Keresés

Részletes keresés

stupiddog Creative Commons License 2005.07.17 0 0 322

szia,kiegészíteném egy-két személyes élménnyel joslaint.

-Homokos,lassan mélyülő és(jún.végén)kristálytiszta strand volt még Psili Ammos.Településen kívül van,strand és parkolás ingyenes,1 tavernával,bár most már talán zsúfolt lesz.Van búvárszemüveges,lapossziklás szakasza is.(1.)

-A Theologos szép(2.),az említett taverna tényleg jó,olcsóbb mint a partiak,és ingyen üdvözlő ouzó,hal-előétel és édesség járt az egész családnak.Még a 8 évesnek is kitöltötték a vizespohárnyi ouzo-t!(én arra a tavernára gondolok,ami egy fallal az utca fölé emelkedik,lépcsőn kell felmenni,és többszintes a kerthelyisége is.)

-Ha nincs strandidő,kocsival fel lehet menni Kazavitibe(Megalos Prinos)is,ez fent a hegycsúcsok alatt egy szép régi falu,itt is van jó taverna(4.),és egy kis hegyek(3.) közötti gyalogtúra is beférhet innen,szép a kilátás.

-Szt.Mihály monostort(5.) ki ne hagyjátok,eszméletlen szép helyen van,ingyenes a belépés,és a kapunál aggatnak majd rátok mindenféle illően takaró ruházatot.

 

egyenlőre ennyi,írtam itt már árakat és egyebeket is lentebb,kérdezz ha vmiben még segíthetünk.

Előzmény: stones (320)
joslain Creative Commons License 2005.07.16 0 0 321

Szia stones!

 

Kempingekre nemigen figyeltem mivel apartmanban laktunk, de rémlik, hogy láttunk sátrakat és lakókocsikat.

 

Ami homokos és lasssan mélyülő az Makryamos ami egy privát strand. Nagyon szép, nagyon kellemes. A bejáratnál vagy van portás vagy nincs. Ha van akkor 4 euro per család, ha nincs akkor ingyen. Bár és taverni itt elég húzós.

Ugyancsak homokos és lassan mélyülő Skala Potamiánál levő strand és mellette a Golden Beach. Ez elég hosszú partszakasz de itt csak egyszer voltunk, nekem nem volt szimpatikus, a homokos part mögött gazos, szemetes terület van.

A legszebb, legkellemesebb és ami nekünk a legjobban tetszett és ezért vagy hatszor fürödtünk ott az a Paradise Beach.

Lehet hogy máshol is van homokos, de mi az egyéb helyeken inkább kavicsot találtunk. Mondjuk annak is megvan az előnye, mert az sokkal tisztább a többinél.

 

Amit kaja szempontjából tudok ajánlani, mindenképpen menjetek fel Theologosba. A fő utcán úgy közép tájon van két taverna ahol egészben sütik a kecskét, birkát és malac darabokat. Nagyon finom!

Aki a halféleségeket szereti, az a parti falvakban és városokban olyan helyekre menjen be ahol látni, hogy helybéliek is kajálnak és nyugodtan be lehet menni a konyha előterébe mert szinte mindenhol ki van készítve egy üveges hűtőpultba a húskínálat. Látszik, hogy milyen, szerintem legtöbb helyen egyformán jól készítik el.

Nem is tudok kiemelni olyat ahol más lett volna.

 

Egy-két kolostort és romot megnéztünk és tettünk egy hegyi autós túrát egy márványbánya felé, de a gyerkőcök inkább a strandot részesítették előnyben.

Theologosban érdemes körbesétálni mert nagyon szép és érdekes házak vannak.

Limenas és Limenaria este elég nyüzsis, elég hosszú a bazársor, lehet nézelődni.

 

Vegyetek fenyőmézet nagyon finom.

 

Egy viszonylag olcsó és nagy supermarketet találtunk, ha Limenasból Prinos felé indultok akkor Prinos előtt az út jobb oldalán.

