Keresés

Részletes keresés

Greno Creative Commons License 2020.03.23 0 0 9453

Methoni egy ritkán látott hely Görögországban. Ha egy falat görögországi nyarat ajánljáto, aakkor figyelmetekbe ajánlom a lenti videót. Methoni vára, séta a parton a vár alatt, séta a falakon és pazar látnivaló a reggeli aranyló nap fényével fűszerezve. A megtekintést köszönöm és természetesen a megosztást is.

https://youtu.be/O16WDDhh8nk

gabika123123 Creative Commons License 2020.03.09 0 0 9452

Köszönöm szépen, megpróbálom beszerezni és remélem az lesz az :)

 

Köszönöm mindenkinek.

Előzmény: tisztes őszes (9451)
tisztes őszes Creative Commons License 2020.03.07 0 3 9451

Datolya méznek hívják, de gyakorlatilag datolyás szirup, török boltokban kiváló minőségűt kaphatsz, ezt szokták balzsamecettel ízesíteni, hogy pikáns legyen. A török és a görög konyha gyakorlatilag egy tőről fakad, de ezt a véleményemet egy görögnek soha nem merészelném mondani :)

 

Előzmény: gabika123123 (9445)
'szti Creative Commons License 2020.03.07 0 0 9450

kérdezd meg a rodosz topikban suzit, ott él

Előzmény: gabika123123 (9445)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.06 0 0 9449

Valószínűleg worcester szósz volt rajta. 

Előzmény: gabika123123 (9445)
gabika123123 Creative Commons License 2020.03.06 0 0 9448

Fullra ez a recept. Itt is balzsamecet van, de akkor valóban nem vettem jót :(

 

http://www.mindmegette.hu/rukkolas-paradicsomos-csirkemellsalata.recept/

 

 

Előzmény: andreas19 (9446)
gabika123123 Creative Commons License 2020.03.06 0 0 9447

2 félét vettem már. Egyet a lidl-ben egyet pedig egy coopban. Az amire én gondolok sűrűbb is mint ezek. Nem tudom.

Az lenne akkor csak más féle?

Köszi

Előzmény: andreas19 (9446)
andreas19 Creative Commons License 2020.03.06 0 0 9446

Több féle görög balzsamecetet lehet kapni itthon; Auchan, Lidl, Aldi üzletekben.
Próbálkozz pl. a fügéssel.

Előzmény: gabika123123 (9445)
gabika123123 Creative Commons License 2020.03.06 0 0 9445

Sziasztok

 

A segítségeteket kérném. Ez nem beszámoló bár 3x voltam Görögországban (Kréta, Rodosz, Korfu szigetek) sima repülős utak, semmmi extra bár mindenhol nagyon jól éreztük magunkat.

Étellel kapcsolatos. 2019 nyarán voltam Rodoszon. Ott egy étteremben ettünk csirke salátát. Rukkola, csirkemell, kockára vágott pirítós, sajt ilyesmi és volt rajta egy barna szósz féle. Ott nem kérdeztem meg, hogy mi az. Na és most a múlt hétvégén egy itthoni szálloda éttermében agy salátán ugyanezt éreztem.

A pincért megkérdeztem azt mondta balzsam ecet. Vettem is, de sajna nem az. Ez a balzsam ecet valóban ecetes... Az a barna amire meg én gondolok inkább ilyen édeskés talán mézes ízre hasonlítana. Szerintem

Lenne tippetek mi az? nagyon bánom, hogy ott rodoszon nem kérdeztem meg.

Előre is köszi mindenkinek a segítséget. 

 

Sziasztok

KTomi1312 Creative Commons License 2020.02.10 -1 0 9444

Sziasztok!

 

Szeretnél egy kis segítséget kérni!

Májusban megyek motorozni 14-17 napra Horvát (2 nap) - Montenegro - Albánia(2 nap) -Görögország...
Görögön kívül mindenhol megvan az útvonal, de göröghöz nem nagyon találok leírást merre érdemes menni.

A végő cél idáig úgy néz ki hogy Kréta lenne 3-4 napra, de az útvonalban foggalmam sincs merre kellene mennem!

Saranda-ról megyek Görögbe, tudtok hegyvidéki útvonalat, ahol jó az út minősége és szép a táj?

Nem sietek le a kikötőbe, inkább az lenne a célom hogy szép úton menjek le!

 

Tudnátok ebbe segíteni?!

409 Creative Commons License 2020.02.09 0 0 9443

 

 "..ahol a vízen tudjam biztonságban tárolni a csónakot."

 

Miért a vízen? Mindig úgy láttam, hogy kihúzzák a partra, ott nagyobb biztonságban van.

