Keresés

Részletes keresés

Teextinna Creative Commons License 2011.12.30 0 0 3108

Sziasztok!

 

NAGYON BOLDOG, BÉKÉS ÉS FŐLEG EGÉSZSÉGBEN GAZDAG ÚJÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!:)

 

Teextinna

Peci Creative Commons License 2011.12.30 0 0 3107

Sziasztok!

 

Megkésve ugyan, de azért én is kellemes karácsonyi ünnepet kívánnék Nektek, vagy inkább reménykedem, hog az volt! :-)

És persze még azért időben Boldog Új évet is kívánok mindenkinek!

 

- Az epidurális kérdéshez:

Nekem az első műtétem ilyen volt. Nem egy vészes dolog önmagában. Inkább vicces. Egy szuri a hátba, ami persze érezhető, de nem fáj. Utána fekvés, műtét és kész is. Utána az a legszörnyűbb, hogy 24 órán át nem szabad felkelni, sőt még felülni sem... Ennek a legkényelmetlenebb része az amikor a természetes folyadékkiválasztásunk működésbe lép... 

Azt viszonylag jól meg lehet állni, hogy keveset igyunk, de az infúzió, amelyet műtét után kapunk - már nehezebb ügy... 

Szóval szerintem műtét előtt, amennyire csak lehet a törpevízmű leürítendő. Egyébként pedig lélekben célszerű lehet felkészülni a kacsaállat alkalmazására... Nos egészséges férfiember számára ez talán nem is olyan egyszerű, bár biztosan embere válogatja... 

 

Ez a problémakör persze az altatás esetén sem feltétlenül kerülhető meg, de utólag ezek jelentősége már-már elhanyagolható. Az első felkelés talán izgalmasabb mindkét esetben...

 

:-)

 

charpentier111 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 3106

Sziasztok!

Még új vagyok itt, egy hét múlva lesz a (hagyományos) műtétem.

Kellőképpen (nagyon) be vagyok parázva........:((

Az érzéstelenítés epidurális lesz.

(Ettől tartok a legjobban) 

Ettől mennyi idő múlva leszek "érzőképes"?

Megkérdezhettem volna ott egy pár dolgot, de nagyon be voltam rezelve...

picidio Creative Commons License 2011.12.30 0 0 3105

Boldog újévet kívánok minden fórum Társamnak!

tristen Creative Commons License 2011.12.25 0 0 3104

Boldog karácsonyt mégegyszer! ;-)

 

dalmata13 Creative Commons License 2011.12.25 0 0 3103

zekkkk Creative Commons License 2011.12.24 0 0 3102

Békés karácsonyi ünnepeket kívánok minden fórumtársamnak !

Teextinna Creative Commons License 2011.12.24 0 0 3101

Szia!

 

Köszönöm szépen tristen!:)))))

 

 

Előzmény: tristen (3100)
tristen Creative Commons License 2011.12.24 0 0 3100

Szia!

 

Én is viszont kívánom Neked! :-)

 

üdv.

Előzmény: Teextinna (3099)
Teextinna Creative Commons License 2011.12.24 0 0 3099

Sziasztok!

 

SZERETETTELJES, BOLDOG KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK MINDEN KEDVES FÓRUMOZÓNAK!

 

Teextinna

tristen Creative Commons License 2011.12.24 0 0 3098

Szia!

 

Én is egészséget a jövőben és boldog karácsonyt kívánok Neked!

 

üdv.  :-)

Előzmény: Akos-69 (3097)
Akos-69 Creative Commons License 2011.12.23 0 0 3097

Nagyon szépen köszönöm, Tristen :-)

Minden megműtött, vagy műtét előtt álló sorstársamnak egészséget, Boldog Karácsonyt..

Előzmény: tristen (3096)
tristen Creative Commons License 2011.12.22 0 0 3096

Szia!

 

Mielőbb gyógyulj meg!

 

üdv.