 

Most ennyi.

Előzmény: stones (320)
stones Creative Commons License 2005.07.16 0 0 320
Szia!
Néhány vázlatpont a thassosi kisregényhez:
Kempingekről tudsz-e valamit?
Homokos tengerpart merre van?
Ajánlott tavernák és boltok?
Egyéb látnivalók a szigeten?
Előzmény: joslain (314)
thassos Creative Commons License 2005.07.16 0 0 319

 

Mindenkitől elnézést, de az utolsó komp indulása thassos szigetére,

KERAMOTIból 21,30. Ellenőrizni a www.gtp.gr lehet. Itt minden kompindulás megtalálható. Mindenkinek jó nyaralást. Mi aug 03. indulunk thassos- ra.

joslain Creative Commons License 2005.07.16 0 0 318
www.amsj.co.yu/eng/prices.htm
Előzmény: fakk1 (316)
joslain Creative Commons License 2005.07.16 0 0 317

Szia fakk1!

 

Jó volt bár volt néhány nap amikor baromi rossz idő volt.(pl.felhőszakadás stb.)

Jugó pályadíjakat csak VW Transporterre tudnám megmondani ami jóval húzósabb mint a Te (gondolom) személyautód, de megkeresem a friss táblázatot a hétvégén és beírom majd.Vagy nézd meg "A görögországi nyaralásról" és az "Autóval Görögországba" topikot én is ott valamelyikben találtam a weboldalt a díjakról.

 

A szállásunk Potosban volt, neten keresztül foglaltuk egyböl a görög tulajtól.

68 euro/nap. Legközelebb már nem fogok én sem foglalni, mert rengeteg a szállás főszezonban is és ha az ember kiér reggel vagy délelőtt tuti hogy 1-2 órán belül talál szállást.

 

Mi Thassos után még megálltunk 3 napra Asprovaltán és 40 euróért vadonatúj apartmant kaptunk, mi voltunk benne az első lakók. És mindkét helyen benne volt az árban a légkondi is.

 

Thassos lehet, hogy picikét drágább mint a kontinens, de szerintem 2 ágyas szobát már 30-35 euroért nagyon szupert lehet találni, pláne hogyha legalább 1 hétre kiveszed.

 

Még kérdezzél mert komplett regényt tudnék írni és az kicsit sokáig tart.

Előzmény: fakk1 (316)
fakk1 Creative Commons License 2005.07.15 0 0 316

Szia joslain!

Azt nem kérdezem, hogy jó volt-e, mert ha nem tudnám, hogy igen, akkor nem indulnék oda kedden... :-))

 

De az érdekelne, hogy mennyi az autópálya 410-410-1070 ? Szerbiában?

 

Merre volt a szállásod, volt-e nagy választék a szabad stúdiók közt, és mennyi lehet egy éjszaka 2 fő számára?...

stb.

szóval minden amit fontosnak érzel !

köszi

Előzmény: joslain (314)
zsui Creative Commons License 2005.07.15 0 0 315
Mi idén majdnem Thassosra mentünk nyaralni Limenariába, de végül Rodoszra mentünk Falirakiba. Szívesen elolvasnám a beszámolódat, hátha még utószezonban oda is elmegyünk!!!!
joslain Creative Commons License 2005.07.15 0 0 314
Ma értünk haza 2 hét Thassos szigeti nyaralásról.Akinek kérdése van vagy friss infóra van szüksége az nyugodtan kérdezzen.
Előzmény: fakk1 (312)
Jacques de Molay Creative Commons License 2005.07.15 0 0 313
Remélem nem fogtok csalódni bennem :-) Jó utat. Mi vasárnap indulunk Krétára, ugyanúgy.
Előzmény: fakk1 (312)
fakk1 Creative Commons License 2005.07.15 0 0 312

A jövő hét elején elindulunk Thassosra.

