Keresés

Részletes keresés

tem01 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 2130

Szia Buteo1

Ha jól értem nov15-e körül ott leszel Bromo-n. Nos, ha minden igaz, az élet úgy hozza hogy feleségemmel mi is. Floresről érkezünk e nap környékén Surabayába, egy-max két nap csúszás lehet.

Onnan a Krakatau felé indulunk, épp most kértem tanácsot annak elérésével kapcsolatban.

Az szerintem ász fíling lenne, ha meghívhatnálak egy sörre...

tem01 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 2129

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni azoktól akik tájékozottak Jáva közlekedési lehetőségeit illetően abban, hogy hogyan lehetne eljutni vonattal Bromo, és Madakaripura után Krakatauhoz. Az OK, hogy Proboloinggoból megy vonat Jakartába, de ha lehet, nem Jakartából szeretnénk indítani a Krakatau túrát, hanem minél közelebbről Krakatauhoz.

Abban is gondolkodunk persze hogy nem cifrázzuk a dolgot és Jakartából lebumlizunk taxival Nyugat-Jáva egyik településére és onnan indulunk.

Előre is köszönöm segítségeteket!

buteo1 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 2128

Természetesen írok majd beszámolót, gondolom sok mindenkit érdekel a téma.

Előzmény: ISIS/002 (2127)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 2127

Szia!

 

Mi is tervezzük Bromo-t és nagyony kiváncsi leszek a tapasztalatodra...hogy mentek le Surabaya-ból, szállás, maga a kiránduás, árak  stb.

Kérlek majd  gondolj rám amikor haza jöttök egy részletes beszámolóval.

 

Raja Ampat-t én is néztem, de ott "horror" merülés árak vannak :-( :-( 

Előzmény: buteo1 (2125)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 2126

Ha 10 éve nem merültél, akkor még itthon kéne pár "gyakorló" órát venned.... Bp-n az Aquaword-ben szoktak merülni, gyakorloni. Ill. természetesen más lehetőség is van, de most ez jutott eszembe.....

Előzmény: buteo1 (2125)
buteo1 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 2125

Gondoltam rá én is, de az már túl sok lenne a jóból. :-) Igazából az a gondom vele, hogy pihenni is akarunk  (3-4) napot, amikor a helyben snorizáson és henyélésen kívül mást nem csinálnánk, meg a költségeken is dobna azért, és így is előfordulhat, hogy valamelyik betervezett hosszabb kirándulásra nem marad keret. Főleg, ha egyszer-egyszer búvárkodni is akarok.

Márpedig szeretnék, csak az a baj, hogy totál kezdő vagyok, vagyis kb 10 éve csináltam meg a búvárvizsgát és azóta nem is sikerült merülnöm, és kezdőknek nem nagyon ajánlják RA vizeit az áramlatok és a nem túl profi bázisok miatt. Melyik részen merjek egyáltalán merülni, tippek?

Előzmény: W.L. (2124)
W.L. Creative Commons License 2014.10.14 0 0 2124

Ha ennyi idotok lesz Raja Ampatra, es a szallasokat meg nem fizettetek ki elore, akkor szerintem erdemes lenne Misoolt is beiktatni. Az ottani sziklaszigetek talan meg Wayagnal is jobbak, es a szallasrol konnyebben elerhetok. Persze Sorongbol Misoolra eljutni kisse idoigenyesebb, viszont a hajo a szallasnal tesz ki.

 

http://www.east-indonesia.info/regions/misool.html

Előzmény: buteo1 (2123)
buteo1 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 2123

Nov. 14-én indulunk Bp-ről, Surabayara nov. 15-én 22:30-kor érkezünk, ha jól emlékszem.

Raja Ampaton két szálláson leszünk, az egyik a Kordiris, a másik a Lumba Lumba. A lehető legtöbbet szeretnénk látni a homestay-ek által szervezett kirándulások formájában, meglátjuk, mire lesz elég a keret, ill. mire lesz lehetőség. Tervben van: Wayag, Piaynemo, Kabui Bay és Passage és több rövidebb snoris meg erdei túra is, de azért pár napot pihenni is fogunk, talán. Összesen 16 napunk lesz RA-n.

Előzmény: W.L. (2121)
W.L. Creative Commons License 2014.10.13 0 0 2122

A visszahozatassal nem biztos, hogy erdemes veszodni, mert uj feltoltes hijan a kartyat asszem par honapon belul inaktivaljak.

