Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11711
Én nyáron csesztem el.Be akartam ülni fél lótuszba, roppant a szalag, sajnos meghúztam.Elmentem dokihoz, mert nem tudtam behajlítani a térdem. Folyadék volt benne. Azóta érzek szúrásokat.

Vigyázni kell mit, hogyan csinâlunk.
Előzmény: 1323333 (11702)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11710
Szia!

Utána néztem a Doktornö honlapján az említett terápiának,mert nem tudtam róla semmit, így, hogy prolo.
Viszonylag részletesen leírja, hogy mi ez. Ott van egy kis zavar, hogy meddig tart
2-6 hetes intervallumokban kell az injekció a szövet megerösítéséhez. De ez pedig tart? Vagy hány injekciót jelent?
Mennyire bírható az injekció által okozott gyulladásos fájdalom?
Mert gyógyszert nem lehet szedni érthetö okokból.
És kb.az utolsó injekciótól számítva mikor enyhülnek a tünetek?

Mert kétségtelen, hogy érdekes a módszer, de egy kicsit riasztónak tünik ez a gyulladásos folyamat okozta fájdalom.

Ha jól emlékszem E.A.mütött minimál inv.eljárással és hegesedtél?

Köszi az infót!


Előzmény: similis (11706)
1323333 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11709

Szia! adj időt még a tornának,nekem kb.3 honap utan kezdett eredmeny,lenni,pedig sérvem sincs,allitolag a zsibbadas mulik el utoljara,mivel a végen mar csak ilyen reflexes zsibbadas van,nem biztos hogy az ideggyöki nyomas miatt van.

Előzmény: armisz72 (11704)
1323333 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11708

Köszi,én is abban bízok,hogy mivel még mindig rosszul terhelem( még megvan rövidülve az izmom) azért nyom..

Előzmény: zlota (11703)
similis Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11707

Bocsánat Dr. Rácz Edit

Előzmény: similis (11706)
similis Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11706

Szia,

 

Nekem Dr. Rács Edit csinált proloterápiát a derekamnál és a nyakamnál is, nem azonnali gyógyulást kell várni, nekem 2 éve ért véget kb mindkettő, és azóta naagyjából tünetmentes vagyok (kopp-kopp), a nyakamban sérv van, nem volt műtve, de sokat fájt, sokszor beállt, a derekam műtve volt (l5-s1 sérv), de nem sikerült túl jól a műtét, utána volt a 3 napos bent fekfős kanülös kezelés, és utána a prolo.

 

Szval én melegen ajánlom a drnőt és a kezelést is. A másik két orvoshoz nem volt szerencsém.

Előzmény: Neil_ (11689)
armisz72 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11705

Én reggel meg sem bírok mozdulni, nem hogy tornázni, 1-2 óra mire tudok, gyógytornász is azt mondta, reggel csak nyújtózzak az ágyban picit.

Előzmény: MBman (11696)
armisz72 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11704

Én december óta járok gyógytornára, L4, és L5 porkorongsérv, és egyáltalán nem jó a homorítás, sokat próbáltuk a gyógytornásszal, csak minimálisan tudok felkönyökölni.

 

Ha magasabbra támaszkodok, az már nem jó, ha csinálom a nyújtásokat az jó, de pl. az erősítésben nem jó a medence emelgetés sem. Tegnap voltam az idegsebésznél, műtét is felmerült , bal lábam zsibbad, kicsit gyengébb is az ereje, és az achillesre irta azt, hogy areflexiós,  szerinte határeset még,  de azt mondta, döntsem el én.  Nem akarok műtétet, így még várunk 2-3 hónapot, hogy hátha javul. Volt most kb. 2 hét amíg nem zsibbadt, de tegnap újra kezdődött. Hát ez egy hosszú türelemjáték úgy látom.

Előzmény: ex-petike23 (11699)
zlota Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11703

Csak nincs gondod a gerinc miatt a térdeddel.... Pár napig kímélném, és ha nem múlik a tünet akkor kezdenék aggódni.

Előzmény: 1323333 (11702)
1323333 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11702

Sziasztok! Képzeljetek tegnap este ota a terdkalacsom alatt ket ponton van egy feszito erzes,nem tudom miert,vadlira nyujtottam többet,meghuzhattam,vagy gerinc miatt,picit aggodok..

