Keresés

Részletes keresés

nicko Creative Commons License 2013.10.19 0 0 2505

A DIGI kábel esetén még kártya sem kell.

 

lehet már nem sokáig?

 

ott van rajta a 1272 is...

Előzmény: Ati_66 (2503)
GPS Creative Commons License 2013.10.19 0 0 2504

 

"azért én a D6500-as tévémet nem cserélném le a tiédre és mond meg a havarodnak is, hogy képileg jobb tévénk van :)"

 

Ez látod könnyen meglehet - erről nincs infóm.

 

A haver TV-jét soha nem láttam (ő Pesten én meg Veszprémben lakolok - csak a nyarainkat töltjük együtt Balatonalmádiban - mert lakókocsi-szomszédok vagyunk).

 

Szóval azt olvastam, hogy a kép minősége nagyban függ az LCD panel milyenségétől - ezt a román Samsungosok már kistudírozták, hogy ezt hol kell megnézni és hogy melyik panel a minőségi és melyik a gagyibb.

 

Nekem fogalmam sincs milyen van az enyémben - minden esetre a kütyü szlovák gyártmányú, ha mond ez valamit-valakinek.

 

Amit viszont biztosra állítok: olyan trehány, vacak minőségű képanyag jön néha a kábelen (beleértve a stúdió-képet is) - hogy szerintem ezen a világ legjobb TV-je sem tudna segíteni.

 

Pl. azon, hogy egy sima, 2-kamerás stúdió-beszélgetésnél a riporter feje hullazöld... kameraváltásnál meg a riportalany feje meg lángvörös.

Ezt egy másik TV-n, méghozzá DVBT csatornán ellenőriztem - tehát erről még a digi-tv vagy ,más szolgáltató sem tehet.

 

Ezek után már nehéz "képminőségről" beszélni.

.

Előzmény: nicko (2502)
Ati_66 Creative Commons License 2013.10.19 0 0 2503

Azzal a TV-vel műholdas adásokat továbbra is csak beltéri egységet használva nézhetsz, mert nincs benne műholdas adások vételére alkalmas  DVB-S tuner. Kérj a szolgáltatótól HDMI kimenetes beltérit, ha nem olyan.

 

A kártya egyébként azért nem passzol, mert a TV-n nincs kártya olvasó, csak a kártya olvasók fogadására alkalmas univerzásis CI/CI+ slot.

 

Beltéri egység nélkül az alábbi szolgáltatók esetén használhatod : MindigTV, DIGI kábel TV, UPC digitális kábel TV, T-HOME digitális kábel TV .

A DIGI kábel esetén még kártya sem kell. A T-HOME pedig hivatalosan nem támogatja és jelenleg már nem is fizethetsz elő kábel TV-re úgy tudom.

Előzmény: G ZSOLT68 (2498)
nicko Creative Commons License 2013.10.18 0 0 2502

azért én oda adnám neki a pent és kiváncsi lennék rá, hogy az sem megy...ha itt lakna a szomszédban :)

 

Úgy látszik sok volt a panasz Samsungéknál a D-k miatt

 

azért én a D6500-as tévémet nem cserélném le a tiédre és mond meg a havarodnak is, hogy képileg jobb tévénk van :)

 

Előzmény: GPS (2499)
nicko Creative Commons License 2013.10.18 0 0 2501

Báár, amitóa csont nélkül vette a leg-gyalogabb USB-s billentyűzetet is, amit beledugtam

 

erről is volt szó korábban a 2012-.es ES modelleknél ezen már javított a samsung és egy tescos billel is működik a történet.

Előzmény: GPS (2496)
nicko Creative Commons License 2013.10.18 0 0 2500

Mivel az emberek lusták megnézni az e-manulat így megnéztem pontosan mit írnak erről az F6400 esetében. :)

 

Mobilkészülékek képernyőjének tükrözése a tv-készüléken

Ezen a televízión meg lehet jeleníteni a mobileszközök képernyőjét. A video-, fénykép- és zenefájlokat a mobileszközről az alábbi funkciók segítségével jelenítheti meg közvetlenül a televízión. 

