, a német oldalra. Ezután sem rendelni, sem árut meghirdetni nem tudtam, és az okára nem jöttem rá. A magyar bankkártyámat nem fogadta el, azóta pedig már le is járt.

Mit tegyek?
vsiivz Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10147
szabad, persze
mint ahogy bid-et is vonhatsz vissza
volt olyan, hogy megkeresett egy gyerek, hogy ezt a cuccot szivesen megvenne tolem egy fix osszegert megalkudtunk, es leszedtem
van egy ilyen lehetoseg is, hogy "no longer available to sale"
ez konkreatan pont ra is illik az esetre
de lehet olyat is valasztani, hogy idokozben megserult, vagy rosszul lett listazva

nem mondom, hogy akkor is pozitiv feedback-et kell adni, ha nem fizet valaki
de ha nem jon meg a csomag, akkor en sosem adok negativot
foleg, ha a legolcsobb szallitasi dijat fizettem
onnantol a felelosseg az enyem
nem marasztalhatom el emiatt az eladot
Előzmény: Törölt nick (10145)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10146

olvastam, amit a negativ feedbackadásról irtál, téged a 3 év alatt nem vert át senki?

nekem már a legelső nem jött be.

 

eddig volt már vagy 10 nemfizető vásárlóm, szerintem nekik járna a minuszka.

/bár én az első szivás óta nem adok senkinek, de attól még járna nekik :))/

 

Előzmény: Törölt nick (10145)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10145

és ijjet szabad? minden következmény nélkül?

ha alacsony az ár egyszerűen befejezem és kész?

Előzmény: vsiivz (10144)
vsiivz Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10144
"hogyan lehet egy aukciót visszavonni? idő előtt befejezni?"
nagyon egyszeru
van egy ilyen lehetoseg: "end item"
es a lenyilo fulben meghatarozod, hogy miert
ugy is le lehet szedni egy cuccot, ha van mar rajta tet
akkor elobb le kell loni a licitalot rola
Előzmény: Törölt nick (10143)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10143

sok pontod van?

 

az ebayon fel lehet, nyomni mint csalót, de nemtom, hogy ez bármit számit-e az értékelésbe.

 

nekem volt, hogy valaki nem fizetett, az ebay elmarasztalta nemfizetésésrt, erre adott nekem az elmarasztalásért egy semlegest, de az ebay nem vette le.

 

 

mindekinek :)

 

hogyan lehet egy aukciót visszavonni? idő előtt befejezni?

csak kiváncsiságból :)

 

kávégép??

 

akkor feltetted a kávégépedet? egyet megkockáztathatnál, segitünk:)

Előzmény: popfej (10142)
popfej Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10142
Szerintem inkább keresek másikat. Keresek valami Güntert a .de vegű íbéjen. Hogy lesz így nekem olcsón jó cucc?? :-(

Melleseg most így nem szándékozom kifizetni a "számlát". Lesz ebből gondom az ebay-en, vagy ha ez tényleg kamú ember volt, akkor semmi gáz nincs? Vagy lenegatívól engem és nem fognak bízni a RENDES vevők bennem, mert látják a profilomban, hogy nem fizettem az előzőért? Vagy halgassak, mert úgyis van 45 nap kifizetni, és addig gyorsan használjam ki, hogy nem saras a nevem?
popfej Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10141
Hűha, ez Kínai + Beijing a hely itt is. Van 20 tranzakciója és ráadásul azok közül 4-5 már "no longer user". Ezenkívül amit küldtetek linket megnéztem és aszongyák vigyázni kell azzal, aki csak átutalást fogad el... és ez a tag csak így hajlandó (vagy WU-val is oké neki). Ezek után már nem vagyok annyira magabiztos... vazze
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10140

szia:) műholdas helymeghatározó, mi kincset szoktunk vadászni vele :))

vanak mindenfelé eldugott ládák, gps-el meg kell keresni, és kifosztani :))

 

 

Előzmény: mariska_xx (10139)
mariska_xx Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10139
Vki felhomályosítana, hogy mi pontosan az a gps? :) Pár szóban elég lenne, műszaki analfabéta vagyok, ill. csak a számítógépekhez értek valamennyire, meg be tudok kapcsolni 1 (azaz egy) db tv-t
digicat Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10138
Kerlek majd ird be a tranzakcio vegeredmenyet.
Előzmény: popfej (10135)
ebayrulez Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10137
Nem ajánlom a Western Union szolgáltatását.

