Keresés

Részletes keresés

Zőldfülűnaplopó Creative Commons License 2012.07.18 0 0 36482

Feltételezem hogy egy jóval vastagabb szigetelés relatíve nem kerül többször annyi pénzbe.

Nem csak kétszer annyiba a duplaszigetelés..D

 

Abban szeretnék segítséget kérni, hogyan fogjak hozzá?

 

Tegyél ragasztópogácskat a nikcelre és nyomd neki a falnak..DD

 

Meg az is érdekelne hogy ez mennyiből jönne ki.

 

6 ezer és 16 ezer között/m2, ki hogy vesz le....DD

Előzmény: nagylzs2 (36476)
nagylzs Creative Commons License 2012.07.18 0 0 36481

Köszönöm! Átmegyek oda ez itt tényleg OFF volt.

Előzmény: Jesu (36480)
Jesu Creative Commons License 2012.07.18 0 0 36480

Ez itt OFF, de keresd fel a szigetelés topicot:

Csúnyán át akarnak verni! Ne hagyd magad! Keress fel egy PS gyártót, rendszer forgalmazót, vagy többet is és alkudj!

Én annak idején 3 gyártó/forgalmazó között rohangáltam, kezemben az ajánlatokkal. A végére ~35-40% kedvezménynél tartottam.

Csak körbenézve most neten van ez a grafit ~16cm 3000-4000/nm-ért bruttó listázva. Én a márkához sem ragaszkodnék. Duplája azonos vastagságra, mint egy kommersz gyártó, akinek nem feltétlenül rosszabb az árúja.

Előzmény: nagylzs (36479)
nagylzs Creative Commons License 2012.07.18 0 0 36479

Téglából van a ház. Nem porózus, inkább tömött fajta tégla. A pontos falvastagságot még nem tudom. Alacsony energiás házhoz így 15-18cm szigetelő vastagság jött ki a falakra. Erre AT-H80/Grafit® Reflex -t írtak amiből így egy négyzetméter kb. 7 000 forint. Gondolom dűberrel együtt 10 ezer is lesz. Akkor 100 négyzetméter 1 millió. Plusz ragasztó, festés és munkadíjak. (Nem tudom hogy mekkora felületre kell. Majd kiszámolom. De kb. 100 négyzetméter reálisnak tűnik.)

 

Az ablakok szerintem simán vannak 40 évesek, talán több is. Úgyhogy azt is cserélni kell sajnos. Akkor ez még a kérdés. Kb. 10 darab 150x100 -as ablakkal lehet számolni. Ennek mennyi lehet az ára?

 

Akkor így nagyságrendileg 2 millióra számítsak? (És még a lábazat meg a tető szigetelést nem is számoltam bele? Bár a tetőn már van valami szigetelés most is.)

Előzmény: zordonC3 (36478)
zordonC3 Creative Commons License 2012.07.18 0 0 36478

hőszigetelő téglák: már meglévő házad van, kicseréled a falat? A mai trend: minél vékonyabb fal, minél vastagabb hőszigetelés, a tégla egyre inkább háttérbe szorul hacsak nem új építés.

 

Az egyéb felkenhető meg mindenféle egyéb csodák a parasztvakítás kategóriába tartoznak, 99%-ban átverések.

Előzmény: nagylzs2 (36476)
zordonC3 Creative Commons License 2012.07.18 0 0 36477

nem mindegy a falazat típusa, ill. az esetleges már meglévő vakolat vastagsága, típusa. Régebbi építésű ház, vélelmezhetően tégla, akkor arra nem feltétel a gyapot (vályogháznál igen, arra nem tehető "hungarocell". A hungarocell hivatalos neve EPS ill. esetleg XPS (a kettő között a vízfelvételi képesség a különbség. EPS a falra kell, XPS a lábazatra).

 

Indulhatsz pl. az austrotherm.hu-n, ott van egy segédlet milyen falvastagság és milyen téglatípusra milyen EPS-sel lesz passzívház, alacsony energiás, stb.

 

Számold bele a tervezett vastagság + 1 cm + korábbi vakolat + 4-5 cm-t, ekkora dübellel kell feltenni a falra (ez is komoly tétel lesz, nem csak a szigetelőanyag).

