Keresés

Részletes keresés

nagy ivó Creative Commons License 2012.06.01 0 0 48602

Ezek szerint vakolással 30 %-ot javul a hőszigetelés, ha a vakolat vastagságával megegyező polisztirolt ragasztok fel akkor 60%-ak javul? ami általában 2 cm vakolatot jelent

Előzmény: jarokelo (48598)
jarokelo Creative Commons License 2012.06.01 0 0 48601

Ki miondta, hogy 1,5 cm ? Amúgy a külső tömító vakolás, nagyságrendet javít a tömörségen, a hab ragasztás meg sz@rt sem ér, de ne hidd el és nem is akarlak meggyőzni, én már mértem néhány ilyen falat.

Előzmény: nopánick (48599)
nopánick Creative Commons License 2012.06.01 0 0 48600

Előzmény: Törölt nick (48597)
nopánick Creative Commons License 2012.06.01 0 0 48599

...és pont 1,5 centi vakolattól fog megjavulni, faszára ?! nemár!

 

Ráadásul a ráragasztott hab fedése átlagban szerintem, többet javít a légzáráson, mint a 1,5 cm vakolat.

 

------------

 

Szóval, szerintem a max, amit érdemes is megcsinálni, hogy

az 1...2 mm-nél nagyobb réseket kitölteni a falsíkig, ha vannak.

Előzmény: jarokelo (48598)
jarokelo Creative Commons License 2012.06.01 0 0 48598

Azért kell vakolni a gázszilikátot, mert igen nagy a légáteresztése - ez igaz általában más tégla falakra is- vakolat nélkül, még akkor is, ha belül vakolt. Vakolás nélkül a szigetelés hatékonysága akár 30 %-ot is csökkenhet. (lehet, hogy meglepő, de még a tömör téglafalnak is van mérhető légáteresztése)

Előzmény: HagaNRG (48595)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.01 0 0 48597

Dryvit előtt felesleges vakolni. Ha nagyon durva a felület, akkor kicsit ugyan több ragasztó fogy, de az még mindig olcsóbb lesz mint a vakolás anyagdíja (s akkor a munkadíj sehol).

Falra a lap szélét körbe meg kell kenni, és középre két "pöttyöt". (Föld alá kerülőnél máshogy van)

Elég jó leírások vannak a felragasztásról, keress rá.

Előzmény: HagaNRG (48595)
nagy ivó Creative Commons License 2012.06.01 0 0 48596

Kapható hatalmas nyeles csiszoló, hóbli nagyságú, azzal Te is átcsiszolhatod a falat és megmarad a vakolás költsége

Kb 700, a tábla szélét körbe és belülre a pöttyöket vagy van a pur ragasztó 

Előzmény: HagaNRG (48595)
HagaNRG Creative Commons License 2012.06.01 0 0 48595

Gáz-szilikát falazatot ajánljátok-e vakolni (és ha igen, milyen vastagon?), mielőtt a 10cm EPS felkerülne?

 

Kőműves szerint felesleges, én viszont attól tartok, árban nagyon nem lesz majd mindegy, hogy ragasztóval kell kijavítani minden egyenetlenséget a falban...

Hogy megy manapság a nikecell felragasztása? (dűbelezni is szeretném egyébként?)

Egy lapra tesznek 5-6 ragasztó"pöttyöt", vagy az egész lapot lekenik?

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.31 0 0 48594

a miénk is jóféle... eddig mindenki beverte a fejét, aki lement oda :))))))

Előzmény: tronik (48592)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.31 0 0 48593

Napi jelentés :)

 

Egyre izgalmasabb az építkezésünk :) Épp azon filóztam, hogy másoknál is így megy-e, hogy eldöntik, hogy jövő héten már épül a ház, aztán majd csak lesz aki megcsinálja... csak mert nálunk így megy :)

 

Hirtelen az ölünkbe pottyant valaki aki megcsinálja az alaperősítést - ráadásul annak a vállalkozónak a személyében, aki a pincét és a betont fogja ásni. Praktikus. Holnap reggel kezdi :)

 

A kőműves viszont még mindig izgalmas kérdés. Az öcsém kivitelezője végül kihátrált a dologból, mert nem lesz rá ideje. Hurrá. Ezt egy hete is mondhatta volna. Na mindegy, közben két másik vállalkozó is elkezdett dolgozni az ajánlaton.