MBman Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11701

Nemtudom, mert nem próbáltam mást. Viszont azt ne feledd, hogy nem biztos, hogy megér x Ft-ot az, hogyha utánna szenvedni kell a géppel, mert nem olyan, amilyennek lennie kellene.

Előzmény: ex-petike23 (11699)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11700

(Bocsi, most látom, hogy a Kiromedből a 45 ezres az ajánlott.)

Előzmény: ex-petike23 (11699)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11699

Szervusztok !

 

"Kiromedesek házhoz szállítják neked, ha megrendeled."

 

Köszi a tippet, most megnéztem; a Kiromednél vannak olcsóbbak, 25-28 ezer Forint; azok is jók ?

 

"Nekem ha bármilyen homorítást pláne kobrát csinálok már esek is vissza.Előjön a lábzsibbadás is, ha szorgalmasabb vagyok."

 

Huh. Én azért csinálnám, hogy a kiboltosulás visszamenjen a helyére, tehát a tünetek ne jöjjenek újra elő. Nagyon félek attól, hogy újra lesz ilyen 4 hetem, mint amilyen volt. ;-(

Most akkor lehet, hogy pont azért zsibbad a lábam, mert csinálom a gyakorlatokat ? Nem is kellene homorítás, elég lehet a nyújtás ?

 

Brigi, köszi a gyakorlatot ? Természetesen nem csinálok felülést. :)

 

Még egy kérdés; nyújtáskor roppant valami a derekamban. Nem fájt, hanem jól esett.

Ilyenkor mi történik ?

Előzmény: MBman (11698)
MBman Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11698

"Denevérpadot nem tudtam szerezni. :-("

 

Kiromedesek házhoz szállítják neked, ha megrendeled.

A Rheosolont- szerintem próbáld meg minél előbb abbahagyni, mert ez tünetkezelő gyógyszer. 

Előzmény: ex-petike23 (11687)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11697
Én úgy tudom, a reggeli nyújtásnak azért nincs értelme, mert éjszaka a porckorong szivacsként feltöltödött.
De ahogy folyamatosan terheled........
Előzmény: zlota (11694)
MBman Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11696

Nekem reggel nem esik jól, de ha neked jó, akkor csináld. Nekem gyógytornász régebben azt mondta, hogy reggel felkelés után 2 óráig nem javasolt semmiféle gyógytorna.

Előzmény: zlota (11694)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11695
Igy van! Ha nem esik jól nem kell csinálni.Ki kell próbálni több testhelyzetben és ha nem jó, nem szabad csinálni. Hiszen a kibiltosulás, sérv mérete, elhelyezkedése stb.mindenkinél más.
Lehet, hogy neked úgy helyezkedik el a kiszakadt sérved, hogy amikor kobrában zárod a csigolyáid hátsó részét, mintegy "rácsúksz" a sérvre, vagy rátolód a kilépö idegre.
Ha látnánk mi van odabenn........


Üdv.
Előzmény: zlota (11692)
zlota Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11694

Én járok úszni, nekem segít, de minden nap 40 perc torna -éjjel, mert sajnos nappal nem jut rá idő, pedig délelőtt kellene- és lógás napi 2x. Reggel én nem sok értelmét látom, akkor kihagyom...

 

A reggeli denevérpadozásnak szerintetek van értelme?

Előzmény: Neil_ (11689)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11693
Szia!
Az említett terápiáról még nem hallottam.
Dr. Rácz Edit kezelte a testvéremet, a Péterfy kórházban. Úgy emlékszem három napig volt bent. Sajnos a kanülös eljárás neki nem hozott eredményt.
Nem derül ki pontosan, mi is a baja a gerincednek.


Ha rajtad segít bármelyik eljárás, feltétlenül írd meg.
Üdv.
Előzmény: Neil_ (11689)
zlota Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11692

Nem akarok belekontárkodni, csak a saját nyűgömből tudok nyilatkozni.

Nekem ha bármilyen homorítást pláne kobrát csinálok már esek is vissza.Előjön a lábzsibbadás is, ha szorgalmasabb vagyok.