 

Dübelen úgy nyerhetsz hogy a durván 20%-kkal jobb (emiatt ennyivel vékonyabb) grafitos EPS-t választod, persze az vmivel drágább.

 

Az ablakokat (épp most hőszigetelek!) én NEM cserélem, 150x150-es ablakok (6 db csak a nappaliban) a cseréje olyan horror pénz hogy nem éri meg. Én csak üvegeket cserélek majd ha kitörik (sicc) illetve mindenhol a körbe szigetelések az ablaktábla körül cserélődnek.

 

Én inkább benyelem az ablakok hibáját de lesz vastagabb hőszigetelés. (nem feltétlenül követendő, egy 50 éves ablak már azért cserés).

 

 

Előzmény: nagylzs2 (36476)
nagylzs2 Creative Commons License 2012.07.18 0 0 36476

 

  Sziasztok!

 

Ha jól tudom, akkor napkollektor telepítése előtt érdemes szigetelni a házat. Mert az takarítja meg a legtöbb költséget a legkevesebb befektetéssel. Lehet hogy belevágnék egy ilyenbe, de nem tudom hogy kezdjek hozzá. Egy régebbi építésű házról van szó. Az biztos hogy az összes nyílászárót ki kell cserélni. Azt nem hiszem hogy át lehetne alakítani passzív házzá. De arra gondoltam, hogy ha már belekezdek a szigetelésbe akkor olyat választok ami nagyon hatékony. Feltételezem hogy egy jóval vastagabb szigetelés relatíve nem kerül többször annyi pénzbe.

 

Abban szeretnék segítséget kérni, hogyan fogjak hozzá? Kit kérdezzek meg, és miféle szigetelést tegyek rá? Sokfajtát lehet választani, hungarocell, gyapot, mindenféle más hőszigetelő téglák meg burkolatok. Milyet érdemes használni? Vagy ez a háztól is függ?

 

Meg az is érdekelne hogy ez mennyiből jönne ki. Tudom hogy nem lehet pontosan megmondani, de a nagyságrend érdekelne. Egy szintes a ház, alapterülete kb. 100 négyzetméter.

 

Köszönöm,

 

   Laci

 

tibierdrol Creative Commons License 2012.07.17 0 0 36475

Köszi, ez alapján már el tudok indulni.

nopánick Creative Commons License 2012.07.16 0 0 36474

ill. számítógép boltokban ...

Előzmény: payagyerek (36472)
kendre256 Creative Commons License 2012.07.16 0 0 36473

Itt van pár fajta. van köztük pár olcsóbb is:

http://www.olcso.hu/arak/hővezető%20paszta

Nekem 12 csőhöz adtak egy tubust, még van egy fél tubusnyi, annak a súlyából azt gondolom, hogy kb. 20-25g lehetett eredetileg benne.

(Ja, ne ezüstöset vegyél, szerintem nem indokolt..)

Előzmény: tibierdrol (36471)
payagyerek Creative Commons License 2012.07.16 0 0 36472

Elektronikai alkatrész árusító boltokban készséggel adnak hővezető pasztát. Elég 1 kis tubus is. (Kb. 2 mogyorónyit fox elhasználni belőle.)

Fehér alapon kék (vagy fordítva?) színű a tubus és "fogkrémfehér" a paszta.

Előzmény: tibierdrol (36471)
tibierdrol Creative Commons License 2012.07.16 0 0 36471

Sziasztok!

A héten, vagy jövő héten felkerül a napkollektorunk a tetőre. 30 db eredeti kínai cső (Jüllich Glas)

Nem adtak hozzá hővezető pasztát. Ti hol vettetek és milyet? A 30 csőhöz kb. mekkora mennyiséget vegyek?

Tibi

halaloszto Creative Commons License 2012.07.13 0 0 36470

megfelelo hoerzetet lehet, de komfortot kizart. legalabbis szamomra allati zavaro, hogy felmeterenkent jelentosen valtozik a hoerzetem ahogy mozgok a lakasban.