Többek közet a te tanácsodra - előzetes szállás foglalás nélkül.

Szurkolj nekünk, hogy sikerüljön jót találni.

Ha visszaértünk jelentkezem.

 

Előzmény: Jacques de Molay (311)
Jacques de Molay Creative Commons License 2005.07.13 0 0 311
Szerintem olyan 14 óra az út, és az utolsó kompot el kell érni (23 óra?). De az sem rossz, ha a parton alszol, és másnap van időd nézelődni, napfénynél.
Előzmény: fakk1 (310)
fakk1 Creative Commons License 2005.07.12 0 0 310

Szia Jacques!

 

Tavaly Montenegróban voltunk 2en, előzetes szállásfoglalás nélkül.

A megérkezéskor nem találtunk megfelelőt, csak másnap.  Nem szeretnénk hasonló helyzetet megélni Thassoson. De amit írtál mégis bíztató!!!

 

Szerinted egy személykocsival mikor kell indulni Mo-ról, hogy a déli parton még legyen időnk keresgélni?

Előzmény: Jacques de Molay (287)
stupiddog Creative Commons License 2005.07.12 0 0 309

most június végén voltunk Limenariában,10 nap alatt 1 medúzát láttunk,az is döglött volt,és valami csodaszámba mehetett,mert az egész strand azt fotózta.

(a nap nagy részét mélyen beúszva,búvárszemüveg+pipa vízalatti szemlélődéssel töltöttük,így se láttunk többet.Bár nem a városi strandra jártunk,hanem Stelakis és Tripiti,ezek ott vannak mellette...)

Előzmény: ferpeteee (308)
ferpeteee Creative Commons License 2005.07.12 0 0 308
2003. júliusban voltunk Thassoson és a Limenaria környéki strandokon hemzsegtek a medúzák. Most is vannak vagy ez csak akkor volt?
Csacska Csacsi gyerek Creative Commons License 2005.07.08 0 0 307

Jó utat érezzétek jól magatokat,nevessetek sokat, várjuk az élmény beszámolót!!

szalámi Creative Commons License 2005.07.08 0 0 306

Holnap fél 3-kor indulunk!

Mindenkinek jó hétvégét!

stones Creative Commons License 2005.07.07 0 0 305
központozás? :-)
Jacques de Molay Creative Commons License 2005.07.07 0 0 304
Szia, ha mindenki mindenkibe belekötött ma, akkor ez egy jó nap volt. Egyébként valóban magyar emberek vagyunk, és a magyar nyelvtől szerintem testidegen az y betű. Ezért haniagoljuk a használatát. Hogi vagi?
Előzmény: Csacska Csacsi gyerek (303)
Csacska Csacsi gyerek Creative Commons License 2005.07.07 0 0 303

Tudod mivel a legtöbb levelet elolvasom ezért tudom hogy te mindenbe egyből belekötsz .Ha bajod van a világgal ne az ide író embereken töltsd ki. oké?

Egyébként ide  nem csak olyanok írnak akik már voltak Görögországban és épp azért írtam így hogy mások is értsék tudom hogy itthon is néhány kávézóban/étteremben így írják de akkor is.Véleményem szerint nem tudom te hogy vagy vele de szerintem magyarok vagyunk és épp ezért ha van magyar megfelelője engedelmeddel úgy írom.

Egyébként nem akarok bosszú hadjáratot mindenki beszólt most a másiknak szerintem ennyi elég is volt.

Jacques de Molay Creative Commons License 2005.07.07 0 0 302
A napernyőért és a nyugágyért igen. De azért, hogy a strandra belépj, nem. Ha megelégszel egy pokróccal, akkor ingyen van.