Azóta mióta nem csinálom egyértelműen javultam.Vannak esetek amikor nem használ.Én pont ilyen vagyok!

Én csak annyit javasolnék, hogy hagyd ki egy-két hétig, aztán ha jobban vagy akkor megpróbálhatod, de ha megint előjön, többé szerintem meg sem próbáld.Én tiltakozom ha gyógytornász erőltetni akarja.Néha még belefutók egy-egy óvatos gyakorlatba, de már akkor is érzem, hogy nem jó.Másnap, harmadnap már újra jobban vagyok.

Előzmény: ex-petike23 (11687)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11691
Gombóc! 1233333!

Egy kicsit muszáj önzönek lennünk.
A sajnálattal nem megyünk sokra.

Üdv.
Előzmény: gombóc63 (11688)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11690
Szia! Ha a labdán való homorítás nem esik jól, ne csináld. Egyenlöre! Nem minden testhelyzetben esik jól. Próbáld meg állva is:állj terpeszbe, vállakat húzd hátra, két tenyered tedd hátul a combokra, szegycsontot emeld ki, lassan,a tenyereidre támaszkodva homoríts, próbáld elérni a térd hajlatot a tenyreiddel. A gerinferdülésre jó az oldalra hajlítás, zömmel a konvex oldal felé. Hátizomra nagyon jó a lehúzás széles fogással. De arról nem vagyok meggyözödve, hogy a nyak mögötti lehúzás jó. Szerintem az rossz a nyaknak, merr a fejet elöre kell nyújtani, hogy ne legyen útban. A felülés "hagyományos"módon sérvesít, remélem nem csinálod! de van gerinckimélö fajtája is Ilyen padon nem lehet lazán lógni,mert folyamatosan tartatond kell magad a lábfejeddel. A denevérpad használata elég drága, alkalmanként 1500.-forint. Hosszú távon egy vagyon. A felülöpad helyére nem fér el egy denevérpad? A gyógytornán végzett gyakorlatokat jegyezd fel. Üdv.
Előzmény: ex-petike23 (11687)
Neil_ Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11689

Sziasztok,

 

 

Szeretnék a véleményeteket,tapasztalatokat kérni,mert az igazat megvallva tartok a beavatkozásoktól.

Gerincbe adott injekciót,nagyon el lehet szúrni és ettől nagyon tartok.

 

Rekonstrukciós terápia más néven proloterápia-valaki ezt kipróbálta?

Tapasztalatok?

Orvos vélemények? Arra gondolok ki csinálta és milyen volt az orvos.

 

Az alsó 3 lumb segmentum kisizületi blokádja

Tapasztalatok?

Orvos vélemények? Arra gondolok ki csinálta és milyen volt az orvos.

 

Orvosok

Dr.Rácz Edit

Dr Embey-Isztin Dezső 

Dr.Magyar Erzsébet

vélemyény,tapasztalat a fent nevezett orvosokkal kapcsolatosan.

 

Infúzió kezelés,bár erre azt mondta a gerinc orvos,hogy nem megoldás és nem használ.

 

 

Másik kérdés fáj -e valakinek a térde gerinc probléma miatt,nekem szakadt a meniscus hátsó szarva és ezért mindenki a gerincre gondol,hogy emiatt.

Olyan érzés az alsó lábszárnál,mintha törnék a csontot-gondolom ez a gerinc miatt van.

 

Valaki jár úszni beutaló nélkül? Segít?

 

Mindenkinek köszönöm előre is,ha időt szán rá és válaszol.

:)

 

 

gombóc63 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11688

Persze, hogy így látom, mert ebben is benne vagyok. 2 hete műtötték a térdem, porclágyulás, és hiába mondom mit érzek hogy a fenébe értené az meg, akit nem műtöttek ilyen bajjal!? Hányszor kellett magyarázkodnom, hogy nem tudok pár száz méternél többet menni egyhuzamban! Csak néztek, mert egy jól kinéző középkorú vagyok. De hogy tudnám elmagyarázni bárkinek is milyen 15 éve szinte napi szintű fejfájással élni!? Sajnálnak, sajnálnak....aztán csak azt látják, hogy egy jó hangulatú társaságban ülök fapofával. Nincs értelme magyarázkodni, így inkább nem megyek el ha olyan szintű a fejfájásom.