Előzmény: Akos-69 (3095)
Akos-69 Creative Commons License 2011.12.21 0 0 3095

Igen, igazad van, nem fogalmaztam pontosan. A telítettség nálam is hasonló eredménnyel jár, ill azt hiszem nagyon kell ez alapján vigyázni arra, hogy ne táguljon ki a gyomor, stb (hízásveszélyre gondolok).

Előzmény: zekkkk (3092)
landsmann Creative Commons License 2011.12.20 0 0 3094

Ha már telítettség: A néhény kiló pluszt viszont rendesen észreveszi az ember. A háló nem nyúlik. Ilyenkor érzi az ember, hogy feszül a hasa. Nekem mázlim van, mert akkoriban voltam a "legkövérebb". Na nem oylan nagy volt ez, hanem 72-73 kg voltam. Aztán utána lejjeb fogytam, most olyan 65-66 kg körül vagyok. Őszintén bevallva, azt a pár kiló pluszt bizony éreztem mikor hajlongani kellett. AZ orvosi rendelő falán volt egy ilyen forgatható, testsúly index tábla. A magasságot meg kellett keresni, és megmutatta, hoyg ahhoz mennyi súly az ideális. Nos, én akkor az ideális legfelső határán voltam. :) DE ahogy lement pár kiló (nem csináltam semmit és nem is tudom mitől fogytam, de azóta is tartom a súlyom) könnyebben mozogtam. És ami a lényeg, nem feszült a hasam. Egy-egy nagyobb zabálás után néha kellemetlen érzés volt. Nem csak a feszülés, hanem néha kisebb fájásokat éreztem egy-egy pillanatra. Nyilvánvaló, a kipúposodó hasfal a hálóval együtt húzott minden miskulanciát odabent. :)

Előzmény: zekkkk (3092)
landsmann Creative Commons License 2011.12.20 0 0 3093

Én a hálót sosem éreztem. Az áramütések meg pár napig még szaporodnak, de nem lesz sok. Nekem talán napi 3 volt  alegtöbb. Aztán 2-3 hét után egyre csökken, majd végleg megszűnik. Gondolom az elvágott idegszálak visznek ingerületet az agyba, azért ez az érzés.

Előzmény: Akos-69 (3091)
zekkkk Creative Commons License 2011.12.20 0 0 3092

Pontosan, ahogy mondod. Meg olyan "érzések", amikre egyáltalán nem számít az ember. Nálam most hétvégén is, beparáztatott egy kissé. Semmit sem csináltam, még azt sem mondhatom, hogy dolgoztam vagy megerőltettem magam, egyszer csak mint derült égből... egy belenyilaló húzó érzés pár másodpercig. Egyből gatya letol, nézegetem, tapogatom, semmi dudor vagy ilyesmi, aztán mintha mi sem történt volna. Szóval akadnak meglepetések, pedig lassan fél éve lesz hogy műtöttek.

Ákos, hoyg egy kicsit kötekedjek:-) a hálót nem érezheted, mert az műanyagból van, annak pedig nincs érző felülete:-) Azt viszont, hogy amit nyom a háló vagy aminek a háló nyomódik azt érezheted: Egy kicsit kényesebb téma felé hajolva: napi szinten járok WC-re, (nagydolog), de van hogy úgy alakul a napom vagy közbejön valami és kimarad az alkalom, akkor sokkal jobban érződik a "telítettség" érzése, és olyankor én is érzem a nyomást a háló környékén.

Előzmény: landsmann (3090)
Akos-69 Creative Commons License 2011.12.20 0 0 3091

Igen, meg is jelent ma és tegnap, főleg, amikor pl lépcsőn poroszkálok felfelé. Ill mintha valami oda nem való lap lenne a hasamban, úgy érzem a hálót.