 

vajk

Előzmény: szendrop (36469)
szendrop Creative Commons License 2012.07.13 0 0 36469

Az infrafűtés alacsonyabb helységhőmérséklettel biztosít megfelelő hőérzetet.

halaloszto Creative Commons License 2012.07.12 0 0 36468

direktbe napelemre kotott futoszal nyilvan eselytelen, hiszen telen es ejjel kell futeni, nem nyaron es nappal. csak halozati visszataplalos szaldos cucc johet szoba.

 

innentol meg az a kerdes hogy egy lakoterm2-re hany Wp napelem kell, az semmi mastol nem fugg mint a haz szigeteltsegetol. Az hogy ezzel a napelemmel futofilmet, infrapanelt, villanykazant vagy hosugarzot hajtasz, az mar irrelevans. (a hoszipka az nem, de jo kerdes hogy amennyivel kevesebbet koltes napelemre, annyibol kijon-e a hoszipka?)

 

en pl egy evben elhasznalok 1300m3 gazt es 1800kWh aramot.

 

1) napelem fullra

12300+1800kWh=14200kWh aram megtermelesekez kellene nekem feltnni a tetore mondjuk 14kWp napelemet. 700Ft/Wp komplett beker arral szamolva ez kerulne nekem kb 10 millaba, es megtakaritana az evi 200ezer gaszszamlat es 90ezer villanyszamlat. 3% hozam. nem sok, de inflaciokoveto.

 

2) eves atlag COP3 tudo hoszipka+napkollektor

1800kWh rendes villany + 500kWh mert mostantol villanytuzhely + 11800/3= 3900kWh a futesre = 6200kWh aram megtermelesehez kell 6.2kWp napelem. Ez 4.4 Milla a napelemre. Ha 5.6 millanal kevesebbol megvan a hoszipka, akkor ez olcsobb mint az 1). Persze uzemelesi koltsegre a hoszipka dragabb lesz mint a tisztan cekaszos futes. (karbantartas)

 

vajk

Előzmény: Zőldfülűnaplopó (36467)
Zőldfülűnaplopó Creative Commons License 2012.07.12 0 0 36467

A 150W-os/1m2 fűtőszálhoz kell minimum 300 W-nyi napelem...hogy hóesésben is termeljen legalább 80-100 W-ot a fűtéshez....és éjszaka?

30W/1m2 -hez is kéne legalább 100W-os/1M2..... az 60M2-en is minimum 3 milla...

Hálózattal is húzós lessz az áram fűtés...sőtt.....úgy még drágább lenne....

 

 

Előzmény: halaloszto (36466)
halaloszto Creative Commons License 2012.07.12 0 0 36466

komfort padlofutes nem letezik kb 1980 ota!!!!!!

 

30 evvel ezelott a gerebtokos ablak, natur B30-bol epitett 30 centis fal, szigeteletlen fodem, nulla szigeteles a padlo alatt volt a szokas. egy ilyen modon epult 100-120 m2-es lakasban egy evben eltuzeltek 4-5000 m3 gazt. Itt kellett a padloba a 60-80W/m2, es rendesen meleg volt a padlo hogy potolni tudja a hatalmas veszteseget. Ha csak 20-30W/m2-t tudott a padlofutes, akkor csak langyos volt a padlo (nem vadhideg mint nelkule, mert ugye nem volt alatta szigeteles!) es kellett a radiator is.

 

Ha egy mostani normalisan szigetelt hazban betolnal a padloba annyit, hogy rendesen melegnek erezd, felmenne a lakas 28 fokra. Szoval csak komfort padlofutes letezik, ha egy 22 fokos szobaban a padlo 25 fokos, es a haz mai szinten szigetelt, akkor keszen is van a futes.

 

vajk

Előzmény: Zőldfülűnaplopó (36465)
Zőldfülűnaplopó Creative Commons License 2012.07.12 0 0 36465

 

A BVF H-MAT 150 kiválóan alkalmas önálló vagy komfort padlófűtések kialakítására.

Műszaki adatok:

 

Teljesítmény: 150W / m2

 

Ahhoz m2-ként 60-80 ezerforintnyi napelem kell. 60M2-es lakáshoz akkor az 4-5 milla csak a napelem.....