Előzmény: Törölt nick (11685)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11687

Szia Brigi !

 

Még mindig "csipked" időnként a lábfejem, és időnként (nem mindig) érzéketlenebb hátul a vádlim.

5 napig még szedem a Rheosolont, (mellette folyamatosan a Benfogammát, és a Neurotopot), illetve naponta 2-3x csinálom az alábbi gyakorlatokat;

- nyújtás: rúdon függeszkedem egymás után 5x15mp-ig

- hason fekve kobra-póz, 10-15 mp-ig kitartva, egymás után 10x

- hátizom gépen a hátam mögé húzom le a rudat.

 

Ez alkalmanként 15 perc.

 

A labdán homorítást abbahagytam, mert kicsit kellemetlen volt utána (nem fájt, csak úgy "éreztem" a derekam), nehogy bajt csináljak.

 

Denevérpadot nem tudtam szerezni. :-(

Nem lehet kölcsönözni ?

Vagy pénzért használni valahol ?

Azt próbáltam helyette, hogy felülő padod a legmeredekebb szögbe állítom (45 fok), és úgy "lógok" lefelé.

 

Mit javasoltok még tenni ?

Holnap megyek vissza a neurológushoz, és remélem kapok időpontot a gyógytornára.

Előzmény: Törölt nick (11672)
1323333 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11686

Teljesen igazatok van, ezt tényleg csak az érti aki bent van..Már mondtam én is, hogy tolókocsiban kellen ülnöm, hogy elhigyjétek, hogy bajom van...csak azt látják nincs sérvem...

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11685
Köszönöm, hogy te is így látod.
Előzmény: gombóc63 (11684)
gombóc63 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11684

Ne törődjetek az olyan emberekkel, akik kritizálnak, beszólogatnak, értetlenkednek. Kizárólag az érti meg az ember problémáját, aki benne volt az betegségben. Ezt tapasztalom magam is, jelenesetben térdproblémával. És csak magatokkal foglalkozzatok, butaság volt a részemről, hogy nem hagytam ott egy társaságot csak azért, hogy megfeleljek, miközben baromira szenvedtem.

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.23 0 0 11683
Nagyon nehéz a hozzánk közelállóknak is, mert nem tudnak belehelyezkedni a helyzetünkbe. Nem értik mi az, hogy nem tudok felhötlenül üldögélni egy étterembe, miért nézegetem a székeket, és miért lépek le egy társaságtól a jó hangulat ellenére. Illetve már kezdik megszokni, de biztosan tudom, nem értik, mert ilyeneket kérdeznek: Otthon nem fáj? Egy valaki ért meg igazán, a testvérem, mert ö az ágyéki gerinccel szenved. Hát én mindenkinek elmondtam, hogy ez van, én lennék a legboldogabb, ha élhetném a régi életem. Még a hozzám igen közel álló is néha megjegyzi, hogy azt mondta a doki: Nincs nagy baj a nyakával. Elmagyaráztam neki, hogy ez a semmi viszont nagyon fáj. Próbáltam elmondani, hogy csak neurológiai szempontból semmi. Késöbb meg lerajzoltam, hogy értse. Azt hiszem sikerült elfogadtatnom a nyavajám. Nem látszik rajtunk, ez megnehezíti a dolgot Én azt sem szeretem, ha"kiivülállók" megkérdezik, hogy van a gerincem. Azt mondtam mindenkinek, ne beszéljünk róla, látni fogjátok, ha jól vagyok. Jelzem! Sajnos nem várhatjuk el,hogy mindenki megértö legyen. Üdv.
Előzmény: 1323333 (11682)
1323333 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 11682

Én olyankor akadok ki,mikor ferdén néznek rám,ha mondjuk nem tudok sokaig allni,vagy hajolni,emelni,de sportolni elmegyek,csak azt látják,hogy nem santitok,tudok menni,ugrani...a többit nem ők érzik...ilyenkor szoktam elszomorodni

Előzmény: Törölt nick (11681)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!