Előzmény: landsmann (3090)
landsmann Creative Commons License 2011.12.20 0 0 3090

Bizony-bizony. Majd jönnek a kis áramütésszerű érzések is. :)

Előzmény: zekkkk (3088)
Akos-69 Creative Commons License 2011.12.19 0 0 3089

Szia, nagyon szépen köszönöm :-)

Előzmény: zekkkk (3088)
zekkkk Creative Commons License 2011.12.19 0 0 3088

Szerintem ez teljesen természetes jelenség, így két héttel a műtét után. Úgy vélem, ha ülő helyzetben van az ember, akkor logikus, hogy pont azon a részen hajlik, gyűrődik össze, ahol a sérv /vagyis már csak a helye/ nagyjából elhelyezkedik. Aztán meg, ahogy visszaáll a rend a háló környékén és a belső duzzanatok is csökkennek, meg a hegesedés is megkezdődik, és pont olyan testhelyzetben vagy amit írtál, ennek a következménye a csípő-szúró érzés. Úgyhogy ne  aggódj ezen, ahogy múlik az idő, fogsz találkozni olyan "érzésekkel", amit még az életben nem tapasztaltál:-)

Előzmény: Akos-69 (3087)
Akos-69 Creative Commons License 2011.12.19 0 0 3087

Sziasztok!

 

Biztos már többen is kérdeztek hasonlót, elnézést ha ismétlek...

Holnap lesz 2 hete, hogy jobb oldali lágyéksérvvel műtöttek (hagyományos, hálós). A heg szerintem szép, viszon hajolás, ülés esetén csípő, szúró fájdalmat érzek a heg környékén, hogy kívül, vagy belül, nehéz megállapítani. Nem fájdalmas annyira, hogy tablettát kelljen szednem, de kellemetlen. Ha lefekszem egy idő után elmúlik.

Kérdésem, hogy ez mennyire természetes dolog?

 

Köszi előre is, Ákos

tristen Creative Commons License 2011.12.14 0 0 3086

OK! :)

Előzmény: Peci (3085)
Peci Creative Commons License 2011.12.13 0 0 3085

Óó, nocsak-nocsak nem volt még ilyen? :-)

Hát, részemről lehet szervezkedni, de inkább már csak az ünnepek utánra inkább...

 

Előzmény: tristen (3084)
tristen Creative Commons License 2011.12.12 0 0 3084

Közös sörözés? Jöhet! :)

Előzmény: Peci (3083)
Peci Creative Commons License 2011.12.12 0 0 3083

No, majd én is igyekszem figyelgetni itt...

Az első gondolatom az volt, hogy talán már valamiféle fórumos sörözésféle is lehetett már talán? :-)

 

Előzmény: tristen (3081)
Peci Creative Commons License 2011.12.12 0 0 3082

Óó, igazán semmiség volt! Ilyen társaságban készültem a műtétre. Tudtam mi vár rá, és a dolgok lényegét tekintve azt is ott és akkor, hogy mi történik, és kb. mi fog. Ettől tudtam talán a saját élményeimre is figyelni... :-)

 

Előzmény: dalmata13 (3080)
tristen Creative Commons License 2011.12.09 0 0 3081

Szia!

 

Örülök, hogy jól vagy! Csak így tovább. Mi régi motorosok így vagyunk télen nyáron, ősszel és tavasszal is. :))))))))))

 

üdv.

Előzmény: Peci (3079)
dalmata13 Creative Commons License 2011.12.09 0 0 3080

mi meg köszönjük Neked az egyik legszórakoztatóbb beszámolót :-)

Előzmény: Peci (3079)
Peci Creative Commons License 2011.12.09 0 0 3079

Sziasztok!

 

Régen jártam erre, és kissé meglepődve, de örömmel látom, hogy az "én időmből" itt vagytok még páran, töretlen lelkesedéssel. :-)

 

Az én első évfordulóm januárban lesz, de teljesen jól vagyok. A hálómat én is érzem néha, de ez nem fájdalom, csak egyszerű érzet, és csak néha.

Szóval nagyon bölcs dolog volt ez a sérvjavítás...

 

Szóval, továbbra is az a véleményem, hogy az indexes kupiban ez a legnormálisabb fórum!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!