Annyiért már házat építek vegyes-tüzeléssel.....

Előzmény: ceiwab (36464)
ceiwab Creative Commons License 2012.07.11 0 0 36464

Ehhez mit szóltok?

 

 

http://bvfheating.hu/

Alex Raps Creative Commons License 2012.07.11 0 0 36463

A fejlettebbnek mondott Nagy-Britanniában már hivatalosan is alkamazzák az energiaszegénység kifejezést. Ott energiaszegénynek hívják azokat a fogyasztókat, fogyasztói csoportokat (családokat) akik jövedelmének 10%-át eléri és vagy túlmutat rajta a havi rendszeres fogyasztásuk. Aki ebbe a körbe tartozik az szociális támogatást kap. Ez így van már jó ideje, ezzel szemben nálunk még a kifejezés sincs használatban. Hogy miért? Mert az országnak körülbelül a 90-95%-a energiaszegénységben él és ezt megtámogatni közpénzből lehetetlen.

Előzmény: Zőldfülűnaplopó (36460)
Alex Raps Creative Commons License 2012.07.11 0 0 36462

No meg hogy ide erre a pontra eljuss, ahhoz súlyos milliókat kell beruházni (erről mindig valahogy ügyesen elfelejt beszélni) és a többsége ebből a sokmilliós beruházásból nem is vonhatja le az áfát, hiszen nem adószámmal vállalkozóként végzi a tevékenségét tehát a "sok baleknak" (magyar hangja: közösség) ilyenkor súlyos összegeket befizet. Igaz ezek a forintok nem a szolgáltató forgalmában jelenik meg, de ha már egyszer szóbakerült a társadalom, akkor az adó az egy egzaktabb kifejezőszám arra, hogy mennyire is közösségi az ilyen általa megvetett "élősködő".

Előzmény: jeriko2 (36458)
Zőldfülűnaplopó Creative Commons License 2012.07.11 0 0 36461

..valaki írta itt a Forumon, hogy: M.O. klánok és kartellek irányítják....

Felőlem.......DD

Előzmény: Zőldfülűnaplopó (36460)
Zőldfülűnaplopó Creative Commons License 2012.07.11 0 0 36460

Ez az egész áram kereskedelem valami olyasmiről szólhat, hogy egy két embernek van jogosultsága arra hogy importáljon, vagy szén..atom-erőművekben termeljen áramot. Nyilván szerződésekkel láncolják magukhoz az áramszolgáltatókat. Ezeknek az embereknek nem érdeke hogy "gipsz Jakab" itt a paneljeivel beleköpjön a levesükbe...ozt rontsa bizniszt.

..még a végén vírusként terjed el a szolár....

Náluk a pénz és az erő.....

Ami szolgáltatókat illeti, a 15Ft-os áramot eladják Kb 3X+Áfáért, a Ruppokért megszerzett hálózaton...az állam meg kaszál 27%-ot....Ide nem lehet bekerülni.

Ami még fontos: a kiszolgáltatottság. Áram nélkül szinte nem is elehet ma már létezni, ezért a kedves póógár kiszolgáltatott a multinak aki annyit kér amennyit csak akar az áramért.

 

Ami engem a jobban dühít: az hogy a szolgáltatók és a követeléskezelők összejátszanak abban hogy a kedves ügyfelet kifosszák. Akár egy két hónapos tartozást is eladnak behajtásra, és a követeléskezelő 50-100% ot felszámolva kezdi el a behajtást.

Nem egy esetben valakinek 30 ezer forintos tartozásából 100-ezret kreáltak egy év alatt, és elvették a házát.

Nálam egy ilyen elmaradás volt a motiváció abban, hogy saját erőművet építsek.

Olyan mérhetetlenül szegény vagyok, hogy nem tudok igénybe venni  egy ilyen nagy kockázattal járó, drága,..amúgy kényelmes szolgáltatást. Ennyire nem vagyok tehetős.

Kénytelen vagyok magam előállítani a szükséges áramot és az igényeimet ehhez igazítom.