Érdemes az alábbit elolvasni:
http://pages.ebay.com/securitycenter/mrkt_safety/instantcashtransfer.html#western

Előzmény: popfej (10126)
popfej Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10135
:-)))

Érdekes, van pár eladó Kínából és minegyik tök drága cuccot ad el kb 50 euróért. Páran már vettek tőlük és pozitív visszajelzés volt minegyik, aki már vett.


Lehet, hogy senki sem mer venni tőlük, vagy túl drága lenne nekik a szállítás? Nagyon sok amcsi vásárol itt és szerintem jobban bíznak a honfitársokban illetve így minimális a szállítás???

De még a drága szállítással is jobban járnának az amcsik, ha nem államon belül vásárolnának, hanem külföldről hozatnák be például Kínábol.

De én azt tartom valszínűnek, hogy lopott a cucc.
t.lantos Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10134

Minden ilyen hude draga dolog filleres, kinaban gyartott vacak.

Lehet, hogy ott hozza lehet jutni jo olcson (mondvan, ugyse tudjak mire hasznalni :) vagy nemes egyszeruseggel lopjak a gyarbol :))

 

Előzmény: popfej (10133)
popfej Creative Commons License 2005.11.28 0 0 10133
Ehez van kábel. Fel lehet rá töltögetni térképeket. Magyar kezelés nem kell, csak remélem van benne angol menü, nem csak Kínai. Még vámmal és szállítással is jóval olcsóbban jutok hozzá, ha minden okés. Hát igen, csak rizikó van benne valamennyi. De ha az ember kifog egy rendes eladót, és visszajár hozzá, akkor az itthoni ár töredékéért juthat hozzá sokmindenhez. Ha ez most meglesz és minden okés, akkor asszem bevásárolok még pár dolgot ettől az eladótol. Lényegében 25-30.000 FTért jutok hozzá egy 100.000FT-os cucchoz. (Van neki belőle jópár darab, remélem csak ezért ilyen olcsó)
popfej Creative Commons License 2005.11.27 0 0 10131
:-)))
mariska_xx Creative Commons License 2005.11.27 0 0 10130
Ja, ráadásul feleslegesen.
Sem a ladákhoz, sem a bmw-khez nem értek :)))
Előzmény: popfej (10128)
popfej Creative Commons License 2005.11.27 0 0 10129
Hát köszi a gyors válaszokat! Jól jöttek! :-) Üdv!
popfej Creative Commons License 2005.11.27 0 0 10128
Az azonos árú termékkel kapcsolatban azt akartam megtudni, hogy ha mindekettő ugyanannyiba kerül (de az egyik 4x jobb a boltokban és 10x drágább), és az eladó köteles eladni bármilyen olcsón (ha nincs minimálár) akkor ilyenkor érdemes a jobb cuccra licitálni, mert úgyis el kell adnia azt. (NEM azért kerül ugyanannyiba mindekettő, mert az egyik jobb, de használt, a másik igaz, hogy rosszabb, de legalább új.) Mindkettő zsír új. (KB olyan a szitu, mintha ugyanannyiba kerülne egy új BMW és egy új LADA.)


Na ezt tovább bonyolítottam :-))
mariska_xx Creative Commons License 2005.11.27 0 0 10127
Nemtom, én fázok mind a WU-tól, mind pedig az utalástól. (de a wire transfer az sztem nem az a klasszikus bank transfer)
A legjobb lenne a paypal, vagy a bidpay én nem ismerem a másodikat, a többiek igen...
Vámra meg kéretik elolvasni a faq-t, így is közlékenyebb voltam, mint szoktam :))
Annyit még azért elmondok, hogy vám az van. Kivéve, ha... (faq:))
Előzmény: popfej (10126)
popfej Creative Commons License 2005.11.27 0 0 10126
Köszi. Azt írja, hogy:

Please pay the money to me by this address if you accept the wire transfer....
if you accept the western union, The Western Union address is as belowes...

ez eddig okés 2 módon is fizuzhatok neki.