Viszont uj utazaskor ugye kb $1-ert vehetsz egy ujat.

Előzmény: baripari (2120)
W.L. Creative Commons License 2014.10.13 0 0 2121

A hetfo magara Bromora is jobb lesz.

E honapban jottok, ugye? ;-)

Raja Ampat terv mar kidolgozva?

Előzmény: buteo1 (2119)
baripari Creative Commons License 2014.10.13 0 0 2120

Sziasztok, 

 

a simpati kártyámon február elejéig van valamennyi (kb 10-20-30 ezer IDR) kredit, én addig sajnos nem fogok eljutni oda, ha valaki megy, akkor szívesen odaadom, használja le, csak majd a lefogyasztott kártyát utána hozza vissza, bízom benne, hogy előbb-utóbb én is megyek újfent. :)

  b

buteo1 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 2119

Ez esetben hétfőn, a visszafelé úton nézzük meg. :-)

Előzmény: W.L. (2118)
W.L. Creative Commons License 2014.10.12 0 0 2118

Nalam is hasonlo a helyzet, igy aztan kenyelmi okokbol marad az ATM. Mondjuk a mai vilagban lehet, hogy euro vagy dollar kp-ben tartani az ember penzet forint helyett mar onmagaban is nyereseg! ;-)

 

A Permainak nagyon kulonbozo szobai vannak mas-mas arakon, de mind dragak, igy ha jo aron foglaltad, jol tetted!

 

Barataim tegnap jartak a Madakaripura vizesesnel es jeleztek, hogy le lett betonozva a folyoparti osveny nagy resze. Meg hogy vasarnap iszonyuan tele volt indonez latogatokkal.

Előzmény: buteo1 (2116)
buteo1 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 2117

Permai Hotelt is akciózták (utolsó szoba), le is foglaltam, mert nem volt drágább (34 € + tax), mint a Cemara Indah.

Előzmény: W.L. (2112)
buteo1 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 2116

Az én bankomnál 1.700 Ft + 1,2% minden egyes felvét költsége, tehát 3.000.000 IDR-nél kb 2.500 Ft, az árfolyamveszteség kb. 1200 Ftx2, tehát kb. ugyanott vagyok. Hibrid megoldás lesz valószínűleg :-)

Előzmény: W.L. (2114)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.10.11 0 0 2115

Igen-igen, még mérlegelek :-)  

Pro-kontra vs. azért "arany"árban se legyen :-) :-)

Előzmény: W.L. (2109)
W.L. Creative Commons License 2014.10.11 0 0 2114

Viszont az ATM kozeparfolyamon ad, mig eurot veve ketszeres valtasi veszteseg van.

Előzmény: Zs... (2113)
Zs... Creative Commons License 2014.10.11 0 0 2113

Viszont ha hozzáveszed azt is, hogy egy ATM egyszerre nagyon max 3 millió IDR-t ad ki, és annak mennyi a plusz banki költsége, akkor azért szvsz mégiscsak érdemes lehet vesződni a kpvel...

Előzmény: W.L. (2112)
W.L. Creative Commons License 2014.10.10 0 0 2112

Ra gondoltam "talan 2" alatt. Lepukkantabb, de helyileg jo ez is, es a homestayeknel azert meg jobb.

Euronal nem szamit evfolyam. Nagyobb cimletet talan kicsit jobban valtjak. En alapbol nemigen hozok kp-t, ATM-eket hasznalok inkabb. Ha forintot valtanal otthon eurora vagy dollarra, majd azt itt rupiara, akkor vegkepp nem erdemes veszodni vele.

Előzmény: buteo1 (2110)
buteo1 Creative Commons License 2014.10.10 0 0 2111

Jelenleg mit érdmes inkább vinni, eurót vagy dollárt? Nem a jobb árfolyam miatt kérdezem, hanem hogy melyiket könnyebb váltani? Az eurónál is számít mikori kiadású, ill. hogy milyen címlet? Melyiknél mire kell figyelni?

buteo1 Creative Commons License 2014.10.10 0 0 2110

Az egy kicsit sok. A Cemara Indah Hotel milyen? Ott most van leárazott szoba 45$-ért.

Előzmény: W.L. (2108)
W.L. Creative Commons License 2014.10.10 0 0 2109

Szerintem kar lenne meg egyszer Floresre menni.

Manado korul legalabb (!) olyan jo a merules, es megis latnatok egy ujabb szigetet is.