Előzmény: Kabala Baba (9439)
andreas19 Creative Commons License 2020.02.09 0 0 9442

Úgy tudom, vannak bérelhető telepített lakókocsik, de nézz vissza pár nap múlva, akik nyaraltak már ott, biztosan megosztják a tutit.

:)

Előzmény: Kabala Baba (9441)
Kabala Baba Creative Commons License 2020.02.09 0 0 9441

Koszonom az infót! Megnéztem, de nekem ugy tunik, mintha szállást nem lehetne ott berelni, csak kemping helyet, jol látom?

 

Előzmény: andreas19 (9440)
andreas19 Creative Commons License 2020.02.09 0 0 9440

Vourvourou       REA kemping,


több topiklakó is jár oda, ideális gyerekes-csónakos hely

Előzmény: Kabala Baba (9439)
Kabala Baba Creative Commons License 2020.02.09 0 0 9439

Sziasztok! Több év Ho.-ba járás után, már vannak akkorák a gyerekek, hogy hosszabb utat is kibirjanak, ezért felmerült Görögország is. Tudnátok ajánlani nekem helyeket, ahová érdemes lemenni? Jellemzően kemping, úgy hogy viszem a  gumicsónakot +kis külmotort és időnként pecáznék is,  amíg a család többi tagja strandol.  Nyilván, ezzel nem a legforgalmasabb kempingeket céloznám meg, de legyen egy kis kikötője, ahol a vízen tudjam biztonságban tárolni a csónakot. Lakókocsi nincs, tehát szállásra is szükség lenne. Eddig, Ho.-ban nagyrészt mobil home-ban szálltunk meg, de nem tudom, ez mennyire van jelen görögben is? Köszönöm a segítséget előre is!

Katana750 Creative Commons License 2020.02.06 0 0 9438

Tavaly pár kilométerrel Nikiti mellett volt a szállásunk és bementünk a szóban forgó városba is. Nem tudom hány ilyen helyen jártál már, ez is csak olyan mint a többi. A part mentén éttermek, szállások, boltok, stb. A főút mellett Lidl. Nekem kicsit zsúfolt volt a part, de simán élhető. Érdemes kimenni a városból a környékbeli partokat megnézni, kifürödni! Mi a Koviou Beach nevű parton voltunk,(a szállásunk is) na az ott van a szeren. Nézd meg a google térképen! Az előző oldalon írtam róla pár sort.

Előzmény: _f.laci_ (9437)
_f.laci_ Creative Commons License 2020.02.06 -1 0 9437

Sziasztok

 

Nikitiről írna vki pár sort aki volt már ott hogy milyen hely?

 

Idén ezt a várost néztük ki de nem nagyon találok róla infót...

 

Thx

rozsi26 Creative Commons License 2020.02.02 0 0 9436

gyönyörködjetek benne csodálatos helyek:

https://www.youtube.com/watch?v=SCNNLmqWxNQ

Ati88 Creative Commons License 2020.02.02 0 0 9435

Köszönöm!

 

Előzmény: andreas19 (9434)
andreas19 Creative Commons License 2020.02.02 0 0 9434

Ugyan a térképen csak 110 km, de az E65-ös úton nézelődve a Parnasszoszt megkerülve legalább 2 óra Delphoi, ahová szintén érdemes kirándulni.

Előzmény: Ati88 (9432)
andreas19 Creative Commons License 2020.02.02 0 0 9433

Takarva van a nyílt tengertől, ezért egész évben néhány fokkal melegebb a víz.
Nagyjából egyforma távolságra vannak a Meteorák (180) és Athén (170) ha még nem voltatok, egy napos kirándulásba belefér.
A közeli Glyfa kikötőből gyorshajóval (vagy Agios Konstantinosból komppal) elérhetők a Szporádok szigetcsoport, pl. a Skiathos egy gyöngyszem.

Előzmény: Ati88 (9432)
Ati88 Creative Commons License 2020.02.02 0 1 9432

Sziasztok!

 

Elérkezett az ez évi nyaralás tervezése. Szeretnénk lehetőség szerint új helyeket megismerni Görögországban, így szóba jött Kamena Vourla, mint központ (szállás).

A fórumot átböngészve nem nagyon találtam információkat a településről.

De hátha kérdésre/kérésre előjön.

Ami nem nagyon érdekel, hogy mennyibe kerül az autópályadíj odáig, mennyire mások az árak a boltokban: ezek adottságok. Ezek eleve be vannak kalkulálva a nyaralás költségébe.

Ami viszont nagyon érdekel: a környéken főleg a kevésbé ismert látványosságok, érdekességek, tippek, trükkök.

Eléggé mobilisak vagyunk, kocsival mennénk.

Szóval ha van valakinek élménye, emléke, ötlete, szívesen fogadom.

 

Köszönöm!