Kérdés ha WU, azt lehet postán, OTP stb... megcsinálom...kapok valami kódot, amit elküldök neki és megvan a pénze...de én kapok valami visszajelzést, hogy ő feladta a cuccot? vagy csak akkor adjam oda ezt a kódot neki, ha megkaptam? vagy hogy van ez?

a banki átutalás meg egyértelmű, csak az valami 3000ft külföldre, nem?

Szóval melyik az olcsóbb és melyiket érdemes választani? (Kínaból jön az árú)

Ja igen és a vám? Megkapom és fizetek vámot egy hivatalban, vagy egyből a hivatalba kell menni és csak a befizetés után kapom meg? Vagy semmi ilyesmi, mert csomagküldő szolgáltattal jön amúgy és arra nincs ilyen vámos mizéria? Mégegyszer köszi!
mariska_xx Creative Commons License 2005.11.27 0 0 10125
Köteles eladni, de nem tart senki a fejéhez pisztolyt. Nézd meg, mennyi feedbackje van és milyen ügyletekért. Mint vevő, vagy mint ladó kapta? Mekkora dolgokért? Drága cuccokat adott el, vagy pedig kicsiket? Minimálár akkor van, ha az eladó beállítja és látszik az ár mellett. De ha megkaptad az értesítést, hogy megnyerted, akkor a tied a cucc.
A többihez nem tudok hozzászólni. GPS-t sem, sem pedig az itthoni piaci árakat nem ismerem :)
Előzmény: popfej (10124)
popfej Creative Commons License 2005.11.27 0 0 10124
Üdv!


Vásároltam az ebay-en egy GPS-t Kínából. Kikiáltási ár 50 EUR volt. Meg is nyertem ennyivel. De ez túl olcsó! (több terméke is van és jó visszajelzései, tehát nem gagyi). Minimálár nincs itt? Vagyis a minimál ár a kezdőár, és ha annyival nyeri meg valaki, akkor az eladó visszaléphet, vagy köteles eladni a terméket ilyen olcsón??? Köszi a segítséget!


Ja még valami. Ha köteles eladni és tényleg küldi ilyen olcsón, akkor járhattam volna jobban is. Ugyanis szintén 50 EUR egy kb 4x jobb cucc, és az is 1 perc múlva fog lejárni és még senki nem licitált rá. Ha azt nyertem volna meg, akkor ugyanannyi pénzért jobb GPS-em lenne??? Vagy nem köteles eladni? Kicsit hülyén jön ki, hogy egy nagyságrendekkel jobb termék ugyanannyiba kerül... De ha nem léphet vissza és köteles eladni ilyen olcsón, akkor az ember hülyére keresheti magát, hogy NAGYON olcsón megveszi ezeket a dolgokat és itthon eladja. (50 EUR a termék ebay-en itthon 200.000FT!!!) ???

Bocs a hossssssszú és bonyi hozzászólásért! :-)
mariska_xx Creative Commons License 2005.11.27 0 0 10123
Attól függ. Az eladó mit írt, mit fogad el? Mit beszéltetek meg? Elfogadja? Mekkora összeg? (érdemes-e rizikózni)
Ja, és FAQ és 1 oldal visszaolvasás recept nélkül is javallott :)
Előzmény: Törölt nick (10122)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.27 0 0 10122
Sziasztok !
Segítséget kérek tőletek.
Csak paypal-on keresztül lehet fizetni, vagy van más mód is ?
Web-es számlán keresztül tudok-e utalni ?
Előre is kösz.
vsiivz Creative Commons License 2005.11.27 0 0 10121
nem biztos, hogy jogod van negativ feedback-et adni
ha nem kerted a csomagodat biztositva, akkor nem az eladot terheli a felelosseg ha a postan eltunik a csomagod
ezt ne hagyd szamitason kivul