A jegeskávé az frappé, és nem csak a turisták körében a legkedveltebb. Nyolc év alatt ennyi "kultúrát" illene felszedni :-)
Előzmény: Csacska Csacsi gyerek (301)
Csacska Csacsi gyerek Creative Commons License 2005.07.07 0 0 301

Nem tudom hogy ti hogy vagytok vele (már,ha tegezhetem önöket)na mind1.

Csak azt akartam mondani hogy nem tudom hogy ti hogy vagytok vele mi már 8 éve járjuk Görögországot és nem sok  olyan hely volt, szinte Thassos az egyetlen hely ahol nem kell fizetni a napernyőért nyugágyért stb...Mi akárhol voltunk mindig fizetni kelett és gyakorlatilag itt is kell más kérdés az hogy amit fizetsz a használatért azt megiszod vagy megeszed mert mi egyszer nem rendeltünk annyit amennyit kellett volna és ránk szóltak hogy rendeljünk még vagy kénytelenek leszünk arrébb fáradni.

Az más kérdés hogy a felszolgáló srácnak már 20-ad szorra szóltunk hogy hozzon nekünk egy vagy 2 már nem emlékszem, jegeskávét(itt ez a legkedveltebb a túristák körében)és toszott bármit is hozni de ez most más tészta minden esetre szerintem ez nem olyan nagy dolog(mármint a napernyőért a fizetés).Mert Magyarországon a Balcsin is kell fizetni nem?És az is más kérdés hogy a fizetős strandokon van WC, zárt zuhany a napernyőre szerelt hamu tartó(külön dohányosok részére)takarítják a partot ,nincs cigi csikk, törött üveg,kutya szar és ami a legfontosabb: van játszótér: )

stones Creative Commons License 2005.07.07 0 0 300
ja, a bulgáriai csekély tapasztalatok:
Előzmény: stones (299)
stones Creative Commons License 2005.07.07 0 0 299
- nem európai a határon (a fertőtlenítőért) kivetett sarc;
+ tavaly, egy bolgár falu közepén (a volt pártszékház és a kultúrház között) a parkban éjszakáztunk az Olimpiára menet. Senki nem csesztetett minket. Reggel a legelésző kecskék kolompolására ébredtünk.
+ hazafelé, éjjel egy rendőr leállított minket igazoltatni, de meglátva a magyar útlevelet, egyből tovább engedett (biztosan örült a bolgár lelke a vizipólós szerbek vereségnek a döntőben)
Tökmag01 Creative Commons License 2005.07.07 0 0 298
Hogy kettőnk közül ki köpköd azt azért vitatnám....de tudod mit, azt hiszem ÉN megköszöntem....(olvass vissza) és itt szeretném Veled abbahagyni mert ennek értelme már nincs. A sértődés nem ez a kategória.Pá
Előzmény: Jacques de Molay (297)
Jacques de Molay Creative Commons License 2005.07.07 0 0 297
Szia, mindenki válaszolt neked becsülettel, türelmesen, de amikor egyszer valaki ellentmond neked, illetve figyelmeztet valamire, elkezdesz köpködni, és megsértődni. Bármennyire is furcsa, ez nem egy információs szolgáltató iroda, hanem én/mi a saját véleményemet és tapasztalataimat mondom-mondjuk el, amely különbözhet a tiédtől. Sőt. Akár egyáltalán nem is kell válaszolnom, úgyhogy most szeretnék egy kurvanagy "Kösznöm"-öt és egy ugyanakkora "Elnézést kérek"-et is. Szevasz.
Előzmény: Tökmag01 (296)
Tökmag01 Creative Commons License 2005.07.07 0 0 296

"Köszönöm" a kioktató hangvételt, de tudod mindenkinek a saját "útja" a legfontosabb, hogy minden passzoljon.

Bármily meglepő, de elolvastam az előző írásokat, az elejétől...de nem egy hétre kell szállást kapnom, csak egy-két napra. Ezért kérdeztem rá mégegyszer. De ígérem többet nem fogok kérdezni, ha ez téged zavar....