 

Az egyik már dolgozott a szüleimnek, korrekt fajta, ráasásul nagyon olcsó, korrekt ajánlat várható. Jövő héttől szabad. Csak nem tudom, hogy ő-e a mi emberünk. (egyébként bírjuk a fazont, tényleg korrekt, csak nem tudom... adjon egy árat és meglátjuk)

 

A másik meg az alaperősítős muki. Vele elég sokat beszélgettem ma, nagyon tetszik a hozzáállása, pontosan érkezik, ha késik, azonnal telefonál, tartja amit ígér, nem okoskodik, hajlandó fővesztés terhe mellett kiviteli terv alapján dolgozni, hajlandó együttműködni az építésszel és természetesnek veszi, hogy ha elszúr valamit, akkor azt KömKel majd szépen visszabontatja vele :) Az árát még nem tudom, szerintem drágább lesz mint a másik. Most ő is szabad és boldogan megépítené a házunkat. Ráadásul már most leszögezte, hogy ha túl magas lesz az ár amit mond, üljünk le, azonnal lefarag belőle.

 

Az a kőműves aki visszamondta mindenesetre megígérte, hogy azért elküldi a beárazott kiírást, hogy legyen egy referenciaajánlatunk, amivel a többi kőműves árait összehasonlíthatjuk. Na ez praktikus lesz... HA küldi... (jó, a vége megvan, azt kiszedtem belőle a telefonban... az kb. annyi, mint amennyire számítottunk, ő vitte volna a melót, ha nem mondja vissza)

 

Na szóval jövő héten kezdünk, és addigra tutira lesz kőművesünk... majd csak az ölünkbe pottyan az igazi :)))))

(viszont csak olyan kőművest bíznánk meg, akit szakmabeli ismerős ajánl - még a sima haveri ajánlás is kevés ebben az esetben, egy fórumos reklám pedig pláne...)

 

(jajj és a nap poénja... kőműves, aki tényleg csak azért volt az esélyesek között, mert az összes szakmabeli haver őt ajánlotta mert olcsó és jó ... na szóval meglátta a kiírást anno és nem tudott vele mit kezdeni - erre ma hív egy ismeretlen fószer, hogy a kérdéses kőműves adta meg a számunkat, előtte a kiírás, akkor ő elvállalná a munkát. Mivaaaan???? Na szóval vicces...)

 

Ja, és le kell szednünk vagy 50 kiló meggyet, mert a gépek le fogják verni ... úgyhogy a napokban még lekvárt is főzünk, ha már egyszer ennyire unatkozunk :)

 

tronik Creative Commons License 2012.05.31 0 0 48592

Jó drága vízóraakna tető lenne! :D

Van már vízóra aknánk. A telekhez járt! Jóféle.

 

Előzmény: C20NE (48587)
Catman Creative Commons License 2012.05.31 0 0 48591

Nalunk is siman vannak kocsibeallok kozvetlenul a kapu/kerites mellett. Lehet, hogy csak en parazom tul ezt a dolgot. De annyira azert nincs szuksegem a fedett beallora, hogy kockaztassak egy lehetseges buntetest. Sose lehet tudni, mikor gondolnak egyet a hivatalban, es buntetnek vegig mindenkit...

Előzmény: Törölt nick (48590)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.31 0 0 48590

kitekerhető tető? télen? gondolod a szél nem viszi el?

 

esetleg kérdezd meg hogy mobilgarázst engedélyeznek-e? gondolom nem.

 

nálunk is ez a helyzet, nem lehet de majdnem mindenkinek van.

 

addig nincs baj mig fel nem nyom valaki.

 

 

 

Előzmény: Catman (48586)
Catman Creative Commons License 2012.05.31 0 0 48589

Tehat ha meglatjak, hogy kocsi all alatta, akkor mindegy, hogy en minek nevezem. Ez eleg sajnalatos. :) Koszi az infot, mast kell akkor kitalalnom...

Előzmény: nopánick (48588)
nopánick Creative Commons License 2012.05.31 0 0 48588

Ha, a gyakorlatban kocsibeállónak HASZNÁLOD, akkor

mindegy lesz, hogy mit bűvészkedsz a kivitellel... mivel:

 

"A kerti tető az OTÉK-ban definiált kerti építmények közé tartozó,

pihenés, játék, szórakozás, kikapcsolódás céljára szolgáló műtárgy."

 

-----

 

"A fedett, oldalról részben vagy egészben nyitott gépjárműtároló,

fatároló bár kialakítása lehet lábakon álló kerti tető is,

nem minősíthető kerti építménynek, mert vizsgálni kell

az OTÉK 1. számú mellékletének 77. pontja szerinti rendeltetését:


azt a használati célt, amelyre az építmény létesült, illetve amire használják.

 

Ha ilyen szerkezet gépjármű-tárolásra, illetve tárolásra (pl. tűzifa stb. tárolásra) létesülne,

létesült vagy használják (illetve a gépjárművek számára kialakított behajtó- és kapu mögött,

a gépjármű-beállóhely fölött helyezkedik el), akkor nem kerti építmény,

 

hanem az Étv. 2. § 10. fogalom-meghatározása szerinti épület, 

amely szerkezeteivel részben teret zár körül tárolás céljából. 

(BM Építésügyi Igazgatási Osztály, 2010. július 2.)"