A mobileszköz képernyőjét aKépernyő tükrözése menüvel jelenítheti meg a televízión

 

tehát ebben semmi új nincs bármelyik androidos mobillal felvett videót, fényképet tudod a tévén megjeleníteni, bizonyos progival egész jól fellehet ruházni a mobilt és a tévét használni megjelenítő eszközként. én a youtub videókat indítom a mobilon és a tévén nézem. nincs a "szokásos" hiba, hogy 10-30 perc elteltével lefagy a tv mert megtelik a memóriája...

Ezt tudja a te tévéd is.

 

Amiről én beszéltem az a 2nd TV funkció. Na ezt csak a prémium kategóriás tévék tudják 7000/8000 tipusok. szerintem mindig az éppen aktuális samsung galaxy mobillal.

 

viszont ha tudod fogni a mindigtv-t akkor a HbbTV-t tudod használni :)

Előzmény: GPS (2496)
GPS Creative Commons License 2013.10.18 0 0 2499

 

"Mivel az 5mbit/sec írást kiköpi a tévé és tudtommal nem gyártanak pont 8mbit/sec írással bíró pent ezért kell a 10. mert kb. 8mbit/sec sebességgel ír penre a tv."

 

Hát akkor nekem vagy csoda TV-m van, vagy csoda-pendrivom, mert a régi kingston alig tud 4-nél többet, mégis megkajálta PVR felvételre.

 

Egébként ott az üzenet a fotón, (amit felraktam) hogy mennyit ajánl - messze nem 8-at, hanem csak a felét.

 

Mint mondtam volt, a barátom D6500-asa sem fogad semmilyen pen-t...pedig neki is van pár márkás darabja, mégsem.

 

Úgy látszik sok volt a panasz Samsungéknál a D-k miatt - ezért enyhítettek valamit a szigoron az F-eknél :-)))

.

Előzmény: nicko (2497)
G ZSOLT68 Creative Commons License 2013.10.18 0 0 2498

helló.  adtak hozzá egy dekodert abban van a kártya ki tudom belőlle venni,de nem passzol a samsung tvn lévőhöz.

 

Előzmény: GPS (2486)
nicko Creative Commons License 2013.10.18 0 0 2497

hát biza eléggé csaponkodó vagy :)

mint írtam 8GB-os Kingston DT400 USB 2-es pennel veszek fel tévéről néha. Adatlap alapján tudja a 10mbit/sec írást és ez a lényeg. Egyébként nem ezért vettem, hanem mert nem volt és fw frissítéshez, csatornák szerkesztéséhez kellett. Mivel az 5mbit/sec írást kiköpi a tévé és tudtommal nem gyártanak pont 8mbit/sec írással bíró pent ezért kell a 10. mert kb. 8mbit/sec sebességgel ír penre a tv.

USB 3 esetében már nem ez a kérdés, hanem melyiket fogadja el a tévé...de ezt meg kisérlketezzék ki mások :)

Előzmény: GPS (2495)
GPS Creative Commons License 2013.10.18 0 0 2496

 

Én nem próbáltam ezt a ficsört - szégyelem, de nincs is okostelefonom.

 

(sőt, nem is lesz egyhamar - legalábbis amig napi 12 órát ülök a gép előtt, addig biztos nem) -

 

....szóval fogalmam sincs mit tud, de hogy van ilyen menű, az biztos.

 

Úgy hívják Screen Mirroring - és állítólag átviszi a képet valami kompatibilis (vélhetően Samsung) device-ra.

Báár, amitóa csont nélkül vette a leg-gyalogabb USB-s billentyűzetet is, amit beledugtam - lehet bármilyen laptoppal megcsinálja ezt a mirror-kodást :-)))

.

Előzmény: nicko (2493)
GPS Creative Commons License 2013.10.18 0 0 2495

 

"nézd a penedről kiderült nem tud felvenni ellenben az állításoddal."

 

Hát boccs, de nem így van. Lehet én fogalmaztam rosszul, de akkor sem így van.