Előzmény: Jacques de Molay (295)
Jacques de Molay Creative Commons License 2005.07.07 0 0 295
Szia, ne haragudj, ha belekötök ebbe, de nem görögbe utaztok, hanem Görögországba... És Bulgária teljesen biztonságos, igaz, szegény ország. Én nem szálltam meg ott, de pár ismerősöm igen, meg itt a fórumra irogatók közül is egy páran, és teljesen rendben van minden. Amit mindenképpen érdemes kipróbálni, az a Blagoevgrad utáni szakaszon az útmenti lacikonyhák, elképesztően finom és olcsó.

Igen, Thassoson, és Görögországban szinte mindenhol lehet szállást találni, nem kell előre foglalni, ha egy kicsit visszaolvasod, nem kérdeznél ilyeneket. Nem kell izgulni, olyan este 12-1-ig minden üzemszerű nyitvatartással üzemel, így az apartmanok is, tehát ha az utolsó komppal mentek, akkor sincs baj. Mindenesetre Stevie útleírását vigyétek magatokkal, az kötelező.
Előzmény: Tökmag01 (294)
Tökmag01 Creative Commons License 2005.07.07 0 0 294

köszönöm a hasznos infókat:)

Én is úgy gondoltam hogy csütörtök reggel indulnánk -a hatásotokra:) -. Bulgáriában nem szeretnék megállni éjszakára, mert borsódzik a hátam tőle. Mindenképpen görögbe szeretnék szállást. Itt olvastam hogy Kavalánál jó drága szállások vannak a komp-lekésők "örömére", úgyhogy talán ezt is kihagynánk:)

 

Jacques:

 

Gondolod hogy a szigeten átkompolás után fogunk találni szállást magunknak a szigeten úgy hogy 1-vagy 2 éjszakára?

 

Mert gondolom ha csütörtökön indulunk reggel, akkor aznap este már ott vagyunk a szigeten. És akkor csüt. és péntek éjszakára kell szállást keresnünk. Mert szombattól foglalt szállásunk van egy hétre:)

Így két nappal tovább lennénk:)

 

Egyébként a fizetős strand szerintem teljesen kiábrándító amikor az ember egy csodás helyen van, valahogy nem díjaznám...

 

Az utazási irodát felhívtam és azt mondták hogy NEM fizetős ez a rész, de majd akkor nyugszom meg ha tényleg látom..:)

 

Egyébként az utazás előtt állóknak segítségként:

 

én is szétnéztem minden Thassos-i utat forgalmazó irodában és a kecskeméti MISTRAL utazási irodát találtam a legjobbnak, azt is figyelembe véve hogy én bp-en lakom, tehát ügyintézés telefonon, emailen, faxon a foglalás...stb..., de 13.000 forinttal olcsóbban kaptam szállást közvetlen tengerpartit a goldenen, mint a bp-i irodák bármelyikénél, és nálunk szempont volt hogy homokos partra szerettünk volna foglalni, hogy ne kelljen a kocsit minden esetben "vinni" magunkkal:).

 

Ha valakinek szüksége lenne rá az iroda elérhetősége:

 

http://dwx.hu/mistral/nyar2005/?p=elerhetoseg

 

Nagyon korrektek és segítőkészek, és van magyar asszisztencia a szigeten részükről.

 

Igaz hogy a hónap végén indulunk, de én már alig bírok magammal...bizsereg a talpam, már indulnék most..:))

Előzmény: Jacques de Molay (289)
m-g1 Creative Commons License 2005.07.06 0 0 293
Sziasztok! Az egész szigeten 1 strandról tudok ami fizetős, Limenastól 3 km.re, Makriammos-nál. Legalábbis 2 éve kellett fizetni valami jelképes összeget, de megéri lemenni, mert parádés! A Golden-beachre vigyetek mindenképp napernyőt, nekem ott forrt szét az agyam!
Előzmény: Tökmag01 (288)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!