Előzmény: ISIS/002 (2096)
W.L. Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2108

Tartok tole, hogy ez a Bromo Permai Hotelt jelentheti, ahol a szobak 1 milla korul jarnak es gyakran tele van.

CL-tol jopar km-rel lejjebb a Yoschi Homestay (csak neveben homestay, inkabb balinez stilusu bungalos hely) szobai is elfogadhatoak, kajaldaja is hangulatos es jo, arai sokkal mersekeltebbek, de onnan a Bromo nem lathato es gyakorlatice muszaj reggel dzsippel menni fel. Ha utobbit terveztetek amugy is, akkor ez oke. Ha nem, akkor probalj foglalni a Permaiba, vagy egy ejre lejjebb adva az igenyeket helyben keresni egy homestayt, amik kb 150-200ezernel kezdodnek. Ennyiert a legtobb helyen ott gyakorlatice 1 agyat kaptok egy amugy ures kis cellaban.

Előzmény: buteo1 (2107)
buteo1 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2107

A normális ebben az esetben azt jelenti nálam, hogy tiszta és csendes, kényelmes ággyal, hogy a hosszú út után kialudhassuk magunkat egy kicsit.

Előzmény: W.L. (2105)
W.L. Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2106

Egy esokabatot vihettek, de en ezt a paras tropusokon ritkan hordom es inkabb ernyot hasznalok helyette.

Napokig tarto esozes ritka.

Előzmény: TA80 (2097)
W.L. Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2105

Valamit tutira talalsz, de a "normalis" mindenkinel mast jelent.

Igazan jo szallo ott csak 1, talan 2 van.

Kis homestay rengeteg.

Előzmény: buteo1 (2099)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2104

Sztem kaptam tőlük már árajánlatot  IDR 200.000/fő 3 étkezéssel...

 

Előzmény: amaszat (2100)
amaszat Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2103

Csak szólok, hogy Samarindából Kutai NP vagy Kota Bangun felé ennél jóval ócskább buszok járnak. Szűk ülések, esélyed sincs kinyújtani a lábad, de ami ennél is rosszabb: a háttámla derékig vagy jobb esetben :-) hátközépig ér, a zene és a folyamatos bagózás pedig megadja az alaphangulatot :P   (a madagaszkári 10-15 órás bozóttaxizás semmiség az ottani 3-4 órás buszozáshoz képest  :-))

 

Hogy a kérdésedre is válaszoljak: Teringnél leszólított egy férfi hogy megy kocsival Melakba, mehetünk vele ha szeretnénk, s mivel már felfelé a folyón azon az útvonalon mentünk ezért 50 ezerért beszálltunk. Valamint Melak kikötőjében ettem az egyik legfinomabb pisang gorenget,  akkor már nemigazán tudtam a kaján kívül másra gondolni :)

Előzmény: László2. (2102)
László2. Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2102

A busszal nincs is bajom, nekem az mar a kanaan, hogy nem bagozott senki. Az ules dontheto és a labamnak kicsit tobb a hely mint a repulon, igy istenien vegigaludtam az ejszakat, a folyamatosan bombolo zene dacara is. Felesegemet kicsit jobban megviselte az ut, o nem olyan jo ulvealvasban mint en.
Tobb legkondis busz is indul, mi a 6-or as (utolso) buszt valasztottuk. Az ar mindegyiknel 190ezer fejenkent.
7-kor mar le is robbantunk Martapuraban, 9-kor tudtuk folytatni. Most reggel 8 van es mar a kompon vagyunk Balikpapan fele :-)
Meg egy kerdes Amaszat: "Long Bagunig. Visszafelé is a folyón mentünk, kivétel Tering-Melak-MuaraPahu útvonal."

Mi volt az oka, ott hogy, és mennyiert?

 

Előzmény: amaszat (2101)
amaszat Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2101

Szia László2.! "Kihagyhato lett volna, de akkor azon ragodnek mit hagytam ki."  Örök dilemma, épp ezért meghallgatom ki mit mond, aztán általában győz a kiváncsiság és magam meggyőzödök róla :-) 

Titeket is megtalált Tailah? Csípem a kisöreget :-) 

Jó hosszú utatok lesz Samarindáig, lesz időd bőven a továbbiakat megtervezni. Ha jól emlékszem Banjarmasinból még helyi viszonyokhoz képest egész kényelmes buszok járnak, előre szólok hogy ilyenről ne is álmodozz Kota Bangun vagy pl. Kutai NP felé!!  

Előzmény: László2. (2098)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!