 


Előzmény: Catman (48586)
C20NE Creative Commons License 2012.05.31 0 0 48587

Én szétvágtam és a vízóraakna teteje készül majd belőle némi betonnal kiegészítve.

Előzmény: tronik (48585)
Catman Creative Commons License 2012.05.31 0 0 48586

Sziasztok, egy ideje mar gondolkozok a kovetkezo probleman (azt hiszem, itt is kerdezgettem mar)... Szeretnek egy kocsibeallot csinalni a haz melle, csak az a problema, hogy nincs meg a megfelelo tavolsag a telekhatartol (gyakorlatilag kozvetlenul a kerites melle kerulne. Viszont ugy tudom, hogy vannak olyan kerti epitmenyek, amire nem vonatkozik ez a tilalom. Viszont a jogszabalyok tizszeri vegigolvasasa utan sem tudom eldonteni, hogy amit kitalaltam, az megvalosithato-e legalisan, vagy sem. A lenyeg, hogy csinalnek egy pergolat, ami egyik oldalon a szarufakhoz csatlakozna, masik oldalon pedig oszlopokon allna (a kerites mellett), a tetejen lenne valami kitekerheto/visszahuzhato napellenzo fele (vagy barmi egyeb mobil megoldas), amit mondjuk telen kitekernek, igy vedve lenne az auto. A kerdesem tehat hogy ez igy mennyire lenne szabalyos, belekothetnek-e a hatosagok? Esetleg ha valakinek van valami jo otlete, azt is szivesen veszem.

tronik Creative Commons License 2012.05.30 0 0 48585

Ja, az le is maradt, 325cm 27e volt a három. Megrendelte a kőműves, be is rakta a statikus meg ki is szedette. A terveken monolit áthidalás volt, nem nézte meg a födémtervet.

Lehet, hogy nem érni meg eladni, de én mit csináljak belőle? Nekünk nem kell.

Előzmény: C20NE (48584)
C20NE Creative Commons License 2012.05.30 0 0 48584

Milyen hosszú? A 150cm-es ~3000ft. Nemigen éri meg eladni.

Előzmény: tronik (48583)
tronik Creative Commons License 2012.05.30 0 0 48583

Van 3db elem magas wienerberger áthidalom, ami habarcsba volt rakva, de monolit lett végül. Mennyiért lehet azt elboltolni?

j4ck Creative Commons License 2012.05.30 0 0 48582

Szia!

Köszönöm a részletes választ, ötleteket.

A méreteket tekintve hasonló volt az elképzelés.

A fallal kapcsolatban viszont lenne kérdésem. A vízszigetelés szerinted muszáj? Én arra gondoltam (persze tudom, kezdő vagyok), hogy bizonyos időközönként réseket hagynék a falban, éppen azért, hogy a víz el tudjon folyni. Vagy amúgy van olyan fekete fóliám, ami kb fél méter széles, azt is körbe tudnám tenni, hogy a vies talaj ne érje a téglákat. A magaságyás amúgy a kert végében lenne, szóval nem lenne levakolva, szóval nem zavarna, ha nem úgy nézne ki mint egy angol téglaház.

Köszi előre is.

Előzmény: nopánick (48560)
Falusi012 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 48581
Üdv, Schubert Zoli vagyok!
Én szívesen segítenék kivitelezni a dolgot! (többek között ezzel is foglalkozom) És elég olcsón is dolgozok, mivel én annak a híve vagyok hogy "pénzt csak jó, és pontos munkával lehet keresni!" (bár sokan ezt nem így gondolják!). Ha kérdésed lenne hívj: 06203737226
Előzmény: Törölt nick (48574)
Bediiii Creative Commons License 2012.05.29 0 0 48580

"Lepesallo, ha erre nem lehet ralepni, akkor mire?"

 

Betonozás utän már lépésálló, előtte csak pallóval szabad a gyapotra lépni.

A szigetelést még le lehet rakni kifelé haladva, hogy nem lépsz rá, de utána fóliaterítés, hálólerakás, csőszerelés mind pallóval.

 

Vagy magad csinálod, vagy ott állsz ostorral az emberek mögött. Nincs az a szakember, aki ne taposná szét a gyapotot, ha fél órára nem nézel rá.

Előzmény: Lmr (48575)
DkGrinder Creative Commons License 2012.05.29 0 0 48579

Nagyon oda kell figyelni a vásárláskor, sok villanyszerelő boltban eladnak fali lámpát padlóhoz, a  padlósnak, finomabb a peremkiképzése,és vastagabb az üvege. Bel térre ahol mezítláb jársz mindenféleképpen LEDest vegyél. Még nem késtél el a beszereléssel , bár függ attól. hogy földszint vagy emelet, ha emelet monolit vagy valami más…. Ha fürdőbe szereled, mindenképpen FI relén legyen. Ne vegyél gagyit mert azok beáznak.