A felesleges panelemet meg a szomszéd bérli.

Azzal árnyékol ebben a nagy melegben...:-)

GRoman Creative Commons License 2012.07.10 0 0 36459

Nem.

 

Te nyáron termelsz krumplit, többet, mint amennyit megeszel. A többit időnként egy kézikocsin áttolod a szomszédoknak. Olyankor minden zsák után húzol egy vonalat a rováspálcára. Télen te is a kupectől vagy kénytelen krumplit venni. Amikor elszámolásra kerül a sor, megnézitek, hogy mennyi van a rováson, és annyival kevesebbet kell fizetned. Ugyanis nem a krumplival kell elszámolni, hanem az árával. Azt pedig a szomszédok a kupecnek fizették ki!

Maga a krumpli nem lett eltoligálva a kupec raktárába, és onnan vissza a szomszédokhoz. Noha a kupec nekik ezt is elszámolta. Lehet, hogy a kézikocsi a kupec tulajdona, az ő pénze áll benne, és kopik a csapágya, stb, de az előző mondat alapján ez azért még nem olyan rossz biznic neki...

Előzmény: StaKes (36438)
jeriko2 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 36458

(...éspersze csinálja mindezt ingyen és bérmentve, termelés-fogyasztási szaldós elszámolással, a hálózat üzemeltetésének, karbantartásának és fejlesztésének horribilis költségeit meg fizesse a sok napelemtelen balek... 

 

Ha te 50 Ft-ot fizetsz, viszont 50*0,85-öt kapsz, akkor hogy jön ki az "ingyen és bérmentve"?

Előzmény: StaKes (36441)
Jesu Creative Commons License 2012.07.09 0 0 36457

...ha megteszed nem csak a szolgáltató küld a sarokba, miközben kötbér címén lerángatja a gatyát rólad, hanem csupán előkészíti csupaszra a s*gged, hogy a kedves NAV szerteszéjjel b*ssza, jó pár vétséget rád húzva, úgy mint üzletszerű tevékenység bejelentés nélkül, ÁFA csalás, szolgáltatási jogok nélküli haszonszerzés, etc.etc.etc. Lehetne még sorolni.

Előzmény: halaloszto (36456)
halaloszto Creative Commons License 2012.07.09 0 0 36456

Eddig ugy tunt, hogy tudod mirol beszelsz.

 

Nem huzhatom at a hosszabbitot a szomszedba. Magyarorszagon a villamos energia kereskedelem koncessziokoteles tevekenyseg. Nem adhatok el aramot felhasznalonak, csak az aramszolgaltatok tehetik meg.

 

Vajk

Előzmény: StaKes (36441)
Alex Raps Creative Commons License 2012.07.09 0 0 36455

Folyton magadból indulsz ki.

Előzmény: StaKes (36453)
payagyerek Creative Commons License 2012.07.09 0 0 36454

Sőt! Bugris paraszt vagyok! (Bár ezt én sosem tagadtam magamról. Csak te gondolod úgy, hogy szégyen ez.)

 

Azért az elgondolkodtató, hogy ide esz a fene a napos fórumba topikrombolásra, de zokon veszed, ha cserébe az orrodra koppintanak.

Az is rád jellemző, hogy az itteni első hsz.-eid még olyanok voltak, mintha valóban be szeretnél csatlakozni a topik menetébe. Ám igen hamar kiugrott a szög a zsákból és napvilágra került a troll-ságod.

 

OFF

Annó volt 1 ilyen esetem az elmásított nevű (gunyorosra) hőszipkás topikban, aholis a Netherlands nevű kábszeres mókussal jártam ugyanígy. Az is ilyen sunyi, alattomos módon, először normálisan "kopogtatott" be a topikba, majd igen hamar jött a gyalázkodás.

(Gyanús, hogy 1 és ugyanazon személy lapul a 2 név mögött.)

Előzmény: StaKes (36445)
StaKes Creative Commons License 2012.07.09 0 0 36453

pubi, te csak könyvelgessed szépen tanácselnök apád lopott téeszét, addig sem baszod szét személyeskedéssel a topikot...

Előzmény: Alex Raps (36451)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!