 

Na, nekifutok még egyszer:

 

1) A cca. 3 éves, 4 Gigás Kingston-om az első pillanattól ment - és megy ma is, tökéletesen.

 

2) Aminek a képét posztoltam alább, az EGY MÁSIK (!!!) PENDRIVE - ugyanis nekem több pendriveom is van, nem csak 1 darab. Összesen van vagy 6 darabom.

 

Tehát ez, amit a TV visszadobott (és aminek az üzenetét posztoltam) - ez NEM a Kingston - hanem egy 8 Gigás bicska-pendrive.

Ez  rendkívül dizájnos ugyan, (az  Intercontinental Budapest szálloda osztogatja a jelesebb vendégeinek) - csak épp belül egy halom szar. Lásd fotó, amit linkeltem.

 

Tehát NEM a Kingstonomat dobta vissza a TV - hanem ezt a "dizájn-pendrive" -ot.

Mert "Nem csak egy pen van a világon..." - ahogy a nóta is mondja :-))))

.

Előzmény: nicko (2493)
nicko Creative Commons License 2013.10.18 0 0 2494

az ilyennek én az ingyenes MindigTV-t ajánlom, az megy szobaantennával is, nem kell sem kábel, sem kábelcsatorna -fúrni meg aztán pláne nem kell semmit.

 

ez főleg ott jó tanács, ahol kikell rakni egy antennát erősítővel, 10 méter kábellel, mert olyan a jelvétel :)

Előzmény: GPS (2492)
nicko Creative Commons License 2013.10.18 0 0 2493

nézd a penedről kiderült nem tud felvenni ellenben az állításoddal.

ezt a ficsőrt (TV műsort visszastreamelni a telefonra, abból sem mindegy melyik tipusra) amiről szó van csak felső kategóriás tévék tudják, tipusok amiket írtam.

 

Előzmény: GPS (2489)
GPS Creative Commons License 2013.10.18 0 0 2492

 

Nézd, Inhouse: nem vagyunk egyformák. Van akinek fontos ez a téma...és van akinek egy cseppet sem.

 

Én voltam olyan helyen (a digi hazájában) ahol 40 collos Samsung volt a nappaliban és úgy volt beállítva, ahogy a szerelő otthagyta kiszállításkor.

 

Kérdeztem a TV-ről ezt-azt, de fogalmuk sem volt - azt mondták, hogy ők valójában nem is nézik, néha bekapcsolják aztán megy ott valami rajta, de nem igazán érdekli őket hogy mi és hogy.

Ezért nekik tökmindegy, hogy hogy vannak rendezve a csatornák, de a képformátum is el volt állítva - de mindegy volt nekik az is.

 

Ilyen is van - az ilyennek én az ingyenes MindigTV-t ajánlom, az megy szobaantennával is, nem kell sem kábel, sem kábelcsatorna -fúrni meg aztán pláne nem kell semmit.

 

(pláne, hogy léteznek fúrás-fóbiás emberek is - akik egy elcseszett lakóparki lakásban - a konyhából frankón kifelejtették a konnektort) - inkább a nappaliból vezette az áramot 4 darab 1,5 méteres hosszabítón keresztül, mert azt mondta, hogy: "Azt el nem tudja képzelni, hogy bárki is bármilyen lukat fúrjon a lakásába - mert szerinte az barbár dolog".

A 4 hosszabító a láb alatt az nem az. Na mindegy.)

 

Szóval akinek a legfőbb gondja, hogy ne legyen kábel a lakásban (még kulturáltan, kábelcsatornába, szakszerűen szerelve sem) - hát én azt mondom, hogy az ne is erőltesse ezt a jelátviteli dolgot - mert vannak egyszerűbb megoldások is.

 

Lásd: szobaantennás MindigTV - ahhoz nem kell kábel egy szál sem. És még ingyért is van.

.