Katana750 Creative Commons License 2020.01.29 0 1 9431

Olympic beach gyakorlatilag Paralia Katerini folytatása más néven. Nincs baj velük, ha elfogadod, hogy nem a hagyományos Görögországot látod hanem egy turistagyárban vagy. Kiindulási pontnak mindkettő jó ha meg akarjátok nézni a Meteorákat vagy az Olympost. A tengerpart emlékeim szerint nem kavicsos, bár mi 20 km.-re északra Makrigyaloson nyaraltunk egyszer. Az igaz, hogy tengerifű volt. Szárti tisztább. Fakultatív kirándulásokat biztos, hogy szervez az "irodátok" mert ha jól értem rajtuk keresztül buszoztok ki! Tudtommal szigetre is(Thasos) el lehet jutni buszos úttal nem tragikus áron. A Halkidiki félsziget nem csak Szártiból és a Sithóniából áll. Rengeteg nyaralóhely van amíg addig elérsz. Gerakini, Psakoudia, Nikit és egészen Toroniig végig teljesen jó nyaralóhelyek. Van bőven miből válogatni. Idén én Korfut próbálom ki. 

Előzmény: László Lukács2 (9429)
dokeee Creative Commons License 2020.01.28 0 0 9430

Parga tök jó, főleg, ha nem főszezonban mentek.

Előzmény: László Lukács2 (9429)
László Lukács2 Creative Commons License 2020.01.28 0 0 9429


Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnénk kérni új nyaralási célpontról. Mi tavaly májusban voltunk Sartin csodálatos volt:)) Én személy szerint még sosem voltam tengerparton és Sarti nagy élmény volt gyönyörű a part az egész hely és az éttermek, főleg Christosék:)) Az idő is remek volt.


Az idén is tervezünk menni Görögországba május június környékén de a többiek most máshova szeretnének menni más szép részt felfedezni megnézni. Ajánlották Paraila-t de több fórumon azt olvastuk róla hogy a part és a víz sem olyan szép és tiszta és kavicsos is.
Nektek mi a tapasztalatotok?
Néztük még az Olympic beach-t de arról sincs tapasztalat hogy milyen.

Ezeken kívül még miket ajánlanátok? Mi busszal mennénk úgy mint tavaly szóval gondolom szigetek nem nagyon jöhetnek szóba és sajnos nagyon sok keret sincs most rá.

Gondolom a szigetek a leggyönyörűbben láttam róla képeket de azt sajnos nem engedhetjük meg.
Biztos Sartit is felül lehet múlni (főleg a szigetekkel) de ha esetleg tudtok még olyan helyeket ajánlani ami nem sziget, busszal is meg lehet közelíteni és van olyan gyönyörű a partja mint Sartinak nagyon örülnénk:))

A nyüzsgés nem olyan fontos nem vagyunk nagy bulizósak de ha akad 1-2 disco az sem baj:)) Májusban az volt a jó hogy nem volt tömeg a parton is alig voltak de az idő szuper volt már akkor is:))

Előre is köszi:Zsu

Pontikos1 Creative Commons License 2020.01.10 0 2 9428

Jaja, persze, Tunéziában is szakértő, minden útikönyv és szakoldal felett áll... Még hány topicban fogjuk megtudni, mennyire iszonyatosan érdekes dolgok vannak a honlapon? Hanyagoljuk a reklámot, ilyen formában tök ciki. 

Előzmény: Juditok (9427)
Juditok Creative Commons License 2020.01.10 -6 0 9427

Sziasztok!

Mi itt találtunk érdekes infókat Görögországról: https://www.mentatravel.hu/gorogorszag

Ez utazási iroda oldala, szóval szálláslehetőségek is vannak.

szgi Creative Commons License 2019.11.12 0 1 9426

Én szeretek fotózni, készültek is képek, de egy beszámolót elolvasni is szeretek ill. abból azért több infót össze lehet szedni, mint ha fölrakom a legjobb képeimet.

 Pl. ha valaki kimondottan fürdeni szeretne menni erre a részre, azt átvágnám néhány Simos beachen készült képpel.

 Ha erőt veszek magamon, a Hellasz.hu-ra egy albumot majd felrakok vagy a Facebook-on is van már pár.

Előzmény: andreas19 (9421)
Katana750 Creative Commons License 2019.11.08 0 1 9425

Ha visszatekersz az én idei beszámolómig, esetleg segít! Nem egyedül te vagy aki nem értette mit akar. Utána kicsit megkeveredtek a hozzászólások meg a sorszámaik is, de kinyögte mi a baja. Természetesen rendre senkit nem utasítottam, csak kértem elfogadni az én nyaralási szokásomat. Vicc az nincs. 

Előzmény: dokeee (9424)
dokeee Creative Commons License 2019.11.08 0 0 9424

Szerintem nem emlékszem mi a vicc tárgya.

Előzmény: andreas19 (9423)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!