kulonben sem ertem ezt a negativ feedback adasi maniatokat
3 ev alatt soha nem adtam senkinek negativot
es en sem kaptam sosem
egyszeruen betartottam a jatekszabalyokat
volt, hogy elkallodott a postan a csomagom
mivel a legolcsobb kuldest fizettem, benyeltem a dolgot
nem adtam feedback-et, es ezzel elintezettnek tekintettem az uzletet
az en hibam volt
okultam belole
azota minden csomagomat regisztralva/biztositva kerem
dragabb modszer, de kifizetodik
volt mar olyan is, hogy eltunt a regisztralt csomagom
szoltam a sellernek, az utanajart, es kiderult, hogy tenyleg elveszett
a penzt betudtuk a kovetkezo uzletunkbe
Előzmény: nine (10114)
vsiivz Creative Commons License 2005.11.27 0 0 10120
surface?
meg 1 honap utan sem kell elkezdeni aggodnod
nekem a legutobb masfel honap alatt ert budapestre londonbol egy surface mail
Előzmény: Törölt nick (10118)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.27 0 0 10118
sziasztok. angliából kb hány nap alatt szokott ideérni a surface mail?
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.27 0 0 10117

ja, ha Kohn Renétől vásárolsz az más :))))

 

/csak vicceltem :)/

Előzmény: nine (10115)
ebayrulez Creative Commons License 2005.11.27 0 0 10116
Nagyon szeretek ebayezni, örülök hogy nem vagyok egyedül

<b>exseven (10038)</b>: Az alábbi oldalon tudod az eBay-nek jelenteni a hamis árukat. http://pages.ebay.com/help/policies/replica-counterfeit.html
Azt irod hogy ez azért érdekel mert félsz tőle, hogy átvernek. Szerintem az első szabály ha valami túl olcsónak tűnik az gyanús. Ez egy piac, jó dealek vannak, csodák már kevésbé.

Mindig nézd meg a feedback-jét az eladónak. Nagyobb értékű cuccot csak megbizható eladótól 97%+ vegyél.

<b>nine (10444)</b>: Ugye van egy hivatalos dispute console ami elérhető a sitemap-ről. Ha már kicsúsztál az időből ajánlom egy haverom módszerét. Miután a német eladó eltünt a pénzzel, az ismerősöm a bankját vette elő ahová a pénzt utalta és kérte hogy utalják neki vissza az ebay-es pénzt. 2 nap múlva jelentkezett az eladó és elküldte a cuccot sűrű bocsánatkérések közepette.


<b>Baqor01 (10600</b>): Paypal.com. Most már Magyarországról is lehet pénzt küldeni vele. Az angoloknál szinte mindenki elfogadja a németek már rázósabbak.

<b>tony01 (10063)</b>: Az alábbi linkeken van információ:
http://pages.ebay.com/help/confidence/payment-ov.html
http://pages.ebay.com/help/tp/inr-snad-process.html
http://pages.ebay.com/help/tp/esppp-coverage-eligibility.html


<b>kivülállo (10112)</b>:
A negativ visszajelzésről. Bocs hogy belepofázok. Célszerű békésen elrendezni az ügyet mert a bosszű feedback igazából a tisztességes felett erinti jobban. Az emberek nagy része csak a negativ fb-t nézi.
Ha 30 negativ fb-t hagysz akkor is csak egynek számit, mivel ugyanattól van.
Fetétlenül készits egyértelmű "return policy-t" amikor felrakod a cuccot. Néhányan nem veszenk vissza semmilyen árút ezt a vevő ilyenkor belekalkulálja az árba.
nine Creative Commons License 2005.11.27 0 0 10115
egyébként az illetőt rené kovácsnak hívták. asszem no comment.
Előzmény: nine (10114)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!