Előzmény: Inhouse (2490)
Doky586 Creative Commons License 2013.10.18 0 0 2491

Egyébként azt még sehol nem olvastam hogy valaki is kipróbálta volna hogy az IPTV-s szolgáltatói router és a médiabox közt húzódó UTP kábelt kihelyettesítse wifi-vel (két AP -t kell csak venni) mert a kérdező is erre célzott és nem videoátvitelre.

 

Tehát ha van (lenne) wifin a két szoba közt megfelelő sávszélesség (20Mbps) esetleg működhetne is... Csak kézimunkás a beállítása.

Persze valószínűleg nem menne a TV saját wifijével, de két TPlink AP nem nagy ár ha működne.

Inhouse Creative Commons License 2013.10.18 0 0 2490

Erről a konkrét jelátlövőről nincs tapasztalatom, de azok amikkel eddig találkoztam szánalmasan gyengék voltak. Egy adott légtéren belül, kitakarás nélkül még lehet jó, pl. egy szoba egyik sarkából a másikba. De ha már fal van közte, akkor nem lesz stabil. Sőt, ha átmész köztük, akkor is lemehet a jel, főleg ha már gyengébb, lévén 2,4GHz-en megy, mint a mikro, az emberben meg elég sok a víz...

Szerintem még mindig érdemesebb kábelezni, és inkább ott spórolni a kábelek/erek számán valami jóféle kütyüvel...

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: Qkorica (2483)
GPS Creative Commons License 2013.10.18 0 0 2489

 

Ez a mirror-ficsöröm nekem is van - pedig az enyém csak middle-range TV.

.

Előzmény: nicko (2488)
nicko Creative Commons License 2013.10.18 0 0 2488

arra egyetlen tv márka beépített wifije nem alkalmas.

Olyat tud samsung esetében a D7000/8000, ES7000/8000, F7000/8000, hogy okos mobilra küldi a tévén éppen nézett műsort ezt hívják screen mirrorinnak. De ilyen ficsört meg másért is ezek a tévék már más kategória és árban is jelentkezik ez.

Előzmény: Molyolka (2487)
Molyolka Creative Commons License 2013.10.17 0 0 2487

Köszönöm az infókat. Ezek szerint pont arra nem jó, amire gondoltam.

GPS Creative Commons License 2013.10.17 0 0 2486

 

Eddíg mivel nézted a műholdas adást?

.

Előzmény: G ZSOLT68 (2485)
G ZSOLT68 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 2485

VETTEM EGY SAMSUNG UE39F5300 SMART TV.  T HOME MÜHOLDAS ELŐFIZETÉSEM VAN. VAN HOZZÁ KÁRTYÁM ÉS AZT HALLOTAM HOGY NEM LEHET HASZNÁLNI HOZZÁ, KELL VALAMI ÁTALAKITÓ DEKODER. MÉG AKKOR SEM BISZTOS HOGY JÓ LESSZ HOZZÁ.

nicko Creative Commons License 2013.10.17 0 0 2484

A tv beépített wifije arra való, hogy a szintén wifis routerrel kapcsolatba lépjen és így használhatod hálózatban történő avi,mkv fájlok lejátszására, ill. youtube nézegetésre, smart funkció használatára, de arra nem amire akarnád. ;)

Előzmény: Molyolka (2481)
Qkorica Creative Commons License 2013.10.17 0 0 2483
Előzmény: Molyolka (2481)
Fényhang Creative Commons License 2013.10.17 0 0 2482

Ne vegyél WI-FI-s TV-készüléket, az nem netezésre való, meg szoftver-frissítés igen nehézkes és kérdéses, hogy kompatibilis-e a hardverrel.

 

Üdv!

Előzmény: Molyolka (2481)
Molyolka Creative Commons License 2013.10.17 0 0 2481

Sziasztok!

A lényeg: egy telefon vonalon jön a net, a tévé, és a telefon a házba (VOIP) egy fehér kütyübe amiből megy két vezeték két beltéri tévéegységbe (külön szobába), és egy a számítógépembe. Ezen kívül még wifin kapcsolódhat hozzá több laptop is.