Előzmény: HagaNRG (48562)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.29 0 0 48578

hát, nálam eddig 3-ból 1 az arány... (még mindig nincs itt az árajánlat... holnap reggel megint hívom... pedig tényleg csak KömKel tutibiztos táblázatát kellene kitöltenie)...

 

mondjuk aki holnap jön az alapmegerősítés miatt, megbízható nagyon (ma hívtam, holnap tutira ott lesz), csak anno nem voltam 100%-ig elégedett a munkájával - bár ott nem mi voltunk az építtetők, ha mi lettünk volna, lehet, hogy pontosabb instrukciók mellett minden OK lett volna (nem volt SILKAvágójuk, ezért ytongot raktak a féltéglák helyére a garázsban - speciel pont a garázsajtó mellé, úgyhogy eltelt egy kis időbe amíg a garázskaput megbízhatóan rögzítettük - jó, 2 éve még azt se tudtuk, mi a SILKA,  csak kaptunk egy teherautónyit fuvardíjért)

 

... Viszont korrektnek korrekt volt, nem is próbált átverni, másodpercre pontosan érkezett és az ára is OK volt, az embereit is szépen hajtotta...

 

Ha az összes kidől, lehet, hogy ő viszi az egészet... (mondta, hogy most teljesen szabad) - de ha lehet, akkor inkább nem :)

 

Előzmény: Lmr (48577)
Lmr Creative Commons License 2012.05.29 0 0 48577
Nekem 4 csapatból 3 adott csak...
Abból volt aki csak hosszas konyorgesre...
Előzmény: Törölt nick (48574)
Lmr Creative Commons License 2012.05.29 0 0 48576
20as cső lesz, 7cm esztrichben
Előzmény: Törölt nick (48573)
Lmr Creative Commons License 2012.05.29 0 0 48575
Lepesallo, ha erre nem lehet ralepni, akkor mire?

Egyébként aznap megy rá az esztrich, ahogy lerakták gyapot, háló, csovezes.
Előzmény: Bediiii (48570)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.29 0 0 48574

Helyzetjelentés... (már csak úgy magamnak is...)

 

... szivat minket az alaperősítős muki. Lényegében kukáztuk, úgy felcs***te az agyunkat (azért lényegében, mert még nem közöltük vele... azért még tartjuk vésztartaléknak... ). Ma kellett volna kezdenie, erre hívjuk és mondja, hogy jajj, nem tudja, talán jövő héten, majd szépen összeszedegeti a csapatocskát stb. 4 gépéből 3 áll! Nincs semmi munkája. Elmegy a búsba. Majdnem 1 hónapja alkudozunk vele, 2 hét kellett az árajánlathoz (ami egy sima köbméterenkénti ár volt, semmi különleges kalkuláció! Mi kiásatjuk a cuccot, ő befújja a betont). Fixen tudta, hogy most kell majd kezdeni, csak rá vár az alapásó gépes csapat. Ő meg vakarózik és azt várja, hogy könyörögjünk neki. Hihetetlen.

 

Most ott tartunk, hogy holnap jön az a kivitelező, aki anno a szüleimnél épített valamit, ad ő is egy ajánlatot az alaperősítésre - ha túl sokat kér, mi csináljuk SK.

 

Ettől mondjuk parázok rendesen. Bár mindenki állítja, hogy nem nagy cucc, jó kötött a talaj, ez nekünk extra jól jön.

 

Azért péntekig még dönthetünk, csak egyszerűen nem tudok megbízni az alaperősítős mukiban, hogy nem dől ki valami baromságra hivatkozva munka közben és hagy ki mondjuk emiatt egy hetet. Hiába is állítják, hogy ha már dolgozik, akkor jó munkát végez. Fene hisz neki ilyen kezdet után. Ráadásul brutálisan drága.

 

Lehet, hogy inkább az egész építkezést átütemezzük. Már folyamatban van a fakivágási engedély, csütörtökön kijönnek megnézni, valszeg már aznap a kezünkben lesz az engedély, akkor kivágjuk a fát és mehet a nappali építése... aztán ha jó az alap, a túloldalon a pincézés. Egyszer csak elkészülünk.

 

A kőműves ajánlatát mondjuk reggel óta várom, akkor megint felhívtam, biztosra ígérte... délutánra ... 18:00 már délután?

 

Jajjjj... ebben az országban senki sem szeret dolgozni és pénzt keresni??????????????????

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.29 0 0 48573

Kőzetgyapot jobb, ha lépéshangszigetelni akarsz.

Polisztirolból válassz grafitost, ha szűk a hely!

 

Milyen vastag lesz a pf csöved?

A csövet kellene, hogy takarja 35 mm esztrich (adalékolva).

 

Előzmény: Lmr (48565)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!