A problémám: Én nem akarom az egész házat végig fúrni-faragni, hogy egy vacak kábelt átvigyek két szobán keresztül. Az lenne a kérdésem, hogy létezik-e olyan "wifis tévé" ami arra jó, amire gondolna az ember, és wifi kapcsolaton keresztül tévéadást vesz, hogy ne kelljen rombolni a lakást?

Mert értem én, hogy wifi, és netezhetsz valamilyen minőségben a tévédről, de ha ehez is kell valami jelátalakító vacak,hogy tévét nézz, akkor mi a francnak vegyek rohadtul drága beépített wifis tévét, ha nem akarok netezni róla? Erről nem találtam sehol infót.

Nagyon várom a válaszokat, előre is köszi: Anikó

nicko Creative Commons License 2013.10.16 0 0 2480

A baj ott kezdődik, hogy az emberek, vásárlók elhisznek mindent a gyártóknak és a készülékekkel már mindent akarnak csak azt nem amire hivatott. Ilyen a tv is más fontosabb az embereknek, hogy netezzen vele, smartot használja vagy skypoljon miközben az alap dolgot hanyagolják a tévézést, filmnézést.

A gyártók meg ki is használják ezt pr-ként.

 

Node..netezni egy mobillal is már gyorsabb, job mint ezekkel a tévékkel, mert az olcsó készülékekbe gyenge hardver van, 2000-ben használtam betárcsázós netet és celeron procit. Az enyémbe pont ilyen van :p

És igen a samsung ügyel arra, hogy kamerának csak a sajátját tud használni. Bár azt nem tudom a F4500 támogatja a skypot egyáltalán, mert a felbontása is egy laptopéval egyezik 1366 x 768 felbontá.

Szóval ez ennyi biza.

 

 

Előzmény: haladyn (2479)
haladyn Creative Commons License 2013.10.16 0 0 2479

Üdv Mindenkinek

ue32f4500 tv-hez lehetséges usb mikrofont csatlakoztatni?

Anyukámnak vettük a tv-t azért mert a számítógépét csak skype-ra és levelezésre használta.

Sajnos azt olvastam az itteni fórumon is, hogy csak a saját kameráját fogadja el!

Tulajdonképpen a skype-hoz nem kellene a kép feltétlenül csak a hang.

Ha van valami ötlet vagy tapasztalat!

Esetleg használt kamera valakinek aki nem használja.

Kicsit húzós, hogy egy 90000 ft-os

tv-hez kb 20000 egy kamera csak azért mert mást nem lehet csatlakoztatni!

 

brumi_68 Creative Commons License 2013.10.15 0 0 2478

Én már legalább 10et kipróbáltam és mindre azt mondta hogy lassú és nem vesz rá fel. Volt amelyikre rá volt írva hogy a sebessége 10Mbit/sec a tv csak 4,2nek tesztelte. Talán usb 3,0 val próbálkozz

Előzmény: GPS (2476)
nicko Creative Commons License 2013.10.15 0 0 2477

Nálam aztán tuti, hogy nem kell ennyi a PVR-hez - hisz nincs is olyan pendriveom.

 

de hiszen ott írja, hogy nem alkalmas pvr funkcióra! akkor meg hogy tudsz rá felvenni a tévéről?

Előzmény: GPS (2476)
GPS Creative Commons License 2013.10.15 0 0 2476

 

"nálad nem, mert mint írtam az pvr funkcióhoz 10mbit/sec kell."

 

Nálam aztán tuti, hogy nem kell ennyi a PVR-hez - hisz nincs is olyan pendriveom.

 

Amim van, az kb. 4-Mbit-et tud, hisz több éves - de a TV így is elfogadta és jó sokat használtam is.

Most tervezek venni egy 16 Gigás Kingstont - és azt bent is hagyom véglegesre. A külső vinyó meg megy vissza szépen a PC meg a laptop mellé - mert kicsit luxus egy 1 Terásat a TV seggébe szúrni.

 

 

Ahogy tapasztaltam, 16 Gigára fel tud venni HD-ban 160 perc anyagot - hát legyen elég :-)))

.

Előzmény: nicko (2475)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!